Sada je: sub apr 27, 2024 11:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet maj 13, 2011 11:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Da kratko zasmetam, posto sam neki dan kupio... 8)


Hladnić hladno prešano nerafinirano suncokretovo ulje u DM (15 kuna)
slika

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet maj 13, 2011 11:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
hvala, idem danas u nabavu ulja i pripremiti ZK sok.... dosta gladovanja, zubi će mu popadati od gladi izgleda :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet maj 13, 2011 12:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Imas u Muller-u i DM-u suncokretovog hladnopresanog ulja njemacke proizvodnje. Odlicna su i nema razlike, cak su u istoj ambalazi, samo s drugim etiketama. Na ovo od Hladnića nijesam jos naisao. Zanima me samo koje je litraze ? Ova njemacka su pola litre za 15-18 kn. Skuzio sam da je Muller jeftiniji pa tamo pohodim u kupnju tih zdravih stvari. U DM-u kupujem samo 4slojni tariguz :mrgreen:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet maj 13, 2011 12:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
dzabaludin je napisao/la:
U DM-u kupujem samo 4slojni tariguz :mrgreen:

:thumbup:
skoro sam napisao da si mi uzeo rijec iz usta, ali malo je neprikladno :mrgreen:

u mileru prodaju robu koju shvabe proizvode za shvabe, dok ostali prodaju robu koju proizvode poljaci za "ostale", a pod shvapskom etiketom.
ariel iz milera pere skoro ko onaj na reklami :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: pet maj 13, 2011 1:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
heh...ima u DM-a i ovo za 15 cuna...slika

ariel je demoniziran... :D

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet jun 30, 2011 10:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
1979 je napisao/la:
Lepo je to za jogu. Koliko toliko sam upoznat sa nekim asanama, ali ih nisam
radio u nekom duzem vremenskom periodu.

Sport mi predstavlja zadovoljstvo, daleko od toga da ne uzivam u njemu ali ne na
ovakav nacin kao sada. Ovo sada prerasta u neki vid fanatizma, a sto primecujem da uzima danak
na svim ostalim poljima. Dnevno 5 satti vezbanja, mislim da nije normalno :roll: ako
ti sport nije profesija.
Ne pamtim kada sam osetio onu pravu glad, a razlog je kao sto sam i napisao
da stalno unosim male kolicine hrane, na nekih 2-3 sata. E tu mi nekako zakaze
i svesnost, to mi je najveca slabost.

NIkada nisam radio ciscenje creva klistirom, ali osecam da bih mora to da odradim. Primetio
sam da kada se hrana pocinje nakupljati u meni, to izaziva druge simptome, sto
je ako se ne varam reumatske prirode, a to je da mi oticu prsti na desnoj ruci. A isto
tako kod sport teze disem tj. kao da nemam dovoljno vazduha, verovatno sto prepuna
creva pritiskaju dijafragmu!? :?:

U zadnje vreme sam poceo proucavati ayurvedu, nekako najbolje deluje na mene licno.
Tipicna sam kapha osoba.
Probao sam samo sirovu ishranu i ostale nacine, ali jednostavno se nisam nalazio u tome.
Sto se sporta tice bas Svoboda u svojoj knjizi Ayurveda na strani 119 pise o
fizickoj aktivnost.

Da, @Dzabaludine, od kako si poceo sa jogom, kako ti sada izgleda dnevni raspored kako
sto se tice aktivnosti, rasporeda obroka...

Poz


prijatelju, bilo ti je u redu kad je tvoje tijelo pratilo tvoj um, a onda si tjelovjezbom pretjerao i prestigao um, tako da sada tu vlada jedan disbalans.
imaš stalno potrebu da nešto radiš, ali ti neznaš šta i onda mehanički ideš vježbat i postaje svakodnevno guranje granica.
pokušaj se malo psihički unjet u trening, pratit sebe, svoje pokrete, okolinu, o idućem koraku itd. vidjet ces kako je komplicirano. gore od joge 15 puta kad uključiš mozak.

a sto se tice crijeva, imaš ovu stvar: kambusha. nađi tu gljivu ko ima, kupi vrti radi sta oces stvarno neznam kako mozes doci do toga ali dodji neces se pokajat, ja je imam ali da saljem nema smisla preosjetljivo je.
Ugl, ja otkako to uzimam, crijeva mi rade ko luda, slabo prdim, svaki dan imam stolicu bar 2 puta bez ikakvih problema tipa brabonjaka, peckanja, tvrde stolice, krvave, crne, zelene itd itd.
ostale specifikacije o biljci potrazi na internetu, uglavnom, čudo živo!
upravo mi stoji na stolu čeka kad cu je manut!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet sep 29, 2011 11:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
http://www.alternativa-za-vas.com/index ... je-jezika/

Naleteh na ovo ciscenje jezika,deluje mi kao sizifov posao,sta vi mislite?

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet sep 29, 2011 7:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Saty je napisao/la:
http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/ayurvedsko-ciscenje-jezika/

Naleteh na ovo ciscenje jezika,deluje mi kao sizifov posao,sta vi mislite?

Da bi netko imao mišljenje o čišćenju jezika vjerojatno bi to trebao najprije probati i vidjeti rezultate. Možda da probaš 15 dana pa da podijeliš svoja iskustva.\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sub okt 08, 2011 7:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 12, 2006 9:18 pm
Postovi: 79
Pozdrav ljudi!

Dugo sam se dvoumio oko klistiranja, doduse jos nisam prosao to iskustvo,
medjutim juce mi je stigala oprema za klistiranje (posuda i crevo)

S obzirom da jos nisam radio a citao sam i tekstove i po knjigama sam gledao postupke,
metode mesavine i dalje ne znam sta bi mi bilo najbolje za prvi put.

Razmisljao sam o mesavini koju Boris Aranovic spominje u svojoj knjizi, a radi se o
2 lit. vode
20-30 gr soli
100-150 mililitara soka od limuna

Neka mozda dalja preporuka vezano za ovo i na sta bi bilo potrebno obratiti paznju,
s obzirom da bih ovo radio prvi put?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sub okt 08, 2011 9:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Najbitnije je da se opustiš. :D I da staviš neki peškir ispod sebe, da ne bi ispolivao celo kupatilo :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: ned okt 09, 2011 1:19 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 12, 2006 9:18 pm
Postovi: 79
Nadam se da cu biti opusten... :)

Potrudicu se prvo da smeskam organizam jedno 2-3 dana pre nego sto uradim,
ne znam da li je neophodno... a isto tako gledacu da to bude u vecernjim satima , i
sto tako ne znam da li ovo ima ikakve veze... recimo danas bas citam knjigu
"ishrana bez sluzavosti" - Arnold Ehret, on bas spominje da je bolje to
raditi u vecernjim satima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: uto okt 18, 2011 11:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 05, 2011 3:49 pm
Postovi: 15
Čitajuči vas mislim da se Zelenozubi najbolje razumije u detox i zdravlje, za klistir mislim da je samo za teže oboljele od raka i sl. , a i osobno mislim da ćeš više koristi imati da piješ čaj od koprive nego od tog gurniguza
bilo bi korisno da Zelenozbi daš i neke recepte koje misliš da su ok za prosječnog čoveka, mislim kompletne, jer samo si govorio šta je dobro a šta ne,mislim super i sve ok , a sad da to i sveobuhvatno nekim receptom napišeš,
Mislim da bi mnoge zanimalo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sri okt 19, 2011 5:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
rrorion je napisao/la:
za klistir mislim da je samo za teže oboljele od raka i sl. , a i osobno mislim da ćeš više koristi imati da piješ čaj od koprive nego od tog gurniguza


Deder mi reci, jel se ti to bojis klistiranja-gurniguza :mrgreen: ili si ga probao dosta puta pa govoris iz osobnog iskustva ? :blob:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sri okt 19, 2011 10:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 05, 2011 3:49 pm
Postovi: 15
e đabalebarošu, da si ti dobio više puta po guzi koprivom nebi ti danas trebao klistir, :rofl :rofl :rofl :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sri okt 19, 2011 10:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 05, 2011 3:49 pm
Postovi: 15
I naslov je Čišćenje organizma iliti detox organizma i držmo se teme

Svi koji nešto znaju o tome složitće se da je tu kopriva nezamjenjiva,i to najbolje ubrana u prvoj šumi . beru se vrhovi, i prvih dva listića mladih kopriva


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: čet okt 20, 2011 5:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
rrorion je napisao/la:
e đabalebarošu, da si ti dobio više puta po guzi koprivom nebi ti danas trebao klistir, :rofl :rofl :rofl :rofl


:mrgreen:

Ma ne bi meni trebalo nista da se 30 godina nisam krkao raznom nezdravom hranom i sprovodio cesto razne nezdrave navike.

Ima puno nacina da si covjek pomogne i svi su manje ili vise efikasni, a zalosno je gledati 98% ljudi koji bas nista ne cine za svoje zdravlje. Jucer sam cuo nesto dobro od kolege, nakon kratke rasprave o onome sta je lose u prehrani a sta je dobro.....posto je on bolestan, a ne pada mu na pamet bilo sta poduzimati oko toga, onako opusteno rece kako se od necega mora umrijeti....a mislim se pa dobro, tvoj zivot, tvoj izbor.....a dosta ih tako razmislja, toliko su im doktori i medicina isprali mozak, da ni ne pomisljaju na neku samopomoc na prirodnoj bazi :dontknow:

@rrorion - ovo sto si pisao u vezi sinusa se i meni identicno dogadjalo, pisao sam o teme ovdje na forumu......izlazak sukrvice i gnoja iz sinusa je kod mene trajalo nekih 10-ak dana uz temperaturu prvih 2-3 dana.....od tada sam prvi puta prodisao kao covjek.....no, isao sam drugacijim putem, sirovom hranom i zelenim sokovima.......uglavnom moze se na vise nacina, samo je potrebna volja i disciplina :love3:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sub okt 22, 2011 6:39 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 14, 2011 8:34 pm
Postovi: 9
:dontknow:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sri feb 29, 2012 6:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 29, 2012 5:07 pm
Postovi: 14
pozdrav svima i divljenje i cestitke onima koji su izdrzali dijetu, tj ciscenje organizma.

Imam jedno pitanje, mozda mi moze pomoci neko sa slicnim iskustvom.

Imao sam od silnih oralnih antibiotika, kandidu u crevima i sada imam mali broj..pazim da ne jedem slatkise jer ona se njima hrani. Od nje me i peckaju hemorodi..

Da li je neko uspeo da se ocisti od kandide na ovaj nacin i da li se izlecio.

Hvala unapred na odgovorima i bas me zanimaju licna iskustva..da li je neko konkretno izlecio neku bolest na ovaj nacin/

pozz

PS> probao sam da budem 2 dana samo na vodi, bez hrane, a kad ogladnim popijem limunadu, bez secera naravno, samo voda i limun i naravno, nije bilo tesko 2 dana.

Ujutru cim ustanem, ja popijem po litar vode ciste.
ta 2 dana sam kao stolicu imao samo tu istu i vodu. Danas, 3 dan sam popio solju kefira prirodnog, jer moram da se vratim polako na ishranu i posle jedno sat, dva casu vode sa sodom bikarbonom..lele, posle jedno 2 sata, morao sam na WC solju, samo voda izlazi iz mene.

Pitanje: da li je to normalno, da mi kao stolica bude voda, s obzirom da unosim dnevno tacno 3 litre vode i da posle sode bikarbone me oteralo u toalet.

Jel to normano ciscenje creva ili vi nemate uopste stolicu.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sri mar 07, 2012 12:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
arvin je napisao/la:
pozdrav svima i divljenje i cestitke onima koji su izdrzali dijetu, tj ciscenje organizma.

Imam jedno pitanje, mozda mi moze pomoci neko sa slicnim iskustvom.

Imao sam od silnih oralnih antibiotika, kandidu u crevima i sada imam mali broj..pazim da ne jedem slatkise jer ona se njima hrani. Od nje me i peckaju hemorodi..

Da li je neko uspeo da se ocisti od kandide na ovaj nacin i da li se izlecio.

Hvala unapred na odgovorima i bas me zanimaju licna iskustva..da li je neko konkretno izlecio neku bolest na ovaj nacin/

pozz

PS> probao sam da budem 2 dana samo na vodi, bez hrane, a kad ogladnim popijem limunadu, bez secera naravno, samo voda i limun i naravno, nije bilo tesko 2 dana.

Ujutru cim ustanem, ja popijem po litar vode ciste.
ta 2 dana sam kao stolicu imao samo tu istu i vodu. Danas, 3 dan sam popio solju kefira prirodnog, jer moram da se vratim polako na ishranu i posle jedno sat, dva casu vode sa sodom bikarbonom..lele, posle jedno 2 sata, morao sam na WC solju, samo voda izlazi iz mene.

Pitanje: da li je to normalno, da mi kao stolica bude voda, s obzirom da unosim dnevno tacno 3 litre vode i da posle sode bikarbone me oteralo u toalet.

Jel to normano ciscenje creva ili vi nemate uopste stolicu.

Hvala


Predlažem ti da za riješavanje problema s candidom posjetiš doktora homeopatije, postoje homeopatski pripravci koji ti mogu uravnotežiti crijevnu floru.
Ako osoba upropasti probavu normalno je da ima svašta.
Provo pročitaj pa onda primjeni na sebi.
Ako želiš čistiti organizam ima više načina, pročitaj knjigu Rudolfa Breussa
http://www.4shared.com/office/i2OdjZtU/ ... mija_.html
ili napravi antiparazitnu terapiju.
http://www.prirodom-do-zdravlja.net/tek ... ogram.html
http://www.alternativa-forum.com/antipa ... ogram.html
ili nešto treće.
:glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Čišćenje organizma
PostPostano: sri mar 07, 2012 7:45 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 29, 2012 5:07 pm
Postovi: 14
hvala puno na odgovoru,da li je nekako moguce ovaj program za ciscenje od parazita nabaviti u Srbiji jer ga ovde ne mogu naci?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 406 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 117 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz