Sada je: pon apr 29, 2024 5:06 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: ned sep 09, 2012 9:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 21, 2011 3:36 pm
Postovi: 248
Lokacija: skopje
Bas sam srecan zvoncice, jeste presno aktivira epifizu i regenerise se rskavica, te tecnost poreste u svim zglovobima posebno u kicmenom stupu. =D> neznam da li je moguce toliko ispravljanje ali cm najmanji problem - provereno:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon sep 10, 2012 8:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Ja sam narastao sigurnih 5 cm od kad pijem zelene sokove i od kada jedem puno sirove hrane. Ok, možda sam narastao jer imam tek 22 godine pa možda još rastem jer pubertet nije završio (inače sam kasno krenuo u pubertet sa 16 god.), ali svejedno, to je ipak na moju visinu dosta jer sam bio visok 183, a sad sam 188 cm i primijetio sam najprije po trapericama da su mi kraće nego prije.

E sad, palo mi na pamet, kako tijelo sve više dobiva hranu koja je sirova, a time i ujedno i puno više voća nego inače što je dobivalo, moglo bi se reći da je tijelo počelo raditi nekakvu prilagodbu novom načinu života jer kako je voće većinom na drveću, treba čovjek biti viši kako bi lakše dohvatio hranu, neki žirafa efekt :lol: Jer dok smo na mesu i kuhanoj hrani, em nema toliko minerala i vitamina kako bi tijelo bilo više jer bi to uzrokovalo veliko opterećenje na slabe kosti, a za takvu hranu ne trebamo biti visoki, dapače mali i zdepasti sa jakim nogama kako bismo mogli lakše obavljati poslove u polju, jer kad si visok, zemlja ti je daleko hahahahahah (to je ono - imati kost u trbuhu - teško ti se sagnuti, iako to ovisi o stupnju elastičnosti). Ja također primijećujem da sam si puno lakši, lakše se krećem i puno mogu skakati (sad mi je lako skočiti i pokrasti malo trešanja po putu :angel4: ) a i dalje mi je kilaža ista na 75 kg, pa bi i to moglo biti vezano uz već rečenu žirafa teoriju.

S metafizičkog pogleda na stvari - unosom hrane visokih vibracija svoje tijelo dovodimo na takve visoke vibracije jer energija je sve, tijelo je samo odraz naših osobnih vibracija. Zato bi dobivanje na visini na tjelesnoj bazi zapravo bila preslika dobivanja na visini osobnih vibracija. Čisti zakon : kako gore, tako dolje i kako siješ tako žalješ; a i matematički to može biti objašnjeno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon sep 10, 2012 8:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
Ja sam ostao iste visine,ali sam primjetio porast mišićne mase,najvjerovatnije od dosta konzumiranja kikirikija i orašastih plodova.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon sep 10, 2012 8:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
tzg je napisao/la:
Ja sam narastao sigurnih 5 cm od kad pijem zelene sokove i od kada jedem puno sirove hrane. Ok, možda sam narastao jer imam tek 22 godine pa možda još rastem jer pubertet nije završio (inače sam kasno krenuo u pubertet sa 16 god.), ali svejedno, to je ipak na moju visinu dosta jer sam bio visok 183, a sad sam 188 cm i primijetio sam najprije po trapericama da su mi kraće nego prije.

Ti si još uvek mlad, kod tebe verovatno nije završen rast. Muški su generalno late bloomers, mislim da je moguće i do 26. godine da rastete. Ja imam punih 37, pa mi ovo dođe totalno šokantno :shock:

Nego, kako se boriš sa napolitankama? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pon sep 10, 2012 10:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
Da, ja sam definitivno late bloomer, iz ružnog pačeta u labuda :rofl

Ne borim se, prihvatio sam ih, kužiš zen 8) Zapravo, jasno mi je zašto se "borim" s njima. Prije par dana sam otišao kod doktorice da mi uzmu krv i naprave nalaze jer sam bio totalno down, umor neviđeni, stresni posao, turizam i ponekad noćne smjene učinili su svoje - poremećen bioritam, nedovoljno sna i previše kortizola, a time i kiseliš u meni raste stalno. Nalazi su super, željeza ko da jedem čavle, magnezija, sve super i bolje od toga, MEĐUTIM, ŠEČER mi je na jako niskoj razini - 2. Jesam vadio krv nakon noćne smjene, pa nisam cijelu noć ništa jeo, jer sam se pridržavao onog prvila ne jesti prije vađenja krvi, pa može to biti, ali inače imam mali šečer. Rekla mi je da zbog toga imam te napade živčanosti i nervoze, a i da je taj umor posljedica toga. Da mi je željezo kojim slučajem nisko, samo bi se srušio dolje. Pa onda malo podbadanja s moje strane jer ja volim biti u pravu, pa ona isto, ugl. kad je rekla da vjerovatno zbog toga navalim na hranu kad krenem jesti i da se ne mogu iskontrolirati i da sigurno navaljujem na napolitanke (a nisam joj to rekao) vidio sam da ima pravo.

Btw, doktorica mi se inače bavi makrobiotikom u slobogno vrijeme i nikad mi do sada nije propisala lijek ili antibiotik, uvijek su savjeti bili prehrana, razni čajevi i trave, kao da nije lječnica opće prakse, čak je predložila i homeopatiju jednom i akupunkturu, a kad je čula da imam reiki, rekla je super, to pomaže :D zato je jako cijenim i držim za osobu koja dosta toga zna i koja je na sebi probala određene stvari vezane uz prehranu i alternativu. Također, mi je rekla da ću zbog ovakve prehrane, sirovom hranom, imati problema sa šečerom i da to vjerovatno neće odgovarati mojoj tjelesnoj konstrukciji i metabolizmu koju je jako brz (ja cijeli život imam onaj ideal po ayurvedi, da nakon svakog jela mora se imati nuždu, doma me zezaju da sam kao galeb, jer on sve što pojede odmah pos..... hahahahha, ali pustimo sa strane šalu, to je pokazatelj dobrog metabolizma).

Savjet je bio da jedem više mahunarki (grahorica), cjelovitih žitarica i morskih algi kako bih imao uravnotežen šečer u krvi, a i zbog toga jer sam joj jako mršav pa da popravim stanje s proteinima za mišićnu masu. Također, da tu i tamo jedem i povrće kuhano na pari i da stalno nešto grickam. Par dana sam se pridržavao toga i bilo mi je odlično, sve se nekako vratilo u normalu, sretan sam bio i pozitivan, umor nigdje, smiren :love3: Međutim, moja težnja da budem što više sirov, dovedu me uvijek do jedno te iste situacije = prežderavanje napolitankama i žudnja za integralnim kruhom. Jednostavno, nije 100% sirovo za mene očito i iz tog razloga sam prihvatio napolitanke kao normalu, a ne borbu. Prihvaćam da mi tijelo želi kuhanu hranu i ne borim se protiv toga, dapače prihvatio sam to iako sa borbom jer sam stvarno vjerovao sirovoj hrani. Trenutačno sam na jednoj mojoj ravnoteži i zadovoljan sam, imam energije i kreativnosti nakon dosta vremena i VOLJE !!! a i šečer mi je na 4 (provjerio jer mi baba ima onaj aparat).

Također, teško mi pada to stalno praćenje što jedem, kad ću jesti, dali je sirovo, dali je nažalost kuhano itd itd poludim, opterećuje me. Najbolje mi je kad je sve intuitivno, kad imam neku želju ja si je ispunim i tada sam dobro. Obično imam želje za voćem i salatama, ali i juhama i morskim algama (one su mi otkriće, baš su odlične) Npr. nekad se baš najedem navečer i ne osjećam se teško, i trbuh mi ujutro bude ravan ravniji, a kad idem protiv tijela i ne jedem navečer kad ono traži, sav budem napuhan ujutro. Kako to objasniti??????


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: uto sep 11, 2012 8:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
tzg je napisao/la:
Prije par dana sam otišao kod doktorice da mi uzmu krv i naprave nalaze jer sam bio totalno down, umor neviđeni, stresni posao, turizam i ponekad noćne smjene učinili su svoje - poremećen bioritam, nedovoljno sna i previše kortizola, a time i kiseliš u meni raste stalno. Nalazi su super, željeza ko da jedem čavle, magnezija, sve super i bolje od toga, MEĐUTIM, ŠEČER mi je na jako niskoj razini - 2. Jesam vadio krv nakon noćne smjene, pa nisam cijelu noć ništa jeo, jer sam se pridržavao onog prvila ne jesti prije vađenja krvi, pa može to biti, ali inače imam mali šečer. Rekla mi je da zbog toga imam te napade živčanosti i nervoze, a i da je taj umor posljedica toga. Da mi je željezo kojim slučajem nisko, samo bi se srušio dolje. Pa onda malo podbadanja s moje strane jer ja volim biti u pravu, pa ona isto, ugl. kad je rekla da vjerovatno zbog toga navalim na hranu kad krenem jesti i da se ne mogu iskontrolirati i da sigurno navaljujem na napolitanke (a nisam joj to rekao) vidio sam da ima pravo.

Ja sam pre par godina tako napravila haos u organizmu, zamenivši noć za dan. Imala sam previše posla, da bih stigla da sve pozavršavam, radila sam noću (radni učinak mi je bio veći jer nije bilo nikoga da me smara, kao preko dana). Međutim život koji nije usklađen sa circadian rhythms dovodi do poremećaja u funkcionisanju endokrinog sistema.

Nije trebalo rezultate da radiš nakon noćne smene. Nemam predstavu odatle ti tako nizak šećer. Čak i u vreme kada sam se lečila od kandide, pa sprovodila onu sumanutu dijetu na bazi mesa, ribe, jaja, povrća, bez voća, sa ugljenim hidratima svedenim na minimum, šećer mi je bio na 4. Doktorka sa BRT me prepala, kao i stomatolog, jer sam ih posetila isti dan i oboje su me pitali da li bolujem od dijabetesa - dah se osećao na ketone. Organizam je, usled lišenosti unosa UH, prešao u stanje ketoze. Odmah sam otišla u lab na ispitivanja i odahnula kad se ispostavilo da mi je šećer na 4 - hoću da kažem da čak i u tim uslovima neunošenja UH, nisam oborila šećer na donju granicu.

Tvoja doktorka je super, treba da je poslušaš. Ako si premršav, uvedi mahunarke u redovnu ishranu - bićeš sit ceo dan, bez toga da moraš da ždereš na svakih pola sata. Pored toga unosiš savršeno zdrave namirnice, a zajedno sa drugim kompleksim UH će ti regulisati i šećer. Težnja pošto-poto da se održi 100% sirova ishrana dovodi do konstantne izgladnelosti (svaka čast onome ko može da po ceo dan jede voće i da se oseća podmirenim), a onda sledi prežderavanje prvom nezdravom namirnicom sa kojom dođeš u kontakt.

Kad si već pomenuo tvoju doktorku, moram da spomenem ovdašnju njenu koleginicu, koja pacijentima koji dolaze sa temperaturom savetuje da nikako ne unose voće, jer C vitamin podstiče bujanje virusa i da dok god su bolesni jedu isključivo kuvani krompir :rofl


tzg je napisao/la:
vjerovatno neće odgovarati mojoj tjelesnoj konstrukciji i metabolizmu koju je jako brz (ja cijeli život imam onaj ideal po ayurvedi, da nakon svakog jela mora se imati nuždu, doma me zezaju da sam kao galeb, jer on sve što pojede odmah pos..... hahahahha, ali pustimo sa strane šalu, to je pokazatelj dobrog metabolizma).

Svaka ti čast :lol: Znam lika koji ima fantastične mehanizme oslobađanja od otrova, hrani se užasno nezdravo, ali stolicu ima 4 puta dnevno i metabolizam poput tebe - nedugo nakon obroka, ima pražnjenje creva. Pritom mu se i kroz pore oslobađa miris toksina. Kad je uveo u ishranu ZKS bio je potpuno oduševljen, kucao mi je SMS-ove: "Već druga nedelja kako ne vonjam kao strvina! Neviđeni trip!" :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri sep 12, 2012 2:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
mene non stop tera na WC, gotovo nakon svakog obroka.. stvarno se osecam kao pticica, odeca mi uopste nije potrebna... imate li vi ostali takve "napade"? je li to normalno da me potera posle skoro svakog obroka? ne znam sta da radim, malo me i nervira.. ne mogu da krenem nigde dok nisam siguran da sam se dovoljno ispraznio...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri sep 12, 2012 11:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Jedan od najboljih strucnjaka sto se tice veganske prehrane.




http://www.heartattackproof.com/
Njegov sajt. preko 90% ljudi u njegovim godinama ima stomacinu kao da su pojeli 3 lubenice i gojazno je a pogledajte njega.Fit, cak i trci cesto =D>

p.s. Evo sta kaze o zelenim kasastim sokovima

Smoothies – How about smoothies? I love them!
Avoid smoothies. The fiber is so finely pureed that its helpful properties are destroyed. The sugar is stripped from the fruit, bypasses salivary digestion and results in a surge of glucose and the accompanying fructose contributes to inflammation and hypertension.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Zadnja izmjena: Saty; sri sep 12, 2012 12:43 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri sep 12, 2012 12:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Remain je napisao/la:
mene non stop tera na WC, gotovo nakon svakog obroka.. stvarno se osecam kao pticica, odeca mi uopste nije potrebna... imate li vi ostali takve "napade"? je li to normalno da me potera posle skoro svakog obroka? ne znam sta da radim, malo me i nervira.. ne mogu da krenem nigde dok nisam siguran da sam se dovoljno ispraznio...


ja kad jedem voce il kasaste sokove rapidno pocnem da gubim kilazu tako da to ne moze da mi bude obrok.Za nekog ko treba da smrsa najbolji i najlaksi nacin je da jede voce i povrce.Sto se tice toga pa naravno da ces stalno ici u wc da piskis kad su voce i povrce preko 90% voda.Ja sam jednom stavio 25 banana u blender sa nekim povrcem, to se svarilo za sekundu.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri sep 12, 2012 12:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
I ja isto, dok sam jeo sve i svašta isto mi je stolica bila regularna, cijeli život sam takav, ja se čudim drugim ljudima kako mogu samo jedanput u danu imati stolicu, a ja ih znam imati i po 4 :shock: Pogotovo se čudim tom sjedenju na wc školjci hahahhahaha čovjeće, pa šta radiš tamo tih pola sata i više - koji te to demoni muče :lol: to samo izbacič van i idemo dalje, ko i mokraću.

Uh od kada sam na ovakvoj prehrani još se to ubrzalo i uredovilo, a uopće više ne smrdim, jednostavno znoj mi više uopće ne miriše kao i prije, dok ovim mojima koji jedu samo meso, nimalo povrća i voća (da u obitelji samo ekstremi) znoj tako vonja da je to strašno, ja se cijeli dan mičem od wc nakon njih. To je jer ima toliko toksina tijelo pa onda to tako bude.

Taj brz metabolizam mi zapravo radi probleme, jer mogu ja trpiti, ali se onda počnem napuhavati kao balon pa onda se stalno osjećam bolesno i nervozno. Na poslu nemam vremena da se olakšam pa onda trpim 8 sati zapravo i to me ubije u pojam. Nije lako nama koji smo zdravi u bolesnom svijetu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri sep 12, 2012 3:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Remain je napisao/la:
mene non stop tera na WC, gotovo nakon svakog obroka.. stvarno se osecam kao pticica, odeca mi uopste nije potrebna... imate li vi ostali takve "napade"? je li to normalno da me potera posle skoro svakog obroka? ne znam sta da radim, malo me i nervira.. ne mogu da krenem nigde dok nisam siguran da sam se dovoljno ispraznio...

Ja ne nakon svakog obroka, obično 1-2x dnevno, ponekad se dešava da bude i 3x ali to je već ređe. Ti si kao moj prijatelj koga sam spominjala u prethodnom postu - kad je na katastrofalnoj ishrani, ima 4 pražnjenja. Kad uvede ZKS, onda mi spominje sve po spisku, jer mu dnevni bilans izađe na 6x :lol: Doživljava nervne slomove, ali je sa druge strane srećan što ne ostavlja za sobom gadne telesne mirise.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri sep 12, 2012 3:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:
Njegov sajt. preko 90% ljudi u njegovim godinama ima stomacinu kao da su pojeli 3 lubenice i gojazno je a pogledajte njega.Fit, cak i trci cesto =D>


Esi navodno ima odlične rezultate sa pacijentima, ali njegov pristup je užasno restriktivan. On svim pacijentima sa kardio-vaskularnim oboljenjima potpuno ukida bilo kakve izvore masti, ne samo da im nije dozvoljena konzumacija hladno ceđenih ulja, već ne dozvoljava ni semenke ni orašaste plodove. Furhman je navodio studije po kojima su kardio-vaskularni pacijenti postizali mnogo bolji % izlečenja ukoliko su u ishrani imali i nuts&seeds.

Meni se čini da njemu lično nedostaju masti u ishrani. Da li si video kako se kreće? U vreme kada je sniman "Forks over knives", on i Kolin Kembel su mi delovali kao dva uvoštena robota. Nema elastičnost pokreta pri kretanju, imaš utisak kao da ga je stegla reuma. Lice mu je naborano, generalno deluje stariji nego što zaista jeste. Jedino što mu je oko bistro :)

Saty je napisao/la:
p.s. Evo sta kaze o zelenim kasastim sokovima

Smoothies – How about smoothies? I love them!
Avoid smoothies. The fiber is so finely pureed that its helpful properties are destroyed. The sugar is stripped from the fruit, bypasses salivary digestion and results in a surge of glucose and the accompanying fructose contributes to inflammation and hypertension.


Ovde ga stvarno pretera! Blender kida ćelijske zidove i čini ćelijske sadržaje dostupnijim za iskorišćavanje. To da vlakna iz blendovanog soka odlično rade svoj posao, može svako vrlo lako da se uveri na osnovu pražnjenja creva. Nisam za to da dnevni meni bude sastavljen isključivo od voća, ali tvrditi da fruktoza dovodi do upalnih procesa je zaista preterano - kao ona naručena istraživanja gde su objavili da voće izaziva rak! Ništa tu nije "stripped" jedno od drugog, kad izblenduješ celu voćku, dobiješ celovitu biljnu namirnicu koja se brže svari i bolje iskoristi - to je sve.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri sep 12, 2012 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
tzg je napisao/la:
Uh od kada sam na ovakvoj prehrani još se to ubrzalo i uredovilo, a uopće više ne smrdim, jednostavno znoj mi više uopće ne miriše kao i prije, dok ovim mojima koji jedu samo meso, nimalo povrća i voća (da u obitelji samo ekstremi) znoj tako vonja da je to strašno, ja se cijeli dan mičem od wc nakon njih. To je jer ima toliko toksina tijelo pa onda to tako bude.

:rofl Ja sam najsrećnija bila u vreme religioznih postova, jer se tada svi u kući prebacuju na biljnu hranu i nema više nepodnošljivog smrada, koji se (zanimljivo) širi samo od muških predstavnika, dok žene izgleda nemaju tu sposobnost ratosiljanja toksina putem kože. Mojima sam uvela ZKS, tako da je čak i tako mala intervencija u inače svaštojedskoj ishrani dovoljna da reguliše telesni miris.

tzg je napisao/la:
Taj brz metabolizam mi zapravo radi probleme, jer mogu ja trpiti, ali se onda počnem napuhavati kao balon pa onda se stalno osjećam bolesno i nervozno. Na poslu nemam vremena da se olakšam pa onda trpim 8 sati zapravo i to me ubije u pojam. Nije lako nama koji smo zdravi u bolesnom svijetu.

To nikako nemoj da radiš, obavezno isprazni creva svaki put kad osetiš potrebu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: sri sep 12, 2012 4:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 21, 2011 4:55 pm
Postovi: 99
U vi žene tako lijepo mirišete čak i kada se hranite i sa junk foodom, dok mi muški smrdimo ko kuga, baš ste sretne, zato vas i volimo :mrgreen:

Kod mene nikad nema odmora od mesa, još je gore kad su u pitanju religijski blagdani, tek tada krene prejedanje mesom i krumpirom i kolačima. Inače mi tu u Istri i nismo bog zna koliko religiozni i nitko se ne pridržava posta, dapače to nam je prilika da se svi skupimo i dobro prejedemo :twisted: Najgore je oko Božića, ufff

A znam da nije dobro trpiti, ali ča ćeš, dobro da stignem pojesti nešto. Još samo dva tjedna i sve gotovo, izdržao sam cijelo ljeto pa ću još malo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet sep 13, 2012 7:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
ljudi malo sad ulecem ali valjda je i tema za to:

Ja sam se za ovaj nacin ishrane zainteresovao nakon sto sam procitao knjige Vadim Zelanda te imam 2 pitanja:

-pre svega, zasto neki smatraju da je proklijalo zrno soje ``nezdravo`` i stetno?
na primer zena koju poznajem mi je rekla da to ne valja jesti tako, ono, odstajalo u vodi a kad je pitam za objasnjenje ne zna.

-I jos, koliko se secam iz njegove knjige, on preporucuje za pasulj kao pripremu da se prelije vrelom vodom i tako nesto, cu da vidim detalje.
ALI ja stavio sinoc pasulj u vodu pa kad se jav sunce...i evo sad probam ono mekano hrskavo milina

IMA LI neceg sto bi trebao da znam?
:read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet sep 13, 2012 5:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
zvonchica je napisao/la:
Saty je napisao/la:
Njegov sajt. preko 90% ljudi u njegovim godinama ima stomacinu kao da su pojeli 3 lubenice i gojazno je a pogledajte njega.Fit, cak i trci cesto =D>


Esi navodno ima odlične rezultate sa pacijentima, ali njegov pristup je užasno restriktivan. On svim pacijentima sa kardio-vaskularnim oboljenjima potpuno ukida bilo kakve izvore masti, ne samo da im nije dozvoljena konzumacija hladno ceđenih ulja, već ne dozvoljava ni semenke ni orašaste plodove. Furhman je navodio studije po kojima su kardio-vaskularni pacijenti postizali mnogo bolji % izlečenja ukoliko su u ishrani imali i nuts&seeds.

Meni se čini da njemu lično nedostaju masti u ishrani. Da li si video kako se kreće? U vreme kada je sniman "Forks over knives", on i Kolin Kembel su mi delovali kao dva uvoštena robota. Nema elastičnost pokreta pri kretanju, imaš utisak kao da ga je stegla reuma. Lice mu je naborano, generalno deluje stariji nego što zaista jeste. Jedino što mu je oko bistro :)

Saty je napisao/la:
p.s. Evo sta kaze o zelenim kasastim sokovima

Smoothies – How about smoothies? I love them!
Avoid smoothies. The fiber is so finely pureed that its helpful properties are destroyed. The sugar is stripped from the fruit, bypasses salivary digestion and results in a surge of glucose and the accompanying fructose contributes to inflammation and hypertension.


Ovde ga stvarno pretera! Blender kida ćelijske zidove i čini ćelijske sadržaje dostupnijim za iskorišćavanje. To da vlakna iz blendovanog soka odlično rade svoj posao, može svako vrlo lako da se uveri na osnovu pražnjenja creva. Nisam za to da dnevni meni bude sastavljen isključivo od voća, ali tvrditi da fruktoza dovodi do upalnih procesa je zaista preterano - kao ona naručena istraživanja gde su objavili da voće izaziva rak! Ništa tu nije "stripped" jedno od drugog, kad izblenduješ celu voćku, dobiješ celovitu biljnu namirnicu koja se brže svari i bolje iskoristi - to je sve.


i ja sam bio za masti dok nisam poceo da unosim veliku kolicinu.Imao sam bolove sa leve strane grudi, koristio sam dosta ulja i kostunjavih plodova,soje koja je preko 40% mast.Masti jednostavno blokiraju arterije i vode do srcanih problema pre ili kasnije.Nisam primetio da se lose krece, mada ima skoro 80 godina.Ljudi s 80 godina ne mogu iz kreveta da ustanu.I on i Mekdugl zagovaraju ishranu sa malo masti, meni to najvise odgovara.Dakle nekih 60 grama kostunjavih plodova i dosta masti za ceo dan,nikakva ulja!!.Ima masti i u ostaloj hrani,lako se to nakupi.
Sto se tice smothie, meni je bolje jesti celo voce jer kad izblendam to se jako brzo svari.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet sep 13, 2012 9:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:
i ja sam bio za masti dok nisam poceo da unosim veliku kolicinu.Imao sam bolove sa leve strane grudi, koristio sam dosta ulja i kostunjavih plodova,soje koja je preko 40% mast.Masti jednostavno blokiraju arterije i vode do srcanih problema pre ili kasnije.Nisam primetio da se lose krece, mada ima skoro 80 godina.Ljudi s 80 godina ne mogu iz kreveta da ustanu.I on i Mekdugl zagovaraju ishranu sa malo masti, meni to najvise odgovara.Dakle nekih 60 grama kostunjavih plodova i dosta masti za ceo dan,nikakva ulja!!.Ima masti i u ostaloj hrani,lako se to nakupi.
Sto se tice smothie, meni je bolje jesti celo voce jer kad izblendam to se jako brzo svari.

Naravno da ni u čemu ne treba preterivati. Eselstin ne dozvoljava nikakav unos masti, ne samo kroz ulja, već ni kroz nuts&seeds, što je ekstrem. Da bi korisni sastojci iz zeleniša mogli da se iskoriste (na primer vitamin A), potrebno je da postoje zdrave masti u kombinaciji (kao što su mlevene semenke). Nema svrhe jesti pola kila zeleniša bez masti, ako isti efekat možemo da dobijemo sa znatno manjom količinom zeleniša unetom zajedno sa semenkama. To što sirovnjaci pričaju da u zelenišu ima omega 3 masti, to je smeh i šala - ima ali u malim količinama i bez recimo lanenog semena/konoplje/chia semenki, nema dobrog veganskog izvora omega 3 masti (ja jedem ribu, pa unosim i na taj način).

Soju vrlo retko jedem, non GMO sojine ljuspice ili jednom u sto godina tofu, tako da ne mogu iz iskustva da govorim o efektima soje.

Pogledaj "Forks over knives" pa ćeš videti o čemu pričam - danas Esi ima punih 78 godina, tu je bio nešto mlađi. Jeste vitak, ali pokretljivost mu je loša za te godine.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet sep 13, 2012 9:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
snoopy je napisao/la:
-pre svega, zasto neki smatraju da je proklijalo zrno soje ``nezdravo`` i stetno?
na primer zena koju poznajem mi je rekla da to ne valja jesti tako, ono, odstajalo u vodi a kad je pitam za objasnjenje ne zna.

-I jos, koliko se secam iz njegove knjige, on preporucuje za pasulj kao pripremu da se prelije vrelom vodom i tako nesto, cu da vidim detalje.
ALI ja stavio sinoc pasulj u vodu pa kad se jav sunce...i evo sad probam ono mekano hrskavo milina

IMA LI neceg sto bi trebao da znam?
:read:


Isklijavanje soje imaš na ovom linku (ja je nikad nisam klijala).

http://www.sproutpeople.com/seed/print/soy.html

Pasulj se ne isklijava, jer isklijali pasulj obiluje toksinima. Jedi ga slobodno skuvanog jer je zdrav (naravno, prethodno veče ga potopiš, pa baciš ujutru tu vodu).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet sep 13, 2012 9:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri sep 21, 2011 9:08 pm
Postovi: 225
Saty je napisao/la:
Masti jednostavno blokiraju arterije i vode do srcanih problema pre ili kasnije.Nisam primetio da se lose krece, mada ima skoro 80 godina.Ljudi s 80 godina ne mogu iz kreveta da ustanu.I on i Mekdugl zagovaraju ishranu sa malo masti, meni to najvise odgovara.Dakle nekih 60 grama kostunjavih plodova i dosta masti za ceo dan,nikakva ulja!!.Ima masti i u ostaloj hrani,lako se to nakupi.


I još nešto što sam htela da kažem u prethodnom postu ali sam zaboravila da otkucam - "stari" autori su tvrdili da hladno ceđena ulja čiste krvne sudove, dok po istraživanjima koje je navodio Esi, čak i maslinovo ulje smanjuje protok krvi kroz krvne sudove (merenja su vršena neposredno nakon obroka), čini mi se da je najmanja štetnost bila od ulja repice, za koje se niko od zagovornika zdrave hrane baš i ne otima...Tako da je nije lako razlučiti žito od kukolja. Svakako je bolje dati prednost semenkama, ali ja u sirove salate sipam i hladno ceđeno maslinovo ulje, kao i preko termički obrađenog povrća.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet sep 14, 2012 12:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 16, 2010 10:38 pm
Postovi: 204
zvonchica je napisao/la:
Naravno da ni u čemu ne treba preterivati. Eselstin ne dozvoljava nikakav unos masti, ne samo kroz ulja, već ni kroz nuts&seeds, što je ekstrem. Da bi korisni sastojci iz zeleniša mogli da se iskoriste (na primer vitamin A), potrebno je da postoje zdrave masti u kombinaciji (kao što su mlevene semenke). Nema svrhe jesti pola kila zeleniša bez masti, ako isti efekat možemo da dobijemo sa znatno manjom količinom zeleniša unetom zajedno sa semenkama. To što sirovnjaci pričaju da u zelenišu ima omega 3 masti, to je smeh i šala - ima ali u malim količinama i bez recimo lanenog semena/konoplje/chia semenki, nema dobrog veganskog izvora omega 3 masti (ja jedem ribu, pa unosim i na taj način).

Soju vrlo retko jedem, non GMO sojine ljuspice ili jednom u sto godina tofu, tako da ne mogu iz iskustva da govorim o efektima soje.

Pogledaj "Forks over knives" pa ćeš videti o čemu pričam - danas Esi ima punih 78 godina, tu je bio nešto mlađi. Jeste vitak, ali pokretljivost mu je loša za te godine.


Evo da se i ja u necemu u potpunosti slozim sa zvonchicom! =D>

Znaci, nema sanse da bih iz ishrane izostavio semenke i orasaste plodove! Nekako, zdrav razum i cista logika govori da su te stvari itekako potrebne... Niti smo mi ljudi krave da nam je prirodno da gomilu trave zvacemo, niti su krave sposobne da se bave sa orasastim plodovima i semenkama.. To je znaci cista zdravorazumska logika - u zelenisu ima puno vise necega cega u semenkama i oras. plodovima bas i nema, a s druge strane u sem./or. plodovima ima puno vise necega cega u zelenisu bas i nema previse... S jedne strane vitamini recimo - s druge strane proteini, masti i minerali takodje u puno vecem procentu! I neke studije su zaista pokazale da se postize bolji ucinak za srce i krvne sudove uvodjenjem u ishranu semenki i orasastih plodova tj. zdravih masti negoli samo ili uglavnom voca i povrca... Kombinacija svih mogucih vrednih sastojaka hrane u dovoljnoj meri je definitivno najbolja opcija za organizam, jer sve to najbolje deluje zajedno.. kad nema dovoljno jednoga, dzaba ti previse drugoga, i obrnuto... Jednostavno stvari u svojoj sustini tako funkcionisu u organizmu.... Naravno da treba biti umeren, ali sad bas ici u neke druge krajnosti a bez valjane osnove prosto ispada besmisleno... Bitno je da organizam moze iskoristiti ono sto unese od tih sastojaka - ipak previse vrednih da bi se tek tako bacale... :wink:

Ovaj lik Esi je tu bio nesto stariji nego moj otac danas, a moj otac naravno ne vodi ni priblizno racuna o ishrani koliko cika Esi... A eto, stari mi je jako vitalan i deluje prilicno mladje negoli cika Esi... Nesto tu kod njega ipak ne funkcionise bas najbolje cini mi se, bez obzira na njegove godine.... [-X Mislim, daleko od toga da covek izgleda matoro, ali s obzirom na energiju mog oca ovaj bi trebao delovati kao turbo masina! :D Ne znam, mozda gresim... Mozda mi samo ovde tako deluje... Al opet.. Ja se bas i ne slazem sa obaveznim izbacivanjem nuts&seeds... Ajde da je rekao da sve treba izbaciti, tu bih ga jos i nekako shvatio... :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1642 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz