Sada je: čet mar 28, 2024 7:14 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri jun 06, 2012 10:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
@roganostor

poslala sam ti na PP nešto što će ti biti zanimljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet jun 08, 2012 2:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
roganostor je napisao/la:
Sa privikavanjem na ishranu se stvari dosta dobro odvijaju. Mada je problem kod ovako dugih gladovanja zauzdati jaku potrebu za hranom koja se javlja kada se posle gladovanja počne sa ishranom. Do sada sam se ugojio nešto preko 7 kilograma. Iz ishrane sam isključio meso i mlečne proizvode. Kao da sam na postu... Trudim se da ne jedem previše, mada iskeno to nije lako.
Sve se dosta dobro odvija ....

Srdačan pozdrav :hello2:


ja sam se u principu najvise gojio od zitarica cini mi se... kada su mi se one u medjuvremenu vec smucile i gojenje je prestajalo... sa orasastim plodovima recimo nemam iskustva gojenja... posle sam uglavnom grickao neke bademe, lesnike itd, od te jace hrane... a nekako mi to i vise prija, nekako kad znas da su ipak ti plodovi i danas nekako najprirodniji, sa najmanje tretiranja... valjda... bar mislim tako... a i koliko znam najmanje polemike se vodi oko njih... tipa da li su dobri za zdravlje ili ne.... mada stvarno ne znam recimo za ove bademe, gomila toga na trzistu je sumnjivog porekla, americkog uglavnom.. i imaju uglavnom odvratan ukus... ove godine je bila jaka zima pa necu imati svojih domacih tako da se i sa tim moram snalaziti... al to ipak nekako moze da se nadje da valja...

drago mi je da napredujes, sve najbolje ti zelim.. samo napred..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jun 09, 2012 11:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jun 09, 2012 9:43 pm
Postovi: 1
Da li vi perete suvo i kostunjavo voce,semenke i zitarice pre upotrebe,:? i ako moze neko ukratko da mi objasni zasto se sve to potapa u vodu i ne sme da se mesa nepotapano sa drugom hranom,procitala sam vecinu knjiga odavde ali nigde nisam nasla konkretan odgovor :love3: :love1:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jun 10, 2012 10:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 24, 2012 3:23 pm
Postovi: 47
BADEMI . bademi, kojima je porijeklo SAD, gotovo uvijek dolaze iz Kalifornije. Prema novom Kalifornijskom zakonu (listopad '07) svi bademi proizvedeni u Kaliforniji, pasteriziraju se - samim time nisu više sirovi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jun 10, 2012 11:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Kako se pasterizuju orašasti plodovi?

Elem, da ostavim link i ovde, možda neki nisu videli u drugoj temi



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jun 10, 2012 11:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 24, 2012 3:23 pm
Postovi: 47
Samo bih dodala da Kaliforniju i Floridu najvise zaspaju chemtrejlovima pa je pitanje sta su sirote biljke pokupile iz zemljista mada kako nas zasipaju ovih dana imam utisak da je vise i od njih


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jun 17, 2012 11:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
sandra33 je napisao/la:
Da li vi perete suvo i kostunjavo voce,semenke i zitarice pre upotrebe,:? i ako moze neko ukratko da mi objasni zasto se sve to potapa u vodu i ne sme da se mesa nepotapano sa drugom hranom,procitala sam vecinu knjiga odavde ali nigde nisam nasla konkretan odgovor :love3: :love1:


potapa se zbog enzim inhibitora koji se nalazi u kostunjavim plodovima.Jedino se brazilski orasi cini mi se ne moraju potapati.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon jun 18, 2012 11:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon mar 19, 2012 7:56 pm
Postovi: 51
Da li za onog ko je ektomorf nema leka??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon jun 25, 2012 8:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto jun 26, 2012 9:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
LJudi jel ima neko da preporuci dobar blender?

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri jun 27, 2012 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 10, 2010 6:51 am
Postovi: 166
Lokacija: Na perimetru
Vervita Omniblend . Najbolja stvar sto sam kupio...

_________________
Oci se cakle na putu za nigdje, drzite mi fige, javim se kad stignem.
Sasa Antic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jun 28, 2012 5:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
najbolji VITAMIX ali cena paprena,
posle njega http://www.vervita.hr/index.php?option= ... &Itemid=39

ili low baget... http://www.moulinex.com/Products/blenders/vivacio.aspx kolko para tolko muzike..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jun 28, 2012 12:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Kada pogledam kako se spremaju jela po inostranstvu, ispada da samo mi ljuštimo krastavac pre jela, da li i vi isto radite i jel ima to značaja, gubljenja nekih vrednosti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jun 28, 2012 1:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
HAL je napisao/la:
Kada pogledam kako se spremaju jela po inostranstvu, ispada da samo mi ljuštimo krastavac pre jela, da li i vi isto radite i jel ima to značaja, gubljenja nekih vrednosti?


Nisam siguran, ali mislim da je to do sorte.
NA primer, nedavno sam jeo krastavac onako kao jabuku i mogu ti reci da kora izaziva neki neprijatan ukus tj. osecaj u ustima..Kao nesto jaaako oporo neprija nekako a sa druge strane mislim da ima sorta koje se mogu jesti sa korom cak je i pozeljno

Taj krastavac je po gradji bio drugaciji od ovog sto trenutno imam u kuci.
Tamniji je tj. tamno zelen i kao da ima male bodljice tj. kvachice


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jun 28, 2012 1:46 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Da, tako je, krastavci koji rastu u ovim krajevima vole imati jaaako gorku koru. :)
A oni na zapadu su vjerovatno lišeni tih problema načinom uzgoja i vrlo vjerovatno genetskim inženjeringom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jun 28, 2012 2:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
krastavci su gorki jer im je nedostajalo vode, pretrpjeli su sušu, možda dan-dva, to im je dovoljno... a možda su ti prerasli


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jun 28, 2012 2:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
http://www.youtube.com/watch?v=HjSOycSoffs

Znanjem do zdravlja Zdrava ishrana 23 novembar 2011


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jun 30, 2012 5:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Toner je napisao/la:
Vervita Omniblend . Najbolja stvar sto sam kupio...


vitamix je preskup, ovaj mi je nekako pogodniji sto se tice zene.
p.s. Kolko puta ga dnevno koristis Toner?

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom - "ABC ZDRAVLJA I ZDRAVE ISHRANE
PostPostano: ned jul 08, 2012 3:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
ZAŠTO VEGETARIJANIZAM? "ABC ZDRAVLJA I ZDRAVE ISHRANE - Milica Stojanovic"

Svako poznaje „Zakon od uzroka do posledica“. Drugačije rečeno, svaka akcija ima svoje dobre ili rdave posledice. Prema tome, ko se zdra­vo hrani, živi i oseća se bolje od onih koji ne poštuju prirodne zakone di­jetetike. Mi, koji smo to doživeli i iskusili dužni smo da podelimo s drugi­ma dragoceno iskustvo koje smo dobili preko vegetarijanske ishrane. NAVIKA DA SE JEDE MESO MOŽE DA SE TRETIRA KAO KOLEK­TIVNA GREŠKA.

Životnjsko meso sadrži otrove. Les, pre nego što dođe do tanjira, brzo se raspada i smrdi. Mi već imamo sopstvenu šljaku, usled metabolizma naših organa, i kad se tome dodaju toksini životinjske dekompozicije, ljud­ski organi za eliminaciju ozbiljno su opterećeni, što iznuruje našu prirodnu odbranu. A da i ne govorimo o nesnosnom smradu sekrecija: kože, znoja, kose i nogu. Na primer, supa od mesa je ravna kompoziciji mokraće.

Meso deluje razdražujuće, pa priziva i druga uživanja, kao: alkohol, nikotin, kafu itd., posle čega se pada u depresiju i traže nova sredstva za stimulaciju u vidu lekova. Te osobe mogu da budu uvek pod preteranim nervnim i krvnim pritiskom.

Uzrok prevremene smrti s degradacijom mozga i nervnog sistema je­su toksini u životinjskoj hrani. To je zaista krvav, surov i imoralan način ishrane, jer iz etičkih razloga mi i nemamo pravo da ubijamo da bismo jeli - to se zove KRIMINAL. Pitanje je da li ima ikakva razlika između antropofaga koji jedu svoju braću i današnjeg „civilizovanog Čoveka“ budući da su životinje naša niža braća. Nemoguće je biti surov, brutalan i krvožderan prema životinjama i ponašati se kao moralno, svesno i odgovo­rno biće.

Zivotinjsko meso postaje sve manje i manje interesantna hrana za pametne potrošače. Posle „LUDIH KRAVA, SVINJA, OVACA, „GRIPO- ZNIH PILIĆA“ i još ko zna kakvih budućih životinjskih bolesti izazvanih ko zna kako i čime (genetičkim eksperimentima? veštačkom hranom? Le- kovima, antibioticima, i hormonima?). Potrošači će imati opravdanu želju da zadrže još to malo zdravlja što im preostaje i da pređu na zdravu hranu. Nadamo se i iskreno im to želimo.

Biljke su najbolji i najdragoceniji izvor prirodnih energija četiri ele­menata (zemlja, vatra, voda i vazduh). Zatim, božanski poklon prirodnih boja, besplatna kolor-terapija (videti poglavlje „Boje i zdravlje44). Celuloza iz biljaka pomaže varenje. One su riznica vitamina i mineralnih soli, što ni­je slučaj sa životinjskim leševima.

Vegetarijanizam garantuje fizičko zdravlje, intelektualnu ravnotežu, dostojanstvo, moralnu čistotu, dobrotu, ljubav prema ljudima i životinjama. Medu vegetarijancima ima vrlo malo kandidata za operacije, za lečenje u bolnicama i si. jer imaju dobro zdravlje i manje pate od teških bolesti.

On razvija želju za osećanjem moralne vrednosti, lakše se razlikuje do­bro od zla, snaži za borbu protiv svih reklama koje imaju tendenciju da de- formišu naš ukus. Rečju, omogućava da se sačuva socijalna higijena u modernom društvu, gde sve te vrednosti imaju tendenciju da iščeznu.

Dakle, vegetarijanizam je važan tvorac uspeha u naporu koji čovečanst- vo čini u želji da se usavrši, da evoluira, a naročito, i pre svega, pravi je lekar narodnog zdravlja, koje se očigledno sve više i više degradira.

Najveći luksuz sadašnjice jeste „mir u duši44, unutrašnji mir i spokojst- vo. Najplemenitija povlastica čovečanstva je miran i spokojan život.

Naša Čula treba da budu fina, precizna, delikatna i suptilna, a životin­jske ćelije imaju grube vibracije. Vegetarijanizam pročišćava krv, profinju- je i smiruje nervni sistem, sanira ceo organizam, normalizuje rad ćelija i eliminiše toksine. Posle izvesnog vremena, otvaraju se nova vrata u svesti, sasvim drugačije se gleda na svet i događaje.

Mada se vegetarijanac u našoj civilizaciji smatra „čudnim bićem44 on za to ne treba da se izvinjava. Naprotiv, treba da pita one druge: „А ZAŠTO VI JEDETE MESO?44

Nekoliko citata iz „Jevanđelja mira Isusa Hrista44, koje je napisao nje­gov ljubimac i sledbenik Jovan, svedoči o tome da Isus nije došao samo da leči duše već i naša fizička tela. Ta knjiga nije mnogo poznata, a njen se original, pisan na aramejskom jeziku, nalazi u Biblioteci Vatikana.

Te reči, koje dolaze iz Svetlosti, upućene malo evoluiranim slušaoci- ma toga doba, sada imaju još veću važnost jer su se naši savremenici još više udaljili od Istine. Citati koji slede su autentične Isusove reči, kojima se obraća onima koji ga slušaju. On im savetuje da se odreknu svake životin­jske hrane, alkohola i narkotičnih otrova, govori o prirodnoj lekovitosti sunca, vazduha, vode i zemlje, kvalitetima živog voća i povrća i najvažni­jem terapeutskom sredstvu „postu44, kojim se povraća zdravlje kompromi- tovano kršenjem prirodnih zakona. Drugim rečima, želeo je da ljude nauči da žive mudrim i zdravim životom, prema volji Kreatora, u interesu nji­hovog sadašnjeg i budućeg života.

Taj tekst je toliko jasan da ga uopšte nije moguće komentarisati. Onaj ko bude čitao sledeće stranice sa svom potrebnom pažnjom osetiće dah večnog života i očiglednost te duboke istine, za kojom sadašnje čovečanst- vo ima, više nego ikada, veoma hitnu potrebu.

Čitajte ga sa velikim poštovanjem i zahvalnošću.

„Mnogi bolesnici i paralitičari priđoše Isusu i rekoše mu: Ti koji znaš mnogo, možeš li nam reći zašto moramo da patimo od toliko bolnih bolesti? Zašto i mi nismo zdravi kao i ostali ljudi? Učitelju, izleći nas da bismo ojačali i da više ne budemo opterećeni sa našim mukama... Učitelju, smiluj se na nas!’

„Isus odgovori: ’lmate sreću da ste gladni Istine, zato ću vam udo­voljiti i daću vam hieb Mudrosti’...

*... razne bolesti i opasnosti čekaju ljude. Belzebub, princ svih demona, izvor svih zala, uzrok smrti, gospodar svih velikih nesreća je u telima lju­di.... i od dana kad su ljudi postali robovi uživanja, on ih je odvojio od svih dobara, koje im je Majka Zemlja dala u velikom izobilju. On ih je lišio da­ha, njihove krvi, kostiju, kože, unutarnjih organa, očiju i ušiju. Onda disa­nje postane kratko i teško, bolno, njegov dah kužan kao kod nečistih životi­nja. Njegova krv se zgusne, smrdi da izaziva gađenje, kao voda u stajaćim barama, kad se koaguliše pocrni i liči na noć smrti.

’Njegove kosti se deformišu, postanu lomljive i pune su čvorova i kvr- ga, u unutrašnjosti se raspadaju kao neki kamen koji padne na stenu. Nje­gova koža postane masna i vodnjikava, truli i raspada se, stvaraju se kraste i apscesi koji su strašni. Njegova creva se napune groznim đubretom, i oslobađaju se smrdljivim oblacima trulenja, u kojima odvratni crvi izabira- ju svoje mesto stanovanja. Njegove oči se mrače, dokle god se u njima na­jzad ne instalira duboka noć. Njegove uši je obuzela gluvoća, gde vlada grobni mir. I tako, na kraju krajeva, čovek, usled svojih sopstvenih grešaka, gubi život, jer nije poštovao zakone Majke i jer je akumilisao grešku na grešku. Zato su mu oduzeti svi darovi Majke Zemlje: dah, krv, utroba, koža, kosti, oči i uši, pa najzad i život, koji mu je Majka Zemlja poklonila.

’Kad bi samo Sin Čoveka priznao svoje greške, kad bi se pokajao i kad bi se njih odrekao, kad bi prišao svojoj Majci Zemlji, poštujući njene za­kone, kad bi se oslobodio kandži Satane odbijajući iskušenja, Majka Zem­lja bi opet primila sina koji je podlegao greškama, opet bi ga volela i poslala bi mu svoje anđele da mu pomognu. Uistinu vam kažem, čim čovek daje otpor Satani koji je u njemu i čim više ne sledi njegovu volju, u istom momentu, anđeli Majke uđu u njega da bi mu služili sa svim njihovim si­lama, oslobodivši ga od uticaja Satane...*

’... Uistinu vam kažem, blago onima koji slede zakone života i koji ne idu stazom smrti...’

’Učitelju, koji su to zakoni života? Ostani još sa nama i nauči nas. Mi hoćemo da slušamo šta nas ti učiš i da idemo pravim putem.*

’... niko ne može da bude srećan ako ne živi po zakonima ... vi ne možete da razumete reči života, jer živite u smrti. Tama pomračuje vaše oči I i vaše uši su gluve ... ono što vi činite, tu nema ni Boga ni Njegovih zakona. I Oni nisu u jelu i piću, niti u rasejanom životu i luksuzu, a još manje u trci I za bogatstvom, a nisu naročito u mržnji koju gajite prema vašim nepri- 1 jateljima. Sve ove stvari su jako udaljene od pravoga Boga i njegovih I anđela... Bog i Njegova sila ne mogu da uđu u vas zbog svih rđavih misli I razne prirode koje vi gajite i zbog svih mogućih odvratnosti koje su se nas- I tanile u vašem telu i duhu. Ako želite da reč živoga Boga i njegova sila uđu i u vas, ne prljajte ni vaše telo, ni vaš duh. Telo je hram Duha, a Duh je Božji I hram. Zato treba da pročistite hram, da bi Gospodar hrama tu mogao da i stanuje i da zauzme dostojno mesto...’

’Regenerišite se i postite!... u samoći, da niko ne zna da postite ... Pos- I ti te i usrdno se molite želeći od sveg srca da dobijete snagu od živoga Bo- I ga da biste ozdravili...’

’... unutrašnja nečistoća je još veća nego spoljna. Onaj koji se čisti I spolja, a ostaje nečist unutra, liči na mrtvački kovčeg koji je obojen sjajnim I bojama, dok je unutra napunjen svim nečistoćama i odvratnošću...*

„Mnogi nečisti i bolesni slediše savete Isusove i odoše na uzburkanu I reku. Skidoše cipele, postiše i prepustiše svoje telo anđelima vazduha, vode I i sunčanim zrakovima. Anđeli Majke ih zagrliše i obaviše njihova tela i I spolja i iznutra. I svaki od njih vide svoje bolesti, greške i nečistoće gde ga I brzo napustiše. Neki od njih su imali takav smrad iz usta, koji je bio tako I odvratan kao i fekalije koje su napuštale creva; drugima je opet pošla plju- I vačka na usta, da su povraćali gadne i nečiste otpatke. Kod nekih je sve to I prošlo preko nosa, kod drugih preko ušiju. Kod mnogih, kroz pore kože je I izlazio smrdljiv i odvratan znoj. Više njih su dobili ogromne apscese koji I su ih pekli i iz kojih je curio smrdljivi gnoj. Neki su dobili veliki odliv | mokraće, dok je kod drugih mokraća bila tako gusta, kao pčelin med, ili cr- I vene ili crne boje i ličila je na rečni mulj. Većina je ispuštala iz creva sm- I rdljive vetrove, koji su ličili na dah demona. A smrad koji je vladao, niko ' od njih nije mogao da podnese... zemljište, koje su ove poplave preplavile, £ bilo je tako zagađeno i toliko je smrdelo, da niko nije mogao da ostane u I blizini...

’... Meso zaklanih životinja će biti za čovečje telo njegov sopstveni ‘ grob. Jer, uistinu vam kažem, onaj ko ubija, ubija samoga sebe, a onaj ko ; jede meso ubijenih životinja, jede telo smrti.

U njegovoj krvi, svaka kapljica životinjske krvi se pretvori u otrov; u njegovom dahu se oseća njihov loš zadah; u njegovim tkivima, njihovo meso se pretvara u smrdljivi apsces;... u njegovim crevima, njihove iznu­trice trule;... i njihova smrt će biti smrt čoveka ...

’Ne ubijajte i ne jedite nikada meso vaših nevinih žrtava, ako ne želite da postanete robovi Satane. Jer put patnji vodi ka smrti...’

’ Pokorite se recima Boga:

Dao sam vam sve biljke koje daju seme koje rastu na celoj zemlji noj površini i sva drveća na kome je voće i koje takođe ima seme, da to bude vaša hrana... Osim toga, mleko svake životinje će vam služiti za hranu; kako sam vama dao mleko, tako sam njima dao zelenu travu. Što se tiče nji­hovog mesa i krvi u kome živi njihova duša, vi to ne treba da jedete... Ja ću tražiti da položite račune za svaku ubijenu životinju, kao i za svakog ubi­jenog čoveka... Samo ako ubijete neku divlju zver da biste spasli život svo­ga brata, time niste prekršili zakon... čovek je gori od Životinje. Onaj, ko bez razloga ubije životinju bez da gaje napala, pa to bilo iz zadovoljstva da ubije, da jede njeno meso, za kožu ili zube, taj čini loše delo i sam postaje krvožderna životinja. Zato će njegov kraj takođe ličiti na smrt divljih živo­tinja...*

„... Isus: ’I ja vam kažem, ne ubijajte ni ljude ni životinje i ne uništava­jte hranu što jedete, ako jedete živu hranu ona vas oživljava, ali ako ubijate da biste jeli, mrtvo meso će vas ubiti. Jer život daje život, a od smrti posled- ica je samo smrt. A sve što ubija vašu hranu, ubija i vas. A opet sve što ubi­ja vaše telo, ubija takođe i vaše duše.’

’I vaša tela će ličiti na vašu hranu, kao što i vaš duh liči na vaše misli. Zato ne treba da jedete ništa Što je vatra, zima ili voda transformisala. Jer kuvana, smrznuta ili pokvarena hrana vas peče, hladi i truje. Ne budite kao onaj ludi sejač koji seje na polje kuvana, smrznuta ili trula zrna. Kad dođe jesen, on neće ništa požnjeti sa svojih polja. I njegovo razočarenje će biti veliko. Naprotiv, budite kao onaj sejač, koji seje zrna puna Života; on će požnjeti klasove žita nadu vene od života i koji će mu stoduplo vratiti zrna koja je posejao. Jer ja vam kažem: hranite se jedino vatrom života i ne spre­majte vašu hranu sa vatrom smrti koja ubija ne samo vaše telo, već vašu dušu i duh.’

„Jedan upita: ’Učitelju, gde se nalazi vatra života?”*

,,’U vama, u vašoj krvi i telu.”*

„Drugi upitaše: ’ A gde se nalazi vatra smrti?”’

„’U vatri koja gori van vašeg tela i koja je vrelija nego vaša krv... Ta vatra koja uništava vašu hranu i tela je slična vatri lukavstva koja pustoši vaše misli i izopačuje vaš duh... ne jedite ništa što je ubijeno vatrom koja je jača od vatre života... sve što treba da jedete je raslo, zrelo i spremljeno pomoću vatre života; sve su to darovi anđela naše Majke Zemlje...”’ „Nekoliko njih, zapanjeni, upitaše:

’Učitelju, pa kako ćemo bez vatre da pečemo hleb?’“

,,’Prepustite anđelima Boga da ga ispeču. Prvo pustite anđele vode da uđu u žito. Onda stavite sve to na vazduh da ga anđeo vazduha okruži. Za­tim ostavite na sunce od jutra do mraka da bi anđeo sunca moga da siđe u njega. I blagoslov ova tri anđela će da učini da se u žitu pojavi klica Života. Onda izgnjavite zrna, napravite tanke hostije, kao što su činili vaši oci kad su napustili Egipat. Iznesite ponovo te galete na sunce i to od zore do podne, zatim ih okrenite na drugu stranu i ostavite do zalaska sunca. Anđeli | vode, vazduha i sunca su hranili i učinili da žito sazri, pa na isti način tre­ba da učestvuju i u spravljanju vašeg hleba s istom vatrom. Sunčana vatra daje život žitu, a i vašem telu, dok vatra smrti ubija i žito, i hleb i telo...*” 'Jedite sve što se nalazi na Božjoj trpezi: plodove sa drveća, zrna, biljke sa polja, mleko od životinja i pčelin med... bogata hrana sa Božje tr­peze daje vašem telu snagu i mladost, onda će bolest da se udalji od vas...

\ Tako, dok ste živi, jedite za trpezom vaše Majke Zemlje i nikad vam neće ništa nedostajati... ne kuvajte ništa i ne mešajte namirnice jedne sa drugi­ma, da se vaše gozbe ne pretvore u smrdljivu stajaću baru... nemojte da ra­dite kao onaj halapljivi sluga... jer kad njegov gazda to primeti u ljutnji će ga oterati. Kad se obrok završi, pomešaće sve što je ostalo od stola, poz- vaće proždrljivog slugu i reći će mu: Uzmi ovo i idi jedi sa svinjama, jer je tvoje mesto sa njima, a ne za mojim stolom.*

’Prema tome, starajte se brižno o hramu vašeg tela i ne prljate ga sa raznim gadostima. Budite zadovoljni sa dve ili tri namirnice, koje ćete uvek naći na trpezi naše Majke Zemlje i ne budite gramžljivi da prožderete sve što vidite oko vas... ako mešate sve vrste namirnica u vašem telu, mir u vašem telu će da iščezne i u njemu će besneti ratovi bez kraja..,’

’Kad jedete, ne jedite nikad do sitosti. Bežite od iskušenja Satane i slušajte glas anđela Božjih... Živite duhovnim životom i oduprite se želja­ma tela. Vaši postovi će uvek biti prijatni u očima anđela Božjih.’

’ Pazite na količinu koju jedete u jednom obroku i od one količine za koju mislite da će da vas zasiti, ne jedite više od jedne trećine.’

’Nek vaša hrana na dan ne bude manja od jedne mine ali pazite da ne pređe dve mine (otprilike kilogram)...*

’Ne ometajte delo anđela u vašem telu jedući često. Onaj, ko jede više od dva puta dnevno, dozvoljava Satani da deluje u njemu. Onda Božji anđeli napuštaju njegovo telo... A ako želite da se oni raduju u vašem telu i da Satana pobegne daleko od vas, u tom slučaju sednite samo JEDANPUT DNEVNO za Božji sto. Tada će vaši dani na zemlji biti produženi jer je to prijatno u očima Gospoda. Jedite ono što stoji ispred vas i što je prisutno na Božjem stolu, jer on zna šta i kada je vašem telu potrebno...’

’Kad jedete, pomislite da iznad vas stoji anđeo vazduha, a ispod vas anđeo vode. Dišite polako i duboko, da bi anđeo vazduha mogao da blagoslovi vaše obroke. A naročito žvaćite dobro zubima vašu hranu dok ne postane tečna da bi je anđeo vode pretvorio u krv u vašem organizmu. Dak­le, jedite polako, kao da se radi o molitvi koju biste uputili Gospođu. Uistinu vam kažem, sila Boga će ući u vas ako tako budete jeli za stolom. Što se tiče onih u koje anđeli vazduha i vode ne silaze dok jedu, Satana pretvara njihovo telo u smrdljivu baru. Njih onda Gospod ne trpi više za svojim stolom. Sto gospodnji je oltar i ko jede za njim je u hramu... Zato ne uzimajte ništa sa oltara Gospoda kad je vaš duh razjaren, a naročito, u Božjem hramu ne treba imati rđave misli zavisti ni prema kome... sve ono što jedete kad ste tužni, ljuti ili bez volje se pretvara u otrov u vašem telu. Dah Satane truje sve ono što pojedete... Oterajte od sebe sve rđave misli za vreme dok sa vašim telom primate snagu od Boga preko Njegovog stola. I, ne sedajte nikada za Njegov sto pre nego što vas anđeo apetita pozove.’ Tako, za kraljevskim stolom, budite veseli sa božjim anđelima, to je prijatno srcu Gospoda. I vaš život će biti dug na zemlji, jer najdraže sluge Gospoda će vas služiti iz dana u dan, a to su anđeli radosti.’

’I ne zaboravite daje svaki sedmi dan sveti posvećen Bogu.’

’Šest dana hranite vaše telo sa poklonima Majke Zemlje, ali sedmoga I dana posvetite vaše telo vašem nebeskom Ocu. To znači da sedmoga dana ne treba da uzimate nikakvu zemaljsku hranu, već da živite samo od Božje i reči. Za vreme celog tog dana ostanite u društvu Božjih anđela u carstvuj Oca nebeskog. I za vreme celog tog dana, prepustite Božjim anđelima đa grade nebesko carstvo u vašem telu, pošto ste za vreme šest dana delali u carstvu Majke Zemlje. Zato ne dozvolite da nikakva hrana ne spreči delo anđela za vreme ovog sedmog dana. Onda će vam Bog dati dug život na zemlji, da biste zatim mogli da uživate u večnom životu u nebeskom carstvu... Onog dana, kad ne budete više videli nijednu bolest na zemlji, živećete večito u nebeskom carstvu.’

’Bog će vam poslati svakog jutra anđela sunca, koji će vas probuditi iz sna. Odgovorite poslušno na poziv vašeg nebeskog Oca, ne dozvolite da vas savlada lenjost da ostanete u krevetu, jer vas očekuju anđeli vazduha i vode.’

’Radite celog dana sa anđelima Majke Zemlje da biste ih više i bolje upoznali kao i njihovo delo, ali, kad zađe sunce, kad vam nebeski otac pošalje svog najdragocenijeg anđela, spavajte i odmarajte se, provodeći celu noć sa anđelom sna, a nebeski Otac će vam poslati i druge, neimeno­vane anđele, da vam prave društvo cele noći... da razvijaju vaš duh...’

’Noću i danju odupirite se iskušenjima Satane. Ne provodite noći u budnom stanju i ne spavajte preko dana da vas Božji anđeli ne bi na­pustili...’

’lzbegavajte sve što je mnogo vruće i mnogo hladno. To je želja vaše Majke Zemlje, da ne naškodite vašem telu... i da vaše telo ne bude ni hlad­nije ni vrućije, već onako kako su ga Božji anđeli ohladili ili zagrejali...’ Tdite i ne grešite više...’



’NEKA MIR BUDE SA VAMA!’“





"ABC ZDRAVLJA I ZDRAVE ISHRANE - Milica Stojanovic"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 08, 2012 6:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
poznajem jednog koji je na paleo(caveman) dijeti.Lik trenira i zaista je ogroman mada dijeta mu dodje sirovo meso i organi zivotinja za svaki obrok.Odvratno.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz