Sada je: čet mar 28, 2024 10:07 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet jul 26, 2012 2:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
fala zvoncice, to za blender nisam znao :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet jul 27, 2012 2:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
a malo ga preteraste bogami...

pogotovo su mi se zgadili (nadam se da nije prejaka rec) ovi argumenti na racun fizickog izgleda Marine Grubic i Dr. Grahama...

ono sto bas ne podnosim je ta prica "Dovoljno je pogledati kako izgleda taj i taj..."

dajte ljudi da vidimo i vas kako izgledate i cujemo koliko imate godina pa da komentarisemo...

a takve argumente ne volim bas zbog primera samoga sebe i ljudi koji su svasta komentarisali o mom izgledu nakon sto sam prestao da jedem meso, pa onda i neku drugu hranu... ljudi su uglavnom iznosili zakljucke tipa da sam mrsav upravo zbog toga sto se hranim tako kako se hranim... a vecina njih nije ni znala kako sam izgledao pre nego sto sam presao na takav nacin ishrane.. a i oni koji su to znali kao da su zaboravili da sam u principu uvek izgledao isto :)

sto se tice Marine Grubic, posto je i ona iz Novog Sada sretao sam je par puta na nekim dogadjanjima i ovako je povrsno poznajem... devojka jeste malo sitnija, ne znam da li je uvek bila takva ili je mozda bila malo deblja, ili je mozda bila dosta deblja... stvarno ne znam, jer mi je tada bila nepoznata... uglavnom, ako ona trenutno nema problema sa zdravljem, sa karijesom i ostalim glupostima onda cemo je trenutno ostaviti na miru jer svako drugo laprdanje je besmisleno.... meni licno devojka nije narocito simpaticna, deluje previse ostrasceno i previse razigrano... :) ali to je samo moj problem :) kad bih je malo bolje upoznao verujem da bi mi bila vise ok :)

sto se tice Dr. Grahama, ova slika koja je postavljena ovde je najgora njegova koju sam veceras video (malo sam guglao posto nisam imao pojma ko je lik), pa stoga i ne govori mnogo... koza mu je naborana sa strane sto nije nista cudno s obzirom da uvek tako izgleda kada se nasmeje... i vidimo samo profil, sto bas i ne govori mnogo... pogledao sam i neke materijale novijeg datuma na kojima mnogo bolje izgleda nego na ovoj slicici... sve u svemu, da zanemarimo kako je ispalo lice, telo mu izgleda sasvim dobro, i ni priblizno mrsavo kao recimo kod Marine... :) u principu, uzimajuci u obzir sve slike i filmove koje sam proguglao, covek izgleda dobro za svoje godine... pa cak i na ovoj "groznoj" slici koja stoji ovde na forumu... :)

guglanje me je na kraju odvelo i na neku raspravu na sajtu Prve televizije, a u vezi emisije "Dodji na veceru", u kojoj je ucestvovala i Marina Grubic... btw, i tamo je bila postavljena identicna fotografija Dr. Grahama :)... i medju komentarima posetilaca na clanak ucinilo mi se kao da sam video cica macu :) tacnije, zakleo bih se da si jedan od tih posetilaca bila ti zvoncice :) ? ako nisi, onda imas dvojnicu :)

uglavnom, ne bih sada o rezimima ishrane... i sta je to najbolje za ljude... mozda je najbolje ne jesti skoro nista, nego se samo cistiti, pa makar izgledali kao grane... s obzirom na situaciju na planeti, to i ne izgleda tako nelogicno... uglavnom, obecavam vam svima javljanje na ovom forumu kad napunim 100... pa cu vas do detalja upoznati sa svojim jelovnikom tokom svih tih godina :) i stavicu slicice matorog prdonje da mozete kvalitetno da komentarisete.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet jul 27, 2012 7:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Jako me ljuti kada se uvatite drugih a ne sami sebe, sa sobom u kostac!
Da li se pitate kao izgledaju aboridjini, indijanci, indijci pa cak i japanci..
zar nismo bolesni u svojim glavama, sjebali su nam rasudu, nametnuli svoje programe !

sto je to unama da smo prestali bitislobodni i razigrani...

Citat:
1. (se) a. uživjeti se u igru, predati se igri [djeca su se razigrala] b. doći u vedro, čilo raspoloženje, prožeti se poletom i radošću c. sport zaigrati kvalitetnije, bolje [razigrati se u drugom poluvremenu]
2. (koga, što) potaknuti da postane čio [razigrati konja]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet jul 27, 2012 11:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Remain je napisao/la:
a malo ga preteraste bogami...

pogotovo su mi se zgadili (nadam se da nije prejaka rec) ovi argumenti na racun fizickog izgleda Marine Grubic i Dr. Grahama...

ono sto bas ne podnosim je ta prica "Dovoljno je pogledati kako izgleda taj i taj..."

dajte ljudi da vidimo i vas kako izgledate i cujemo koliko imate godina pa da komentarisemo...


Naravno da je jako bitno kako izgleda onaj koji promoviše određeni način ishrane. Dr Ljubomir Pfaf, čuveni nutricionista koji je decenijama unazad delio po štampi savete vezano za ishranu je meni uvek bio smeh i šala...kad ga vidiš, kao da mu je na čelu istetovirano "holesterol, hipertenzija, kardiovaskularna oboljenja". Čovek je prekomerno gojazan i stvarno je neverovatno da ga iko intervjuiše na temu pravilne ishrane. Nedavno je u onim dodacima u "Politici" ili "Blicu" objavljen razgovor sa njim - šlognula sam se pošto sam se uverila da je još uvek živ, ima 78 godina :)

Marina ako nastavi ovako kako je počela, ima da završi kao Viktoras Kulvinskas. Obuzme me tuga svaki put kad vidim tog čoveka. Zar ne postoji niko ko može da preuzme staranje o njemu i dovede ga u fizički normalno stanje, kad sam za to očigledno nije sposoban. Kao što neko na drugom forumu (sa Prve televizije) lepo reče za Marinu, ima li ona roditelje i vide li oni kako Marina izgleda. Mislim da niko objektivan za nju ne može da kaže "malo je mršava". Devojka je živi kostur, pritom se i bez laboratorijskih analiza vidi da je anemična -bleda je kao avet. Ne verujem da radi bilo kakve analize i kontrole, kao ni najveći deo sirovnjaka, jer to smatraju za nepotrebno.

Po meni Nazarov izgleda zdravo, kilaža mu je pristojna, koža čista, nema bore, oko mu je bistro. Međutim, ne treba sve njegove savete prihvatati zdravo za gotovo, jer nisu tačni (kao na primer za pečurke, da se teško vare i da ih treba izbegavati - pečurke spadaju u super food, a zbog čega - ima detaljno kod Fuhrmana; zatim leukocitoza koju sam spominjala u prethodnom postu, ne favorizuje zeleniš itd...). Ipak se on drži stare natural hygiene škole, ali valjda će vremenom i revidirati te knjige koje je napisao, kako bi bile u skladu sa rezultatima najnovijih istraživanja.

Što se tiče ovoga "dajte ljudi da vidimo kako vi izgledate...", razumećeš da ne želim po netu da kačim sopstvene slike. Malo je bzvze da pišem o sebi. Moraćeš da mi veruješ na reč da u životu nikad bolje nisam izgledala nego sad, sa 37 punih godina - imam 178 cm, 57 kg, a na pijaci i u prodavnicama me oslovljavaju sa devojčice :mrgreen:


Remain je napisao/la:
guglanje me je na kraju odvelo i na neku raspravu na sajtu Prve televizije, a u vezi emisije "Dodji na veceru", u kojoj je ucestvovala i Marina Grubic... btw, i tamo je bila postavljena identicna fotografija Dr. Grahama :)... i medju komentarima posetilaca na clanak ucinilo mi se kao da sam video cica macu :) tacnije, zakleo bih se da si jedan od tih posetilaca bila ti zvoncice :) ? ako nisi, onda imas dvojnicu :)


Dabome, to sam bila ja :D Tu sam okačila još jednu fotku neušminkanog i prirodnog dr Grahama - koža mu je preterano stara, moj otac koji je stariji od njega za čitavu deceniju u poređenju sa njim izgleda kao da je deset godina mlađi.

Remain je napisao/la:
uglavnom, ne bih sada o rezimima ishrane... i sta je to najbolje za ljude... mozda je najbolje ne jesti skoro nista, nego se samo cistiti, pa makar izgledali kao grane... s obzirom na situaciju na planeti, to i ne izgleda tako nelogicno... uglavnom, obecavam vam svima javljanje na ovom forumu kad napunim 100... pa cu vas do detalja upoznati sa svojim jelovnikom tokom svih tih godina :) i stavicu slicice matorog prdonje da mozete kvalitetno da komentarisete.. :)


Ne možeš se doveka čistiti. Ukoliko se neko celog života tovario nezdravom hranom, u redu je da gladuje dok ne eliminiše đubre i da čisti organizam. Nakon toga, moraš da unosiš hranu koja će da podiže imunitet, jer na taj način podstičeš prirodne resurse organizma na ispravljanje već nastalih oštećenja u DNK, na apoptozu mutiranih ćelija itd. Ukoliko ne unosiš odgovarajuće sastojke (i to ne u vidu imbecilnih mono obroka, već kombinaciju raznovrsnih sastojaka, jer tek u sinergiji postižu maksimalni učinak - tu je Maja Volk potpuno u pravu što smoothies pravi od 10-11 različitih sastojaka), imuni sistem neće biti pobuđen da radi svoj posao. Znam da sam dosadna na smrt, ali stvarno svako ko želi da radikalno menja navike u ishrani i lifestyle, obavezno treba da pročita knjige Joela Furhmana, jer će tu dobiti konkretne podatke šta treba jesti i detaljna objašnjenja zbog čega. Na ovom linku http://tinyurl.com/c5f5bkd možete da skinete njegovu najnoviju knjigu u MOBI (Amazon kindle) formatu, a ko nema kindle, vrlo lako upotrebnom programa Calibre (koji je besplatan) može da je prebaci u pdf format.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 12:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Ovo mora da je zanimljivo štivo, nadam se samo da su ih tokom intervjuisanja prikačili na detektor laži :rofl

http://www.whatdorawfooderseat.com/50/

Šta li je V. Boutenko navela, 3x dnevno po 5 listova kelja na pari? :D

Evo i jednog poglavlja koje dođe frajke http://whatdorawfooderseat.com/sample/S ... rs_Eat.pdf

Jedva čekam da se pojavi za free dl :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 3:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
pa ja pretpostavljam da ti neces nikada poverovati nekome ko je proveo dug i zdrav zivot, ostao mladolikog izgleda.. a da se hranio totalno drugacije od nekog tvog ugradjenog misljenja? :) to onda mora biti neki lazov i manipulator sigurno... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 11:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Remain je napisao/la:
pa ja pretpostavljam da ti neces nikada poverovati nekome ko je proveo dug i zdrav zivot, ostao mladolikog izgleda.. a da se hranio totalno drugacije od nekog tvog ugradjenog misljenja? :) to onda mora biti neki lazov i manipulator sigurno... :)

Viktorija je u "Green for Life" tvrdila da pije ZKS tokom celog dana i čini mi se ne više od 1.5l dnevno (mrzi me sad da prebarahavam po tekstu da bih tražila tačan citat). Naravno, uz napomenu da tako mala količina neće biti dovoljna da zasiti nekog ko se tek prebacuje na sirovu ishranu. Čitalac može u to da poveruje samo pod uslovom da nikad nije video kako Viktorija izgleda. A ako je video da ima 20-30 kg viška (odokativna procena), a pritom i dalje veruje u ono što Viktorija piše/govori, onda mu je IQ na nivou amebe. Kasnije je priznala da nije 100% sirova, nego da konzumira i kelj na pari :lol: Da bi držala onoliki višak na isključivo sirovoj prehrani, morala bi dnevno da unosi enormnu količinu orašastih plodova, verovatno kilograme.

Zato, svako ko mi kaže da mu je dnevni meni sastavljen od šolje bobičavog voća, jedne jabuke, šargarepe i dva paradajza - za mene je lažov. Na 200 kcal dnevno odrasla osoba ne može da opstane. Dnevni minimum je 1600 kcal, ukoliko se čovek ne bavi zahtevnim fizičkim aktivnostima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 3:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Ljudski organizam nije kotao, u koji tovariš hranu izmerene kalorijske vrednosti, i ona sagoreva matematički precizno 1/1 prema fizičkim aktivnostima i unutrašnjim procesima. Na probavu i stvaranje energije utiču brojni faktori, hrani se pripisuje suviše velika važnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 8:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
:notworthy:

http://www.30bananasaday.com/



Zadnja izmjena: vasco; sub jul 28, 2012 8:54 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 8:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Dugo me vremena nije bilo, ali čitajući ovo što se trenutačno piše, ipak se moram složiti sa zvončicom. Nije me bilo jer sam stvarno htio isprobati živjeti na sirovoj hrani kako bih mogao išta komentirati na ovu temu nadalje. Uspio sam tjedan dana, jednostavno nisam imao potrebe za kuhanom hranom, ALI kad sam se vidio nakon tjedan dana u ogledalu došlo mi je da zaplaćem nad svojom slikom i prilikom. Toliko mršav nisam u životu bio, tako osušen, rebra su mi se vidjela, ručice, ni grama masti na sebi (a žderao sam sve orašaste plodove jer sam bio živčan zbog posla, pa onda da ne nahrlim na napolitanke, onda sam to u pola noći žderao, ali očito se ništa nije hvatalo na mene). Istina je da mi je koža prekrasna :oops: :D ali ipak nisam sam sebi ugodan oku kad se vidim tako JAKO mršavog.

Jednostavno sam našao neku optimalnu kombinaciju sirove i kuhane hrane, ujutro voće, voćni sok ili zeleni kašasti sok, onda sve do ručka samo voće jer me tijelo tako pita, ugodno mi je osjećati se tako lagano. Ručak mi je kuhani sa puno salate (kuhani ručak je skoro svaki dan veganski, nekad jednostavno mi dođe da si neku napolitankicu pričalabrcnem ili marmeladu na kruhu - znam, znam...) i večer obično izbjegavam jesti, ali ako već tijelo je gladno onda pojedem neku jabuku (to mi baš paše navečer shvatio sam, nekako me umiri) ili bademe sa sušenim brusnicama. I dalje mi se zna desiti da jednostavno ne osjećam potrebu za kuhanim, pa mi ručak jednostavno bude neka salata sa umakom ili tako nešto.

Brzo sam si vratio par kila na sebe i odmah bolje izgledam samome sebi, a bome i ostalima koji su me već proglasili anoreksičnim, em zato jer ne mogu da shvate da sam na takvoj prehrani, njima je to vječna djeta, a i stvarno sam bio kost i koža. Isto tako, ta filozofija o monoobrocima mi nikako ne paše, baš volim sve pomiješati od voća ili povrća kad je salata ili kuhani obrok, ne mogu zamisliti da jedem samo papriku npr ili krastavac, puno mi je prirodnije meni samom da jedem salatu sa svime i svačime :P

A prije dva dana tako me hvatala žudnja za bananama i kuhanim fažoletima (mahunama) i to sam si pojeo (naravno ne mješajući to) i bio sam baš sretan i poletan cijeli dan. Ok mi je da ljudi budu u potpunosti na sirovoj hrani, nije teško i vrlo je ugodno, ali meni to moje tijelo još ne može i ne želim se mučiti radi toga. Smatram da čim mučimo tijelo i ne slušamo ga što ono želi, nego se vodimo nekim režimima ono propada i nikako ne može biti zdravo. Niti jedna knjiga ne može nama reći što je dobro za nas ili ne, to moramo sami shvatiti, zato se i kaže: koliko ljudi, toliko čudi.

Ne trebamo svi biti na sirovoj prehrani, niti samo na kuhanoj, niti se hraniti samo od sunca, kad dođe vrijeme za to doći će, ništa forsirati. Glavno je da znamo prednosti jednog i drugog, pa će vrijeme pokazati :) Moje pravilo je uvijek: ono što drugima odgovara, ne znači nužno i meni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 9:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
HAL je napisao/la:
Ljudski organizam nije kotao, u koji tovariš hranu izmerene kalorijske vrednosti, i ona sagoreva matematički precizno 1/1 prema fizičkim aktivnostima i unutrašnjim procesima.

Naravno da ne merim težinu unetih namirnica, niti preračunavam njihovu kalorijsku vrednost. Niko normalan to ne radi. Na samom početku promene ishrane potrebno je uhodati se par dana, da se vidi kolike su količine čega potrebne da bi čovek bio sit i posle nema problema. Zna se koliko ide na bazalni metabolizam organizma u stanju mirovanja i to je taj minimum koji mora biti unet da telo ne bi gubilo na kilaži.

HAL je napisao/la:
Na probavu i stvaranje energije utiču brojni faktori

How very true.

HAL je napisao/la:
hrani se pripisuje suviše velika važnost.

Uh, ako ćeš sad o breatharianism-u, nemoj života ti. Za onog Indusa je ustanovljeno da fake-uje, tako da od te teorije nema ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
http://www.vrg.org/nutrition/protein.htm

Protein in the Vegan Diet


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 9:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
tzg je napisao/la:
Jednostavno sam našao neku optimalnu kombinaciju sirove i kuhane hrane, ujutro voće, voćni sok ili zeleni kašasti sok, onda sve do ručka samo voće jer me tijelo tako pita, ugodno mi je osjećati se tako lagano. Ručak mi je kuhani sa puno salate (kuhani ručak je skoro svaki dan veganski, nekad jednostavno mi dođe da si neku napolitankicu pričalabrcnem ili marmeladu na kruhu - znam, znam...) i večer obično izbjegavam jesti, ali ako već tijelo je gladno onda pojedem neku jabuku (to mi baš paše navečer shvatio sam, nekako me umiri) ili bademe sa sušenim brusnicama. I dalje mi se zna desiti da jednostavno ne osjećam potrebu za kuhanim, pa mi ručak jednostavno bude neka salata sa umakom ili tako nešto.

Upravo tako, gledaš i osluškuješ sebe i realno procenjuješ da li dobijaš željene rezultate ili se javljaju negativne posledice. Sam ćeš naći svoj optimalni izbor namirnica. Samo je bitno, zbog svih onih koji tek počinju da ulaze u ovu priču, da ne veruju slepo u ono što pročitaju od "istaknutih" autora iz pokreta, već da otvore oči i realno sagledaju promene koje im se javljaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 10:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Medicinski članak na temu sirove ishrane i erozije zubne gleđi:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9831783

DENTAL EROSIONS IN SUBJECTS LIVING ON A RAW FOOD DIET
Ganss C, Schlechtriemen M, Klimek J.
Source

Department of Operative and Preventive Dentistry, Dental Clinic, Justus Liebig University, Giessen, Germany. Carolina.Ganss@dentist.med.uni-giessen.de
Abstract

The aim of the study was to investigate the frequency and severity of dental erosions and its association with nutritional and oral hygiene factors in subjects living on a raw food diet. As part of a larger dietary study 130 subjects whose ingestion of raw food was more than 95% of the total food intake were examined. The median duration of the diet was 39 (minimum 17, maximum 418) months. Before the clinical examination, the participants answered questionnaires and recorded their food intake during a 7-day period. Dental erosions were registered using study models. As a control 76 sex- and age-matched patients from our clinic were randomly selected. The raw food diet records showed the median daily frequency of ingesting citrus fruit to be 4.8 (minimum 0.5, maximum 16.1). The median intake of fruit was 62% (minimum 25%, maximum 96%) of the total, corresponding to an average consumption of 9.5 kg of fruit (minimum 1.5, maximum 23.7) per week. Compared to the control group subjects living on a raw food diet had significantly (p</=0.001) more dental erosions. Only 2.3% of the raw food group (13.2% of the controls) had no erosive defects, whereas 37.2% had at least one tooth with a moderate erosion (55.2% of the controls) and 60.5% had at least one tooth with a severe erosion (31.6% of the controls). Within the raw food group no significant correlation was found between nutrition or oral health data and the prevalence of erosions. Nevertheless, the results showed that a raw food diet bears an increased risk of dental erosion compared to conventional nutrition.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 10:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Pratim ovaj forum,ali se dosad nisam javljao...Vidim da se dosta unosi zabune oko sirove hrane,pa cak i da li je dobro jesti samo voce i moze li se na njemu ziveti... Prelazak na sirovu hranu je tezak,to je jasno svima,ali da donosi izvanredne dobrobiti-donosi. Postoji problem ukusa i zelje za odredjenim "nezdravim" stvarima,ali se to prevazilazi i novi ukus se stice. Prelazak na sirovu hranu donosi rasciscavanje emocionalnih blokada,te je to najteza stvar...a nije nimalo prijatno suociti se sa svojim blokadama,verujte mi :D . cilj mi je da predjem na plodove,tj frutarijanstvo i uglavnom se tako hranim,mada ne jos potpuno ali idem ka tome. Zavrsio sam celu praksu solarne joge iliti gvirenja u sunce :) ali nisam prestao da jedem...jeo sam sve samo u manjim kolicinama,ali mi je najvise odgovarala laksa hrana,voce i povrce. Onda samprosao nekoliko tura gladovanja...najduze mi je bilo 12 dana na vodi i 5 dana bez vode (takozvano suvo gladovanje). i pre 9 meseci sam prosao 21-dnevni proces prelaska na pranu. Sam proces je vrlo zahtevan i nije za igru- 7 dana bez vode i hrane i 14 dana samo voda. Nisam presao na pranu ali su otad promene na svim nivima ogromne ali idu postepeno. i promene u ishrani te mi odgovara da jedem samo voce i zelenis,mada mi organozam jos trazi potrebu za uljima,tako da i njih upotrebljavam,naravno hladno cedjeno maslinovo,suncokretovo,kokosovo.Vodu ne pijem,jer mi je dovoljna voda iz voca i povrca,ako sam zedan uzmem casu,dve destilovane vode. Glavna stvar u svemu,pa i u ishrani je svest,tako da ako dovedete sebe u ispravno stanje i prilagodite se mozete ziveti na vrlo malo voca dnevnio i biti vrlo vitalni. A kasnije mozda i bez hrane hehe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub jul 28, 2012 10:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Remain je napisao/la:

sto se tice Marine Grubic, posto je i ona iz Novog Sada sretao sam je par puta na nekim dogadjanjima i ovako je povrsno poznajem... devojka jeste malo sitnija,


uf..Njen izgled je jako bitan jer ona promovise takav nacin ishrane! ja ne propagiram ni raw vegan , ni vegan ni paleo niti bilo kakav drugi nacin ishrane.To nosi sa sobom odgovornost a naravno i kritike.Ja sam mislio da ona ima 12 godina,totalno sam se sokiro kad sam cuo kolko ima zaist godina.Ista je ona Teodora Isis.Ne znam kolko ta Teodora ima godina al ne bi joj dao vise od 13,14.Doug Graham izgleda mnogo staro, moj cale je njegovih godina(par godina stariji) i (ceo zivot na jajima,mesu i suhomesnatim proizvodima,siru i malo povrca) pa izgleda mnogo mladje,cak stavise graham jos i trenira.Durianrider je mnogo ostario u protekle 3-4 godina ako se porede slike.Doktor Mors je debeo,Viktorija Boutenko takodje.Nije mi jasno kako su oni debeli ako su na raw vegan dijeti.Nesto tu ne stima.Njihov kredibilite pada u mojim ocima, dok npr. mekdugl i eselstin dobro izgledaju.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 29, 2012 7:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
zivot je proces sagorevanja.. netreba previse trenirati tj sagorevati. - matoriti fizicki.
za dugovecnost i zdrav zivot potrebno je pravilna prehrana kao i umjeren rad. navaznije
vezbe razgibavanja i pravilnog disanja.
Optimalno ispada joga i namernice biljnog porekla...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 29, 2012 9:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Sirova hrana,zdrava ishrana je vrlo bitna za dobro zdravlje i dug zivot ali daleko od toga da je samo to dovoljno. Vezbanje,fizicka aktivnost je takodje bitna. Zatim mirne,pozitivne misli...jer kakve su ti misli - takav ti je zivot. Pitanje stresa i negativnih emocija je mozda i najvaznije u svemu tome. Veliki stres moze izazvati toliku zakiseljenost organizma a bilo kakva losa ishrana do takve kiselosti ne moze bas lako dovesti. Takodje su u igri i zracenja,svakojaka zracenja od kosmickih do elektromagnetskih,hartmanovih cvorova... Treba uvek gledati siroku sliku...ishrana je samo jedan,ali vrlo bitan deo...i nikako ne zanemarivati ostalo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 29, 2012 2:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
zvonchica je napisao/la:
HAL je napisao/la:
hrani se pripisuje suviše velika važnost.

Uh, ako ćeš sad o breatharianism-u, nemoj života ti. Za onog Indusa je ustanovljeno da fake-uje, tako da od te teorije nema ništa.

Nisam mislio na H. R. Maneka, ali opravdano da si pomislila odmah na njega zbog popularanosti koju ima. Kada smo kod dotičnog, treba razgraničiti dve stvari. Prvo da je dokazao u više navrata(3 velika naučna osmatranja su izvršena ako se ne varam) da je moguće živeti bez hrane, barem u periodu nadziranja, a koji daleko prelazi granice opstanka postavljene od strane zvanične medicine. Drugo, dokumentarac(Eat the Sun) pokazuje sponu materije i duha kroz životnu priču aktera filma, da gledanje u Sunce putem solarne joge nije duhovna praksa, već buđenje funkcija tela u svrhe korišćenja suptilnijih oblika energije. Svakako da se može naučiti dosta o sebi putem praktikovanja iste, ali to već zavisi od zrelosti onoga ko je upražnjava, i kakva mu je duhovna praksa.
Ego H. R. Maneka nije dozvolio priznavanje celokupne istine i rušenje stečenog ugleda, pa ga zatičemo kako gotovo komično izmišlja opravdanja kada biva zatečen pitanjima o odlasku u restoran i parama koje nedostaju.
Taj gest je sigurno mnoge razočarao i odvratio od namere da probaju sangejzing, što je sa neke strane i dobro, jer ako nisu bili u stanju da razgraniče ono gore i malo šire sagledaju celu priču, onda i bolje da se ne upuštaju u nešto što im nije preko potrebno.
Za kraj bih preporučio nemački dokumentarac o životu bez hrane, "Am anfang war das licht", preveden je na srpski i možeš ga skinuti sa Pantelijinog sajta, sekcija Zdravlje, pod nazivom "Bretarijanci". Razbija mnoge iluzije koje imamo o funkcionisanju tela.

Malo upozorenje. Ovaj post nije u svrhe promovisanja gore opisanog načina života, već pružanje još jedne dimenzije razgovoru o čoveku i energijama oko njega, kako bi dobili širu perspektivu nad celom pričom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned jul 29, 2012 4:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:
Ja sam mislio da ona ima 12 godina,totalno sam se sokiro kad sam cuo kolko ima zaist godina.Ista je ona Teodora Isis.Ne znam kolko ta Teodora ima godina al ne bi joj dao vise od 13,14.

Teodoru nikad nisam slušala u nekoj emisiji, ali Marinu sam gledala u više navrata i sigurna sam da ima hormonski poremećaj, jer kod nje uopšte nije došlo do razvoja sekundarnih polnih karakteristika. Ne samo u fizičkom smislu, čak i mentalno se ponaša kao derište - u onoj emisiji na Prvoj televiziji, koja je bila posvećena pripremi sirove hrane, kad su otišli kod Marine u stan, po stolu su bili razbacani njeni crteži Diznijevih junaka?! U tim godinama?! :shock:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz