Sada je: čet mar 28, 2024 6:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 7:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
sta mogu kad sam neozbiljan djecak! ja imam osjecaj da bi mogo skocit do mjeseca, tako djeluju na mene.

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 7:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
arwen dor je napisao/la:

Smagda, ako znaš vježbe disanja, pranajama..bilo bi bolje da to rdiš večeras nego tibetance. U jednom danu si već dovoljno napravila. Napravi ih ponovno sutra, ali se drži uputa.



Ne znam te vježbe disanja.

Još me malo boli vratna kralježnica, ali bolje mi je. Prije nekih sat vremena smirili su se simptomi, pa sam odlučila još jednom napraviti vježbe jer nisam vidjela tvoj post u kojem savjetuješ drukčije. Ne znam vježbe disanja, ali disala sam polagano i tek kad sam osjetila da sam spremna, krenula sam s vježbom, tako da se sve to dosta odužilo, ali puno sam lakše podnijela ovu vježbu, nije mi muka, samo me malo glava i vratna kralježnica boli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 7:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
sorry ak si se zbog mog posta prebila. bolje necu vise komentirat ono sto nisam siguran. samo onda mi ni ne ostaje nista. :lol:

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 7:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
ispraviš se...važno je stajati ili sjediti uspravno jer energija prolazi korz glavne kanale koji su uz kičmu. ako je stav tijela pogrbljen, protok energije nije slobodan.
udahneš lagano koncentrirajući se kako zrak ulazi u grlo, pa u gornji dio pluća, srednji, donji, istovremeno dižeš dijafragmu (opnu koja dijeli pluća od trbušne šupljine) i zamišljaš kako zrak ispunjava trbuh. to se radi sporo. Da se lakše koncentriraš, polako ( vrlo sporo) u mislima brojiš do četiri dok udišeš. Zastaneš (brojiš do četiri), pa polako izdišeš zrak obrnutim redom, dakle, trbuh, pluća, grlo. Opet staneš brojeći do četiri prije nego ponovno udahneš.
Možeš se igrati, udisat zvučno , nečujno, najsporije što je moguće..i vježbom dođeš do sposobnosti da dišeš tako spro da se čudiš sam sebi..i veliš, vidi što ja mogu :)
To disanje se radi prije svake meditacije, u tijeku meditacije, uz vježbe poznate kao autogeni trening, kod regresije, dizanje prane..to ti je abeceda koju MORAŠ svladati..
Ima bezborj varijanti na temu vježbi disanja...Vježba disanja u kojoj dok dišeš kako je gore opisano usput zamišljaš kako je zrak kojeg udišeš energija koja ti treba, a zrak kojeg izdišeš sve ono što ti ne treba, što te muči (možeš i imenovati to što želiš izbaciti iz sebe) je jednostavn i snažna vježba koju se također svladava na početku rada i bavljenja "tim stvarima".
disanje je osnova u svim borilačkim vještinama, jogi, i blabla da ne ponavljam..
diši, smagda, diši... :D

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 7:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
2804 je napisao/la:
sorry ak si se zbog mog posta prebila. bolje necu vise komentirat ono sto nisam siguran. samo onda mi ni ne ostaje nista. :lol:


Hvala Bogu, pa si konačno priznao :lol: =D>

A ti Smagda, JEDNOM dnevno radi Tibetance i nisi rekla sa koliko puta si krenula svaku vježbu raditi? Ako si krenula sa previše u odnosu na tvoj organizam, onda nije čudo što imaš takve popratne posljedice! Preporučujem ti što se tiče ove teme, prouči ARWEN - knjigu od korica do korica, ženska zna o čemu priča! (Samo da još ne drži onaj mač iznad moje glave, joj!)

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 7:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
zaboravih reći,,da ne bude greške..dok "puniš" trbuh zrakom, napinješ ga, izbočiš...dok prazniš, uvlačiš...trbušni mišići rade... dok puniš pluća širiš prsni koš, dok ga prazniš, uvlačiš prsni koš..rade mišići...
moš vježbat uvlačit zrak samo kroz jednu nosnicu, pa krpz drugu..
udišeš na nos, izdišeš na usta...možeš i izdisat na nos, ali, ua početak, bolje na usta...
nadam se da sam to dobro objasnila, da je razumljivo...ako nije, nek netko doda što treba....

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Nisi samo spomenula RITAM: npr. brojiš TRI dok udišeš, onda tri - zadržavaš zrak - ne dišeš, tri - izdišeš, tri- zadržavaš zrak (ne dišeš) i tek onda novi udah. Međutim, primjetit će svatko da kad ovo uradi nekoliko puta, IZDAH počne trajati duže nego udah, i to je dobro. Znači, da je organizam uhvatio ritam i onda se on mijenja i glasi ovako (samo jedna od brojnih tehnika disanja):

3 - udišeš
3 - ne dišeš
6 - izdišeš
3- ne dišeš.

Kad ovo svladaš, onda ideš dalje:

3 - udišeš,
6- ne dišeš
9 - izdišeš
3 - ne dišeš, itd...

Naravno, ako brojanje pri udisanju povećaš na npr. četiri, onda se proporcionalno povećavaju i ostali dijelovi ritma disanja...
Ovo nije jedini ritam, ima ih mnogo, npr, u Kriya yogi, ide se sa 4- 8- 16 - 8, ali to ne treba nipošto pokušavati onaj ko nema barem par godina iza sebe SVJESNOG DISANJA.

Ajd, odoh, ovdje kod mene utakmica (igraju BiH-Mađarska) pa mi probiše uši...
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
ma ne brini andjela, nije mač za tebe dignut...od mača je važiniji ožiljak, ali se na ovom formatu ne vidi dobro..

Citat:
2804 (napisa):
sorry ak si se zbog mog posta prebila. bolje necu vise komentirat ono sto nisam siguran. samo onda mi ni ne ostaje nista.


ma ni ti ne brini, sinko..samo ti piši i govori sve što ti padne na pamet.,.kad govorimo i slušamo što drugi govore, brže se uči...ni ja nisam sve znala odmah čim sam se rodila, i još uvijek ne znam sve što bih željela znati, a mnogim stvarima za koje mislim da znam, za neko vrijeme će isteći rok za upotrebu, pa ćemo mijenjati, kao što smo i do sada mijenjali...život je promjena. promjena je jedina konstanta ...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 8:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
Toliko se slažem s tim, da sam se sav presmotao. No neću sad opet o Ništa.

Taj mač, jel to katana ili? Palim se na katane. :P

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 8:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
arwen dor je napisao/la:
ma ne brini andjela, nije mač za tebe dignut...od mača je važiniji ožiljak, ali se na ovom formatu ne vidi dobro..


Ma, šta si ti toliko zapela za taj ožiljak, ha? Već nekoliko puta ga spominješ: ajd sad lijepo objasni, (možeš i na PM ako hoćeš)Naime, sad me već brineš...

A:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 8:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
i da, sve uzroke smagdinih problem trazite u meni. od kad je mene upoznala pala je u visegodisnju depresiju. kako mi to prije nije palo na pamet. :scratch: :blob:

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
2804 je napisao/la:
i da, sve uzroke smagdinih problem trazite u meni. od kad je mene upoznala pala je u visegodisnju depresiju. kako mi to prije nije palo na pamet. :scratch: :blob:


Hm, zanimljivo razmišljanje, kako ja to prije nisam skužila? Poznajemo se, ali ne tako dobro...... Ako ću se oslanjati na svoju intuiciju, nešto mi kod tebe ne štima, a ti znaš na što mislim. Uzroke mojih problema ne treba nitko rješavati, rješavam ih sama kako znam i umijem. zahvalna sam svima koji mi pružaju informaciju koja mi treba, ali ovakve ispade ne toleriram. Ti znaš na što mislim.
pozzzzzzzzzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 10:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
Arwen i Andjela, hvala na iscrpnim uputama!!! slika

Andjela, okrenula sam se 21 put :oops: onda sam ostale vježbe samo po jednu napravila :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Smagda, Smagdice! Nemoj molim te 21 put - prvi dan rada Tibetanaca, pa dobro si ostala živa! Iako si već sve upute dobila, molim te, kreni sa samo tri ili četiri okretaja, i onda dalje svaku vježbu isto toliko puta. Znači, svaka vježba isti broj puta, nijedan više ni manje. A 21 put nemoj više pokušavati ni u ludilu. I derviši krenu sa dva-tri okretaja, pa nekoliko sedmica samo toliko, a onda kao i kod Tibetanaca, postepeno povećavaju broj okreta.

Sretno i ugodna noć.

A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 11:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Andjela je napisao/la:
Smagda, Smagdice! Nemoj molim te 21 put - prvi dan rada Tibetanaca, pa dobro si ostala živa!.... A 21 put nemoj više pokušavati ni u ludilu.


A zasto tako? i ja sam se prvi put zavrteo 21 put i nije mi se ni zavrtelo u glavi, a osecao sam se "naspavano". :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 11:17 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
A zasto tako? i ja sam se prvi put zavrteo 21 put i nije mi se ni zavrtelo u glavi, a osecao sam se "naspavano".


Da. Ali nismo svi isti. Moramo biti svjesni da svi ne možemo primiti istu količinu energije odjednom. ( a bome ni dati... )

Najbolje je početi pomalo, pa onda tokom vremena "pojačavati" koliko se osjeti da se može bez posljedica.

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 06, 2006 11:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Da. Ali nismo svi isti.


To ti je moj problem, cesto to zaboravljam. :-|


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 8:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
smagda je napisao/la:
2804 je napisao/la:
i da, sve uzroke smagdinih problem trazite u meni. od kad je mene upoznala pala je u visegodisnju depresiju. kako mi to prije nije palo na pamet. :scratch: :blob:


Hm, zanimljivo razmišljanje, kako ja to prije nisam skužila? Poznajemo se, ali ne tako dobro...... Ako ću se oslanjati na svoju intuiciju, nešto mi kod tebe ne štima, a ti znaš na što mislim. Uzroke mojih problema ne treba nitko rješavati, rješavam ih sama kako znam i umijem. zahvalna sam svima koji mi pružaju informaciju koja mi treba, ali ovakve ispade ne toleriram. Ti znaš na što mislim.
pozzzzzzzzzzzz


to je trebala biti šala. no ajd dobro, necu vise ispadati.

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 9:34 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Smagda, Smagdice! Nemoj molim te 21 put - prvi dan rada Tibetanaca, pa dobro si ostala živa!.... A 21 put nemoj više pokušavati ni u ludilu.

A zasto tako? i ja sam se prvi put zavrteo 21 put i nije mi se ni zavrtelo u glavi, a osecao sam se "naspavano".


Da, izgleda da zaista ne reagujemo na isti nacin. Mislim da kod ljudi sa nesto otvorenijim/otvorenim kanalima prilikom izvodjenja bilo kojih energetskih vezbi energija brze potece, pa se cesce javljaju i neprijatne posledice. Dobro je kada na relativno bezbolan nacin saznaju da treba da budu oprezni. Kod drugih ovakve vezbe tek otvaraju kanale, pa ne dozivljavaju “energetski sok”.

Isto tako mi se cini da i ne dobijamo energiju iz istih izvora. Odnosno, izvor je verovatno isti ali su nam prijemnici drugacije podeseni.

Ja npr. mogu da radim i tibetance i spinovanje cakri i jogu koliko hocu. Kao daska hehe. :mrgreen: Sve ove sigurno blagotvorno deduje na mene, znam da me na duze staze uravnotezuje, ali ne osecam podizanje frekvencija. Ili veoma blago. Vise opustenost.

Sa druge strane mi meditacija, ali i stvari kao sto su intuitivni uvidi kada se dese, … slicne stvari … izuzetno brzo podignu energetski nivo. Kao da se prikacim na 220V, prosto vibriram na drugacijem nivou.
Ali istovremeno mogu da izazovu i prilicno neprijatne nuspojave. Tako za mene ove energetske vezbe nisu nacin podizanja vibracija ali su mi veoma korisne da podignutu energiju uravnotezim i uzemljim.
Ali mislim da za nekog drugog mogu da imaju drugaciju funkciju, da mu zaista podignu vibracije. Moraju samo da vode racuna o uzemljenju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet sep 07, 2006 12:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Jel ima nesto da se izgleda stariji?
Da ne izgledam vise sa 30 godina kao da imam 20.......

Znam; pocecu da pusim i da se opijam do besvesti....

sta mi je opet... :roll: =D>


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 154 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz