Sada je: pon maj 20, 2024 4:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ziva voda
PostPostano: sub jan 03, 2009 9:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Pozdrav svima :mrgreen:

Nisam primetila da je bilo nesto na ovu temu, ali ako jeste izvinjavam se pa neka se obrise.
Dakle, da lio neko zna nesto vise o ovome i kako bi se to moglo napraviti u kuci?
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2002/09/13/srpski/R02091202.shtml


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 03, 2009 10:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 7:58 pm
Postovi: 158
Lokacija: Zagreb
Pa lijepo ti je napisano u tekstu; gumicama pricvrstis par magneta za plasticnu posudu, izmiksas vodu mikserom i to je to!

_________________
"...svima zelim raj za sve..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 03, 2009 10:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Hm...pa u vezi magneta uvek ide ono sa smerovima polova i tako te stvari, ne znam nisam nikad ni drzala magnet u ruci pa mi je sve to novo :?
Mene zanima jeli neko to probao i kako tacno treba uraditi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 11:26 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 16, 2007 12:53 pm
Postovi: 28
Lokacija: sanctuary
Voda se magnetizira sjevernim polom. Nije potrebno miješati vodu mikserom. Samo napuni posudu i postavi na magnete. Ne koristiti metalne posude. Prilikom tretmana vode na zatvarati posudu. Najbolje je koristiti keramičke ili čak još bolje neodimijske magnete koji su jači i brže magnetiziraju vodu. Vrijeme tretmana iznosi otprilike 3 sata za keramičke magneta te otprilike pola sata ako su neodimijski magneti u pitanju.

Najbolje ćeš znati da je voda magnetizirana kad primjetiš mjehuriće zraka na stijenkama posude.

Efekt je sljedeći; pod utjecajem magneta voda na sebe veže više kisika iz okoline pa pijenjem takve vode dolazi do jače oksigenacije organizma, a samim time se poboljšava prirodni samoobrambeni i iscjeljujući potencijal.

Nadam se da sam bar malo pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 06, 2009 7:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
rookie je napisao/la:
Voda se magnetizira sjevernim polom. Nije potrebno miješati vodu mikserom. Samo napuni posudu i postavi na magnete. Ne koristiti metalne posude. Prilikom tretmana vode na zatvarati posudu. Najbolje je koristiti keramičke ili čak još bolje neodimijske magnete koji su jači i brže magnetiziraju vodu. Vrijeme tretmana iznosi otprilike 3 sata za keramičke magneta te otprilike pola sata ako su neodimijski magneti u pitanju.

Najbolje ćeš znati da je voda magnetizirana kad primjetiš mjehuriće zraka na stijenkama posude.

Efekt je sljedeći; pod utjecajem magneta voda na sebe veže više kisika iz okoline pa pijenjem takve vode dolazi do jače oksigenacije organizma, a samim time se poboljšava prirodni samoobrambeni i iscjeljujući potencijal.

Nadam se da sam bar malo pomogao.

Isti efekt se postiže kada se čaša vode stavi na sunce ne duže od 1 sat

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 6:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
Hvala mnogo rookie i stanks =D> saznala sam da se ti neodimijski magneti nalaze u slusalicama i HDD-ovima. Za sunce cemo morati malo pricekati :)
Sta znaci ne duze od sat, ne sme duze ili?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 10, 2009 9:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 25, 2007 12:52 pm
Postovi: 197
Lokacija: Zagreb
cinkoksid je napisao/la:
Hvala mnogo rookie i stanks =D> saznala sam da se ti neodimijski magneti nalaze u slusalicama i HDD-ovima. Za sunce cemo morati malo pricekati :)
Sta znaci ne duze od sat, ne sme duze ili?

Ako sam dobro shvatio postiže se suprotni efekt.
Iz moje prakse 15-30 minuta je sasvim dovoljno, pogotovo preko ljeta kada je sunce "jače"

_________________
We don't need no education
We don't need no thought control
No dark sarcasm in the classroom
Teachers leave the kids alone


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 12, 2009 7:54 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 16, 2007 12:53 pm
Postovi: 28
Lokacija: sanctuary
Koliko je meni poznato izlaganjem vode suncu se postiže samo čisto deprogramiranje vode od utjecaja industrijske obrade.
Razlike je jako velika a ako hoćete provjeriti tu razliku najbolje da vodu izloženu suncu i onu magnetiziranu ostavite negdje na tamnom i hladnom mjestu 2-3 dana.
Magnetizirana vode će duže zadržati osvježavajući okus od one samo izložene sunce. Duže će ostati pitka, tj. kasnije će se pretvoriti u "žabokrečinu" što nije slučaj s vodom koju izlažemo suncu i koja se jako brzo pretvara u "žabokrečinu".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 12, 2009 10:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 08, 2008 8:50 pm
Postovi: 164
Lokacija: Matrix
Zanimljivo je ovo,nisam probao sa magnetiziranjem.

Ali zadnje vrijeme kupujem flaširanu vodu domaču (Janu/Unique),i kad točim nalijevam sa 30-40 cm da se "prozrači" voda.

Mogu reči da je ukusnija nego kad je sipam normalno.

Probajte jednostavan je eksperiment. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 15, 2009 10:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
rookie je napisao/la:
Voda se magnetizira sjevernim polom. Nije potrebno miješati vodu mikserom. Samo napuni posudu i postavi na magnete. Ne koristiti metalne posude. Prilikom tretmana vode na zatvarati posudu. Najbolje je koristiti keramičke ili čak još bolje neodimijske magnete koji su jači i brže magnetiziraju vodu. Vrijeme tretmana iznosi otprilike 3 sata za keramičke magneta te otprilike pola sata ako su neodimijski magneti u pitanju.

Najbolje ćeš znati da je voda magnetizirana kad primjetiš mjehuriće zraka na stijenkama posude.

Efekt je sljedeći; pod utjecajem magneta voda na sebe veže više kisika iz okoline pa pijenjem takve vode dolazi do jače oksigenacije organizma, a samim time se poboljšava prirodni samoobrambeni i iscjeljujući potencijal.

Nadam se da sam bar malo pomogao.


rookie, ovo mi nije bas jasno, kazes da postavim posudu sa vodom na magnete, znaci da oni budu ispod, ali onda je dovoljan jedan, ili ja nisam dobro shvatila. Tamo na onom linku kaze da se stavljaju sa strane, nista ne kaze za smer sever/jug. Znaci, ako ih stavim ispod, da severna strana magneta bude okrenuta ka vodi tj na gore (kod oba)?
Izvadila sam neke magnete iz slusalica bubica, crne su boje sa necim sivim/srebrnim na jednoj strani, mora da su keramicki, jer na slikama vidim da su neodimijski uvek srebrni :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 19, 2009 9:13 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri maj 16, 2007 12:53 pm
Postovi: 28
Lokacija: sanctuary
cinkoksid je napisao/la:
rookie, ovo mi nije bas jasno, kazes da postavim posudu sa vodom na magnete, znaci da oni budu ispod, ali onda je dovoljan jedan, ili ja nisam dobro shvatila. Tamo na onom linku kaze da se stavljaju sa strane, nista ne kaze za smer sever/jug. Znaci, ako ih stavim ispod, da severna strana magneta bude okrenuta ka vodi tj na gore (kod oba)?
Izvadila sam neke magnete iz slusalica bubica, crne su boje sa necim sivim/srebrnim na jednoj strani, mora da su keramicki, jer na slikama vidim da su neodimijski uvek srebrni :?


Da, baš tako. Ako su neodimijski magneti u pitanju dovoljan je jedan promjera 2/2,5 cm i stavlja se ispod posude (čaša,flaša) tako da sjever magneta gleda prema vodi. Kod posuda većeg promjera koriste se nekoliko magneta pravilno raspoređenih.
Vrstu magneta nemoj određivati prema boji. Pronađi specijaliziranu trgovinu i tamo ih kupi. Recimo ovdje:

http://www.artas.hr/magneti/neodimijski.htm


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz