Sada je: čet mar 28, 2024 7:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijela
PostPostano: ned jun 15, 2014 1:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Čišćenje emocionalnih blokada u fizičkom tijelu
-izvodi se bar jednom tjedno, ili češće.. dobro je zapisivati doživljaje-bar natuknice o emociji i situaciji te novoj snazi/kvaliteti/vrlini. Desi se da se na kraju meditacije ne možeš sjetiti što si čistila-što je dobar znak da je bilo doista riječ o podsvijesti i da je riješeno
Ako ti je potrebno, snimi svoj glas sa uputama između kojih ostavi dovoljno vremena da obaviš što se traži. Iza svakog koraka duboko udahni i izdahni, a možeš i češće ako osjetiš potrebu.

1. Osiguraj se da te nitko neće uznemiravati, isključi telefone, zaključaj ulazna vrata, pravi se da te nema doma. Ako tvoji ukućani ne odobravaju meditativne metode, nemoj im ni govoriti što radiš, smisli neki drugi razlog zbog kojeg ti ne smiju smetati
Udobno se smjesti, duboko udahni i izdahni nekoliko puta dok se umiriš. ZATVORI OČI
2. UĐI U SVOJE TIJELO ..zamisli da ulazio u tijelo i vidiš iznutra svoje organe, (kao u filmu Moje tijelo )..Ako imaš teškoća s ulaženjem zamisli da si u liftu koji te spušta na prizemlje i pri tome vizualiziraj brojeve koji odbrojavaju unatrag od 10
3. ODREDI ORGAN ILI DIO TIJELA KOJI TTRENUTNO PRIVLAČI TVOJU PAŽNJU. KOJI JE TO DIO ILI ORGAN (imenuj)
4. ŠTO SE OVDJE NALAZI, ŠTO VIDIŠ? pokazat će se neki oblik . OPŠI IZGLED , IMENUJ OBLIK, OPIŠI BOJU, TEKSTURU I OSTALE DETALJE KOJE VIDIŠ
5. UĐI U TAJ OBLIK (imenju oblik-magla, kamen..što već)
6. KOJA SE EMOCIJA OVDJE NALAZI? IMENUJ EMOCIJU, DOŽIVI EMOCIJU
7. NA KOGA SI LJUTA (ili zbog čega si tužna, nesretna, zbunjena itd…) Prisjeti se situacije i opiši je. (ako su odgovori iznenađujući, neobični, čine se nelogični, -to bolje, to znači da si dalje od uplitanja uma i bliže podsvijesti)
8. PRIGRLI I PRIHVATI SVOJU EMOCIJU S BEZUVJETNOM LJUBAVLJU
9. NEKA SE TA EMOCIJA RAŠIRI PO CIJELOM TIJELU, PO SVIM ORGANIMA, DIJELOVIMA TIJELA , NEKA VIBRIRA U TIJELU- (vizualiziraš blokadu kakvu si prije vidjela kako se širi po tijelu. vjerojatno će mijenjati oblik i boju. moguće da prilikom prihvaćanja izrazito neugodnih emocija osjetimo otpor i odbijamo ih prihvatiti. tada možemo prvo transsformirati tako da pošaljemo nekom svom autoritetu-ja šaljem Isusu da iscijeli izliječi pa nam vrati i tada možemo prihtiti. U oba slučaja emocije će se tijekom procesa transformirati. Upravo u tome što u kritičnoj situaciji nismo mogli prihvatiti svoje emocije , što smo ih se plašili ili sramili, leži ključ nastajanja problema, a u prihvaćanju je ključ njihovog rješavanja)
10. DOZVOLI SVOJOJ EMOCIJI DA SE SMJESTI U TIJELU GDJE ŽELI
11. IMENUJ MJESTO GDJE SE EMOCIJA SMEJSTILA, OSJETI TO MJESTO, ISTRAŽI
12. KAKAV JE SADA OSJEĆAJ (U MJESTU GDJE SE EMOCIJA SMEJSTILA ILI U CIJELOM TIJELU)
13. KOJA JE TO SNAGA, ZA ŠTO TI SLUŽI (ponekad se pokaže i simbolički oblik te snage, npr, štit, mačevi, oklopi itd) KAKO ĆEŠ KORISTITI NOVU KVALITETU
14. Budi kratko u tom dobrom osjećaju a zatim diši duboko
15. POSTANI SVJESNA MJESTA GDJE SE NALAZIŠ, NAMJEŠTAJA, PROSTORIJE..kad si spremna otvori oči

Napomena uz korak 6. –prepoznavanje emocije…nekad nema emocije . to se npr. desi kad se spustiš na nivo fizičkog tijela gdje se nalazi povreda pa je an toj razini priroda boli mehanička tj fiziološka. npr. kod mene u bolnom kuku na fizičkoj razini nema emocije jer imam oštećenje hrskavice pa je bol prava fiziološka. emocija postoji ali je an dubljoj razini ali nije vezana za ovu konkretnu bol koju sam osjećala dok sam ulazila u to mjesto. Emociju sam pronašla drugom prilikom.

Vezano uz korak 7- prisjećanje na situaciju kada je nastala blokada, moguće da vidiš situacije koje su ti nepoznate i ne znaš interpretirati tko je tko u vizijama. pitaj tko je ta osoba, tko si ti u ovoj priči, što se događa, što se od tebe traži. ako pstoje snažne emocije ili zahtjevi od likova iz meditacije, tada to riješi na način da izvadiš sve likove iz vizije i smjestiš ih u krug zlatne boje obrubljen plavom bojom, blagosloviš ih i rastvoriš u svjetlsoti-zamisliš da nestaju u svjetlosti…ako postoje, sve emocije koje su se pokazale staviš u drugi takav krug i spališ tako da nestanu.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: ned jun 15, 2014 2:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
vezano uz korak 13. ... Vrlo je zanimljivo, čak bih rekla zabavno dobijanje "oružja" ili simbola kvaliteta i snaga .
Neki se detalji poklapaju s opisima superjunaka iz stripova, a neki prevazilaze svaku do sad poznatu maštu
U početku kao transformacija negativnih potisnutih emocija dolaze nam naše potisnute i nedovoljno realizirane kvalitete osobnosti, npr. moja strpljivost, moja prilagodljivost, moja snaga da trčim, da skočim, a kasnije, kako se zahvaćaju sve dublji dijelovi ega i sve daljnja prošlosti, tako dolaze i općenitije kvalitete, prikazane simbolima,npr, kristalima, štitovima, narukvicama, čizmicama koje lete...
Iz mojeg iskustva, osim što je korisno to je i jako zabavno. Čak smiješno zabavno. Ja sam dobila opremu kao kakva superjunakinja: plašt, čizme koje imaju posebne gadžete, narukvice koje očitavaju svašta, pojas koji ima na sebi neke super naprave, produžne prste, kosu koja se produži kad zatreba i služi kao antena, nekoliko opni za rubove aure raznih boja, kad bih to nacrtala bilo b vrlo slično nekoj junakinji iz stripa. Jako vesele metafore. To sve treba shvatiti više kao metaforu kao simbol , ni slučjno ne zabrijavati da se sad mi tu stvarno pretvaramo u superjunake pa samo još fali da netko isproba da li stvarno može poletjeti..To ni slučajno!!!!.
Korist se ogleda u povećanom osjećaju sigurnosti, stabilnosti, lakoće kojom pristupamo svakodnevnim situacijama, u jasnoći kojom prepoznajemo i vidimo stvari i pojave oko sebe, i na kraju, u sveukupnom uspjehu, ostvarivanju ciljeva, osjećaju vitalnosti i stabilnosti.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: pon jun 16, 2014 3:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
arwen dor je napisao/la:
Napomena uz korak 6. –prepoznavanje emocije…nekad nema emocije . to se npr. desi kad se spustiš na nivo fizičkog tijela gdje se nalazi povreda pa je an toj razini priroda boli mehanička tj fiziološka. npr. kod mene u bolnom kuku na fizičkoj razini nema emocije jer imam oštećenje hrskavice pa je bol prava fiziološka. emocija postoji ali je an dubljoj razini ali nije vezana za ovu konkretnu bol koju sam osjećala dok sam ulazila u to mjesto. Emociju sam pronašla drugom prilikom.


Kako si pronasla tu emociju, kod fizicke povrede?

Da li je moguce ukloniti i takvu emociju, kod mjesta fizickog ostecenja?

Negdje sam citao da dugotrajna fizicka povreda (npr. osjecaj pritiska, ili tupi osjecaj, bilo sto) zapravo izaziva ostale psihicke probleme u cijelom tijelu. Tocno ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: pon jun 16, 2014 9:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Objasni pojam "dugotrajna fizička povreda".
i kako misliš "ostale psihičke povrede u cijelom tijelu" ?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: uto jun 17, 2014 3:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
arwen dor je napisao/la:
Objasni pojam "dugotrajna fizička povreda".
i kako misliš "ostale psihičke povrede u cijelom tijelu" ?


Krivo zarasla kost ili nesto slicno. Povreda kraljeznice, itd.

To sve izaziva trajnu nelagodu, pritisak i sl, sto stvara TRAJNU/STALNU nervozu, zivcanost, na kraju psihicke bolesti. Kad se makne povreda, makne se i sve ostalo. Tako sam negdje procitao.

Proces moze ici i sa druge strane.

Recimo, teska prometna nesreca, prevrtanje, mrtvi i slicno. Osoba koja je prezicjela, dozivi stres, od stresa se stegnu ledni misici, nakon nekog vremena ti misici krenu savijati/deformirati kicmu.

Sad ti objasni kako si rijesila svoje psihicke probleme vezane na fizicku ozljedu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: pon jun 30, 2014 7:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
arwen dor
Predložio bih da pročitaš viewtopic.php?p=145513#p145513 i naredne postove

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: pet jul 04, 2014 4:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 29, 2014 11:26 am
Postovi: 93
Lokacija: Vrsac
Hvala :)

_________________
Prestani da postojis samo u snu i pocni da zivis,Ti nisi ono sto vidis,Ti si onaj koji Vidi!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: ned okt 12, 2014 4:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Toda je napisao/la:
arwen dor
Predložio bih da pročitaš viewtopic.php?p=145513#p145513 i naredne postove

Pozdrav


Nakačenje demona nije isto što i potisnute vlastite emocije.

to su potpuno drugačije pojave.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: pet nov 21, 2014 10:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
boki je napisao/la:
arwen dor je napisao/la:
Objasni pojam "dugotrajna fizička povreda".
i kako misliš "ostale psihičke povrede u cijelom tijelu" ?


Krivo zarasla kost ili nesto slicno. Povreda kraljeznice, itd.

To sve izaziva trajnu nelagodu, pritisak i sl, sto stvara TRAJNU/STALNU nervozu, zivcanost, na kraju psihicke bolesti. Kad se makne povreda, makne se i sve ostalo. Tako sam negdje procitao.

Proces moze ici i sa druge strane.

Recimo, teska prometna nesreca, prevrtanje, mrtvi i slicno. Osoba koja je prezicjela, dozivi stres, od stresa se stegnu ledni misici, nakon nekog vremena ti misici krenu savijati/deformirati kicmu.

Sad ti objasni kako si rijesila svoje psihicke probleme vezane na fizicku ozljedu.


ovom tehnikom sam rješavala fizičku bol koja je nasala uslijed potisnutih emocija u nekoj stresnoj situaciji.
Fizička bol koja je posljedica fiziče povrede, lom kostiju ili oštećenje kosti ne bi išla ovom metodom. Ali, emocija koja je tu bila prisutna i potisnuta, pa izaziva dodatne fizičke bolove, to se može time riješiti.
Ne znam jesam li to jasno napisala.
Npr. kad se dogodi tako kao što ti opisuješ, saobraćajna nesreća, povrede od toga, jedno je dugotrajna bol koja će biti zato jer je kost bila slomljena, jer je mišić šivan pa je ostao duboki ožilja koji boli, ili ako kost nije dobro srasla, a drugo će biti dugotrajna bol zato jer je ostao strah, gnjev itd. To su dvije vrste boli po nastanku ali osjećaj je vrlo sličan.
Ja bih u tom slučaju, iako se meditacijom ne može učiniti da se popravi ksot koja je krivos rasla, ipak radila ovom metodom, pa bi se riješio dio bolova koji spada u emocionalni. Ne bi do kraja prošla bol ali ipak bi osjećaj boli time bio manji.

Psihičke probleme ja nisam imala.
Mislim da ti pod imenom "psihički problemi" ne misliš na isto ono kako se to definira u literaturi.
Psihički problemi bi bile npr. kad ne vidiš stvarnost onako kako je nego iskrivljeno, kad ti se pričinja, preuveličavaš nešto, npr, to su fobije, noćne more, strah da te netko proganja, kad si stalno tužan i ne vidiš izlaz (a ima ga samo ga ne vidiš) ...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: pet nov 21, 2014 12:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Pa nije valjda da se nedavna trauma rješava meditacijom, umjesto asimilacijom i anticipacijom što više novih pozitivnih iskustava.
:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: pet nov 21, 2014 9:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
sadašnja trauma, tj emocionalno nabijeno isksutvo , (može to biti i ogromna sreća, ne samo ogroman strah , ljutnja i dr.) rješava se meditativo prihvaćanjem emocije kroz unutarnje srce.
to je druga priča.
ovo je postupak rješavanja starih trauma, iz ovog i/ili prošlih života. može se doprijeti u vrlo davnu prošlost

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tehnika čišćenja emocionalnih blokada iz fizičkog tijel
PostPostano: sri jan 28, 2015 4:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 28, 2015 6:38 am
Postovi: 18
Probala sam tvoju metodu. Hvala ti mnogo sto si ovde o tome pisala, jeste bilo zanimljivo. Nisam imala prilike da pokusam jos neki put.

Ove zime mi je mnogo curio nos, netipicno mnogo i sada curi... I probala sam da zamislim svoje sinuse, medjutim nisam nasla nikakav problem, nasla sam jedan tocak koji se okrece. To je pretpostavljam moja ssesta cakra. Jeste bilo interesantno videti to okretanje,mali problema nije bilo... Mislim bar tamo, tako da mozda nesto nisam dobro uradila...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 12 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz