Sada je: sub apr 27, 2024 1:33 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nova Medicina
PostPostano: sri dec 15, 2010 1:26 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 15, 2010 10:36 am
Postovi: 4
lola je napisao/la:
pozdrav, čitala sam o ovome baš na ovom forumu. jako me zanima,ali nekako mi je neshvatljivo da mogu ozdraviti kad osvjestim problem :dontknow:
to sam već probala raznim drugim tehnikama,ali baš mi ne uspjeva...
u svakom slučaju dobro bi došlo malo rasprave na ovu temu... :thumbup:
:hello2:


Draga Lola,

U moru problema, konflikata tesko mozemo spoznati onaj koji naj je "uhvatio" nespremne i koga smo zbog prirode ljudskog uma, pokusali i uspjesno brzo zaboravili, ali konflikt koji je ostavio zapis u mozgu i koji je sada aktivan. Ovisno o organu koji je odredjen da bude ugrozen, sve dok ne rijesimo, osvijestimo konflikt on je aktivan, mi smo u takozvanoj fazi simpatikotonije, ruke i noge hladne, iscrplenost raste i ako se nista ne ucini nastupa smrt zbog iscrpljenosti.

Ovdje nema nista da bude tesko shvatljivo jer je procenat izlijhecenja takozvanog raka i slicnih bolesti, najtezih bolesti, kod Dr Hamera i njegovih ucenika iznad 90%.
hemoterapiju prezivi 5% onih koji bi i inace ostali u zivotu jer imaju jak organizam.
Hemoterapija je nastava bojnih otrova jer odatle, iz rata je i dosla ideja posmatranjem vojnika koji su bili izlozeni bojnim otvrovima, ali su samo interpretacije rezultata bile potpuno pogresne.

Druge metode za rjesavanje raznih stresova, strahova, fobija, kao sto je PEAT i razne tehnike Z.M.Slavinskoga su dobre od trenutka kada se zna koji konflikt je izazvao problem.
Ja sam uradio mnogo takvih procesa i rijesio se svih strahova i trauma, straha od smrti i to je svakako dobro znati.

Lijep pozdrav
alija
www.ajna.com (ako nije dozvoljeno stavljanje linkova u potpis molim moderatora da izbrise.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: GERMANISCHE NEUE MEDIZIN
PostPostano: sri dec 15, 2010 2:03 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 15, 2010 10:36 am
Postovi: 4
dodo je napisao/la:
Naravno!

Potrudicu se koliko god stignem jer toga ima jako puno, a neke su informacije (cini mi se) i za ovaj sajt NOVE i NEPOZNATE. Naime, stekla sam dojam da postoji cijelo jedno "underground drustvo" koje se bori kako zna i umije da sto vise ljudi sazna za njihova otkrica i saznanja te prikupljene dokaze koji se na sve moguce nacine nastoje sabotirati kao i doticni autor/otkrivac Germanske Nove Medicine koji je u medjuvremenu u azilu u Spanjolskoj.

Mnogi stvarni nadrilijecnici danas slove kao lijecnici, a stvarni Lijecnici kao nadrilijecnici.

Tiha voda brege dere!

hallo dodo,

Dr Hamer je vec vise od dvije godine u Norveskoj u blizini Osla. Sto je najbitnije imamo njegovog ucenika, doktora skolske medicine koji zivi u Zagrebu i spreman pomoci svima koji se probude iz sna i shvate da im je bog dao tijelo da se brinu o njemu a ne da jednostavno pitaju nekoga tamo, nekoga koji je otisao na medicinu iskljucivo iz materijalnih razloga i koji je takodje u snu, nesposoban da razmislja svojom glavom.

osnovna stvar je shvatiti da u prirodi ne postoji nista nezdravo, a pogotovo ne celije raka i slicne gluposti. Istina, sve moze da oboli ako se izlozi nenormalnim uslovima ali je priroda opet dala lijek.
Nas um je daleko, daleko dole da bi shvatio bilo koje pitanje na temu zivota, nastanka, razvoja.
Mozemo samo da nagadjamo i ko glasniji njega vise slusaju ili ko beskrupulozniji, kao Louis Pasteur koji je uveo serum za vakcinu a da nije imao pojma o cemu se radi niti je ikada shvatio osnovo zivota na zemlji.

Znam, ovo gore zvuci vrlo arogantno, i jeste, ali ako znamo da je nas mozak u stanju da obradi 2000 bit/sec a da su mu istovremeno na raspolaganju 30 milijardi bit/sec onda je vrlo logicno da sav visak informacija koje ne moze da obradi i shvati nas mozak stavlja u razne fijoke od kojih se brani.
Najnovije spoznaje nauke dovode do zakljucka da nas mozak i nije predvidjen da obradjuje informacije iz okruzenja nego da bude samo transmiter.
Problem je u nasoj separaciji od programatora, ne znam iz kojih razloga, sto je nas um postao meta za neshvatljive manipulacije kojih jos nismo svjesni. Bar 99 % ljudi nije toga svjesno.
Jest, zvuci izuzeeeetno arogantno, ali nemojte me prosudjivati, molim vas.

Sve odgovore mozete naci u sebi, samo malo se potrudite da uspostavite dijalog sa svojom unutarnjom inteligencijom.
Puno pozdrava
alija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Njemačka nova medicina
PostPostano: sri dec 15, 2010 11:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
SUZY je napisao/la:

Ili je ovo samo reklamna kampanja....???

Pozdrav.


Ili je bilo kakva kampanja?

Registrovao sam ,u Slovačkoj , projekt koji ima za cilj upoznavanje šire javnosti sa GNM, koji upravo ide tako da se organizuju predavanja i "školovanja" u raznim gradovima.
http://gnm.webnode.sk/o-nas/
Da li se radi o nekom globalnijem projektu, koji ima za cilj izlazak GNM na vidjelo?
Gdje sve se to radi?
Ko to inicira?
Kakvi su uspjesi do sada?
Na exYU području, koliko znam, do sad je postojalo samo ovo: http://www.nova-medicina.net/index.htm .
Da li si ,Alija, sa njima u kontaktu?

Meni je GNM interesantna, jer mi je ,nekako, jako smislena...

pozdrav F.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Njemačka nova medicina
PostPostano: čet dec 16, 2010 8:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
ovdje je najbolje to što ide na standardnu medicinu. radi se o liječenju raka ali sama medicina je više od toga.
svejedno, dobro je sve što ljulja ovu medicinu i farmaciju, iako ona uzvraća gadne udarce.

a i alija nije sve rekao, dozirao je informacije.
sajt mu se zove ajna.com što više govori.
ajna = šesta čakra.

i meni je zapelo to što se ima dojam da je izlječenje lagano. to on nije rekao ali je takvo raspoloženje poruka.
ipak vrijedno je i ako se iz ct-a može sigurno tvrditi o prirodi konflikta. na nivou dijagnostike.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Germanska nova medicina
PostPostano: čet dec 16, 2010 9:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 25, 2010 10:05 am
Postovi: 46
Lokacija: južno..južno..
evo konkretno pitanje:
- u kojim slučajevima ne dolazi do izlječenja?
- da li prilikom ozdravljenja od teške bolesti uvijek nastupa druga teška bolest?
:hello2:

_________________
Ne shvaćajte život preozbiljno. Nikad se nećete iz njega izvući živi.
-Elbert Hubbard


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Germanska nova medicina
PostPostano: pet dec 17, 2010 10:41 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
lola je napisao/la:
evo konkretno pitanje:
- u kojim slučajevima ne dolazi do izlječenja?
- da li prilikom ozdravljenja od teške bolesti uvijek nastupa druga teška bolest?
:hello2:

Možda ovo pomogne:

Citat:
Recidiv konflikta

Jedna od stvari od kojih najviše strijepim jeste recidiv konflikta, odnosno vraćanje prvobitnog konflikta. Vidio sam mnogo ljudi koji su od toga umrli.

I bez Hamera, nije tajna da pacijenti rijetko preživljavaju ponovljeni infarkt. Ali, od kada na CT-u mozga možemo da vidimo koliko se organizam trudi da reparira mozak-kompjuter, možemo da ocjenimo koliko je tegobno kad rana već u zarastanju, biva ponovo razorena. Ona onda zarasta mnogo sporije i teže nego prvi put.

Ako sebi predstavimo mozak kao ogromnu mrežasto-rešetkastu konstrukciju milijardi ćelija, onda možemo lako zamisliti kakve se sve različite promjene odigravaju u toku zarastanja jednog Hamerovog žarišta:

1. Obrazuje se intrafokalni i perifokalni edem, pri čemu se sinapse nervnih ćelija jako rastežu. Uprkos tome, one zadržavaju svoju funkciju. Ova rastegnutost sinapsi je reverzibilna i popusta zajedno sa edemom pri kraju faze ozdravljenja a da njihova funkcija ne trpi.
2. Očigledno je da tokom faze aktivnog konflikta i trajne simpatikotonije žestoko strada izolacija nervnih ćelija mozga. Organizam ovo reparira na iznenađujuće jednostavan, efektivan i logičan način tako što u mrežu (rešetku) moždanih ćelija odlaze ćelije glije kao dodatna izolacija. Upravo to neurohirurzi u zabludi nazivaju "tumorom mozga". Takođe, tokom ovog procesa funkcija areala mora da ostane kontinuirano očuvana.
3. Ne samo da funkcija pripadajućeg organa mora ostati osigurana, nego Hamerovo žarište praktično "ukida struju" karcinomu, ostavljajući da ga razlože i očiste specijalno za to kompetentne bakterije...
...pa dalje

Poz
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Germanska nova medicina
PostPostano: čet dec 01, 2011 3:17 pm 
Novi web portal na ovu temu: http://www.gnm-hr.info/UVOD.html


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Njemačka nova medicina
PostPostano: pet dec 02, 2011 3:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
felix je napisao/la:
SUZY je napisao/la:

Ili je ovo samo reklamna kampanja....???

Pozdrav.


Ili je bilo kakva kampanja?

Registrovao sam ,u Slovačkoj , projekt koji ima za cilj upoznavanje šire javnosti sa GNM, koji upravo ide tako da se organizuju predavanja i "školovanja" u raznim gradovima.
http://gnm.webnode.sk/o-nas/
Da li se radi o nekom globalnijem projektu, koji ima za cilj izlazak GNM na vidjelo?
Gdje sve se to radi?
Ko to inicira?
Kakvi su uspjesi do sada?
Na exYU području, koliko znam, do sad je postojalo samo ovo: http://www.nova-medicina.net/index.htm .
Da li si ,Alija, sa njima u kontaktu?

Meni je GNM interesantna, jer mi je ,nekako, jako smislena...

pozdrav F.


Prečo na Slovensko?
Existujú nejaké kurzy v pláne čoskoro...?

Nadam se da je Google dobro preveo :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Germanska nova medicina
PostPostano: pet dec 02, 2011 6:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 27, 2007 11:07 pm
Postovi: 306
U Slovačkoj, na "Univerzitetu u Trnavi", je Dr. Hamer dobio oficijalnu potvrdu svojih metoda i učenja.Tada je bilo nedopustivo bilo gdje u medicinskim krugovima ne zastupati stanovište da je Hamer opasni ludak.A kako je došlo do toga da se u Trnavi na to ogluše, iskreno - ne znam.
http://fzasp.truni.sk/

http://www.germanische-heilkunde.at/ind ... rnava.html

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Germanska nova medicina
PostPostano: pet dec 02, 2011 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
felix je napisao/la:
U Slovačkoj, na "Univerzitetu u Trnavi", je Dr. Hamer dobio oficijalnu potvrdu svojih metoda i učenja.Tada je bilo nedopustivo bilo gdje u medicinskim krugovima ne zastupati stanovište da je Hamer opasni ludak.A kako je došlo do toga da se u Trnavi na to ogluše, iskreno - ne znam.

Zanimljivo. Javi kad bude neki tečaj ili predavanje na ovim prostorima ili u Slovačkoj, možda navratim.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Germanska nova medicina
PostPostano: čet dec 08, 2011 5:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Moram priznati tek sam sada nakon godinu dana ponovo otvorila ovu temu, mislila sam u međuvremenu da nema za nju nekog interesa, nisam ni vidjela one postove od prije godinu dana.

Što da kažem, previše svega što me interesira, a premalo vremena da se posvetim dublje nekim temama.

Pridružujem se molbi, da ako netko slučajno sazna za kakvo predavanje u Hrv. ili okolici, da nam javi i ja ću rado, ako što god saznam.

Pozdrav svima koje zanima Germanska Nova Medicina!

:hello2: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Germanska nova medicina
PostPostano: pet dec 09, 2011 8:59 am 
http://www.gnm-hr.info/preuzimanje_info ... dImage.pdf

Predavač – dr. Sasha Tešić, verificirani liječnik GNM
Remetinečki Gaj 2G (kod ARENA Centra), Zagreb
09.12.2011. u 19.00 sati
ULAZ: 100 kn


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Germanska nova medicina
PostPostano: pet dec 09, 2011 12:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Hvala @prasimix, na žalost ne mogu se u tako kratkom vremenu organizirati i stići na predavanje. Ali bili bi vam zahvalni kada bi netko tko će ga posjetiti, podijelio poslije kakve dojmove i/ili informacije.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Germanska nova medicina
PostPostano: sub dec 10, 2011 7:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Evo knjige na engleskom:

http://www.4shared.com/document/nbRIRvjw/The_German_New_Medicine_by_Dr_.html


http://www.4shared.com/document/78T8z2VH/The_German_New_Medicine_by_Ryk.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz