Sada je: pon apr 29, 2024 12:16 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 08, 2009 5:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
violetta... kuco stara...
radio sam po jack-ovom uputstvu i tamo ne stoji da se treba mjeriti struja...
mislim da nisam uspio, jer se nije pojavila ni nakon sat vremena ta famozna maglica... (gdje je josipa lisac...)
koristio sam destilovanu vodu...
sada ssam pokusao sa drugo, 1/2-om litra i desava se isto, s tim da se sada stvaraju mjehurici na jednoj srebrenoj plocici a na drugoj se u dijelu koji je u vodi stvario kao neki talog... nemam pojma sta se dogadja... mozda sam uletio u zonu sumraka... kao i mile pendrek...
malo se salim da razbijem nervozu... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 08, 2009 5:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Merenjem struje bi utvrdio kolika ti je početna struja i da li ti je voda dobra...
takođe video bi da li struja uopšte protiče tj da li su ti svi spojevi OK (žica adaptera na pločicu pa zalepljeno... hmmm)...

Maglica uopšte nije neophodna... čak bi se moglo reći da je nepotrebna jer to onda po meni bi značilo da je struja prevelika.
Ako ti se stvaraju mehurići i ako ti jedna elektroda blago počinje da tamni onda je sve OK.
Jedino što takvom odokativnom metodom ne znaš šta si napravio ali
sva je prilika da sa tim naponom i pločicama u pola litre vode (ukoliko voda nije lošeg kvaliteta) a nije jer se ni posle sat vremena nije "zamaglila"
dakle sva je prilika da si u stvari napravio dobru srebrnu vodu... jedino je pitanje koje koncentracije
iz iskustva pretpostavljam da za sat vremena ukoliko je voda dobra (čista) nisi mogao da doguraš do 1mA pa bi onda po onoj formuli mogli otprilike da kažemo da
za 1 sat sa 500ml vode i recimo 0.65mA prosečnih mogao bi da imaš oko 5ppm
=D>
u svakom slučaju savet je
KUPI AMPERMETAR! :glasses7:
najjednostavniji, najjeftiniji... ali mnogo će ti značiti
:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 08, 2009 8:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
ok. poslusacu violetta... :) ja sam fini decko...:) sad ozbilkjno, kupicu ampermetar iduce sedmice... voda je sada onako pomalo "mutna" ... ali okus ke OK. ja cu je piti, pa sta bude.. ako se vise ne javim, onda znate da sam napravio dobar otrov... :) i to se moze patentirati...
hvala violetta. poslusacu tvoj savjet...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 08, 2009 9:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Osoba X poprilicno bolesna, bolovi po citavom tijelu, ne moze hodati, stanje iz dana u dan sve losije (vjerojatno nekakva viroza).
Kroz dan u nekoliko sati popije 250ml KS oko 5ppm, nakon noci osoba kaze da se stanje popravilo preko 90%, ustaje iz kreveta te uredno obavlja svoje obaveze.

Za izradu srebra koristena Aqua Purtificata, stalno mjesanje izmedu elektroda, pocetna struja 0.14mA, krajnja struja 0.30mA. Bistra tekućina bez boje, blago metalnog okusa.
Tekucina je stara oko 2 mjeseca, cuvana na tamnom mjestu u tamnoj boci na sobnoj temperaturi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon nov 09, 2009 9:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
evo mene... ziv... :) a vec sam dva puta popio SVOJU srebrenu vodu... moja je malo mutna, ali ako pratim svoje srce, intuiciju, mislim da am napravio dobru stvar... vjerovatno slucajno, obzirom da sam pravio bez mjeraca struje... kojega cu, uzgred receno, kupiti... da, voda je blago metalnog, prijatnog ukusa... idemo dalje... pozz svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet nov 20, 2009 11:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
Gdje kupiti srebrnu zicu od 99.9 % u Zagrebu ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon nov 23, 2009 8:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Zašto ljude mrzi da malo pogledaju po temi... :?
Mislim da je bar deset puta napisano na temi o Rafineriji plemenitih kovina u Zagrebu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 26, 2009 1:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
violetta je napisao/la:
Zašto ljude mrzi da malo pogledaju po temi... :?
Mislim da je bar deset puta napisano na temi o Rafineriji plemenitih kovina u Zagrebu


oni imaju 99.9% ?

da li je to dovoljno cisto ? da li je moguce da u onih 0,1% bude olova ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 26, 2009 2:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Pa traži onda specifikaciju i atestni list !
Ja još ne vidjeh i nečuh da je ikad itko imao 100% Ag.
Čak i u prapovijesti kada su cuclali i žvakali beštek, kada nije bilo nuklearne analize materijala,
ljudi su si pomagali srebrom.
A da ipak ti ne uzmeš tu žicu. Tko zna šta se sve tu krije. Možda pingvin iskoči iz nje.
Zaobiđi ti to.
Preporučam ti klasične antibiotike.
Oni su čisti, sigurni, ukusni, djelotvorni i sigurno nemaju nikakve štetne supstance u sebi.
Čak su im i boje prekrasane. Pasat će ti uz zavjese.

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 26, 2009 4:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
Sovac je napisao/la:
Pa traži onda specifikaciju i atestni list !
Ja još ne vidjeh i nečuh da je ikad itko imao 100% Ag.
Čak i u prapovijesti kada su cuclali i žvakali beštek, kada nije bilo nuklearne analize materijala,
ljudi su si pomagali srebrom.
A da ipak ti ne uzmeš tu žicu. Tko zna šta se sve tu krije. Možda pingvin iskoči iz nje.
Zaobiđi ti to.
Preporučam ti klasične antibiotike.
Oni su čisti, sigurni, ukusni, djelotvorni i sigurno nemaju nikakve štetne supstance u sebi.
Čak su im i boje prekrasane. Pasat će ti uz zavjese.


Pa uvjek se moze naruciti srebro 9999 cistoće , koje se koristi u elektronici te se žice rade o njega...

Gdje kupiti distiliranu vodu (ne demineraliziranu) zvao apoteke i vele: da ne smiju prodati destiliranu vodu ...

na kraju krajeva, mozda to nije niti birno.. glavno da joj je otpor sto veci


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 26, 2009 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
hmmmm, dvojim postoji li uopće 9999 Ag.
A to da ti ne smije prodati dEstiliranu - neka okvači mačku o rep.
Da ne traži slučajno i specijalistički recept za nju ???
Mislim da je narod navodio ovdje na forumu vrstu voda i mjesta gdje se može kupiti kvalietna.
U svakom slučaju, promijeni ljekarnu (ako si odlučio u njima kupovati) jer teta nebulozira.
Sigurno si joj se učinio mračnim tipom koji će destiliranom izvršiti diverziju na vodovod te potrovati grad.

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet nov 27, 2009 2:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
Sovac je napisao/la:
hmmmm, dvojim postoji li uopće 9999 Ag.
A to da ti ne smije prodati dEstiliranu - neka okvači mačku o rep.
Da ne traži slučajno i specijalistički recept za nju ???
Mislim da je narod navodio ovdje na forumu vrstu voda i mjesta gdje se može kupiti kvalietna.
U svakom slučaju, promijeni ljekarnu (ako si odlučio u njima kupovati) jer teta nebulozira.
Sigurno si joj se učinio mračnim tipom koji će destiliranom izvršiti diverziju na vodovod te potrovati grad.


pitala je kaj će mi to ... lol :D kaj vam nije ona iz konzumadovoljno čista ...

nije problem u cistoci problem je sto se NEZNA sto je u omih 0,1 %, tj ako je u tih 0,1% olovo ili ziva onda je ipak bolje uzimati klasicne antibiotike he he :D

Tj da li u rafineriji pl kovina imaju kemijsku analizu za to srebro 99.9 % ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet nov 27, 2009 9:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Previše si skeptičan i sumljičav za nekoga ko hoće da proba alternativu... :-k
Te šta je ovde u 0.01% te šta je onde...
što kaže Sovac... bolje se ti preorijentiši... jer ako ti ovih 65 strana ne kažu ništa smisleno onda bojim se da ti ni 0.01% nečega u nečemu neće prevagnuti
:mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet nov 27, 2009 11:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
violetta je napisao/la:
Previše si skeptičan i sumljičav za nekoga ko hoće da proba alternativu... :-k
Te šta je ovde u 0.01% te šta je onde...
što kaže Sovac... bolje se ti preorijentiši... jer ako ti ovih 65 strana ne kažu ništa smisleno onda bojim se da ti ni 0.01% nečega u nečemu neće prevagnuti
:mrgreen:


ma dobro... samo velim da ako bi se moglo lakse nabaviti 9999 srebro da bi bilo bolje .... no ...

Ero probah danas koristeci distiliranu vodu 24V struja je oko 1mA za sada




obicno se veli da je stuja najbolja oko 0,1mA po cm2 , da li se gleda povrsina jedne ili obje elektrode....
ako se gleda obje, onda ispada 5 cm2 ?

Vidim da je na prethodnom postovima bilo nešto o potrebi promjene polariteta svakih 4 minute ? zbog čega ? neće li tako ona elektroda gdje se stvara tamni sloj taj sloj "ispustiti u vodu" nebi li radije taj sloj trebalo pobrisati krpom hmm ?



potpuno drugaciji pristup koloidnom srevru

Nema mjesanja struja mora biti sto manja, cim se pojavi sivi coating treba prestat, nakon toga koncentracija ionskog srebra pada i nastaje Ag(oh) koji je bekoristan, a ocituje se u tome da voda pozuti

http://silversol.net63.net/theory/analysis.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub nov 28, 2009 3:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Grizli .... sinko dragi, jel ti to nas ovdje zezaš ili što?
Ako tebe toliko zanima to srebro, ajde odvoji koji dan pa sjedi i lijepo opleti od prve pa do zadnje stranice.
Tu ćeš naći odgovore na SVA svoja pitanja.
Ovo što pitaš, barem je na svakoj drugoj stranici netko spomenuo.
Zna se zašto voda žuti, zašto je talog, maglice, kvadratura elektrodi, proračuni, voda, koje su struje, gdje, kako, koliko, zašto ...itd.
Kada bi svakom tko novi dođe na ovu temu ponovno odgovarali, morali bi za svakog pisati novih šesdeset i kusur stranica.
Diskusija je dosegla svoj limit što se tiče baze o pravljenju otopine a dalje bi trebala ići iskustva ili nova saznanja.
Zato, kao što rekoh - miša u ruke, sok, grickalice, strpljenje i peri po čitanju !

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub nov 28, 2009 11:31 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
Sovac je napisao/la:
uke, sok, grickalice, strpljenje i peri po čitanju !


da si pogledao link gore vidio bi ta je to potpuno drugaciji pristup i da se razlikuje od svih spomenutih na ovoj temi , te je i sama teorija potpuno drugacija...

te je na linku dokazano da mijesanje, promjena polariteta, uzrokue nastanak Aroh


ok, imaš pravo ovo je ovdje lijepo štivo za čitanje , e


Region 1 is the Initial Region where any silver hydroxide on the cathode is converted back to silver metal as described in the theory section. Also, trace contaminants that were left over from the distillation process are swept from the region surrounding the electrodes. This means few ions are entering the solution, so the conductance increases slowly at first, then faster as the initial process goes to completion.

Region 2 is the Faraday Region, where the conductance is increasing the fastest. Silver ions are leaving the anode and hydroxyl ions are leaving the cathode, but they have not reached the opposite electrodes to start combining and form silver hydroxide. (For more information, please see "Making Ions Visible", Part I and Part II)

Region 3 is the Nernst Region. The ions have reached the opposite electrodes, and are starting to combine in a very thin layer next to the electrode called the Nernst Diffusion layer. Since ions are now being lost in making silver hydroxide, the change in conductance slows down.
NoAlt


Region 4 is the Tyndall Region. The conductance has peaked, and more ions are being converted to silver hydroxide than are being released from the electrodes. This reduces the conductance, so the curve flattens or turns downward. If we shine a laser pointer through the solution, we start to see the Tyndall as the silver hydroxide particles scatter the light.


But the goal is still the same - to keep the process in the Faraday Region (#2) as long as possible, and find the optimum point to terminate the brew despite the normal variations in the process.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub dec 05, 2009 12:54 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 07, 2008 6:34 pm
Postovi: 11
Lokacija: istok
Pozdrav svima.

Imam pitanje za vas koji dobro poznajete materiju. Naletela sam slucajno na aparat za srebrnu i strukturisanu vodu, Bugari ga nude nasim prodavnicama zdrave hrane.Ne lici na aparate koje sam ovde videla, ima tri elektrode, jednu 99,9% i dve "medicinske cistoce" (ako sam dobro razumela, uputstvo je na bugarskom). U zoni sa elektrodama su montirani magneti Nd:Fe:B(neodim, gvozdje, bor), koji formiraju magnetno polje koje opet, vodi do strukturisanja vode i tako pojacava baktericidni efekat srebrnih jona.
U uputstvu ne pominju da se radi sa destilovanom vodom. Zato vlasnica radnje pravi srebrnu vodu svom bolesnom ocu, sebi, komsijama obicnom hlorisanom cesmovacom, vec 6 meseci. :shock:
U apotekama destilovane vode nema u prodaji, pa sam narucila onu koju oni narucuju za svoje potrebe i za rastvaranje sirupa. 5l kosta 2,5 evra.
Evo slike aparata i tabele koncentracije jona.
Volela bih da cujem vase misljenje o ovom aparatu. Igracka ili ?

Tehnicki podaci:
1.Proizvodnja srebrnih jona-0,15mg/min.
2.Srebrne elektrode i baterije se iscrpljuju posle nesto vise od 100 sati rada
3.Ciklus rada-10 min(ovo radi stednje i da se ne bi zaboravilo na vreme. ako zelimo duzi proces, ponovo aparat zaranjamo u vodu)
4.Magnetno polje-450 Gs
5.Elektrode se iscrpljuju posle 20000l vode, pri koncentraciji od 0,05mg/l
6.Temperatura vode koju obradjujemo-od +5 - +40 C
7.Napajanje-litijum baterije
8.Tezina srebrne elektrode- 1gr
9.Razmere:
-sirina-40 mm
-duzina-170 mm
10.Tezina-100gr

slika
slika

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub dec 05, 2009 2:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri feb 07, 2007 12:26 am
Postovi: 55
Mislio sam da CS ima gorak okus....

bas sam probao distiliranu vodu i ona meni ima NEVJEROJATNO jako gorak okus, stoviše , probao sam jednu vodu za pegle i distilranu vodu pro vaccine iz apoteke i jedna i druga imaju jednako snazan gorak okus, zasto ?

Jel to do mene ili do vode , ili je normalno da distilirana voda ima tako uzasno gorak okus ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub dec 05, 2009 2:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
anett
hehe, izgleda da se ta vlasnica želi riješiti staroga a i susjeda, pa je pronašla rupu u zakonu a aparat u bugarskoj.
:mrgreen:


grizli
hmmm, interesantno.
Kod mene je suprotno.
Meni i srebrna i destilirana imaju fuj-sladak okus.

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto dec 08, 2009 12:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto dec 08, 2009 12:12 pm
Postovi: 1
Moze li neko biti ljubazan da me samo okrene na pravu stranu ](*,) . . . Zelio bih kupiti generator srebrne vode al fakat nemam pojma koji . . . ne zelim da pravim 300 litara dnevno,samo zelim da kupim stvar i da ona pravi srebrnu vodu za mene i moje bližnje !
Moze i na PM

THE KEY QUESTION TO ASK IF YOU ARE THINKING OF BUYING A COLLOIDAL SILVER GENERATOR FROM SOMEONE ELSE. "Is your generator a constant voltage device?". If they answer "Yes" then you will be getting an uncontrollable device. It doesn't matter if the voltage is provided by a transformer/rectifier or batteries. Constant voltage generators are rudimentary and you will probably be unhappy with the device in the long run.

znaci :) Da li je generator (taj koji preporucujete) uredjaj sa konstantnim naponom :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz