Sada je: sri maj 15, 2024 6:47 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Alkalna Voda
PostPostano: sub dec 27, 2008 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Ne znam je li ovdje igdje otvorena tema iz ovog područja, no ja nisam uspio naletjeti na nju.
:roll:

Dakle radi se o alkalnoj vodi.
Našao sam nekoliko zanimljivih referenci o njoj (prevedenih na naš jezik) pa čim uspijem skužiti kako postaviti pdf ovdje - stavim.

Ono što me inetresira je tehničke prirode odnosno (proces) kako napraviti alkalnu vodu.

Ima na youtube dosta prikaza ali se to sve bazira na komercijali.
Vjerujem kako postoji "hack" da se napravi i u kućnoj radinosti kao i koloidno srebro.

Dakle ...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 27, 2008 9:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Mislim da smo vec pisali o ovome.

http://www.hiddencures.com/ionizer.htm

Neki tvrde da nije bas dobro piti takvu vodu, u tijelu treba postojati balans izmedu kiselog i luznatog, s ovime se nije igrat.

Kisel urin - luznata slina

Poslusaj: http://www.drloyd.com/loyd0302.mp3


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 27, 2008 11:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
hmmm ... zašto nisam mogao pronaći o toj temi ovdje.
Negdje sam nešto previdio očito.
No ok, kako god.
:roll:

Ne naginjem trenutno niti jednoj teoriji već indiferentno prikupljam informacije, čitam i filtriram logikom koja kaže da bi (iako nije) sve u našem životu trebalo biti u balansu.

Što se tiče konkretnog odnosa kiselo-lužnato, također ga narušavamo unosom hrane i pića.
Npr na jednoj strani prehrana koja je uzgajana organski (voće, povrće, meso žitarice ...) a na drugoj strani svo zlo koje unosimo u sebe, počevši od najrasprostranjenije coca-cole pa do razno raznih fast food junky hrane.
Onaj koji ovo drugo stalno unosi u sebe, jednako narušava taj balans kiselo-lužnato, što znači da se na jednak način ugrožava. :|

No s druge strane me buni to što je alkalno - alkalno (alkalna je kiselina ...npr... H2SO4) a lužnato je lužnato i ako unosimo alkalno u organizam, nećemo li ga još više zakiseliti a unosom lužnatih tvari - pomoći organizmu u neutralizaciji tih kiselina?


Recimo podatak koji kaže da bi za 1 čašu popijene coca-cole, trebalo popiti 32 čaše alkalne (hmm) vode kako bi se cola neutralizirala, samo me potaklo na razmišljanje da svi koji su osuđeni se prehranjivati na takav junky način, barem si pomognu konzumacijom alkalne vode.

Uhhh više ni sam nisam pametan, sav sam se zapetljao u svemu tomu
#-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 3:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Poštovani Gal i svi zainteresovani

Iako je tvoj post relativno davno napisan, moja će se malenkost potruditi da onoliko koliko zna, napiše o temi...

Najpre da se upoznamo sa terminima:

- Alkalno=lužno=bazno (pH>7): soda(NaOH), kreč(Ca(OH)2), sodabikarbona (so ali sa alkalnom reakcijom rastvora).....

- Kiselo=acidno (kiselina=acetat) (pH<7): H2SO4, HCL, CH3COOH (sirćetna kiselina)...

Neko gore pomenu urin i slinu (pljuvačku).... Ali niti urin niti slina (pljuvačka) ne moraju biti kako je gore napisano...
Slina posle jela postaje kisela, a kiselost zavisi od vrste hrane koju smo uneli (šešeri, što brži-prostiji, to se brže razlažu pod uticajem bakterija i intenzivnije čine pljuvačku=slinu kiselijom)... Prirodni mehanizmi našeg organizma teže da vrate neutralnost u ustima da bi sačuvali naše bazne zube...Pa tako, nakon nekog vremena posle jela (oko pola sata), pljuvačka postaje bazna...
A urin, pa i njegova kiselost zavisi od hrane, ako unesemo velike količine bazne hrane, urin će biti bazni(lužni), na primer popiti rastvor sodebikarbone...ili puno peršuna...
Bazna hrana je ona koja sadrži neko bazno jedinjenje, npr, puno kalcija...
Dok je kisela hrana (ne pričamo o ukusu, ne mora ukus kisele hrane biti kiseo) hrana koja sadrži kiseline u svom sastavu (koka kola ili svi gazirani napici imaju CO2, koji se i rastvara u njima dajući ugljenu kiselinu, pored nje sadrže i fosfornu kiselinu koja "popravlja! ukus... a mislim da je i kofein sa kiselom reakcijom, a ako i nije, kao diuretik doprinosi zakišeljavanju organizma), kisela hrana je meso, jer amino kiseline iz proteine zahtevaju za varenje kalcijum, ali i mnoge druge namirnice...
Jednom sam na jednom forumu video arogantan odgovor na pitanje koje je neko postavio a koje je glasilo "koje namirnice čine našu krv baznom". Naime neki lekar ili student medicine, biologije ili taka nešta, pojavio se kao Bog, i dogmatski tvrdio da je naša krv puferski rastvor (rastvor koji uvek održava istu pH sredinu), i da šta god uneli krv ostaje isto kisela (ili ako hoćete bazna). Da pojasnimo ovo, nema odnosa baze i ikiseline u nekom rastvoru, jer baze i kiseline reaguju težeći da jedna neutrališe drugu pa rastvor u kome se pomešaju baza i kiselina postaje ili neutralan (ako je odnos baze i kiseline bio takav da svaki "molekul" kiseline izreaguje sa svakim "molekulom" baze), ili koseo (ukoliko je bilo više kiselih molekula od baznih) ili bazni (ukoliko je bilo više baznih molekula od kiselih). Drugim rečima ako imamo 5 molekula baze i 3 molekula kiseline, posle neutralizacije, dobićemo 2 molekula baze i bazni rastvor (3 molekula baze i 3 molekula kiseline je izreagovalo dajući odgovarajuće produkte, to jest, odgovarajuću so i vodu)...
Tako da se ne može govoriti o krvi gao u knjizi Gintera o presnoj ishrani, gde on kaže da presno mleko kao i krv imaju isti odnos baznog i kiselog (verovatno je hteo reći da imaju istu pH, pH je mera kiselosti, kiselost iznad pH=7 imaju baze, nemojte da vas ovo zbuni, to vam je kao toplo i hladno, pa pitate koliko je nešto vruće a neko vam kaže -5 stepeni).
Dakle krv jeste puferski rastvor, i jeste da se organizam ovako trudi da održi svoju optimalnu kiselost, ali ako duuugo vremena unosite samo kiselu hranu, ili je unosite u ogromnim količinama, ovaj puferski sistem neće uspeti da izdrži, pući će, i vaša krv će biti kisela dok se opet telo ne izbori za ravnotežu, ako bude moglo...
Oseteoporozta je jedano od oboljenja vezano sa ovom temom... Previše kisele, hrane, vitamina A, i diuretika (kola napitaka, kafe, i sveg sa kofeinom i alkoholom), uništavaju sistem ravnoteže u organizmu usled čega, organizam ne samo da ne može da apsorbuje kalcijum (koji je vodorastvoriv mineral) i veže ga u kostima, nego ga i uzima iz kostiju da bi mogao da održi krv u optimalnoj pH...

E sad o vodi, destilovana voda je neutralna, nije ni kisela ni bazna, njen pH je 7.
Međutim pijaća voda je,uglavnom bazna (bar iz najvećeg broja prirodnih izvora) jer sadrži krečnjak ali i druge bazne minerale... Dok voda koja dugo stoju u čaši, vremenom postaje kisela jer reaguje sa CO2 iz vazduha i nastaje H2CO3, iliti, ugljena kiselina...
Ima mineralnih voda koje se izuzetno preporučuju (komercijalnih, recimo "prolom voda"), za bubrežne i ostale taloge, jer reaguju sa kiselim kamenjem (kristalnim jedinjenjima koja su, uglavnom kisele reakcije), rastvarajući ih...

Što se tiče nekakvog aparata kojim se proizvodi alkalna voda, ja sad davno čitao u jednom naučnom časopisu o nekakvom uređeju koji elektrolitičkim postupkom, sa platinastim elektrodama, koje su u dve odvojene komore, povezane elektrolitičkim mostom (to je provodnik za jone i elektrone, ali ne i za tečnost, dakle, tečnosti u 2 komore se ne mešaju ali su električno povezane). U jednoj se kompri stvara alkalna voda a u drugoj kisela, tako što jedan pol (+) jednosmerne struje na jednoj platinskoj elektrodi, privlači OH (negativne) jone vode, dok druga platinska elektroda na negativnom polu napona, privlači H (pozitivne) jone.
Tako u jednoj komori dobijamo vodu obogaćenu sa H katjonima ili kiselu, a u drugoj vodu obogaćenu anjonima OH ili baznu vodu...
Za baznu vodu pisalo je da se koristi za detoksikaciju, prevenciju, razna lečenja...
Dok se kisela vodas upotrebljava samo spolja, za dezinfekciju, i lečenje i ispiranje ozleda i slično...
Nisam uspeo, na netu nać niš o ovome aparatu (sem reklamu za prodaju), pa ako neko nađe, nek postavi link, ja sum kratak s vremenom, poprilično za surf...
Naravno, ovaj urešaj je sigurno posledica dugog istraživanja, sa tačno definisanim parametrima koji se tiču jačine (gustine) struje, dužine procesa... a i platina je dosta skupa, pa ne znam da li bih preporučio homeborow eksperimente drugima...a samog me sprečava cena platinskih elektroda, i elektrolitički most:)
Eto toliko sam znao, i mogao o ovome...
Živ čovek greši, tako da možda i ja ovdi imam grešaka zato ne uzimajte ih zdravo za gotovo, proveroite ih. Ja se nadam da ima onih koji će me ispraviti (jer srećan sam kad mi neko dokaže da grešim, to je prilika da ispravim grešku...)
Nadam se da sam bilo kako pomogao...

Greetings


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz