Sada je: čet mar 28, 2024 2:27 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Čišćenje organizma
PostPostano: pon sep 19, 2005 12:28 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Boris,

vidim imas clanak o Diabetesu i o izlecenju. Mislim da bi ti tu mogla malo pomoci jer mom muzu je prosle godine ustanovljeno da ima diabetes II , visok kolesterol i nefunkcionalnu tiroidu
Da ne duljim , godinu dana posle on nema vise ni jedan od ovih problema . Nikada nije uzeo ni jednu jedinu pilulu i govna sto su mu prepisali doktori . Ja sam patolog pa zato znam za njihove prevare i nisam mu dala da koristi ta njihova sranja.
On je rodjen kanadjanin i oni su se vecina hranili ceo zivot sa onim sto je americko i kanadsko trziste nudilo , zato danas svi pate od nekakvih " neizlecivih bolesti" .

Saljem ti "Master Cleanse " - procitaj ga i napravi link da i drugi ljudi mogu procitati i pomoci sami sebi . Ne radi se se samo o izlecenju diabetesa nego o svim bolestima , jer to ciscenje izbacuje sve obolele , ostecene i mrtve celije iz organizma .

Koren tog ciscenja je Indija . Tamo se ljudi vekovima lece na taj nacin. Knjiga je napravljena i prilagodjena za zapadno trziste a ako si zainteresovan da to objavis -javi mi pa cu ti reci kako to rade indijci - jednostavnije je .

To je u stvari dobro za svakoga , jedina posledica je gubljenje viska kilograma i dobijanja" viska energije" -odnosno zdravlja .

Do sada je oko 50-tak mojih prijatelja i poznanika proslo kroz taj proces ciscenja .Mnogi su se resili zdravstvenih problema , a oni koji nisu imali nikakav takav problem , dobili energiju koju sami kazu nikada u zivotu nisu imali .
Ja sam pocela sa 30 dana , nisam imala nikakav zdravstveni problem , ali sam htela da regenerisem sve celije tela i mogu da ti kazem da sam uspela . Osecam se odlicno izgledam mnogo mladja nego sto jesam.
Moj muz je isao 40 dana , jer za kondicije koje je imao treba 40 i vise dana . On je sada kao "nov"
Sinovi su isli 20 dana , ovaj stariji igra profesionalo kosarku u Evropi pa mu treba za energiju i izdrzljivost , a ovaj mladji iz istog razloga samo sto on jos uvek igra koledz basket .

Da ne pricam vise , procitaj i odluci . Javi mi se ako ti treba jednostavniji nacin - mislim onaj Indijski .

Pozdrav od R.

---

Ovaj tekst kojeg je R. poslala je na engleskom, ima oko 40 strana a ja nemam vremena za prevod. (Ukoliko ima dobrovoljaca, neka se jave):


http://www.galaksija.com/planeta/Master_Cleanse.htm


Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 19, 2005 6:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Jel ti je poslala taj jednostavniji nacin?

Inace i ja se zadnji tjedana zanimam za ovo ciscenje. Citao sam nesto da je dobro da se tijelo ocisti od candide i colone.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 19, 2005 7:59 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Streamer,

poslao sam joj poruku u vezi toga. Ako šta dobijem staviću na vebsajt.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 19, 2005 3:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 12, 2004 10:40 pm
Postovi: 15
Napisala sam Borisu kratak e-mail .Imam smrtni slucaj u familiji pa se momentalno ne osecam najbolje .
Jedino vam mogu najkrace napisati kako to indijci rade .
Pije se samo tecnost , drugo se nista ne uzima . Jedna doza ide ovako

- sok od jednog limuna
- 3 supene kasike Maple sirupa
za dijabeticare -Melasa , koja moze u stvari za svakoga , jer se kod nas
(mislim na prostore bivse Jugoslavije) ne moze naci Maple syrup .
- Kajan paprike (cayanne) na vrh noza - onako da bude duzine oko 1 cm i gore kao piramida
- pola litre vode

Ovo se uzima 6-7 puta na dan
Popije se cela doza od jednom . Kad god osetis da bi mogao da jedes - popij jednu dozu limunadu gore navedene limunade.
Jedno zapamtite - to nije dijeta - to je ciscenje organizma , i sto vise limunade popijes - vise se cistis .
Ako si i pored toga gladan znaci da ne uzimas dovoljno limunade.

Uz to se pije voda , cajevi od nane , zeleni caj , i bilo koji herbal caj je dobar . Ja sam redovno pila kafu , ali je nisam pravila jaku jer bi mi verovatno stomak reagovao na jacu kafu. U kafu se ne stavlja ni secer ni mleko.
Za one koji rade (svi mi koji smo to radili -radimo) je najjednostavnije da se limunada priredi unapred u flasice od pola litre ili malo vece i ponese na posao . Na pocetku ponesite bar 4 flasice da se ne nadjete u situaciji da ste gladni i morate cekati da dodjete kuci.
Ja sam to nosila sa sobom gde god sam isla .

Posle 3 dana zeludac potpuno prestaje sa varenjem , zato je jako vazno da shvatite da ne smete nikakvu cvrstu hranu da jedete , jer zeludac ne moze da je svari , a hrana sedi u zeludcu i trune i zeludac je primoran da upija te otrove nastale trulenjem.
Onda to vise nije ciscenje nego trovanje organizma .
Osim toga , posledice uzimanja hrane u stadijumu ciscenja mogu da budu veoma bolne i zavisi od uzete kolicine i vrste hrane - cak i smrtonosne .

Zato vas jos jedan put sve koji zelite da krenete to ciscenje, molim da to shvatite najozbiljnije i ne uzimate nista vise osim onoga sto sam napisala.

Da nastavim
Ciscenje izbacuje u creva sve obolele , ostecene i mrtve celije . Da bi se to sve izbacilo iz creva mora se svaki dan (ja sam isla svaki drugi dan) popiti rastopljena morska sol .
To se uzmu 2 ravne kasicice (za caj) morske soli i otope u pola litre vode
Samo ga saspi u grlo jer nije bas prijatno da se "meraci"
Morska so mora biti ona sivo- plava a ne bela iz koje je sve isprano.

Ovo se uzima kada ste sigurni da imate bar jedan sat vremena , jer kod nekog taj proces ciscenja creva uzme toliko .Kod mene je bilo oko 30 minuta . Ne bi vam savetovala da ste predaleko od WC-a , jer ta otopina soli izlazi iz creva veoma brzo i kad krene nema nacina da zaustavite.

Ja sam to obicno uzimala ujutro , prvo to popijem pa skuvam kafu i onda uz kafu sacekam da se creva izprazne . Ako vam nije zgodno da to radite ujutro , onda napravite kad se vratite sa posla .

Najkraci period za ciscenje organizma je 10 dana , a optimalan period za osobu bez nekih obolenja je 30 dana . Za to vreme se regenerisu sve celije u organizmu .
Za one koji imaju nekakvo obolenje - 40 dana je potrebno

Znam da sada mislite kako je to moguce da nista ne jedes 30 i vise dana.
Ako pijete dovoljno limunade na dan , zajedno sa cajem - nikada niste gladni . Prvih dana su vam samo "oci gladne " jer smo svi navikli od rodjenja da nesto trpamo u usta . Samo ta "mehanika" unosenja hrane u usta , zvakanje i gutanje hrane - fali na pocetku.

Kazu da sve sto se uzima treba da je "organik" ne -tretirano pesticidima .
To je ovde u Kanadi bilo moguce da nabavim , ne znam koje su mogucnosti u krajevima gde vi zivite . Ako limun nije "organik" onda ga potopite u blagu otopinu sode bikarbone 2-3 sata .
To ne znaci da svaki limun posebno drzite u tome .
Izracunajte koliko vam limuna treba za recimo nedelju dana . Ako pijete 6-7 na dan , racunica je jasna.
Ja sam jos pojednostavila ceo postupak pa sam sav limun izcedila prvo , stavila u staklene flase i u frizider . Tada je sve mnogo jednostavnije .

Neki ce morati postupak ponoviti nakon izvesnog vremena . To zavisi od obolenje . Jedan prijatelj je uzimao 30 jedinica insulina na dan , i to se svaki dan smanjivalo da bi 40 -ti dan dosao na 4 jedinice na dan.
Kad se vratio na ishranu povecao je na 10 i sada je na tome ali se sprema uskoro da krene jos 40 dana . Ne znamo koliko puta ce morati ponoviti jer te podatke niko nema , ali je cinjenica da se vecina celija Pankreasa regenerisala .
Drugi prijatelj se posle 40 dana resio Psoriaze , videla sam ga pre nedelju dana kad je zavrsio proces ciscenja - koza na rukama ,laktovima ,kolenima i nogama je cista - mlada koza - .I on ce da ponovi ciscenje za mesec dana jer mi kaze da nije obratio paznju na glavu , tu jos ima nekoliko tackica pa hoce i toga da se resi .

Nemam sada vremena da vam napisem kako se skidate sa ciscenja i pocinjete da jedete , ali cu to napisati ovih dana .

Napisala sam na pocetku da imam smrtni slucaj u familiji . Da je moj brat hteo da me poslusa pre vise od 2 meseca , verovatno bi sada bio ziv i zdrav , ali on nije u to verovao. Verovao je doktorima . Danas ga sahranjuju tamo u rodnom mestu , ja nisam mogla da stignem na sahranu , umesto toga sedim i pisem sve ovo , ako moze i jedna jedina osoba da se spase od bolesti i to je veliki uspeh

Praticu ovaj post pa ako iskrsnu pitanja , odgovoricu .

Pozdrav svima od Rade


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 20, 2005 9:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Predpostavljam da se alkohol nemoze uzimat tijekom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 21, 2005 8:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
> Predpostavljam da se alkohol nemoze uzimat tijekom?

verovatno ni droga takodje... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 24, 2005 1:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
ras je napisao/la:
> Predpostavljam da se alkohol nemoze uzimat tijekom?

verovatno ni droga takodje... ;)


Ne znam ras sta bi rekao oko toga.
Da drzis dijetu ispravnu treba ti tisucu stvari...kad se drogiras treba ti samo jedna :lol: .

Inace sta se dijete tice, vec je udomacena poznata izjava jednog politicara u Hrvatskoj koji je rijesenje problema zdravstva u RH vidio u ukidanju bolnica te argumentom "poznata je cinjenica da 40 dana posta rijesava svaki zdravstveni problem".

Sto je interesantno ja se slazem sa njim. Ovo sa limunom i cajem bi se mozda isplatilo probat.
Nego kolko covjek izgubi kila za vrijeme tih 30 dana?

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 24, 2005 3:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Evo ljudi da se javim :D

Jucer je bio prvi dan na dijeti. Vec oko 20+ sati nisam jeo. Malo je tesko. Imam zelju da pojedem nesto kruto :D Fantazije razno razne, cevapi, pizza, puretina, mlinci, ma ubiti sve sto volim i nevolim mi sad privlacno izgleda :mrgreen:
Al ta zelja dolazi tu i tamo i onda prode.

Sad imam oko 100 kg i 186 sam visok, koliko cu imat kasnije, vidit cemo :D


I da, zanima me kakav efekt bi imao unos aljkoholja u tijelo za vrijeme ove dijete?
Jer mi dolazi frend za 10 dana u zg, pa se planiramo khm jelte malo ubit :mrgreen: a nebi prekidao dijetu ako nemoram.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 24, 2005 7:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Streamer,
mislim da to s alkoholom nije nikako dobra ideja. Nisam stručnjak za dijete ishranu i sl. ali nekog malog iskustva imam.
Treba se naoružati ozbiljnošću i disciplinom (čvrsta namjera). Postoji i jednodnevna dijeta (samo tekućina) na dan punog mjeseca (znači jednom mjesečno), a koja služi za pročišćavanje organizma, koje je tada navodno, efikasnije.
Često je prakticiram, ali mi se 2-3 puta dogodilo da nisam izdržala niti ta 24 sata. Zašto? Iako sam namjeru imala - ili me nešto iznerviralo ili se nisam dovoljno pozabavila aktivnostima ili sam se malo previše motala po kuhinji...
Treba se zaposliti drugim aktivnostima i što manje razmišljati o hrani (što je malo teško kad si obavezan kuhati, ali ti mislim nećeš imati takvih problema).
Davno je bilo, kad sam počela dugotrajnije gladovanje, ali mi nije uspjelo. Ne sjećam se točno, mislim da sam htjela gladovati sedam dana, a prekinula sam prije i to naglo. Što opet nije zdravo...

Pripremala sam se po knjizi Drage Plečka: "Zdravlje, bioenergija, joga" u kojoj je detaljno objašnjen tretman gladovanja. Ipak se to razlikuje od ovog što ti prakticiraš jer je riječ o potpunom gladovanju - pije se samo voda. Početnicima se ne preporuča duže od 12 dana, a inače gladovanja traju 3-40 dana. Posebno se nakon gladovanja 'prakticira' povratak na hranu(počinju se miješati sokovi sa vodom, polako jesti jogurt, naribane jabuke, itd.)
Iz svega što znam, a i iz vlastitog iskustva donekle, mislim da se nakon bilo kakvog tretmana čišćenja, dijeta ili gladovanja ne bi smjelo navalit na tešku i masnu hranu. Ipak bi to bilo stresno za organizam. A sasvim je moguće da nakon uspješno izgurane dijete ni ne osjećaš potrebu za takvom hranom.

U Plećkovoj knjizi oko 15-ak strana je posvećeno gladovanju, sve se detaljno obrazlaže. Ako nekome treba i hoće, mogu prepisati.

OPO - i ja mislim da je gladovanje - lijek. Ali, ponavljam , tome treba ozbiljno pristupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 24, 2005 10:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Jutro a ja jos ziv i zdrav :D Nisam gladan. Pio sam ljemonad oko 6. Gledao kruske i jabuke :mrgreen: :mrgreen: Pohana piletina bila, umaci hahahaha
pa reko da malo oci nahranim :D
I prebacim ja da vise negledam to kad ono povjest cokolade na rtlu :mrgreen:
Uglavnom meni netreba neka velika volja da se sprijecim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 24, 2005 9:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
E imam jos jedno pitanje. Dali se moze koristit naranca umjesto limuna u ovom ciscenju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 25, 2005 5:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Streamer je napisao/la:
Sad imam oko 100 kg i 186 sam visok, koliko cu imat kasnije, vidit cemo :D

I da, zanima me kakav efekt bi imao unos aljkoholja u tijelo za vrijeme ove dijete?
Jer mi dolazi frend za 10 dana u zg, pa se planiramo khm jelte malo ubit :mrgreen: a nebi prekidao dijetu ako nemoram.


Vjerojatno će ti 2 pive biti dosta da postigneš cilj. Ako ništa, barem je jeftino... Ja imam trenutno 115 kg na istu visinu (moj maximum je 118). A što se droge tiče, smatram da su cigarete, čokolada i cola pića, gora od marihuane.
Marihuanu nisam probao već 20 godina.
Cigarete ne pušim 8 godina. (bilo je pakleno odvikavanje).
Prođu mjeseci dok ne popijem pivu.
Kako stvari stoje i uz limunadu ću se otarasiti i slatkiša. 8)

Jedino me zanima, šta je to Melasa? Možda bi u Niskozemskoj lakše nabavio Maple sirup?
Kakve su to Kajan paprike? Jel to ona crvena mljevena?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 25, 2005 7:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Cayenne paprika - crvena, ljuta, ali zdrava

Uz to što je popularan začin, cayenne paprika koristi se i u tradicionalnoj istočnjačkoj medicini.

Američki starosjedioci od davnina su upotrebljavali cayenne papriku (čitaj kajen; botaničko ime - Capsicum frutescens/Capsicum spp; uobičajeni nazivi - kapsaicin, čili, ljuta ili crvena paprika) kao začin u hrani i svojevrsni lijek. Cayenne paprika je grm koji raste u suptropskim i tropskim područjima čiji su zreli plodovi izrazito crvene boje.Glavni sastojak cayenne paprike je kapsaicin, no sadrži i karotenoide, vitamine A i C te flavoniode.
Upravo kapsaicin daje ljut i začinski okus cayenne paprikama. Premda djeluje tako da zagrijava, kapsaicin zapravo stimulira dio mozga zadužen za regulaciju tjelesne temperature i snižava je. Upravo iz tog razloga u tropskim i suptropskim krajevima ljudi konzumiraju cayenne papriku jer im pomaže da lakše podnesu vrućine. Uz to, kapsaicin ima snažno analgetsko djelovanje kad se primjenjuje lokalno na kožu. Ublažava bol tako što uništava kemijsku "supstanciju P" koja se nalazi u živčanim stanicama i zadužena je za prijenos osjeta bola u mozak, s tim da je učinak privremen.

Uz začinsku popularnost, cayenne paprika koristi se u tradicionalnoj indijskoj ayurvedi te kineskoj, japanskoj i korejskoj medicini za pomoć kod probavnih problema, za stimulaciju apetita, bolove u mišićima, smrzotine i dr. U Europi i Americi topički preparati koji sadrže cayenne papriku uglavnom se koriste za olakšanje bolova vezanih uz: osteoartritis, reumatoidni artritis, bolove u mišićima i zglobovima i poboljšanje cirkulacije
Uz navedeno, kapsaicin i drugi sastojci cayenne paprike djeluju i na:

smanjenje agregacije (nakupljanja) trombocita
dijabetičku neuropatiju
postoperativnu bol (mastektomija - odstranjivanje dojke ili amputacija udova)
mišićnu bol uzrokovanu fibromialgijom
bolove uzrokovane Raynaudovom bolesti
bolove kod herpes zostera (neuralgija) i dr.


http://www.oktal-pharma.hr/hr/content/display/51/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 25, 2005 9:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Evo pronašao sam šta je to Melasa. Jel ima to kakav komercijalni naziv? Gdje pronaći plavo/sivu morsku sol? Nisam to nikad vidio. Jel se može čili koristiti pod tu papriku?


Evo našao sam i knjigu u pdf obliku:
http://www.frenzy.com/~sam/mc/TheMasterCleanse.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 26, 2005 1:33 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned sep 12, 2004 10:40 pm
Postovi: 15
Momci , nisam bas sigurna da li ste zaista ozbiljni sa pitanjem o uzimanju alkohola za vreme ciscenja !!!

Odgovor je - NE - razmislite sami sta bi vam se desilo

Drugo , narandza nije zamena za limun i nema isti efekat . Ide samo onako kako sam vam na pocetku napisala .

Pozdrav svima [/u][/b]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 27, 2005 7:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
u dva sata skinem 5kg na fizikalni nacin-gibanjem :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 27, 2005 6:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
kwizac,svidja mi se tvoje ime -citao Dinu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 28, 2005 6:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jan 25, 2005 9:29 am
Postovi: 84
da.davno i kad sav vidio mozak u kanti to me nekako bas poistovjetilo
a tek sama definicija.....
a tvoje ime je slatko i tako zvuci


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 28, 2005 3:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
ah,pa hvala hvala :D Dina mi je omiljena knjiga,to mi dodje ko biblija. sad citam one nastavke sto je pisao sin Franka Herberta i moram priznati da nije ni upola dobro kao njegov otac sto je pisao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 28, 2005 9:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Evo ga. Nabavio sam sve. Kupio sam svu Cayenne papriku šta su je imali u dućanu, našao sam čak i Maple syrup i sivu sol. Počinjem u petak, jer sutra treba pojest sve šta ima u frižideru, šteta je hranu bacat. :wink:
Maple syrup je prilično tekuć, ali melasa je dosta gusta. Kako stoji stvar sa razređivanjem u vodi? Jel ju treba razređivati u toploj vodi ili će se razrijediti i u hladnoj?

Halooo.... nigdje nikoga, već danima. Sutra krećem u veliku avanturu, a neke mi stvari još nisu jasne. :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz