Sada je: sub apr 27, 2024 11:14 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub jan 13, 2007 2:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Citat:
Allergies-Tell your doctor if you have ever had any unusual or allergic reaction to penicillin or to penicillamine. Also tell your health care professional if you are allergic to any other substances, such as foods, preservatives, or dyes.

Pregnancy-Penicillamine may cause birth defects if taken during pregnancy.

Breast-feeding-It is not known whether penicillamine passes into breast milk. Do not breast feed an infant while taking this medication.

Children-Although there is no specific information about the use of penicillamine in children, it is not expected to cause different side effects or problems in children than it does in adults.

Older adults-This medicine has been tested in a limited number of patients 65 years of age or older. In clinical trials, elderly people may have an increased chance for getting a skin rash.

Other medicines-Although certain medicines should not be used together at all, in other cases two different medicines may be used together even if an interaction might occur. In these cases, your doctor may want to change the dose, or other precautions may be necessary. When you are taking penicillamine, it is important that your health care professional know if you are taking any other prescription or nonprescription (over-the-counter [OTC]) medicine, especially:

* Gold compounds (e.g., Ridaura) or
* Phenylbutazone-The chance of serious side effects may be increased

Other medical problems-The presence of other medical problems may affect the use of penicillamine. Make sure you tell your doctor if you have any other medical problems, especially:

* Blood disease caused by penicillamine treatment, history of or
* Kidney disease or history of (only for patients with rheumatoid arthritis)-The chance of side effects may be increased


Ovo pokazuje da je veoma toksican, tako da ne bi smeo da se uzima uz cischenje, zato shto to nije ljek koji je iskjucivo za Wilsonovu bolest vec i reumatski ljek (jako jako toksican) ljek za uroloshki problema.. tako da

Ne ne bi smolo da se uzima.. Ali..

U uputsvo doziranje sam procitala da ako se jede normalna hrana da mozesh promashiti 1 do 2 dana bez ljeka... Onda ako se jede hrana koja ima nizak procent bakra u sebe onda mozesh 2 -3 dana.... I sada logicno razmisljam da ako se ne jede nishta vec piju stvari onda sigurno moze bar 5 dana.. Al ja bih predlozila da se proba sa 3 dana prvo..

Znaci ovako Buhingerov post na 3 dana.. postavila sam ga negde tu, neznam gde,snaci ces se..

1 pripremni dan nek bude samo integralni pirinac samo baren to ima 0 % bakra u sebe, onda salata od paradajz i to ima 0% bakra u sebe onda moze neka tikvica obarena shargarepa, brokula sve to ne sadrzi bakra u sebe, bez hleb , samo lagano shto manje. Nek uzme 3 litra tecnost od koji zeleni caj i nek bude caj od kopriva i onda na post od 3 dana, sve po uputstvo kako treba bez ljek.. Za 3 dana nece se nishta dogoditi, A tako ce da zna kako reagira organizam na post.. Moze ako nije preopterecenje veliko (finansiski) da ide da ispita kolicinu bakra u sebe posle 3 dana tako da bi zno ako je pokacena onda ovakav tip cischenje ne odgovara pa bi mogao da prilagodi sebe na specijalnu ishranu, a ako je namaljeno onda to moze da bude i njegovi ljek.

Mada ovde

http://www.drugs.com/cons/Depen.html

pishe da terapija traje od 1- 3 meseca. Koliko dugu vec uzima ljekove? Ako treba da privrshava onda moze od kad zavrshi terapiju da proba da ide na cischenje..

Al nek bude ovako kako sam gore napisala da bi se probalo. Kod ljudi sa dijagnozu sve je individualno, i problem je to shto svako ne reagira isto pa mora da se eksperimentira, naravno sve to da bude sigurno, ne pricam o rizicno eksperimentiranje..Tako da ja smatram da je ovo to shto trebate Uraditi..

Slobodno mi pishite na mail ako imate pitanja, ja sam uvjek on line :wink:

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 15, 2007 3:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 11, 2006 5:00 pm
Postovi: 5
Meya, vidim da imamo slicnu logiku. Problem je sto ova terapija traje do kraja zivota. Ne preporucuje se prekidanja uzimanja lijeka, jer bolest se vraca jos u gorem obliku. Znam da je ovaj lijek vrlo toksican i da se ne preporucuje kod bolesnika koji imaju neuroloske simptome bolesti. Pitala sam doktora da promijeni terapiju, al' on nece ni da cuje. U pocetku uzimanja (prije sest mjeseci) izazvao je psiholoske simptome. Doktor nece da prizna da je to od tog lijeka, vec tvrdi da je u pitanju druga bolest. Ja bih voljela da se nivo bakra snizi na neki prirodni nacin, tako da bi se moglo preci na cink.
pozdav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 15, 2007 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Odluka za panatamoshni tretman je vasha.. Ali ne radeci nishta i uzimanje ovog leka samo je isto toliko opasno. Znate doktori ne priznavaju da i hemoterapija je duplo vishe shtetna nego korisna, jer ne znaju drugo shta raditi.

Nemoj da uspeju da vas ubede da osoba strada oid psiholoshku bolest,m zaato shto eto na link koji sam vam poslala i sami mozete da procitate da vrlo cesto taj ljek izaziva cak i halucinacije..

Iskreno moj stav je da se eksperimentira, al ne rizicno, recimo Vegetarinaska hrana na prvo mesto ...Shto vishe barena, i treba vam lista jela koje ne sadrze bakar u sebe, tako da ovaj proces bi bio sigurno dugotrajan al logika mi kaze da bi bio i efikasan..

Pishite mi mail treba uzeti u predvid i neke druge parametre pa da vidimo shto sve se moze uraditi, da se organizam malo bar procisti od ovaj ljek zato shto necu da vas lazem al je jako shtetan. Ne kazem ja da treba prekinuti uzimanje ljeka, niti sam doktor niti pa imam takav stav, samo smatram da bi trealo da se ukljuci josh neshto shto bi malo neutralizirao efekt.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 01, 2007 4:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Moze li mi iko reci postoji li vec neka dijeta sa jabukama,svezim (rendanim) kiselim kupusom i jogurtom/ Kako se to uklapa u makrobiotiku ,programe za ciscenje i sl. ?
Naime,ja sam u jednom momentu, spontano, reducirala svoju ishranu na te namirnice.Jednostavno, :oops: nista drugo mi nije prijalo.

Posle izvesnog vremena zapazila sam mnoge promene,pored fizickih:energija,pad u kilazi ,nestanak reumatskih trgoba,cistiji ten....
Dogodilo se i da sam spontano odbacila cigarete(a strastveni sam pusac) i nisam vise mogla da pijem vodu iz slavine !Samo dve vrste flasirane vode su mi odgovarale obe malomineralne???A ,i one samo ako su sveze otvorene ili bile dobro zatvorene nakon upotrebe. SVE ostalo je bilo-LJUTO i trnule su mi usne???
Ovo se dogodilo i kad sam tek nacetu bocicu ostavila ispred ekrana kompjutra :!:

Hm, bilo je jos nekih cudnih promena ali mislim da ne spadaju u ovaj topic :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 01, 2007 7:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Koliko znam po ayurvedskoj medicini nije poželjno konzumirati zajedno voće i jogurt te mliječne proizvode iza zalaska sunca. Možda i to treba uzeti u obzir kod čišćenja organizma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 02, 2007 12:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Znaci nishta nemoze da se uklopi s Jogurotom a najmanje u makrobiotiku zato shto u MB se ne koriste meso i produkti od zivotinje..A najmanje mleko i mlecne produkte..

A i kad bi krenula na neko drugo cichenje jogurt je nepozeljan osobeno krvje jer je on odgovran za vishe alergija ,rastecke tumore i red druge stvari.. pisala sam negde o tome, da ima hormon koji je slican na hormon koji proizvodi nasha gushteraca, pa nash organizam prepoznaje i hormon gushterace kao stran u organizam i blokira ga a pri tome se javljju razlicite tegobe..

Jabuka i Kupus su odlicni u svaku diejtu ili rezim izhrane.. Jedna jabuka ujutro bi olakshala stvar za puno ljudi..Ima puno antioksidansa, a i pojacuje peristaltiku, tako da kad bi ujutro na gladno prvo popila cashu vode ili caja, pa nakoj 20 minuta jela 1 ili 2 jabuke ti bi tjelo svakodnevno cistila od preostalu hranu i izmet u crevima a prema tome i izbacivala vishak toksine...Shto je ustvari i cij na svako cischenje.. Aj kad se rade neka terapija gladovanja.. MORA DA STROGO BUDE PO ODREGENIM PRAVILA i da se pravila strogo poshtuju, .. Mozda sve to se nama i ne cini bash logicki..

Tako da kad se krene na gladovanja nemoze da se uradi neka kombinacija, ni jedno ni drugo ne bi funkcioniralo...

Kupus je odlican osobeno u zimu a bolji je josh i fermentirani.. Kupus je odlicna kombinacija s shargarepom, soja soj, malo biber, i hladno cjedeno maslonovo ulje.. To je stvarno dobro izbalansirana (energetski) salata, koja hrani s energijom nekoliko organa...

Tako da Mozesh jest Jabuku ujutro , 1 salata na rucak ili veceru (bolje vecera) nek bude kupus... A jogurt izbaci :) ok mozesh jednom nedeljno po 0,2 chashu jogurta s AB kultura, eto to ti doge gratis shto ga toliko volish... :)

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 02, 2007 5:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 27, 2007 2:35 am
Postovi: 123
Hvala,Meya,srce si!
Ne nameravam ovo ponoviti,nisam imala problem sa kilazom, niti mi je CILJ bio skidanje kilograma; nije mi bio CILJ ni ciscenje--ja jednostavno nisam to planirala.
Nisam uopste teska na hrani poput nekih, te, ne volim ovo, te,ne bih ono... Odjednom su namirnice koje,inace, normalno konzumiram dobijale, neprijatam ukus. Ishrana mi se svodila na ono sto je preostajalo a iz jelovnika su spontano otpadale jedna po jedna namirnica :prvo meso ,pa mleko,onda su mi orasi postali gadni, pa hleb...
Nisam imala nameru ni da postim,ni da smrsam, ni da se ocistim a nisam ni razmazena .Pila sam ogromne kolicine vode(jer sam cesto osecala zedj) i to samo "meku"vodu.Smasno je sto sam se cigareta drzala i kad su mi postale totalno grozne #-o :oops:
Trajalo je neke tri nedelje dok mi nisu preostali kiseo (fermentiran) kupus,jabuke, jogurt i voda(nikad zajedno uvek kao zasebni obroci). Nakon nekih dvadeset dana takve "dijete" naterala sam sebe da jedem,kao nevaljalo dete :roll:
Bilo je to pre vise od dve godine.
Zelela sam da podelim iskustvo sa drugima .Naravno iskustvo nije da treba jesti kiseo kupus i jabuke 20 dana :lol:
Treba ponekad poslusati signale iznutra .Uostalom,ako ne verujes rodjenom stomaku -kako ces verovati drugim ljudima??? :lol:
Naravno, ovaj put necu cekati da stomak glavu uci pameti !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 05, 2007 7:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 04, 2007 7:14 pm
Postovi: 3
Lokacija: rijeka
Pozdrav ekipi !
Pratim vas oko dva mjeseca, pa sam i sam krenuo sa čišćenjem organizma. Inače sam potpuno zdrav, ali imam dosta kila viška koje bih skinuo. Danas sam treći dan na ćišćenju i nikakvih problema nemam, jedino mi fale žvake.
E- sad imam i nekoliko pitanja:
1. Da li u čaj koji uz limunadu smijem piti smijem stavljati šećer ili barem javorov sirup?
2. Da li bih smio žvakati žvakaće gume-naime, ja sam skoro pa ovisnik o žvakama .
3. Ovo je Alt već pitala, ali mislim da joj nitko nije odgovorio- može li se umjesto soli piti čaj za čišćenje. Ja sol pijem bez problema-ovo pitam za ženu koja bi isto krenula na čišćenje, ali nema šanse da tu sol popije.
4.Budući da javorovog sirupa kod mene u Rijeci nema i jedva sam ga pronašao u Zg, a i jako je skup, može li se umjesto njega staviti u limunadu ječmeni slad kojeg se u Rijeci može nabaviti bez problema, a i jeftiniji je. Sastav ječmenog slada-minerali i vitamini skoro je identičan javorovom sirupu.
5. Da li je poznato pomaže li ovo čišćenje kod alergija?
6. Smiju li na čišćenje osobe sa visokim krvnim tlakom koje piju lijekove za tlak?
Inače, plan mi je 10 dana, a ako bude sve u redu, mislim ići na 30.
Svakako ću vam se javit koji put sa izvještajem o stanju.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: ciroza i ciscenje jetre
PostPostano: pon feb 05, 2007 10:28 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 02, 2007 1:00 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
imam cirozu minimalne aktivnosti .pa pitam nekoga zna li da li se sme zapoceti kura ciscenje jetre pored ove bolesti?hvala

_________________
ja i opet ja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 05, 2007 11:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
mkipnl, marky353, dobrodošli!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 06, 2007 8:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Citat:
1. Da li u čaj koji uz limunadu smijem piti smijem stavljati šećer ili barem javorov sirup?


Ne ne smesh zato shto, ako je caj zaslagen onda i nema taj efekat ti se ipak cistish. A javorv sirup imash dozu koja dnevno treba da unosish a ide u limunadu. Tako da caj je bolje da pijesh ne zaslagen....

Citat:
2. Da li bih smio žvakati žvakaće gume-naime, ja sam skoro pa ovisnik o žvakama .


Pa ne bi preporucila, ipak glavna poenta je neunositi nihsta shto ima veshtacko poreklo..

Citat:
3. Ovo je Alt već pitala, ali mislim da joj nitko nije odgovorio- može li se umjesto soli piti čaj za čišćenje. Ja sol pijem bez problema-ovo pitam za ženu koja bi isto krenula na čišćenje, ali nema šanse da tu sol popije.


Treba neshto shto ce omogucite brzo ciscenje i brzo praznenje creva ne neshto shto ce da bude dugotrajno kao caj.. Klizma, ili onaj preparat koje daju pred operaciju moze da doge u predvid irigacija pomoci rektalni irigator, i takve preparate mogu ameniti so..

Citat:
4.Budući da javorovog sirupa kod mene u Rijeci nema i jedva sam ga pronašao u Zg, a i jako je skup, može li se umjesto njega staviti u limunadu ječmeni slad kojeg se u Rijeci može nabaviti bez problema, a i jeftiniji je. Sastav ječmenog slada-minerali i vitamini skoro je identičan javorovom sirupu.



Ovo sam nekoliko puta napisala al evo napisacu josh nednom.. Ne ne sme da se menja pravila po koje ide dijeta za ciscenje jer je samo tako ucinkovita i ne shtetna..

Citat:
5. Da li je poznato pomaže li ovo čišćenje kod alergija?


Sigurno da pomaze. kad se oprganizam izcisti on lakshe i bolje funkcionira. U topiku alergije sam napisala shto se treba raditi, al ovakva detoksifikacija je u svaki slucaj dobrodoshla. Mozda kad zavrshite post da krenete na rezim koj je po pravila da se umbalzi alergija. Postavila sam pravila na isti topik za elergije..

Citat:
6. Smiju li na čišćenje osobe sa visokim krvnim tlakom koje piju lijekove za tlak?


KOlko visok tlak???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 06, 2007 8:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 04, 2007 7:14 pm
Postovi: 3
Lokacija: rijeka
Meya, hvala ti na iscrpnim odgovorima!
Znači, ništa od zaslađenog čaja. Onda ću kao i do sada malo zagrijati limunadu i to će mi biti topli jutarnji napitak. Naravno, ne zagrijavam previše, jer bi to uništilo c vitamin i druge sastojke.
Alargiju i tlak za koji sam pitao ima moja supruga i tlak joj je 130/80 do 160/90 (ima 46 godina).
Pozdrav i još jednom hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 3:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Neznam dal je pametno da krene na ciscenje koje zahteva velik unos tekucina u organizam kad ima tako visok tlak..
Mozda bi bilo pametnije da krene na ciscenje pomocu pirinaca (makrobioticko ciscenje)... tamo se jede samo pirinacna kasha, a voda i tekucine se skoro i ne pije.. postavila sam to tu negde...

Mislim da bi to bilo pametnije za nju.. Zato shto nije da ciscenje s limunadom ne odgovara za nju, al kad je takva situacija u pitanju onda treba da bude kontrolirana od neko strucno lice da ne bi se dogodio neki problem. A poshto vi cete ciscenje da radiete kuci sami mislim da terba da ide na drugu varijantu..

Efekat je totalno ist znaci..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 08, 2007 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Citat:
imam cirozu minimalne aktivnosti .pa pitam nekoga zna li da li se sme zapoceti kura ciscenje jetre pored ove bolesti?hvala



Ovo nisam videla do sada..

Mozesh malo detalnije opisat stanje.. Koliko dugo traje, razlog za to? Kolko imash godina, dali konzumirash alhohol, cigarete, ljekova..?

Inace da dobro bi bilo da krenesh na ciscenje cak je i pozeljno, samo trebash odluciti na koje cesh ciscenje ici..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 22, 2007 8:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 15, 2007 2:50 pm
Postovi: 6
Lokacija: in the middle of the nowhere
Pozdrav svima!

Spremam se na veliko ciscenje tj. gladovanje od 40 dana i molim meyu ili nekoga da mi pojasni- da li se klistiranje provodi svih 40 dana?? ok, procitah da moze i svaki drugi dan, ali nisam skuzila koliko dugo..
:roll: thanx!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 12:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Da u princip Klistiranje je jako bitno jer tako se isfrljaju toksine, a zzato shto ne jedesh, nemash kako procistiti creva, gde se nekad moze nataloziti i do 2 kila staru hranu toksine, izmet i sve to.. Znaci da! klistiranje radish svaki drugi dan dok traje post e sad dal ce to da bude 40 dana to cesh ti sama odluciti....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 23, 2007 12:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 15, 2007 2:50 pm
Postovi: 6
Lokacija: in the middle of the nowhere
thanx meya, valjda cu prezivjeti :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 26, 2007 4:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Moram napisati neshto shto sam odavno htel;a, al uvjek zaboravim. u postu Gospogje koja je ustvari prestavila master clenase na ovaj forum stoji, da mozesh piti kafu dok si na post.

TO JE NEZAMISLIVO!!!!

Procitala sam da kao je na pitanje dali moze da se pije alhohol odgovorila da nemoze,a kao kafa moze i da je ona tako pocinjala dan dok je postila...

Ljudi kafa je jedna od toksicniihj stvari koje unosimo u nashe tjelo, tako da ako unosish bar po jednu kafu na dan tokom cischenja onda gjabe mucish sebe, jer samo vishe kontaminirash organizam.. Zuludnik je prazan, i kad mu stavish kafu onda mu dozvolish ljep cist nacin da on upije ceo taj kofein i THC koji ima u kafu, lagano i vishe nego kad jedesh..

Znaci KAFA JE NEDOZVOLJENA..

jedino je dozvoljeno hermalni cajevi i to ne od kesice vec ono refus, prirodne..

cjedene sokove u sokovnik gde je fiber ostranjen, jer pojenta je da se ne unosi fiber u organizma. to je to ustvari shto se vari u nash zeludnik.. Tako da bolje je unositi sok od paradaj recimo, jer je on pun vode, i najcesto ugasuje zelju za jelo..

eto toliko sam htela da kazem...Izvinjavam se shto nisam se setila pre, al sada sam citala opet ovaj tekst i setila sam se..
Ali sigurna sam da svako ko je poceo postiti je sam uvidio ovaj fakt, svako zna da kafa cigarete alhohol i droge su TOKSINI, i da ne treba nishto od ovo uzimati dok se posti.
POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 5:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned feb 04, 2007 7:14 pm
Postovi: 3
Lokacija: rijeka
Pozdrav, evo da se javim poslije ture čišćenja.
Prije početka gladovanja napravio sam kompletnu krvnu sliku koja je bila skoro pa savršena jer sam potpuna zdrav.
Recepta sam se pridržavao 100%, i oko gladovanja nisam imao baš nikakvih problema. Čak i sol sam pio na brzinu i bez gađenja. Osjećao sam se super,ali...
Deveti dan mi je supruga rekla da izgledam bolesno i da sam sav žut. Pričekao sam dva dana i otišao doktorici koja mi je rekla isto to.
11. dan sam ponovo napravio krvnu sliku i svi parametri su dobri osim bilirubina koji jer sad bio 25 (prije čišćenja je bio 10, a normalno je do 20). Doktorica mi je objasnila da to žutilo i potječe od tog bilirubina. Da je to nešto zabrinjavajuće, vjerojatno i nije, ali ne znam što bi nilo s bilirubinom nakon 30 dana i da li bi bilo kakvih posljedica. No, zbog toga sam prestao sa čišćenjem.
Za tih 11 dana smršavio sam 6,7 kg. Još da kažem da kad se završi sa čišćenjem, tek ste na pola puta jer u normalnu ishranu potrebno se što polaganije vraćati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 02, 2007 8:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Mene cudi to shto ti se namalilo nivo bilirubina, nivo bilirubina direkno zavisi od Crni drob koji najvishe ima benefit od cischenje organizma
h..

malo da ti objanism shto je to ustvari...

bilirubini se preraguju pomoci odregeni protein koji se proizvodi u Crni drob (na egleski=liver), e sad kod tebe se valjda vishe proizvodii shto i bilirubini se previshe preraguju ...

to shto treba da uradish, bar od nutricionisticko stoishte, je da prvo detoksicirash organizam,al to si ti vec uradi u koliko mogu primetiti uspeshno 30 dana je sasvim dovoljno, malo pojacash namirnice koje jacaju Crni drob (liver)

nego ako ti nije teshko mozesh da mi ispratish kompletnu krvnu sliku da ti objasnim koje konkretno namirnice da upotebljavash...

obavezno puno tecnsti.. CAj zeleni caj e antioksidans... ja se puno ne razumem o cajeva al kolko se secam od postove od jedne doktoke za kinesku medicinu maslacak, kopriva, zeleni... bi ti bili dobri da pijesh... obavezno i voda do 3 litra tecnost na dan...

onda korenasno povrce, (shargarepa, dajkon (posebno dajkon ) pashkanat, luk...) su odlicni za prociscavanje i jacanje tog organa... u svako jelo salata , probaj da jedesh kupus i paprika, to bi trebalo da ti obezbedi dovoljno vitamin c... onda...

kao suplement ja ti preporucujem MAGMU, malo je poskupa ali sigurno ima da sredi tvoj problem...to je odlicno za crni drop. Onda mozesh isto jecmenov produkt MALTEKS, recimo po 2 kashike... uz miks od semjenje

lan
susam
suncokret
tikva
od sve po jedna kashika uz kashiku malteksa i to da jedesh to ti je odlicno..

MLEKO AL ODMA IZBACITI, protein koji tebe fali je direkno blokiran od mleko i mlecne produkte, znaci mleko i Jaja nikako... pauziraj bar neki mesec da se pojaca malo...

i za sve plus da ti odgovorim stvarno moram da vidim krvnu sliku...i malo objasnjenje...

evo ti moj mail pa javi se ako ti neshto terba


siljanoskamaja@yahoo.com

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 96 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz