Sada je: sub apr 27, 2024 11:46 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet jan 05, 2007 3:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 04, 2007 8:32 pm
Postovi: 4
Zdravo ljudi, već duže vrijeme čitam forum i sad sam se registrirao.

Ovo čišćenje zvuči super samo imam par pitanja:

relativno sam zdrav, osim toga što se ne krećem (osim pješačenja od 1h svaki dan), pijem, pušim cigare i gras. Osjećam da mi tijelo treba čišćenje a i masa drugih znakova ukazuje na taj post.

Koliko dana mi preporučujete ? 10, 30 ili 40?
Smijem li se baviti sportom za vrijeme posta (jer krećem na capoeiru) ?
Koliko sam shvatio, cuga i cigare da ili ne ? U kojim količinama ?
Gras ?

Ima li kakvih mogućnosti da se razbolim od posta ?

Mnogo hvala,
konflikt


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 08, 2007 6:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Citat:
Koliko dana mi preporučujete ? 10, 30 ili 40?


Pa probaj prvo s 10. Ako mozesh i vishe svaka cast, produzi dalje..

Citat:
Smijem li se baviti sportom za vrijeme posta (jer krećem na capoeiru) ?

Normalno da se smesh baviti, cak je i pozeljno jer preko potenje se izbacivaju toksine, a interesantno je to da kad si na terapiju gladovanja onda imash previshe energiju i mora negde da potroshish, tako da Da to bi bila dobra ideja.

Citat:
Koliko sam shvatio, cuga i cigare da ili ne ? U kojim količinama ?
Gras ?


Malo glupa pitanja, s ogledom da je post za ciscenje organizma od otrova, a sve shto si gore naveo je ultra toksicno.
Citat:
Ima li kakvih mogućnosti da se razbolim od posta ?


mogucnost da se razbolish nema nikakva, al ako krenesh sigurno poshto imash ovakve navike iskusicesh, bolova u glavi kicmi, telo, nervoza i omalaksanost na pocetku al ako se pridrzavash i plus vezbash ovi ce simtomi nestati. To se deshava zato shto kad telo osloboduje toksine pojave se ovakvi simtomi. Intenzitet bola, vremetrajanja, zavisi od to koliko je tvoj organizam zagagen.Ako osetish ovakve simtome onda je to dobar znak znaci da je proces cischenja poceo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 3:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 04, 2007 8:32 pm
Postovi: 4
Puno ti hvala na odgovoru.

Do kraja tjedna moram skupiti sve namirnice i onda krecem, pisati cu na forumu kako mi ide, probati cu sa 10 dana pa do kud ide.

Mislim da će mi ovo biti ogroman šok za organizam, pošto sam visok 172 a imam 80 kila, hranim se isključivo sirom i kruhom (burek, razna tijesta, čisti sir i kruh), pijem 3 kave na dan i pušim 2 kutije cigara, uz joint navecer. Potpuno sam bez kondicije, mentalno sam zdrav (ako mogu biti koliko toliko subjektivan), ali razmisljam kakav bi tek bio da se ocistim i pocnem zdravo zivjeti.nije uzalud ono u zdravom tijelu zdrav duh.

Brine me jedino kilaža, pošto mi inače nije problem ne jesti po 2,3,4 dana i skinuti 5 kila, pa se bojim da se ne osušim, a nadam se da je ovo sa povećanjem energije istina jer mi kreću ispitni rokovi uskoro i trebati će mi :)

Smijem li piti čaj i kavu sa šećerom (pretpostavljam da sa limunom mogu)?

Pozdrav,
konfilkt


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 5:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Citat:
Smijem li piti čaj i kavu sa šećerom (pretpostavljam da sa limunom mogu)?


Ne ne smesh da pijesh nishta, morash se strogo drzati od pravila posta, samo tako su ti terapija gladovanja ucinkovite, sve je mora biti proracunato i kontrolirano.. Kafa je isto jako toksicna tako da ni cigarete na kafu nishta ne bi smeo osim propishano ipak zelish da iscistish organizam, a da bi pocelo cischenje mora da se prekine unos toksina da bi organizam poceo oslobagati rezervu..

Ne brini za kilazu samo ono shto ti je visahk ce da padne, dalje nece ici, ova dijeta je za harmonizaciju organizma a organizam je u harmoniju kad je u optimalnu tezinu.
Po navikama shto si opisao pretpostavljam da cesh ovih 10 dana iskusiti sve simtome znci glavobolja, malaksanost, bol u kicmi brao mokraca, mozda i precenje, bol u bubrezi i u jetru.. Kad osetish ovakve simtope, unos tecnosti i kardio vezba strashno pomaze..

josh jedan savjet, tjelo kad je na terapiju gladovanja je najspremno za vezbanje od 18 do 20 h tako da potrudise da tada odradish fizicku aktivnost koja bi ukljucila sve mishice.

Isto tushiranj je jako bitno...
Evo jedan princip koi pomaze da se ucetvorostruci cischenje jetr.

Tushiraj se ja shto vrucu vodu i posle pusti hladnu vodu i prilij polako telo prvo noge od butine prema gluzdove, pa ruke od ramena prema dlani, onda gruti pa na kraju legja.(to je odlicno da startuje cirkulacija) onda uzmi grub frotir peshkir i kruznim trzaja obrishi se polako istim redosledom. Uzmi neko bebi mleko (ako moze neshto shto je skroz prirodno jos bolje) obuci laganu udobnu odecu. Uzmi termofor s vrucom vodom. Lezi na grb stavi termofor na JETRU, pokrij se i pola saat odmori.. trudi se da shto manje razmisljash i da se relaksirash.. Ovo radi svaki drugi dan. POmaze da se vishe oslobagaju toksine i da se simtome namale. Veruj ima da ti prija. U klinike gde se moze drzati ovakva dijeta ovo je praksa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 9:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 04, 2007 8:32 pm
Postovi: 4
Puno savjeta, puno ti hvala :)

Krecem od petka, sutra idem po namirnice, sve sam odlucio i zacrtao, imam volje, al evo da odma pokleknem i pitam sto bi se desilo ako joint zapalim za to vrijeme ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 09, 2007 11:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Smatram da ovo pitanje ne bi trebalo dobiti odgovor, al ajde sklopicu jedan ...

Licno smatram da kad razmisljash o prekrshivanja pre pocetka da uopshte nisi spreman na ovakav korak...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 10, 2007 11:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 11, 2006 5:00 pm
Postovi: 5
Da li bi ovaj post mogao da pomogne kod eliminisanja bakra iz tijela kod nekoga ko vec uzima lijekove za eliminisanje bakra. Radi se o Wilsonovoj bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 10, 2007 1:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Hm naravno da bi mogao... Sve shto telo smeta za toksin od telo na ovaj nacin izbacuje.. ali ..

Buduci da je wilsonova bolest , disfunkcioniranje na jetru onda Buhingerov post mislim da je vise odgovaraci, zato shto koktel koji se tamo pije za razliku od "limunade" je strogo namjenjen da stimulira jetru... Ceo post je namenjen da simulira jetru..Buhingerov post traje krace, 10 dana pa bi mogao da vidish rezultate dali deluje ili ne, ako deluje onda mozesh da ponovish, ako ne deluje onda si iscistio organizam od sve drugo pa mozesh potrazit drugi nacina jer tvoj organizam ce da bude tada spreman, detoksificiran.

Isto kod mene na fakultet se koristi i Aqua Detox,( ras je tu negde pricao) kao terapija koja moze da pomogne za izbacivanje bakar od tjelo, I ultrazvucna terapija na jetru...

Ne verujem da bi se na taj nacin izlecila bolest, da budem iskrena, al bi se izbacivanje sigurno povecalo a to je cilj na zemanje ljekova ustvari...to je ipak nepotrbna substanca koja tjelo uslovno receno "zaboravlja" da izbaci...

Brojsova terapija se koristi u taj slucaj i za to imam puno svedoshtva da je efikasna.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 10, 2007 3:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 04, 2007 8:32 pm
Postovi: 4
meya je napisao/la:
Smatram da ovo pitanje ne bi trebalo dobiti odgovor, al ajde sklopicu jedan ...

Licno smatram da kad razmisljash o prekrshivanja pre pocetka da uopshte nisi spreman na ovakav korak...


I ja sam to pomislio kad sam pisao pitanje, no shvati da ja imam 21 godinu, izlazim van i studiram, puno je lakse raditi taj post kad imas zenu, posao i 40 godina.

Hvala ti mnogo za savjete, vidjeti cemo hocu li uspjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 10, 2007 4:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Citat:
I ja sam to pomislio kad sam pisao pitanje, no shvati da ja imam 21 godinu, izlazim van i studiram


JA imam 22 i studiram 2 fakulteta momentalno :).. Ali problem nije u to koliko godina imash ili shta radish vec dal si za neshto postao svjesan i dali si spreman neshto da uradish u vezi to. Mozda ako vishe nasocish energiju da bi dobio volju da ovo stvarno uradish za sebe , nego da mislish kako bi izdrzao bes joint , onda bi stvarno uradio sve kako treba i bi uradio jedna dobra stvar za SEBE, jer niko od posta nema svrhe osim ti.. tako da....
Citat:
puno je lakse raditi taj post kad imas zenu, posao i 40 godina.

Sve shto je teshko ima razlog zashto je to tako, tako da veruj 40 dana gladovanje zahteva samo dobru diciplinu, dobar karakter, raspolezenje pozitivnost i malo spiritualnosti da bi uspeo, ne godina posao i zenu...

Pitao si shta cese desiti i uz sve postove sigurna sam da si do sada shvatio da sve ovo je za cistenje organizma od toksina, i da ako unosish toksine onda se ne cistish vec samo shtedish novac na hranu i plus izmucujesh sebe za nishta..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 10, 2007 6:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub dec 02, 2006 12:12 pm
Postovi: 5
pozdrav

Zanima me dali bi ta dijeta bila i za mene jer trenutno uzimam antidepresive,pa neznam dali bi to imalo kakvog utjecaja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 10, 2007 6:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Pa uglavnom kad idesh na ciscenje organizma ne preporucuje se nikakvih ljekova. Znaci zavisi kakve su te antidepresanti i dali morash bash da ih uzimash,Dali su to samo sredstva za umirenje zivaca ili su neka jaca terapija.. Al kad se ide na cichenje onda se ne uzimaju ljekove.. Mozda bi bilo bolje da zavrshish tu terapiju kad si se vec odlucio da idesh na takav tip lecenja, pa onda da krenesh da se procistish od toksine koje su te ljekovi ostavili u organizam.

Mada kao savjet uz antidepresante preporuclivo je uzimati vishe tecnosti od koji 1 litro caj koji ima antiokidaciono svojstvo, recimo Zeleni caj je takav, da bi vishak toksina izbacivao shto ceshce, recimo da idesh u Wc po 6-8 puta na dan.I pre jelo (1 saat) potrudise da jedesh po 2 vocke, oni ce da se potrude da se hrana bolje svari buduci da antidepresanti usporuju organizam a s tim i varenje shto dobrinosi da hrana skapuje u creva, a to doprinosi da osecash malaksanost, ili osecaj naduvenosti..... unos na voce i tecnost bi taj proces malo ublazio...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 11, 2007 10:10 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 11, 2006 5:00 pm
Postovi: 5
Meya, hvala sto ste nasli vremena da mi ovako opsirno odgovorite. Pitam se samo da li se moze ipak nastaviti s uzimanjem lijekova za vrijeme posta, jer kod Wilsonove bolesti nije preporuceno prekidati s uzimanjem lijekova. Mada, po nekoj logici, ako se ne jede, ne unosi se nova kolicina bakra u tijelo, nego se samo izbacuje bakar koji je vec u organizmu. Jedino sto bi s uzimanjem lijekova za eliminisanje bakra i s postom, po meni, dovelo do jos brzeg ciscenja organizma. Da se radi o meni mislim da bih napravila ovu kombinaciju. Sta vi mislite?

Puno srdacnih pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 11, 2007 2:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Pa ima i to logiku, da s uzimanje lekova bi se povecalo izfrljanje, Ali..

Kod ovakve terapije (terapija s gladovanje, brojsove terapije...) stvarno je jako vazno i presudno da se pridrzavash 100% do pravila. Ali niko pa ne brani da se eksperimentira.

Evo jedno mislenje.. mozda bi mogao da uradi recimo nedelju dana pripremni period koji shto bi znacilo unos hrane koja ne sadrzi ili sadrzi veoma malo bakra i pritom uzimali ljekova za eliminasanje... onda posle ta nedelje da se proba 3 dana BUhingerov post bez ljekova, pa onda da se izmeri bakar u tjelo... ako je povecan onda nek produzi post za uzimanje ljekova do 10 dana., a ako nije onda produzi post do 10 dana bez uzimanje ljekova. (Moram da proverim dal koktel koji se unosi za vreme posta sadrzi bakra ako sadrzi da ga promenim s namirnicu od istu termiku a razliciti sustav..)

I josh neshto ako mozesh da mi napishesh sustav na taj ljek , da ne idem do apoteku da proveravam.

Konsultiracu se ja josh jednom s profesorom za ovo i odgovoricu ti...

Mada josh jedna terapija za detoksikaciju mi dolazi sada koja bi mogla da se uzima pomoci ljekova a to je ZIVA HRANA... ali je dugotrajna ...

Napishi mi sustav ljeka a ja cu da se raspitam pa cu da ti odgovorim.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 11, 2007 3:49 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub dec 02, 2006 12:12 pm
Postovi: 5
meya hvala na odgovoru,mislim da ču sačekati još 1 mjesec kad bi polako trebao prestati sa antidepresivima i onda probati tu terapiju što si preporučila.Inače pijem dosta tekučine ali uglavnom samo vodu.Probaču sad i sa tim zelenim čajem,da vidim hoče li biti kakvih promjena.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 11, 2007 6:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Neko mi e napisao pitanje na mail ali spam guard ga je slucajno izbrisao tako da odgovor cu napisati ovde.

Pitanje je bilo u vezi Anemije i ciscenje organizma...

Iskreno ovakvo cioscenje poput gladovanje se ne preporucuje kod anemije zato shto bi simtomi cicenja bi bili jako agresivni...

Ali zato se obavezno preporucuje cichenje organizma koje uklucuje jelo.. recimo makrobioticka pirinacna terapija za ciccenje organizma, ili makrobioticka terapija za jacanje krvi, Mozda detoksifikacija pomocu RAW FOOD (ziva hrana) ili naravno brojsova terapija kod agresivni ili akutne anemije.. Al sve to zavisi od stanje organizma, al terapija od 40 da agladovanje se ne preporucuje...

Ali ja ovako razmisljam.. shto ne bi se eksperimentiralo... Recimo nek ne bude 40 dana al evo 5. Od 5 dana nishta ne bi se desilo, a znali biste kako vash organizam reagira na ovakvu terapiju... Ukoliko mozete da izdzite onda vam odgovara i terapija gladovanje, al mozda bi ste mogli probati Buhingerov post koji sam gore navela jer u tokom danu se piju raslicite cajeve koje snabduju organizam potrebni minerala i sastojke koje jacaju organizam..MIslim da bi BUhingerov post vishe orgovaraao nego gladovanje s "limunadom" mozda bi ste to probali... Al ipak licno smatram da biste mozda trebali sacekati do ljeto ili prolet eventualno tada organizam je vishe spreman za ciscenje.... U zimu negov metabolizam je konstuiran za skladiranje tako da cichenje sporo ide a simtomi za cicenje su naglashene, tako da kod Anemija bolje je da se saceka bolji period..

A do period cischenja bolje bi bilo da se potrudish da pojacash krv...Ako zelish da ti napishem rezim kontaktiraj me opet na mail, ili ovde na galaksiju na PM.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 12, 2007 6:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jan 11, 2007 8:12 pm
Postovi: 1
Veliki pozdrav svima vama!
Ovde sam nasla gomilu stvari koja mi je jako interesantna i do sada mi je bila nepoznata. Juce sam pocela da citam onaj tekstic na engleskom i stigla sam do dela the origin of the lemonade diet. Sve tu napisano i opisano je fascinantno. E sad ono sto mene zanima je da li ovakav nacin "ishrane" (haha) smeju da koriste i ljudi koji imaju poremecaj rada stitne zlezde (moja mama ga ima), ili ne.? A ja sam se ugojila skoro 40 kg tako da se moze reci da sam se duplirala pa sad moram da ih se otarasim jer vec pocinjem da imam problema sa kicmom kolenima i sl.
Ima jos nesto da li moram da citam ceo onj tekst i sta je u njemu najvaznjije da se cita? Ukapirala sam d aje fora da se nista ne jede i ne pije sem limunade i da se mora lagano vratiti na normalan rezim ishrane, a da li je jos nesto vazno ili ne da ne trosim vreme uzalud ako nema nicega sto je jos jako vazno.
Hvala unapred svima :D 8) :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 12, 2007 11:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pozdrav, beka, dobrodošla!

Citat:
da ne trosim vreme uzalud ako nema nicega sto je jos jako vazno.


Važnost je u očima promatrača...

Dakle, ako nešto želiš saznati, najbolje je ŠTO VIŠE toga pročitati, a ne oslanjati se na "skraćene formule", koje ionako, ne djeluju na sve isto.

Mislim da će ti Meya odgovoriti - ona je pravi stručnjak u ovome području... hehe!

Ako što treba - slobodno pitaj! I kreći se - tako se zdravo troši "višak". Hodanje po prirodi, bicikliranje, plivanje... izaberi što ti najviše odgovara.

Puno uspjeha i nemoj odustajati! ( jaka volja pobjeđuje )

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 13, 2007 2:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Citat:
Mislim da će ti Meya odgovoriti - ona je pravi stručnjak u ovome području... hehe!


:oops: joj Nadam se da nisam predominanta s postovima na ovu temu.. Daleko sam josh od strucnjaka (a i pitanje je dal mozesh nekad da budesh skroz strucan) jer uvjek ima stvari da naucish.Al tu sam za sve shto znam da pomognem.. to dugujem ( i josh vishe) galaksii :) :love12:

Ajde da probam da odgovorim...

Citat:
E sad ono sto mene zanima je da li ovakav nacin "ishrane" (haha) smeju da koriste i ljudi koji imaju poremecaj rada stitne zlezde (moja mama ga ima), ili ne.?


Naravno da moze, al to jako zavisi i od godina i dali je tiroksin povishen ili namaljen.. Zato shto tu je direkno vezana tezina... Ne biste hteli da izgledate anoreksicno...A ako je povezana tezina onda post moze i da sredi.... Recimo zene koje su nad 55 teshko podnose radi ulaz u menopauzu, teshko podnese bilo kakvo gladovanje. Cak se i preporacuje da ove zene jedu cesche u male porcije.. Napetost koji donosi sama menopauza pogorshava simtome.. Al sve je ovo relativno i postoi samo kao jedan fakt. Nishto ne koshta da se proba.. Znaci.. Hm.. Mada ja bi ovde preporucila MAkrobioticku dijetu za cischenje organizma..Pirinac je jako dobar za endokrini sistem a osobeno deluje na tiroksin to jes normalizira.. Recimo kad bi se radio rezim za osobu s poremeceni endokrini sistem onda se forsira pirinac i ostale zitarice.. Tako da to bi bilo jedna lepa situacija za organizam koji se muci radi hormone.. u pocetku simtomi bi normalno bili isti kao za svako cischenje al mislim da ova dijeta vishe odgovara...

Citat:
A ja sam se ugojila skoro 40 kg tako da se moze reci da sam se duplirala pa sad moram da ih se otarasim jer vec pocinjem da imam problema sa kicmom kolenima i sl
.

Post nije nacin da se smrsha.. To mnogo ljudi pogreshno razumeju,a mislim da je komercijalizacija takva zato shto neko smatra da ako izmuci sebe 40 dana bice obezbegen da se ne muci s dijete dugo vreme, al to nije tako.. gubenje kilograma je totalno individualno i zavisi od opshto stanje organizma.. REcimo ja na 10 dana buhingerov post sam izgubila samo 2 kila...(A i ja od operacije sam nabacila dosta vishka), a po pravilo se kaze da za 10 dana treba se izgubiti 5-8 kilograma...Tako da ako ti je to zelja da izgubish kilazu onda ovo nije nacin,izmucicesh sebe a mozda necesh dobiti rezultgate koje zelish...Mozda bi trebala na neka dijeta za mrshavljenje(al balansirana)da pripremish organizam pa onda da krenesh da se skroz do iscistish i mozda promenish metabolizam. Al ipak to je tvoj izbor. Na post trebash ici samo od pravih i izkrenih razloga a to je da procistish tjelo od toksine!!

Citat:
Ima jos nesto da li moram da citam ceo onj tekst i sta je u njemu najvaznjije da se cita? Ukapirala sam d aje fora da se nista ne jede i ne pije sem limunade i da se mora lagano vratiti na normalan rezim ishrane, a da li je jos nesto vazno ili ne da ne trosim vreme uzalud ako nema nicega sto je jos jako vazno.
Hvala unapred svima


Svako potrosheno vreme koje je pridonelo da naucish neku korisnu informaciju nije uzalud...Prvo neznam shto tebe interesira, mene jako zanima shto ustvari nastaje u tjelo, kako to kombinirati s bolestima, i sve to, i u taj veliki tekst nisam uspela da pronagem informacija pa morala sam da proshirim istrazivanje.. tako da koliko treba da znash i dal treba josh nehsto da znash je na tebe da odlucish.. Al ne mislish da je bolje shto vishe da znash za neshto u shto zelish da se upushtish, osobeno nehsto tako shokantno shto josh prestavlja tabu na ovih prostora, kao shto je terapija gladovanje?!?

POzdrav i sve shto te zanima pitaj, uvjek je lakse da se da pravi odgovor kad ima vishe informacija, recimo godina osobe, zdravstveni problem (ako ga ima) onda opshe navike, cigarete, alhohol kafa, ljekove... Pa onda da se da pravilni odgovor..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 13, 2007 1:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 11, 2006 5:00 pm
Postovi: 5
Post i Wilsonova bolest

Meya radi se o pénicillaminu (C5H11NO2S)


International Brand Names :

· Adalken® (MX)
· Artamin® (AT, CY, JO, KW, LB, RU)
· Atamir® (DK)
· Byanodine® (HU, RU)
· Cilamin® (IN)
· Cuprenil® (PL, RO)
· Cuprimine® (AR, BR, CA, HK, NO, TH)
· Cupripen® (CO, CR, DO, ES, GT, PA, SV)
· D-Penamine® (AU)
· Depen® (CA)
· Distamine® (GB, IE)
· Gerodyl® (NL)
· Kelatine® (PT)
· Kelatin® (BE, LU, NL)
· Mercaptyl® (CH)
· Metalcaptase® (CZ, DE, JP, LU, ZA)
· Pemine® (IT)
· Penicilamina® (CL)
· Penicilamin® (RO)
· Trisorcin® (DE)
· Trolovol® (FR)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 88 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz