Sada je: sub apr 27, 2024 11:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri dec 07, 2011 5:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Evo gde moze da se kupi kvalitetno srebro u Zagrebu

http://www.rafinerijaplemenitihkovina.hr/index.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon dec 12, 2011 10:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 12, 2011 10:38 am
Postovi: 1
Jel zna netko, jel se u Hanna Instruments u Zagrebu može kupiti roba? Čuo sam da imaju samo veleprodaju, a kupio bi TDS tester?


http://www.hannainst.com/usa/prods2.cfm ... de=TDS%201

http://www.hannainst.hr/products/tester ... ivitet-tds

Jel netko ima nešto slično? koliko često se mora kalibrirati?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri dec 14, 2011 10:46 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 22, 2011 9:00 am
Postovi: 4
Pre nekog vremena sam kupio ovaj automatski generator (http://www.srebrnavoda.biz/Uredjaj.html) prvenstveno jer su rezultati vode testirani na hemijskom fakultetu.
Koristio sam vodu preporucenenih proizvodjaca Reahem i Zorkafarma koji proizvode najkvalitetniju vodu koja moze da se nadje u Srbiji. Reahem mi je na testu vode imala 0.0mA, a Zorkafarma oko 0.6mA.
U pocetku je voda bila bistra do blago zuta. Zuta nijansa se primecivala tek kad se voda poredi sa destilovanom vodom, znaci jedva primetno.
Jadna od Reahem voda je nakon par dana veoma pozutela.
Drugoj su se pojavio talog na dnu i na elektrodama, kao i nesto kao niti formirane od taloga koje lebde u vodi.
Zorkafarma voda mi je u 2 navrata bila blago zamucena, ali bez zutila.
Maximalnu struju sam uglavnom zakucavao na 1.2mA, promena polariteta 1-2min, a vreme elektrolize 12-15h. Prvo generisanje sam isao sa 1.3mA, 1min promena polariteta i 28h elektrolize. Po specifikaciji na osnovu analize to daje oko 10ppm ako se ne varam. Voda je bila jedva malo zuckasta ali bistra. Tindalov efekt je pokazivao jasan zrak, ali sa dosta iskrenja.

Elektrode temeljito cistim pre svakog generisanja trljanjem sodom bikarbonom, posusim ih salvetom i ponovo isperem destilovanom vodom.
Posuda za elektrolizu je plasticna flasa od destilovane vode koju presecem pri vrhu.
Kad koristim ponovo, posudu isperem destilovanom vodom.
Uspeo sam da dobijem 3 litre bistre vode, ali su ostale sa pomenutim promenama.

Ono sto me zanima jeste odakle potice talog, vlakna, zamucenje vode i zutilo. Test vode prikaze 0.0mA na uredjaju (navodno uredjaj ne ispisuje vrednosti manje od 0.2mA), Moj kineski multimetar prikazuje 0.3mA. Recimo da je tacna vrednost negde izmedju. Do zamucivanja je dolazilo i sa I max. 1mA. Nisam prometio sablon po kom se problemi javljaju, a parametri su manje vise isti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri dec 14, 2011 12:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
1. NE praviti u plastičnim posudama jer se tijekom elektrolize oslobađaju otrovi iz materijala. (koristi staklene)
[-X

2. otopina je sklona žućenju ako je napon elektrolize previsok, pa su čestice prevelike, a samim time i beskorisne

3. predugo vrijeme elektrolize u odnosu na struju i napon, također može rezultirati žućenjem

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri dec 14, 2011 2:36 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 22, 2011 9:00 am
Postovi: 4
Sovac, hvala na odgovorima. Pokusacu naci prodavnicu laboratorijske opreme, ako ne probacu sa teglom. Mislim da 1.2mA nije velika struja, kao ni elektroliza od 12h. Gresim li? Referenca mi je prilozena receptura testiranog uzorka vode koji je radjen u trajanju od 28h i strujom 1.3mA.

Znas li sta je uzrok pomenutom talogu i "vlaknima" koja su se pojavila, a odakle zamucenje vode?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri dec 14, 2011 3:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Gresis, evo ovde pogledaj, obrati paznju kako se racuna:povrsina plocica, mA i vreme

http://www.argentumcompendium.org/Default.aspx?tabid=86



http://www.argentumcompendium.org/Default.aspx?tabid=94


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri dec 14, 2011 5:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
mikikiki je napisao/la:
Gresis, evo ovde pogledaj, obrati paznju kako se racuna:povrsina plocica, mA i vreme

http://www.argentumcompendium.org/Default.aspx?tabid=94

A gde je tu površina pločica?

Ovo je OK proračun prema gornjem linku?


Attachment/i:
Proračun1.jpg
Proračun1.jpg [ 49.35 KiB | Pogledano 4508 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri dec 14, 2011 6:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
U ovoj formuli ne trebati podatak o velicini plocica,jel ako koristis ove manje i trosi 1mA, a ako stavis duplo vece onda ce trositi 2mA.


http://imageshack.us/f/163/dsc00422j.jpg/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet dec 15, 2011 12:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
alter ... ja drumom a ti šumom ... rekao sam ti da se hoće napraviti od previsokog napona u odnosu na vrijeme elektrilize. No ne mora biti.

Inače je normalno da se oksidi naprave ali ne u nekim velikim količinama.
Zato se otopina i ostavi 1 dan da miruje na tamnom i poklopljena, kako bi se sve sleglo, pa tek ju onda filtrirati.

Dosta stvari utječe na žućenje ... temperatura vode, kvaliteta vode, miješanje, napon, struja, materijal posude, njihovi međusobni odnosi ... bla bla.

*
miki .... neće pločice trošiti struju, nego veća površina pločica znači da je pločica spremna prihvatiti veću struju, što nama nije potrebno jer je ionako ograničavamo na oko 1mA.
*

A što se tiče kalkulatora ... zar njega još netko koristi?
Pa davno je rečeno kako on nema veze s vezom, pa se prešlo na kalibrirane TDS metre, koji iako nisu jako precizni, ipak su precizniji nego kalkulatori.

No to ionako nije previše bitno.
Izgled i okus su meni relevantniji pokazatelji.
Ako je žuta - ja njome zaljevam namirnce, a ako je prozirna, to onda konzumiram. Amen.

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet dec 15, 2011 8:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 10, 2010 7:57 am
Postovi: 141
ima li ko kakav lijek za ogorcenost previse sam kivan na sve a nmg se maknut iz sopstvene koze,pocinjem da prsavam po savovima i sve me nervira pa eto ako neko zna nesto za smirenje i da traje ne samo za 1 pomoc pozz i hvala unaprijed :-" :offtopic:

_________________
moja parola za bolju svjes: ni tacke ni zareza to sam sad smislio samo da mi se odrzat :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet dec 15, 2011 9:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
Sovac je napisao/la:
Izgled i okus su meni relevantniji pokazatelji.
Ako je žuta - ja njome zaljevam namirnce, a ako je prozirna, to onda konzumiram. Amen.

Pa ajde malo o tom pokazatelju molim vas! Baš me zanima - dakle "moja" srebrna je.... tja... "prilično" prozirna, čista... dakle boljim promatranjem uočava se lagana žućkasta obojenost, teško mi precizirat koliko ali zaista.... neznatno, a okus je.... hm ... pa gorkast, metalan ali jedno i drugo vrlo blago. Da ne znam što pijem lako bih se prevarila i pomislila da je baš destilirana voda. Kako god mi je svi koristimo i bolje nemamo, intuicija mi govori da je to - TO!
E sad kako je spravljamo - :oops: ne znam jer sam sve važne postove s ove teme do valjda 20str isprintala i dala mužu- znam da se povodio onom: "Manja struja i duži vremenski period spravljanja!". Maglica se ubrzo pojavila a poslije oksidacije (koja mi je užasna) proces je trajao još nekih 5 min. brrr
Kako vi znate po okusu da je to - TO? :mrgreen:

Inače sam zaintrigirana sa dodavanjem H2O2- h.peroksida 35% no kod nas (HR) toga izgleda nema.... samo vani, imate vi kakav drugi podatak u svezi nabavke istoga?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet dec 15, 2011 10:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Artemida je napisao/la:
Sovac je napisao/la:
Izgled i okus su meni relevantniji pokazatelji.
Ako je žuta - ja njome zaljevam namirnce, a ako je prozirna, to onda konzumiram. Amen.

Pa ajde malo o tom pokazatelju molim vas! Baš me zanima - dakle "moja" srebrna je.... tja... "prilično" prozirna, čista... dakle boljim promatranjem uočava se lagana žućkasta obojenost, teško mi precizirat koliko ali zaista.... neznatno, a okus je.... hm ... pa gorkast, metalan ali jedno i drugo vrlo blago. Da ne znam što pijem lako bih se prevarila i pomislila da je baš destilirana voda. Kako god mi je svi koristimo i bolje nemamo, intuicija mi govori da je to - TO!
E sad kako je spravljamo - :oops: ne znam jer sam sve važne postove s ove teme do valjda 20str isprintala i dala mužu- znam da se povodio onom: "Manja struja i duži vremenski period spravljanja!". Maglica se ubrzo pojavila a poslije oksidacije (koja mi je užasna) proces je trajao još nekih 5 min. brrr
Kako vi znate po okusu da je to - TO? :mrgreen:

Inače sam zaintrigirana sa dodavanjem H2O2- h.peroksida 35% no kod nas (HR) toga izgleda nema.... samo vani, imate vi kakav drugi podatak u svezi nabavke istoga?




KALIJUM HLORID

Кalijum hlorid je neorgansko hemijsko jedinjenje i spada u najznačajnije soli kalijuma. Molekulska formula mu je KCl.

To je bezbojna ili bela kristalna supstanca koja se dobro rastvara u vodi.

U prirodi se nalazi u obliku minerala silvinita, a kao so ulazi i u sastav karnalita i kanita. Ovi minerali spadaju u red najznačajnijih kalijumovih đubriva. Koristi se i kao dodatak životinjskoj ishrani. Ljudi su odavno znali da silvinit (NaCl+KCl) obnavlja snagu nakon dugog rada pa su konjima i radnim životinjama davali da ližu ovu so, tako im nadoknađujući elektrolite koje se izgubili znojenjem.

Sam kalijum se koristi kao lek kod nedostatka jona kalijuma. Pogodan za upotrebu u prehrambenoj industriji za ljudsku ishranu. Koristi se za napitke obogaćene mineralima, kod pripreme ribe, algi, konzervisanog povrća, u proizvodnji mleka i kao mineralni dodatak životinjskoj hrani. Takodje se koristi kao zamena za NaCl u lečenju i prevenciji visokog krvnog pritiska.

Preradjeni Kalijum Hlorid se koristi u farmaceutskoj industriji. Glavni je sastojak u pripremi intravenske infuzije, za elektrolitičku ravnotezu ljudskog organizma, za oralnu rehidrataciju i za lečenje nedostatka kalijuma.

Kalijum je prisutan u svim ćelijama i od suštinske je važnosti za rad nervnog sistema, u prenošenju hranjivih materija do ćelija, u oslobađanju energije iz mišića i kontroli njihovog grčenja. Kalijum u organizmu reguliše balans vode, pomaže sve vrste isceljivanja i obnove ćelija, pomaže pri zarastanju posekotina, modrica i drugih povreda tkiva. Odstranjuje kiseline iz zglobova i olakšava stanje njihove ukočenosti. Prirodni je ublaživač bolnih nadražaja, glavobolja i migrena. Zbog visoke elektrohemijske aktivnosti kalijum se stalno kreće i potrebno ga je svakodnevno unositi u velikim količinama kako bi se nadoknadio njegov trošak.

Brojne su bolesti posledica nedostatka kalijumve soli u organizmu: artritis, osteporoza, povišen krvni pritisak, angina, moždani i srčani udar, dijabetes… I to su upravo danas vodeće bolesti u svetu.
Kalijum je ključni element koji pomaže odvođenju iz organizma nesvarenih produkata sprečavajući njihovo gomilanje i toksikaciju organizma.
Kalijumova so se gubi prilikom znojenja i velikih napora, ali i kroz urin što znači da se mora redovno nadohnađivati.

Ako je koloidna voda zuckasta i malo gorka onda menjaj vodu,zato treba imati aparat koji pokaziva koja je dobra voda a koja nevalja.

Ja koristim ZORKA PHARMA vodu, a beogradska i novosadska destilovana voda nemaju taj kvalitet.

Kalijum hlorid je odabran eksperimentalno po sastavu i koncentraciji i ne može se ničim zameniti. Nakon analize vode na početku treba kapnuti jednu kap rastvora i plastičnom kašikom promešati, jer bez mešanja kap zbog gustine "sedne" na dno i izostaje razblaživanje. Ako se nakon dodavanja jedne kapi crvena led dioda ne upali dodati još jednu kap. Ovo je slučaj kod izuzetno kvalitetne vode koja ima vrlo malu električnu provodnost.

Moja voda nikad nije bila zuckasta niti gorka, a o kvalitetu moje vode mogu mnogi da potvrde.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet dec 15, 2011 1:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 22, 2011 9:00 am
Postovi: 4
Sovac je napisao/la:
alter ... ja drumom a ti šumom ... rekao sam ti da se hoće napraviti od previsokog napona u odnosu na vrijeme elektrilize. No ne mora biti.

OK, ovo su podaci kojima raspolazem. Bio bih zahvalan na preporuci za maksimalnu struju, vremena elektrolize i promene polariteta.

Dimenzije elektrode su: 0.5x10.180mm
U vodu je uronjeno 140mm
Povrsina uronjenog dela jedne elektrode: 29.4cm² (2*10*140+2*0.5*140=2940mm²=29.4cm²)
Za sad nemam mogucnost mesanja kao ni konstantne temperature.

Citat:
Inače je normalno da se oksidi naprave ali ne u nekim velikim količinama.
Zato se otopina i ostavi 1 dan da miruje na tamnom i poklopljena, kako bi se sve sleglo, pa tek ju onda filtrirati.

Usvojeno!
Da li je za filtriranje OK filter za filter kafu?

Jos jedno pitanje... da li ce doci do nepozeljne reakcije ako u pastu za zube iz domace radinosti umesto obicne vode koristim srebrenu?
Sastav: glicerin, voda, soda bikarbona, sol, cimet, etericno ulje, med.
Ako je neophodno, mogu izbaciti neku komponentu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet dec 15, 2011 3:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
[b]mikikiki -[/b] ja vas ne razumijem, pitala sam za H2O2 hidro-peroksid 35% - da li ga tko stavlja u srebrnu vodu i gdje ga nabavlja? H2O2 pospješuje stvaranje iona u srebrnoj vodi a to je važno koliko sam saznala iz prethodnih postova. Nisam baš shvatila što bi točno kalijum hlorid pospješio u srebrnoj vodi? Inače što se obojenosti i gorkosti "moje" vode tiče - jedno i drugo je gotovo neprimjetno.... vrlo blago- smatram čak zanemarivim ali eto.
Za vodu koristim AQUA PURIFICATU, vjerujem ja da je vaša voda bolja ali eto... daleko je to nažalost a srebrnu vodu koristimo čisto ko preventivu, da je u pitanju neki veći problem ne bi udaljenost problem bila :)

alterego: "Jos jedno pitanje... da li ce doci do nepozeljne reakcije ako u pastu za zube iz domace radinosti umesto obicne vode koristim srebrenu?
Sastav: glicerin, voda, soda bikarbona, sol, cimet, etericno ulje, med.
Ako je neophodno, mogu izbaciti neku komponentu"

Ovo spravljanje domaće paste za zube me zanima jer kupujem onu bez fluora a prilično su skupe.... odnosno puno skuplje od klasičnih agresivnih. Čemu med u toj domaćoj zubnoj pasti? Ja obično kad jedem med znaju me poneki zubi zaboljeti od silne slatkoće?! A soda bikarbona- ona nagriza zubno meso.... eventulno ako je mali udio iste u toj domaćoj pasti.
Koje eterično ulje uzimate i od kojeg proizvođaća? Znam da su organska puno skuplja....
Inače mi se čini pun pogodak koristiti srebrnu vodu u toj pasti.... i inače ja ispirem usta u toj vodi... onako na kraju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet dec 16, 2011 2:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
alter...
Je, filter za kavu je sasvim ok. Njega svi i koriste, tako da - samo naprijed.

Što se tiče paste za zube, u to ne ulazim jer se ne razumijem u njih a i OFF-topic je.
Mnogobrojni tvrde kako im se stanje sa zubima mućkanjem otopine u
ustima, znatno poboljšalo.
E sad, prije pranja, poslije pranja, za vrijeme pranja - ne znam.
Ne znam kako i kada su mućkali.
Ja bih osobno normalno oprao zube a u međuvremenu mućkao otopinu po ustima.
To je onda sigurno.
A ionako nećeš miješajući otopinu i pastu dobiti Vademecuum reklamni osmijeh.

Artemida ... prema opisu tvoje vode (boja i okus), liči mi na sasvim ok vodu.
Što se tiče dodavanja H2O2, nemam baš iskustva (jer ga je nemoguće dobiti osima ako nemaš neku vezu u prehrambenoh industriji koji ga koriste u neke svrhe).

Masa ljudi koristi otopinu po principu: dvije srebrne žice umočene u staklenu čašu s destiliranom, prikopčaju na 9-18 V bateriju i ....peri!
I stvar funkcionira.
Bez ikakvih dodataka i razno-raznih kemijanja.

Neki čak ostave samo vodu u srebrnoj posudi, pa kažu da je ok.

Ne zamaraj se previše time, ali je ok da razmišljaš.

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned dec 18, 2011 6:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 22, 2011 9:00 am
Postovi: 4
Pa, nije off topic. Naprotiv, pitanje se odnosi iskljucivo na reakciju srebrene vode sa pomenutim komponentama od kojih spravljam pastu za zube.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned dec 18, 2011 7:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
Ovo je dao jedan forumas, pa probaj

1 žlica morske soli
1 žlica sode bikarbone
umješati meda toliko da se dobije pasta

može se dodati listić majčine dušice ili žalfije ili druge mirodije po izboru.

ja dodam malo koloidnog srebra da se sve dobro spoji.

pasta ne pjeni već je samo potrebno dobro isčetkati zube.

pa sretno pranje zubi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned dec 25, 2011 1:16 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 25, 2011 12:59 am
Postovi: 4
Da li je neko koristio koloidno srebro kao kapi za nos? Desava mi se da kada stavim par kapi u nos osetim dosta jako peckanje i pocne da mi curi iz nosa. Koristim koloid koji sam pravim. Da li je normalno da se oseti peckanje ( deca kazu da ih cak boli ) ?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned dec 25, 2011 8:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 26, 2011 3:43 pm
Postovi: 371
floyd je napisao/la:
Da li je neko koristio koloidno srebro kao kapi za nos? Desava mi se da kada stavim par kapi u nos osetim dosta jako peckanje i pocne da mi curi iz nosa. Koristim koloid koji sam pravim. Da li je normalno da se oseti peckanje ( deca kazu da ih cak boli ) ?
Pozdrav


Nije normalno.

Evo sad sam sipao u nos i nista nisam osetio.
Vise godina koristim srebrnu vodu i bilo je tu i opekotina i posekorina i klistiranja i nikad nisam osetio peckanje ili neku neprijatnost. Mozda kod posekotina osetim nesto malo peckanje ali samo sekundu,nista kao neprijatno a daleko od toga da boli.

Nesto menjaj.Ili vodu ili srebro ili napajanje ili vreme pravljenja smanji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned dec 25, 2011 10:00 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 25, 2011 12:59 am
Postovi: 4
Mikikiki hvala na brzom odgovoru mada mi nije jasno sta da menjam. Aparat sam nabavio od Proke kao i srebro. Koristim Zorka Sabac destilovanu vodu, 700 ml u jednoj turi, struja je ogranicena na 1mA mada nikad i ne dođe do te jačine. Na pocetku procesa jacina struje je oko 0.5 mA a na kraju oko 0.9 mA. Proces traje 4 časa. Dobijeni rastvor je bistar i nema nikakvog taloga .
Molim te ako imaš neki savet da mi odgovoris ( ili neko drugi ) , unapred zahvalan
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 115 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz