Sada je: čet mar 28, 2024 11:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 29, 2012 4:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
HAL je napisao/la:
Drugo, dokumentarac(Eat the Sun) pokazuje sponu materije i duha kroz životnu priču aktera filma, da gledanje u Sunce putem solarne joge nije duhovna praksa, već buđenje funkcija tela u svrhe korišćenja suptilnijih oblika energije. Svakako da se može naučiti dosta o sebi putem praktikovanja iste, ali to već zavisi od zrelosti onoga ko je upražnjava, i kakva mu je duhovna praksa.
Za kraj bih preporučio nemački dokumentarac o životu bez hrane, "Am anfang war das licht", preveden je na srpski i možeš ga skinuti sa Pantelijinog sajta, sekcija Zdravlje, pod nazivom "Bretarijanci". Razbija mnoge iluzije koje imamo o funkcionisanju tela.


HAL, hvala za info. Nisam imala prilike da odgledam nijedan od ova dva dokumentarca koje si spomenuo - čim budem imala dovoljno vremena, pogledaću ih.

Svojevremeno je bio članak u novinama da su naučnici u Indiji iz nekog sela dovukli starinu i da su ga posmatrali tokom perioda od valjda mesec dana - nije ništa uzimao, ni vodu, ni hranu. Vršili su silna ispitivanja, na kraju ništa pametno nisu zaključili i vratili su ga natrag u selo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 29, 2012 5:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Oba slučaja su prisutna u ta dva dokumentarca. U prvom, Eat the sun, H. R. Manek i navika u ishrani koju taji, u drugom Prahlad Jani ("Mataji"), starac koji živi sam u planinskim pećinama i jednom godišnje se spušta u rodni grad da poseti rodbinu tokom svetog festivala. Za vreme jedne od tih poseta pristao je da bude predmet naučnog ispitivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 29, 2012 6:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
HAL je napisao/la:
zvonchica je napisao/la:
HAL je napisao/la:
hrani se pripisuje suviše velika važnost.

Uh, ako ćeš sad o breatharianism-u, nemoj života ti. Za onog Indusa je ustanovljeno da fake-uje, tako da od te teorije nema ništa.

Nisam mislio na H. R. Maneka, ali opravdano da si pomislila odmah na njega zbog popularanosti koju ima. Kada smo kod dotičnog, treba razgraničiti dve stvari. Prvo da je dokazao u više navrata(3 velika naučna osmatranja su izvršena ako se ne varam) da je moguće živeti bez hrane, barem u periodu nadziranja, a koji daleko prelazi granice opstanka postavljene od strane zvanične medicine. Drugo, dokumentarac(Eat the Sun) pokazuje sponu materije i duha kroz životnu priču aktera filma, da gledanje u Sunce putem solarne joge nije duhovna praksa, već buđenje funkcija tela u svrhe korišćenja suptilnijih oblika energije. Svakako da se može naučiti dosta o sebi putem praktikovanja iste, ali to već zavisi od zrelosti onoga ko je upražnjava, i kakva mu je duhovna praksa.
Ego H. R. Maneka nije dozvolio priznavanje celokupne istine i rušenje stečenog ugleda, pa ga zatičemo kako gotovo komično izmišlja opravdanja kada biva zatečen pitanjima o odlasku u restoran i parama koje nedostaju.
Taj gest je sigurno mnoge razočarao i odvratio od namere da probaju sangejzing, što je sa neke strane i dobro, jer ako nisu bili u stanju da razgraniče ono gore i malo šire sagledaju celu priču, onda i bolje da se ne upuštaju u nešto što im nije preko potrebno.
Za kraj bih preporučio nemački dokumentarac o životu bez hrane, "Am anfang war das licht", preveden je na srpski i možeš ga skinuti sa Pantelijinog sajta, sekcija Zdravlje, pod nazivom "Bretarijanci". Razbija mnoge iluzije koje imamo o funkcionisanju tela.

Malo upozorenje. Ovaj post nije u svrhe promovisanja gore opisanog načina života, već pružanje još jedne dimenzije razgovoru o čoveku i energijama oko njega, kako bi dobili širu perspektivu nad celom pričom.

Slazem se sa napisanim... Inace oba dokumentarca sam pogledao odavno i vrlo su korisni...pre svega onima koji teze razvoju svesti,duhovnom razvoju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 29, 2012 8:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Ovo nije direktno vezano za temu,ali kad se vec spomenulo bretarijanstvo i skepsa da je tako nesto moguce,jer "nema" dokaza,a i kad ima dokazi se ne prihvataju, ja sam pre dve nedelje bio na Pashmanu,harmonu program i prisustvovao sam seminaru koji je drzao Janek Gabrijel,Poljak,koji je vec 12 godina bretarijanac. Pije samo vodu,oko litar dnevno i malo cedjenog soka i nista drugo. Bavi se energetskim isceljivanjem. Sve vreme nisam imao ni najmanju sumnju da je bretarijanac. A i ono sto sam doziveo na kraju seminara me je u potpunosti uverilo da lik nije ni najmanje laznjak. A mislim i da nije bas potpuni off topic jer oni koji su na sirovoj hrani su napravili iskorak u razvoju svesti,a bretarijanizam je korak dalje,doduse veliki korak...ali i putovanje od 1000 milja pocinje jednim korakom :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto jul 31, 2012 12:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
zvonchica je napisao/la:
Medicinski članak na temu sirove ishrane i erozije zubne gleđi:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9831783

DENTAL EROSIONS IN SUBJECTS LIVING ON A RAW FOOD DIET
Ganss C, Schlechtriemen M, Klimek J.
Source

Department of Operative and Preventive Dentistry, Dental Clinic, Justus Liebig University, Giessen, Germany. Carolina.Ganss@dentist.med.uni-giessen.de
Abstract

The aim of the study was to investigate the frequency and severity of dental erosions and its association with nutritional and oral hygiene factors in subjects living on a raw food diet. As part of a larger dietary study 130 subjects whose ingestion of raw food was more than 95% of the total food intake were examined. The median duration of the diet was 39 (minimum 17, maximum 418) months. Before the clinical examination, the participants answered questionnaires and recorded their food intake during a 7-day period. Dental erosions were registered using study models. As a control 76 sex- and age-matched patients from our clinic were randomly selected. The raw food diet records showed the median daily frequency of ingesting citrus fruit to be 4.8 (minimum 0.5, maximum 16.1). The median intake of fruit was 62% (minimum 25%, maximum 96%) of the total, corresponding to an average consumption of 9.5 kg of fruit (minimum 1.5, maximum 23.7) per week. Compared to the control group subjects living on a raw food diet had significantly (p</=0.001) more dental erosions. Only 2.3% of the raw food group (13.2% of the controls) had no erosive defects, whereas 37.2% had at least one tooth with a moderate erosion (55.2% of the controls) and 60.5% had at least one tooth with a severe erosion (31.6% of the controls). Within the raw food group no significant correlation was found between nutrition or oral health data and the prevalence of erosions. Nevertheless, the results showed that a raw food diet bears an increased risk of dental erosion compared to conventional nutrition.



uf.. problemi sa zubima, erozijom zubne gledji itd...

da nemam iskustva sa sirovom hranom ovo istrazivanje bi me sigurno preplasilo!

nemam pojma kako su se konkretno hranili ti sirovojelci ali moram reci da je mene sirovojelstvo spasilo od propadanja zuba...

prelaz sa kuvanog i mesnog na sirovo i biljno je bilo apsolutno otkrovenje.. neverovatna stvar da posle toliko godina zezanja sa zubima dobijem savrsene zube bez ikakvih defekata... to se na kraju pretvorilo u bespotrebne odlaske do zubara...

godinama posle nakon ponovnog prelaska na mesano.. kuvano, peceno, sirovu ponovo problemi sa zubima i po prvi put u zivotu pojava erozije zubi! nakon toga ponovo nakon redukovanja ishrane ti problemi nestaju....

ne bih znao sta sve utice ali posle svega toga jedino se sirovog ne plasim... mene licno ova istrazivanja uopste ne zanimaju jer od njih zaista ne dobijam nista... iskustvo je ono sto mi je pomoglo i jedino u njega verujem... za ostale ne znam, mozda neko ima drugacija iskustva...

mene bas jako zanima kakvi su Marinini zubi, s obzirom da koristi uglavnom voce... ja doduse nikada ni priblizno voca nisam konzumirao tako da ne znam.... moj izbor su uglavnom orasasti plodovi i semenke, povrce i zeleno bilje... no tesko mi je da poverujem da bi Marina sad vec godinama trpila pokvarene zube zarad tog nacina ishrane....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto jul 31, 2012 1:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
♥ IMPORTANT VIDEO YOU ALL NEED TO WATCH ♥

This video I suggest ALL of my followers to PLEASE watch. Incredible amounts of scientific evidence that PROVES a PLANT BASED DIET CAN HELP CURE ALL DISEASE!

http://www.youtube.com/watch?v=30gEiwea ... r_embedded


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto jul 31, 2012 9:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 21, 2009 12:29 pm
Postovi: 60
Remain je napisao/la:
zvonchica je napisao/la:
Medicinski članak na temu sirove ishrane i erozije zubne gleđi:


uf.. problemi sa zubima, erozijom zubne gledji itd...

da nemam iskustva sa sirovom hranom ovo istrazivanje bi me sigurno preplasilo!

nemam pojma kako su se konkretno hranili ti sirovojelci ali moram reci da je mene sirovojelstvo spasilo od propadanja zuba...

prelaz sa kuvanog i mesnog na sirovo i biljno je bilo apsolutno otkrovenje.. neverovatna stvar da posle toliko godina zezanja sa zubima dobijem savrsene zube bez ikakvih defekata... to se na kraju pretvorilo u bespotrebne odlaske do zubara...

ne bih znao sta sve utice ali posle svega toga jedino se sirovog ne plasim... mene licno ova istrazivanja uopste ne zanimaju jer od njih zaista ne dobijam nista... iskustvo je ono sto mi je pomoglo i jedino u njega verujem... za ostale ne znam, mozda neko ima drugacija iskustva...

mene bas jako zanima kakvi su Marinini zubi, s obzirom da koristi uglavnom voce... ja doduse nikada ni priblizno voca nisam konzumirao tako da ne znam.... moj izbor su uglavnom orasasti plodovi i semenke, povrce i zeleno bilje... no tesko mi je da poverujem da bi Marina sad vec godinama trpila pokvarene zube zarad tog nacina ishrane....


-potpuno se slazem sa tvojim misljenjem i na osnovu svog iskustva sa sirovom ishranom - spasio sam zube od daljeg propadanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto jul 31, 2012 2:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Leo je napisao/la:
Ovo nije direktno vezano za temu,ali kad se vec spomenulo bretarijanstvo i skepsa da je tako nesto moguce,jer "nema" dokaza,a i kad ima dokazi se ne prihvataju, ja sam pre dve nedelje bio na Pashmanu,harmonu program i prisustvovao sam seminaru koji je drzao Janek Gabrijel,Poljak,koji je vec 12 godina bretarijanac. Pije samo vodu,oko litar dnevno i malo cedjenog soka i nista drugo. Bavi se energetskim isceljivanjem. Sve vreme nisam imao ni najmanju sumnju da je bretarijanac. A i ono sto sam doziveo na kraju seminara me je u potpunosti uverilo da lik nije ni najmanje laznjak. A mislim i da nije bas potpuni off topic jer oni koji su na sirovoj hrani su napravili iskorak u razvoju svesti,a bretarijanizam je korak dalje,doduse veliki korak...ali i putovanje od 1000 milja pocinje jednim korakom :)


meni ovo dvoje deluju legit


uradili su 21 dan proces i ne osecaju potrebu za hranom.Doduse piju vodu tako da to nije bas cist breterijanizam al to u principu to.

ova isto deluje legit


p.s. Leo kako ti stojis sa kilazom kad tako malo jedes? Jericho Sunfire je reko da se kilaza stabilizuje i covek ne bude kost i koza, jel to istina?

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto jul 31, 2012 9:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Stabililizovao sam se na 75 kg...visina 180 cm. Inace nisu svi bretarijanci mrsavi...ruskinja Zinaida Baranova je solidno popunjena a bretarijanka :) Ali su vecina prilicno mrsavi...mada ima i dosta mrsavih ljudi koji jedu sve i svasta. Janek,Poljak je takodje vrlo mrsav
Jeriho Sunfire sjajno izgleda ali i non stop trenira...bretarijanci ne polazu previse na fizicki izgled jer kad se krene tim putem onda neke druge stvari dobijaju preokupaciju - razvoj svesti,duhovnost...i to je proces gde stalno otkrivas samog sebe,razvijas se,istrazujes. Ima bretarijanaca koji nisu jeli godinama pa su se opet vratili na hranu pa su opet prestajali.
Bio sam na predavanju Sunjogija Umasankara u maju u beogradu,zavrsio sam solarnu jogu po HRM pa me je ovo veoma interesovalo. On mesecima nije ni jeo ni pio ni spavao,i ziveo je na minus 30 na Himalajima vrlo oskudno obucen. Njegove sposobnosti su neverovatne...gleda u sunce u podne bez napora pa i duze vreme bez treptanja.Ipak se posle svega vratio na neku ishranu jer je,kako je sam rekao,cilj dusevni mir a ne neuzimanje hrane. Solarna joga je najlaksi nacin da se stigne do bretarijanstva.
Poljak Joakim Verdin,bretarijanac je rekao - "Kada ste svijesni da ste vi sami izvor života vašeg tijela/uma, onda se to i događa. Međutim, ako samo vjerujete to neče biti dovoljno. Znanje i živo osječanje toga, neophodni su. U tom slučaju nije vam potrebno ništa izvana. JA SAM, kao predstavnik svijesti, stvara sve. JA SAM svijest, a sve drugo moja je kreacija. Stoga znam, JA SAM je izvor mog života"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri aug 01, 2012 11:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
pirul je napisao/la:
-potpuno se slazem sa tvojim misljenjem i na osnovu svog iskustva sa sirovom ishranom - spasio sam zube od daljeg propadanja.


super.. eto jos jedno pozitivno iskustvo.. mozemo i ovde na licu mesta napraviti istrazivanje tj. anketu pa da vidimo koliko ce se razlikovati ili podudarati sa rezultatima istrazivanja iz ovog medicinskog clanka... verujem da ipak niko od nas nece imati potrebu da laze.. a verujem da se niko od nas ne bi ni hranio tako kako se hrani ukoliko bi primetio neke negativne efekte... prosto, zubi su sastavni deo tela, i ukoliko imamo problema sa zubima imacemo i sa ostatkom organizma... ali odredjeni problemi sa zubima bi ipak trebali nekako najbrze da se pojave...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet aug 02, 2012 8:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 21, 2009 12:29 pm
Postovi: 60
-kako je u svetu - a posebno u usa sve na prodaju - zasto to ne bi bilo jos jedno placeno istrazivanjne.

-jer kao sto rece:
"... posto, zubi su sastavni deo tela, i ukoliko imamo problema sa zubima imacemo i sa ostatkom organizma..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet aug 02, 2012 3:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet aug 02, 2012 5:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
pirul je napisao/la:
-kako je u svetu - a posebno u usa sve na prodaju - zasto to ne bi bilo jos jedno placeno istrazivanjne.

Onaj stručni članak koji sam kopirala su radili Nemci.

@Remain

Možemo da sprovedemo interno istraživanje i da se nadamo da će ispitanici biti iskreni.

Evo mog rezultata: nisam 100% sirova, jedem kuvanu hranu, sa dosta voća i sirovih salata. Koristim super soft četkice za zube (kvalitetne i skupe), zubni konac i interdentalne četkice, hemijske preparate ne koristim uopšte već godinu i po dana (ništa kalodonti, ništa mouthwash, osveživači niti žvake). 2x dnevno perem zube pastom na bazi gline i lekovitog bilja Schenemil i povremeno (jednom nedeljno) operem zube zeolitom u prahu. Primećujem da mi se desni povlače u gornjoj vilici i to drastično. Tkivo izgleda zdravo i otkad sam uvela promenu u ishranu nije mi se desilo da desni krvare. Suvo voće leti ne jedem uopšte, a i zimi se trudim da bude na minimumu, tako da razlog za ovo stanje vidim isključivo u voćnom šećeru. Mogu da zamislim na jesen kad dođu neprskane kisele jabuke, kakva će žurka da mi bude kad ih budem jela (osetljivost zuba na kiselinu).

Iako sam bućkala urin po ustima, nije uspeo da "preokrene" povlačenje desni, problem je sve izraženiji.

Nemojte da budete ubeđeni da je sirova hrana savršena za zdravlje zuba, voćni šećer i kiseline koje se nalaze u voću mogu da budu vrlo zeznuti. Ernst Ginter je imao problema sa zubima i o tome pisao (zbog citrusa), a Patenaude takođe stalno ističe da na okupljanjima raw foodera, od svih aktuelnih "struja", frutarijanci imaju ubedljivo najgore zube. Da ne bude zabune, njegov pretežni dnevni unos namirnica potiče od voća, tako da mu nije u interesu da podriva pokret, već samo navodi činjenice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet aug 02, 2012 9:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
slozio bi se sa zvoncicom.Iz licnog iskustva sam primetio da pri unosu velike kolicine voca zubi su mi bili sve gori i gori.Citao sam dosta komentara kako su zubi poceli da ispadaju onima koji su bili na raw vegan dijeti(neki od njih i nisu unosili velike kolicine voca).Dakle najverovatnije su u pitanju nedostaci odredjenih vitamina tipa k2 i d3. Procitajte ovaj clanak dole
http://frugivoremag.com/2011/01/how-to- ... food-diet/
Izmedju ostalog clanak savetuje da se povece unos zelenisa.
Kostunjavi plodovi su takodje losi za zube,pogotovo jer delici ostanu izmedju zuba.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet aug 03, 2012 12:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
sve u svemu, raznovrsna ishrana ne bi trebala da omane... da ne ulazimo sad u nacine pripreme...

ja licno nemam negativna iskustva sa orasastim plodovima i koristim ih bez problema... orasasti plodovi su hrana bogata mineralima i to takodje ne treba zaboraviti...

sa higijenom zuba mislim da ipak ne treba ni preterivati jer mnoge stvari koje ljudi rade u cilju zastite cini mi se mogu delovati kontraproduktivno... znaci, ne treba se ni preterano opterecivati... najbitnija stvar je stanje pljuvacke i mislim da raznorazno divlje bilje, lekovite travke i tako to treba sto vise ukljuciti u proces higijene zuba... znaci izmadju obroka zvakati te stvarcice i slobodno se opustiti...

i jos jedna vrlo bitna stvar... treba pronaci i dobrog i divnog stomatologa koji ne popravlja zube zbog svake mrlje koja se pojavi... bespotrebno plombiranje zuba moze nas skupo kostati.... a znamo i sami koliko je stomatologija unosan posao...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet aug 03, 2012 5:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Ja nemam nikakvih problema sa zubima a hranim se uglavnom vocem,ponekad samo voce jedem danima.
E sad ako se tezi zdravoj ishrani ,i zdravom osecaju u telu, a i duhu,jer u zdravom telu je zdrav duh...ne bi trebalo obracati paznju na tricave sitnice poput ispadanja zuba :rofl

Sali na stranu,taj mi je problem poznat,dosta njih je pricalo o tome,ali opet ima i dosta njih koji nemaju nikakvih problema sa zubima...mozda je to individualno
Kada sam razgovarao sa doktorkom Sladjanom Velkov,inace njena predavanja imaju na you tube,rekla mi je da voce sadrzi najvisi nivo vibracija od sve hrane,i pomenula je da mogu nastati problemi sa zubima,ispadanje plombi i sl... Takodje je pomenula i da orasasti plodovi nisu najbolji za coveka,iako su koncentrisani proteini i masti. Ona ih licno ne uzima.

Potrebno je sve uzeti u obzir i sagledati sto siru sliku...to uvek pominjem. Uzimanje pojedinosti da bi nesto dokazali ne vodi nicemu a ponajmanje istini. Tako sam iks puta procitao da kafa ima razne korisne sastojke,gomila istrazivanja na tu temu,i oni koji nisu dovoljno edukovani mogu samo da pomisle da je kafa izuzetnio dobra stvar...ne uzimajuci u obzir onu drugu stranu kako kafa deluje na ljudski organizam. po takvoj logici i u duvanu se mogu naci razni korisni sastojci...da ne pominjem neke druge supstance...
Ocigledno nista nije idealno i mora covek sam da dodje do saznanja sta je za njega najbolje,uzimajuci u obzir i sve podatke i tudja iskustva.
Meni licno voce najvise odgovara za ishranu,a ako se nekad zbog toga pojave problemi sa zubima - sta da radim? Da predjem na povrce,mozda na zitarice,mozda da se vratim na mleko i jaja,pa cak i na meso? Uglavnom,ako se to desi shvaticu to kao propratni efekat i nastavicu dalje sa vocem i zelenishom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet aug 03, 2012 8:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Leo je napisao/la:
Ja nemam nikakvih problema sa zubima a hranim se uglavnom vocem,ponekad samo voce jedem danima.
E sad ako se tezi zdravoj ishrani ,i zdravom osecaju u telu, a i duhu,jer u zdravom telu je zdrav duh...ne bi trebalo obracati paznju na tricave sitnice poput ispadanja zuba :rofl

Sali na stranu,taj mi je problem poznat,dosta njih je pricalo o tome,ali opet ima i dosta njih koji nemaju nikakvih problema sa zubima...mozda je to individualno
Kada sam razgovarao sa doktorkom Sladjanom Velkov,inace njena predavanja imaju na you tube,rekla mi je da voce sadrzi najvisi nivo vibracija od sve hrane,i pomenula je da mogu nastati problemi sa zubima,ispadanje plombi i sl... Takodje je pomenula i da orasasti plodovi nisu najbolji za coveka,iako su koncentrisani proteini i masti. Ona ih licno ne uzima.

Potrebno je sve uzeti u obzir i sagledati sto siru sliku...to uvek pominjem. Uzimanje pojedinosti da bi nesto dokazali ne vodi nicemu a ponajmanje istini. Tako sam iks puta procitao da kafa ima razne korisne sastojke,gomila istrazivanja na tu temu,i oni koji nisu dovoljno edukovani mogu samo da pomisle da je kafa izuzetnio dobra stvar...ne uzimajuci u obzir onu drugu stranu kako kafa deluje na ljudski organizam. po takvoj logici i u duvanu se mogu naci razni korisni sastojci...da ne pominjem neke druge supstance...
Ocigledno nista nije idealno i mora covek sam da dodje do saznanja sta je za njega najbolje,uzimajuci u obzir i sve podatke i tudja iskustva.
Meni licno voce najvise odgovara za ishranu,a ako se nekad zbog toga pojave problemi sa zubima - sta da radim? Da predjem na povrce,mozda na zitarice,mozda da se vratim na mleko i jaja,pa cak i na meso? Uglavnom,ako se to desi shvaticu to kao propratni efekat i nastavicu dalje sa vocem i zelenishom


ako mozes da odrzis normalnu kilazu najbolje ti je da skroz izbacis hranu,mislim vec si proso 21 dan proces.Sva hrana ukljucujuci voce isisava energiju iz tela a za uzvrat ti daje sipak.Sto se tice Velkov ona je cini mi se samo na malo voca i povrca.Preporucuje da povrce cini 80%,pretezno zelenis a voce 20% ishrane

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet aug 03, 2012 8:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
ako mozes da odrzis normalnu kilazu najbolje ti je da skroz izbacis hranu,mislim vec si proso 21 dan proces.Sva hrana ukljucujuci voce isisava energiju iz tela a za uzvrat ti daje sipak.Sto se tice Velkov ona je cini mi se samo na malo voca i povrca.Preporucuje da povrce cini 80%,pretezno zelenis a voce 20% ishrane[/quote]

Jos nisam stigao do tog nivoa,za dalje videcemo :D
Ne znam otkud ti to da svako ko je prosao 21-dnevni proces moze da zivi na prani? najveci procenat nijh koji je zavrsio proces je poceo ponovo da jede...neki sve a neki laksu hranu,voce i povrce...o tome je pricala i Dzezmahin. Nije taj proces bas jednostavan. Sem toga taj proces je primarno -povezivanje sa svojim unutrasnjim ja,a sekundarno - bretarijanizam.

Sladjana Velkov tu ishranu preporucuje za široke narodne mase i osvestavanje ljudi. Ja se nesto ne nalazim kao pripadnik široke narodne mase :) Inace, sledim svoj put i svoju intuiciju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 04, 2012 12:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Leo je napisao/la:
Sladjana Velkov tu ishranu preporucuje za široke narodne mase i osvestavanje ljudi. Ja se nesto ne nalazim kao pripadnik široke narodne mase :) Inace, sledim svoj put i svoju intuiciju


Pa upravo to.. "Osvestavanje ljudi" znaci upravo to da siroke narodne mase tj. ljudi ustvari nisu uopste svesni "stvarnog" sveta oko sebe... Poneki ljudi su pomalo svesni, pojedini su jos svesniji, a pojedinci znaju gotovo sve (mada je i to diskutabilno :))..

Nismo svi na istom nivou 'znanja', daleko od toga... Stoga se ljudi drze u okvirima onoga do cega su dosegli, sto naravno ne mora predstavljati nikakvu posebnu stvar... To moze biti samo predstava istine sirih narodnih masa tj. samo jos jedna zabluda covecanstva... Koja na odredjenom nivou ponekad moze i funkcionisati, ali je i kao takva sastavni deo necega mnogo sireg i sveobuhvatnijeg.... Istorija nas najbolje uci o zabludama...

Treba se suociti sa pravom istinom i treba to glasno izgovoriti ukoliko zelimo napredovati... Treba samo opusteno reci "Ja znam da nista ne znam" i krenuti dalje... Ne treba biti sujetan jer svaka sujeta stvara jos samo jednu novu blokadu... A u procesu napretka blokade su naravno totalno neprihvatljive... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub aug 04, 2012 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Remain je napisao/la:
Leo je napisao/la:
Sladjana Velkov tu ishranu preporucuje za široke narodne mase i osvestavanje ljudi. Ja se nesto ne nalazim kao pripadnik široke narodne mase :) Inace, sledim svoj put i svoju intuiciju


Pa upravo to.. "Osvestavanje ljudi" znaci upravo to da siroke narodne mase tj. ljudi ustvari nisu uopste svesni "stvarnog" sveta oko sebe... Poneki ljudi su pomalo svesni, pojedini su jos svesniji, a pojedinci znaju gotovo sve (mada je i to diskutabilno :))..

Nismo svi na istom nivou 'znanja', daleko od toga... Stoga se ljudi drze u okvirima onoga do cega su dosegli, sto naravno ne mora predstavljati nikakvu posebnu stvar... To moze biti samo predstava istine sirih narodnih masa tj. samo jos jedna zabluda covecanstva... Koja na odredjenom nivou ponekad moze i funkcionisati, ali je i kao takva sastavni deo necega mnogo sireg i sveobuhvatnijeg.... Istorija nas najbolje uci o zabludama...

Treba se suociti sa pravom istinom i treba to glasno izgovoriti ukoliko zelimo napredovati... Treba samo opusteno reci "Ja znam da nista ne znam" i krenuti dalje... Ne treba biti sujetan jer svaka sujeta stvara jos samo jednu novu blokadu... A u procesu napretka blokade su naravno totalno neprihvatljive... :)


Tako je Remain,treba teziti saznanju,i kroz procitanu literaturu,i kroz licna iskustva,i kroz iskustva drugih... Sto vise znas,uvidjas koliko tek nista (malo) znas.
Kad sam pomenuo osvestavanje sirokih narodnih masa veliki uspeh je i svest ljudi o ishrani...ne moraju oni odmah preci na sirovo voce i povrce. Dobro je i ubaciti ga sto vise u svoju ishranu. Pa i mnogi ovde koji znaju sve prednosti zive,sirove,sunceve hrane ne mogu lako preci na nju potpuno. Nacin ishrane je najteze promeniti.

Ne znam samo otkud se sujeta ubacila u celu ovu pricu? Ja ne smatram sebe ni boljim ni gorim od tebe niti od bilo koga drugog. Ne postoji bolji ili gori...svako je obdaren onim sposobnostima koje su mu potrebne za njegov zivotni put. Kako sam procitao u jednoj knjizi - "Svi smo mi majstori svog zivota,bogovi kreatori...neki su bogovi kreatori slobode,obilja i ljubavi,a neki su bogovi kreatori ogranicenja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz