Sada je: čet mar 28, 2024 11:54 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet okt 06, 2006 4:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
smanji količinu kave. :mrgreen:

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 06, 2006 5:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
2804 je napisao/la:
smanji količinu kave. :mrgreen:


Ne, to ne, jako volim kavu, popijem dnevno sigurno 6 kava, ali to je tako već godinama :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 06, 2006 6:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
maj gaaad

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 06, 2006 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Jack987 je napisao/la:
Teretana je za materijalno tijelo i možeš vježbat do imendana i neće ti koristiti ako ti je duša bolesna, a tibetanci su za dušu ( a time i tijelo ), hehe... pa sad mudri balansiraju...

:mrgreen: :wink:


E, nek si me Jackica prosvijetlio, baš mi je to falilo! Pa, naravno da idem za materijalno tijelo, jer imam viška 10-tak kilograma, a za dušu radim mnogo, mnogo drugačije stvari, mada kad se šire pogleda- nema toga što radiš, a da ne radiš "za dušu" i duhovni napredak...I tako ti mudri balansiraju, he,he,he...

Pusa velika. (mrzi me da idem na smjehuljke)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 06, 2006 11:13 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
jer imam viška 10-tak kilograma


Što možda uopće nije loše, ovisno o točki gledanja... relativna stvar.

( Evo da ne krenem sad na Pusotop... stotine pusa... hehehe !!! )

:mrgreen: :wink:

Dakle tibetancima isto možeš skinut kile, zar ne? Ja sam svoje skinuo tako da sam počeo voziti bicikl. Nakon pola godine, ode podosta kg... samo moraš imati volje, želje i pametno raditi. Možeš čak i VIŠE jesti, pa da se kile ne primaju natrag. Stvar je u NEPREKIDNOM KRETANJU. Poslije otprilike sat vremena vožnje uzbrdo, tijelo se prešalta na trošenje masti - dakle, ne troši više šećer iz krvi, već masti koje imamo u "zalihama". Eto... onda ideš ko lud, zbilja dobro je gorivo ta mast... ima energije kolko oćeš...

Tibetancima još "poboljšaš" stvar, malo "zasladiš" kombinaciju duha i tijela - napraviš balans. I sve ti je 5!

( Opet pusotop... )

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 07, 2006 6:27 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Dobra je ona tezina sa kojom se osecamo dobro. Kraj. 8)
Ali, da podelim ja malo znanje, steceno na zimskim, kondicionim treninzima u teretani tokom svog srednjoskolskog bavljenja sportom :wink: : vece opterecenje manje puta daje misicnu masu – nabildujete se – od manjeg opterecenja, viiiiise puta, steknete kondiciju i stesete se. (Mada sam preferirala trcanje kroz sumu).

Inace: voda, voda, voda i kretanje kao zivotni princip. Ponekad zanemarimo ta „mala“, svakodnevna kretanja. Vec vise od petnaest godina sam – sa izuzetkom perioda trudnoce – na stabilnih 55-56. Novi posao mi je doneo osmocasovno sedenje pred racunarom i mesec dana je bilo dovoljno da primetim razliku i uvidim koliko je, uz sedenje za racunarom, ono „malo“ kretanje – stajanje, setkanje, obilazenje, gore-dole, levo-desno, cesta putovanja – bilo znacajno i da mi treba dodatno bavljenje sportom. No, tako mi i treba kad sam pocela sa tripovima „hajde, sad malo mirne aktivnosti“. #-o
Od novembra se stvari doduse menjaju, pa sport vise nece biti neophodan (welcome home). :wink:

Dakle, bajs ako ne morate kolima, pesice, ako ne morate busom, stajanje, ako ne morate da sedite, hodanje ako ne morate da stojite.
Sto se mene tice: baaaajs i joga (koju ne mogu da uklopim u dnevni kalendar :? ).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 07, 2006 12:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Arja je napisao/la:
Dobra je ona tezina sa kojom se osecamo dobro. Kraj. 8)


Moja mama je prije otprilike 5 godina imala, manje više, 100 kg ( više više nego manje :lol: ) i stalno je govorila da se osjeća super, da je zadovoljna, sretna i sl., ali na dijetu je morala zbog zdravstvenih problema jer s takvom kilažom kralježnica jako puno pati. Danas je mršavija 20-ak kg, ali još uvijek govori da se nikada nije bolje osjećala nego sa 100 kg :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 07, 2006 5:53 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Svidja mi se mama :wink:
Ja sam odlucila da se sledeci put – na ovoj ili nekoj drugoj planeti - inkarniram kao veeeeeeoma deeeeeeebela crnkinja, da bih mogla da se bavim pevanjem. :D Naime, ne mozete istinski pevati ako ne ispunjavate ove kriterijume – to sam definitivno ustanovila.
Mada, ovi problemi sa kraljeznicom... :-k vidis, o tome nisam razmisljala. Hm, kako bi se to dalo resiti? :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 07, 2006 6:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Arja je napisao/la:
Svidja mi se mama :wink:
Ja sam odlucila da se sledeci put – na ovoj ili nekoj drugoj planeti - inkarniram kao veeeeeeoma deeeeeeebela crnkinja, da bih mogla da se bavim pevanjem. :D Naime, ne mozete istinski pevati ako ne ispunjavate ove kriterijume – to sam definitivno ustanovila.
Mada, ovi problemi sa kraljeznicom... :-k vidis, o tome nisam razmisljala. Hm, kako bi se to dalo resiti? :-k


Znam da je ovo :offtopic: ali to se da riješiti tako da se ne filuješ ( kao nečija mama :oops: ) kolačima, slaninom, kobasicama, šunkama, krumpirima i sličnim stvarima i to, naravno, u neograničenim količinama, nego konzumiranjem "zdrave" hrane i bildanjem. Bit ćeš nabildana cool big mama s opakim glasom :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 07, 2006 7:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Ne daj se generacijoooooooooooooooooooooooo(shkolska)! :mrgreen:
BARBIKE NA LOMAChU/roshtilj/(neki americhki Ans bi rekao) Barbi-Q :twisted:
Jack,dobro je sto si spojio obe teme,eto sta su ti zene :mrgreen: ,chak i kad prichaju o tome koliko izgled nije bitan,opet se pricha o izgledu,optimalnoj tezini,visini,duzini,shirini…..i ode tema u kozmetichki kutak
Salu na stranu,uvazene clanice foruma su veoma dobro istakle problematiku,i slazem se da je, zbog socijalne uslovljenosti i podele uloga jos od malih nogu,zenama teze po tom pitanju,mada poslednjih godina se stvari chak i ovde pomichu ka balansu(metroseksualac:depiliranje,chupanje obrva,puderisanje,shminkanje,i sl……)

Nego,da se vratim na tibetance,imam par pitanja za one upucenije i sa duzim stazom prakse ovih vezbi.
Vezbe sam upoznao iz knjige pukovnika B. sa Jackovog sajta,mada sam neke od njih sretao putem kao deo nekih drugih tehnika,ono shto arwen new age slengom zove sedmim tibetancem je,za razliku od osnovnih pet koji su univerzalne namene,specifichna vezba koja se srece,obichno na pochetku,mnogih drugih vezbi i aktivnosti,i nema potrebe vezivati prvih pet vezbi sa ovom,odnosno mozes ih vezbati i zajedno i odvojeno,i samo prvih pet,i samo Om od jutra do mraka,kako kome pashe,…

Pitanja su u vezi jedne druge knige o tibetancima,koju sam nedavno prelistao kod prijatelja,zaboravio sam ime autora,novijeg je datuma od pukovnikove i opis vezbi i sve ostalo se podudara osim dva detalja:
1.vezbabr.2. u prvoj knjizi dlanovi su okrenuti prema gore sa skupljenim prstima;
dok u drugoj knjizi su okrenuti prema dole polozeni na pod.
2.vezba br.6. kod pukovnika se izrichito navodi da se 6vezba moze raditi tek kad se chovek odluchi za celibat,t.j.kad se odreknemo sexa i posvetimo iskljuchivo duhovnom razvoju;
dok u drugoj knjizi pristup je instantno mlak,odnosno autor tvrdi da se moze raditi i 6vezba i upraznjavati sex,t.j.malo ovo,pa malo ono,balans,…
ja sam sklon stavu da je ono shto je blize izvoru i starije,istinitije,ali ko ce ga znati,pa bih molio za mishljenja.

P.S.Upotreba parametara koji se koriste kod fiz.vezbi za telo na ove vezbe je smeshna kao kad bi merili kvalitet instrumentom za kvantitet,ali to kao da postaje trend ovde isto kao i izrazavanje u procentima u vezi stvari koje su metafizichke,nedeljive….,pa da probam i ja:
DISANJE JE 99,9999999999999999999999999999999999999999999999999999999% ovih vezbi,a i ostalih vezbi/tehnika duhovnog razvoja,
(oni koji misle da je vizuelizacija 95% svih vezbi u univerzumu su u gadnom zajebu jer nisu ni svesni ni ko ih ni zashto ni koliko jashe i sishe,ali nije bed,i to je nezaobilazna lekcija koja se treba nauchiti da bi se dalje nastavilo putem)
pokreti tela su deo koji cini da disanje bude josh uchinkovitije;
Nisu sklekovi u pitanju,pa mogu ja 50,100,150 sklekova ako treba iz bez disanja,
“Moze moj Mishko da vozi autobus vezanih ochiju i u rikverc!”
“Verujemo,verujemo!!!!!!!!”
Moze,ali pitam se chemu sve to?????
To mi dodje kao meditirati sa upaljenim televizorom,i to dok gledash TELESHOP kanal ](*,)

Ili,prevedeno rechnikom fizichkih vezbi,ja bi moje iskustvo sa tibetancima opisao kao da dizesh teg od 200grama a bicepsi rastu li rastu,normalno,ako je disanje pravilno,te stoga prvo uvezbati pravilno disanje pa tek onda krenuti sa tibetancima
Peace,
nat :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 07, 2006 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Jack, ne spominji mi više bicikl, sad sam sišla s njega...nakon što sam skinula 180 kalorija, a onda još 550 na Orbitrack-u, pa 10 puta po pet setova vježbi za stomak na klupici, pa...hoćeš da nabrajam? Osjećam se divno i umorno...A i inače, bajk nikad baš nisam previše mirisala...ili idem pješke, ili autom...Inače, i moja kćer kad je imala 2,5 godine i dobila prvi bicikl, vozila ga po kući 2 sata (onaj na 4 točkića) i rekla: Mama, neću ovaj, kupi neki drugi, koji se vozi sam, mrsko mi okretati noge...Dakle, kakva mama...

Meni dosad prekomjerna težina nije smetala jer sam je nabacila u zadnjih par godina, ali sad mi već ide na nerve što u prodavnicama ima tako mali izbor odjeće za one ženske koje ne nose ništa iznad broja 36-38. da poludiš! Svidi mi se komplet - nema broja, svide mi se hlače - mali broj, itd...

Što se tiče Tibetanaca, nisam ih nikad tako dugo i uzastopno radila da bih se uvjerila kako se i od njih mrša, ali naravno, da je tako jer to govori sama logika. Svaki put kad ih radim osjetim zatezanje mišića na pojedinim dijelovima tijela, i baš zato ih radim s pažnjom - kad osjetim da su mišići napeti do maksimuma, onda silazim iz tog položaja...No, za moje trenutne želje u vezi sa skidanjem kilaže, tibetanci su mi malo prespori...

eto, toliko, i pravac - pusotop,
(što znači da ste svi poljubljeni i temeljito izgrljeni)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 10:21 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Salu na stranu,uvazene clanice foruma


Nat! Molim te, nemoj Jacku da dajes ideje!! Ovo mi zvuci kao ono Drug Clan Biblioteke (Radovan III) :mrgreen: . I sad zamisli, pisem ja tako postove potpuno neuznemirena i ne sluteci nista i dodjem do nekog npr. 400. posta i samo ugledam kraj svog nicka jedno: Uvazena Clanica Foruma. #-o Sve politicki korektno :mrgreen: Pa onda kod 500: Veoma Uvazena Clanica Foruma. Zato pssst. :-#

Ali da ne budem :offtopic: Da, disanje je kljuc. I kod meditacije i kod ovakvih vezbi. Licno nemam dobrih iskustava sa vizualizacijama. Hm, nismo svi isti...
Na pitanje o ova poslednja dva tibetanca ni ja jos nisam pronasla odgovor, mada hvala Jacku za link. Batalicu to za sada.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned okt 08, 2006 10:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Hmm moram priznati da o Tibetancima ne znam mnogo ali što se tiče vježbanja u teretani... nećete se tako lako "nabildati" vjerujte mi :) , samo pazite da se ne povrijedite ili da ne pretjerate jer u tom sportu ne vrijedi ono: što više to bolje, dakle samo oprezno. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 09, 2006 6:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Dobro, Jack i Fingolfine, može li malo podrške za tu teretanu? Tek sam krenula, ljudi, dajte malo više pozitive, recite mi kako će i to biti dobro iskustvo za mene, itd...jer nakon više godina (više neredovnog nego svakodnevnog) prakticiranja tibetanaca, (nisam nikad došla do 21 okretaja) red je da se malo posvetim i ovim "grubim metodama" razgibavanja fizičkog tijela. Naravno, ne pada mi na pamet da se "nabildujem" (baš mi i nije po ukusu vidjeti žensku svu u mišićima, ali o ukusima se ne raspravlja, zar ne?)

Nat, ono što si rekao za disanje, potpisujem stoprocentno. Disanje je tajna svih vježbi, a ovaj moj trener baš insistira na pravilnom disanju i odmah vidim da sam došla u dobre ruke, pardon, hm, na dobro mjesto...he,he,he...

Pusa svima.
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 09, 2006 8:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
Dobro, Jack i Fingolfine, može li malo podrške za tu teretanu?


Naravno, što se tiče teretane tamo sam "ostavio" 15 godina svog života i podrška nije upitna, ali pošto sam "ostavio" i dobar dio svog zdravlja zato i govorim da treba biti oprezan i što je najvažnije treba sebi jasno odrediti ciljeve šta želiš da postigneš tamo. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon okt 09, 2006 10:14 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa idi ako hoćeš.

Osobno mi se gadi ( valjda zbog frekvencija sudionika koji "ljube" svoje materijalno tijelo )... nekako previše davanje važnosti materijalnoj komponenti. Ja sam smanjio kilažu bicom, ali ima i drugih načina. Vožnje me i psihološki odmaraju, onako se fino na svježem zraku i misaono opustim...

Ali, što je meni milo - ne mora biti i tebi... odaberi sama.

Višak kilograma može biti i radi psihe. Moš jesti ko pilić, ali kile nikako da se izgube... treba rješiti dušu, a onda je i tijelu lako...

Ajde, ajde... probaj... samo ne dizati previše kg odjednom, hehe... to je kontraproduktivno.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 10, 2006 2:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
hvala Fingolfine na sugestijama, bogami si ti dobrog vremena proveo u teretani. Svaka čast, ja ne kanim ni godinu, a kamoli 15.
Jack, da sam "ljubila svoje materijalno tijelo" ne bih ga dovde dovela, a potpuno te razumijem kad to kažeš i znam na šta misliš. I sama ne volim tipove koji narcisoidno stoje pred ogledalom i pitaju....znaš već šta....a ogledalo im odgovara: nemoj me ništ pitat danas?...he,he,he...

Djelimičan uzrok nagle debljine u zadnjih par godina, koliko sam uspjela pročitati na netu, i to naročito kod "duhovnjaka" jest u povećanoj količini energije koju nose oko svog fizičkog tijela. U kakvoj je to direktnoj vezi, zaista mi još nije sasvim jasno, ali eto, može i to biti razlogom...Vrijedi razmisliti.
Pusa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 21, 2006 4:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
I jel zna neko tu sestu vezbu? Tu protiv seksa?
Nisam nigde nasao.....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 21, 2006 9:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
http://www.val.hr/znanje/literatura/-EN ... 0Youth.zip

opisano je ovdje. nije ona protiv sexa, nego sluzi da sexualnu energiju usmjeris ka nekim visim ciljevima.
jedino mi nije jasno, racuna li se pod sexom i solo rucna tehnika? :mrgreen:

ako ne, ja sam na dobrom putu da je vjezbam. sexao sam se zadnji put, cek, ne sjecam se... :oops:

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 24, 2006 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
skidanje kila i "normalna kilaža"..ima to malo dubljeg, "duhovnog " značenja.
Pretjerivanje u bilo čemu, uzimanje od prirode više nego ti je potrebno i više nego možeš potrošiti je slika naših blokada. Sad..da se ne bi tko osjetio uvrijeđenim...vako to ide: strahujemo od gladi, od toga da nećemo imati dovoljno, da će drugi pojesti ono fino što bi nam moglo pripasti, ili da nas ne vole (oni koji nas hrane, svemir, bogovi) pa nam zbog zločestoće neće dari dovoljo...pa gutamo i trpamo u sebe.
Druga varijanta je pohlepa.
Treća je osjećaj nemoći, iscrpljenosti, nedostatka ljubavi, podrške, razumijevanja, pa tu "energiju ljubavi"koju nemamo uzimamo na način kako najbolje znamo. Jedemo nešto fino. Najčešće smo kao djeca imali majku koja je najviše brinula o tome da budemo siti, i svu svoju ljubav usmjeravala je na ranjenje, a jesmo li tužni ili sretni nije baš marila.
Neki od pretilih ljudi su doista doživjeli fizičku glad u ranom periodu života, nisu dobili hranu na vrijeme kao bebe, ili štajaznam..ima tu psihologije za proučavanje kolko voliš, ako volite psihologiju...
Uglavnom, da rezimiram ovo što sam tu nabacala..treba otkriti mehanizam koji nas tjera da jedemo više nego nam treba. U pozadini tog mehanizma uvijek je nekakav negativni osjećaj. Taj osjećaj treba spoznati, osvijestiti, riješiti se toga.
Meni krenu kolači kad mi neke druge stvari u životu ne idu. :wink:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz