Sada je: sub apr 27, 2024 4:43 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet aug 10, 2012 9:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
ljubim tvoju blagonaklonu ruku, zvoncice :) mozda ima celer u glavi :)

O problemima koje vi pominjete nisam upoznat. Dve godine je minulao od kada sam primenio nacin ishrane od helmuta wadenmakera koji oplemenjujem u tom preodu s radom Dr. Sladjane Vekkov, Milice Stojanovic i kasnije N. W. Walkera.

Preporuka svima kroz vlastito iskustvo
Jedina velika promjena je gubitak prekomjernih kg cca 11, moj bmi je sada u normali.

p.s. ne uzimam nikakvu SO :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet aug 10, 2012 5:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 27, 2011 5:18 pm
Postovi: 27
Lokacija: Zagreb
čitam vas i zanimljivo je (mada ne volim kada pređe u prepucavanje)

znam da sam se preporodila otkada ne jedem žitarice, imam više energije, koža mi je u potpunosti čista, manje sam umorna i pospana itd. i da, imala sam problema sa zubima dok sam jela kuhano, sada više ni toga nema.
tako da, uopće mi nisu važne nikakve znanstvene studije, znam da me sirova hrana spasila od brojnih boljkica i to mi je važno :love3:

cijenim jednostavnost , opuštenost, ne želim nepotrebno komplicirati već se oslanjam na unutarnji glas, intuiciju, prirodu, , osluškujem organizam i vidim da sirova hrana za mene "funkcionira" :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet aug 10, 2012 8:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Emanuela je napisao/la:
čitam vas i zanimljivo je (mada ne volim kada pređe u prepucavanje)

znam da sam se preporodila otkada ne jedem žitarice, imam više energije, koža mi je u potpunosti čista, manje sam umorna i pospana itd. i da, imala sam problema sa zubima dok sam jela kuhano, sada više ni toga nema.
tako da, uopće mi nisu važne nikakve znanstvene studije, znam da me sirova hrana spasila od brojnih boljkica i to mi je važno :love3:

cijenim jednostavnost , opuštenost, ne želim nepotrebno komplicirati već se oslanjam na unutarnji glas, intuiciju, prirodu, , osluškujem organizam i vidim da sirova hrana za mene "funkcionira" :angel4:


potpisujem

postoji poslovica "najbolje stvari na svijetu jesu besplatne"
znastvene.. kada tu rec cujem.. pa netko placa - finansira - budji... tko??!?!
covek je savrsen organizam koji ima mehanizam samoizlecenje.. samo dati priliku... covekovo telo je neistrazeno i svakim danom spoznajemo novo, novi enzimi kao i delovanje. besmisleno je trositi vreme na biflanje znastvenih istrazivanja, odavno je sve receno kako se treba ponasati covek - ljudsko bice. Kroz neke primere povesti i sadasnjosti vidimo da je to upravo tako.. hipokrat ono si sto jedes itd itd
U Svetom Pismu imaju jasne beleske kako je Noa bio od posljednih koji je ziveo vise stotina godina.. pre potopa nijesu jeli meso.. posle potopa jedno izvesno vreme bilo je dozvoljeno jesti meso... Da su nam date i da postoji flora koja je bila pre potopa zivot bi bio bez bolesti i mnogo mnogo duzi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 8:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
zvonchica je napisao/la:
Leo je napisao/la:
E sad bi trebalo da izbacimo Walkerovu literaturu kao i svih drugih pristalica stetnosti skroba u ishrani. Kazes da Walkerova tvrdnja da molekuli skroba nisu topljivi u vodi,alkoholu ili zraku pogresna i da nikakvu stetu skrob ne cini telu. Zanimljivo... ne mogu sad da pravim elaborat o ucincima skroba na ljudski organizam. Ima toga u velikom broju knjiga. Ali sad sam saznao da su ta ucenja pogresna. To je za mene novo. Nisam molekularni biolog ili prirodnjak sa 30 godina istrazivanja pa da mogu sam da se uverim sta je tacno. Hajde ti svima nama koji smo u zabludi o stetnom delovanju skroba na organizam objasni i pruzi cvrste dokaze zvoncice da to nije istina.

Ne pada mi na pamet. I ovo što sam do sada pisala je čisto gubljenje vremena i nemam nameru više da polemišem ni sa kim ni na jednu temu (bilo da su u pitanju zubi, desni ili skrob). Svako može da iščitava i da usvaja šta mu je volja. Meni je apsolutno nebitno na čemu ćeš ti ili bilo ko drugi da bazirate ishranu i da li Pera/Mika/Laza može da opstane na dve jabuke dnevno i da pritom cveta u svakom pogledu :lol:


Zvonchice ovo je sad neozbiljno. Prvo si rekla da grese svi autori,prirodnjaci,doktori koji tvrde da je skrob stetan,a kad trazim da argumantovano obrazložiš to,ti se arogantno povlačiš. Ja ne moram sa tobom da se slozim oko nekih pitanja,ali mi je zanimljivo da vidim stvari iz drugog ugla...mozda ima deo istine u tome,pa da malo pomogne da se rasvetli situacija.A mozda i nema...i tad bi se opet razjasnila situacija.
Cesto navodis teze drugih koji su dosli do drugacijih rezultata i zakljucaka. Treba da znas da svaka teza ima kontratezu i da sve moze da se dokaze ili ospori. A to je narocito ako se stvari gledaju parcijalno...bez šire slike. Ti posedujes neko znanje ali od drveća ne vidiš šumu. Već sam navodio ali ponoviću još jednom - stvari treba da se gledaju što je šire moguće. Priroda i ljudska bića su vrlo kompleksni. Potrebni su minerali,vitamini,enzimi...hranljive materije...i moraju da se unose hranom. A šta je sa ljudima koji žive bez hrane i odlično funkcionišu? Odakle oni dobijaju minerale,vitamine...hranljive materije neophodne za nas organizam? Ti u to ne veruješ zvonchice jer se to ne uklapa u tvoj sistem uverenja a zatvoren um tinece doneti mnogo toga dobrog. Kazeš da je Wandmaker zadrt a tvoji stavovi su vrlo kruti (da ne upotrebim tu isti reč - zadrti). Ali ti se uopšte ne osvrćeš na svoje krute stavove ali to vidiš kod drugoga. Da li ti to nešto govori? Najdobronamernije sam ti preporučio EFT...ako to ignorišeš,to je na tvoju štetu

Ja ovaj forum pratim 3 godine,i saznao sam dosta korisnih informacija,saznanja,iskustva. I tek sam skoro usao da pisem. Da iznesem svoja iskustva koja nekome mogu koristiti. Koliko je meni trebalo iskustava drugih pre ulaska u 21-dnevni proces. Verovao sam u sebe ali bi dobro došli i uvidi od drugih koji su krenuli tom stazom.
Pitanje ishrane je vrlo bitno,ali ako predje u opsesiju,moze da izgubi svoju pravi svrhu. Meni je najvažnije pitanje duše...usko sa tim je povezano emocionalno telo...rad na emocionalnim blokadama je od primarne važnosti iz onog ko teži proširenju svesti i oslobodjenju. Pitanje prelaska na sirovu hranu je zato jako teško jer ljudi preko ishrane vrlo često zadovoljavaju svoje emotivne potrebe...naravno i preko raznih drugih supstanci... Podizanje vibracija sopstvenog bića i život u sadašnjem trenutku je područje mog delovanja. Ishrana mi može polakšati taj put ili otežati... Ja sam sam sebi najbolji učitelj


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 8:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Prvi korak do zdravlja 2 (hrana) - Izuzetan film o vaznosti sirove hrane bez kuvanja



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 9:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Emanuela je napisao/la:
čitam vas i zanimljivo je (mada ne volim kada pređe u prepucavanje)

znam da sam se preporodila otkada ne jedem žitarice, imam više energije, koža mi je u potpunosti čista, manje sam umorna i pospana itd. i da, imala sam problema sa zubima dok sam jela kuhano, sada više ni toga nema.
tako da, uopće mi nisu važne nikakve znanstvene studije, znam da me sirova hrana spasila od brojnih boljkica i to mi je važno :love3:

cijenim jednostavnost , opuštenost, ne želim nepotrebno komplicirati već se oslanjam na unutarnji glas, intuiciju, prirodu, , osluškujem organizam i vidim da sirova hrana za mene "funkcionira" :angel4:


Svaka čast za komentar =D> ovo je tako lepo rečeno da ni sam bolje ne bih napisao :D
Na kraju je najbitnije kako nešto...u ovom slučaju sirova hrana utiče na nas licno...kakve nam koristi donosi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 9:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Citat:
Priroda i ljudska bića su vrlo kompleksni. Potrebni su minerali,vitamini,enzimi...hranljive materije...i moraju da se unose hranom. A šta je sa ljudima koji žive bez hrane i odlično funkcionišu? Odakle oni dobijaju minerale,vitamine...hranljive materije neophodne za nas organizam?


slika
slika

Energia moze doci iz prane preko pinalne zlezde
CIST vazduh sadrzi sve elemente ( aminokiseline) od kojih moze da sastavi potrebni proteine itd its...

http://svejeizljecivo.wordpress.com/ SVE ŠTO VAM JE NEOPHODNO ZA ZDRAV ŽIVOT

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
vasco je napisao/la:
Energia moze doci iz prane preko pinalne zlezde
CIST vazduh sadrzi sve elemente ( aminokiseline) od kojih moze da sastavi potrebni proteine itd its...


Da,vasco...to mi je poznato... to je bilo upućeno našem dežurnom skeptiku zvonchici :) U literaturi se spominje da se iz vazduha mogu dobiti gradivne materjie,belancevine. Belancevine se sastoje od aminokiselina koje se inace sastoje od azota ,ugljenika, vodonika, kiseonika i sumpora. Belancevine iz hrane se razgradjuju u ljudskom probavnom traktu i formiraju se aminokiseline. Ali telo moze i iz vazduha stvarati potrebne aminokiseline. Proces pri kom se to desava je da niz bakterija,koje žive u crevima svakog čoveka,su sposobne da fiksiraju azot iz vazduha,rastvoren u probavnim sokovima,i da iz njega stvaraju belancevine.

Razgovarao sam o tome sa nekoliko osoba,medjutim niko mi nije dao zadovoljavajuce objasnjenje. Verujem da se proteini mogu stvarati na taj nacin,medjutim dilema mi je zašto se to ne dešava kod svakog? Da li je svest glavni faktor pri tome? To pitanje mi je otvoreno...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:50 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Verujem odgovor lezi ovde.. u talasima
sve vise vibracije su etericne

ona ima iskustvo zivljenja na prani

http://www.youtube.com/watch?v=Sa71CgEz4qQ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 12:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Leo je napisao/la:
Zvonchice ovo je sad neozbiljno. Prvo si rekla da grese svi autori,prirodnjaci,doktori koji tvrde da je skrob stetan,a kad trazim da argumantovano obrazložiš to,ti se arogantno povlačiš.


Vidiš, HAL je želeo da čuje moje mišljenje i ja sam ga iznela. Napisala sam detaljni post gde sam navela autore čija filozofija ima, po meni, najviše smisla. Da si nakon čitanja posta (a nadam se da si ga pročitao) otišao na Google, da saznaš nešto više o svakom, ti mi sad ne bi postavljao ovakvo pitanje. Tu bi pročitao da je John McDougall u osamnaestoj godini doživeo moždani udar, koji mu je ostavio trajne fizičke posledice, pa i danas vuče nogu dok hoda. Šlog je bio posledica predžeravanja na režimu SAD. Nastavio je sa istim načinom ishrane sve dok nije dobio lekarsku praksu na Havajima, gde je video veliku razliku između dve generacije Japanaca - prve, koja je iz Japana došla na Havaje i zadržala navike u ishrani koje je imala u Japanu, i druge koja je odrastala na fast food-u, potpuno asimilovana u okruženje. Prvi su bili zdravi i dugovečni, drugi su počeli da ispoljavaju simptome istih degenerativnih bolesti kao i Amerikanci. Tad se zainteresovao za celovitu biljnu ishranu i tokom višedecenijskog uspešnog rada (a uspešnost možeš da vidiš u tome što je, doživevši moždani udar u osamnaestoj, uspeo da dogura do sedamdeset i kusur godina i hvala Bogu, još uvek je živ i zdrav - što je ne mali podvig) postiže izvanredne rezultate sa pacijentima. Iako je Fuhrman broj jedan u preporukama za mikronutritijente, od McDougall-a sam usvojila preporuke za makronutritijente, koji zapravo i daju osećaj sitosti u celovitoj biljnoj ishrani. Njegovi makronutritijenti su bazirani na skrobu, upravo u skladu sa ishranom starih naroda koji su na takvoj ishrani ulazili u starost bez degenerativnih oboljenja.

Kao što sam pisala na drugom forumu, postoji toliko različitih škola mišljenja o tome kako idealna ishrana treba da izgleda. Imaš sirovnjake koji tvrde da je termički obrađena hrana otrov, imaš makrobiotičare koji jedu gotovo isključivo kuvanu hranu, imaš zagovornike kineske medicine koji tvrde da se od sirove hrane dobija rak. I sirovnjaci i makrobiotičari i ovi treći postižu kod pacijenata izlečenje. Zar bi se makrobiotičari izlečili od raka, autoimunih bolesti ukoliko je termički obrađena hrana otrov? Ne bi. Kako se ja lično odlučujem "kojem ću se privoleti carstvu"? Na osnovu toga da li tvrdnje (za mene) autoriteta u određenoj vrsti ishrane zvuče zdravorazumski, kao i na osnovu toga kako IZGLEDA čovek koji zagovara taj vid ishrane. Ne može neko da izgleda jezivo, a da njegova filozofija bude ispravna.

Na ovom forumu ljudi neprekidno i to sa punim pravom, zahtevaju: "dokaži mi ovo, dokaži mi ono". Od mene je više nego dovoljno to što ću da navedem autore koji se bave tom problematikom. Na vama je da li ćete se upoznati sa njihovim delom i da li ćete prihvatiti njihove smernice. Ja da gubim vreme i da prepričavam šta drugi zagovaraju - to mi ne pada na pamet da radim.

Leo je napisao/la:
Potrebni su minerali,vitamini,enzimi...hranljive materije...i moraju da se unose hranom. A šta je sa ljudima koji žive bez hrane i odlično funkcionišu? Odakle oni dobijaju minerale,vitamine...hranljive materije neophodne za nas organizam?


Za normalno funkcionisanje svakog organizma potrebni su mikronutritijenti i makronutritijenti (videti kod Furhmana u Super Immunity). Mikronutritijenti najkraće rečeno obezbeđuju optimalno funkcionisanje imunog sistema, dok se makronutritijentima obezbeđuje dovoljna količina KALORIJA za dnevne potrebe organizma. Na dve jabuke dnevno ne može da se živi. Monasi koji dane provode u molitvi u kelijama nemaju nikakvu fizičku aktivnost, verovatno dubokim disanjem uspore metabolizam do maksimuma i zbog toga uspevaju da sa minimalnim unosom hrane prežive. Nemam pojma u kakvom su zdravstvenom stanju jer ih niko ne testira niti objavljuje rezultate.

Zašto se u početku, prilikom prelaska na sirovu ishranu čovek oseća odlično? Zato što unosi ogromnu količinu minerala, vitamina, antioksidanasa tj. fitonutritijenata, a količina unetih kalorija je mala. To je zapravo "dopingovano" gladovanje i organizam se oseća odlično, jer se odmara od višegodišnjeg "prekomernog rada" na varenju hrane i pritom se čisti. To gladovanje ne može večito da traje. Kada se obavi faza čišćenja, organizam mora da dobija pored mikronutritijenata i makronutritijente, kako bi mogao da pregura dan.

Leo je napisao/la:
Ti u to ne veruješ zvonchice jer se to ne uklapa u tvoj sistem uverenja a zatvoren um tinece doneti mnogo toga dobrog. Kazeš da je Wandmaker zadrt a tvoji stavovi su vrlo kruti (da ne upotrebim tu isti reč - zadrti). Ali ti se uopšte ne osvrćeš na svoje krute stavove ali to vidiš kod drugoga. Da li ti to nešto govori? Najdobronamernije sam ti preporučio EFT...ako to ignorišeš,to je na tvoju štetu


Koliko god nas ima na ovom forumu, svi smo različite ličnosti i svi se opredeljujemo prema svojim shvatanjima i afinitetima. Ja sam ubeđena da u ishrani treba da bude što veći % sirove hrane, ali ne verujem (kao što sam već milion puta rekla) da u našim klimatskim uslovima može na njoj da se opstane na duži period i bude zdrav. Ne samo u hladnim godišnjim dobima, već i u skladu sa aktuelnim mesečevim fazama, zavisi tip hrane koji se unosi. U prvoj i trećoj m.f., kada dolazi do sabijanja, u početku je ok da se unosi sirova hrana, ali kako faza odmiče, potrebno je preći na hranu koja dovodi do ekspanzije, kako bi se uspostavila ravnoteža. Isto važi i za godišnja doba, ne može se zimi jesti isključivo sirova hrana koja pothlađuje organizam i uzrokuje probleme. Drugo, sirovnjaci da bi uneli dovoljan broj kalorija, moraju da jedu voće u izobilju. Dominira sladak ukus. Sam organizam traži slanu hranu koje kod sirovnjaka nema. Tu nema uravnotežavanja doša i po meni dolazi do disbalansa.

Što se tiče tvog insistiranja na mojoj rigidnosti, moj stav je moj stav. Menjam ga ukoliko me praksa uveri u suprotno. Teško da će se to ikada desiti sa tvrdnjom da bakterije u crevima od gasova iz vazduha mogu da sintetišu proteine koji su dovoljni za opstanak čoveka. Po meni je ta tvrdnja sumanuta. Vidim da postoje ljudi koji u to veruju. Da idem na EFT da bih postala "open minded" i lobotomirano prigrlila svakog pojedinca i njegova shvatanja - ne pada mi na pamet. Da li si video kako izgleda Jasmina Kovačev?

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id= ... autoplay=1


Koliko je meni poznato, EFT kroz emotivno oslobađanje dovodi i do izlečenja, pa se tako preporučuje ljudima koji su prekomerno gojazni. Ako ona kod sebe nije uspela da sredi problem prežderavanja, kako će da pomogne drugome?! Ta žena ne izgleda u skladu sa onim što promoviše. To je isto kao kad ti Ljubomir Pfaf daje savete o nutricionizmu ili kad vidiš Božen kako reklamira proizvode za mršavljenje, a pritom je teška tonu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 12:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 27, 2011 5:18 pm
Postovi: 27
Lokacija: Zagreb
Leo je napisao/la:
Verujem da se proteini mogu stvarati na taj nacin,medjutim dilema mi je zašto se to ne dešava kod svakog? Da li je svest glavni faktor pri tome? To pitanje mi je otvoreno...



mislim da je prirodno uzimati hranu u ovoj dimenziji (priroda/bog sigurno nije slučajno stvorila čitav probavni sustav) , no isto tako, razvojem se ova dimenzija može nadići i mi se tad oslobađamo vezivanja za materijalno (a nisu svi ljudi zainteresirani za intenzivni rad na sebi i posvećivanje duhovnosti zato i ne mogu svi živjeti od uzimanja suptilne kozmičke energije već im treba grublja materija koja je prikladna za njihov stupanj razvooja)

no, to je samo moje laičko mišljenje i ništa više :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 1:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
" Isto važi i za godišnja doba, ne može se zimi jesti isključivo sirova hrana koja pothlađuje organizam i uzrokuje probleme."

Slazem se s prvim delom ali s drugim ne u potpunosti, pitanje, koje prolbeme uzrokuje?
Sagledavsi prvi dio ako je tjelo "zdravo" ako znamo da je proces zivota sagorevanje... dovodi nas prema putu dugovjecnosti..

Tko nije upoznat s makro i mikronutrijentima. http://www.scribd.com/doc/52144044/Makr ... nutrijenti
Dakle skrob moze biti suvisan...

Smatram i vjerujem da je vazduh ( njegov sastav u potpunosti ) glavni energent ,
Djaba nam sve ako nema cistog vazduha premda imamo najbolje sto mozemo naci u macro i micro nutrijentima.



"Glukoza je najvažniji izvor energije dostupan stanicama i mozgu"
" Monosaharidi ili jednostavni šećerisastavljeni su od samo jedne molekule ugljikohidrata. U hrani od monosaharida nalazimo uglavnom glukozu (ima je mnogo u kukuruzu i drugom povrću) i fruktozu (nalazi se u medu, raznom voću,voćnim proizvodima, a naziva se još voćni šećer). Glukoza je i glavni monosaharid"

" Polisaharidi su složeni ugljikohidrati sastavljeni od velikog broja monosaharidnih jedinica čija je najčešća gradivna jedinica monosaharid glukoza. U polisaharide spadaju rezervne ugljikohidratne tvari biljaka (škrob) i životinja (gli-kogen)"


Citat:
Sažetak
Hrana se sastoji od niza nutrijenata koji imaju specifi čne metaboličke učinke na ljudsko tijelo. Makronutrijenti čine veći dio prehrane pojedinca, osiguravajući energiju i esencijalne nutrijente nužne za rast, održavanje funkcija i aktivnost. Naziv mikronutrijenti proizlazi iz činjenice da su potrebni u relativno malenim količinama (i vitamini i minerali) u usporedbi s makronutrijentima – ugljikohidratima, mastima, bjelančevinama i vodom. Vitamini su organske tvari koje unosimo hranom, a djeluju kao katalizatori odnosno supstancije koje pomažu aktivirati druge reakcije u organizmu. Minerali u tragovima su anorganske tvari koje imaju važne uloge u nizu metaboličkih procesa
te pridonose sintezi molekula poput glikogena, bjelančevina i masti. U hrani su prisutne i nenutritivne tvari poput topljivih i netopljivih prehrambenih vlakana koje imaju važnu ulogu u ljudskoj prehrani.

"Ugljikohidrate dijelimo na monosaharide, oligosaharide i polisaharide
Svi ugljikohidrati moraju se razgraditi i prevesti u glukozu kako bi ih organizam mogao iskoristiti.
U monosaharide ubrajamo glukozu koja se još naziva krvni šećer, i fruktozu odnosno voćni šećer, te galaktozu.
Disaharidi su ugljikohidrati građeni od dviju monosaharidnih jedinica, a to su saharoza ili konzumni šećer, laktoza ili mliječni šećer i maltoza odnosno slad.
Polisaharidi su dugi lanci monosaharidnih jedinica i to uglavnom glukoze.
Škrob je polisaharid koji biljkama služi kao rezervna hrana, ima ga u žitaricama, krumpiru, leguminozama, u nezrelim jabukama i bananama, dok glikogen predstavlja rezervu energije kod životinja i također se ubraja u polisaharide."


Citat:
Molekula škroba je karakteristična po tome što je netopljiva u vodi, alkoholu ili zraku. Kad sam prvi put postao svjestan te činjenice, bilo mije odmah jasno zašto su žitarice i ugljikohidrati, kojima sam se hranio u velikim količinama, dovodile do začepljenja jetre te je taj organ otvrdnuo poput neke daske. Osim toga, bilo mi je jasno zašto dolazi do stvaranja pijeska ili kamenca u žučnom mjehuru i bubrezima, zašto dolazi do neprirodnog zgrušavanja krvi u krvnim sudovima i kapilarama, zašto dolazi do stvaranja hemoroida, tumora, raka i ostalih izraslina u svim dijelovima organizma. Temeljito istraživanje otkrilo mi je, nadalje, razlog zašto mnogi ljudi koji po ustaljenoj navici jedu bijeli kruh iproizvode od brašna i ugljikohidrale imaju prišteve po koži i razna druga onečišćenja kože.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 7:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
vasco...vrlo zanimljiv video...ako je telo u višim vibracijama,frekvencijama ono moze samo stvarati hranljive materije...naravno moze i dalje da odluci da unosi hranu...a ako je na nizim,gušćim frekvencijama potrebna mu je čvrsta hrana...svest je tu,kako sam i mislio, nezaobilazan faktor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 8:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
zvonchice,kad bih na sve izneto odgovorio valjano bio bi vrlo dugačak post... Evo ukratko - nisam bio lenj i proguglao sam o McDougallu...zagovara celovitu biljnu ishranu...licno nemam ništa protiv toga (mada sam pristalica vocne ishrane jer mi tako najvise odgovara,ali ako nekome odgovara da jede žitarice i čini mu dobro-samo neka izvoli),mada smatram da je upotreba soje vrlo upitna...bitan je skrob u njegovoj ishrani,radi održanja sitosti . Za sitost je zaduzen hipotalamus

Citat:
Mehanizmi gladi i sitosti su vrlo složeni pa postoji više teorija koje ih objašnjavaju. Glukostatska, koja polazi od hipoteze da smanjenje koncentracije glukoze u krvi izaziva glad, aminostatska teorija da glad uzrokuju aminokiseline i lipostatska teorija da glad uzrokuje smanjenje koncentracije ketokiselina ili nekih masnih kiselina. Sva tri faktora utiču na osećaj gladi, a uz to i opšti energetski status organizma. U stvaranju osećaja gladi učestvuju brojni faktori kao što su senzorni (čula), kognitivni, fiziološki kao i životni stil, prehrambeni običaji i navike ...


Profesor Arnold Ehret ima drugačiji stav o škrobnim namirnicama:

Citat:
Ljudi koji se hrane mješovitom hranom,
mesom i ugljikohidratima (grah, krumpir,
riža, tjestenina, povrće koje sadrži škrob),
imaju organizam koji je manje više obložen
sluzi.Te namirnice nisu primjerene za nas ljude.
One tvore u tijelu ljepljivu gustu masu
koja na kraju dovodi do začepljenja organizma.
Posle posta i ishrane voćem:
Obuzeo me neopisiv osjećaj boljeg zdravlja, osjećaj
kakvog nikad ranije nisam osjetio, neopisiva životna
snaga, ustrajnost i jakost, što mi je donijelo veliku radost i
osjećaj sreće zbog same činjenice da sam živ. I nije se to
odnosilo samo na tijelo, već i na velike promjene u mojim
duhovnim sposobnostima. Urodilo je boljim opažanjem i
jasnijim prisjećanjem. Ispunjavalo me hrabrošću i nadom,
a stoje najvažnije, zadobio sam uvid u spiritulanost, uvid
koji je djelovao poput izlazećeg sunca i bacao novo svjetlo
na sve probleme. Svaka moja duhovna sposobnost znatno
se poboljšala, postala je daleko bolja nego što je bila u
najzdravijim i najboljim godinama moje mladosti. Znatno se poboljšala i moja tjelesna izdrživost. Načinio sam
biciklističku rutu od približno 400 kilometara, od Alžira do
Tunisa, na kojoj me pratio dobro uvježbani biciklist koji se
normalno hranio. Nikad nisam zaostajao iza njega, već sam
uglavnom vozio ispred njega, osim u večernjim satima kad
je moja izdrživost bila na probnom ispitivanju. Nemojte
zaboraviti da su me liječnici prije odlaska u Alžir proglasili
kandidatom za smrt, a sada sam klicao od radosti što mogu
podnijeti i najveća dostignuća. Bilo mi je neobično drago
što sam napustio klaonicu čovječanstva, poznatiju pod
nazivom znanstveno medicinske klinike.
Kad sam se vratio kući, dokazivao sam svoju
sposobnost i izdrživost obavljanjem najtežih poljoprivrednih
poslova te ispitivajem svoje jakosti koja je bila
znatno veća od najbolje treniranih osoba s normalnom
prehranom.
Pa opet kaze: Htio bih vidjeti čovjeka koji je s 31 godinu
bio jednom nogom u grobu, a 8 godina
kasnije je mogao trčati 2 sata i 15 minuta i
propješačiti 56 sati.


Meni je bretarijanstvo zanimljivo jer omogućava čoveku da sagleda pun potencijal svojih mogućnosti. To je jedan od načina za izlazak iz ovog Matriksa. Bretarijanci vs Matrix - znanost sudnjeg dana. Kad bi znala koliko fizičke energije,i kreativne naravno imaju neki bretarijanci...zinula bi u čudu. Doduše ti ionako ne verujes u njihovo postiojanje...ali nebitno je...
A tvrdnja da je sumanuta ideja da se proteini stvaraju od vazduha pomocu bakterija u crevima, pa ruski naucnici su to dokazali... Sta bi htela...da stojis pored njih i dvoriš ih dok to dokazuju samo za tebe?

Ovo o ishrani sirovom hranom tokom zime...na znam,jer to nisam radio. Kad budem to obavio videću da li mi ide ili ne. Evo pozivam ovde ako ima takvih koji se i zimi hrane sirovom hranom da iznesu svoja iskustva po pitanju energije i toplote

Što se tice EFT ja Jasminu Kovacev licno znam,proveo sam nedelju dana sa njom. Uverio sam se u neverovatnu moć te tehnike u uklanjanju emocionalnih blokada. I kod drugih i kod sebe. Ne reklamiram nikoga,samo iznosim svoja iskustva. Nisam cak ni znao bas tacno šta je EFT pre nego što sam je upoznao,ali kada sam video sta je sve moguce uraditi...mogu samo reci-sjajna tehnika. A koliko je sjajna...da kazem,uprkos svim svim stvarima koje sam prošao na razvoju svesti,odredjenih emocionalnih blokada se nisam oslobodio,samo sam ih duboko potisnuo. Pomoci EFT dogadja se oslobadjanje. Doduse ima tu i jedna mana,a to je cena...takvi seminari,predavanja nimalo nisu jeftini. I malo je nebitno kako ona izgleda ako moze da ti efikasno pomogne. Zasto si toliko opterecena izgledom? lepota je prolazna. Prava lepota dolazi iznutra a izražava se spolja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 8:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Emanuela je napisao/la:
mislim da je prirodno uzimati hranu u ovoj dimenziji (priroda/bog sigurno nije slučajno stvorila čitav probavni sustav) , no isto tako, razvojem se ova dimenzija može nadići i mi se tad oslobađamo vezivanja za materijalno (a nisu svi ljudi zainteresirani za intenzivni rad na sebi i posvećivanje duhovnosti zato i ne mogu svi živjeti od uzimanja suptilne kozmičke energije već im treba grublja materija koja je prikladna za njihov stupanj razvooja)


Opet moram da napišem da se slažem sa svim izrečenim :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 24, 2012 3:23 pm
Postovi: 47
Moram da se ukljucim jer osecam potrebu da se zahvalim na sjajnim stvarima koje naucih citajuci postove ali malo me boli sto ako neko ne deli necije misljenenje deluje kao da je napadnut od strane hijene, izgleda da kako god se neko hranio suptilnost u izrazavanju i komunikaciji sa drugim bicima ne moze postici hranom , vazduhom, Suncem vec je tu neka druga komponeta izgleda bitna.
A mozda ne trebamo neciji razvojni put dirati vec pustit da taj neko sam prodje i odabere svoje staze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 11, 2012 10:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Citat:
Ovo o ishrani sirovom hranom tokom zime...na znam,jer to nisam radio. Kad budem to obavio videću da li mi ide ili ne. Evo pozivam ovde ako ima takvih koji se i zimi hrane sirovom hranom da iznesu svoja iskustva po pitanju energije i toplote


Vec dve zime na presnom..
primer
bike 64km 2h45min

Citat:
Norman w. walker

Naravno da nisam baš svakom pacijentu savjetovao da
mora mijenjati svoje prehrambene navike i način života.
Svaki čovjek ima pravo jesti i živjeti prema svom vlastitom
nahođenju. Sve što ja mogu učiniti jest pokazati put. Nisam li
i sam morao preći težak i naporan put? Zašto to ne bi učinili i
drugi ljudi? Nikad nisam zadovoljan eksperimentima,
iskustvima ili savjetima, ukoliko ih sam nisao isprobao i
ukoliko se nisam osobno uvjerio u njihovu ispravnost. Tek
kad to učinim, znam da sam u pravu.
Ako netko drukčije misli, mene to ne pogađa. Sve dok
poznajem istinu, istina me čini slobodnim.

"Odlučio sam hraniti se pretežno
žitaricama i piti puno mlijeka - bili su to stupovi takozvane
"jake hrane". Te živežne namirnice bile su općenito - od
najviših "autoriteta" - prikazivane kao najvažnija i najbolja
hrana, kao najdragocjenija hrana, kao hrana koja sadrži sve
hranjive tvari potrebne za zdravlje, snagu i tome slično. Na toj
hrani razvijao sam se očigledno sjajno pune dvije godine, a
onda sam jednog jutra iznenada ostao prikovan uz krevet.
U međuvremenu sam na tjelesnoj težini dobio oko 15
kilograma. Po vanjskom izgledu i važećim mjerilima nije mi
apsolutno ništa nedostajalo - do sudbonosnog jutra, kad me
pogodilo nešto poput groma iz vedra neba. Liječnicima je bilo
jasno da se nalazim u beznadnom položaju; govorili su da moj
život može potrajati svega nekoliko tjedana, budući da se
radilo o cirozi jetre s užasnim bolovima neuritisa koji se tada
smatrao definitivno smrtonosnim.
Dvoumio sam se glede njihovih savjeta i uzimanja
lijekova. Prisjetih se razgovora s jednim prijateljem, vođenog
nekoliko godina ranije. Bio sam tada duboko dirnut mudrošću
tog strogog vegetarijanca koji mi između ostalog reče: "Ako
slučajno oboliš i ne mogneš ustati iz kreveta, ne uzimaj
nipošto lijekove - lijekovi su otrov. Radije nemoj tri dana
ništa jesti. Bolest je posljedica otpad/uh tvari koje se
nagomilavaju u tvom tijelu. U ta tri dana popij svakih pola
sata čašu čiste vode i ti ćeš opet biti zdrav"."



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 12:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Leo je napisao/la:
zvonchice,kad bih na sve izneto odgovorio valjano bio bi vrlo dugačak post...

Tako je meni svaki put kad treba da "dokazujem".

Leo je napisao/la:
Evo ukratko - nisam bio lenj i proguglao sam o McDougallu...zagovara celovitu biljnu ishranu...licno nemam ništa protiv toga (mada sam pristalica vocne ishrane jer mi tako najvise odgovara,ali ako nekome odgovara da jede žitarice i čini mu dobro-samo neka izvoli),mada smatram da je upotreba soje vrlo upitna...bitan je skrob u njegovoj ishrani,radi održanja sitosti . Za sitost je zaduzen hipotalamus

Vidim iz ovog tvog posta da si ti nedugo na sirovoj hrani i sad mi je jasno zbog čega zagovaraš 100% i to pretežno voće. Nekome je potrebno par meseci (kao Nadi Rocco), a nekome par godina da vidi da na tome ne može da opstane i onda ponovo uvedu kuvanu hranu.

Ja soju koristim jako retko i to isključivo non GMO ljuspice, u kombinaciji sa integralnim pirinčem (ne mislim kao A.E. da je pirinač štetan, jer da je tako Japanci ne bi bili među najdugovečnijim narodima). Milovan Milošević je hvali i kod njega je ona svakodnevno uvršćena u ishranu.


Citat:
Mehanizmi gladi i sitosti su vrlo složeni pa postoji više teorija koje ih objašnjavaju. Glukostatska, koja polazi od hipoteze da smanjenje koncentracije glukoze u krvi izaziva glad, aminostatska teorija da glad uzrokuju aminokiseline i lipostatska teorija da glad uzrokuje smanjenje koncentracije ketokiselina ili nekih masnih kiselina. Sva tri faktora utiču na osećaj gladi, a uz to i opšti energetski status organizma. U stvaranju osećaja gladi učestvuju brojni faktori kao što su senzorni (čula), kognitivni, fiziološki kao i životni stil, prehrambeni običaji i navike ...

Kako god brate, ali glad je glad i ne može se ignorisati. I Furhman savetuje da se prvi osećaj gladi koji se javi prenebregne, jer to nije realna glad...ali ono što nastupa nakon toga jeste poziv na obrok. Tek tada treba obedovati, a ne po nekakvoj satnici ili navici.

Leo je napisao/la:
Profesor Arnold Ehret ima drugačiji stav o škrobnim namirnicama:

Ljudi koji se hrane mješovitom hranom,
mesom i ugljikohidratima (grah, krumpir,
riža, tjestenina, povrće koje sadrži škrob),
imaju organizam koji je manje više obložen
sluzi.Te namirnice nisu primjerene za nas ljude.
One tvore u tijelu ljepljivu gustu masu
koja na kraju dovodi do začepljenja organizma.

A.E. dozvoljava upotrebu skrobnog povrća termički obrađenog: tu spadaju grašak, boranija, šargarepa, cvekla, krompir, bundeva, ali i cruciferous povrćke, poput kupusa, kelja, karfiola, brokolija, kao i beskvasni hleb. I to dva puta termički obrađen (=tost).

Leo je napisao/la:
Posle posta i ishrane voćem:
Obuzeo me neopisiv osjećaj boljeg zdravlja, osjećaj
kakvog nikad ranije nisam osjetio, neopisiva životna
snaga, ustrajnost i jakost, što mi je donijelo veliku radost i
osjećaj sreće zbog same činjenice da sam živ. I nije se to
odnosilo samo na tijelo, već i na velike promjene u mojim
duhovnim sposobnostima. Urodilo je boljim opažanjem i
jasnijim prisjećanjem. Ispunjavalo me hrabrošću i nadom,
a stoje najvažnije, zadobio sam uvid u spiritulanost, uvid
koji je djelovao poput izlazećeg sunca i bacao novo svjetlo
na sve probleme. Svaka moja duhovna sposobnost znatno
se poboljšala, postala je daleko bolja nego što je bila u
najzdravijim i najboljim godinama moje mladosti. Znatno se poboljšala i moja tjelesna izdrživost. Načinio sam
biciklističku rutu od približno 400 kilometara, od Alžira do
Tunisa, na kojoj me pratio dobro uvježbani biciklist koji se
normalno hranio. Nikad nisam zaostajao iza njega, već sam
uglavnom vozio ispred njega, osim u večernjim satima kad
je moja izdrživost bila na probnom ispitivanju. Nemojte
zaboraviti da su me liječnici prije odlaska u Alžir proglasili
kandidatom za smrt, a sada sam klicao od radosti što mogu
podnijeti i najveća dostignuća. Bilo mi je neobično drago
što sam napustio klaonicu čovječanstva, poznatiju pod
nazivom znanstveno medicinske klinike.
Kad sam se vratio kući, dokazivao sam svoju
sposobnost i izdrživost obavljanjem najtežih poljoprivrednih
poslova te ispitivajem svoje jakosti koja je bila
znatno veća od najbolje treniranih osoba s normalnom
prehranom.
Pa opet kaze: Htio bih vidjeti čovjeka koji je s 31 godinu
bio jednom nogom u grobu, a 8 godina
kasnije je mogao trčati 2 sata i 15 minuta i
propješačiti 56 sati.

Bilo bi lepo da čujemo da li na ovom forumu ima ljudi koji su višegodišnji 100% sirovnjaci i da li im se vremenom smanjio apetit, tj. da li opstaju na kalorijskom unosu koji je drastično ispod onog minimuma koji sam spominjala. Do sada su se "očistili" i ukoliko je teorija A.E. tačna, unos hrane se svodi na simboličan. Znam da te već nervira ovo što ću ponovo reći, ali ja ne verujem u to :)

Leo je napisao/la:
A tvrdnja da je sumanuta ideja da se proteini stvaraju od vazduha pomocu bakterija u crevima, pa ruski naucnici su to dokazali... Sta bi htela...da stojis pored njih i dvoriš ih dok to dokazuju samo za tebe?

da je to tačno, takve teze se ne bi provlačile kroz forume, nego bi bilo objavljeno na velika vrata kao revolucionarno otkriće, u najmanju ruku ravno Higgs-ovom bozonu.

Leo je napisao/la:
Ovo o ishrani sirovom hranom tokom zime...na znam,jer to nisam radio. Kad budem to obavio videću da li mi ide ili ne. Evo pozivam ovde ako ima takvih koji se i zimi hrane sirovom hranom da iznesu svoja iskustva po pitanju energije i toplote

ali ako budeš radio ove godine, bilo bi lepo da javiš kako se osećaš.

Leo je napisao/la:
Što se tice EFT ja Jasminu Kovacev licno znam,proveo sam nedelju dana sa njom. Uverio sam se u neverovatnu moć te tehnike u uklanjanju emocionalnih blokada. I kod drugih i kod sebe. Ne reklamiram nikoga,samo iznosim svoja iskustva. Nisam cak ni znao bas tacno šta je EFT pre nego što sam je upoznao,ali kada sam video sta je sve moguce uraditi...mogu samo reci-sjajna tehnika. A koliko je sjajna...da kazem,uprkos svim svim stvarima koje sam prošao na razvoju svesti,odredjenih emocionalnih blokada se nisam oslobodio,samo sam ih duboko potisnuo. Pomoci EFT dogadja se oslobadjanje. Doduse ima tu i jedna mana,a to je cena...takvi seminari,predavanja nimalo nisu jeftini. I malo je nebitno kako ona izgleda ako moze da ti efikasno pomogne. Zasto si toliko opterecena izgledom? lepota je prolazna. Prava lepota dolazi iznutra a izražava se spolja

nemoj da skrećeš sa teme jer ja to nisam radila. produhovljeni ljudi zrače, nisam nijednog upoznala sa nervoznim tikom, mrkim pogledom ili deformisanom (ugojenom) fizionomijom - njihova duhovna lepota se ogleda na fizičkom planu. s druge strane, jukio mišima je u "zlatnom paviljonu" divno prikazao kako fizički deformiteti utiču na deformaciju ličnosti/karaktera. u prethodnom postu uopšte nisam analizirala fizičku lepotu dotične gospođe, niti mi je to cilj. ono što je uočljivo, to je da ona nije uspela kod sebe da razreši emotivni konflikt koji je tera da se prežderava. njoj EFT nije pomogla, a ako ne može da pomogne sebi, kako će drugome. takođe ne vidim razlog zbog čega bi morao da plaćaš skupe seanse. to sve možeš da sprovedeš samostalno uz dobru literaturu, koje na internetu ima dostupne besplatno u izobilju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 3:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Ja sta god da kazem o sebi Zvonchica mi ne bi verovala :) Ni da mi zimi nije bilo nista hladnije nego obicno, ni da lepo opstajem sa malo kalorija a da sam prepun energije i bez pojave ikakvih znakova bolesti.. ni da.. ma sta god... Sva moja pozitivna iskustva njoj nista ne bi znacila jer to prosto ne moze biti bez posledica... Ja da joj kazem da kad pojedem nesto kuvano da odmah osetim razliku u negativnom smislu ona bi me poslala na psihijatrijski pregled.. :) Sad da primenjujem ono sto mi ne prija mogu.. nije problem.. izguracu... ali ne znam sta dobijam s tim ako mi takva hrana ne "legne" na zeludac a ja se drzim uporno toga... A ova sirova mi lepo prija al nije mi dovoljna nego moram malo da se pomucim uzimajuci na silu i nesto kuvano... Jer bez muke nema nauke valjda... Ne znam evo ziv sta da radim, totalno sam izbezumljen i zastrasen da se jedno jutro nakon 20-ak godina konacno ne probudim sav izoblicen... I da konacno shvatim da je i kuvano dobro i neophodno... Ne moze covek da opstane i tacka. Pogotovo u nasim uslovima... Dusa ne postoji.. postoji samo telo, postoji samo fizicko.. To je tako vazda bilo i amen... Nase bake su ipak bile u pravu.... Uzmi sine jedi, bez hrane nema zivota... Pusti ti te svoje filozofije...

Osecam se kao da sam upoznao vanzemaljca a Zvonchica mi ne veruje i trazi dokaze... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 7:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
raw food, moj pogled ( praktikovanje)

licni pristup zavisi koliko smo daleko od centra ravnoteze.
ako je nas metabolizam u nekim granicama normale
Skrobna presna hrana ( voce, povrce i samo zitarice bezgluteneske) da , (kinoa, heljda, pirinac, tef, kamut, "kukuruz", proso, amarat, sirak, krupnik) najbolje kada isklija moze presno ili malo napareno
Od mahunarki u manjim kolicinama pozdravljam 1. socivo 2. leblebija ako nema mnogo fizikalija.. isto klijalo ili napareno.
Ako ima fizikalija onda moze i pasulj da se ubaci u ishranu
mahunrke su visoki izvor energije ali problem je s mokracnom kiselinom. mokracna kiselina jedino se moze izbeci teskim fizikim radom znojenjem..

Prehrana treba da bude prosta i da se ne gubi mnogo vremna na carobiranje tj igre izivljavnja na pripremi kobajage pizze kolaci cipsevi torte sendvici itd

Pozdravlj narod koji to vrlo jendostavno praktikuje dan danas, HUNZE.


Da podsetim jedini hleb koji bi jeo jeste
Citat:
’Učitelju, pa kako ćemo bez vatre da pečemo hleb?’“

,,’Prepustite anđelima Boga da ga ispeču. Prvo pustite anđele vode da uđu u žito. Onda stavite sve to na vazduh da ga anđeo vazduha okruži. Za­tim ostavite na sunce od jutra do mraka da bi anđeo sunca moga da siđe u njega. I blagoslov ova tri anđela će da učini da se u žitu pojavi klica Života. Onda izgnjavite zrna, napravite tanke hostije, kao što su činili vaši oci kad su napustili Egipat. Iznesite ponovo te galete na sunce i to od zore do podne, zatim ih okrenite na drugu stranu i ostavite do zalaska sunca. Anđeli | vode, vazduha i sunca su hranili i učinili da žito sazri, pa na isti način tre­ba da učestvuju i u spravljanju vašeg hleba s istom vatrom. Sunčana vatra daje život žitu, a i vašem telu, dok vatra smrti ubija i žito, i hleb i telo...*” 'Jedite sve što se nalazi na Božjoj trpezi: plodove sa drveća, zrna, biljke sa polja, mleko od životinja i pčelin med... bogata hrana sa Božje tr­peze daje vašem telu snagu i mladost, onda će bolest da se udalji od vas...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 66 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz