Sada je: sub apr 27, 2024 5:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 16, 2012 1:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
http://2012-transformacijasvijesti.com/ ... n-terapija
Pogledajte ovaj dokumentarac :notworthy:

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 16, 2012 8:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
A šta mislite o chia sjemenkama? Meni su baš odlične, za 10 min postanu kao neka želatina, ali vodenasta ful i onda ih pomiješam sa bademima, orasima, suhim šljivama, datuljama, suncokretom, sjemenkama bundeve itd. itd. (svašta ja stavim u taj dnevni međuobrok) i bude mi ko musli :P mogu da jedem sa žlicom, a ne s prstima.

Osobno, kako sam prema svemu sumnjičav, želim znati vaše mišljenje o njima s obzirom da se promoviraju kao super hrana, odnosno hrana koja ima jako dobar odnos omega 3 i omega 6. One meni jesu ukusne i imaju mnogo primjene, ali su i dosta skupe pa da vidim dali uzaludno trošim novac ili ga dobro investiram.

E i = spirulina, saznanja, prednosti i nedostaci? Hvala na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 16, 2012 9:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
tzg je napisao/la:
A šta mislite o chia sjemenkama? Meni su baš odlične, za 10 min postanu kao neka želatina, ali vodenasta ful i onda ih pomiješam sa bademima, orasima, suhim šljivama, datuljama, suncokretom, sjemenkama bundeve itd. itd. (svašta ja stavim u taj dnevni međuobrok) i bude mi ko musli :P mogu da jedem sa žlicom, a ne s prstima.


Chia semenke su super, ja ih koristim s vremena na vreme, kad mi se jede "čokoladni puding". Napravim mleko od orašastih plodova, dodam kakao, med, cimet i chia semenke. Nakon 20-tak minuta u frižideru, napravi se čokoladni puding. Jedino što je cena jaka, pa ih ne trošim često. Glavni izvor za omega 3 masti su mi semenke lana, jer su najjeftinije (sadrže i lignin) od svih ostalih alternativa (konoplja, chia itd...).

Spirulinu ne trošim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon sep 17, 2012 6:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
O puding :mrgreen: e to je danas odmah na meniu, ajme od kada nisam jeo puding, više ni ne sjećam kakvog je okusa


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 23, 2012 2:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ljudi da vas pitam:
Sto se tice zrna psenice:
Da li je dovoljno staviti ih u vodu i po mogucnosti na sunce preko noci i ujutru su spremne ili nekako drugacije, neko dopunsko resenje, nacin pripreme?

@zvoncice- sta radis sa lanenim semenjem da li ga pretvaras u prah sa mlinom za kafu ili isto u vodu ILI?

:occasion5: Zivili


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 23, 2012 8:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Kako ih staviš na sunce preko noći :shock:

(P.S.retoričko pitanje)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 23, 2012 9:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
:-k pomesao sam periode, aj da kazemo da ih stavim u podne na sunce,pa uvece spremno,
ili nocu pa ujutru za dorucak na suncu spremno


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon sep 24, 2012 12:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
snoopy je napisao/la:
Ljudi da vas pitam:
Sto se tice zrna psenice:
Da li je dovoljno staviti ih u vodu i po mogucnosti na sunce preko noci i ujutru su spremne ili nekako drugacije, neko dopunsko resenje, nacin pripreme?

@zvoncice- sta radis sa lanenim semenjem da li ga pretvaras u prah sa mlinom za kafu ili isto u vodu ILI?

:occasion5: Zivili


kazu da savremenu psenicu uopste ni ne treba koristiti... kazu psenica najgora...

zitarice i ostalo semenje je daleko najbolje klijati ... malo potopis semenje, posle uzmes neku vecu teglu, stavis semenje, zatvoris gazom, i s vremena na vreme odrzavas vlaznim.. gazu ne moras ni skidati, sipas vodu i procedis kroz gazu.. okreces teglu i raspodelis semenje da bude svuda po zidovima tegle, da su odvojene posto ce lakse klijati... one ce se zalepiti svuda po tegli.. kad 'trava' nikne na 1-2 cm ostavis malo na suncu i posle u frizider zatvoreno u posudi... s vremena na vreme i to ispiras... koristis po potrebi... mesas u salate, kao posebna jela itd... dok trosis ovo iz frizidera stavis ponovo u funkciju onu teglu koju si ispraznio... i tako uvek imas sveze klice... ne moras u tegli klijati, postoje i posebne posude namenjene za to... bitno je da je semenje stalno vlazno... znaci bar nekoliko puta na dan ispiranje...
laneno seme mozes i suvo samleti...

eto ukratko dok ti ne odgovori neko mozda konkretnije i opsirnije...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon sep 24, 2012 1:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
atekut je napisao/la:
Kako ih staviš na sunce preko noći :shock:

(P.S.retoričko pitanje)


:rofl

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet sep 28, 2012 11:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 10, 2011 9:32 pm
Postovi: 46
pozdrav sirojecima :D

Sam nisam sirojedac, zbog mnogo toga, a najvise sto ovisim o prihodima drugoga, ali i to ce se jednom promjeniti...

Zanima me, posto imam oko hektar i nesto vise zemlje, na kojoj imam oko 600 stabala ljesjaka, a među njima i nesto drugog voca, među njima i dunja...Sad, kako dunje mogu spremiti osim kuhano, ako netko zna recept bio bih zahvalan.... inace kod mene ide berba ljesnjaka pa susenje i prodaja, ako je netko zainteresiran neka se javi na private, za domaci ljesnjak koji nije sprican (mala reklama :D )

:love3: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet sep 28, 2012 6:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Remain je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Ljudi da vas pitam:
Sto se tice zrna psenice:
Da li je dovoljno staviti ih u vodu i po mogucnosti na sunce preko noci i ujutru su spremne ili nekako drugacije, neko dopunsko resenje, nacin pripreme?

@zvoncice- sta radis sa lanenim semenjem da li ga pretvaras u prah sa mlinom za kafu ili isto u vodu ILI?

:occasion5: Zivili


kazu da savremenu psenicu uopste ni ne treba koristiti... kazu psenica najgora...

zitarice i ostalo semenje je daleko najbolje klijati ... malo potopis semenje, posle uzmes neku


Ta propaganda nam dolazi od Wiliam M. Davisa, lika koji kaze da psenica goji.
http://www.youtube.com/watch?v=WSDkJEF9aBY
Ironicno lik ima stomak kao da je pojeo 3 lubenice hahaha.Durianrider ga je nazvao William beef belly sto i zasluzuje.Svako ko dolazi iz tog paleo sistema "zitarice,mahunarke,fruktoza je losa netreba verovati.To su obicni sarlatani koji oce da jedete meso,jaja i mleko i placate lekove.

Psenica jeste bolja proklijana jel se bustuju vitamini i minerali.Meni je proklijala i ukusnija.Koga zanima moze ovde da pogleda.Wandmaker je nahvalio klice tako da s klicama ne mozete pogresiti.
http://www.breadline.info/?cat=3

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub sep 29, 2012 5:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
primecujem da se slabo govori o bioenergetskom polju koji plod ima a koji brzo nestaje. bioenergetsko polje ploda se posle 8 sati od branja gubi 50% a posle jednog dana potpuno nestaje. idealno je konzumirati odmah ubran plod


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 30, 2012 1:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Leo je napisao/la:
primecujem da se slabo govori o bioenergetskom polju koji plod ima a koji brzo nestaje. bioenergetsko polje ploda se posle 8 sati od branja gubi 50% a posle jednog dana potpuno nestaje. idealno je konzumirati odmah ubran plod


Kako to možemo izmjeriti/odrediti? Postoji li učinkovita tehnika koja daje koliko-toliko pouzdane rezultate? Možeš li možda navesti izvor odakle ti podatak o satima i postotcima gubitka energije?

Nadam se da nećeš ovdje spomenuti istraživanja biofotonskih emisija biljaka A.F.Poppa. Naime, zanima me radi osobnih potreba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 30, 2012 9:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 28, 2012 9:50 pm
Postovi: 60
Lokacija: sada i ovde
Lampa je napisao/la:
Leo je napisao/la:
primecujem da se slabo govori o bioenergetskom polju koji plod ima a koji brzo nestaje. bioenergetsko polje ploda se posle 8 sati od branja gubi 50% a posle jednog dana potpuno nestaje. idealno je konzumirati odmah ubran plod


Kako to možemo izmjeriti/odrediti? Postoji li učinkovita tehnika koja daje koliko-toliko pouzdane rezultate? Možeš li možda navesti izvor odakle ti podatak o satima i postotcima gubitka energije?

Nadam se da nećeš ovdje spomenuti istraživanja biofotonskih emisija biljaka A.F.Poppa. Naime, zanima me radi osobnih potreba.


u pitanju su bila neka ruska istraživanja...navodili su da se vrlo brzo gubi bioenergetsko polje...mereno je odredjenim uredjajima koji omogućavaju očitavanje zračenja ploda...koja metoda je bila u pitanju,ne znam... Ako budem pronašao konkretno o tome,postaviću ovde... Do tog podatka sam došao pre neku godinu,trebam pronaći to

Ziva,sirova hrana ima oko sebe jako bioenergetsko polje i svetlost koe se mogu upotrebiti ze ishranu i tako povećati svoje bioenergetsko polje. Kuvana ili obarena hrana ostaje bez bioenergetskog polja. I ja bih voleo da mogu to da izmerim i da se uverim koliko se gubi posle odvajanja ploda od biljke. Koliko sam mogao da vidim po internetu postoji više načina da se izmeri polje oko biljke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 30, 2012 5:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
jest, u pitanju su rusi, nezavisno od ovoga sam naleteo na jedan sajt gde imas kameru koja to meri..mislim da je po principu kirilianovih fotografija samo moze u obicnim uslovima da fuknkcionise

Sajt se zove www.gdvsputnik.com

imaju razvijen i softver za sve to mnogo zxanimljivo...
KOsta ja mislim od 1000 do 4000 evra hd kamera i softver za analizu stanja bio polja il kako se vec to naziva


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 30, 2012 7:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Hvala pogledat ću tekstove na linku.
Svojedobno su bile razvijene metode za određivanje vitalnosti biljaka u biodinamičkoj poljoprivredi, a i naišla sam na nešto za 350 USD domaći rad nekog lika iz Kalifornije na bazi mjerenja orgona. Izgleda k'o starudija za priličnu lovu tako da mi ne ulijeva povjerenje.
pozz,


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon okt 01, 2012 2:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Saty je napisao/la:
Remain je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Ljudi da vas pitam:
Sto se tice zrna psenice:
Da li je dovoljno staviti ih u vodu i po mogucnosti na sunce preko noci i ujutru su spremne ili nekako drugacije, neko dopunsko resenje, nacin pripreme?

@zvoncice- sta radis sa lanenim semenjem da li ga pretvaras u prah sa mlinom za kafu ili isto u vodu ILI?

:occasion5: Zivili


kazu da savremenu psenicu uopste ni ne treba koristiti... kazu psenica najgora...

zitarice i ostalo semenje je daleko najbolje klijati ... malo potopis semenje, posle uzmes neku


Ta propaganda nam dolazi od Wiliam M. Davisa, lika koji kaze da psenica goji.
http://www.youtube.com/watch?v=WSDkJEF9aBY
Ironicno lik ima stomak kao da je pojeo 3 lubenice hahaha.Durianrider ga je nazvao William beef belly sto i zasluzuje.Svako ko dolazi iz tog paleo sistema "zitarice,mahunarke,fruktoza je losa netreba verovati.To su obicni sarlatani koji oce da jedete meso,jaja i mleko i placate lekove.

Psenica jeste bolja proklijana jel se bustuju vitamini i minerali.Meni je proklijala i ukusnija.Koga zanima moze ovde da pogleda.Wandmaker je nahvalio klice tako da s klicama ne mozete pogresiti.
http://www.breadline.info/?cat=3


pa tesko da moze biti manje ukusna od obicnog semena :D .. proklijalo seme je nova biljka u nastajanju, idealno za salatu recimo.. nesto kao povrce, samo jos i mnogo bolje... klijanje je ideala, pogotovo za zimske dane... koriscenje obicne neproklijale psenice meni je cisto gubljenje vremena...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon okt 01, 2012 2:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Leo je napisao/la:
primecujem da se slabo govori o bioenergetskom polju koji plod ima a koji brzo nestaje. bioenergetsko polje ploda se posle 8 sati od branja gubi 50% a posle jednog dana potpuno nestaje. idealno je konzumirati odmah ubran plod


da... kao i zivotinje.. trebamo se ugledati al sta ces kad nemamo vremena... zato smo mi ljudi, da sve zakomplikujemo pa ponovo da sastavljamo... zbog toga smo i stvoreni, to nam je zadatak, takvu igru smo sami sebi postavili i pre nego sto smo dosli na "ovaj svet"..... :read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon okt 01, 2012 2:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Ljudi jel zna neko kolko je tacno ziveo norman Walker? Na wikipediji pise 99, u knjigama pise 116 a negde sam procito cak i 130.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet okt 04, 2012 4:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
Saty je napisao/la:
Ljudi jel zna neko kolko je tacno ziveo norman Walker? Na wikipediji pise 99, u knjigama pise 116 a negde sam procito cak i 130.


ovaj kaze 109 :

http://www.azest4health.com/dr-walkers-story.htm


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 123 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz