Sada je: ned apr 28, 2024 10:32 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto jun 28, 2011 9:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 12, 2011 11:40 am
Postovi: 13
halo je napisao/la:
sloba193 je napisao/la:
Napisao sam koliko sam strucan i da li sam strucan.Logiku koristim pri donosenjem zakljucaka.Prava destilovana voda,skoro da ne bi trebala da provodi.Bolja provodnost,znaci i slaba destilovana.Pustam oko 0.88-1 mAh.Oko 4 sata pravim srebrnu vodu.Aparat mi pusta minimalno 0.66 mAh.Ako je destilovana kvalitetna,onda uz minimalno pustanje se moze oko 8 sati praviti srebrna voda i time dobiti na kvalitetu...

Stvarno ne znam šta se tu dešava. Kod tebe kad počneš elektrolizu, bila ti je početna struja 0,66 mA, pa tokom elektrolize raste struja sama ako sam razumeo?

Kod mene je isti Prokin uređaj u obliku digitalnog multimetra stalno ista struja od 1,1 mA od početka pa do kraja čak i nakon 36 sati!


Ubacivanjem srebra,provodnost,logicno,postaje veca,pa i struja raste.Ovaj prokin je odlican aparat.Za pohvalu je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto jun 28, 2011 9:14 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 12, 2011 11:40 am
Postovi: 13
Jack987 je napisao/la:
Aqua purificata je meni pokazala odlične rezultate... apoteke ju imaju... 12 litara košta 40 kn.

:mrgreen: :wink:


Probacu tu vodu.Nije losa od Pompe destilovana.Probaj je:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto jun 28, 2011 10:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
sloba193 je napisao/la:
Ubacivanjem srebra,provodnost,logicno,postaje veca,pa i struja raste.Ovaj prokin je odlican aparat.Za pohvalu je.

E pa kod mene uopšte NE RASTE STRUJA čak i nakon 36 sati elektrolize.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 29, 2011 7:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jul 13, 2010 11:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Novi Sad
halo je napisao/la:
sloba193 je napisao/la:
Ubacivanjem srebra,provodnost,logicno,postaje veca,pa i struja raste.Ovaj prokin je odlican aparat.Za pohvalu je.

E pa kod mene uopšte NE RASTE STRUJA čak i nakon 36 sati elektrolize.


to je jedino moguće ako koristiš lošu vodu ili su ti sudovi u kojima radiš jako zaprljani. Posledica toga je da ti struja odmah dostigne maximalnu vrednost, znači oko 1 mA, pošto je ograničena na tu vrednost, logično je da ne raste do kraja procesa.
Struja bi trebala na početku postupka da bude oko 0,1 mA i da onda sa elektrolizom raste do maximalne vrednosti.

pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 29, 2011 7:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
pilgrim1972 je napisao/la:
to je jedino moguće ako koristiš lošu vodu ili su ti sudovi u kojima radiš jako zaprljani. Posledica toga je da ti struja odmah dostigne maximalnu vrednost, znači oko 1 mA, pošto je ograničena na tu vrednost, logično je da ne raste do kraja procesa.
Struja bi trebala na početku postupka da bude oko 0,1 mA i da onda sa elektrolizom raste do maximalne vrednosti.

Vodu sam sam destilisao u hemijskoj laboratoriji moje bivše firme i ta destilisana voda mi stoji već nekoliko meseci u prethodno dobro opranim velikim plastičnim kantama od 10 litara za kisele vode.

Što se tiče čistoće, moram priznati da ih uopšte nisam prao uz pomoć deterdženta i sunđera nego sam ga pre početka elektrolize samo unutrašnjost tegle od 1,5 litra isprao mućkanjem sa malo destilovane vode. A u pauzi između elektroliza koji traje i po mesec dana tegla stoji dobro zatvorena plastičnim zatvaračem tako da nema šta da prlja unutrašnjost tegle.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 29, 2011 11:01 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jul 13, 2010 11:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Novi Sad
halo je napisao/la:
Vodu sam sam destilisao u hemijskoj laboratoriji moje bivše firme i ta destilisana voda mi stoji već nekoliko meseci u prethodno dobro opranim velikim plastičnim kantama od 10 litara za kisele vode.

Što se tiče čistoće, moram priznati da ih uopšte nisam prao uz pomoć deterdženta i sunđera nego sam ga pre početka elektrolize samo unutrašnjost tegle od 1,5 litra isprao mućkanjem sa malo destilovane vode. A u pauzi između elektroliza koji traje i po mesec dana tegla stoji dobro zatvorena plastičnim zatvaračem tako da nema šta da prlja unutrašnjost tegle.


početna struja treba da bude reda 0,1 do 0,2 mA. Kolika je tvoja?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 29, 2011 11:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
pilgrim1972 je napisao/la:
početna struja treba da bude reda 0,1 do 0,2 mA. Kolika je tvoja?

Čim sam uključio Prokin "multimeter" ODMAH pokazuje 1.05 mA i nakon 36 sati neznatno se popeo na oko 1,1 mA.

Ima unutar "multimetra" potenciometar i namerno sam ga podesio na 1 mA radi dobijanja što sitnijeg koloidnog srebra.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 29, 2011 6:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jul 13, 2010 11:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Novi Sad
halo je napisao/la:
pilgrim1972 je napisao/la:
početna struja treba da bude reda 0,1 do 0,2 mA. Kolika je tvoja?

Čim sam uključio Prokin "multimeter" ODMAH pokazuje 1.05 mA i nakon 36 sati neznatno se popeo na oko 1,1 mA.

Ima unutar "multimetra" potenciometar i namerno sam ga podesio na 1 mA radi dobijanja što sitnijeg koloidnog srebra.


hmmmmm, e sad mi ništa nije jasno :)

Početna struja ne može da bude 1mA. Mislim može ako imaš uređaj koji podiže napon na nekoliko desetin (stotina) volti i onda se dešava da bukvalno elektroliza "probije" barijeru između elektroda. Ja zaista ne znam da li to Prokin uređaj može da uradi.
Da li Prokin uređaj pokazuje aktuelnu struju ili struju ograničenja???
Da li možeš da nekim drugim multimetrom da proveriš početnu struju?
Da ti nisu elektrode na 1mm razmaka :) ?
Da ti neko nije, krišom od tebe, stavio 1kg soli u destilovanu vodu :) ?

e drugih ideja nemam

pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 29, 2011 8:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 09, 2011 12:31 pm
Postovi: 16
pilgrim1972 je napisao/la:
halo je napisao/la:
pilgrim1972 je napisao/la:
početna struja treba da bude reda 0,1 do 0,2 mA. Kolika je tvoja?

Čim sam uključio Prokin "multimeter" ODMAH pokazuje 1.05 mA i nakon 36 sati neznatno se popeo na oko 1,1 mA.

Ima unutar "multimetra" potenciometar i namerno sam ga podesio na 1 mA radi dobijanja što sitnijeg koloidnog srebra.


hmmmmm, e sad mi ništa nije jasno :)

Početna struja ne može da bude 1mA. Mislim može ako imaš uređaj koji podiže napon na nekoliko desetin (stotina) volti i onda se dešava da bukvalno elektroliza "probije" barijeru između elektroda. Ja zaista ne znam da li to Prokin uređaj može da uradi.
Da li Prokin uređaj pokazuje aktuelnu struju ili struju ograničenja???
Da li možeš da nekim drugim multimetrom da proveriš početnu struju?
Da ti nisu elektrode na 1mm razmaka :) ?
Da ti neko nije, krišom od tebe, stavio 1kg soli u destilovanu vodu :) ?

e drugih ideja nemam

pozzzz

ako je voda dobra struja na pocetku mora biti najnize vrednosti a kako se zasicuje rastvor cesticama srebra - tako bude provodniji i cim dostigne struju ogranicenja u tom momentu pocne napon da opada... mozes li nam reci koja je povrsina jedne elektrode na kom su rastojanju i koji je napon izmegju elektroda kada su van vode???
.. i na kraju probaj sa demineralizovanom vodom iz apoteke (probe radi) nije vise od nije skuplja od 30 - 50 eurocenti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 29, 2011 9:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
dacqo je napisao/la:
mozes li nam reci koja je povrsina jedne elektrode na kom su rastojanju i koji je napon izmegju elektroda kada su van vode???
.. i na kraju probaj sa demineralizovanom vodom iz apoteke (probe radi) nije vise od nije skuplja od 30 - 50 eurocenti

Prečnik srebra = 3 mm
Rastojanje između elektroda = 5 cm (gore na plastičnom poklopcu)
Rastojanje između elektroda = 9 cm (pri dnu staklene tegle)
Dubina uronjenih elektroda za 1 litar = 11 cm
Napon između elektroda van vode = 46 V

Demineralizovana voda, 1 litar: Napon između elektroda = 46 V
Jačina struje = 0,34 mA

Destilovana voda, 1 litar: Napon između elektroda = 45,5 V
Jačina struje = 0,8 mA

Inače sam koristio punu staklenu teglu od 1,5 litara destilovane vode (dubina uronjenih elektroda = 20 cm) i početna jačina struje je bila 1,05 mA, a krajnja nakon 36 sati oko 1,1 mA.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 29, 2011 10:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jul 13, 2010 11:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Novi Sad
halo je napisao/la:
Prečnik srebra = 3 mm
Rastojanje između elektroda = 5 cm (gore na plastičnom poklopcu)
Rastojanje između elektroda = 9 cm (pri dnu staklene tegle)
Dubina uronjenih elektroda za 1 litar = 11 cm
Napon između elektroda van vode = 46 V

Demineralizovana voda, 1 litar: Napon između elektroda = 46 V
Jačina struje = 0,34 mA

Destilovana voda, 1 litar: Napon između elektroda = 45,5 V
Jačina struje = 0,8 mA

Inače sam koristio punu staklenu teglu od 1,5 litara destilovane vode (dubina uronjenih elektroda = 20 cm) i početna jačina struje je bila 1,05 mA, a krajnja nakon 36 sati oko 1,1 mA.


e ovo je već OK (doduše ne za destilovanu vodu jer ona nikako ne može imati veću početnu struju) ali što se tiče demineralizovane sve je OK
doduše, elektrode treba da su paralelne jer se sada struja "grupiše" na onom delu od 5cm, ali struja od 0,34 mA je OK za razmak od 5cm

destilovana ti ne valja( moje subjektivno mišljenje)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet jun 30, 2011 11:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
pilgrim1972 je napisao/la:
.....destilovana ti ne valja( moje subjektivno mišljenje)

I sam vidim jer sam bio iznenađen rezultatima ispitivanja sa demi vodom i destilovanom vodom, i nikako mi ne ide u glavu zašto je destilovana voda "prljavija" tj. bogatija raznoraznim anjonima i katjonima u odnosu na demi vodu, a trebala je da po logici bude čistija destilovana voda u odnosu na demi vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet jun 30, 2011 12:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 09, 2011 12:31 pm
Postovi: 16
halo je napisao/la:
pilgrim1972 je napisao/la:
.....destilovana ti ne valja( moje subjektivno mišljenje)

I sam vidim jer sam bio iznenađen rezultatima ispitivanja sa demi vodom i destilovanom vodom, i nikako mi ne ide u glavu zašto je destilovana voda "prljavija" tj. bogatija raznoraznim anjonima i katjonima u odnosu na demi vodu, a trebala je da po logici bude čistija destilovana voda u odnosu na demi vodu.

pa nije bas tako... destilovana voda je najcesci naziv za dekarbonizovanu vodu, dok je demineralizovana cak i bez svih ostalih minerala (bar tako treba da bude) ali to zavisi od procesa, najbolja je kad je dobijes is prve sarze nakon sto su anjonske i katjonske smole neutralizovane nakon nekog vremena upotrebe kod demineralizaciju vode..ove smole se zasicavaju vremenom i imaju sve manji efekat pa im je potrebna neutralizacija kiselinama i tako to ali iskustvom primetis da cim ti je pocetna struja veca od "neke" koju si sam sebi postavio za pocetni parametar. onda tu vodu koristi za vanjsu upotrebu i dezinfekciju povrsina i neznam sta jos, dok onu za pocetnim malim strujama koristi za pice...
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet jun 30, 2011 12:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
dacqo je napisao/la:
.....ali iskustvom primetis da cim ti je pocetna struja veca od "neke" koju si sam sebi postavio za pocetni parametar. onda tu vodu koristi za vanjsu upotrebu i dezinfekciju povrsina i neznam sta jos, dok onu za pocetnim malim strujama koristi za pice...
pozdrav

Odlična ideja, hteo sam ih baciti a dosad sam pio takvu "prljavu" koncentrovanu nerazređenu srebrnu vodu i srećom ređe inače bih poprimio plavu boju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet jun 30, 2011 3:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jun 12, 2011 11:40 am
Postovi: 13
halo je napisao/la:
pilgrim1972 je napisao/la:
.....destilovana ti ne valja( moje subjektivno mišljenje)

I sam vidim jer sam bio iznenađen rezultatima ispitivanja sa demi vodom i destilovanom vodom, i nikako mi ne ide u glavu zašto je destilovana voda "prljavija" tj. bogatija raznoraznim anjonima i katjonima u odnosu na demi vodu, a trebala je da po logici bude čistija destilovana voda u odnosu na demi vodu.



Demi voda mi se ne svidja.Nekako je prljava.Mozda u radnjama kupuju prazne boce i pune sa obicnom vodomm ili mesaju da bi imali bolju zaradu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet jun 30, 2011 3:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 09, 2011 12:31 pm
Postovi: 16
halo je napisao/la:
dacqo je napisao/la:
.....ali iskustvom primetis da cim ti je pocetna struja veca od "neke" koju si sam sebi postavio za pocetni parametar. onda tu vodu koristi za vanjsu upotrebu i dezinfekciju povrsina i neznam sta jos, dok onu za pocetnim malim strujama koristi za pice...
pozdrav

Odlična ideja, hteo sam ih baciti a dosad sam pio takvu "prljavu" koncentrovanu nerazređenu srebrnu vodu i srećom ređe inače bih poprimio plavu boju.

..hahaha, neces bas da poplavis ni sa tom vodom, ali zasto je piti kad mozes sebi bolje da uradis...evo jos jedan primer koji na ovom forumu nisam sreo mada sam ga doslovce procitao...
..ako imas gruba stopala i pete koji se nemogu srediti ni kamenom ni kremama - samo uzmes najlon kesu dovoljne velicine da stane stopalo i sipes 100 tinjak ml od one "prljave" vode pa preko kese navuces carapu i tako jedno 3 casova... kad skines kesu mozes i kasikom sastrugati omeksani mrtvu kozu sa stopala..dvaput isto tokom jedne nedelje i resen problem..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub jul 02, 2011 6:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
E hebi ga, usled nemogućnosti nalaženja DEMINERALIZOVANIH voda iz apoteka u malim gradovima, nabavio sam iz prodavnice demineralizovanu vodu koji je namenjen prvenstveno za punjenje akumulatora, razređivanje antifriza, ....... i čim sam pustio struju, uređaj pokazuje opet početnih oko 1,1 mA iako na ambalaži piše DEMINERALIZOVANA voda.

To što sam u nekom od prethodnih postova pomenuo da sam dobio svega 0,34 mA, to je bila DEMI VODA (što je isto što i DEMIneralizovana VODA i nisam ih imao dovoljno) iz apoteke "PRIMA" (ulica Nemanjina 2, tel. 011-36-10-999) jedva nađene u centru grada Beograda, udaljenim 200 km od mog boravišta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub jul 09, 2011 6:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned maj 23, 2010 7:09 pm
Postovi: 71
Lokacija: Split
Tražim po postovima i nikako da nadjem, pa ajde vi iskusniji da malo ponovimo:

1) Ionsko koloidno srebro napravljeno po formuli 0.1mA - 0.15mA maximalne struje po cm2 površine elektroda imat ce veću koncetraciju koloida (večih čestica) i manju iona (manjih), u nekom aproksimativnom omjeru: 80:20 koloid/ion. Ova otopina je bolja za vanjsku primjenu, a dovoljno je 2-3 sata za spravljanje. Odnosno kraći period s strujama iznad 1mA (1-2 ili 3 mA)

2) Ionsko koloidno srebro napravljeno po formuli 0.01mA - 0.03mA maximalne struje po cm2 površine elektroda imat ce veću koncetraciju iona (manjih čestica). Ova otopina je bolja za oralnu primjenu (ispijanje), a općenito se radi s strujama ispod 1mA (cca 0.6mA) kroz duži period (4-5 i više sati). Ova otopina je nestabilnija nego gornja.

Jesam li u pravu?

Hvala

_________________
http://www.mandrilo.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet sep 22, 2011 10:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Kako čistite elektrode? kada sam kupio aparat, rečeno mi je da ga čistim CIF-om, belim. Lepo se očisti, ali vrlo brzo se elektroda uništi :shock:

I da li neko pravi sr. vodu u čaši umesto tegle?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet sep 22, 2011 4:50 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nekad sam čistio suhom čistom krpom, no danas uopće ne čistim. Jes da je jedna elektroda crna, ali taj srebrni oksid ne smeta - još uvijek bolje vodi struju nego bakar!

:mrgreen: :wink:

Citat:
Očistite posudu, elektrode i sve dijelove aparature koji dolaze u kontakt s vodom. Nakon što ste ih očistili običnom vodovodnom vodom obavezno ih isperite u destiliranoj vodi. Ako vam ovo nije prva elektroliza, lagano obrišite anodu (elektrodu koju namjeravate koristiti kao anodu) od crnila ukoliko je prisutno ( radi se, naime, o sloju srebrnog oksida). Katode nije potrebno čistiti. Sloj srebrnog oksida na njima, premda može usporiti reakciju, može poslužiti i kao zaštitni sloj koji će onemogućiti kidanje većih čestica u otopinu. Voda se može i zagrijati čime raste vodljivost u početku, što pak omogućava brži početak reakcije. Sa svakim stupnjem rasta temperature, raste i vodljivost otopine za cca 2%.


Preneseno sa: http://argentumcompendium.org/Default.aspx?tabid=85

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz