Sada je: sub apr 27, 2024 10:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri apr 25, 2012 9:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
tzg je napisao/la:
Imam ja ionsko srebro :mrgreen: ja također moram pokazati osobnu kartu kad idem van u neki kafić ili diskoteku. Imam 22 godine, a ljudi mi daju nekih 15 i manje, ali to je do gena isto :lol: Najbolje je kad idem van kao neki student (kužiš frajer ispred ovih maturantica) kad ono dođem na ulaz i security me pita osobnu :rofl Probao bi ja i urin, ali da mi ga netko stručan “pripremi“, tj. da mi ga pravilno skuha i ostalo, jer kad sam proletio pogledom po knjizi Urinoterapija, sam vidio da postoji opasnost da čovjek pošandrca ako ne pripremi dobro urin (kad kažem proletim knjigu - to je nešto slično brzom čitanju).

Imam pitanje: Od kada sam vegetarijanac, a uz to stvarno puno sirovog jedem, došlo mi je do pogoršanja stanja s peruti. Dali je to možda povezano sa nedostatkom famoznog vitamina B12.


Pa nećeš piti ukuvani urin, pij onaj prvi jutarnji, od srednjeg mlaza neparan broj gutljaja. Ako ti je pogoršana perut, onda je verovatno nedostatak omega 3 masti. Unosiš li laneno seme, seme konoplje i ribe iz hladnih mora? Ako ne, daj mu ga po tome...ili se čistiš :mrgreen: (omiljeno objašnjenje svih sirovojedaca za svaki problem koji se javi :mrgreen: )

@roganostor

dogovoreno! ja sigurno neću probati pre jeseni.

@remain

hvala za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri apr 25, 2012 9:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Remain je napisao/la:
joj, kad cujem "nedostatak B12" dize mi se kosa na glavi.. ja ako budem ikada saznao da imam manjak famoznog vitamina B12 preci cu meso da krkam jer ce mi se srusiti sve teorije o biljnoj ishrani kojih se sada drzim.. to ce biti moj licni poraz, i priznacu da treba jesti meso i mlecne proizvode tako sto cu se ponovo vratiti njima..

ja ne razumem vegane koji se drze svojih uverenja a plase se nedostatka B12... to mi je ajmo reci odvratno...


nedostatak B12 mogu da imaju i ljudi na standardnoj ishrani, ali kod vegana postoji ozbiljna opasnost od deficita (jer je zemljište na kojima se biljke gaje osiromašeno itd...). po nekim teorijama, od trenutka prelaska na biljnu ishranu, postoje u organizmu dovoljne rezerve za naredne tri godine...međutim, kolin kembel savetuje obavezno suplementiranje sa B12, a čini mi se i joel fuhrman. K.K. je inače protiv suplemenata ali B12 i vitamin D (za one koji u matičnim zemljama nemaju dovoljno sunca) preporučuje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri apr 25, 2012 9:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
nemam pojma, pa u biljkama kazu da ga ni nema? (b12) kakvu onda posebnu ulogu igra zemlja..

odakle zivotinjama?

ja svakodnevno pijem kombuhu, tako da ga tu ima i previse.. jedino ako i to nije onaj neaktivan kao sto vole da kazu... izgleda da je svaki b12 koji nije zivotinjskog porekla neaktivan...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri apr 25, 2012 9:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 10, 2007 9:10 pm
Postovi: 123
Lokacija: Beograd
Remain je napisao/la:
nemam pojma, pa u biljkama kazu da ga ni nema? (b12) kakvu onda posebnu ulogu igra zemlja..

odakle zivotinjama?

ja svakodnevno pijem kombuhu, tako da ga tu ima i previse.. jedino ako i to nije onaj neaktivan kao sto vole da kazu... izgleda da je svaki b12 koji nije zivotinjskog porekla neaktivan...


I ja se davim u kombuhi :hello2: Mnogo mi prija. pogotovo kada idem u saunu. Ona čisti krv. Što se vitamina b 12 tiče, zar njega nema u pivskom kvascu ili proklijaloj pšenici.

_________________
Kliberko Vasiljevic


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri apr 25, 2012 10:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
a ne znam ni sam vise gde ga ima a gde nema.. totalno su nas sve zbunili...
potice od mikroorganizama... ostale zivotinje ga dobijaju preko bakterija koje ga proizvode u njihovom probavnom sustavu...
covek je jedina zivotinja koja je posvadjana i sa bakterijama izgleda..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri apr 25, 2012 10:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Remain je napisao/la:
nemam pojma, pa u biljkama kazu da ga ni nema? (b12) kakvu onda posebnu ulogu igra zemlja..

kad je tlo kvalitetno, u njemu se nalaze mikroorganizmi koji stvaraju B12, a biljke ga upijaju iz tla. međutim danas je zemlja svuda maksimalno osiromašena i ne možeš da računaš na to da ćeš iz biljaka dobiti dovoljne količine B12. bakterije u debelom crevu bi trebalo da ga stvaraju, ali s obzirom da većina ima zagađena creva i lošu crevnu mikrofloru i taj izvor možeš da otpišeš.

Remain je napisao/la:
odakle zivotinjama?

dato im od boga :) imaš u mesu, jajima, siru, morskim plodovima.

vegani su u problemu jer osim pivskog kvasca i algi nema drugog izvora, a za alge sam čitala da B12 koji se nalazi u njima nije bioavailable čoveku.


Remain je napisao/la:
ja svakodnevno pijem kombuhu, tako da ga tu ima i previse.. jedino ako i to nije onaj neaktivan kao sto vole da kazu...


o tome niš' ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri apr 25, 2012 10:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Prica o nedostatku vitamina B 12 je nista drugo nego mit.

http://www.youtube.com/watch?v=uSOhQEB5rYE

http://www.youtube.com/watch?v=otm4enlfOQA

http://www.youtube.com/watch?v=Z8XD2onI6PA

Bili su mnogi vegani da mere testosteron i nivo b 12 i svi su imali u granicama normale.ja cu ici da se testiram bas me zanima nivo b 12

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri apr 25, 2012 11:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
zvonchica je napisao/la:
Remain je napisao/la:
nemam pojma, pa u biljkama kazu da ga ni nema? (b12) kakvu onda posebnu ulogu igra zemlja..

kad je tlo kvalitetno, u njemu se nalaze mikroorganizmi koji stvaraju B12, a biljke ga upijaju iz tla. međutim danas je zemlja svuda maksimalno osiromašena i ne možeš da računaš na to da ćeš iz biljaka dobiti dovoljne količine B12. bakterije u debelom crevu bi trebalo da ga stvaraju, ali s obzirom da većina ima zagađena creva i lošu crevnu mikrofloru i taj izvor možeš da otpišeš.

Remain je napisao/la:
odakle zivotinjama?

dato im od boga :) imaš u mesu, jajima, siru, morskim plodovima.

vegani su u problemu jer osim pivskog kvasca i algi nema drugog izvora, a za alge sam čitala da B12 koji se nalazi u njima nije bioavailable čoveku.


Remain je napisao/la:
ja svakodnevno pijem kombuhu, tako da ga tu ima i previse.. jedino ako i to nije onaj neaktivan kao sto vole da kazu...


o tome niš' ne znam.


a citaj gore zvonchica , zato i kazem da je covek izgleda jedina zivotinja posvadjana sa bakterijama...

problem i jeste sto vecina ljudi ima zagadjena creva i losu crevnu mikrofloru... eto, sa tim se treba pozabaviti i nema beda...

nego, uglavnom za te podatke o B12 stoji da ga u biljkama nema bas nimalo, pa se pitam koji uzorak biljaka su uzimali na pregled...

mozda bi nam bilo najbolje otici u neku sumu...

da, o kombuhi imas nesto i ovde na podforumu na temi o kombuhi... uglavnom, simbioza bakterija i kvasaca radi svoj posao u procesu proizvodnje napitka... tako da je to izuzetno bogat izvor vitamina B12... a i sam napitak je jedan od najboljih za regulisanje nase crevne mikroflore...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet apr 26, 2012 6:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Zato ga i zovem famozni 8) najbolje su priče da i nama fali željeza u krvi jer ne dobivamo dovoljno željeza iz hrane životinjskog podrijetla - mesa :rofl a ja imam od špinata i cikle još i više željeza od normale :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet apr 26, 2012 11:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
tzg je napisao/la:
Zato ga i zovem famozni 8) najbolje su priče da i nama fali željeza u krvi jer ne dobivamo dovoljno željeza iz hrane životinjskog podrijetla - mesa :rofl a ja imam od špinata i cikle još i više željeza od normale :roll:


Mnogi mesojedi tvrde da su ljudi stvoreni da jedu meso jer su nasi preci jelo meso mada je i to veoma diskutabilno.Ako je tako zasto onda ti isti ne uhvate lava,zeca,konja,jelena i neka ga pojedu zivog!! Ajde da ne trcimo jer znamo da smo spori, sto ne pojedu svinju,ovcu ili kozu komplet, dakle zivu sa mozgom,kostima,krvlju i unutrasnjim organima? Vukovi npr jedu zivo meso, oni kad vide ovcu njima voda potece na usta, da li mesojedima potece voda na usta kad vide npr. kravu ili ovcu??. Lesinari i hijene jedu DALEKO svezije meso nego ljudi, cak i oni na paleo dijeti jedu meso koje ima vrlo malo svetlosti u sebi.99% ljudi kuva meso ili ga preradjuje na ovaj ili onaj nacin, da ne pricam o virslama i ostalim suhomesnatim proizvodima koje je dno dna.Posle se pitaju zasto je narod tolko bolestan.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet apr 27, 2012 11:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Zanimljiva, ali izgleda ignorirana tema viewtopic.php?f=6&t=4041&p=123429#p123429

citat:
P: (L) Onda dobro. (Perceval) Govorio sam o šemi stvari, biljke jedu stene, životinje jedu biljke, i neki jedu životinje. Ali iz fizičke tačke gledišta u hijerarhijskom smislu ljudi bi jeli... (Burma Jones) To se tako čini ako razumete ustroj denziteta, ali u odnosu kao oni misle, fizički mi smo njima samo životinje.
(Perceval) Ali nisam mislio o njima, mislio sam u vezi našeg razumevanja...
O: Da, ti si upravo naleteo na važnu stvar: genetsko telo teži k prirodi životinje. Uzmite u obzir da smo rekli „teži.“ Kod osoba koje su „fanatične“ vegetarijanske prirode, ta tendencija je vrlo naglašena. U stvari, može se čak i reći da tu postoji snažna identifikacija da genetičkim telom i da je sve s tim povezano energetski.
P: (L) Dakle šta vi hoćete reći sa, „snažna identifikacija da genetičkim telom i da je sve s tim povezano energetski“? Je li to što sam ja mislila, da ti fanatični vegetarijanci ne žele jesti meso jer za njih, to je kao da jedu svoju vlastitu vrstu? Za njih je, jesti kravu kao i kanibalizam, jer se snažno identifikuju sa životinjskim svetom tako da...?
O: Da.
P: (L) Dakle to nas vodi do drugog dela o kojemu sam razmišljala prošle večeri, koji u jednom delu – ne govorim u CELOSTI – da fanatični vegetarijanski robovski autoritativni sledbenici tipovi osobnosti mogu biti, možete li reći reč umjesto mene, Belibaste? (Belibaste) OP. (L) Organski Portali?
O: Da
.
P: (L) Dobro. (Galaxia) Dakle, u biti, postoje ljudi sa esencijom (srž-suština) životinje?
O: Da.
P: (L) Oni se identifikuju sa energetskim... (Galaxia) Oni izgledaju kao ljudi, ali oni to nisu.
O: Da.
P: (Galaxia) Oni ne jedu krave jer oni imaju esenciju krave!

O: Da.
P: (Ark) Oni više mare o kravama nego o drugim ljudskim bićima.
O: Da
.
P: (Burm Jones) Je li to razlog zašto psihopati znaju biti tako pažljivi prema životinjama dok ljude tretiraju potpuno drugačije?
O: Da. Iako su psihopati često brutalni prema svima koji ne mogu doprieti njihovim ciljevima.

P: (Ailen) E sad, rekli ste da među vegetarijancima postoje dve grupe. Postoji grupa koja kaže da se bolje oseća, koji ne žele ubijati životinje, koji žale životinje više nego povrće. Tu prestaje njihova grupa – oni nemaju duhovnih ideja. S druge strane, postoje i ona vrsta vegetarijanaca koji kažu da ljudi jedu meso i oni su zakačeni za fizičku realnost.
Dakle ako jedu povrće, ili ako poste ili ako gledaju u sunce na primer (solarna joga), oni će postati prosvetljena bića. Dakle to su te dve grupe. Dakle šta je unutrašnja razlika među njima?
O: Dvije varijacije jedne te iste teme!
P: (L) Vrsta koja ne želi biti okrutna prema životinjama jer se još jače identifikovala sa životinjama. Oni jednostavno nemaju ništa drugo. I oni koji misle da je to duhovno, oni su samo kao nekakvi New Age fundamentalisti. (Alien) Da, ali ja sam mislila da možda postoji nekakva razlika u njihovoj esenciji ili genima i smislu da neko od njih napravi izbor...
O: Zapravo ne. Jednini dokaz „potencijala duše“ je shvaćanje da je telo samo mašina koje treba optimalno gorivo.
P: (L) Drugim rečima mi dobivamo optimalnu energiju kad jedemo bića koja jedu biljke. To je način, na koji mi dobivamo naše povrće. Ali drugi mesojedi sve to procesuiraju tako da nebi bila optimalna prehrana ako bi pojeli drugog mesojeda?
O: Da.


itakdaljeitakdalje..btw, naziv "Ishrana sirovom hranom" ne odgovara temi...ajmo paljba... :D

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet apr 27, 2012 3:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Remain je napisao/la:
a citaj gore zvonchica , zato i kazem da je covek izgleda jedina zivotinja posvadjana sa bakterijama...

dobro de, kad sam počela da kucam odgovor (na tvoj prethodni post), ti se nisi ponovo oglasio...a onda su me ukućani prekinuli i kad sam završila sa kucanjem i htela da pošaljem, dobila sam obaveštenje da si u međuvremenu ponovo postovao. kad sam se već trudila da kucam, nisam htela da brišem.


Remain je napisao/la:
problem i jeste sto vecina ljudi ima zagadjena creva i losu crevnu mikrofloru... eto, sa tim se treba pozabaviti i nema beda...

ma ok je to, ali procenat stanovništva koji se klistira i ispravno hrani je 0.01%, zato nije čudo što patimo od deficita i zagađenosti (nesposobnosti apsorpcije nutritijenata).


Remain je napisao/la:
da, o kombuhi imas nesto i ovde na podforumu na temi o kombuhi... uglavnom, simbioza bakterija i kvasaca radi svoj posao u procesu proizvodnje napitka... tako da je to izuzetno bogat izvor vitamina B12... a i sam napitak je jedan od najboljih za regulisanje nase crevne mikroflore...

znam za kombuhu jer je nazarov preporučuje u svom pisaniju - post se odnosio na to da nemam pojma sadrži li B12 i da li je on bioiskorisljiv za čoveka. inače je ne gajim...još mi samo fali da čajem zalivam pečurku pored svih obaveza :mrgreen: (klijanje, potapanje, pranje zeleniša, priprema obroka itd...).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet apr 27, 2012 3:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Gordan je napisao/la:
Zanimljiva, ali izgleda ignorirana tema viewtopic.php?f=6&t=4041&p=123429#p123429

ne mogu da prežalim vreme utrošeno na čitanje ovog stupidnog posta. samo ti baziraj ishranu na životinjskim belančevinama i mastima i javi se za pet godina sa rezultatima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet apr 27, 2012 4:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Koja glupost. Vegetarijanci su sličniji životinjama od ljudi i onda ne žele jesti svoju vrstu, dok su ostali (mesožderi) pravi ljudi. Tako je daleko išao ovaj post od zekoslava (koji btw i inače ima ovakve tipove postova :thumbup: ) da su vegetarijanci i vegani organski portali :rofl Još se ide u veću nebulozu u to da postoje dvije vrste nas vegetarijanaca i priče o nekoj hijerarhiji - totalni primitivizam i ustrojstvo ops i organskih portala (gmazovske priče za malu djecu).

Slažem se da se svi hranimo jedni s drugima, ali toliko sam realan da uviđam da nisam u nekoj xy dimenziji gdje živim od zraka (iako to neki ljudi i uspijevaju), ja još ne i zato se hranim hranom bliže izvoru energije - suncu. Shvaćam da je moja pojavnost u ovom svijetu ljudska- i kao takva za sada je ograničena na hranjenje iz drugih izvora života, ali moja je božanska strana ta koja želi što manje patnje bićima i što veću pravednost na svijetu. Kud sreće kad bi se hranio samo sa sunčevom svijetlošću - nikakvu patnju ne bih prouzrokovao.

Već sam rekao da tražiš pažnju sa postovima na temama o kojima nisi sposoban razgovarati. Ako želiš jesti meso, jedi brate, nitko ti ne brani, ja moj izbor nikome ne namećem, ali zato ni meni nitko svoj neće. Peace :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet apr 27, 2012 8:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
tzg je napisao/la:
blablabla blah blah blahhhh...Već sam rekao da tražiš pažnju sa postovima na temama o kojima nisi sposoban razgovarati. Ako želiš jesti meso, jedi brate, nitko ti ne branbllaaaahblaaahblaaahh. Peace :toothy2:
kaze ljencina koja ima iza kuce vrt a bolje joj prija i kao zdravije je 2D iz Kauflanda... :D btw, danas sam sa postovanjem prema 2D klopnuo medvjedji luk i divlji vlasac zdinstan na svinjskoj masti, sa spekom od domace uzgojene svinje (citaj svezder i po potrebiiosjecajuzder, a ne mesozder), pa jednu ljutu i nema boljeg...krvna slika ko u curice vec 30 i kusur godina... :D

pis bradr i tebi

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet apr 27, 2012 8:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Baš si smješan :rofl da ti je slučajno ovca umjesto ovog zeca avatar, rekao bih ti: Gregore jedan :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet apr 27, 2012 8:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
tzg je napisao/la:
Baš si smješan :rofl da ti je slučajno ovca umjesto ovog zeca avatar, rekao bih ti: Gregore jedan :D

ovca jedino na raznju... :D

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet apr 27, 2012 8:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
:king:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub apr 28, 2012 12:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
uf.. jako sam tesko procitao ovo sto je Gordan stavio, iako me je zainteresovala tema... molio bih ubuduce neki citljiviji.. pravopisno, gramaticki normalan tekst...
no, sve u svemu, prica nema smisla jer obican covek tesko da moze opstati samo na mesu.... a to je jedino pravo merilo vrednosti hrane... ukoliko neki pak misle da mogu onda dovidjenja, prijatno, pridruzite se coporu i vratite se sa utiscima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sub apr 28, 2012 1:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
zvonchica je napisao/la:
Remain je napisao/la:
a citaj gore zvonchica , zato i kazem da je covek izgleda jedina zivotinja posvadjana sa bakterijama...

dobro de, kad sam počela da kucam odgovor (na tvoj prethodni post), ti se nisi ponovo oglasio...a onda su me ukućani prekinuli i kad sam završila sa kucanjem i htela da pošaljem, dobila sam obaveštenje da si u međuvremenu ponovo postovao. kad sam se već trudila da kucam, nisam htela da brišem.


Remain je napisao/la:
problem i jeste sto vecina ljudi ima zagadjena creva i losu crevnu mikrofloru... eto, sa tim se treba pozabaviti i nema beda...

ma ok je to, ali procenat stanovništva koji se klistira i ispravno hrani je 0.01%, zato nije čudo što patimo od deficita i zagađenosti (nesposobnosti apsorpcije nutritijenata).


Remain je napisao/la:
da, o kombuhi imas nesto i ovde na podforumu na temi o kombuhi... uglavnom, simbioza bakterija i kvasaca radi svoj posao u procesu proizvodnje napitka... tako da je to izuzetno bogat izvor vitamina B12... a i sam napitak je jedan od najboljih za regulisanje nase crevne mikroflore...

znam za kombuhu jer je nazarov preporučuje u svom pisaniju - post se odnosio na to da nemam pojma sadrži li B12 i da li je on bioiskorisljiv za čoveka. inače je ne gajim...još mi samo fali da čajem zalivam pečurku pored svih obaveza :mrgreen: (klijanje, potapanje, pranje zeleniša, priprema obroka itd...).


zvonchica, mi ni ne pricamo ovde o vecini stanovnistva nego o "problemu" veganstva tj. o veganima... znaci, pricamo o ljudima koji bi u principu trebali imati znatno bolju situaciju crevne mikroflore i jetre jer dobar deo njih ne samo sto su vegani nego i cesto stvarno vode racuna o tome sta ce strpati u sebe... naravno, ima i onih koji su u toj prici samo zbog zivotinja, i nista drugo im nije ni toliko vazno.. ali, opet... po pravilu, oni koji se hrane mesom i proizvodima zivotinjskog porekla su u principu znatno bolesniji i crevna mikroflora i jetra su im mogu misliti kakvi.. da ne pricam o tome da "svastojedi" generalno i ne vode toliko racuna sta trpaju u sebe tako da su oni i glavni potrosaci industrijske hrane pa stoga i glavni cinilac ove posasti zvane prehrambena industrija...
stoga, nisam sklon verovanju da oni u svom organizmu imaju bolje uslove za iskoristavanje tog silnog vitamina B12.. i da ne govorim o tome da je stvarna kolicina vitamina B12 koja je nama zaista potrebna ustvari zaista mizerna jer se to racuna u mikrogramima....... i ona ne stane u pola nokta za ceo zivot... pa su stoga i primeri tog nedostatka prilicno retki a nasuprot tome zastrasivanje prilicno cesto...i tu se moram sloziti sa Andreasom Moritzom (zadnji youtube video koji je Saty postavio od ona 3 malopre)
i prosto ne mogu da se nacudim koliko neki vegani idu do te mere da sami sebe pokopavaju po pitanju vitamina B12... dovoljno je procitati sledeci link sa sajta prijatelja zivotinja:

http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1033

oni su ovde napisali jedan tako plitak tekst koji se u svojoj sustini svodi na to da su vegani jedna jadna vrsta koja nema drugog izbora negoli uzimati tablete B12, koje su eto humane..

citiram ih:
" Izabirući obogaćenu hranu ili B12 dodatke, vegani uzimaju svoj B12 iz istog izvora kao bilo koja druga životinja na svijetu – mokroorganizama – bez uzrokovanja patnje bilo kojem svjesnom biću i bez štete za okoliš i na dobrobit vlastitog zdravlja. "

Iz samo ove jedne recenice mi je jasno da je njima u glavi samo to kako zastititi zivotinje a o svojoj dobrobiti gotovo da i ne vode racuna tj. to im je cisto onako usput..... Ne shvatajuci ustvari da ovakvim stavom ne samo da ce ostati uskraceni saznanja o tome kako mozda i na drugi nacin mogu pomoci sebi, nego ce samim tim glupavim stavom mozda i obeshrabrivati neke ljude da podju tim istim putem...
Umesto da su se lepo dosetili da porazmisle o svemu i stave na svoju stranicu neki video tipa ovog od Andreasa Moritza.. I da na taj nacin pomognu ljudima da shvate da nije sve u trpanju B12 u sebe, nego da ima nesto mnogo vise i u nama samima... Jer kada kazu "vegani uzimaju svoj B12 iz istog izvora kao bilo koja druga životinja na svijetu – mokroorganizama" automatski se namece pitanje - A zasto pobogu mi NISMO kao bilo koja druga zivotinja na svijetu?!

Uglavnom, to je i moje objasnjenje razloga zbog kojeg mi mnogi vegani uopste nisu jasni i zbog kojeg sam i rekao da mi je to odvratno.... Mozda prejaka rec, ali besan sam zbog ljudske gluposti


A sto se tice kombuha gljive Zvonchica,,, Pa najjednostavnije da kazem je da me toliko fascinira taj produkt bakterija i kvasaca, i uopste prebogat sastav tog njihovog produkta... Vec sam napisao tamo na temi o Kombuha napitku koliko me je potreslo saznanje o rezultatima analize kombuha caja na Tehnoloskom fakultetu u Novom Sadu... koji govore o tome da se u samo 100 ml tog caja moze pronaci enormno visoka kolicina C i vitamina B grupe... kao i raznorazne kiseline itd... sto sve zajedno savrseno deluje na crevnu mikrofloru kao i na celokupan organizam uopste...
I jos jedan od razloga zbog kojeg ga redovno pravim je i cinjenica da je to jedan od retkih da kazem organskih produkata koje mozemo dobiti na tako lak i jednostavan nacin... A proizvodnja napitka zaista nije nikakva filozofija niti je potrebno bogznakakvo vreme za pripremu... Isto kao kad kuvas samo caj, jedino sto sa tim cajem prelijes gljivu, sacekas neko vreme, izlijes u flase napitak koji se sam napravio i prica je gotova.. Malo je to posla za ono sto se dobije prakticno besplatno... Kombuha bi morala postati jako znacajna, i to najvise u severnim hladnim zemljama koje zude za nekim takvim proizvodima...

Meni isto tako ni klijanje nije nikakav problem... i tu prakticno seme sve radi samo, ja sam samo onako u prolazu.. Ma sve te stvari koje ti pruzaju najvecu dobrobit ti ustvari sve to pruzaju bez da se ti moras nesto posebno namucit...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 106 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz