Sada je: čet mar 28, 2024 7:07 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Srebrne elektrode u Beogradu
PostPostano: uto maj 19, 2009 8:18 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 7:49 pm
Postovi: 1
Lokacija: BG
Već više od godinu dana po malo pravim srebrnu vodu uz pomoć nekih srebrnih licnastih žica za audio povezivanje. Danas sam posle dužeg traženja u Beogradu nabavio odlične pločice/elektrode od čistog srebra kod jednog zlatara. Nalazi se u na Zvezdari u Odeskoj ulici u Bgd. Svi ostali zlatari/preprodavci ništa neće da prave, svi su nezainteresovani.
Koristim 3 baterije od po 9 Volti, vezane na red a za ograničavanje struje mi služi potenciometar od 100 Kilo Oma linearni. Instrument za merenje se može kupiti kod Kineza u bloku 70, a takođe i laser. Instrument je oko 150 a laser 100 dinara. Potenciometara ima na Slaviji kod MikroPrinca ili u ITC-u u Ruzveltovoj. To je cela tehnika i super radi. Voda se mora tražiti po apotekama, ima ih raznih, od solidnih do potpuno neupotrebljivih.
Postoji još jedan jednostavan metod dobijanja konstantne struje, ali je u pitanju napon iz mreže, pa ga ne bih opisivao jer može biti smrtonosna igračka. Držite se baterija, što je sigurno, sigurno je.
Inače koristim "Nivea for man" dezodorans "Silver protect" sa srebrnom vodom, a klima uređaj dezinfikujem sprejem na bazi srebrne vode.
Za početak od mene toliko, srdačan pozdrav svima na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 19, 2009 8:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 08, 2009 9:43 pm
Postovi: 36
Pozdrav svima,pitanje za VICKE BG.Reci mi molim te kako je tvoj buraz pobijedio pijanstvo,jel poslije bio mamuran,te koliko je popio srebra.Ja ti imam puno takvih mušterija pa ako im uspijem smanjiti glavobolju bit ću naj laf.Ajd hvala unaprijed.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 19, 2009 9:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Neno0801 je napisao/la:
Pozdrav svima,pitanje za VICKE BG.Reci mi molim te kako je tvoj buraz pobijedio pijanstvo,jel poslije bio mamuran,te koliko je popio srebra.Ja ti imam puno takvih mušterija pa ako im uspijem smanjiti glavobolju bit ću naj laf.Ajd hvala unaprijed.


Pa ništa spec. Samo da popiju pola čaše srebrne, bez mućkanja, pre spavanja naravno. I to je to... To je neko od forumaša rekao da je uspeo, pa je i moj buraz probao. On se baš bio odvalio tada...

Ali najbolji je bio kada je pio srebrnu vodu posle doručka, sutradan ujutru i to malu onu, rakijsku čašu i kaže da voda ništa ne valja :lol: Sve u svemu, kod njega je uspelo, ja još to nisam probao, a nadam se i da neću.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: srebrnavoda.blogspot.com
PostPostano: čet maj 21, 2009 2:10 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon apr 27, 2009 11:43 am
Postovi: 2
Pozdrav svima Vama na forumu.
Još neke interesantne informacije u vezi koloidne srebrne vode možete pronaći i na forumu http://srebrnavoda.blogspot.com


Zadnja izmjena: silverlab; čet maj 21, 2009 2:39 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: srebrnavoda.blogspot.com
PostPostano: čet maj 21, 2009 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Silverlab, uz dužno poštovanje prema tebi kao i prema odabiru tako zvonkog imena (koje je uzgred budi rečeno već registrirano što znači da ga ti koristiš ilegalno), ja ne vidim koje su to dodatne informacije na toj stranici koju si naveo (a koje ovdje kao informacije već ne postoje i to daleko kvalitetnije), osim da želiš prodati koji aparat ?

Posebno mi se uzburka duh i nadigne perje kada netko takve stvari nudi u svojim prvim postovima, predhodno ne doprinoseći ovom "kolektivu" ama baš ništa u vezi ove teme. Čak su i kvazi informacije na toj stranici copy-pastane odovuda a ne proizašle iz vlastitog uma i istraživanja, zaključaka, uspjeha/neuspjeha, itd.
:evil:

Kada netko dođe ovamo ne znajući apsolutno ništa o tome (pa čak s najvećom vjerojatnošću da su za koloidno prvi put i čuli ovdje naletjevši na temu posve slučajno), pokupi shemu i savjete o principu rada, kupi elektroniku, sklopi i ajmo praviti biznis, tada bi toga i takve najradije kljucnuo kljunom da ugledaju sve zvjezdice.
[-X

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 21, 2009 10:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 21, 2009 9:12 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima,ovo je moj prvi post i pitanje.Koleginaca sa kojom radim boluje od teškog oblika osteoporoze i ima ugrađene veštačke kukove u kojima ima nekih metalnih šipki.Želi upotrebljavati srebrnu vodu pa me zanima da li će biti delotvorna kod nje i da li je problem što ima taj metal u sebi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 22, 2009 5:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
armadilo je napisao/la:
Pozdrav svima,ovo je moj prvi post i pitanje.Koleginaca sa kojom radim boluje od teškog oblika osteoporoze i ima ugrađene veštačke kukove u kojima ima nekih metalnih šipki.Želi upotrebljavati srebrnu vodu pa me zanima da li će biti delotvorna kod nje i da li je problem što ima taj metal u sebi?


Nije problem sto ima metal u sebi, a za osteoporozu neka pocne uzimati magnezij i neka se pocne suncati. Da bi se kalcij apsorbirao u kosti, treba biti prisutan magnezij i vitamin D. Magnezij je najbolji u obliku magnezijevog klorida (to je oblik koji je prisutan u moru), a vitamin D tijelo i samo stvara kad se suncas.

I kad ce vjezbati, kalcij se isto tako pocinje vracati u kosti. Za pocetak neka pocne lagano s vjezbanjem, a onda neka ide koliko tijelo i godine podnose.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 22, 2009 10:35 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 14, 2009 9:27 pm
Postovi: 21
Pošto sam sada sa MMS-om na pavzi, počeo sam uzimati koloidno srebro.
Zanima me kolika je doza koja bi se trebala, da uzima radi prevencije?
Dali se mjeri u kašikama ili u dcl i koliko bi trebalo uzeti ako imaš neko teško bolest, kao multipla skleroza? Onaj ko je pročitao moj post na temi sa MMS, zna zašto ovo pitam.
Lp


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 23, 2009 8:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Nije potrebna kašika, ja to pijem iz flaše svako jutro, s jednim velikm gutljajem ispirem usta i pljunem, i drugi progutam.
Oboleli bi mogli tako dvaput dnevno.
Ništa ne smeta da se popije par gutljaja dva-tri puta dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 23, 2009 5:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
tester je napisao/la:
Pošto sam sada sa MMS-om na pavzi, počeo sam uzimati koloidno srebro.


Ja uzimam MMS i srebro zajedno, nije problem, moze se.

Doze kad se tretira akutni problem su bar 3x po 30ml, a ako je samo odrzavanje onda 1-2x po 5-10ml, a jasno da kod akutnih problema moze i vise (kao i kod odrzavanja).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: MS
PostPostano: sub maj 23, 2009 7:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet maj 14, 2009 9:27 pm
Postovi: 21
Zaboravio sam još ovo. Posle sedam do 14 dana uzimanja koloidnog srebra kod moje supruge koja ima multiplu sklerozu(MS), skoro su nestali veliki problemi sa probavom, što je veliki napredak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 30, 2009 10:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Evo opet onog mog problema. Elektrode su se skroz izgulile i imaju baš, ne znam kako da napišem, ali imaju nešto na sebi, i jednostavno se vidi da je nešto nataloženo preko elektrode. Znam da ste rekli da se ne koristi abrazivno, ali drugačije se ne može skinuti sve ono sa elektroda :?: Naručiću nove elektrode, ali šta da se radi ubuduće?

I gde se nalazi ona tabela, sa naponom i jačinom struje?
pomagajte


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: prvi pokusj
PostPostano: sub maj 30, 2009 6:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 8:41 am
Postovi: 8
Lokacija: Chicago
Poceo sam da radim srebrnu vodu pa mi trebaju neki savjeti. Radim sa 27V (punjac za baterijsku busilicu),dvije zice 99,99% srebro i pola litre dest vode.
Nakon gotovo sat vremena jedna elektroda je pocrnila, vrlo malo ( gotovo nezamjetno) taloga na dnu case,a tekucina je bistra,nije promjenila boju, sa vrlo malo maglice oko jedne elektrode.
Popio sam par zlica jucer i jos sam ziv. =D> =D>
Pitanja:Kako da znam kad je zavrsen proces i kako da izmjerim ppm.
Da li netko ima iskustva sa Diabetis II i srebrnom vodom i koliko uzimati???
Imam na raspolaganju razne punjace 5v,12v,27v koji preporucujete i zasto?
Unaprijed hvala na pomoci i odgovorima i pozdrav svima na Galaksiji. :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 30, 2009 6:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Evo opet onog mog problema. Elektrode su se skroz izgulile i imaju baš, ne znam kako da napišem, ali imaju nešto na sebi, i jednostavno se vidi da je nešto nataloženo preko elektrode.


Citat:
Nakon gotovo sat vremena jedna elektroda je pocrnila, vrlo malo ( gotovo nezamjetno) taloga na dnu case


Srebrni oksid. Ništa što bi moglo štetiti, osim što ružno izgleda. Poslije samo obrišeš sa čistom krpicom par puta i sve je opet spremno za novu turu.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 30, 2009 6:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Evo opet onog mog problema. Elektrode su se skroz izgulile i imaju baš, ne znam kako da napišem, ali imaju nešto na sebi, i jednostavno se vidi da je nešto nataloženo preko elektrode.


Citat:
Nakon gotovo sat vremena jedna elektroda je pocrnila, vrlo malo ( gotovo nezamjetno) taloga na dnu case


Srebrni oksid. Ništa što bi moglo štetiti, osim što ružno izgleda. Poslije samo obrišeš sa čistom krpicom par puta i sve je opet spremno za novu turu.

:mrgreen: :wink:


Probao sam samo sa brisanjem krpom, ali ostane malo, ne bude skroz čisto :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: jacina struje
PostPostano: ned maj 31, 2009 2:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 31, 2009 3:01 pm
Postovi: 17
Lokacija: florensac france
pozdrav ljudi,

imam jos jednu malu dilemu , vjerovatno ce pitanje biti glupo, ali odlucio sam se pitati bolje i to nego da "lupam glavu"?
pitanje se odnosi na jacinu struje. Konacno sam kompletirao svu opremu pa i ampermetar , kanim sve to serijski spojiti i poceti proces. Nedoumica se odnosi na jacinu struje (onu maximalnu koju treba pustiti!? Elektrode su 8.5 cm duge siroke su 0.25cm
ako sam dobro razumio jedna 8.5 cm puta 0.25 cm puta 3.14 (pi)
tako i druga
eh sad ako uzmem koliko je uronjeno recimo 6 cm i ova formula daje povrsinu elektrode od 4.71 cm
znaci obje elektrode imaju 9.42 cm puta 0.15 mA po uronjenom cm
Da li to znaci da maximalna struja ne smije preci 1.41 mA ? Ili treba racunati samo povrsinu jedne elektrode (one koja crni) po tome bi jacina struje bila upola manja 0.7 mA
Izvinite ako Vam je pitanje glupo ali posto je proces dosta osjetljiv , a vec sam imao par elektroliza bez ocekivanog rezultata , ovaj puta zelim sve uraditi kako treba pa bi mi vase misljenje bilo od pomoci
Hvala

_________________
Zivim, dakle postojim!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: jacina struje
PostPostano: pon jun 01, 2009 6:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
branimir je napisao/la:
Ili treba racunati samo povrsinu jedne elektrode (one koja crni) po tome bi jacina struje bila upola manja 0.7 mA


Tako je. Računaš površinu SAMO JEDNE elektrode.

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: zahvaljujem
PostPostano: pon jun 01, 2009 8:34 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 31, 2009 3:01 pm
Postovi: 17
Lokacija: florensac france
hvala na odgovoru !!
eh sada sam konacno shvatio sve greske koje sam do sada pravio, jos jednom se potvrdila ona stara narodna" pametan se uci na tudjim greskama a budala na svojim"
=D> VV jos se smijem na ovu tvoju recenicu (ispod posta) ako mislis pobijediti ne smijes izgubiti! jednostavno istinito i mnogo duhovito
pozdrav :wink:

_________________
Zivim, dakle postojim!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zahvaljujem
PostPostano: pon jun 01, 2009 10:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
branimir je napisao/la:
VV jos se smijem na ovu tvoju recenicu (ispod posta) ako mislis pobijediti ne smijes izgubiti! jednostavno istinito i mnogo duhovito


Nije to moja rečenica, to je stari dobri Alan Ford :wink: . Evo još malo:
"Ne predaj se nikad, osim kad moraš"
"Bolje častan beg nego nečasna smrt"
"Bolje živeti 100 godina u bogatstvu i slavi, nego 7 dana u bedi i siromastvu"

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 02, 2009 8:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
moonlady je napisao/la:
Nego, mene trenutno zanima nesto drugo.
Elem, pre par dana (npr 10) poceo je i moj muz da pije s.vodu. On je imao infarkt miokarda 2007.godine u oktobru (ne zna se zasto..1968 je godiste, sportista, vegeterijanac, ne pije, ne pusi, nema porodicne anamneze i nikada ranije nikakvih indikacija niti komplikacija sa srcem) i sada ima ugradjena dva stenta. Nekako se desilo da je u vreme kada je poceo da pije s.vodu poceo i cudno da se oseca. Aritmije, treperenje, trnjenje ruku i slicno...zanima me vase misljenje, da li je moguce da je to zbog nekakve koleracije stentova i s.vode?
Hvala puno!

Moja malenkost je hemičar, pa ću sa tog aspekta...
However, pitali ste da li Ag (srebrna) voda može da se koristi u slučajevima kada postoje neki implanti (implantanti)... Recimo metalnih zamena za određene kosti ili zglobove (kuk, koleno...), ili one aparatiće na srcu... koji, predpostavljam, sadrže, bar, elektrode od metala... Kada se metalni predmet stavi u kontakt sa koloidnim srebrom (još gore sa jonskim), dolazi do taloženja srebra na tim metalnim predmetima (najprostije rečeno), dakle do izdvajanja srebra na površini metala...
Sa medicinske strane, kako se to manifestuje na organizam, ne znam, ali znam da ni lekari ne preporučuju srebrnu vodu (ili čak brane) onima koji imaju metal u sebi (može samo spoljna upotreba)... Takođe se ne preporuča ni upotreba za ispiranje očiju onih koji nose sočiva... To sam pročitao, skoro, u jednom časopisu...

1.Takođe, radi prevencije, pisalo je, 4 do 6 kašika (supenih ali plastičnih) na dan, na prazan stomak.

2.Kao terapija, 3 kašike na svaka 2 sata, do nestanka simptoma, a onda uzimati preventivno kao pod 1.

3.Za kijavicu i sinuse i slično, inhalirati se pumpicom... i kao kapi za nos...


Pisalo je da ubija sve parazite, od gljiva preko bakterija do virusa... A što se tiče bolesti koje leči, ne bih da nabrajam, zato što sve one bolesti za koje ja znam, pisali su, da je ova voda odlična protiv, znači od akni, bubuljica, ekcema (kvašenjem), rana... do upala, reume, artritisa, jetre, bubrega, polnih-veneričnih... Meni je taj spisak, od kog sam ja naveo samo nekih 5%, ličio na naučnu fantastiku...

Meni je skupa da je probam... iako, možda i imam potrebe... U apotekama u mom mestu, staje oko 15€ za po litre...

Jel mogu da znam, vidim da je nekoliko vas pravilo homeborow, koliko ste platili elektrode i kolko je litar destilisane H2O?

Ja vas molim da mi oprostite, ako mi je tekst malo neorganitovan... imao sam nezgodu malopre, pa pišem levom rukom trpeći jake bolove u desnoj:(

P.S.

U časopisu je pisalo da ova Ag voda podmlađuje, vitalizira, jača telo fizički, i povećava izdržljivost odnosno odlaže iscrpenost... Jel to tačno po vašem iskustvu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz