Sada je: pet mar 29, 2024 9:33 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet okt 05, 2012 10:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:
Ljudi jel zna neko kolko je tacno ziveo norman Walker? Na wikipediji pise 99, u knjigama pise 116 a negde sam procito cak i 130.


Kao i obično, u raw food zajednici se činjenice fabrikuju, da bi se stvarima dalo na značaju i težini. Gde ćeš upečatljivijeg dokaza da teorija pije vodu, od autorove dugovečnosti, koja ga dovodi u direktnu konkurenciju sa Metuzalemom. Mogli su da pišu i 586 godina, ako ima dovoljno naivnih da u to poveruju. Čovek je živeo 99 godina, što je dovoljno impresivno samo po sebi, nema potrebe gurati mu dodatnih 50%.

http://chetday.com/normanwalker.htm

Na ovom linku imate tačne godine rođenja i smrti sa nadgrobnog spomenika.

http://arizonagravestones.org/view.php?id=33655

Evo malo lažiranja vezano i za Paul Bragg-a, koga interesuje:

http://www.ahealedplanet.net/bragg.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned okt 07, 2012 7:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Da li u Hrvatskoj postoji neka udruga, ili nesto slicno, koja ima popis certificiranih proizvodaca organeske hrane?

Hrane koja nije GMO i koja se ne tretira kemikalijama i slicno?

Tj kako se vi hranite sirovom hranom, gdje nabaljate namirnice i slicno?

P.S. ako imate linkove na video o sirovoj hrani?
Na rubu znanosti i slicno?

Pokusavam osobu koja imati probavnih problema upoznati sa ovim nacinom lijecenja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned okt 07, 2012 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
boki je napisao/la:
Da li u Hrvatskoj postoji neka udruga, ili nesto slicno, koja ima popis certificiranih proizvodaca organeske hrane?

Hrane koja nije GMO i koja se ne tretira kemikalijama i slicno?

Tj kako se vi hranite sirovom hranom, gdje nabaljate namirnice i slicno?

P.S. ako imate linkove na video o sirovoj hrani?
Na rubu znanosti i slicno?

Pokusavam osobu koja imati probavnih problema upoznati sa ovim nacinom lijecenja.

Prouči sve što imaš na raspolaganju i procijeni da li bi možda osoba koja ima probavnih problema trebala izbaciti glutensku hranu, a ostala, anravno da bude organic.
Popis proizvođača ekološke hrane u RH imaš na linkovima dolje. Postoje udruge koje organiziraju sajmove eko-hrane cca 1x godišnje. Tako imaš sajmove u Čakovcu, Velesajam u Zagrebu, jesen u Lici u Gospiću, Dani Sunca u Zadru, Mediteranski sajam u Dubrovniku; ima nešto u Rijeci, ali nisam tamo bila; na svakom od ovih sajmova bude ekoloških i ne-ekoloških proizvođača tako da treba paziti i čitati etikete proizvoda. Postoji međunarodni sajam organskih proizvoda Biofach u Nurnbergu, Njemačka. Tamo su svi isključivo sa certifikatom.
Od nekih proizvođača možeš proizvode naručiti poštom.

http://www.nutricionizam.com/index.php?option=com_content&view=article&id=387:popis-ekolokih-proizvoaa-u-rh&catid=59:ekoloki-proizvodi&Itemid=32
http://www.mps.hr/default.aspx?id=1220


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet nov 01, 2012 10:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Citat:
MALO KUVANE I MALO PRESNE JE KAO KAD BI PILI MALO IZVORSKE VODE PA MALO ALKOHOLA. VODA JE OSUJEĆENA USLED ALKOHOLA DA POKAŽE SVOJU POZITIVNOST A ALKOHOL KOJI JE RAZREĐEN VODOM NE MOŽE POKAZATI SVOJU NEGATIVNOST. POSLEDICA TOGA JE ŠTO VREME PROLAZI A VI NE POSTIŽETE NIŠTA I IZ VLASTITE PRAKSE NE OSTAJE VAM NIKAKVO POSEBNO ZNANJE KOJE BI VAM KASNIJE KORISTILO. SVO
JIM NAJBLIŽIM A I CELOME SVETU MOŽETE MNOGO POMOĆI KADA IMATE SASVIM JASNO ISKUSTVO A MEŠANJEM PRESNE I KUVANE NE DOLAZI SE DO POTREBNOG ISKUSTVA. SLOBODAN ČOVEK IMA PRAVO DA ODLUČUJE O SEBI AALI OVDE GOVORIM O "ZNANJU". DA BI IMALI ZNANJE KOJE SE UTEMELJUJE NA ISKUSTVU MORATE IĆI DO KRAJA. U SUPROTNOM NIKADA NEĆETE SHVATITI O ČEMU VAM OVDE GOVORIM I POSLEDIČNO NEĆETE NIKOME MOĆI MNOGO DA POMOGNETE JER VAM ZNANJE KOJE SE STIČE PRESNIM HRANJENJEM OSTAJE TRAJNO SAKRIVENO SVE DOK TAKVU ISHRANU NE PRIHVATITE DO KRAJA!


MALO PRESNE ILI PRESNA DO DASKE????

Slažem se sa sve manje kuvanja. Podvlaćim da je neophodno nekoliko godina abstinirati od pogrešne ishrane kako bi se stekao "dubok" uvid u to, šta presna hrana zapravo znači. Može se uporediti sa pušenjem. Dokle pušač povuče periodično po neki dim dotle ne može imati uvid u to, šta znači život bez nikotina. Što više presne hrane = sve više zdravlja, ali postoji i ta istina da tek posle duuuuuuuuuuuuuuuuugačkotg perioda pravilne ishrane od najmanje 5 godina dolazi do dubokih telesnih promena na bolje i tek onda možete doživeti rajski život + telesno podmlađivanje + sasvim drugačiji pogled na svet koji vam je pred očima. Naravno morate biti svesni da te promene osim sreće, sa sobom donose i mnogo bola u duši. Prvi put jasno vidite koliko toga je nužno pot
rebno promeniti kako bi svi zaživeli u raju. I prvi put postajete svesni kako je većina spremna o svemu tome samo razgovarati i "lajkati" dok su iiiiiiiiiizuzetno retke osobe koje se usude samoga sebe korenito menjati. Što dublje sagledavate opštu situaciju u svojoj kući, u bližoj okolini i slično, sve više vam se otvara slika duboko materjalno - interesnog sveta u kome nažalost još uvek većina grabi po uzorku "use, nase i podase". E, to je ono što svakoga zaboli i teško se podnosi, svi vole o istini samo razgovarati jer je istina kao sveta vodica o kojoj svi lepo pričaju a skoro niko ne voli da mu se šprica u oči!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet nov 02, 2012 8:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje


Dejan se vać nekoliko godina hrani po principu 80 10 10, dakle visokovoćnom, niskomasnom, sirovom, veganskom ishranom. U intervjuu priča o svom iskustvu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto nov 06, 2012 1:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
odakle joj ovi obraščići... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet nov 08, 2012 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 12:03 pm
Postovi: 94
ovako cemo mi ove godine pa sve popapati -



slika

_________________
“What a great thing for leaders that men do not think.”


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet nov 09, 2012 7:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
zvonchica je napisao/la:
Saty je napisao/la:
Ljudi jel zna neko kolko je tacno ziveo norman Walker? Na wikipediji pise 99, u knjigama pise 116 a negde sam procito cak i 130.


Kao i obično, u raw food zajednici se činjenice fabrikuju, da bi se stvarima dalo na značaju i težini. Gde ćeš upečatljivijeg dokaza da teorija pije vodu, od autorove dugovečnosti, koja ga dovodi u direktnu konkurenciju sa Metuzalemom. Mogli su da pišu i 586 godina, ako ima dovoljno naivnih da u to poveruju. Čovek je živeo 99 godina, što je dovoljno impresivno samo po sebi, nema potrebe gurati mu dodatnih 50%.

http://chetday.com/normanwalker.htm

Na ovom linku imate tačne godine rođenja i smrti sa nadgrobnog spomenika.

http://arizonagravestones.org/view.php?id=33655

Evo malo lažiranja vezano i za Paul Bragg-a, koga interesuje:

http://www.ahealedplanet.net/bragg.htm


Hvala na linkovima.Ipak sam pomalo razocaran njegovim zivotnim vekom, mislio sam da uz likviradijanizam moze da se zivi preko 120 glat, al eto nije tako.Zanima me kakva je vrsta secera iz sokovnika, ako se oduzmu vlakna zar ne bi to bio isto kao rafinisian secer? Npr. koja je razlika izmedju soka dobijenog uz pomoc sokovnika i npr. meda,agave ili nekog slatkisa? Mozda deluje malo bezveza pitanje ali u knjizi pise da je takva vrsta secera korisna organizmu za razliku od rafinisanog secera mada ne pise zasto je korisna.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub nov 10, 2012 9:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:
Hvala na linkovima.Ipak sam pomalo razocaran njegovim zivotnim vekom, mislio sam da uz likviradijanizam moze da se zivi preko 120 glat, al eto nije tako.Zanima me kakva je vrsta secera iz sokovnika, ako se oduzmu vlakna zar ne bi to bio isto kao rafinisian secer? Npr. koja je razlika izmedju soka dobijenog uz pomoc sokovnika i npr. meda,agave ili nekog slatkisa? Mozda deluje malo bezveza pitanje ali u knjizi pise da je takva vrsta secera korisna organizmu za razliku od rafinisanog secera mada ne pise zasto je korisna.


Walker nije bio isključivo na tečnoj hrani. Nije uopšte pametno držati se strogo ishrane sokovima, zbog viličnih mišića i zuba. Ko je lomio vilicu, zna da nakon imobilizacije od par nedelja putem intermaksilarne fiksacije, vilični mišići dožive potpunu atrofiju. Ako nema (zamornog) žvakanja čvrste hrane, to nije dobro ni za zube. Dok god su maksimalno aktivni, čvrsto stoje u viličnoj kosti, čim se pređe na meku hranu, nastaju problemi. Prema tome, treba piti sokove, ali takođe i žvakati presne salate, kaše od potopljenih žitarica itd...Jay Kordich koji favorizuje juicing (ne znam da li je njegova ishrana isključivo bazirana na sokovima) ima veštačke zube. Jeste problem kako na sirovoj ishrani, koja je bogata voćnim šećerima sačuvati zube. Svaki drugi vid ishrane, iako je nezdrav, pokazao se da je za zube manje štetan. Ja pijem sokove koji su krcati šećerima (kombo cvekle, šargarepe, jabuka itd...) - nakon toga ispiram usta vodom, a ujutru obavezno bućkam urin radi zdravlja desni i zuba (verujem da ubija štetne bakterije). Ostaje mi da vidim na dugi rok kakvi će biti rezultati. Patenaude preporučuje korišćenje preparata sa fluorom (topical application), ali ja nisam za to.

Što se tiče dostizanja starosti od 120 godina, takvu neodgovornu i neozbiljnu tvrdnju može da ispali samo neko poput Maje Volk. Svi znamo da na životni vek ne utiče samo i isključivo ishrana. Jutros čitam intervju sa pevačicom Dionne Warwick. Žena se pre 23 godine preselila u Brazil, jer joj je život u Americi bio previše stresan. Rođena je 1940 godine, jede sve što poželi (kaže da jedino nikad nije jela školjke niti konzumirala alkohol), puši (iako je pevačica, pa još u godinama), spava 4-5 sati dnevno i oseća se odlično. Zašto? Zato što vodi srećan i ispunjen život (još uvek je aktivna, putuje i nastupa - radi ono što voli), ima odlične odnose sa sinovima (što nije baš tako često na zapadu) i unucima, stresan život je eliminisala - očigledno da je to potreban i dovoljan uslov za normalno funkcionisanje u starosti. Dovoljno je da nekome vidiš oko pa da ti bude jasno da li ima volju za životom ili ne. Nekome blista u osamdesetoj, a neko je "umoran" i sa pedeset - taj teško da će da dogura duboko u starost.

Što se tiče voća isceđenog u sokovniku, tu imaš odbačena vlakna koja nemaju hranljivu ulogu, ali su odlična za čišćenje creva i apsorbovanje holesterola. Sve hranljive materije koje imaš u voćki, imaš i u soku, s tim što je stepen asimilacije nutritijenata kroz sok mnogo veći (verovatno i do 3 puta, jer ne obrati svako pažnju na detaljno žvakanje, a i kad detaljno sažvaćeš svakako da to nije tako temeljno kao što recimo Vitamix spraši i raskine ćelijske zidove). U soku imaš vitamine, minerale, fitonutritijente, organski strukturiranu vodu i voćni šećer. Rafinisani šećer ne možeš da porediš sa ovom kombinacijom - to su prazne kalorije, a pritom rafinisani šećer kiseli organizam, koji teži da ostane u homeostazi pa iz kostiju izbacuje minerale (jer su oni alkalni) radi neutralisanja prisutne kiseline.

I ne zaboravi da pre 27 godina nauka nije ni znala za fitonutritijente, govorilo se samo o mineralima i vitaminima. Možda u biljkama postoji još supstanci za koje se danas ne zna, a koje su neophodne za normalno funkcionisanje organizma.

Prema tome, jedi voće i uopšte ne obraćaj pažnju na te ludake koji tvrde da voće pospešuje bujanje raka, da je to sam šećer, te prema tome štetan za organizam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned nov 11, 2012 11:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Citat:
a ujutru obavezno bućkam urin radi zdravlja desni i zuba (verujem da ubija štetne bakterije)







HPV - iz skupine B (16,18,31,33,35,39,45,51,52,56,58,59,68)

"2000. g.p.n.e. prvo spominjanje ginekoloških oboljenja u Egiptu (papirus)
450. g. p.n.e. Hipokrat je opisao slucaj raka maternice
600. g. p.n.e. prikazana dva tipa raka maternice ulcerozni i neulcerozni

Znakovi i simptomi HPV-a

Većina zaraženih humanim papiloma virusom ne znaju da su zaraženi jer virus sam po sebi ne uzrokuje simptome.

Određene vrste HPV-a pogoduju razvoju genitalnih bradavica (jedna ili više izraslina koje se pojavljuju u genitalnom području). One obično izgledaju kao mekane, vlažne otekline ružičaste ili boje kože. Mogu biti jednostruke ili višestruke, ispupčene ili ravne, male ili velike, a ponekad se pojavljuju u nakupini, pa liče na cvjetaču. Mogu se pojaviti tjednima ili mjesecima nakon zaraze virusom.

Genitalne bradavice se mogu pojaviti u vagini ili izvan nje, na stidnici, vratu maternice, preponama, u ili oko anusa.

Kod muškaraca genitalne bradavice se mogu pojaviti na penisu, skrotumu, bedrima, preponama, te u ili oko anusa. Vrlo rijetko genitalne bradavice se mogu pojaviti u ustima ili u grlu osobe, nakon oralnog seksa sa osobom zaraženom HPV-om.

Kod oba pola i u urinalnom traktu...

Genitalne bradavice obično nemaju simptome, ali ako se pojave simptomi, uključuju svrbež, krvarenje i bol. K tome, bradavica može biti drobiva."

E SADA Postavljam pitanje kako izaci na kraj s ovim virusom koji nas prati vjerojatno od samog postanka...
Evo ovdje se mogu vidjeti neke slike kako to izgleda http://www.medicacentar.info/HPV_Vakcina_Tipizacija.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned nov 11, 2012 2:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
1. Moj muz je 2005 - e imao puna ledja otprilike ovakvih bradavica, http://www.hautarzt-hoerner.at/IMAGES/bilder/kosmetik/fibromataaxill.jpg stalno je govorio idem doktoru jer su se brzo sirile, ali nikako da ode, bilo ih je vise stotina. Dali su bile virusne ili nisu (fibroni) ne znam :?:

2. Ja sam tada (2005) prije par mjeseci pocela da tako neke zdravstvene probleme rjesavam sa "Beschprechung von Krankheiten" u prevodu pregovaranje sa bolescu ili iscjeljujuce molitve ( u 12 stoljecu su dosle iz Azije Budizma i Hinduizma u Spaniju, spanjolke (svete i mudre zene) su ih skupljale i prepricavale, dalje su presle u druge krajeve/zemlje.
Ja sam imala vrlo dobre rezultate na sebi, sinu, kcerki. Najbolji rezultati su mi bili sa Herpes Simplex - povlacio se za 1-3 dana, a normalno je trajao 14 dana, i tako da sa vremenom se vise nije ni pojavljivao. Moj sin je na veliki petak 2005. zapeo za vrata i slomio mali prst na lijevoj nozi i morali smo na Hitnu po noci u subotu u 2 sata, napravljen rentgen i bila je fraktura, nije mogao da stane na nogu. Ja sam odmah pocela sa: Prvo reiki 10 Minuta i na kraju jos pod reikijem Iscjeljujucu molitvu za zacjeljivanje rana i slomjenih kostiju. To sam radila 2-3 puta dnevno i moj sin (tada 9 godina) je vec sljedeci dan nedjelja htio ici van da se igra, jer ga vise nista nije bolilo. Ja sam se cudila kako ga vise nista ne boli i normalno hoda, a 24 sata prije tata ga je morao nositi na ledjima do auta da idemo na Hitnu. U ponedeljak je opet isao van na igranje. U utorak smo isli na kontrolu kod kirurga (ne na hitnu) Doktor je rekao da za njegove godine treba otprilike 14 dana da kost zaraste. Ja sam onda doktoru rekla da moj sin uopce nema vise bolove i da se jucer vani igrao. E onda je Doktor zinuo i rekao da skine cipelu, pa mu je mali prst pokretao u svim pravcima (bio je jace zavijen zavojem, gips se ne stavlja za frakturu noznih prstiju). Onda je doktor rekao da mozda uopce nije ni bila fraktura , pa je opet napravio rentgentski snimak. Sliku je doktor stavio gore na svjetlo i gleda i suti, nista ne govori, a ja ga pitah " pa sto je sada jeli fraktura ili nije" on mi odgovori "pa je" i opet suti, a ja opet dalje pitam " i sto je sada jeli kost zacjelila" a on odgovori "DA" i pobjeze na brzinu van iz ordinacije. E onda mi je bilo jasno da je reiki sa tim Molitvama iscjelio na brzinu frakturu. Inace vrijedi za ove iscjeljujuce molitve da su u stanju da ubrzaju iscjeljenje tj. posao imunoloskog sistema 4 do 20 puta.

Opet se vracam na bradavice pod tockom 1

Pocetkom 8. mjeseca 2005 sjedi tako moj muz u kratkim hlacama golih ledja, ja gledam sve te bradavice pa se dosjetih, pa imam ja iscjeljujucu molitvu za bradavice, pa sam mislila - odmoci ne moze, a tko zna mozda moze i pomoci. I tako sam ja stavila moju desnu ruku na 3 mjesta na ledjima ( nisam mogla prekriti sve bradavice) izgovarala tu iscjeljujucu molitvu samo taj dan jednom, i mi smo jednostavno zaboravili na to. Proslo je otprilike 6 tjedana, moj muz opet sjedi sa golim ledjima, a ja slucajno pogleda i pitah ga " pa gdje su tvoje bradavice na ledjima" ostala samo jedna velika pljosnata kao gljiva (ta je otklonjena (isusila se) samo sa jednim mazanjem MMS bez limunske kiseline). On kaze "pa neznam cjelo vrijeme mi se nesto suho guli po ledjima" . Njemu su se sve bradavice jednostavno osusile i isperutale, od tih iscjeljujucih molitvi, ja sam stvarno bila pozitivno iznenadjena. Inace ovo djeluje i na daljinu, preko telefona sam imala neocekivana iscjeljenja. Inace to moze svako, samo neki iscjeljitelji imaju vrlo dobre rezultate i vrijedi pravilo: ako netko ima posebno interesovanje za lijecenje Iscjeljujucim Molitvama onda je to znak da ima i Sposobnosti.


Evo ih ovdje Google-prevodioc:
"Umjetnost pregovaranja sa bolesti"
http://translate.google.de/translate?sl=de&tl=hr&js=n&prev=_t&hl=de&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.esotericon.de%2Fmagische-rituale_04_Besprechen_alles.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned nov 11, 2012 9:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
zvonchica je napisao/la:
Saty je napisao/la:
Hvala na linkovima.Ipak sam pomalo razocaran njegovim zivotnim vekom, mislio sam da uz likviradijanizam moze da se zivi preko 120 glat, al eto nije tako.Zanima me kakva je vrsta secera iz sokovnika, ako se oduzmu vlakna zar ne bi to bio isto kao rafinisian secer? Npr. koja je razlika izmedju soka dobijenog uz pomoc sokovnika i npr. meda,agave ili nekog slatkisa? Mozda deluje malo bezveza pitanje ali u knjizi pise da je takva vrsta secera korisna organizmu za razliku od rafinisanog secera mada ne pise zasto je korisna.


Walker nije bio isključivo na tečnoj hrani. Nije uopšte pametno držati se strogo ishrane sokovima, zbog viličnih mišića i zuba. Ko je lomio vilicu, zna da nakon imobilizacije od par nedelja putem intermaksilarne fiksacije, vilični mišići dožive potpunu atrofiju. Ako nema (zamornog) žvakanja čvrste hrane, to nije dobro ni za zube. Dok god su maksimalno aktivni, čvrsto stoje u viličnoj kosti, čim se pređe na meku hranu, nastaju problemi. Prema tome, treba piti sokove, ali takođe i žvakati presne salate, kaše od potopljenih žitarica itd...Jay Kordich koji favorizuje juicing (ne znam da li je njegova ishrana isključivo bazirana na sokovima) ima veštačke zube. Jeste problem kako na sirovoj ishrani, koja je bogata voćnim šećerima sačuvati zube. Svaki drugi vid ishrane, iako je nezdrav, pokazao se da je za zube manje štetan. Ja pijem sokove koji su krcati šećerima (kombo cvekle, šargarepe, jabuka itd...) - nakon toga ispiram usta vodom, a ujutru obavezno bućkam urin radi zdravlja desni i zuba (verujem da ubija štetne bakterije). Ostaje mi da vidim na dugi rok kakvi će biti rezultati. Patenaude preporučuje korišćenje preparata sa fluorom (topical application), ali ja nisam za to.

Što se tiče dostizanja starosti od 120 godina, takvu neodgovornu i neozbiljnu tvrdnju može da ispali samo neko poput Maje Volk. Svi znamo da na životni vek ne utiče samo i isključivo ishrana. Jutros čitam intervju sa pevačicom Dionne Warwick. Žena se pre 23 godine preselila u Brazil, jer joj je život u Americi bio previše stresan. Rođena je 1940 godine, jede sve što poželi (kaže da jedino nikad nije jela školjke niti konzumirala alkohol), puši (iako je pevačica, pa još u godinama), spava 4-5 sati dnevno i oseća se odlično. Zašto? Zato što vodi srećan i ispunjen život (još uvek je aktivna, putuje i nastupa - radi ono što voli), ima odlične odnose sa sinovima (što nije baš tako često na zapadu) i unucima, stresan život je eliminisala - očigledno da je to potreban i dovoljan uslov za normalno funkcionisanje u starosti. Dovoljno je da nekome vidiš oko pa da ti bude jasno da li ima volju za životom ili ne. Nekome blista u osamdesetoj, a neko je "umoran" i sa pedeset - taj teško da će da dogura duboko u starost.

Što se tiče voća isceđenog u sokovniku, tu imaš odbačena vlakna koja nemaju hranljivu ulogu, ali su odlična za čišćenje creva i apsorbovanje holesterola. Sve hranljive materije koje imaš u voćki, imaš i u soku, s tim što je stepen asimilacije nutritijenata kroz sok mnogo veći (verovatno i do 3 puta, jer ne obrati svako pažnju na detaljno žvakanje, a i kad detaljno sažvaćeš svakako da to nije tako temeljno kao što recimo Vitamix spraši i raskine ćelijske zidove). U soku imaš vitamine, minerale, fitonutritijente, organski strukturiranu vodu i voćni šećer. Rafinisani šećer ne možeš da porediš sa ovom kombinacijom - to su prazne kalorije, a pritom rafinisani šećer kiseli organizam, koji teži da ostane u homeostazi pa iz kostiju izbacuje minerale (jer su oni alkalni) radi neutralisanja prisutne kiseline.

I ne zaboravi da pre 27 godina nauka nije ni znala za fitonutritijente, govorilo se samo o mineralima i vitaminima. Možda u biljkama postoji još supstanci za koje se danas ne zna, a koje su neophodne za normalno funkcionisanje organizma.

Prema tome, jedi voće i uopšte ne obraćaj pažnju na te ludake koji tvrde da voće pospešuje bujanje raka, da je to sam šećer, te prema tome štetan za organizam.


ha,da izgleda da je kod zubi ista situacija ko i s telom,treba se kretati.E sad ako cemo iskreno ali najiskrenije koja je to hrana koju covek voli ali zaista i idemo mu voda na usta onda su to samo voce i kostunjavi plodovi.Bar kod vecine. mnogi ne vole povrce zasto sto je il tvrdo il nije slatko il nema ukus itd...Mnogi povrce koriste u smudijima i sokovima al cak ni tad nije to to,ne dobiju onaj Fix koji dobiju od voca.Naravno povrce se mesa sa vocem da zamaskira odvratan ukus.Onaj gore post sto je Valeria stavila ne ide mi nikakva voda na usta, stavise povraca mi se.U Wandmarovoj knjizi na onoj listi povrce je cini mi se na zadnjem mestu.Naravno ima nekih koji vole povrce ali povrce se jedino koristi jer je dobro za zube i da ne moraju svi bi jeli samo voce i kostunjave plodove.Licno meni gotovo nijedno povrce nije ukusno a i ako jeste voce je mnogo ukusnije.Da li povrce ima nesto sto voce ne sadrzi? Nisam siguran, cini mi se da u vocu ima sve sem b12 koje ni povrce ne sadrzi.Sladjana Velkov zivi samo na vocu i kostunjavim plodovima iako je pre jela povrce.Doduse ona kaze da voce i povrce treba uzimati u minimalnim kolicinama i da treba jesti Vrlo malo hrane uopste sto je stvarno sjajno ako mislite da izgledate kao osoba koji ima minimalno kila.

Sto se tice vestackih zuba, no big deal sto bi rekli.Mozda i nije losa ideja!, u tom slucaju mozes se toviti vocem kolko hoces jer nema problema.Voce je jedino lose za zube u velikim kolicinama,nema nijedan drugi side effect koji ja znam.Pa zaista mi nije jasno da su ljudi milionima godina ziveli na vocu i malo povrca zar ne bi trebalo nasa vilica i zubi da budu jake ako ne i jace od majmuna?? Kako oni slepi misevi sto su frugivori? Imaju slicnu strukturu zuba kao i mi al zato su im zubi mnogo jaci.Oni jedu kostunjavo plodove koji su tolko cvrsti da bi mi polomili nase zube ako bi ih samo probali.

Zanimljiv primer mada najbolji primer su mi moje babe i dede bile kao i sve ostale babe i dede.Ako jedes sve kad tad ce doci do kompletnog raspada i neces moci da se kreces uopste ili ce kretanje biti minimalno.Eselstin ima 80,meni izgleda odlicno al on cak nije ni raw fooder vec ulgavnom zivi na zitaricama i mahunarkam uz malo voca.Znaci vitalnost je najbitnija, bolje ziveti vitalan do kraja nego u krevetu 20+ godina il sa stakama.To nije zivljenje vec odlaganje smrti.Ko sto je reko Dzabaludin- zato ti sto jedu sve posle piju lekove i cekaju ih doktori u bolnicama.Wandmaker je rekao da sportisti brze stare i ranije umiru,i da je dovoljno hodanje uz laganu istezanje.Iako mi je u pocetku delovao veoma radikalno puno sto on prica ima smisla.

E super je objasnjenje.Nisam jos ni na koga naleteo da zivi samo na sokovima, verovatno jer si gladan posle 30 minuta i kao da si malo jacu vodu popio sto bi rekli.
Voce ne izaziva rak, to je najveca glupost ikada.Nije samo to sad napadaju fruktozu.Fructose makes you stupid, fructose makes you fat al najjace mi je kad kazu fructose is the most destructive sugar ahahaha.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned nov 11, 2012 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
2 zvoncica i ostali.
Molim za dobar antiparazitni program kao i za ciscenje zuci i jetre. Hvala

hopo evo kako ga prepoznati
http://skintagmoleremovalcream.com/medi ... -of-warts/ http://skintagmoleremovalcream.com/myth ... treatment/ http://treatmentfordiseases.wordpress.c ... disorders/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon nov 12, 2012 6:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:
ha,da izgleda da je kod zubi ista situacija ko i s telom,treba se kretati.E sad ako cemo iskreno ali najiskrenije koja je to hrana koju covek voli ali zaista i idemo mu voda na usta onda su to samo voce i kostunjavi plodovi.Bar kod vecine. mnogi ne vole povrce zasto sto je il tvrdo il nije slatko il nema ukus itd...Mnogi povrce koriste u smudijima i sokovima al cak ni tad nije to to,ne dobiju onaj Fix koji dobiju od voca.Naravno povrce se mesa sa vocem da zamaskira odvratan ukus.Onaj gore post sto je Valeria stavila ne ide mi nikakva voda na usta, stavise povraca mi se.

Meni fotka sa presnim karfiolom i brokolijem izaziva istu vrstu reakciju kao i kod tebe - jednostavno ne podnosim u presnom obliku povrće koje je bogato sulfurom (iako je jako zdravo, ali ne vredi). Međutim, u biljnim čorbama, tamanim ih u ogromnim količinama i savršeno su mi ukusni. Voće i orašasti plodovi jesu ukusni i primamljiviji od povrća, ali povrće je za razliku od voća, bogato mineralima i zato je neophodno unositi i njega ukoliko želimo da nabijemo imunitet. Cruciferous veggies su naročito zdravi, kao i sve vrste luka, a na prvom mestu zeleniš. Najbolje je da pronađeš način prave kombinacije (za tebe), tako da ono što baš i ne voliš prokrijumčariš uz nešto što će da mu popravi ukus. Ja sam prokelj, koji ne mogu da smislim u presnom stanju, ubacivala u procesor za hranu i "sprašivala" u sitno samleven oblik, dodavala presnu šargarepu, crni (ili crveni) luk, beli luk, đumbir u prahu (zato što nemam presan, a neću da kupujen onaj u hipermarketima koji je nakrcan pesticidima), nešto od mirisnih začina (mirođija, timijan, majoran), limunov sok i maslinovo ulje - kad odstoji u frižideru 15-tak minuta, nije mi nikakv problem da ga pojedem kao salatu. Verovatno bi nešto slično trebalo da uradim i sa karfiolom i brokolijem, ali ne da mi se - draži su mi u čorbi.

Ponekad presnu bundevu izrendam preko potopljenih žitarica i dodam malo meda i cimeta i nešto od orašastih plodova - kud i kamo je ukusnija u piti od integralnih kora, ali stegnem zube i pojedem je u presnom obliku, jer znam da je tako zdrava. Mislim da presnu ishranu mnogo lakše podnose ljudi koji nisu gurmani po prirodi :)

Cveklu kombinujem u sokovima sa šargarepom, jabukama, limunovim sokom, lanenim semenkama, par čenova belog luka i zelenišem. Sok je fenomenalan, a pritom odličan za detox jetre. Cvekla je odličan izvor betaina, koga nema u drugom povrću i kad bakterije u usnoj duplji odrade svoj posao, ponaša se kao vazodilatator.

Saty je napisao/la:
Da li povrce ima nesto sto voce ne sadrzi? Nisam siguran, cini mi se da u vocu ima sve sem b12 koje ni povrce ne sadrzi.

Nemaš u voću sve što imaš u povrću, nedostaje gomila alkalnih minerala. Pojuri "Super Immunity" od J.Furhmana, pa ćeš videti detaljna objašnjenja. U voću imaš antioksidanse, ali su ti potrebni i sastojci iz povrća. Zato u Fuhrmanovoj piramidi ishrane, veći procenat dnevnog unosa hrane treba da bude sastavljen iz povrća nego voća. To je lako sprovesti kod ljudi koji konzumiraju kombo sirove i kuvane hrane, međutim za sirovojedce bi to bio golem problem. Morali bi ili da unose ogromnu količinu sokova ili da neviđeno vreme troše na žvakanje povrća.


Saty je napisao/la:
Sladjana Velkov zivi samo na vocu i kostunjavim plodovima iako je pre jela povrce.Doduse ona kaze da voce i povrce treba uzimati u minimalnim kolicinama i da treba jesti Vrlo malo hrane uopste sto je stvarno sjajno ako mislite da izgledate kao osoba koji ima minimalno kila.

Slađanu sam poslednji put čitala verovatno pre godinu dana, tada je prioritet davala povrću. Očigledno da je u međuvremenu došlo do promena. Sećam se sa fotki da je imala jaku kilažu i nije mi baš bilo jasno (mada nije zagovarala 100% sirovu ishranu, za večeru je dozvoljavala kuvanu hranu) kako joj uspeva da zadrži višak ukoliko je na veganskoj ishrani i ne konzumira termički obrađene žitarice.


Saty je napisao/la:
Sto se tice vestackih zuba, no big deal sto bi rekli.Mozda i nije losa ideja!, u tom slucaju mozes se toviti vocem kolko hoces jer nema problema.

Ja radije ne bih da zube odlažem u čašu. Čim nemaš zub u viličnoj kosti, dolazi do njene resorpcije, tako da to može samo da rađa nove probleme.


Saty je napisao/la:
Zanimljiv primer mada najbolji primer su mi moje babe i dede bile kao i sve ostale babe i dede.Ako jedes sve kad tad ce doci do kompletnog raspada i neces moci da se kreces uopste ili ce kretanje biti minimalno.Eselstin ima 80,meni izgleda odlicno al on cak nije ni raw fooder vec ulgavnom zivi na zitaricama i mahunarkam uz malo voca.Znaci vitalnost je najbitnija, bolje ziveti vitalan do kraja nego u krevetu 20+ godina il sa stakama.

Pre par meseci bila sam na jednom ručku, gde je preko puta mene sedeo dedica od 92 godine. Kada su prisutni spomenuli koliko je star, ja sam bila u šoku, jer mu ne bih dala više od 70. Ima tu i tamo sede, ali mu dominira prirodna boja kose. Lice zategnuto, nema bora ni onih staračkih pega. Nije suvonjave građe, ima stomačić. Krenem da se raspitujem za način života i njegov sin mi kaže da jede sve što poželi, a naročito voli slatkiše! Kako ustane ujutru, popije kafu sa 2-3 kocke šećera. Ne boluje ni od jedne hronične bolesti, jedino što ne čuje najbolje. E sad, da kompletiram sliku: deda je vojno lice i duže od 40 godina je u penziji. Vodi opušten život, nema stresnih situacija, stanuje u ogromnom stanu sa sinom (koji se nije ženio), ćerkom i unukom - svako ima svoj prostor i niko nikome ne smeta. Kad god je lepo vreme, odlazi u selo gde ima vikendicu u tu po ceo dan okopava zemlju i radi na tom nevelikom imanju. Stalno je nasmejan i pozitivan. Sve to zajedno kompenzuje eventualne loše strane nepravilne ishrane i dovodi do odličnog rezultata u dubokoj starosti, ali retko ko živi u ovakvim (gotovo idealnim) uslovima.


Saty je napisao/la:
Wandmaker je rekao da sportisti brze stare i ranije umiru,i da je dovoljno hodanje uz laganu istezanje.Iako mi je u pocetku delovao veoma radikalno puno sto on prica ima smisla.

Sa tim se slažem u potpunosti - organizam se nepotrebno preopterećuje tokom intenzivnog bavljenja sportom. Nije badava Džejn Fonda doživela prvi infarkt u četrdeset i kusur godina, sve promovišući aerobik.

Saty je napisao/la:
E super je objasnjenje.Nisam jos ni na koga naleteo da zivi samo na sokovima, verovatno jer si gladan posle 30 minuta i kao da si malo jacu vodu popio sto bi rekli.

Sve zavisi kako prilagodiš metabolizam. Meni je dovoljno da od trenutka kad ustanem pa do 15h popijem onaj gore navedeni sok od cvekle, u količini od 0.7-0.8 dl. Drži me sitom do ručka, ali u početku nije bilo tako, morala sam da zobam orašaste plodove za užinu.

Viktorija Butenko je (barem prema njenoj priči) živela samo na zelenim sokovima jedno vreme, a onda je iskusila atrofiju viličnih mišića pa je zato razradila vežbe sa jednim stomatologom (i čini mi se da su napravili "aparat" za drndanje tih vežbi - još jedna alatka na kojoj može da se zaradi :lol: ).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon nov 12, 2012 6:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
[quote="vasco"]2 zvoncica i ostali.
Molim za dobar antiparazitni program kao i za ciscenje zuci i jetre. Hvala

Imaš kod Malahova u knjizi "Čišćenje organizma" sve što te interesuje. U Srbiji su po oglasima prodavali napravljenu tinkturu za čišćenje od parazita po metodi dr. Hulde Clark (crni orah, karanfilić, pelin). Ja nisam ništa od toga sprovodila, pa ne mogu da govorim iz ličnog iskustva. Planiram da krenem sa čišćenjem jetre tamo na proleće.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto nov 13, 2012 8:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
0.Zaboravih da dodam semenke su isto slabog ukusa i tu su u rangu sa povrcem.Laneno seme je nesto najodvratnije sto nazalost moram da jedem jer nista skoro od biljne ishrane nema omega 3.

1.Preso sam s cruciferous na salate.Jednostavno imaju odvratan ukus a i grlo me jako iritira od njih,verovatno zbog oksalicne kiseline.
Sladjana ima debele/guste kosti tako da cak i da nista ne jede ne bi bila mrsava.Pogledaj Viktoriju Boutenko, ima bas puno viska a na raw food.Doktor Morse itd...Gledo sam slike raw food amerikanaca i iako ima dosta mrsavih, bilo je i nekih koji su bili debeli.Raw food automatski ne znaci da ces biti kost i koza.Zasto one debele devojke/momci koje jedu malo nikad ne smrsaju? Jednostavno skelet u kombinaciji sa sporim metabolizmom.Velkov je rekla da ce napisati knjigu sledece godine pa cemo videti, trebalo bi da bude zanimljivo.

2.Zube je moguce regenerisati, to je jedna velika tajna koja se cuva od javnosti kako bi se zubari bogatili.Cito sam iskustva gde su ljudi povratili svoje zube al medjutim obavezno je da izbaci voce ,dakle sirovo povrce,kostunjavi plodovi,semenke i zitarice/klice(ali one u malim kolicinama).Najveca prednost je data zelenju i psenicnoj travi.Nije to sve naravno, treba jos neke stvari raditi.

3.zanimljiva prica.U tim godinama a imati prirodnu boju kose je zaista impresivno.Verovatno ne jede puno.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto nov 13, 2012 11:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 27, 2011 5:18 pm
Postovi: 27
Lokacija: Zagreb
Saty slobodno napiši (ukoliko imaš vremena) malo više o regeneraciji zubi :) što nam je činiti...ili uputi na neki od izvora :wink:
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri nov 14, 2012 3:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
U neizmernoj sam muci u poslednje vreme oko hrane. Saznao sam iz nekih izvora da voće i povrće ima dušu. Izgubio sam apetiti na pomisao kako je čips ustvari bio živo biće koje je završilo pod nož pa na vrelom ulju. Osećam se kao đavo jer se hranim sveže ubranim a i zamrznutim telima nečega što je živelo svoj život.

Kako preko toga preći????

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri nov 14, 2012 6:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Emanuela je napisao/la:
Saty slobodno napiši (ukoliko imaš vremena) malo više o regeneraciji zubi :) što nam je činiti...ili uputi na neki od izvora :wink:
:thumbup:


Takoder me zanima, prvi put cujem za to da se zubi mogu sami popraviti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri nov 14, 2012 12:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
1.I had a missing adult tooth for nearly 10 years.I developed a habit playing with the teeth whole with my tongue, always pushing on it. One day I felt a certain bulge, so I looked in the mirror and all of the sudden I saw a small part of my teeth emerging out of nowhere, if you now what I mean.I was shocked, i kept doing what I did (playing with the hole in my tongue) and I sprouted a new teeth in the whole which took about a year to fully grow in.I never thought this was possible, we were always told once you lose your teeth that’s all she wrote, guess not.

2.When i started a raw vegan diet my teeth were in pretty bad shape already, i had bleeding gums, 2 missing teeth and 1 chipped tooth due to my previous diet which was mostly sweets and other junk food.When i focused on fruit it didn't help,in fact my gums got only worse, so i switched to a diet of vegetables(mostly leafy greens), nuts-seeds with the addition of alfa alfa and wheatgrass.The only fruit i ate were citruces in small ammounts, mainly limes.Within a month i regrowed a chipped tooth, i was so pleased with the results i continued with this diet and in aprox.7 months my teeth started regrowing.BOTH OF THEM!!!!! I was honestly astounded and continued.4 months later around 3/4 of my 2 teeth were restored.Everyone told me that the raw vegan diet was good but boy i never knew it WAS THAT GOOD. hell yeah .
p.s. i forgot to add my bleeding gums bleed no more.

3.I have just fixed 3 holes in my teeth in 6 weeks. The dentist was going to drill yesterday. I used comfrey, black walnut, cod liver oil tablets calcuim tablets changed from margarine back to butter and uped my vitamin k and ate a teaspoon full of cocnut oil every day. The main thing is to ditch the toothpaste I now used baking soda mixed with cocnut oil to brush. I didn't believe it could be done but I did it.

Imam jos par primera na kompu pa cu postovati, uglavnom svi su koristili razlicite pristupe i imali su rezultate.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz