Sada je: sub apr 27, 2024 12:54 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri nov 04, 2009 9:20 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 2:28 pm
Postovi: 17
autor ne navodi kako bi se mogla mjenjati struja ali ima sličnih šema gdje se otporom na bazi mjenja struja,probat ću sa promjenom otpora pa javim efekt ,radio sam slićni uređaj koji je imao mogućnost promjene struje od 0 do 20mA ali čim bi se priključio na elektrode stuja bi bila 0,40mA i nebi se mogla podešavati.
za ovu šemu sa PIC-om ima i HEX file upravo sam u realizaciji toga pa isto javim rezultat i slike uređaja sa troškovima .
gledao sam da su djelovi dobavljivi za sve ove šeme djelovi se mogu naći u čipoteci.
pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri nov 04, 2009 1:02 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 2:28 pm
Postovi: 17
na ovoj njemačkoj stranici ima gotovo sve o koloidnom srebru izrada i razne šeme od jednostavnih do kompliciranih
http://www.kolloidal-silber.de/
,možda bi neko sa foruma mogao prevesti jer prijevod preko google je dosta "sirov"
evo još jedne šeme gdje je prikazan najjednostavniji generator


Attachment/i:
koll_silber_strombegrenzung_batteriebetrieb_schaltplan.GIF
koll_silber_strombegrenzung_batteriebetrieb_schaltplan.GIF [ 19.34 KiB | Pogledano 3200 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri nov 04, 2009 3:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
[Pozdrav morska psino !

Lijepo od tebe što si se potrudio oko ovih stvarčica, no nije to tako jednostvano.
Ima tu hrpetina prepreka.
:roll:
Od trčanja okolo i skupljanja dijelova koje najčešće nećeš naći pa sve do lemljenja i izrađivanja kućišta, šaltera, indikacijskih instrumenata, display-a, mješalica (koja je neophodna!), priključnice, kablovi, kućišta i hrpa ostalih stvari da bi to ličilo na nešto. Ako se to smatra luksuzom i nepotrebom, onda zabodimo 2 žice u vodu i na bateriju pa peri ! Ja sam osobno kupio jedan od onih koje ti smatraš nehumanima jer mi se nije dalo zezati oko toga svega i misliti jesam li šta dobro zalemio i sl. A i tko zna kakve su sheme i koliko atestirane. Razlika u cijeni samogradnje i kupovine gotovog je skoro pa zanemariva. (jednom sam radio jedan mali uređaj sa timerom za svjetlo i potrošio hrpu vremena, živaca i goriva te telefona dok sam skupio dijelove. Pa onda izrada, pa onda uvijek nešto "neće".
I kad sam sve zbrojio, gotov uređaj bi me koštao oko 200 kn, a mene je koštao oko 150kn. Dodaj sate i dane za skupljanje te izradu, pa vidi koliko sam profitirao. Osim toga radio je 2 mjeseca i crkao pa sam sam sebi pisao reklamaciju. :twisted:
E sad ... je li nešto humano ili nije, mislim da imaš krivi pristup. Da bi nešto tako (pr)osudio, trebao bi se staviti u ulogu samarićanina. Izradi uređaje pa ih nam podijeli.

Što se tiče šemica.

Gledam ove tvoje nalijepljene šeme, pa sve razmišljam : gdje čovjek danađe 33 odnosno 66 volti. ?

Dalje gledajući druge šeme te u onu regulirajuću struju od 3-20 mA, nameće mi se pitanje : cijeli svijet se složio da je 1-1,5mA (max) najidealnije za veličinu čestica. A na tvojoj šemi je struja za duplo veća od najminimalnije. Nije to dobro. [-X

Osim toga i sam kažeš kako struja pri uranjanju elektrodi u vodu, drastično pada. Nama treba stabilna i konstantna.

Nema niti na jednog komutatora na ijednoj šemi. :-k

Ona jedna je "jednostavna" da te Bog očuva. Stvarno bih se upustio u to. :roll:

Ona druga opet - sa diodicama je toliko korisna da je bolje gurnuti samo dvije Ag-žice u vodu da diode ne smetaju :lol:

Ajde ti malo to još dotjeraj i pojasni tehnički pa ćemo onda dalje raspravljati i diskutirati.

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri nov 04, 2009 6:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
Sovac je napisao/la:
[Pozdrav morska psino !

Lijepo od tebe što si se potrudio oko ovih stvarčica, no nije to tako jednostvano.
Ima tu hrpetina prepreka.
:roll:
Od trčanja okolo i skupljanja dijelova koje najčešće nećeš naći pa sve do lemljenja i izrađivanja kućišta, šaltera, indikacijskih instrumenata, display-a, mješalica (koja je neophodna!), priključnice, kablovi, kućišta i hrpa ostalih stvari da bi to ličilo na nešto. Ako se to smatra luksuzom i nepotrebom, onda zabodimo 2 žice u vodu i na bateriju pa peri ! Ja sam osobno kupio jedan od onih koje ti smatraš nehumanima jer mi se nije dalo zezati oko toga svega i misliti jesam li šta dobro zalemio i sl. A i tko zna kakve su sheme i koliko atestirane. Razlika u cijeni samogradnje i kupovine gotovog je skoro pa zanemariva. (jednom sam radio jedan mali uređaj sa timerom za svjetlo i potrošio hrpu vremena, živaca i goriva te telefona dok sam skupio dijelove. Pa onda izrada, pa onda uvijek nešto "neće".
I kad sam sve zbrojio, gotov uređaj bi me koštao oko 200 kn, a mene je koštao oko 150kn. Dodaj sate i dane za skupljanje te izradu, pa vidi koliko sam profitirao. Osim toga radio je 2 mjeseca i crkao pa sam sam sebi pisao reklamaciju. :twisted:


Apsolutno! Navedene sheme, ako imas puno vremena, volje, novca, srece, rezultati upitni i sl.

Jednostavna i provjerena shema za limitiranje jakosti struje:

http://www.colloidalsilver.com.au/NewFi ... T_BIG.jpeg


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 05, 2009 9:40 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 2:28 pm
Postovi: 17
Poštovani sovac i Grunfer nije mi bila intencija pametovati nego ukazati na neke probleme u nabavi dotičnih uređaja i njihovoj cijeni i efikasnosti niti jedan uređaj nije ispitan od strane nadležnih institucija niti ima certifikat i tko garantira što dobiješ u tom uređaju možda je i tvoj uređaj sovac napravljen od nekoliko djelova i služi svrsi ali po čemu si siguran u vjerodostojnost dobivenog rezultata jedino ako imaš skupi instrument za provjeru zasićenosti i veličine čestica u vodi.
Napomenuo sam da nisam ekspert u izradi koloidnog srebra a i namjera je bila razviti diskusiju o izradi uređaja ,naravno ko želi, nitko tu ne tjera nekog da to mora raditi ali možda se može razbiti mit o izradi koloidnog srebra jer na tržištu postoji hrpa uređaja (ne kod nas ) a u stvari nije neka velika korist od njih kako bi sovac rekao uronim dvije žlice u vodu i to je to ,nisam samarićanin al sam protiv obmanjivanja velikih stručnjaka oko fame izrade uređaja i korištenja .
Ko god se potrudio pretražiti internet mogao je vidjeti mnogo uređaja sa različitim karakteristikama ali bez neke garancije i valjane potvrde da rade to što bi trebali.
Gore sam naveo njemačku stranicu stranicu gdje je podrobno objašnjeno što sve ima na tržištu i što se sve pakira pod vrhunskim uređajima za izradu koloidnog srebra.
Moj osvrt je bio čisto sa tehničke strane mada se slažem sa vama da tu ima puno prostora diskusiji što,zašto i kako.
ako smatrate ovaj dio moje male pomoći suvišnim ja ću rado preskočiti ovu temu.
srdačni pozdravi svim članovima foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 05, 2009 10:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
hej, pozdrav morskom psu... mislim da je svako obrazlozenje i diskusija u najmanju ruku, pozeljna. za mene su ove sheme i ostalo, spansko selo, jer kao sto rekoh, moje interesovanje lezi na drugoj strani a ne u shemam i tehnici. ali, dobro. dobro si ti nama dosao, jer ces sigurno, barem nekoga potaknuti na razmisljanje...
ovdje je napisano puuuuno razlicitih misljenja, dato informacija. od prve, gdje jajk pise o vrlo jednostavnom naciju pravljenja srebrene vode, do sada, kada dolazimo do "vise matematike". iz tog razloga, ja sam odlucio da sebi i zeni pravim sam srebrenu vodu a za djecu cu nastaviti kupovati kod provjerenog distributera. uzgred, mom sinu, koji ima diabetis melitus tipa 1, je od kako koristi srebrenu vodu, secer u normali, bez vecih padova i skokova...
dakle, moje misljenje je- samo lijepi sheme, pisi i komentarisi... sto vrijedi za sve ostale, jer nema glupog misljenja. mozda se iz svih ovih komentara izrodi jedna fantasticna stvar...na nama samima je da odlucimo sta i kako cemo dalje... pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 05, 2009 12:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
@boris =D>
@morski pas :evil3:
svako mišljenje je dobro došlo...
sovac se buni jer voli da bude najpametniji u šumi :angel4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 05, 2009 3:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
morska psino
Daj popusti malo, šta si to tako osobno shvatio?
Zar si ti očekivao da sve što ovdje nalijepiš, odmah dočekamo s ovacijama i lovorikama?
Pa normalno je da ćemo komentirati, analizirati, mrmljati, negodovati, hvaliti, mahati zastavicama euforično itd.
Nitko nije osporio tvoj trud (dapače, pohvalio sam ga), no kako god si ti naveo neke stvari, tako sam ja i ukazao na njihove mane a ne da to ne valja.
I ne - nemam skupi instrument, ali analizom otopine koju je taj uređaj napravio, ustanovljeno je da radi jako dobru otopinu. Otopina k tomu joši djeluje pa je sve onako kako treba.
Apropo cijene ... 100 eura. Dakle za tu lovu ... :wink:
Osim toga u njemu nema 5 dijelova nego čitava šuma nekih žica, dijelova, čipova, i ostale elektronike. Bah!

Ajde ajde, opusti se i ne doživljavaj me tako neprijateljski, jer ja sam poznat ovdje po tome da uvijek nešto kokodačem (no nikada besmisleno).
Ili me prihvati ili jednostavno ignoriraj. :hug:

Boris
Naravno da nema riječi o tome da je nešto glupo jer nema glupih uređaja nego samo glupana koji ih prakticiraju. Ali vidiš kako i ti za svoje dijete koristiš samo provjerene, e pa tako i ja a ne da nešto kemijam pogotovo ako se radi o elektroničkim šemama kakve su date na slikama. Preglup sam da bi se upuštao u takav zahvat.

Violeta
Nemoj da te ja kljucnem, znaš ! :wink: :angel4:

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 05, 2009 3:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
ok sovac. slazem se. svako korsiti mozak, vise ili manje i donosi zakljucke, koje smatra ispravinim. uzgred, kakav si ti aparat napravio ili kupio? cijena od € 100,00 mi se cini vise nego pristupacnom... ja to radim po uputama prvog posta, jednostavno i bez ikakvog aparata... ako ti se da, napisi mi stogod o tome. moze i na privatni maill, ako smatras da zamaramo ekipu ovdje(iako mislim da bi te informacije vecina zeljele vidjeti)
pozdrav iz NL


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 05, 2009 4:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Sve 5 Boris.
Ne zamaramo ih. Ionako vidiš da ništa ne rade pametnog :mrgreen:

A ti ... ne zamaraj se uređajima.
Masa ljudi ovdje radi po uputama s prijašnjih stranica i sve funkcionira.
Ovo s aparatima je više zbog komocije. Ne moraš sam miješati, isključivati, okretati polove, brojati minute, struju ili
šta već.
Ono s 2 žice u vodi ne pruža takvu komociju ali bez daljnjega - pravi ok otopinu.
Naravno ako ne gurneš u vodu žice priključene na kamionski akumulator i držiš 2 dana hehe.

Što se tiče ovog uređaja koji sam ja kupio, mislim da ga imaš negdje na slikama na prijašnjim stranicama.
Ne znam točno na kojoj ali mislim negdje oko 40-e.
Tu ti je opisan i sve.
Vidio sam po pisanjima da ga je dosta ekipe ovdje kupilo, pa mi je to na neki način bila ajmo reći "garancija" da je ok.
Kad sam napravio prvu otopinu s njim i odnio na analizu, stvarno je i bila dobra.
Inače sam po prirodi skeptik i škrtac ali za ovo mi nije žao love.

Mada ponavljam - može i BEZ aparata, ali s obzirom da sam ja nepopravljivi ljenjivac ...
8)

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet nov 05, 2009 4:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
svaka cast sovac... nasao sam ga. idemo dalje... a sto se tice ljenosti... nisi sam... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub nov 07, 2009 12:21 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 21, 2009 10:16 am
Postovi: 13
violetta je napisao/la:
držiš 15-20 sekundi u ustima pa progutaš

Sorry nisam citao sve postove,ali zanima me zasto se mora prvo drzati u ustima prije gutanja?
Bolje radi,ili samo tako radi? :)
Tnx


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub nov 07, 2009 1:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Bolje radi.
Naime kad se mulja po ustima onda preko sluzokože u usnoj šupljini najbrže i najbolje ulazi u tkivo.
Tu su još i zubi te desni između kojih otopina u tkivo laše i brže prodre.
Možeš progutati a i ne moraš. Ovisi o tegobi.
Ja osobno pljucnem iz kljuna.

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub nov 07, 2009 12:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon sep 21, 2009 10:16 am
Postovi: 13
hehe ok.
Hvala na objasnjenju. :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub nov 07, 2009 6:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet mar 13, 2009 10:46 pm
Postovi: 30
Pozdrav svima. Sta mislite, koliko nas stiti srebrna voda od ovog novog gripa? Ja sam svojoj porodici povecao dozu u nadi da ce pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub nov 07, 2009 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Sovac je napisao/la:
Sve 5 Boris.
...Što se tiče ovog uređaja koji sam ja kupio, mislim da ga imaš negdje na slikama na prijašnjim stranicama.
Ne znam točno na kojoj ali mislim negdje oko 40-e.
...
trazim..ne mogu naci...gdje si ga kupio za 40 eura i ponovi pls. ponovo sliku....10x

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 08, 2009 4:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Gordane, ne znam koja je točno strana ali mislim da je između 40-e i 50-e.
Nisam ga kupio za 40 eura nego je to broj stranice ovdje na kojoj ga je čovjek opisao.
Platio sam ga 800kn.

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 08, 2009 3:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
alarm, achtung...
trazim pomoc(hitno) - namjerno ne molim, jer smo mi ovdje raja, prijatelji i hmanisti... :)
danas sam po prvi put pokusao napraviti srebrenu codu ali nije mi uspjelo. ne znam gdje sam pogrijesio. sljed dogadjaja je (bio) sljedeci:
1) u satklenu posudu sam nasuo pola litra destilovane vode
2) na adapteru od 16V sam odrezao dio koji se ukljucuje na neki aparat i ogolio dvije zice
3) te dvije zice sam izolir trakom zalijepio na dvije srebrene (99,9% cistoce) plocice(dimenzije, 100x10x2 mm)
4) srebrene plocice sam stavio u vodu, dovoljno ih razmaknuo a zice adaptera zalijepio za rub posude, da se slucajno ne bi pamaknule i priblizile(sr. plocice)
5) vec je proslo 65 min. nikakav maglica se ne pojavljuje, ne primjecujem nikakve promjene...

napomena:
1)voda nije bila zagrijana na 30 C(a to i nije obavezno, po uputstvu iz prvog posta ove teme - jack)
2)srebrne plocice dodiruju dno posude, dakle ne "vise" u vodi...

dakle, moj proces je radjen po jackovom uputstvu... stoga bi bilo zgodno kada bi jack uhvatio malo vremena i objasno gdje grijesim... naravno, i svi drugi komentari, primjedbe i sugestije su vise nego dobrodosle... samo bez napada u stilu :'kako ces to... gdje ces to tako... kakao nisi znao..."

i molim vas, brzo... imam razlog zasto, da sada ne objasnjavam...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 08, 2009 3:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 01, 2007 2:21 pm
Postovi: 37
da. zaboravio sam napistati, da sam adapter ukljucio u struju... naravno... :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 08, 2009 3:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Kako znaš da nisi uspeo ? :mrgreen:
Šta nije u redu?
Koju si vodu koristio?
Zašto nisi merio struju?
:roll:

daj malo više podataka... :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 97 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz