Sada je: sub apr 27, 2024 11:59 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub apr 28, 2012 9:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 12:03 pm
Postovi: 94
Remain je napisao/la:
Iz samo ove jedne recenice mi je jasno da je njima u glavi samo to kako zastititi zivotinje a o svojoj dobrobiti gotovo da i ne vode racuna tj. to im je cisto onako usput..... Ne shvatajuci ustvari da ovakvim stavom ne samo da ce ostati uskraceni saznanja o tome kako mozda i na drugi nacin mogu pomoci sebi, nego ce samim tim glupavim stavom mozda i obeshrabrivati neke ljude da podju tim istim putem...
Umesto da su se lepo dosetili da porazmisle o svemu i stave na svoju stranicu neki video tipa ovog od Andreasa Moritza.. I da na taj nacin pomognu ljudima da shvate da nije sve u trpanju B12 u sebe, nego da ima nesto mnogo vise i u nama samima... Jer kada kazu "vegani uzimaju svoj B12 iz istog izvora kao bilo koja druga životinja na svijetu – mokroorganizama" automatski se namece pitanje - A zasto pobogu mi NISMO kao bilo koja druga zivotinja na svijetu?!


slazem se. i zbog svega toga ljudi vjeruju (a takvi glupi tekstovi samo jos potvrduju laz) da su vegani ti koji imaju problema s b12. onda zasto tako veliki postotak ljudi ima problema s b12? svi ti su vegani? ma svasta. to je sve jos jedan trik prehrambenih industrija da se nastavi jesti standardna prehrana. a kako se kaze - ljudi vooole cuti dobre stvari o svojim prehrambenim navikama. ako im netko na televiziji kaze lesevi zivotinja su zdravi - to je to nemoram se vise zamarat, jest cu i dalje tako.

ja se vise ne zamaram ko ce sta jest, samo ne diraj u mene i ne guraj se tamo di ti nije mjesto. nisi probao - neznas.
znaju rec: ja sam probao to vase vegetarijanstvo na tjedan dana, i vrtilo mi se bilo mi je lose, trebao sam snagu i poceo sam jest opet meso.
kao vegetarijanstvo je isto sto i veganstvo, veganstvo opet moze biti i junk food i cjelovita hrana. a da ne govorimo za cjelovitu biljnu hranu bez preradene hrane bila ona kuhana ili sirova. nije sve to isto.
a to sto se nekome zna vrtiti je cisti znak detoksikacije. i meni se desavao, svki put kad bi presla na ciscu prehranu.

i ljudi su definitivno uvrijedeni zdravom hranom. mislim da smo vec to svi primjetili. cim te vide da jedes neznam 2 kile krusaka, pocinju ispitivati i napadati, ne zbog nas nego zbog sebe. jer sami sebe zele ubijediti da mogu nastaviti sa svojim navikama. sto je ok. tvoje tijelo, tvoje groblje. nego kao sto rekoh pusti mene da uzivam u vocu.

prijatelji zivotinja su tu radi pomoci zivotinja, oni imaju potpuno drugi pristup. takav pristup sam i ja imala u pocetku. on kod nekih ljudi i "pali" ali kod vecine ne. ja vjerujem u to da se informacija treba siriti. ali onaj ko ne zeli cut nece cut. onaj koji zeli naci ce nacin. nismo svi evoluirali u istom pravcu. meni je samo drago sto sam pronasla sirovu prehranu i dobila zdravlje i vitalnost.


durianrider ima najbolji i najlogicniji komentar za b12

http://www.youtube.com/watch?v=QG-7cztLRgc

http://www.youtube.com/watch?v=vGH-8l6aDXU

http://www.youtube.com/watch?v=t2INKOnwCi4

najbolji komentar na to dali biljna hrana uspijeva imaju oni koji se bave sportom i trose velike kolicine kalorija. ja sam sama sebi primjer za to. da mi nesto fali ili da je premalo kalorija ja bi se na treningu onesvejstila, kao sto se to desava puno njima i bas ti jedu standardnu prehranu gdje fali prirodnih secera (koji su optimalnu za energiju) te vitamina i minerala. cak i kad jedu standardnu prehranu sportasi moraju unjeti energiju u sebe, dali pomocu voca i povrca koji su u vecem postotku i dobro iskominirane prehrane ili pomocu masu suplimenata i famoznih prahova.

_________________
“What a great thing for leaders that men do not think.”


Zadnja izmjena: valeria; sub apr 28, 2012 9:18 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub apr 28, 2012 9:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 31, 2011 12:03 pm
Postovi: 94
tzg je napisao/la:
Imam ja ionsko srebro :mrgreen: ja također moram pokazati osobnu kartu kad idem van u neki kafić ili diskoteku. Imam 22 godine, a ljudi mi daju nekih 15 i manje, ali to je do gena isto :lol: Najbolje je kad idem van kao neki student (kužiš frajer ispred ovih maturantica) kad ono dođem na ulaz i security me pita osobnu :rofl


ja sam mislila da sam najmlada ovdje u topicu.... :lol: a beba! :hug:

_________________
“What a great thing for leaders that men do not think.”


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub apr 28, 2012 9:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Bebač :love6: a ča češ

Imam recept za čaj od kombushe i piše da se polijeva sa crnim čajem. Dali je moguće polijevati sa nekim drugim čajem jer imam prozirnu fiksnu protezu (da baš sam bebač hahahha) i onda mi se neda stalno prati zube da mi ne ostanu fleke. Već mjesec dana ne pijem čaj iako sam si ga pripremio, upravo iz ovog razloga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub apr 28, 2012 10:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Remain je napisao/la:
zvonchica, mi ni ne pricamo ovde o vecini stanovnistva nego o "problemu" veganstva tj. o veganima... znaci, pricamo o ljudima koji bi u principu trebali imati znatno bolju situaciju crevne mikroflore i jetre jer dobar deo njih ne samo sto su vegani nego i cesto stvarno vode racuna o tome sta ce strpati u sebe...


svi mi koji pokušavamo zdravije da se hranimo (ja nisam vegan pošto jedem i ribu) smo do nekog trenutka u životu unosili nezdrave namirnice (rafinisanu i prerađenu hranu, životinjske proteine, zasićene masti) i to smeće je nataloženo u organizmu što u vidu stare stvrdnute stolice što u vidu sluzi. u nekom trenutku smo rešili da promenimo životne navike. sirova ishrana neće sama po sebi očistiti organizam (kao što to tvrdi maja volk), svi ozbiljniji autori naglašavaju da prvo treba očistiti sistem (debelo crevo, jetru, bubrege) i tek onda možemo u potpunosti profitirati od zdrave hrane. koji procenat vegana znaš da je radio detaljno čišćenje organizma? ukoliko debelo crevo nije očišćeno, nema ništa od zdrave mikroflore tj. bakterija koje mogu da sintetišu B12, bio domaćin vegan ili ne.

Remain je napisao/la:
...i tu se moram sloziti sa Andreasom Moritzom (zadnji youtube video koji je Saty postavio od ona 3 malopre)


ovaj klip mu je ok (osim izjave da B12 imamo u dovoljnoj meri i u biljkama, pa onda da analogiju za krave - to bi bilo ok da živimo u 19. veku i jedemo zdravu hranu, ali ovo danas što je u prodaji, uključujući i veliki deo organske hrane, raste na mrtvom zemljištu), ali generalno imam otklon prema njemu zbog postova na CureZone forumu - ako mu se neko obrati sa konkretnim problemom, obavezno preporuči obe svoje knjige ("čišćenje jetre" i "ključ za zdravlje i podmlađivanje") kao ultimativno rešenje i gotovo siguran lek...a onda kada osoba koja mu je postavila upit odradi sve što je mogla i ne iskusi poboljšanje, ne padne mu na pamet da se udubi, da da savet, da makar prokomentariše...

Remain je napisao/la:
citiram ih:
" Izabirući obogaćenu hranu ili B12 dodatke, vegani uzimaju svoj B12 iz istog izvora kao bilo koja druga životinja na svijetu – mokroorganizama – bez uzrokovanja patnje bilo kojem svjesnom biću i bez štete za okoliš i na dobrobit vlastitog zdravlja. "

Iz samo ove jedne recenice mi je jasno da je njima u glavi samo to kako zastititi zivotinje a o svojoj dobrobiti gotovo da i ne vode racuna tj. to im je cisto onako usput.....


Ne znam zbog čega ti smeta ovakav tekst, meni je potpuno ok. Mirna mi savest kad znam da niko nije morao da nastrada da bih ja nešto konzumirala.

Remain je napisao/la:
I jos jedan od razloga zbog kojeg ga redovno pravim je i cinjenica da je to jedan od retkih da kazem organskih produkata koje mozemo dobiti na tako lak i jednostavan nacin... A proizvodnja napitka zaista nije nikakva filozofija niti je potrebno bogznakakvo vreme za pripremu... Isto kao kad kuvas samo caj, jedino sto sa tim cajem prelijes gljivu, sacekas neko vreme, izlijes u flase napitak koji se sam napravio i prica je gotova.. Malo je to posla za ono sto se dobije prakticno besplatno... Kombuha bi morala postati jako znacajna, i to najvise u severnim hladnim zemljama koje zude za nekim takvim proizvodima...


Probaću je nekada, kad ne budem u stalnoj trci i frci :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub apr 28, 2012 10:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
tzg je napisao/la:
Dali je moguće polijevati sa nekim drugim čajem jer imam prozirnu fiksnu protezu (da baš sam bebač hahahha) i onda mi se neda stalno prati zube da mi ne ostanu fleke. Već mjesec dana ne pijem čaj iako sam si ga pripremio, upravo iz ovog razloga.

Pi bre, da si uzeo metalne bravice em bi brže završio sa pomeranjima zuba, em bi bez problema pio čajeve (bojili bi ti zube, ali ne i brakete).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned apr 29, 2012 1:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
ne znam Zvonchica, cini mi se da se vrtimo u krug...

nisam nikakav naucnik, ne radim eksperimente, ne analiziram.. ali ne zelim ni da verujem da je veganima znatno potrebniji B12 u vidu dodataka ishrani negoli "obicnim" ljudima koji u sebe trpaju sve i svasta, pa i vece kolicine B12 iz proizvoda zivotinjskog porekla.... uzgred, te kolicine su cesto i znatno manje, s obzirom da su vitamini B grupe osetljivi na toplotu... sve je zatrovano i osiromaseno, to stoji, ali ljudski organizam je ipak fenomenalna masina koja se moze snaci u svakakvim situacijama... i koliko god toga manjka, cak i najgori organizam uspeva ponesto i da iskoristi..

organizam ljudi koji koriste namirnice zivotinjskog porekla cesto moze da funkcionise izuzetno dobro, ali isto tako i organizam ljudi koji te namirnice ne koriste uglavnom funkcionise puno puno bolje... da li mi sad trebamo iskljuciti bilo kakvu mogucnost rada bakterija u crevima i sintetisanje vitamina B12 ukoliko crevna mikroflora nije perfektno normalna? ako cemo to iskljuciti, onda postoje samo dve varijante crevne mikroflore, dobra i losa. nista izmedju nije moguce.. e pa, ja ne verujem u taj slucaj i verujem da i bakterije uspevaju donekle da rade taj posao cak i u manje savrsenoj sredini... znaci zavisno od sredine, zavisi i njihova efikasnost..

u suprotnom mozemo reci da ce apsolutno svi vegani koji ne koriste dodatke B12 i ne jedu savrsenu hranu danas ili sutra oboleti zbog tog nedostatka... da li ti zvoncice onda verujes da ce apsolutno svi takvi i oboleti?
ja ne verujem da svi takvi vegani obole zbog toga, i verujem da se ta izuzetno mala kolicina potrebnog B12 moze bez problema usvojiti...
uostalom, ne znam ja jel ima neko ozbiljno istrazivanje koliko ljudi boluje od nedostatka B12?

a ono zbog cega meni smeta onaj tekst sa sajta prijatelja zivotinja sam vec detaljno objasnio u prethodnom postu. dakle, nije stvar u tome sto je napisano nego u onome sto nije napisano. i oni tu prakticno zvuce kao i oni koji napadaju veganstvo kao jednu nekompletnu ishranu. ne vidim svrhu potpomaganja takvih stavova, umesto da se sadasnjim i mozda buducim veganima ponudi i neko drugo resenje i neki drugaciji odgovor... sve sam objasnio u prethodnom postu i ne bih dalje da se ponavljam oko problema kod prijatelja zivotinja..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned apr 29, 2012 6:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
tzg je napisao/la:
Bebač :love6: a ča češ

Imam recept za čaj od kombushe i piše da se polijeva sa crnim čajem. Dali je moguće polijevati sa nekim drugim čajem jer imam prozirnu fiksnu protezu (da baš sam bebač hahahha) i onda mi se neda stalno prati zube da mi ne ostanu fleke. Već mjesec dana ne pijem čaj iako sam si ga pripremio, upravo iz ovog razloga.


Može zeleni :shock:

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon apr 30, 2012 3:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
@Zvončice

nije metalna, jer morao sam si ostati lijep :mrgreen: nije da oni koji imaju metalnu su ružni, ali ja sam si htio prozirnu i prihvatio rizik na godinu i po dana konstantnog čišćenja zubiju :roll:

Nisam pristaša tih preparata kao vitamnskih nadomjestaka ili mineralnih (dijetalnih proizvoda), ne znam koliko je tijelo sposobno da takve sintetičke vitamine probavi i iskoristi, kao što je to moguće sa prirodnim izvorima. Međutim, kako puno stojim na nogama zbog posla koji obavljam, dok još nisam bio vegetarijanac i hranio se puno više sa sirovom hranom, uzimao sam šumeće tablete magnezija i grčevi u listovima bi mi se dosta smanjili - pa dođem do zaključak da ima nešto u tome iako ne volim nikakve tablete i praškove. Sada mi ne trebaju nikakvi magneziji ili c-vitamini 500 C 8)

Ako gledamo da su sintetizirani vit i min istog kemijskog sastava kao i prirodni možemo reći da su oni isto optimalni za čovjeka i da ih jetra neće protumačiti kao otrov, ali gdje će biti životna energija tih sastojaka koji trebaju tijelu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto maj 01, 2012 10:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Ljudi danas cale uzo banane po imenu Simba mada podosta su debele.Jel moguce da su gmo?
Evo slike
http://9gag.com/gag/3810864

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto maj 01, 2012 11:08 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 27, 2011 5:18 pm
Postovi: 27
Lokacija: Zagreb
tzg je napisao/la:
Bebač :love6: a ča češ


tu smo negdje :occasion5:

btw. čitala sam negdje na netu među komentarima da se kombucha ne preporučuje osobama koje imaju problema s pojačanim lučenjem želučane kiseline, kaže jedna cura da joj se stanje nakon konzumiranja kombuche pogoršalo, hm..sad nisam pametna dal da pijem ili ne ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto maj 01, 2012 1:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
:occasion5:

Nisam upoznat s tim problemom :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto maj 01, 2012 10:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Remain je napisao/la:
u suprotnom mozemo reci da ce apsolutno svi vegani koji ne koriste dodatke B12 i ne jedu savrsenu hranu danas ili sutra oboleti zbog tog nedostatka... da li ti zvoncice onda verujes da ce apsolutno svi takvi i oboleti?
ja ne verujem da svi takvi vegani obole zbog toga, i verujem da se ta izuzetno mala kolicina potrebnog B12 moze bez problema usvojiti...
uostalom, ne znam ja jel ima neko ozbiljno istrazivanje koliko ljudi boluje od nedostatka B12?


Očigledno da niko ne vrši ispitivanja koja bi se mogla nazvati relevantnim niti objavljuje rezultate. Čitala sam svojevremeno za kalcijum, da se u USA unosi količina reda veličine 1000-1500 mg/dnevno, za razliku od Japana, gde je dnevni unos išao od 350-450 mg/dnevno...pri čemu je u Americi broj obolelih od osteoporoze 2x veći od obolelih u Japanu. Zaključak je bio da Amerikanci, prema preporukama FDA, unose ogromne količine mlečnih proizvoda, u kojima kalcijum nije bioavailable (a prema "našim" učenjima, mlečni proizvodi dodatno kisele organizam, koji želi da ostane u stanju homeostaze, pa stoga iz kostiju izbacuje minerale poput kalcijuma, što dodatno slabi kosti i dovodi do razvoja osteoporoze), dok Japanci unose kalcijum u znatno manjim količinama, ali pošto je iz biljnog izvora, organizam ga bolje iskoristi i ne dolazi do trošenja zaliha iz kostiju.

Šta se dešava sa B12 i kakva pravila važe za njega, đavo će ga znati. U svakom slučaju, mislim da mesožderi, bez obzira na stanje crevne flore i bakterija, svakodnevnim unošenjem mesa, iznutrica, jaja, mlečnih proizvoda "suplementiraju" organizam (tako da bakterije ne moraju da rade posao koji im je namenjen) i na taj način obezbeđuju dovoljne količine za funkcionisanje. Možda vegani kod kojih je sistem očišćen, podmiruju svoje potrebe za B12 isključivo radom bakterija, moguće da njima nije neophodan spoljašnji izvor.

Naravno da nikad nećemo znati šta je od ovoga tačno, sve dok neko ne napravi realno i nepristrasno istraživanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto maj 01, 2012 10:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
tzg je napisao/la:
@Zvončice
nije metalna, jer morao sam si ostati lijep :mrgreen: nije da oni koji imaju metalnu su ružni, ali ja sam si htio prozirnu i prihvatio rizik na godinu i po dana konstantnog čišćenja zubiju :roll:


Nemaš pojma šta si propustio :mrgreen: Ja danas sa uživanjem gledam sopstene slike with metal brackets, to mi je neviđeno gotivno :) Lepo me hvata nostalgija...a i skrate ti vreme nošenja, pre ih skineš, tako da ti zubi kraće vremena bivaju izloženi žestokoj količini plaka (uza sav trud, nemoguće je dovoljno dobro čistiti ih sa svim tim lukovima, bravicama, gumicama i ostalim zezalicama...). Ja sam neurotično pedantna kada je reč o zubima i povrh sveg truda oko oralne higijene, nakon skidanja proteza, na gonjoj sedmici za koju je bio zacementiran anker prsten, morala sam da radim zubni kanal.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub maj 05, 2012 2:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
http://20potatoesaday.com/

Ovaj covek se hranio sa 20 krompira svaki dana za 2 meseca, samo je to jeo.Poboljsao je zdravlje iako mu je bilo tesko da samo to jede, ocigledno jesti samo banane je lakse :).Ovim testom je pokusao da razbije mit o tome kako ne treba jesti previse krompira.

http://vimeo.com/23066546

Rezultati:
Beginning weight: 197
Beginning blood glucose: 104
Beginning cholesterol: 214
Beginning triglycerides: 135

60 day weight: 176
60 day blood glucose: 94
60 day cholesterol: 147
60 day triglycerides: 75


And my ending blood pressure(krvni pritisak) was 112 over 70. Kilaza je u librama.1kg=2.2 libre.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub maj 05, 2012 5:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Jeo je sirovi krumpir?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub maj 05, 2012 8:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
@zvončice - o znam koliko se može biti pedantan u vezi zubiju, tu sam :(

a to da je jeo kumpire svaki dan, to nekako ide u prilog onome da bi prehrana kao trebala biti uvijek jedan obrok jedna hrana, znači nikakvo mješanje namirnica, kad jedeš npr. krumpire, ne smiješ jesti i mahune uz to. Svejedno, ne bi si to radio, jer je to mučenje, što je time htio dokazati, da bi svi mogli samo na kumpiru živjeti ili????


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub maj 05, 2012 8:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
promatrač je napisao/la:
Jeo je sirovi krumpir?


ne, pogledaj klip.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub maj 05, 2012 8:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
tzg je napisao/la:
@zvončice - o znam koliko se može biti pedantan u vezi zubiju, tu sam :(

a to da je jeo kumpire svaki dan, to nekako ide u prilog onome da bi prehrana kao trebala biti uvijek jedan obrok jedna hrana, znači nikakvo mješanje namirnica, kad jedeš npr. krumpire, ne smiješ jesti i mahune uz to. Svejedno, ne bi si to radio, jer je to mučenje, što je time htio dokazati, da bi svi mogli samo na kumpiru živjeti ili????


To su monoobroci.Ne znam sta bi reko na to neko ko treba nabaciti kilazu, pogotovo razni sportisti i bodibilderi

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub maj 05, 2012 8:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:
http://20potatoesaday.com/

Ovaj covek se hranio sa 20 krompira svaki dana za 2 meseca, samo je to jeo.Poboljsao je zdravlje iako mu je bilo tesko da samo to jede, ocigledno jesti samo banane je lakse :).Ovim testom je pokusao da razbije mit o tome kako ne treba jesti previse krompira.


Njegov primer je navodio dr John McDougall (on je zagovornik celovite biljne ishrane, sa akcentom na skrobnim namirnicama za postizanje dugotrajne sitosti), želeći da dokaže da tvrdnje kako je termički obrađen krompir u ishrani štetan - ne stoje. Najnovija knjiga mu je "The starch solution". Kako bi se Walker namrštio na ovo :)

Naravno da niko normalan ne zagovara mono obroke na dugi rok niti to ima smisla, čovek je samo želeo da izvede eksperiment i prezentuje rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub maj 05, 2012 8:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Saty je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
Jeo je sirovi krumpir?
ne, pogledaj klip.

Jesam :twisted: , zato se i pitam što to radi u temi "Ishrana sirovom hranom".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 122 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz