Sada je: čet mar 28, 2024 12:49 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub maj 19, 2012 10:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Remain je napisao/la:
Ljudi , ugasili smo ga. Sirite ovo dalje brzom brzinom.



Nek jede on i njegova deca genetski mutantu hranu, izdajnicko marionetsko djubre.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned maj 20, 2012 11:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 12:03 pm
Postovi: 94
Saty je napisao/la:
nanovskim je napisao/la:
Jel ima neko knjigu "80/10/10" (dr Douglas Graham) u elektronskom obliku?


http://www.torrents.net/torrent/72887/D ... -Diet.pdf/



po meni, jedna od najboljih knjiga ikada. :)
od kad sam se počela hraniti po tom principu prije par mjeseci presla sam na potpuno novi stupanj. pogotovo po pitanju treninga.

_________________
“What a great thing for leaders that men do not think.”


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned maj 20, 2012 11:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
tzg je napisao/la:
Aha, tako znači, sad će uskoro i kod nas gospoda Milanović i Linić, ne zaboravimo pismonošu Pušić propagirati ovu nazivimo hranom. Ma gadovi, nemam drugih riječi. Vjerovatno će se u hrvatskim medijima (ako i bude govora o tome, a biti će jer su sad predsjednički izbori u Srbiji) govoriti o prvoklasnom gospodarskom i političkom planu kojeg misli ostvariti Boris Tadić. Ne znam drugog tipa, ali govore nešto da je povezan s Miloševićem, a mislim stvarno, TO NAM NE TREBA OPET ](*,)


ma sve su to u principu Miloseviceva deca... delima ne pokazuju suprotno.. no dobro.. za drugog tipa cemo tek videti kakav je, al ovaj dosadasnji prvi tip Tadic je upravo zadnje 4 godine povezan sa Milosevicem (koalicija sa malim Slobom koji raste iz dana u dan)..
uglavnom, na GMO cemo mozda jos sachekati sudeci po danasnjim rezultatima izbora... ne bih se usudio reci da je bas zbog toga izgubio ali ovo je ipak redak dan za Srbiju... dobili smo jos malo vremena da o svemu razmislimo, ako je mozga jos preostalo...

uglavnom, uglavnom... tipovi koji nam uvaljuju GMO u sopstveno dvoriste nikome nisu potrebni.. onda ni sama prica o sirovoj hrani vise nema nikakvog smisla... malo odosmo na politiku ali sta cemo kad ona debelo kroji sudbinu danasnjeg "modernog" drustva...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon maj 21, 2012 6:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
Nisam prešao na 100% biljnu ishranu,ali od kada većinom konzumiram voće i povrće,primjećujem određena poboljšanja.Ponekad pojedem nešto mesa na nekom derneku da ne uvrijedim domaćina,ili nešto kuhano(stara skuha pa da ne odbijem).Izdržljivost mi se blago poboljšala,probava skoro da ne može bolja.Tu i tamo ubacim i malo integralnog peciva,meda i orašastih plodova.Što je interesantno nisam izgubio na težini i mišićnoj masi,ljudi su mi govorili-pa ti ćeš se osušiti #-o
Izgleda da je za naše ljude generalno pravi obrok samo kad ima dosta mesa,ono ostalo dođe kao prilog i ukras.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon maj 21, 2012 8:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Briga te za domaćine, ako su toliko dobri domaćini i znali su da si vegetarijanac ili vegan, pa čak i sirovojedac, potrudili bi se da ti pripreme obrok da se ne osjećaš izolirano i gladno dok su svi ostali siti i zadovoljni. Svi koji pred tebe stave samo krupmir i salatu nisu vrijedni da im se prilagođavaš, budi toliko dosljedan sebi i donesi si sam hranu na takvu feštu, pa neka ih bude sram (napravio i uvijek ću to napraviti dok se ne opamete).

Jedva čekam dan kad ću takve iznenaditi sa jednim potpunim veganskim ručkom i uz sve to sirove poslastice :twisted: Već vidim onaj izraz lica: MESO :shock: nema?!?!?!?! :rofl :rofl :rofl Znam, bolesno zvučim, ali tako su me iznervira ta nezainteresiranost za druge i ne prilagođavanje da jednostavno moram tako vratiti (ipak je to moj podznak u škorpionu, dar za osvete koje se serviraju hladne mi je talent, ako se doda i da sam riba, mašte mi u tome ne fali).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto maj 22, 2012 3:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
ja nema sanse da bih nekome izneo meso kad mi dodje u goste... to se uostalom i podrazumeva...
a kada idem u goste nekim bezobraznim mesojedima niti ne jedem nista... nakrkam se kod kuce i posle samo pijuckam i kuliram... dok se ostali dave u hrani.. to je veca sramota za domacina a mene bas briga, ionako sam sit, a da se grbavim za tu i tamo neki komadic hrane ne pada mi na pamet... niti da donosim od kuce... osim kad je neki duzi dernek, onda pravim obrok kod domacina :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto maj 22, 2012 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
To je meni toliko odvratno i nikako to ne mogu istolerirati. Kad mi se to prvi put dogodilo, da su me tako čisto izignorirali, baš san bio u šoku i nisam to očekivao od ljudi koje vidim svaki dan i koji su već mjesecima znali da ne jedem nikakvo meso (da, u to spada i riba i ostalo iz mora, jer to nije meso, to je riba hahahaha ma ja umrem s tim biserima). Ali kao što sam i rekao, dočekati ću ja svoju osvetu, a bit ću toliko pokvaren da ću im servirati zeleni kašasti sok za predjelo (onako fulll zelen, sa radičom i koprivom i bananom, da im bude odvratan miris, ali dobar okus, čisto da ih zbunim i zgadim :twisted: ). Kad mi se to isto desilo drugi put, sa istima, e pa onda sam cijelo vrijeme šutio, a inače sam totalna suprotnost, prekriženih ruku i nogu sjedio, lice mi je poprimilo gadljivu facu i tu i tamo bi im onako suptilno zgadio meso i baš sam se radi toga dobro osjećao, ta zločestoća je u meni cvjetala. Naravno, kad smo se vratili doma, ispao sam u očima mojih doma kao budala i totalno nepristojan ](*,) ](*,) ](*,)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri maj 23, 2012 6:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 21, 2009 12:29 pm
Postovi: 60
-dzabaludin i zvonchica su nedavno pisali da imaju na zubima napuklu caklinu.
-ja imam drugi problem:
-zubi su mi poceli osetno dobijati tamnu boju, ima vec 7-8 meseci.

-da li je u pitanju pasta za zube /perem zube sa pastom od sode bikarbone, klincica i cimeta rastvorenih u vodi -- recept procitao na ovom forumu --http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=6&t=3582&p=127283#p127283/

- ili je uzrok sirovo voce i povrce /sirovojelac sam vec 3 godine/.

-ima li neko savet i resenje :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon maj 28, 2012 8:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
pirul je napisao/la:
-dzabaludin i zvonchica su nedavno pisali da imaju na zubima napuklu caklinu.
-ja imam drugi problem:
-zubi su mi poceli osetno dobijati tamnu boju, ima vec 7-8 meseci.

-da li je u pitanju pasta za zube /perem zube sa pastom od sode bikarbone, klincica i cimeta rastvorenih u vodi -- recept procitao na ovom forumu --http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=6&t=3582&p=127283#p127283/

- ili je uzrok sirovo voce i povrce /sirovojelac sam vec 3 godine/.

-ima li neko savet i resenje :?:


Lično mislim da je razlog tome, gubljenje zubne gleđi. Zato ti zubi postaju crni. Prvi uzrok koji je moguć je, preveliko zakiseljenje organizma. Drugi, preveliko hlađenje organizma. A treći uzrok je prepobuđen princip vetra.
Možeš li mi dati malo konkretnije podatke o hrani koju konzumiraš. Intresuje me i da li ti se suši koža, prvenstveno na rukama. Da li ti je koža na rukama ispucala. Da li ti je tvrda stolica.
I zanima me tvoje psihičko stanje. Ima li npr. bezrazložnih strahova, nemira, nesanice itd ...

Velika verovatnoća, ako dugo koristiš sodu bukarbonu kao pastu za zube, je da je ona razlog uništenja zubne gleđi. Uopšte nije pametno stalno prati sodom bikarbonom zube.
Ja bih savetovao za zubnu pastu ovaj recept koji koristim. Glina za unutrašnju upotrebu, potopi se u malo vode da odstoji, poželjno na suncu, pola dana, i da se usput izmeša do gustine gušće pavlake. U to kanuti par kapi, po želji jačine, ekstrakta od nane (uzeti kvalitetniji, ima po apotekama i radnjama za prodaju kozmetičkih proizvoda) izmešati i pasta je gotova. Mnogo bolje i intenzivnije čisti od sode bikarbone.

Pozdrav :occasion5:

_________________
Kliberko Vasiljevic


Zadnja izmjena: roganostor; pon maj 28, 2012 8:41 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon maj 28, 2012 8:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Disciplinovati kako ishranu, tako i način života, vrlo je teško u današnjem društvu. Govorim o životu u gradu gde je stalno prisutna neverovatna doza stresa. Nije samo problem način života, koji je postao nenormalan. Problem je i promena magnetnog polja zemlje koja je od 80-tih godina prošlog veka pa do sada uslovila da je dan u realnoj količini vremena kraći za 1/3. Možda ste primetili koliko "kratko" traje dan. To ne umišljate, to je realnost.
Problem su i kako mobilna telefonija, tako i gomile drugih zagađenja elektromagnetnog spektra. Zatim igranje sa veoma opasnim oružjima kao što su sistem haarp, i zasipanje chemtrailsima, otrovima iz vazduha, pogotovo velikih gradova, sistemi planiranog redukovanja populacije, ubacivanje GMO hrane u ishranu većinske populacije, koja menja izvornu strukturu DNK, i izaziva potpuni sterilitet već u trećoj generaciji, pretvarajući nas u nešto sasvim drugo od prvobitne zamisli Tvorca, itd....
Sve to mi osećamo ako ne svesno, onda podsvesno sigurno.
Problem je u velikim gradovima i ogroman broj užasno isfrustriranih i nezadovoljnih ljudi koji jednostavno to svoje nezadovoljstvo emituje stvarajući jedno veoma jako negativno kako misaono, tako i emotivno polje. A snaga misli i emocija je neporeciva. Senzitivniji ljudi to vrlo lako primete kada se posle nekog odmora vrate u grad. Osete veliki pritisak i težinu, koja ne nestaje, nego se jednostavno vremenom priviknemo na nju. I nosimo je kao okov. Stres je tu, uvek prisutan, unutrašnja napetost koja ne da mira.
A da ne govorim o smradu koji svaki dan udišemo, kao rezultat zatrovanog vazduha, što je neminovnost života u gradu.
To je stvarni problem, zašto je toliko teško ostati disciplinovan u ishrani. Jer kroz proces ishrane mi ustvari kompenziramo mnoge psihičke stresove i emocije koje danas prosto opsedaju savremenog čoveka.
Isto tako možemo da se savršeno hranimo, ali bez toliko potrebne fizičke aktivnosti, takva ishrana neće dati one rezultate koje očekujemo. A da ne govorim o tome koliki je ustvari šok za organizam igranje sa različitim vidovima ishrane.
Zbog svega gore navedenog, ja sam protiv "etiketiranja". Pod tim mislim na npr. ja sam vegetarijanac, ili ja sam vegan, ili ja sam mesožder, ili ja jedem samo sirovo itd... Svaki čovek ima svoju individualnu konstituciju kao i uslove u kojima živi kojima mora da prilagodi na pravi način kako svoju ishranu, tako i način života. Treba se držati osnovnih načela ali nipošto ne treba biti isključiv. Biti "nešto" jer je to zdravo. Kao što sam već pisao, ako su zapušeni debelo crevo i jetra, što je slučaj kod velike većine ljudi, bez njihovog prethodnog čišćenja i najkvalitetnija ishrana neće dati rezultate koje očekujemo, jer organizam jednostavno neće biti u stanju da asimiluje kvalitetne sastojke iz takve hrane.
Isto tako , vrlo je bitno razumeti da organizmu za prestojavanje na dugačiji vid ishrane treba od tri meseca do tri godine. Nije to samo počeo sam da jedem sirovo... Već je to jedan ozbiljan i dugotrajan proces lečenja i oporavka kod većine ljudi, da bi mogli da kvalitetno asimiluju takvu hranu. Da bi organizam vario hranu na koju nije navikao, potrebno je vreme, da proizvede određene fermente potrebne za njenu asimilaciju. To je proces postepenog navikavanja na novu hranu koji vremenski traje ....
Vrlo je važno zatim pravilno kombinovati namirnice koje unosimo u organizam. Ne jesti između obroka. Ne jesti premale niti preobilne obroke. Tečnost piti pola sata pre jela i najmanje 2 do tri sata posle (to se ne odnosi na voće, med i malteks). Ne jesti noću, sprovoditi redovno terapije čišćenja, npr. sauna, itd ....

Posmatrati sebe, i svoj život organizovati prema onome što u sebi vidimo je ključ. Različiti sistemi su samo pomagala, mi smo suština, Zato smatram da nikada ne smemo slepo gledati ni u jedan sistem, jer zaista, ono što za jednog jeste lek, za drugog vrlo lako može postati otrov.

Srdačan pozdrav :occasion5: :hug:

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon maj 28, 2012 8:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Zvončice, možeš li mi molim te objasniti šta znači to da spanać i blitva, pri kuvanju, i da li se to odnosi i na kuvanje na pari, oslobađaju oksalnu kiselinu. Kakva je to kiselina i zašto je štetna. Da li se spanać i blitva mogu jesti sirovi. Mada iskreno meni baš ne prija njihov sirovi ukus. Nekako sam navikao da ih propustim kroz paru \:D/

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon maj 28, 2012 9:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
roganostor je napisao/la:
Zvončice, možeš li mi molim te objasniti šta znači to da spanać i blitva, pri kuvanju, i da li se to odnosi i na kuvanje na pari, oslobađaju oksalnu kiselinu. Kakva je to kiselina i zašto je štetna. Da li se spanać i blitva mogu jesti sirovi. Mada iskreno meni baš ne prija njihov sirovi ukus. Nekako sam navikao da ih propustim kroz paru \:D/


Kod Nazarova u knjizi "Kako se najlakše ugojiti ili oslabiti - I deo" (samo da naglasim da obe knjige sadrže gomilu korisnih informacija i nemaju veze sa tupavim dijetama, kao što bi se u prvi mah moglo zaključiti - ne znam uopšte zbog čega su naslove ovako nesrećno izabrali) na strani 48 imaš sledeće podatke:

"Namirnice bogate oksalatima:

Raven - jedna šolja 2184 mg
Spanać - jedna šolja 1350 mg
Blitva - jedna šolja 1000 mg

Napomena - doza od 180 mg oksalata dnevno jeste bezbedna ali više od toga može dovesti do znatnog povećanja oksalata u urinu (dr Ričard Norman - direktor klinike za kamen medicinskog centra "Camp Hill" u Halioraksu).

Da biste stekli realniji uvid koliko visok nivo oksalata sadrže namirnice navedene u tabeli, pomenuću primer čaja sa 25 mg oksalata po šolji i bundeve sa 40 mg po šolji - koji se smatraju namirnicama sa dosta visokim nivoom oksalata. Lako je pojesti šolju spanaća, ali da biste uneli u sebe jednaku količinu oksalata, treba da popijete odjednom 56 šolja čaja ili pojedete 34 šolje bundeve - što baš i nije jednostavno. Vredi razmisliti."

Nigde u tekstu Nazarov ne pravi razliku između sirovog spanaća i blitve i kuvanog. Logično je uzeti za pretpostavku da je govorio o kuvanom zelenišu, jer ni u jednoj od njegovih knjiga nema forsiranja zelenih kašastih sokova (verovatno će ih ubaciti u nekom od novijih izdanja). Jedino sam kod Normana Walkera našla u knjigama tvrdnju da je oksalna kiselina iz presnog spanaća/blitve organska i da je ona u stvari blagotvorna za creva, a da kuvanjem prelazi u neorganski oblik koji može da pravi problem. Ovde je opet prisutno ono pravilo "može, ali i ne mora", neko će dobiti kamenje u bubregu, neko drugi neće iako se hrani na isti način.

Naše bake su zbog toga u spanać na kraju kuvanja dodavale mleko, da bi oksalna kiselina odreagovala sa kalcijumom. Vidim da se zagovornici celovite biljne ishrane (koji jedu kombinaciju kuvane i presne hrane, poput Joela Fuhrmana) uopšte ne potresaju na temu oksalne kiseline i termički obrađenog spanaća. Oni ne koriste mlečne proizvode uopšte, tako da neorganska oksalna kiselina direktno ulazi u organizam i može da pravi problem.

Što se mene tiče, onaj prvi prolećni baby spanać je savršen u presnim salatama, a ja ga jedem (kao i blitvu) u zelenim kašastim sokovima (mada češće blitvu, listinu, kelj, jer manje ima posla oko pranja, a pritom su kelj i listina biološki vredniji), ali jedem i u kuvanom obliku. Za sada nemam problema, ako bude - javljam :mrgreen:

Što se tiče pranja zuba, ima već gotova pasta za zube na bazi gline i lekovitog bilja Shenemil (bolje snabdevene prodavnice zdrave hrane), a povremeno se mogu oprati i zeolitom u prahu, jer je on abrazivniji. Sodu bikarbonu ja ne bih koristila češće od 1-2x nedeljno. Obavezno zubni konac uveče pred spavanje, traka je još bolja ako neko može da je nabavi.


Zadnja izmjena: zvonchica; pon maj 28, 2012 10:03 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon maj 28, 2012 10:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
roganostor je napisao/la:
Zvončice, možeš li mi molim te objasniti šta znači to da spanać i blitva, pri kuvanju, i da li se to odnosi i na kuvanje na pari, oslobađaju oksalnu kiselinu. Kakva je to kiselina i zašto je štetna. Da li se spanać i blitva mogu jesti sirovi. Mada iskreno meni baš ne prija njihov sirovi ukus. Nekako sam navikao da ih propustim kroz paru \:D/


Da, odnosi se na termički obrađene namirnice koje su bogate oksalnom kiselinom. Štetna je jer može da dovede do nastanka kamenja u bubrezima (onaj ko ima tih problema, po zapadnoj medicini treba da odradi hemijsku analizu izbačenih kamenčića, a onda da na osnovu sastava (ima ih čini mi se četiri različite vrste: oksalatni, fosfatni, uratni i cistični) smanji unos pojedinih namirnica. Kad pogledaš dijetu koju ti daju za svaki od ovih tipova, muka da te uhvati. Izbace ti sve zdrave namirnice. Po meni je reč o metaboličkom poremećaju i stalno prisutnim infekcijama, verovatno bi se čišćenjem organizma i pravilnom ishranom hronični bolesnici rešili ovog problema. Kod Malahova piše i da prežderavanje u večernjim satima dovodi do stvaranja kamenja u žuči i bubrezima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto maj 29, 2012 11:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 21, 2009 12:29 pm
Postovi: 60
roganostor je napisao/la:
Vrlo je važno zatim pravilno kombinovati namirnice koje unosimo u organizam. Ne jesti između obroka. Ne jesti premale niti preobilne obroke. Tečnost piti pola sata pre jela i najmanje 2 do tri sata posle (to se ne odnosi na voće, med i malteks). Ne jesti noću, sprovoditi redovno terapije čišćenja, npr. sauna, itd ....

Posmatrati sebe, i svoj život organizovati prema onome što u sebi vidimo je ključ. Različiti sistemi su samo pomagala, mi smo suština, Zato smatram da nikada ne smemo slepo gledati ni u jedan sistem, jer zaista, ono što za jednog jeste lek, za drugog vrlo lako može postati otrov.

Srdačan pozdrav :occasion5: :hug:


-poucni i dobri saveti. ovo tvoje uputstvo mi je poznato i od prvog dana sam sprovodio u praksi.
-veoma mi prija prelazak na sirovu hranu pre tri godine. Osecao sam se sve bolje i bolje. D osta dugo se sistem za probavu prilagodjavao novoj ishrani, ali je i to proslo...

-sto se tice zuba koji su mi pocrnrli, mislim da je u pitanju karanfilic, jer je on mastan i jako se lepi. probacu sa tvojim receptom...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri maj 30, 2012 6:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
valeria je napisao/la:
Saty je napisao/la:
nanovskim je napisao/la:
Jel ima neko knjigu "80/10/10" (dr Douglas Graham) u elektronskom obliku?


http://www.torrents.net/torrent/72887/D ... -Diet.pdf/



po meni, jedna od najboljih knjiga ikada. :)
od kad sam se počela hraniti po tom principu prije par mjeseci presla sam na potpuno novi stupanj. pogotovo po pitanju treninga.


valeria koliko vi kalorije unesete iz voca dnevno?
Realno vido sam jednog lika koji je uspeo da izgradi impresivnu misicnu masu jeduci samo voce.To je prosto neverovatno jer voce ima jako malo proteina.Ishrana mu je bila 1 velika lubenica,10 mangoa,20 velikih banana.Zove se kris kalifano.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet maj 31, 2012 8:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Zvončice, puno hvala na informacijama. Čim dođem u Beograd otići ću do izdavačke kuće "Prometej" i pokupovaću knjige Nazarova. Čova jako dobre informacije iznosi. U kombinaciji sa Malahovim je odličan.
Vođen Vašim iskustvom, planiram uskoro da kupim kvalitetan blender, i uz to ću uzeti jednu platformu za klijanje.
Nađoh ovaj blender, nekako je najpovoljniji, ima ga po inostranstvu i ima pozitivne karakteristike i garanciju 7 godina. Australiski je. Može da usitnjava i na suvo. Evo linka http://www.prodavnica.zdravaishrana.rs/ ... cts_id=234 . Kako ti se čini :blob:

Srdačan pozdrav

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet maj 31, 2012 8:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
pirul je napisao/la:
roganostor je napisao/la:
Vrlo je važno zatim pravilno kombinovati namirnice koje unosimo u organizam. Ne jesti između obroka. Ne jesti premale niti preobilne obroke. Tečnost piti pola sata pre jela i najmanje 2 do tri sata posle (to se ne odnosi na voće, med i malteks). Ne jesti noću, sprovoditi redovno terapije čišćenja, npr. sauna, itd ....

Posmatrati sebe, i svoj život organizovati prema onome što u sebi vidimo je ključ. Različiti sistemi su samo pomagala, mi smo suština, Zato smatram da nikada ne smemo slepo gledati ni u jedan sistem, jer zaista, ono što za jednog jeste lek, za drugog vrlo lako može postati otrov.

Srdačan pozdrav :occasion5: :hug:


-poucni i dobri saveti. ovo tvoje uputstvo mi je poznato i od prvog dana sam sprovodio u praksi.
-veoma mi prija prelazak na sirovu hranu pre tri godine. Osecao sam se sve bolje i bolje. D osta dugo se sistem za probavu prilagodjavao novoj ishrani, ali je i to proslo...

-sto se tice zuba koji su mi pocrnrli, mislim da je u pitanju karanfilic, jer je on mastan i jako se lepi. probacu sa tvojim receptom...



Moguće da je karamfilić :thumbup:
Nisam ga nikada koristio zato mi to nije došlo do pameti :tongue:

Srdačan pozdrav

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jun 02, 2012 11:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
roganostor je napisao/la:
Zvončice, puno hvala na informacijama. Čim dođem u Beograd otići ću do izdavačke kuće "Prometej" i pokupovaću knjige Nazarova. Čova jako dobre informacije iznosi. U kombinaciji sa Malahovim je odličan.
Vođen Vašim iskustvom, planiram uskoro da kupim kvalitetan blender, i uz to ću uzeti jednu platformu za klijanje.
Nađoh ovaj blender, nekako je najpovoljniji, ima ga po inostranstvu i ima pozitivne karakteristike i garanciju 7 godina. Australiski je. Može da usitnjava i na suvo. Evo linka http://www.prodavnica.zdravaishrana.rs/ ... cts_id=234 . Kako ti se čini :blob:

Srdačan pozdrav

Nema na čemu, kad god treba. Knjige Nazarova nisu skupe, a sadrže dosta korisnih informacija, tako da su za svaku preporuku. Bez blendera ja ne mogu ni da zamislim sprovođenje sirove ishrane u što većem procentu. Vitamix je fenomenalan, ali jeste skuplja investicija (po meni isplativa) za naš standard. BioChef tj. Vervitu nisam nikad imala u rukama. Vidim da je cena nekih 150 evra niža od osnovnog modela Vitamixa. Vitamix možeš da uzmeš i na 6 rata bez kamate, tako da vredi razmisliti. Isto tako, ukoliko se odlučiš da ga kupiš, nemoj plaćati pouzećem, nego izvrši uplatu na žiro račun (pošto je iznos veći, vodi računa i u kojoj banci uplaćuješ, Agro banka je imala najniže provizije - čujem da je pukla i da je promenila naziv, tako da se moraš raspitati i oko ovoga, da ne bi imao nepredviđene dodatne troškove).

Kako napreduješ sa privikavanjem na "normalnu" ishranu? Nadam se da si prevazišao probleme :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon jun 04, 2012 5:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Sa privikavanjem na ishranu se stvari dosta dobro odvijaju. Mada je problem kod ovako dugih gladovanja zauzdati jaku potrebu za hranom koja se javlja kada se posle gladovanja počne sa ishranom. Do sada sam se ugojio nešto preko 7 kilograma. Iz ishrane sam isključio meso i mlečne proizvode. Kao da sam na postu... Trudim se da ne jedem previše, mada iskeno to nije lako.
Sve se dosta dobro odvija ....

Srdačan pozdrav :hello2:

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto jun 05, 2012 10:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jun 25, 2011 12:58 pm
Postovi: 7
Dobro je uzeti i jedan dan posta u tjednu. Neka se organizam malo odmori. Iako je na sirovoj hrani.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz