Sada je: čet mar 28, 2024 11:28 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon aug 10, 2009 9:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Hmmm ... TKO je rekao da 99,9 nije dobro i čime to argumentira?
:?:

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto aug 11, 2009 7:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet mar 13, 2009 10:46 pm
Postovi: 30
Neznam, naisao sam na diskusiju gde kazu da je za spravljanje ksv neophodno srebro od bar 99.99% a da je idealno od 99,999 % Neznam da li imate atest u Hrvatskoj koliko je cisto vase srebro. U Srbiji se moze naci u zlatari Majdanpek ali kazu da ono ne zadovoljava cistocu za ljudsku upotrebu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto aug 11, 2009 11:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Bok jeleksic!

Da odmah na početku olakšamo barem dio muka.
Srebro čistoće 99,999% ne postoji. Nigdje.

I svaki atestat u kojem stoji da je dotični komad srebra čistoće u tom postotku je prevara.

Ako uzmeš to u obzir, onda možeš mirne duše pripravljati otopinu s tim srebrom kojeg imaš jer skoro idealno čisto srebro očito ne postoji.
(pretpostavljam da radiš sa srebrom 9,99)

Ukoliko srebrna žica, ploča (ili što već) sadrži neke od dodataka, poželjno je ali ne i životno važno znati KOJE dodatne elemente. Nije svejedno sadrži li taj komad srebra u sebi još živu, arsen, željezo ili zlato/bakar.

Neki tvrde da je to toliko malen postotak da je zanemarivo, no ja se baš ne bih složio s time jer ako su nam bitni mikroamperi i mikro veličina čestica otopine, onda i tih nekih 0,01 nečega u toj priči znači nešto.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri aug 12, 2009 9:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
GAL je napisao/la:
(pretpostavljam da radiš sa srebrom 9,99)

ja ipak mislim da radimo sa 99,99%

9,99% je skoro 10% a to nam je premalo :D

pretpostavljam Lapsus Tastaturis


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet aug 14, 2009 12:00 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 13, 2009 11:35 pm
Postovi: 10
mao sam stafilokoku aureus u nosu i grlu to onaj specifichni oblik jako rezistentan prema antibioticima , da stvar bude gora u nosu sam imao ranu od operacaije s obzirom da treniram kosarku cesto sam lomio nos pa pri zadnjem prelomu sam zavrsio na privatnoj klinici gde sam zaradio tu bakteriju koja je onemogucavala rani da zaraste , postojao je samo jedan antibiotik za nju ( medjutim njega nema teshko je dostupan a i bila je nestashica tako bar kazu) za srebrnu vodu sam chitao na netu i bio sam jako skeptican ali rekoh ajde da probam 10 evra manje vise. kapao sam u nos na svakih dva sata ks i i uzimao oralno i to blazi oblik od 5 pmm i problem koji me je mucio sa tom ranom koja nije htela da zaraste 3 i po godine.nestao je nakon 32 dana , teshko za poverovati ali istinito .............


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet aug 14, 2009 8:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Eto... znaci radi :)
Tesko covek moze da vidi dok nema neki problem ali i preventivno se oseti... posebno tokom zimskih meseci kada su svi slinavi i bolesni a ti ne.

Posto kuci imam dovoljno srebrne vode, svi rodjaci i prijatelji su snabdeveni a ne volim da mi skalamerija za spravljanje SV stoji neuposlena,
svako ko mi se javi na PM a iz Beograda je ili u prolazu
dobice od mene pola litre Srebrne Vode ~10ppm-a :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet aug 14, 2009 11:22 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 13, 2009 11:35 pm
Postovi: 10
ja nisam na pocetku uopshte verovao , mislio sam josh jedna glupost da se ljudima uzme kinta, medjutim izlecila mi je problem koji sam vukao godinama za samo mesec dana sada je koristim preventivno i ne planiram da prestanem pa makar i poplaveo :lol: kako neki ovde kazu 8) . samo me zanima u cemu je razlika izmedju 5 pmm i 10 pmm jer su upotrebe za razlichite namene ili je samo dejstvo jednog jace posto po apotekama prodaju po 5 pmm ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet aug 14, 2009 1:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
pa da... koncentracija je jaca ali mislim da opusteno do 15-20ppm moze da se pije.
Ja mojim klincima dajem 10ppm bez problema
5ppm se pravi i prodaje po apotekama jer se za to dobije sertifikat i kao 5ppm je bezbedna koncentracija za sve (pa cak i za bebe)
ako ti je 10ppm "jako" dodas destilovanu vodu i napravis manju koncentraciju ;)

Negde procitah da recimo u EU (a oni propisuju norme za sve i svasta)
za srebro nije propisana maksimalna kolicina koja sme da se nadje u pijacoj vodi
znaci nema da brines. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet aug 14, 2009 1:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 13, 2009 11:35 pm
Postovi: 10
znaci mogu da pijem i jace . to cu i da potrazim posto po apotekama nema verovatno ima negde po prodavnicama zdrave hrane ili slicno. bas me zanima kako bi jaca koncetracija delovala na moj organizam mada kazem da me je ova izleila ali sto da ne probam sa jacim :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet aug 14, 2009 8:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
mislim da sve srebrne vode koje imaju u prodaji kod nas u Srbiji su 5ppm
ako hoces 10ppm, kao sto rekoh, imas kod mene pola litre 4free :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet aug 14, 2009 8:55 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 13, 2009 11:35 pm
Postovi: 10
a iz kog dela bg-a si? ja sam iz zemuna ..........


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet aug 14, 2009 9:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet mar 13, 2009 10:46 pm
Postovi: 30
Ha ha ha ha ha necete verovati. Moja supruga muku muci sa ranicom na grlicu materice nekih 12 godina. Imao sam problem da je nateram da pocne koristiti ksv. Evo mesec dana koristi srebrnu. Kada je pre toga otisla na pregled, doktorka kaze nije dobro jer ranica ne reaguje na jod, ili tako nesto, a to ukazuje na ono lose. Posle nedelju dana ode na kontrolu, doktorka kaze cudno ali ranica se smanjila. Kada je otisla sada, doktorka je gleda, nije joj jasno gde nestade skoro maligna ranica. Pita suprugu sta je koristila, ona joj rekla. Ova i dalje ne veruje. ALI sutradan zove i zamoli me da joj napravim koju flasu jer ima pacijente prijateljice koje imaju isti problem i ne mogu da ga rese, pa da im pomogne. EEEEEEEEEEEEE bem te medicino ](*,) Zivela srebrna voda \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet aug 14, 2009 11:30 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 13, 2009 11:35 pm
Postovi: 10
dobro je da i neki doktor preporucuje pacijentima ks , koliko sam citao ovde doktori su protiv , valjda su u strahu da ce ostyati bez posla :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub aug 15, 2009 1:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
neba bg je napisao/la:
a iz kog dela bg-a si? ja sam iz zemuna ..........

cccccc pa zemunci bi te se sad u najmanju ruku odrekli... zemun a stavio BG pored imena :mrgreen:
ja sam na relaciji Mirijevo - Cerak 8)

neba bg je napisao/la:
dobro je da i neki doktor preporucuje pacijentima ks , koliko sam citao ovde doktori su protiv , valjda su u strahu da ce ostyati bez posla :rofl

pa ne bi se ni ti zajebav'o sa Tomicom da si lekar :)
Vidis da doktorka trazi za prijateljice.... sigurno ne bi nekom "obicnom " pacijentu rekla da ode i nabavi srebrnu vodu... i da je osim za ranice dobra i za opste stanje i poboljsanje imuniteta.
jbg... i oni su ljudi... moraju da cuvaju dupe. ali dobro...
prijateljica po prijateljica i vest se siri =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub aug 15, 2009 11:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
neba bg je napisao/la:
dobro je da i neki doktor preporucuje pacijentima ks


I više nego što misliš i što si upoznat.

neba bg je napisao/la:
valjda su u strahu da ce ostyati bez posla :rofl


Nismo. Kompleksnije je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned aug 16, 2009 2:01 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 13, 2009 11:35 pm
Postovi: 10
nemoj p[ogreshno da me shvatis...........2 godine sam pio svakakve antibiotike ( u prekidima naravno) a sportista sam......i nishta mi nije pomagalo od neomicina pa do ostalih gluposti....i onda za kratak vremenski period reshim se MRSA bakterije( mislim da je takva skracenica) uz pomoc ks..i kako posle svega da verujem lekarima........posebno kada mi preporuchuju neki antibiotik........


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned aug 23, 2009 5:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 23, 2005 9:07 pm
Postovi: 40
pročitao sam da u mojoj tekućini za leće ima srebra, a jedna od bitnih značajki tekućine je da ima antibakterijsko djelovanje.

eto, to potvrđuje teoriju o antibakterijskom djelovanju te da ne može škoditi (očima, ako dođe u kontakt s njima). 8)

inače, nisam nikad pio KS, ali sam planirao naručiti preko interneta, čak i aparat za izradu kod kuće, ali tip nije htio napisati na proformu da je to gratis izvoz, pa bi trebao platiti još 500 kn za carinu :(

jel se može di u hr kupiti kvalitetno i pouzdano napajanje i štapići od čistog srebra (napominjem čistog - znači ne nakit koji se može naći doma, jer sadrži primjese - aka srebro 925)?

_________________
još jedne Zemaljske kronike http://x-kronike.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned aug 23, 2009 10:54 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Srebra imaš u Rafineriji Plemenitih Kovina u Zagrebu. Kvalitetni ispravljač lako nabaviš... Chipoteka ili neko kompjutersko napajanje koje je "viška" može dati čisto pristojno "speglani" napon ( 12 V )... za to i predobro... ( ako je ATX napajanje, upališ ga spajanjem zelene i crne žice na konektoru koji ide u matičnu ploču ).

A imaš i tu gore iznad puno informacija, već smo razgovarali o tome podosta...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon aug 24, 2009 11:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 05, 2009 11:04 pm
Postovi: 116
nasao stranicu gdje se moze naruciti ionsko(kolidno) srebro. Posto ne mogu izraditi sam spravu za dobivanje zanima me sta mislite o ovom srebru

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=17473

_________________
Vaša vjerovanja postaju vaše misli
Vaše misli postaju vaše riječi
Vaše riječi postaju vaša djela
Vaša djela postaju vaše navike
Vaše navike postaju vaš karakter
Vaš karakter postaje vaša sudbina

M. Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon aug 24, 2009 12:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 10:06 pm
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
zizu je napisao/la:
nasao stranicu gdje se moze naruciti ionsko(kolidno) srebro. Posto ne mogu izraditi sam spravu za dobivanje zanima me sta mislite o ovom srebru

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=17473

Kvalitetno, ali skupo do bola. Uloži 200EUR, kupi opremu i počni raditi sam. Uz malo strpljenja i iskustva, dobiti ćeš srebro iste kvalitete.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz