Sada je: sub jun 01, 2024 7:56 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned okt 21, 2007 12:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 26, 2007 8:01 pm
Postovi: 17
Sto se tice unosa proteina, oni su dakako neophodi, izvor proteina i aminokiselina mora postojati u nekom obliku, jer neke po zivot vazne aminokiseline organizanm ne moze sintetizirati sam pa ih je vazno unositi putem hrane pa makar ona bila cistog biljnog porijekla.

Sto se tice soli, sol u hrani ne treba dodavati jer je hrana sama po sebi sadrzi dovoljno, uz uvijet da vam je prehrana raznolika.


Sto se tice uzimanja tiroksina ili slicnih lijekova za vrijeme ciscenja; posavjetovao bih vam da se ipak konzultirate sa endokrinologom, znam da su poznati hrvatski endokrinolozi po pojedinim bolnicama provodili terapiju gladovanjem kod mnogih endokrinoloskih poremecaja. Moje osobno misljenje je da ce vam reci da terapiju morate uzimati i redovito kontrolirati hormone stitnjace.

_________________
Sve oko nas i u nama je energija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 31, 2007 1:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto okt 30, 2007 1:50 pm
Postovi: 1
pozdrav svima,
planiram ici na ciscenje organizma limunovim sokom ali imam par pitanja
1. dali smijem piti antibaby pilule za vrijeme ciscenja?
2. sestra isto planira ici ali doji pa ju zanima dali bi to bilo stetno za mlijeko
?
3. probala sam napraviti sok i odvratan mi je, mislim da je problem u papriki, dali je smijem staviti u manjoj kolicini?

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 31, 2007 6:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
pozdrav svima!

završio sam parazit-program i mogu ga samo svakako preporučit!

osjećam se... ma šta da vam pričam!

mislim da sam se već godinama htio u dubini sebe osjećati tako zdravo.

:D

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 04, 2007 12:28 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 26, 2007 8:01 pm
Postovi: 17
anelis je napisao/la:
pozdrav svima,
planiram ici na ciscenje organizma limunovim sokom ali imam par pitanja
1. dali smijem piti antibaby pilule za vrijeme ciscenja?
2. sestra isto planira ici ali doji pa ju zanima dali bi to bilo stetno za mlijeko
?
3. probala sam napraviti sok i odvratan mi je, mislim da je problem u papriki, dali je smijem staviti u manjoj kolicini?

hvala


Sto se tice dojenja i gladovanja, nikako se sa time ne slazem, jer ce zasigurno izgubiti mlijeko.

_________________
Sve oko nas i u nama je energija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 04, 2007 11:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
anelis je napisao/la:
pozdrav svima,
planiram ici na ciscenje organizma limunovim sokom ali imam par pitanja
1. dali smijem piti antibaby pilule za vrijeme ciscenja?
2. sestra isto planira ici ali doji pa ju zanima dali bi to bilo stetno za mlijeko
?
3. probala sam napraviti sok i odvratan mi je, mislim da je problem u papriki, dali je smijem staviti u manjoj kolicini?

hvala


Tvoja sestra, dok doji..treba dojiti i misliti samo na to. treba jesti kvalitetnu i bogatu hranu. liječnici su jedno vrijeme tvrdili da ono što dojilja jede, ne utječe na kvalitetu mlijeka niti na dijete, ali su promijenili mišljenje i vratili se onom starinskom uvijerenju da dojilja treba dobro jesti i biti snažna, da treba dojiti kad dijete traži a ne "prema satu".

na dijetu za čišćenje ili za mršavljenje može tek kad završi s dojenjem.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 05, 2007 12:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
:)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Pitanje
PostPostano: sub nov 24, 2007 1:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
Pozdrav ekipi,
Imam jedno pitanje: namjeravam od ponedjeljka krenuti na ciscenje organizma, metodom koju je sminker navela na pocetku topica. dakle, limun, melasa, voda i paprika puder.
Moje pitanje je, smijem li koristiti kako razmucen u vodi(bez secera), koji pijem radi granicnog pritiska i koji mi pritisak odlicno odrzava u normali?
Smijem li piti omega3 kapsule(za ovo mislim da ne smijem ali nije zgorega pitati)?
Smijme li koristiti tablete magnezijuma, multivitamine, pivski kvasac(naravno, sve su bez secera)?
Smijme li piti caj od bijele imele?
Uf, tek sada vidim da ovo nije jedno pitanje, nego cetiri-pet. Hajde budite ljubzani, pa mi odgovorite prije ponedjeljka, tako da mirno u ponedjeljak mogu startati.
Pozdrav iz Holandije


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub nov 24, 2007 11:15 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4227
Mislim da od svega ovoga što si nabrojao može proći jedino blagi čaj. Moraš imati na umu da želudac nakon par dana potpuno prestane da radi, tj. tako bi trebalo!


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Limunada je dovoljna
PostPostano: uto nov 27, 2007 12:46 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 12, 2004 10:40 pm
Postovi: 15
Borise, ne treba ti ništa više da uzimaš osim "limunade". Ako si zabrinut za pritisak - to se prvo reguliše , od samog početka. Ne uzimaju se nikakvi vitamini , minerali ni lekovi.
Jedino kod ljudi na Insulinu , treba kontrolisati nivo šećera u krvi i dodavati onoliko koliko je potrebno. Mislim da sam i o tome pisala , mada sad nisam sigurna da li sam ?
Neko je ovde pre spomenuo da je to dijeta gladovanja!
To nije istina . To je mogao da napiše neko ko nikada nije bio na tome ili se nije pridržavao onoga što je napisano.
Nema potrebe da ikada budeš gladan , samo ako redovno piješ ( 5-6 ili više puta ) na dan limunadu. Ako si gladan , onda ili ne piješ dovoljno limunade ili je Maple Syrup ( Javorov sirup) veoma razređen od strane proizvođača , da bi ostvario veći profit.
U tom slučaju samo povećaj količinu siripa u limunadi.

Znam da je neprijatno piti morsku sol, ali nemojte je preskakati , jer ćete onda isprati elektrolite iz ćelija , a to je veoma opasno.
Da bi izbegli svakodnevnu upotrebu soli , možete ići sa Sena čajem za čišćenje. Treba ga piti svako veče. Samo ga nemojte napraviti previše jak , jer ćete imati neprijatan osećaj u stomaku i crevima.
Jedna kašičica Sena čaja na 200 - 250 ml vode je dovoljna .
Uz to , svaka 3-4 dana TREBA piti morsku so , onako kako sam napisala na početku - zbog elektrolita.
Ako ne možete naći onu sivo-plavu Morsku so, uzmite Himalajsku . Izgleda da se ona lakše nađe.

Pozgrav svima od Rade


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 28, 2007 4:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
Hvala rado,
Odlicno objasnjenje. Samo jos jedno pitanje: kako stoje stvari sa terapijama regularnih doktora? Naime, ja koristim svako vece 0,25mg Notrilona ( po preporuci psihologa, radi ratnih traumica i sl.). To je jako mala doza, ali on mi je podvukao, da ne smijem na svoju ruku prekidati unos. Hajde mi odgovori jos ovo, pa de se odlucim krenuti na ciscenje.
Inace, sve sam kupio. Melasa mi je ukusna. Pomalo nobicna, ali je slatka(mmmm....) sto je meni najvaznije. Bice dobro uz limun i crvenu papriku chilli). I jos nesto(oeps, opet ja): jeli ciscenje preporucljivo i starijim osobama (moja mama - 64)?

Pozdrav iz vec mracne Holandije (a tek je 16:41) - uzas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 28, 2007 10:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 12, 2004 10:40 pm
Postovi: 15
Borise, ne znam ja koji je to " doktorski lek" . što ti je prepisan . Stres možeš i na drugi način da odkloniš , ali to bi verovatno bila i druga teme.
Ako ideš na čišćenje , onda smanji uzimanje leka , prvo na pola ili svaki drugi dan , pa onda i to posle par dana smanji na pola i posle toga ti više neće ni trebati. Dok se organizam čisti ne uzimaju se nikakvi lekovi , ni vitamini , ni minerali . ništa .
Napisala sam da limunada čisti organizam od bolesnih , oštećenih i mrtvih ćelija , pa ti unošenje nekakvih "doktorskih otrova" samo opterećuje čišćenje. Bolje ti je da se na vreme odkačiš tog leka , posebno uz čišćenje organizma , nego da postaneš zavisan od njega , kao što tvoj doktor i predviđa. Zato ti je i rekao da ga redovno uzimaš - da bi se na njega navikao , a kad više ne bude imao nikakav efekat , onda ćeš dobiti novi i jači lek.

Za nikoga nije kasno da krene sa limunadom, bez obzira na godine.

Pozdrav od Rade


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 29, 2007 9:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
Hvala Rado.
I sam se vec duze vrijeme kanim, "odviknuti" od Notrilena. Posto je kolicina stvarno mala (25mg), vjerujem da cu moci bez toga. O mojim problemima, neki drugi put, mozda na posebnom topicu. Vjerujem da bi mnogima moja prica bila interesantna.
U svakom slucaju, hvala na savjetima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 29, 2007 3:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 12, 2004 10:40 pm
Postovi: 15
Borise, drago mi je da ćeš početi sa čiščenjem i ujedno "odkačiti" taj lek
Iako je samo 25mg - ni to ti ne treba. Čišćenje će ti mnogo pomoći i u tome
Pozdrav od Rade


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 13, 2007 11:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 326
Pozdrav svima...
Krenula bih sa terapijom ciscenja za nekoliko dana, pa me zanima da li moze da se koristi MALTEX (jecmeni slad), kao zamena za javorov sirup ili melasu :?:

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 25, 2008 1:08 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 07, 2008 12:55 pm
Postovi: 1
prvi put se javljam na ovaj forum mada ga često čitam. Imam problema sa šećerom, imam 40 godina i šećer 12 g/mol. Dvaput sam vać bio na kuri čišćenja po 10 dana i nakon 5-6 dana glukoza mi dodje u normalu i to traje mjesec dva. Sad sam u dilemi dali da krenem na kuru od 40 dana?? Inače sam zdrav (?) masnoće trigliceridi i sl ok. Kad sam bio na limunadi bilo mi je OK. Nikad nisam imao "petlju" izdržati dulje pa mi treba mala podrška. Nije mi bilo teško biti na limunadi već mi je bilo teže kad su svi oko mene "žderali ko svinje".Sad imam osječaj da bi opet mogao ići na to. Sav sam inaće u problemu imam troje dijece i ženu. Najstarija 16,12,6 godina sto probema??Ja sam inače obrtnik i stalno sam mislio da sam ja u stresu i da je moj problem u tome sad mi više ništa nije jasno i uopce neznam sto da mislim i sto da radim??Kad sam na limunadi čisto normalno funkcioniram i ponašam se, cak i jedno vrijeme poslije toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 25, 2008 9:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 23, 2005 7:55 pm
Postovi: 48
Konzumirajte zeleni caj! Predobar je :mrgreen: Dvije šalice dnevno i da vidiš promjene vec za mjesec dana :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 25, 2008 11:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
marinsche , također imam vrlo dobra iskustva sa zelenim čajem , a i crni je dobar. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 26, 2008 12:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Marinshe je napisao/la:
Konzumirajte zeleni caj! Predobar je :mrgreen: Dvije šalice dnevno i da vidiš promjene vec za mjesec dana :mrgreen:

:thumbup:
kazu neki da praave,sushtinske,trajne promene dolaze posle sedam godina redovnog konzumiranja
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 18, 2008 12:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 25, 2007 10:26 am
Postovi: 13
Jedno pitanje:
Gdje se u Zagrebu može nabaviti melasa i da li se umjesto melase može koristiti med(domaći)?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 25, 2008 2:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 25, 2007 10:26 am
Postovi: 13
Ponavljam pitanje:
Gdje se u Zagrebu može nabaviti melasa i da li se umjesto melase može koristiti med(domaći)?
Ima li koga? :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz