Sada je: čet mar 28, 2024 1:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto jun 23, 2009 4:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Da iznesem moj metod pravljenja koloidnog srebra koji sam dobio od Ras-a.

Prvo nabavite od Proke aparat za male pare
http://tvproko.page.tl/Srebrna.htm

Zatim dve šipke srebra čistoće 99.99% debljine 3 mm i dužine oko 20 cm.

Zatim teglu od 2 litra i u njen poklopac uglavite šipke srebra, udaljene 5-6 cm.

Podesite aparat na 45V.

Kupite destilisanu vodu u apoteci, 2 l.
Nikako u radnjama jer tu vodu samo filtriraju a prodaju kao 'destilisanu'.

Napunite teglu, ubacite šipke, priljučite A (crvenu) i COM (crnu) na držače spolja, na poklopcu, na kojima su uglavljene srebrne šipške, i to držite 24 sata.
Na 12 sati očistite šipke od taloga i zamenite crveni i crni priključak, stavite suprotno da ne bude uvek na istim šipkama.

Ja tako uvek dobijam sasvim bistru i savršenu srebrnu vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto jun 23, 2009 6:33 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:08 pm
Postovi: 7
ovako, citao sam dosta o ovoj temi i neda mi se praviti eksperiment elektrodoma itd.
Moje pitanje je: moze li se kolodialno srbebro u prahu, recimo 10 grama,
ubaciti u ne znam koju kolicinu destilovane vode????
Ako moze, koja kolicina destilovane vode?

pozz
:?:

_________________
cu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto jun 23, 2009 7:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
@branimir
Ja nemam TDS metar pa mi je jedino merilo početna struja
(pri istom naponu, istim elektrodama, istoj količini vode i istom razmaku elektroda)
i vidim da je provodljivost te vode za injekcije (sterilisane) i do TRI puta veća od najbolje koju nađoh destilovane iz supermarketa
dakle, ne treba biti nobelovac pa zaključiti da u onoj apotekarskoj sterilisanoj ima više primesa čim je veća vodljivost.
Pokušaj sa nekom destilovanom za pegle i akumulatore... vidi kolika je njena početna struja

@pantelija
kolika ti je struja za tih 24 sata?
i zašto okrećeš polaritet na elektrodama kada na sajtu koji si dao piše da aparat sam menja polaritet na 4min?
koliko ppm dobiješ postupkom koji si naveo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 24, 2009 8:15 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 31, 2009 3:01 pm
Postovi: 17
Lokacija: florensac france
ovako, sterilna voda zaista nema nicega , laser zrak je nevidljiv a TDS pokazuje "0" kada sam startovao proces sa ispravljacom od 12 V duuuugo mi je struja na ampermetru bila samo 0.2mA i vec sam dio pomislio da tu nesto ne valja. To je upravo i bio pokazatelj da voda ima veliki otpor i da je u redu. E sad druga je sto cijela stvar ne funkcionise pa mi se vise ne da experimentisati , vec sam se dovoljno iskompromitovao.
U medjuvremenu sam spustio "loptu na zemlju" i poceo sa nekakvim preventivama , naravno mnoge stvari su u glavi ( mislim na oslobadjanje od losih navika) - vise piti ciste vode , manje jesti slatko ,jesti vise sirove hrane itd. vise se kretati ostaviti poroke duvan alkohol i polako. Vise ne vjerujem u "cudesne preparate " vec samo u Boga i u jaci imuni sistem
pozdrav svima :D

_________________
Zivim, dakle postojim!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 24, 2009 2:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
branimir je napisao/la:
ovako, sterilna voda zaista nema nicega , laser zrak je nevidljiv a TDS pokazuje "0" kada sam startovao proces sa ispravljacom od 12 V duuuugo mi je struja na ampermetru bila samo 0.2mA i vec sam dio pomislio da tu nesto ne valja. To je upravo i bio pokazatelj da voda ima veliki otpor i da je u redu. E sad druga je sto cijela stvar ne funkcionise pa mi se vise ne da experimentisati , vec sam se dovoljno iskompromitovao.
U medjuvremenu sam spustio "loptu na zemlju" i poceo sa nekakvim preventivama , naravno mnoge stvari su u glavi ( mislim na oslobadjanje od losih navika) - vise piti ciste vode , manje jesti slatko ,jesti vise sirove hrane itd. vise se kretati ostaviti poroke duvan alkohol i polako. Vise ne vjerujem u "cudesne preparate " vec samo u Boga i u jaci imuni sistem
pozdrav svima :D


Koliko sam ja skontao od svega ovoga, voda može biti sterilna, što znači da nema mikroorganizme, ali ono što je bitno jeste da nema drugih materija (hlor, metale...)!!! Takođe, laserski zrak treba biti vidljiv potpuno, jer ako je nevidljiv, to znači da ima puno čestica u vodu.

Ispravite me ako grešim...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 24, 2009 3:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 10:06 pm
Postovi: 121
Lokacija: Zagreb
Vicke_bg je napisao/la:
Koliko sam ja skontao od svega ovoga, voda može biti sterilna, što znači da nema mikroorganizme, ali ono što je bitno jeste da nema drugih materija (hlor, metale...)!!!

Apsolutno točno! Iako ta ista voda ne bi trebala imati baš ništa u sebi, tj. ppm mjerač bi trebao pokazivati 0ppm-a.
Citat:
Takođe, laserski zrak treba biti vidljiv potpuno, jer ako je nevidljiv, to znači da ima puno čestica u vodu.

Ako je laser jako vidljiv, to znači da su čestice poprilično velike. Ako pustiš laser kroz čašu obične vode, on će biti jedva vidljiv, što znači da su čestice izuzetno sitne. No, ppm mjerač će pokazati i do 314ppm-a!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 24, 2009 5:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Laserski zrak treba posmatrati pod pravim uglom...
Dakle, ako ga pustiš kroz flašu ili čašu s leva na desno, čašu gledaš spreda (ili odozgo)
u vodi koja nema primesa ili ih ima malo ne bi trebao da vidiš zrak jer u vodi nema čestica koje bi ga skretale tj odbijale ka mestu odakle gledaš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 24, 2009 6:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Česmovača...
slika
Malo jača... napravljena za spoljnu upotrebu i dezinfekciju klima uređaja :mrgreen:
slika
i na kraju neotvorena Aqua Purificata Sterilisata pro Injectione :-"
slika

slikano je sa mobilnim pa su malo lošijeg kvaliteta... :|


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri jun 24, 2009 9:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Izvini, ja ne znam bas mnogo o vodi, ali zar ovo nije kao poredjenje jabuka i kruski, zbog ambalaze??

Jos od boravka u njemackoj, odvikao sam se piti vodu iz vodovoda, a prije 8 godina, nedugo posto sam kupio kucu pozvali su nas iz jedne firme sa prijedlogom da dodju i provjere nam vodu iz vodovoda. Dosli su, uzeli uzorke, pomjesali ih sa nekim prahom i onda se na dnu casa poceo stvarati mulj. :shock:

Naravno, mulj se nije stvorio kad su isti prah ubacili u casu prociscene vode.

E sad, pogodite sta su prodavali. :lol:

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet jun 25, 2009 7:15 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
SuperFrog je napisao/la:
Izvini, ja ne znam bas mnogo o vodi, ali zar ovo nije kao poredjenje jabuka i kruski, zbog ambalaze??


Ne znam zasto bi...
staklena casa... plasticna flasa... i staklena flasa....
u cemu je razlika sto se tice prostiranja svetlosti pa time i laserskog zraka? :|

A sto se tice vode....
bas tako... pogadjam sta su prodavali :-"
a verujem da su predstavu pazljivo i pripremili
a isto tako znam i da bi se isto desilo da su uzeli vodu sa nekog bistrog planinskog potoka ;)

no ovo nije diskusija o vodi (pogotovo ne vodovodskoj)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet jun 26, 2009 7:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet mar 13, 2009 10:46 pm
Postovi: 30
Neznam sta da kazem, nije mi jasno kada kazete da koristite srebrnu vodu koja nema nikakav ukus ... Voda koju ja pravim, probam posle procesa, i verujte pecka u grlu, imate utisak kao da je u njoj malo ljute papricice. Ako probate ksv, i nema ama bas nikakav ukus, onda je to i dalje samo cista voda, ili vrlo malo srebra u njoj, znaci niste dobili ksv, i to je razlog zasto ne deluje. Jos jedan primer, moja supruga od porodjaja pre 10 godina vuce ranicu na grlicu materice, nikako da se zaleci. Na moje ubedjivanje pocela je da koristi za ispiranje srebrnu vodu. Koristila je nedelju dana, i kada je otisla na kontrolu, doktorka ju je pogledala i pitala sta je koristila jer je od ranice samo ostala tacka. Supruga nije htela da kaze sta, vec je slagala da je koristila kantarionovo ulje, jer bi se doktori nasmejali kada bi pomenula srebrnu vodu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet jun 26, 2009 10:01 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Moje pitanje je: moze li se kolodialno srbebro u prahu, recimo 10 grama,
ubaciti u ne znam koju kolicinu destilovane vode????


Pa baš me zanima gdje ima "koloidnog srebra u prahu"...? To su koloidne čestice ( ioni ), ne možeš srebro "naribati" i dobiti ione... ili ako možeš - reci kako to postići?

:mrgreen: :wink:

Uglavnom, ako si lijen... najbolje naruči od nekog ( imaš već toga na internetu dosta ) tko se bavi izradom koloidnog srebra. Najmanje muke za dobre rezultate.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub jun 27, 2009 1:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Jack987 je napisao/la:
Pa baš me zanima gdje ima "koloidnog srebra u prahu"...? To su koloidne čestice ( ioni ), ne možeš srebro "naribati" i dobiti ione... ili ako možeš - reci kako to postići?

Koloidna čestica nije ion, ona je sačinjena od grupisanih iona ili molekula, i puno je veća od jednog ilona. Ali sam pojam koloidan je isključivo vezan za rastvor, tako da drugačije nema smisla. Ali... neću reći da sam siguran u to jer u šta pa možeš biti siguran :D
U svakom slučaju, tako su me učili na faxu :D
A ribanjem-rendanjem srebra... možda, ali nekom extra novom tehnologijom i specijalnim uređajima, možda laserom ili kako već :D , ali ja za to ne znam i nisam čuo... pa nek bude da sam samo lupnuo kao Žil Vern u svojim romanima :D
U svakom slučaju, verujem da je najbolje da se do pravih podataka dođe googleanjem na temu koloid, micela, jon ili ion, ali sve to spada pod rastvore i vrste rastvora i smeša, pa eto... toliko od mene... znam da nisam ništa pametno rekao ali bar sam dao neke smernice i ideje... :D

Jel vi koristite okrugle elektrode?
Pantelija ti si pomenuo gore neke elektrode
Citat:
...debljine 3 mm i dužine oko 20 cm.
jesi mislio na okrugle elektrode prečnika 3mm ili...? Planiram da u skoroj budućnosti počnem da pravim plemenitu vodu, pa čisto da vidim kakve da nabavim...
Šta sam još hteo da pitam beše.......... a da! koliko odprilike koštaju te elektrode??? naravno ako nije tajna... :D

Pozdrav dobri ljudi :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub jun 27, 2009 2:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jel vi koristite okrugle elektrode?


Ja sam kupio u Rafineriji Plemenitih Kovina srebrnu žicu ( dakle, okrugli presjek ) cca. 1 mm, ali ponekad imaju i deblje, kao i drugačije forme srebra ( pločice, trake )...

Svejedno, stave ti na vagu, izmjere masu i platiš koliko si uzeo... mislim da je oko 4 kn po gramu ( 4 kn je nešto više od pola Eura )...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub jun 27, 2009 8:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
U principu najvise ljudi koristi žice, ove ili one debljine.
Međutim, mislim da je bolje ako možeš da nabaviš pločice, jer tako imaš veću površinu elektrode što ti ostavlja veće mogućnosti...
(veću struju po cm^2, kraće vreme za dobijanje željene koncentrcije)
Debljina pločica od 0.5mm je sasvim OK
ali ako ne možeš da nabaviš pločice... i žice su savršene.
Samo kuvaj! :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub jun 27, 2009 11:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
violetta je napisao/la:
U principu najvise ljudi koristi žice, ove ili one debljine.
Međutim, mislim da je bolje ako možeš da nabaviš pločice, jer tako imaš veću površinu elektrode što ti ostavlja veće mogućnosti...
(veću struju po cm^2, kraće vreme za dobijanje željene koncentrcije)
Debljina pločica od 0.5mm je sasvim OK
ali ako ne možeš da nabaviš pločice... i žice su savršene.
Samo kuvaj! :mrgreen:

Hvala Jack i hvala viki, puno!!!
Slučajno sam i hemijski tehnolog pa znam ponešto o elektrohemiji :D , ali sam se pitao gde naći Ag sa 4 9-tke... Prošetaću do juvelira prvo...

I koliko grama imaju 2 elektrode?, odprilike? Ajde da pitam....da ne računam sad... biće teško odkad nisam... :mrgreen: .... odprilike...???

A za površinu, pa ako se nađe jeftinija žica, napraviću spiralne elektrode, kao one što sam imao u labaratoriji na faxu (bile su Pt ne Ag, al elektroda je elektroda :) ), bolje i to nego 30-ak € za litar, ako se ne vram o ceni KS vode iz apoteke, a te pare verovatno mogu da kupe dovoljno srebrne žice za izradu elektroda... bar mislim...

Hvala još jednom

Srdačan pozdrav!!! :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jun 28, 2009 8:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Ne znam odakle si ali...
U npr. Zemunu u firmi IHIS može da se nabavi čisto 99,99 srebro u granulama i 100g je oko 30€
to ti je dovoljno za puuuuno srebrne žice ili recimo, kao što ja imam, 2 pločice 0,5mm debljine 3cm širine i 20 cm dužine :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jun 28, 2009 1:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
violetta je napisao/la:
Ne znam odakle si ali...
U npr. Zemunu u firmi IHIS može da se nabavi čisto 99,99 srebro u granulama i 100g je oko 30€
to ti je dovoljno za puuuuno srebrne žice ili recimo, kao što ja imam, 2 pločice 0,5mm debljine 3cm širine i 20 cm dužine :wink:

Da sa iste sam teritorije :D , znači oko 30€, to je super, kao što sam i predpostavio. :D
Kažeš granule, znači li to da ih ti pretapaš u oblik koji ti treba... Ja bih da nađem jednostavno nešto, to jest gotove šipke ili žicu, gde sad i da pretapam (oprosti ako nisi na to mislila/mislio) :?:
A misliš da u zlatarama nema dovoljno čistog srebra? ili da je skuplje? Mislio sam da kod njih naručim oblik po želji?

Hvala na odgovorima :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jun 28, 2009 2:33 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 31, 2009 3:01 pm
Postovi: 17
Lokacija: florensac france
Neznam sta da kazem, nije mi jasno kada kazete da koristite srebrnu vodu koja nema nikakav ukus ... Voda koju ja pravim, probam posle procesa, i verujte pecka u grlu, imate utisak kao da je u njoj malo ljute papricice. Ako probate ksv, i nema ama bas nikakav ukus, onda je to i dalje samo cista voda, ili vrlo malo srebra u njoj, znaci niste dobili ksv, i to je razlog zasto ne deluje.

Pozdrav, evo prije sedmicu dana kcerka pade sa bicikla i bogami dobro razbi koljeno, doktor cistio itd pa nikako da zaraste i zena potrazi pomoc u apoteci kad ono dadose joj nekakve spec. flastere na kojem doslovce pise Nova tehnologija srebrnim koloidima, brze zarastanje , ublazava bol i sprecava infekciju.
Ima tu nesto samo ..biga ja ne mogu nikako napraviti , poslije procesa koji sam vec u gornjim postovima opisivao , kod mene voda ko voda znaci nikakvo peckanje . Istina mjerac pokazuje 5 ppm-a ali.....
Ne znam ljudi , daj neka neko objasni u jednom postu kako dobija ovakvu vodu koja djeluje. Meni se ne isplati objasnjavati radni proces ove moje vode kad ne djeluje Dajte Vi objasnite koji ste nesto uspjeli izlijeciti Pozdrav!!

_________________
Zivim, dakle postojim!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jun 28, 2009 5:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Moja voda je bistra i ima metalan ukus.
Ne pecka ništa, lako se pije.
Uporedio sam ukus i izgled sa kupovnom srebrnom vodom iz apoteke (10 eura pola litra :evil: , proizvođać iz Kraljeva, ima sertifikat - i sve je isto kao kod njega.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz