Sada je: ned apr 28, 2024 7:07 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 5:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Citat:
nismo svi, ali očigledno da si ti bio. da li neko ima intoleranciju na gluten, to može da ustanovi na BRT. ja sam radila test intolerancije i znam da mi žitarice ne stvaraju nikakav problem. nikakve alergije nemam, a ranijih godina sam ih dobijala redovno u proleće i u jesen.


sretno s time uvjerenjima.
pa vec kada si google analizator radi to otmjeno...


na pari:

Stara metoda (3000g) pripremanja hrane, koja je osobito popularna u Kini i Japanu.
(vitamin C i vitamine B kompleksa uništava voda, svjetlost i temperatura same kljucale vode)


1. Čuva strukturu namirnica

Mnoge vrste povrća se brzo raskuhaju i izgube svoj oblik. Ali ako kuhate na pari, ne morate se brinuti da Vam se povrće pretvori u pire.

kuhanje na pari ne uništava staničnu strukturu namirnica i njihovu izvornu aromu.


2. Čuva vitamine i minerale

Kod kuhanja na pari, gubitak vitamina i minerala iz namirnica je minimalan.

Na primjer, kod kuhanja na pari brokula gubi samo 11% flavonoida. Kod kuhanja u vodi ovaj gubitak je 66%, a kod kuhanja u mikrovalnoj - zapanjujućih 97%!

Kod kuhanja na pari brokula zadržava 80% vitamina C, dok kod kuhanja u vodi - samo 30%.

Zbog toga, ako želite jesti hranu bogatu prirodnim vitaminima i mineralima, kuhajte ju na pari ili jedite ju u sirovom obliku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 6:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
kroz sveto pismo se nadzire put istine. istina ce nas oslobiditi..
trebamo se vratiti culvstvima koja smo izgubili.. u skolama i preko industriske hrane i orudja.
npr, kako macka i druge zivotinje naslijede culstvo sto treba i kako postupati ako se recimo razbole.. sto treba jesti sto njihove telo tog trena trba.. nema knjiga nema googla.

svi modeli manje vise ok ali samo jedan vodi prema pravoj cistoci tela..
u zravu telu zdrav duh..
narod hunzi zivuci su primer tok smera koji treba da sledimo..

zvone ima bolji model od onog pre.. oseca benefite.... ali ima i dalje... ako nemoze dalje ili ne razume netreba da posrce druge..

zvoncica klikerasica :tongue:

molim jos jednom procitaj obadve knjige od Milice Stojanovic ABC ZDRAVLJA, knjigu koju sam ti preporucio Alegije Skrivena bolest i sve knjige od autora koji je retardiran..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 6:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
zvonchica je napisao/la:
En Vigmor
...Suzan Badvig...
...Reiff...

Jel može puno ime i prezime ovih ljudi ali na engleskom, nisam uspeo da ih pronađem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 7:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
http://slanutak.blogspot.com/

izguglao dobar blog


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
vasco je napisao/la:
Citat:
nismo svi, ali očigledno da si ti bio. da li neko ima intoleranciju na gluten, to može da ustanovi na BRT. ja sam radila test intolerancije i znam da mi žitarice ne stvaraju nikakav problem. nikakve alergije nemam, a ranijih godina sam ih dobijala redovno u proleće i u jesen.


sretno s time uvjerenjima.
pa vec kada si google analizator radi to otmjeno...


na pari:

Stara metoda (3000g) pripremanja hrane, koja je osobito popularna u Kini i Japanu.
(vitamin C i vitamine B kompleksa uništava voda, svjetlost i temperatura same kljucale vode)


1. Čuva strukturu namirnica

Mnoge vrste povrća se brzo raskuhaju i izgube svoj oblik. Ali ako kuhate na pari, ne morate se brinuti da Vam se povrće pretvori u pire.

kuhanje na pari ne uništava staničnu strukturu namirnica i njihovu izvornu aromu.


2. Čuva vitamine i minerale

Kod kuhanja na pari, gubitak vitamina i minerala iz namirnica je minimalan.

Na primjer, kod kuhanja na pari brokula gubi samo 11% flavonoida. Kod kuhanja u vodi ovaj gubitak je 66%, a kod kuhanja u mikrovalnoj - zapanjujućih 97%!

Kod kuhanja na pari brokula zadržava 80% vitamina C, dok kod kuhanja u vodi - samo 30%.

Zbog toga, ako želite jesti hranu bogatu prirodnim vitaminima i mineralima, kuhajte ju na pari ili jedite ju u sirovom obliku.




obrati paznju na 2:16

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Leo je napisao/la:
Ni meni nije baš sve čisto u vezi tog lika ,njegove tetovaže,način isticanja...ali mi je zanimljivo njegovo iskustvo. Jericho Sunfire izgleda odlično,bio je bez vode i hrane jedan period pa se vraćao na hranu. ne znam da li je i sad bretarijanac. Ima tu nekih kontradiktornih podataka. interesantno je da je vežbao,trenirao i kad je bio na bretarijanizmu...nije samo sedeo i molio se.


Leo, taj tip je pukovnik i faker, jer da je tačno to što kaže za sebe, ne bi imao nikakav problem da svoje sposobnosti javno demonstrira. Kao što ti kažeš za mene da sam skeptik (živa istina, nemam prigovor - iskustvo me je tome naučilo), ja za tebe mogu da konstatujem da si sklon suviše lako da poveruješ ljudima.

Leo je napisao/la:
Verujem da je ovo poredjenje u vezi vodoinstalatera i naučnika loše uzeto...jer niko nije vredniji od bilo koga drugog. Svi smo mi božje duše...i svi mi imamo svoj put...i nijedan put


Svi smo mi božije duše, ali ne može svačija reč da ima istu težinu. Najmerodavniji u ovoj oblasti o kojoj govorimo (ishrana i zdravlje) jesu medicinski radnici, nutricionisti, ljudi koji se bave naučno-istraživačkim radom u tim oblastima i prate i objavljuju značajna otkrića. Fuhrmanovo izlaganje ima mnogo veći značaj u svakom pogledu od intervjua koji je napravljen sa nekim taksistom ili vodoinstalaterom koji praktikuje raw food, a pritom ne zna gde mu je doope a gde glava (ako mi ne veruješ, prati intervjue koje radi Steve Prussack sa raw fooderima, pa ćeš se uveriti u moje tvrdnje). A.E. će ti reći da sve što je čoveku potrebno nalazi se u jabuci, banani i kokosu. Čime je to dokumentovao? Ničim. Pogledaj kako izgleda deo iz Fuhrmanove knjige Super Immunity:

c/p

"Cruciferous Disease Fighters

Green vegetables such as kale, cabbage, collards, and
broccoli, plus some nongreen vegetables such as
cauliflower and turnips, are called “cruciferous”
vegetables. They are named for their flowers, which
have four equally spaced petals in the shape of a cross
—hence the Latin word crucifer, meaning “cross-
bearer.” All vegetables contain protective
micronutrients and phytochemicals, but cruciferous
vegetables have a unique chemical composition: they
have sulfur-containing compounds that are responsible
for their pungent or bitter flavors. When their cell walls
are broken by blending or chopping, a chemical
reaction occurs that converts these sulfur-containing
compounds into isothiocyanates (ITCs)—an array of
compounds with proven and powerful immune-boosting
effects and anticancer activity.

Cruciferous Vegetables as Anticancer
Agents


Over 120 ITCs have been identified, and the various
ITCs have different mechanisms of action. Because
different ITCs work in different locations in the cell, and
on different molecules, they can have combined additive
effects, working synergistically to remove carcinogens
and kill cancer cells. Furthermore, some ITCs have
anti-inflammatory, antioxidant, or even immunologic
effects. ITCs can inhibit angiogenesis, the process by
which a tumor promotes blood vessel growth to feed its
multiplying and growing cancer cells with nourishment.
Cancer-prone and malignant cells secrete factors that
stimulate new blood vessel growth, thus promoting their
own survival and spread. A fundamental step in the
transition to cancer is the successful promotion of blood
vessels, so foods that inhibit angiogenesis are well-recognized and powerful cancer fighters. (We’ll talk
more about this when we get to mushrooms!)
Certain ITCs detoxify and/or remove carcinogenic
compounds—especially the green cruciferous
vegetables, such as broccoli and brussels sprouts,
which are rich sources of the ITC sulforaphane.
Sulforaphane prevents carcinogens from binding to the
DNA and being able to initiate cancerous changes in the
cell, and it activates enzymes that protect cells from any
DNA damage that has occurred.
ITCs give each cell
its own protective shield, isolating destructive toxins and
neutralizing or compartmentalizing them so that they
cannot do damage. But if DNA does indeed become
damaged, the growth of a damaged cell can be stopped
to allow for DNA repair, or the cell can be
programmed for cell death (again, “apoptosis”).
The processes that protect the inside of cells from
damage can only be fueled by these compounds in
green vegetables. Several ITCs, including sulforaphane,
indole-3-carbinol, and diindolylmethane, have been
studied for their purported ability to stop growth or
induce death in cancer cells such as those involved in
breast and colon cancer.
Other ITCs with strong
anticancer activity include phenylethyl-isothiocyanate
(PEITC) and allyl isothiocyanate (AITC).
Apparently, the human body is already programmed
to fight infection and fight off cancer. The immune
system is like a protective force field in a sci-fi movie,
but hardly anybody turns it on because they don’t fuel
the force-field engine, which runs on greens.
Indole-3-carbinol (I3C) and its metabolite
diindolylmethane (DIM) may be especially protective
against hormone-sensitive cancers; they help the body
transform estrogen and other hormones into forms that
are more easily excreted from the body.
Metabolites
such as DIM are formed as part of the natural
biochemical process of degrading and eliminating their
parent compound.
These observations in cell culture and animal studies
have been confirmed by human epidemiological studies
that look at the connections between cruciferous
vegetable intake and cancer incidence. As cruciferous
vegetable intake increases, breast, lung, prostate, and
colorectal cancers decrease accordingly. Similar
associations linking total vegetable intake to lower
cancer incidence have been noted, but cruciferous
vegetables are far more potent and have a more
profound association in the scientific literature. Note the
following specifics:
• Cruciferous vegetables are twice as powerful as
other plant foods. In population studies, a 20
percent increase in plant food intake generally
corresponds to a 20 percent decrease in cancer
rates, but a 20 percent increase in cruciferous
vegetable intake corresponds to a 40 percent
decrease in cancer rates.
• Twenty-eight servings of vegetables per week
decreases prostate cancer risk by 33 percent, but
just three servings of cruciferous vegetables per
week decreases prostate cancer risk by 41
percent.
• One or more servings of cabbage per week
reduces the occurrence of pancreatic cancer by
38 percent. "

Posle ovakvog objašnjenja mogu samo da mu skinem kapu i kažem: "Bravo majstore!" Natural hygienists su ljudi koje je vreme pregazilo i prave informacije treba tražiti od savremenih autora. Zahvaljujući njegovim knjigama, ljudi sa ozbiljnim zdravstvenim problemima, umesto da jedu jabuke i šargarepe, tačno znaju koju grupu namirnica treba da targetiraju.


Leo je napisao/la:
Nije Majkl Verner ni mogao doći do rezultata kad institut koji je obavljao istraživanja nije hteo da objavi podatke...


Ne razumem kako je mogao da učestvuje u istraživanju a da mu rezultati ne budu stavljeni na uvid?! Valjda zna na šta je testiran i šta je iz toga proizašlo.


Leo je napisao/la:
Ako ti je način prehrane doneo tako dobre rezultate...onda si našla model ishrane koji kod tebe funkcionira. Mogu samo da ti pozelim jos bolje rezultate. Ali dozvoli i drugom ko je npr na voću i koji ima takodje odlične rezultate da je taj model odgovarajući za njega...bez nekih negativnosti da će mu se kad-tad pokazati neki nedostaci zbog takvog načina ishrane. Možda se nikad i ne pojave,ali ta sumnja i negativnost u svakom slučaju neće pomoći


E vidiš, tu je problem. Kad novajlija krene da ulazi u ovaj svet, on sa entuzijazmom pročita kako bez problema može da opstane na voću. Voće NE SADRŽI sve potrebne sastojke za optimalno funkcionisanje organizma, ali to se neće ispoljiti odmah, već će deficijencije doći nakon određenog vremena. Inteligentan čovek će shvatiti da nešto nije u redu i uvešće promene u dotadašnji režim, ali nisu svi rođeni inteligentni. Ograničeni ljudi će se slepo pridržavati "super teorije", jer na sirovom ništa loše ne može da se dogodi, kuvana hrana je otrov. Da ne spominjem samo koliko se ljudi preselilo u večna lovišta, jer su verovali u bretarijanizam (čak je i dnevni list "Blic" objavio pre nekog vremena članak o nekoj ženi, čini mi se iz Švajcarske).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
vasco je napisao/la:
pa vec kada si google analizator radi to otmjeno...

?!?!?!?

vasco je napisao/la:
Stara metoda (3000g) pripremanja hrane, koja je osobito popularna u Kini i Japanu.
(vitamin C i vitamine B kompleksa uništava voda, svjetlost i temperatura same kljucale vode)


1. Čuva strukturu namirnica

Mnoge vrste povrća se brzo raskuhaju i izgube svoj oblik. Ali ako kuhate na pari, ne morate se brinuti da Vam se povrće pretvori u pire.


da li si pročitao šta sam napisala, kratko termički obrađena hrana (plamen okrenut na minimum, šerpa poklopljena, minutaža minimalna - tako radim žitarice, u minimalnoj količini vode koju NE BACAM - nju zrna potpuno upiju)? kuvanje u parokuvaču (koji takođe koristim, ali ne za žitarice) je odlična varijanta, tu radim plavi patlidžan, tikvice, prokelj, brokoli, krompir, grašak, boraniju (za salatu), ali da će se u njemu zadržati 80% C vitamina je laž. da bi došlo do naparivanja povrća, voda u parokuvaču mora da provri i ta para je vrela (+100C, na najvišoj etaži nešto hladnija ali ne dovoljno da očuva C vitamin), tako da od C vitamina tu nema ništa. Što nije naročita šteta, jer ćeš ga nadoknaditi svežom paprikom, odgovarajućim voćem i peršunom.


vasco je napisao/la:
Na primjer, kod kuhanja na pari brokula gubi samo 11% flavonoida. Kod kuhanja u vodi ovaj gubitak je 66%, a kod kuhanja u mikrovalnoj - zapanjujućih 97%!

gubitak je toliki samo ako pored šporeta stoji kreten koji će vodu od kuvanja da prospe. svi minerali tokom kuvanja će ostati očuvani, gubi se faktički samo vitamin C. makrobiotičari dugo kuvaju žitarice, to bi značilo da uništavaju kompletan B vitamin, što je netačno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 10:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
vasco je napisao/la:
narod hunzi zivuci su primer tok smera koji treba da sledimo..


O hunzama i njihovoj ishrani (u dolini i na planini, tokom zime) smo ne tako davno diskutovali ovde na forumu, još jedan od mitova.

vasco je napisao/la:
molim jos jednom procitaj obadve knjige od Milice Stojanovic ABC ZDRAVLJA, knjigu koju sam ti preporucio Alegije Skrivena bolest i sve knjige od autora koji je retardiran..


Imam ABC Zdravlja od M.Stojanović, ali mi nije jasno zbog čega je ističeš ti koji smatraš da je kuvana hrana puna sluzi. Žena favorizuje između ostalog i makrobiotiku. Onog retardiranog preskoči, pređi na autore od kojih imaš šta pametno da saznaš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 10:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
@ HAL

Ann Wigmore
Johanna Budwig
Royal Rife


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 10:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:



obrati paznju na 2:16


ne, ne, ne, saty, ovde NE SME da se iznosi da su cruciferous povrćke biološki vrednije termički obrađene nego u sirovom stanju :lol: SVE treba jesti sirovo, sirov krompir, sirove čajeve, kuvano je OTROV! a paradajz, plavi patlidžan i papriku ni sirove! :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 11:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Citat:
Leo, taj tip je pukovnik i faker, jer da je tačno to što kaže za sebe, ne bi imao nikakav problem da svoje sposobnosti javno demonstrira. Kao što ti kažeš za mene da sam skeptik (živa istina, nemam prigovor - iskustvo me je tome naučilo), ja za tebe mogu da konstatujem da si sklon suviše lako da poveruješ ljudima.


Sve je moguće...možda je lažnjak...a možda i nije. Kako ćemo to znati? Mozda je baš autentičan... a rekao bih da je po svemu autentičan,jer bretarijanci nisu bas tako ekstrovertni. A kako ceš dokazati da nije bretarijanac? Tako što ćeš ga staviti u strogo kontrolisanu prostoriju na odredjeno vreme. TO se uradilo sa Indijcem Prahladom Janijem. To se uradilo dva puta sa Hirom (mozda za Hiru sumnjaš i ne veruješ dokorima koji su sve vreme bili uz njega. To se uradilo na sa Majklom Vernerom o kome sam pisao. I opet to nije dovoljno. Ja ne znam šta bi tebi trebalo još dokazati? mozda samo to da zvanična nauka se složi da to javno prizna,a onda bi ti kao skeptik to prihvatila jer tako kaze zvanicna nauka. A zvanicna nauka u ovakvom svetu u kakvom smo,to neće uraditi. I dolazimo do toga da drugi treba da daju mišljenje koje ćeš ti prihvatiti. a ti drugi su sistem. Ima i doktora,naučnika koji prihvataju bretarijanizam,ali oni nisu deo sistema,i kao takvi nisu validni za tvoje verovanje,ubedjenje. A korumpirani sistem nauke,obrazovanja,medija... je validan. Samo napred,veruj sisitemu
A za ovo da sam sklon da suviše lako poverujem ljudima - tu si baš debelo omanula

Leo je napisao/la:
Verujem da je ovo poredjenje u vezi vodoinstalatera i naučnika loše uzeto...jer niko nije vredniji od bilo koga drugog. Svi smo mi božje duše...i svi mi imamo svoj put...i nijedan put nije bolji drugoga...svako ima svoje licno iskustvo i lekcije koje treba da nauči...Kako je to jednom rečeno - sve što postoji samo su lekcije...

zvonchica je napisao/la:
Svi smo mi božije duše, ali ne može svačija reč da ima istu težinu. Najmerodavniji u ovoj oblasti o kojoj govorimo (ishrana i zdravlje) jesu medicinski radnici, nutricionisti, ljudi koji se bave naučno-istraživačkim radom u tim oblastima i prate i objavljuju značajna otkrića. Fuhrmanovo izlaganje ima mnogo veći značaj u svakom pogledu od intervjua koji je napravljen sa nekim taksistom ili vodoinstalaterom koji praktikuje raw food, a pritom ne zna gde mu je doope a gde glava (ako mi ne veruješ, prati intervjue koje radi Steve Prussack sa raw fooderima, pa ćeš se uveriti u moje tvrdnje).


Potpuno si promašila smisao moje izjave. Kako umes neke fine misli da banalizujes i da ih izvrneš. Jeli to prirodni talenat ili šta?

Citat:
Ne razumem kako je mogao da učestvuje u istraživanju a da mu rezultati ne budu stavljeni na uvid?! Valjda zna na šta je testiran i šta je iz toga proizašlo.

Pa nisu mu stavljeni rezultati na uvid odlukom instituta. A šta bi ti uradila...tužila ih sudu za ljudska prava u Strazburu?

Citat:
E vidiš, tu je problem. Kad novajlija krene da ulazi u ovaj svet, on sa entuzijazmom pročita kako bez problema može da opstane na voću. Voće NE SADRŽI sve potrebne sastojke za optimalno funkcionisanje organizma, ali to se neće ispoljiti odmah, već će deficijencije doći nakon određenog vremena. Inteligentan čovek će shvatiti da nešto nije u redu i uvešće promene u dotadašnji režim, ali nisu svi rođeni inteligentni. Ograničeni ljudi će se slepo pridržavati "super teorije", jer na sirovom ništa loše ne može da se dogodi, kuvana hrana je otrov.

opet kazem...to je tvoje mišljenje da voće ne sadrži sve potrebne sastojke za optimalno funkcionisanje organizma. Zašto tvoje mišljenje postavljaš kao aksiom koji treba prihvatiti sam po sebi? Ne dele svi isto mišljenje sa tobom. Prihvati to...ili bar pokušaj da prihvatiš da ima i drugih mišljenja na ovoj kugli zemaljskoj različitih od tvog

Citat:
Da ne spominjem samo koliko se ljudi preselilo u večna lovišta, jer su verovali u bretarijanizam (čak je i dnevni list "Blic" objavio pre nekog vremena članak o nekoj ženi, čini mi se iz Švajcarske).

Koliko? 3 ili 4 ili je mozda rezultat na milione? Koliko je ljudi nastradalo zbog grešaka doktora u terapiji ili nestručne dijagnoze? Koliko ljudi je otišlo u večna lovišta zbog loše ishrane,nikotina,alkohola,droge... Zašta je bretarijanizam kriv? Šta je poenta svega toga? Lepo kažem - treba da proširiš vidike...od drveća ti ne vidiš šumu

I nikako mi nije jasno,zvonchice zašto kuvaš tikvice, prokelj, brokoli. Zašto to ne jedeš sirovo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned aug 12, 2012 11:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Leo je napisao/la:
I nikako mi nije jasno,zvonchice zašto kuvaš tikvice, prokelj, brokoli. Zašto to ne jedeš sirovo?

Mislim da nema potrebe više da filozofiramo u kilometarskim raspravama na temu R.B., bretarijanizma i sl., jer smo oboje rekli šta smo imali vrlo jasno i razgovetno. Odgovoriću ti na ovo konkretno pitanje. Tikvice kratko termički obrađujem jer su mi presne odvratne. Isto važi i za brokoli. Brokoli i prokelj spadaju u cruciferous povrćke, a o bioiskoristljivosti istih na temu raw vs. cooked sam pisala u prethodnim postovima. Od sve tri pomenute povrćke, jedino prokelj jedem i u presnom izdanju, kao salatu (i to tako što ga u procesoru za hranu isitnim do maksimuma, dodam crveni i beli luk, đumbir, limunov sok, maslinovo ulje i ako ima peršuna ili mirođije). Više volim da ga jedem u kuvanom obliku, jer znatno više tako mogu da pojedem - kao salatu ga žvaćem letnji dan do podne i za pola sata verovatno unesem 30 kcal. Pošto sam, kako lepo reče onaj jedan momak na diskusiji o R.B., bretarijanka ali isključivo između obroka :rofl ipak moram od nečega da živim, na 30 kalorija po obroku to još uvek ne postižem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 13, 2012 12:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
kako bi neki rekli lokventnost je tvoja strana ja rad toga odustajem,

kako me ne citkas.. parim odredjeni stvari radi neki vid protekcije.. sto je znam od koga je brokuli i de sve smucao spricao.. a kada to radim radim retko.. i samo to pozdravljm.. blitva mi presna neprija kao ni sok... pa je parim naprimer..
naravno pijesm od koprive ( jedem presnu )sok od krompira cvekle sargarepe spanaca itd itd..
jedem sam isklijalo "hranu pij vodu jedi"

p.s.
batali te podatke primi se kuvace i serpe radi nesto :)
samo za tebe retarder je Norman W. Walker kojeg nisi ni citkala...
Knjige koje su prosle kroz moje ruke u svakom od autora vode prema izvoru... a ovo sto rece najblize je tome sve ostalo je adaptovano i placeno da bude teko... sami si rekla orginali su u vatikanu. Stvar je da ti kao i mnogi pa cak i ja manje vise podrzavamo svoje nucene iluzije ( programe ) od kijih se nedemo iscupati.
Hunzi nisu MIT. skupi pare manje pisi po forumu odi tamo poseti ih pa mi pisi da li su mit ili ne..
EOD


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 13, 2012 10:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Ako vas zanima šta zdrava, nisko masna, sirova ishrana znači u praksi jedne četvoročlane porodice, onda će vas ovaj blog i video snimak itekako zanimati. Ovog leta, provela sam 5 nedelja u Švajcarskoj u jednoj porodici i sada vam predstavljam njihovu ishranu i stil života:
http://biljnaishrana.com/blog.php
http://biljnaishrana.com/blog.php?id=51



Video otrkiva šta znači nisko masna sirova ishrana u praksi jedne četvročlane porodice, kako se hrani trudnica i dojilja, šta je glavi ivor kalorija na zdravoj sirovoj ihrani, a šta je sledeća najbolja opcija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 13, 2012 1:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
zvonchica je napisao/la:
Saty je napisao/la:



obrati paznju na 2:16


ne, ne, ne, saty, ovde NE SME da se iznosi da su cruciferous povrćke biološki vrednije termički obrađene nego u sirovom stanju :lol: SVE treba jesti sirovo, sirov krompir, sirove čajeve, kuvano je OTROV! a paradajz, plavi patlidžan i papriku ni sirove! :rofl


Sve najvece civilizacije ovog sveta su zivele na vocu, apsolutno sve.Upraznjavali su 80-10-10 ali vecinom 99-0-1.Masti su dobijali iz avokada.1/30 avokada je sva mast koja ljudsko telo treba.Ukoliko neko nije jeo avokada taj je uzeo 3 badema i to im je bilo dovoljno za 3 nedelje da zadovolje svoju kolicinu masti.Istrazivaci su pokusavali da nadju civilizacije koje zive na mesu,zitaricama,mahunarkama,povrcu,jajima,kostunjavim plodovima ali nisu uspeli.Jednostavno svi su unosili ogromnu kolicinu voca.Mi smo majmuni i treba da jedemo kao nas braca majmuni, Isus je rekao da jedemo samo voce inace cemo ici u pakao.Nikad ne sumnjaj u superiornost voca jer je to greh i bices prognan i odma ces dobiti nedostatak b12 kao kaznu.Kakao je stetan,so je stetna,suplementi su stetni,cajevi su stetni,kuvana hrana je satana.Zar bi da se druzis sa satanom?100% raw je jedini put do besmrtnosti. :)

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 13, 2012 5:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
vasco je napisao/la:
kako me ne citkas.. parim odredjeni stvari radi neki vid protekcije.. sto je znam od koga je brokuli i de sve smucao spricao.. a kada to radim radim retko.. i samo to pozdravljm.. blitva mi presna neprija kao ni sok... pa je parim naprimer..


Blitvu dodaj u blender sa voćem, ona je skroz lagana, nećeš je ni osetiti. Para ti neće pomoći kod hemijski tretiranog povrća.

vasco je napisao/la:
samo za tebe retarder je Norman W. Walker kojeg nisi ni citkala...


A Walkera si citirao. Jesam ga čitala na početku "karijere": "Zdrava probava bez začepljenja", "Salate..." i "Sokove...". Precrtala sam ga onog trenutka kada je u nekoj od knjiga napisao kako je ceđenje sokova odlično upravo iz tog razloga, što kada imamo hemijski tretirano voće/povrće, u vlaknima ostaju hemikalije, a sok koji se ocedi u posudu sadrži samo najkvalitetnije sastojke...eto kako mali Đokica zamišlja da stvari funkcionišu. Onaj pasus koji si ti citirao mu je biser #2...a ako je slagao i za spanać i blitvu u pogledu organske tj. neorganske oksalne kiseline, to će mu biti zaokruženi opus.


vasco je napisao/la:
Hunzi nisu MIT. skupi pare manje pisi po forumu odi tamo poseti ih pa mi pisi da li su mit ili ne..
EOD


Hunze su narod koji realno postoji, ali je o njihovoj ishrani i zdravlju kreiran MIT. Laži. Netačni podaci. Read it and weep: http://biblelife.org/hunza.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 13, 2012 6:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:
zvonchica je napisao/la:
Saty je napisao/la:



obrati paznju na 2:16


ne, ne, ne, saty, ovde NE SME da se iznosi da su cruciferous povrćke biološki vrednije termički obrađene nego u sirovom stanju :lol: SVE treba jesti sirovo, sirov krompir, sirove čajeve, kuvano je OTROV! a paradajz, plavi patlidžan i papriku ni sirove! :rofl


Sve najvece civilizacije ovog sveta su zivele na vocu, apsolutno sve.Upraznjavali su 80-10-10 ali vecinom 99-0-1.Masti su dobijali iz avokada.1/30 avokada je sva mast koja ljudsko telo treba.Ukoliko neko nije jeo avokada taj je uzeo 3 badema i to im je bilo dovoljno za 3 nedelje da zadovolje svoju kolicinu masti.Istrazivaci su pokusavali da nadju civilizacije koje zive na mesu,zitaricama,mahunarkama,povrcu,jajima,kostunjavim plodovima ali nisu uspeli.Jednostavno svi su unosili ogromnu kolicinu voca.Mi smo majmuni i treba da jedemo kao nas braca majmuni, Isus je rekao da jedemo samo voce inace cemo ici u pakao.Nikad ne sumnjaj u superiornost voca jer je to greh i bices prognan i odma ces dobiti nedostatak b12 kao kaznu.Kakao je stetan,so je stetna,suplementi su stetni,cajevi su stetni,kuvana hrana je satana.Zar bi da se druzis sa satanom?100% raw je jedini put do besmrtnosti. :)


Tačno, šta bismo više od voća mogli da poželimo! Savršena hrana koja sadrži sve što je potrebno. Ne treba tražiti ništa izvan toga.

Ovo sa majmunima je stvarno hit, kad god krene analogija, svi se hvataju za njih :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 13, 2012 6:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
vasco je napisao/la:
Video otrkiva šta znači nisko masna sirova ishrana u praksi jedne četvročlane porodice, kako se hrani trudnica i dojilja, šta je glavi ivor kalorija na zdravoj sirovoj ihrani, a šta je sledeća najbolja opcija.


Od Marine ćeš mnogo da naučiš, samo gledaj i slušaj. PAŽLJIVO.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 13, 2012 7:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Bio Jericho Sunfire punokrvni bretarijanac ili ne...činjenica je da je dugogodišnji praktičar života na voću i to monoobrocima... i uz takvi ishranu ima odličnu kondiciju i sjajno je gradjen. A možda ždere meso noću kad ga niko ne vidi :) . Ne možemo znati jer nismo videli svojim očima...A i kad vidimo svojim očima opet ne verujemo. Bacamo na sve sumnju samo da bi se držali naših vlastitih uverenja i odbijali sve drugo ma kakvi nam se dokazi nudili. A opet bi nam ključni dokaz bio priznanje da tako nešto postoji od strane sistema,korumpiranog,lažljivog,manipulativnog sistema...za kog znamo da je takav i da se kao distanciramo od njega,a u stvari ga priznajemo za vrhovni autoritet,jer sistem je sistem,sistem je zakon,sistem je bog,inema drugih bogova do sistema koji će nam reći šta je istina,šta da radimo,šta da mislimo,kako da se ponašamo.
A možda u zvončica jede noću meso a ovde nam drži propovedi :) ne možemo znati jer nismo videli...a kako nismo videli ne možemo ni dokazati jer u sve postoji sumnja...
Zvončice ti ovde iznosiš razne tvrdnje - da se na voću ne može živeti...Javljaju se ljudi koji ti iz ličnog primera kažu suprotno. Kažeš da se zimi telo ne može ugrejati i biti zdravo na sirovoj hrani...opet se javljaju iz ličnog primera da ti kažu suprotno. Kažeš da će ishrana samo voćem dovesti vremenom do manjkavosti u organizmu. A možda će tvoj način ishrane dovesti vremenom do manjkavosti u organizmu... Šta god i ko god da ti šta kaže ti odbacaš i kažeš da su to eventualno neki sumnjivi izuzeci,koji samo potvrdjuju pravilo.
Nema izuzetaka...ako odredjeni ljudi mogu bez problema da žive zimi na sirovom onda je to činjenica. za one koji se za to odluče. Oni drugi koji smatraju da to nije njihov put,oni će jesti drugačiju hranu. Svako ima pravo na svoj izbor.

Šato se tiče brokule,tikvica,prokelja ja ih jedem sirove...i tako su mi najukusniji. Ranije ih nisam jeo ili sam ih jeo kuvane,pohovane.ali se ukus izgradjuje. Vremenom se ukus menjai privikava na drugačiju ishranu. Ako mi to hoćemo,naravno

U svojoj knjizi "alkalizirajte ili umrite" dr. Theodore a. Baroody piše o idealnoj prehrani:
Citat:
»Idealna prehrana« je način prehrane koji će vam potpuno
promijeniti život. Temelji se isključivo na uživanju svježe hrane
koja stvara lužnatost. »Idealna prehrana« predstavlja velik
korak na putu do izvrsnog zdravlja, dugog života i potpunog
zbližavanja s Bogom.
PRAVILA IDEALNE PREHRANE
1) Konzumirajte samo sirovo voće i/ili voćne sokove.
2) Konzumirajte samo sirovo povrće koje raste iznad zemlje,
klice i/ili sokove od povrća; iznimka su cikla i mrkva.
3) Konzumirajte sirove bademe koje ste dvanaest sati namakali
u destiliranoj vodi.
4) Pijte destiliranu vodu s nekoliko kapljica svježeg limunovog
soka. U čašu možete dodati pripravak s mineralima
u tragovima. Možete piti i biljne čaj eve.
5)Preporučljivi su cvjetni prah, matična mliječ i napici s
klorofilom (kako je navedeno u jedanaestom poglavlju).


Ako i za njega zvonchica kaže da je fosil,zaludjenik ili da greši (da ne upotrebim neki teži izraz),
idem da uradim stotinak sklekova od muke :P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon aug 13, 2012 9:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
KRALJ!
Citat:
Sve najvece civilizacije ovog sveta su zivele na vocu, apsolutno sve.Upraznjavali su 80-10-10 ali vecinom 99-0-1.Masti su dobijali iz avokada.1/30 avokada je sva mast koja ljudsko telo treba.Ukoliko neko nije jeo avokada taj je uzeo 3 badema i to im je bilo dovoljno za 3 nedelje da zadovolje svoju kolicinu masti.Istrazivaci su pokusavali da nadju civilizacije koje zive na mesu,zitaricama,mahunarkama,povrcu,jajima,kostunjavim plodovima ali nisu uspeli.Jednostavno svi su unosili ogromnu kolicinu voca.Mi smo majmuni i treba da jedemo kao nas braca majmuni, Isus je rekao da jedemo samo voce inace cemo ici u pakao.Nikad ne sumnjaj u superiornost voca jer je to greh i bices prognan i odma ces dobiti nedostatak b12 kao kaznu.Kakao je stetan,so je stetna,suplementi su stetni,cajevi su stetni,kuvana hrana je satana.Zar bi da se druzis sa satanom?100% raw je jedini put do besmrtnosti. :)


ZVONCICE LJUBIM TE BUDI TAKO DOBRA STEDI ZA KARTU I POSETI HUNZE... ako nemas skupicemo ti ili ti mogu ja dati
p.s. za onaj savet s belenderom i blitvom tako se osjecam prosvjetljeno da bih pred tvoja kolena, volim te :)
lako ti je tako iza tarabe ( ako se prestavis praticemo tvoj zivotni vek i videti ko tebe crta popreko : =D> )
Marina znam tko je? gde si ti na pocetku karijejre kazes?


Tko god da si IDOL SI. Ustvari zar nije sve tako jednostavno prosto... kao da svi crpe iz istog izvora... svi ti autori koje procita i koje jos nisan... po ovom dole ispade urpavo tako. nit jednog nisam precrto vec trago sto im poveznice koje reci ponavise... i gele ima ih tucet... i kod Milice, Helmura, Normana, Victorije, Tesle, Ajnstajna, Hipokrata.... itd itd.. svih smrtnika koji negdje pogrijesise i zivot ne produzise...
Citat:
»Idealna prehrana« je način prehrane koji će vam potpuno
promijeniti život. Temelji se isključivo na uživanju svježe hrane
koja stvara lužnatost. »Idealna prehrana« predstavlja velik
korak na putu do izvrsnog zdravlja, dugog života i potpunog
zbližavanja s Bogom.
PRAVILA IDEALNE PREHRANE
1) Konzumirajte samo sirovo voće i/ili voćne sokove.
2) Konzumirajte samo sirovo povrće koje raste iznad zemlje,
klice i/ili sokove od povrća; iznimka su cikla i mrkva.
3) Konzumirajte sirove bademe koje ste dvanaest sati namakali
u destiliranoj vodi.
4) Pijte destiliranu vodu s nekoliko kapljica svježeg limunovog
soka. U čašu možete dodati pripravak s mineralima
u tragovima. Možete piti i biljne čaj eve.
5)Preporučljivi su cvjetni prah, matična mliječ i napici s
klorofilom (kako je navedeno u jedanaestom poglavlju).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 118 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz