Sada je: čet mar 28, 2024 3:23 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: ned feb 03, 2013 10:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 8:55 pm
Postovi: 32
To je to,u poslednje vreme sve je vise ljudi zainteresovano za zeolit..........

_________________
Ko u cuda veruje,taj cuda i stvara


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: ned feb 03, 2013 2:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 23, 2012 6:14 pm
Postovi: 169
http://www.panaceo.hr/zeolit.html

_________________
Neznanje je majka svih zala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: ned feb 03, 2013 6:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 16, 2012 4:58 am
Postovi: 6
Dali ciscenje organizam pomaze oko reume i reumatske obolenja?Ovde na forumu ima mnogo takve tekstove za minerale, ciscenje organizma i drugo, ali svi su suprotni jednom drugom.Jedni tekstovi kazu drugo da jedes, a jedne kazu trecem da jedes, pa neznam sto je najbolje?:)

Sta je bolje za reumatske bolesti?Koloidno srebro, gledanje u sunce ili ciscenje organizma?Ako neko bolje zna ovu problematiku bio bih zahvalan ako mi objasni.Izvinite na greske u pravopisu, jer ne poznajem bas dobro srpsko-hrvatski jezik.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pon feb 04, 2013 2:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri mar 14, 2012 7:07 pm
Postovi: 10
Kid_A je napisao/la:
Dali ciscenje organizam pomaze oko reume i reumatske obolenja?Ovde na forumu ima mnogo takve tekstove za minerale, ciscenje organizma i drugo, ali svi su suprotni jednom drugom.Jedni tekstovi kazu drugo da jedes, a jedne kazu trecem da jedes, pa neznam sto je najbolje?:)

Sta je bolje za reumatske bolesti?Koloidno srebro, gledanje u sunce ili ciscenje organizma?Ako neko bolje zna ovu problematiku bio bih zahvalan ako mi objasni.Izvinite na greske u pravopisu, jer ne poznajem bas dobro srpsko-hrvatski jezik.Pozdrav

Pomaze. Neznam na koje ciscenje konkretno mislis?
Pomocu sirove hrane mozes da ocistis organizam, ali nije to to. Neznam koliko si star, koliko si zatrpan necistocama, ali ako si se npr. 20 godina hranio kao danasnji ljudi, verovatno bi ti trebalo 10 godina da budes na sirovoj hrani pa da se "ocistis".
Koloidno srebro ne cisti organizam, vec ubija bakterije i viruse - sto je ogromna razlika.
Gledanje u sunce ti isto nece ocistiti organizam.

Da hoces ocistiti samo creva, pomogla bi ti npr. sirova hrana, ali za reumatske bolesti ti treba temeljno ciscenje - gladovanje/post.
Obavezno procitaj neku knjigu o tome, jer to nije sala pogotovu ako ti je organizam jako "necist". Npr: http://www.4shared.com/office/Jy8SbxaB/ ... vanje.html
ili http://www.4shared.com/office/841BK7AP/ ... je_uz.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pon feb 04, 2013 9:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:27 pm
Postovi: 66
Za colon cleasing ti je dosta dobro ovo

http://www.blessedherbs.com/

Za antiparazitni ima dosta toga na forumima. Matičnjak iz Osijek ima sad u ponudi (nisam probao).

Za destiliranu vodu

http://vervita.hr/proizvodi/cijena/dest ... de-vervita

Dobri destilatori, jedino destilacija traje 5 sati za 4l.

Za ostalo bookse sa
galaksija.info/forum


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sri feb 06, 2013 7:07 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 16, 2012 4:58 am
Postovi: 6
nanovskim je napisao/la:
Kid_A je napisao/la:
Dali ciscenje organizam pomaze oko reume i reumatske obolenja?Ovde na forumu ima mnogo takve tekstove za minerale, ciscenje organizma i drugo, ali svi su suprotni jednom drugom.Jedni tekstovi kazu drugo da jedes, a jedne kazu trecem da jedes, pa neznam sto je najbolje?:)

Sta je bolje za reumatske bolesti?Koloidno srebro, gledanje u sunce ili ciscenje organizma?Ako neko bolje zna ovu problematiku bio bih zahvalan ako mi objasni.Izvinite na greske u pravopisu, jer ne poznajem bas dobro srpsko-hrvatski jezik.Pozdrav

Pomaze. Neznam na koje ciscenje konkretno mislis?
Pomocu sirove hrane mozes da ocistis organizam, ali nije to to. Neznam koliko si star, koliko si zatrpan necistocama, ali ako si se npr. 20 godina hranio kao danasnji ljudi, verovatno bi ti trebalo 10 godina da budes na sirovoj hrani pa da se "ocistis".
Koloidno srebro ne cisti organizam, vec ubija bakterije i viruse - sto je ogromna razlika.
Gledanje u sunce ti isto nece ocistiti organizam.

Da hoces ocistiti samo creva, pomogla bi ti npr. sirova hrana, ali za reumatske bolesti ti treba temeljno ciscenje - gladovanje/post.
Obavezno procitaj neku knjigu o tome, jer to nije sala pogotovu ako ti je organizam jako "necist". Npr: http://www.4shared.com/office/Jy8SbxaB/ ... vanje.html
ili http://www.4shared.com/office/841BK7AP/ ... je_uz.html


Problem je to sto ja sam imao infarkta pred 8 godina i pijem lekove 2 puta dnevno.Nemogu na gladnom zeludniku da pijem lekove, jer pokvaricu zeludnik. Iden stalno na kontrole zbog srca i stalno imam dobre rezultate sto se tice srca i pritiska, ali ovo sad sto me zadesilo sa reumom me izluduje.Kad nemam reume hodam sasvim normalno, a kad imam nemogu da se kretem nigde.Vidim da mnogo ljudi pate zbog reume.

Imas neki savet?

Ovde kazu da nemozes da cistis organizam ako pijes lekove, ali ja to nemogu da ostavim.Moram da pijem lekove.Dali je to dozvoljeno?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sri feb 06, 2013 1:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri mar 14, 2012 7:07 pm
Postovi: 10
Kid_A je napisao/la:
Problem je to sto ja sam imao infarkta pred 8 godina i pijem lekove 2 puta dnevno.Nemogu na gladnom zeludniku da pijem lekove, jer pokvaricu zeludnik. Iden stalno na kontrole zbog srca i stalno imam dobre rezultate sto se tice srca i pritiska, ali ovo sad sto me zadesilo sa reumom me izluduje.Kad nemam reume hodam sasvim normalno, a kad imam nemogu da se kretem nigde.Vidim da mnogo ljudi pate zbog reume.

Imas neki savet?

Ovde kazu da nemozes da cistis organizam ako pijes lekove, ali ja to nemogu da ostavim.Moram da pijem lekove.Dali je to dozvoljeno?


Mnogi pate, jer se nezdravo hrane, a carobna pilula ne postoji. Ljudi koji zive zdrav zivot nepate od bolesti! Svi bi da se prejedaju mesa, nezdravo zive, a kada ih nesto boli da popiju carobnu pilulu (lekove, ili kod "alternativaca" zeolit, magnezijum, srebrna voda, zapper itd...). Epa, priroda tako ne funkcionise, barem ne dugotrajno. Nemozes se trpati otpadom, a zatim popiti npr. zeolit pa da sve neutralises. Neide to tako. Ljudi se kljukaju sa losom hranom, pa zatim sa otrovima (lekovima, secerom, emulgatorima). Organizam nemoze sve da izbaci, pa gomila otrove negde gde sto manje smetaju - npr. u zglobove.

Prvo sto bih na tvom mestu uradio, je presao na sirovu hranu - postepeno. Izbaci zivotinjske namirnice, beli hleb. Rafinisana ulja, secer, kafu, sokove (iz prodavnice) ni ne pomisljaj da koristis. Cisti creva (klistir).

Da li si siguran da ti lekovi dugotrajno pomazu? Za pocetak procitaj knjigu: http://www.4shared.com/office/SOaWhHjd/file.html

Ako se odlucis za gladovanje, obavezno procitaj:
http://www.4shared.com/office/Jy8SbxaB/ ... vanje.html
http://www.4shared.com/office/oOvzCY45/ ... je_na.html
pre toga se ocisti od parazita:
http://www.4shared.com/office/SQsJcuBt/ ... z_par.html
Ima jos puno knjiga o gladovanju/postu: Arnold ehret, Paavo Airola, Nikolajev Nilov itd...

I naravno da nemozes da gladujes/postis i da istovremeno pijes otrove (lekove, kafu...), ili udises otrove (cigare). Tj. mozes, ali ti nebih savetovao.
Za vreme ciscenja organizma, moguce je da ti bude neprijatno, glavobolja, mozda temperatura - to je zbog toga sto otrovi polako pocinju da izlaze. Da bi to sto vise smanjio, procitaj knjigu o tome....

Ovo je samo moje misljenje, ja nisam lekar. Svako je odgovoran za svoje zdravlje :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet feb 07, 2013 7:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
koliko su meni neki ljudi objasnili, najvaznija je stvar imati cista crijeva da sve sto tijelu ne treba moze izbaciti

ako je dimnjak zastopan, ukucani ce se ugusiti

ako je auspuh zastopan, auto nece raditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet feb 07, 2013 5:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri mar 14, 2012 7:07 pm
Postovi: 10
boki je napisao/la:
koliko su meni neki ljudi objasnili, najvaznija je stvar imati cista crijeva da sve sto tijelu ne treba moze izbaciti

ako je dimnjak zastopan, ukucani ce se ugusiti

ako je auspuh zastopan, auto nece raditi

Skroz si u pravu. Ako je dimnjak cist, dim izlazi napolje i sve je ok.
Ali ako dimnjak 10 godina nije cist, cela kuca smrdi na dim, zidovi su "povukli" dim. Tada ciscenje samo dimnjaka ne pomaze, vec treba dobro ocistiti i celu kucu, namestaj id....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: ned aug 11, 2013 12:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 11, 2013 11:44 am
Postovi: 24
galaksija je napisao/la:
evo, postavio sam taj tekst ovdje:


http://www.galaksija.com/zdravlje/Liver ... ansing.htm


Pozdrav!

Citam o oba nacina o ciscenju tijela, ovaj prvi cini se cisti cijelo tijelo a drugi samo zuc i jetru? Za ovo prvo ciscenje bila bi spremna uraditi ali mislim da u Bosni nema svih pomenutih preparata. Jedino da narucim izvana ali odakle?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: ned aug 11, 2013 9:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 11, 2013 11:44 am
Postovi: 24
evo da se i ja prijavim nova sam i nadam se da me sistem nece izbaciti :) tek da nesto napisem pozdrav svima na dobrom radu, hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet aug 30, 2013 12:15 pm 
Velika je tema za obilnim postovima. Jel mi moze neko reci koju metodu 'ciscenje organizma' svi najvise praktikujete? Nema nikakvih nuspojava po organizam?


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet okt 24, 2013 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
pa konkretno gladovanje :D limunada s medom i kajenom; sto duze to bolje; samo za klistir kvalitetnu sol naći sa što boljim sastavom minerala.
potom nakon odvikavanja prehrana sirovom hranom; opcenito nakon detoxa i kamenje je veoma ukusno.
nadalje i nastavku sirovog hranjenja, ili opcenito zdravije prehrane domace vecinski veganske, mjesečno bi uzeo 3-4 dana "posta" na klistiru, godisnje jednom 20-25 dana i miran si.

sungazing je odlicno radit uz to; kao i tai chi; meditaciju; jer nije sve u tijelu, veci dio je bas upravo u mentalnom dijelu bića, treba se rješit i toga sto nas navodi na takav nacin zivota.

za koloid Ag-a neznam kako reagira sa prvonavedenom.


ako bas ocete ono medicinski ciscenje, koje ja nebih; uz dijetu; svakodnevno osmotski /sol/, bilo oralni ili rektalni klistir uz kamboochu napravljenu sa zelenim i čajem od sene. il samo sena :D

iii prije u knjiznicu, trebat cete stogod i citat kad dosade tekstovi sa deterdženta a vi na šolji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet okt 24, 2013 9:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 09, 2013 8:06 pm
Postovi: 295
Lokacija: tu i tamo
Zeolit je prvenstveno za ciscenje od teskih metala ,pesticida i hemijskih zagadjenja tla (japanci su cistili zemljiste oko Fukusime) .U srbiji je zeolitom tretirana stocna hrana zagadjena aflatoksinom itd. Za ljudsku upotrebu kupovati samo uapoteci ili zdravoj hrani!! Ja sam koristila , nije lose trba povremeno pauzirati ali ima jedan problem. Svi oni koji piju neke lekove,moraju napraviti razmak od bar 2 sata od uzimanja leka i posle uzeti zeolit pa opet pauza od 2 sata. To je zato sto zeolit ponistava delovanje leka (hemija) !!! Eto pa odlucite sami, Korisno jeste , znam iz iskustva.

_________________
Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet okt 31, 2013 7:03 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned aug 11, 2013 11:44 am
Postovi: 24
mozete li mi reci sta je "kajena"? hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet okt 31, 2013 1:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
hijazen je napisao/la:
mozete li mi reci sta je "kajena"? hvala


čili
http://en.wikipedia.org/wiki/Cayenne_pepper

korisne su i domaće ljute. slavonci i madjari imaju brutalne paprike. samo da su sti manje tvornički obradjene.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet maj 15, 2014 2:47 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 15, 2014 2:25 am
Postovi: 8
po meni za ciscenje organizma su najbolji zeleni čaj, jabuka, grejf i trčanje i to je to

_________________
http://www.cestitkezarodjendan.org/
http://www.rodjendan.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sub sep 06, 2014 6:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 24, 2012 3:23 pm
Postovi: 47
Ovako, ja sam od 15 dana bila na ciscenju slicnom ovom i resila sam se nekih zdravstvenih boljki , poboljsala varenje- probavu i generalno mi treba manje sna i bistrija sa nego pre ciscenja.
Jedna od mojih gorih boljki je bio ekcem na ruci koji se vrlo rapidno pogorsavao i reagovao na hranu koju sam jela npr na paradajz mi je izrazito pucala koza i na papriku...
Imala sam uzasne glavobolje ako ne uzimam odredjenu kolicinu vode ili cak i ako uzmem one se pojave. I artritis u obe sake na velikim zglobovima prstiju.
Sve boljke su nestale perem sudove bez rukavica vec par dana i planiram da izdrzim bar 21-25 dana sledeci put.
Ekcem se iz dana u dan pogorsavao-poboljsavao bilo je uspona i padova al se drugi dan po uzimanju cvrste hrane potpuno smirio i nestao.
Bilo je malo bolova u zeludcu prvih tri dana po uzimanju cvrste hrane ali se resio sa jednim cajem od ne ljustenog ovasa prokuvanog u liti vode 5min i posle treba da stoji jos sat vremena u vodi dok se procedi i konzumira.
Nisam koristila ljutu pariku jer su mi se od prve limunade napravljene sa maple sirupom cayen papricicom i limunom pojavile uzasno lose mnogo gore nego ikad rane na ekcemu pa sam to izbacila i sve je islo ok, mozda cu sledeci put sve to ispostovati al sad nije moglo.
Prvi dan uzasna glavobolja skoro pa neizdrziva koja se blago nadovezala na sledeci dan.
Kad se prvi dan nisam ispraznila posle prve slane vode, napravila sam istu dozu odmah ujutru i opet nije bilo praznjenja pa sam nastavila da pijem limunadu i isparaznila se , onda sam treci dan uvece napravila klistir sa urinom i posle toga nije bilo problema sa praznjenjem.
Inace cim sam potrosila bocu sa javorovim sirupom nastavila sam sa medom jer je proveren i ispalativiji sa tim sto nisam stavljala 3 kasike nego 2 , kao ni sirupa nisam 3 vec dve i bilo je ok.
Glad je nestala posle prvog dana ali vec pri kraju 13-14-15 dan je bilo bas lose , mirisi salata i povrca su bili skoro ne izdrzivi pa sam prekinula ranije nego planirano.
Za 15 dana izgubljno 5kg u prvih 6 dana posle je kilaza samo stajala evo i sad stoji.
Preporucujem ovaj post inace nisam koristila organski limun nisam mogla da ga nabavim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pon sep 08, 2014 5:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
Mozes napisati jelovnik koji si ti koristila kod ciscenja!

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sri sep 10, 2014 3:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 29, 2012 5:07 pm
Postovi: 14
Pozdrav svima, pratim ovu temu cesto i sada sam se javio zbog jednog pitanja. Moj drugar je poceo da cisti organizam koristeci javorov sirup, limunadu i kayen papriku...ali sta mu se desolo to i jeste pitanje koje niko nije spominjao ovde..

on je citajuci da se ljudi oslobodili mnogih bolesti pa i hemoroida i fisura poceo ovo da praktikuje, medjutim zbog ljute paprike, naravno, haos mu je nastao tako da je samo mu bilo gore..hm...razmisljajuci sada o tome..dosao sam do zakljucka da ovo nije tako naivno i da ipak ima kontraindikacija. Kao sto su na primer navedeni problem, hemoroidi ili fisure, ne znam sta je sa ulceroznim kolitisom psoto osobe sa njim ne smeju ljuto da liznu i ko zna sta jos....

da li neko moze da kaze vise o ovome?


a jedno pitanje moje licno: zanima me i ciscenje organizma ovom metodom (pre par godina sam imao problema sa crevnom kandidom zbog antibiotika i od kad sam je sredio ne lizem nista slatko pa sam odustao zbog javorovog sirupa), post na vodi (koliko sam shvatio, ne jede s enista samo se pije voda) i suvo gladovanje. Pitanje je, posto bih krenuo prvi put u to, sta mi vi savetujete od metoda a da bude ne mnogo agresivan, mislim, za prvi put mozda da krenem neku blazu pa sledeci put da predjem na rigorozniju? Da li se klistirati urinom u toku bilo kje metode ciscenja ili ne?

Hvala puno na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz