Sada je: sri maj 15, 2024 4:00 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet jan 22, 2010 9:45 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri jan 20, 2010 10:01 pm
Postovi: 11
Lokacija: Ivanić grad
Formula je u redu i to je super ali ja ti volim malo experimentirati i imat nekakvu zanimaciju pa zasto ne imati i instrumentic pri ruci da se provjeri kvaliteta vode prije i poslje izrade a u krajnjem slucaju moze posluziti i za provjeru kojecega , nikad neznas kad ti nesto moze zatrebati (potrosil sam i vise novaca na vece gluposti) .

Bolje imati nesto kad ti netreba nego nemati nesto kad ti treba :rotfl:

Gordan
Preko ebaya nisam kupovao jer nezelim imati posla sa karticama :roll: radije koristim cash \:D/ ali eto naruci dva komada pa ti dam novce kad dojde [-o<

_________________
Bolje ispast glup, nego ispast iz aviona.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub jan 23, 2010 7:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
seljo_beljo je napisao/la:
Ma procitao sam ali nisam sve zapamtio :mrgreen:

A neda mi se probavat svaku vodu [-( nego mislim da bi ovo bilo bolje - brze

HM DIGITAL TDS MJERAČ
• za mjerenje ispravnosti RO uređaja
• učinkovit i izuzetno točan radi napredne tehnologije mikroprocesora
• očitavanja od 0-9990 ppm.
• mogućnost spremanja očitanja
• automatsko gašenje nakon 10 minuta
• sadrži tablicu TDS očitanja

Cijena 250.00kn , dostupno za dva tjedna (tak mi je covjek rekao)

http://www.psychoreefer.hr/?page_id=337
(skroz na dnu stranice)

Kaj mislite ?


Sta znace sve te skracenice?
HM?
TDS?
RO uredaj?

I da li postoji jos koji nacin da se ispita gotova KS voda?
Kolicina iona - ppm?
I velicina iona?
(da li taj uredaj mjeri velicinu)

Da li je jos nesto bitno osim kolicine i velicine srebrnih iona?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub jan 23, 2010 1:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 04, 2009 6:39 am
Postovi: 7
Lokacija: zagreb
evo, ja se javljam ovdje prvi puta...napravio sam uređaj po jednoj od shema koju sam našao ovdje i za koju piše da je provjerena, a ograničava struju na 3,3 mA

elektrode sam nabavio u rafineriji plemenitih metala u zgb...

voda je nabavljena u jednom labosu i to tako da je iz destilatora, puštena u jedan uređaj koji ju je redestilirao ili bidestilirao...nakon toga smo provjerili "tvrdoću" vode pomoću "pufera" i neke supstance koja se stavi u tu vodu (liči na sol)...voda je dobila tamno plavu boju,a to je ukazalo na potpunu odsutnost minerala...

debljina elektroda = 2mm
duljina uronjenog dijela = 60mm
razmak elektroda = 60mm
početna strija = 0,1mA
vrijeme = 2h i 20 min (2,33h)
završna struja 0,64mA
količina vode = 0,5 L

ciljana koncentracija je bila 7,5 ppm, pa sam po tome sam tempirao vrijeme...

posudu sam stavio na ring od aparata za kavu, kako bi se voda miješala zagijavanjem, a aparat sam uključio preko timera koji ga je povremeno uključivao i isključivao...
temperatura se kretala između 30 i 40 * C

dakle, dobio sam pola litre KS po gore navedenom postupku i po formuli:

4 * I * T
K = -----------
V

dobio koncentraciju od 7,4 ppm
odnio sam to na analizu u HZJZ i njihova je analiza pokazala koncentraciju od 5,47 mg/L

da li netko može protumačiti zašto je toliko odstupanje, da li su ppm (parts per million) i mg/L isto....?
ako je elektroda okrugla onda izračun njezine površine (2r*3,14*v) nije logičan zbog toga što se ioni emitiraju sa točaka koje su najbliže, a to je, teoretski, samo jedna tanka linija na elektrodi

zasad sam time zadovoljan i nastavit ću sa "proizvodnjom"

sugestije ?
pitanja?

lijep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub jan 23, 2010 11:26 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri jan 20, 2010 10:01 pm
Postovi: 11
Lokacija: Ivanić grad
A meni kazu da ja zelim "haj tek mambo đambo" :D

a ebonafid ima cijeli labaratorij :notworthy:

ovo sa okruglim elektrodama sam si i ja nekaj brijao zato sam uzeo plosnate elektrode sirine 1cm da lakse izracunam povrsinu .

inace , google kaze
ppm (or ppmm) is used to measure the concentration of a contaminant in soils and sediments. In that case 1 ppm equals 1 mg of substance per kg of solid (mg/kg).

ppm (or ppmm) is also sometimes used to describe small concentrations in water, in which case 1 ppm is equivalent to 1 mg/l because a liter of water weighs approximately a 1000 g. This use of ppm tends to be phased out in favour of mg/l.

http://www.greenfacts.org/glossary/pqrs ... on-ppm.htm

Eto tu gore pise da 1ppm = 1mg/l

A za odstupanje od teoretskih 7,4 ppm na izmjerljivih 5,47 mg/L tko zna - mozda zato sto su elektrode okrugle ili je 7.4 minus tezina oksidiranog sloja srebra ili mozda nije precizno izmjereno :lol: ali kad si kupim mjerac za ppm ja cu ti to izmjerit :rotfl:

Ako imas mogucnosti probaj testirati vise verzija sa razlicitom ciljanom koncentracijom i sa plosnatim elektrodama
(duzina 10cm,sirina 1cm, debljina manje od 1mm x 2 kom = 50kn).

_________________
Bolje ispast glup, nego ispast iz aviona.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jan 24, 2010 8:09 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 04, 2009 6:39 am
Postovi: 7
Lokacija: zagreb
lijep pozdrav....:)
seljo-beljo ?
hvala ti kaj si me prosvjetlio..... :notworthy: upalila mi se lampica...pa, naravno....1L vode je 1 kg = 1000 g, tj. 1 mg je 1 000 000-tni dio kg = 1 ppm
ovo sa širim elektrodama sam i ja razmišljao, ali...vrlo je vjerojatno da će struja biti velika u samom startu, pa će trebati korigirati napon...
sada tek vidim da sam u onim detaljima u prethodnom postu izostavio visinu napona...dakle, napon na ulazu u taj moj uređaj je 18 V DC, a "uzeo" sam ga od adaptera za printer (220 V AC / 18 V DC)
seljo-beljo, ne znam...da li si siguran da će taj uređaj moći mjeriti koncentraciju Ag....?
tamo kaže : "očitavanja od 0 - 9990 ppm", ali, čega....?
nije isto ppm Pb, Zn, Fe, Hg, ili Ag...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jan 24, 2010 11:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Mislim da bi taj izracun vrijedio samo za vodu jer su molokule srebra i vode različite težine.
Za vodu i dalje preporucam vodu od INE.

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jan 24, 2010 11:29 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 04, 2009 6:39 am
Postovi: 7
Lokacija: zagreb
nog, molim te par detalja o toj vodi od INE...
pod kojim se nazivom prodaje, cijena i da li si je analizirao, tj., da li je potpuno demineralizirana...?

hvala unaprijed


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jan 24, 2010 1:14 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri jan 20, 2010 10:01 pm
Postovi: 11
Lokacija: Ivanić grad
Ja mislim da ni jedan uredjaj ne mjeri konkretno srebro u vodi nego mjeri "nesto" u vodi npr. soli,minerale i tko zna kaj god jos , ali ako si prije elektrolize imao vodu od 0 ppm a nakon elektrolize 5ppm "necega" u vodi onda je tih 5ppm srebra i jos sitno necega sto si eventualno unesao u vodu sa elektrodama ili ako je pala kakva prasina :roll: .

Mislim da smo previse zabrijali na te ppm-e , bitno je samo da u vodi prije elektrolize nema previse nekakvih primjesa tj. sto manje ppm manja mogucnost dobivanja srebrnog nitratata ili srebrnog klorida koji nisu bas zdravi ali plavo je u modi ove godine :thumbup:

Ali da ne pricam prevec gluposti ima ljudi koji su to bolje i ljepse objasnili :mrgreen:
Na ovom forumu :notworthy:
a i na stranicama
http://www.val.hr/index.php?option=com_ ... &Itemid=95
http://www.argentumcompendium.org/Default.aspx?tabid=81

mene zanima sljedece ako ima netko iskustva ili ideju ?
Dezinfekcija vode u bunaru pomocu srebra, da li je pametno ostaviti recimo 10 gramsku plocicu srebra u bunaru stalno ili ju samo stavljati na par sati svakih par dana :-k

_________________
Bolje ispast glup, nego ispast iz aviona.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jan 24, 2010 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
ebonafid je napisao/la:
nog, molim te par detalja o toj vodi od INE...
pod kojim se nazivom prodaje, cijena i da li si je analizirao, tj., da li je potpuno demineralizirana...?

hvala unaprijed


probao sam sve "destilizirane" vode u trgovinama u hr i ta se pokazala najciscom. Jedino nisam uspio doći do vode za apoteke jer mi ju neće prodati... To je obicna inina destilizirana voda koju možeš kupiti na benzinskoj. Danas sam bas kupio novu, proizvedenu u 9.mj 2009 i obara sve rekerde po cistoci do sada. Čak sam morao povecavati napon da ju pokrenem jer mi je početna struja bila 0,01mA dok je inače bila 0,1mA.

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jan 24, 2010 2:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
A sto se tiče izracuna, koncentracija se duplo povećava svaki sat pa je najbolje izmjeriti struju svakih sat vremena i ubaciti u formulu da se dobije veća preciznost. Prvi sat dobijem 2ppm, drugi 4, treći 8itd... U slučaju kad nema mijesanja i regulacije amperaze.

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jan 24, 2010 2:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 04, 2009 6:39 am
Postovi: 7
Lokacija: zagreb
OK, nog, hvala na informacijama o dest. vodi...
da li ove vrijednosti koncentracija koje spominješ (2,4,8) dobivaš izračunom po formuli ili mjerenjem, tj., analizom...?
inače, analiza vode na Ag u HZJZ košta 120 kn, tak da je to, ak se nema neki uređaj kod kuće, preskup "sport"...:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jan 24, 2010 4:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
ebonafid je napisao/la:
OK, nog, hvala na informacijama o dest. vodi...
da li ove vrijednosti koncentracija koje spominješ (2,4,8) dobivaš izračunom po formuli ili mjerenjem, tj., analizom...?
inače, analiza vode na Ag u HZJZ košta 120 kn, tak da je to, ak se nema neki uređaj kod kuće, preskup "sport"...:)


izracunom i osjetom okusa :)
već je ekipa prije nosila vodu na analizu pa se formula pokazala dovoljno preciznom tak da ne sumnjam u nju.

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet jan 28, 2010 3:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 04, 2009 6:39 am
Postovi: 7
Lokacija: zagreb
kupio sam dest. vodu od INE (5L za 17 kn), i zaista se pokazala jako čistom, barem sudeći po struji...
napon na elektrodama je bio 18 V (DC), a struja koja je potekla kroz elektrode (L=60mm, d=2mm) i vodu (0,5 L), bila je 0,04 mA...zadnja struja, nakon 2h i 40 min (2,66 h) je bila 0,51 mA...

zaista je dobro mjeriti struju često, u jednakim intervalima (npr., svakih 20 min), jer se tada dobije točna koncentracija...

konkretno, u ovom gornjem slučaju, kad se u formulu uvrsti samo početna i završna struja, koncentracija iznosi 5,85 ppm, a kad se uvrsti 9 mjerenja (svakih 20 min), zbroje se i podijele sa 9, konačni rezultat je 4,87 ppm...dakle, za 1 ppm manje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jan 31, 2010 6:48 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 27, 2010 9:12 am
Postovi: 18
ebonafid je napisao/la:
kupio sam dest. vodu od INE (5L za 17 kn), i zaista se pokazala jako čistom, barem sudeći po struji...
napon na elektrodama je bio 18 V (DC), a struja koja je potekla kroz elektrode (L=60mm, d=2mm) i vodu (0,5 L), bila je 0,04 mA...zadnja struja, nakon 2h i 40 min (2,66 h) je bila 0,51 mA...

zaista je dobro mjeriti struju često, u jednakim intervalima (npr., svakih 20 min), jer se tada dobije točna koncentracija...

konkretno, u ovom gornjem slučaju, kad se u formulu uvrsti samo početna i završna struja, koncentracija iznosi 5,85 ppm, a kad se uvrsti 9 mjerenja (svakih 20 min), zbroje se i podijele sa 9, konačni rezultat je 4,87 ppm...dakle, za 1 ppm manje...


Odgovor ebonafild: Prvi puta sudjelujem u ovoj temi s namjerom da pomognem pri utvrđivanju koncentracije srebrne vode.
1. Kada izmjerite, PWT(TDS) metrom ili izračunate formulom: A x 107,8 x 100 , tada dobijete
ukupnu koncentraciju otopine. Znači početna struja je 0,04mA= 0,00004A x 107,8 x 100=0,43
ppm. Završna struja je 0,51mA= 0,00051 x 107,8=5,49 ppm, 5,49-0,43=5,06 ppm srebrnih iona u koloidu i 0,43 ppm primjesa iz dest. vode. Sve to pod uvjetom da je napon (U) stalan, uz mješanje i promjenu polova na elektrodama.
2. Ako mjerite struju (mA) tijekom procesa, onda ćete izračunati srednju sruju pri sekundama trajanja procesa, pretvoriti ju u Ampere .... i formulom: A x sec x 107,8 / 95600 x 1000 = ppm.
I to je sve što biste trebali znati, da se ne upuštamo u kulone i faradeje.
Ono što nas interesira pri proizvodnji koloidnog srebra jest: kvaliteta dest. vode (< 2ppm) koncentracija iona srebra i to bez aglomerata, što se može postići jedino mješanjem i mijenjanjem polova na elektrodama.
Preporučam listiće srebra (99,9), jer je lako za izračunati aktivnu površinu elek. u cm2 koju pomnožimo s 0,15mA i tako dobijemo maksimalnu struju koju smijemo pustiti u procesu. Kada bi prekoračili taj iznos max. struje, proces bi bio nekontroliran, odvajali bi se veći komadiči srebra s elek. i koloid bi imao veliki ppm a malo koristi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned jan 31, 2010 11:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 04, 2009 6:39 am
Postovi: 7
Lokacija: zagreb
svaka čast, Silverione...ove su formule baš dragocjene...:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri feb 03, 2010 3:40 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri feb 03, 2010 1:05 am
Postovi: 2
molim silveriona da ispravi formule
pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet feb 04, 2010 12:10 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 27, 2010 9:12 am
Postovi: 18
Fakat, nekaj ne štima s tim formulama, neznam ih ispraviti, ako ti znaš kako - postaj, biti ću
zahvalan, a i šira društvena zajednica.
Hanna PWT (0-99) je zakon za ono što mi trebamo (mi=silveki). 2 uS = 1 ppm!
Ha!, nemreš vjerovati!
Samo naprijed!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet feb 04, 2010 12:48 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 27, 2010 9:12 am
Postovi: 18
seljo_beljo je napisao/la:
Ja mislim da ni jedan uredjaj ne mjeri konkretno srebro u vodi nego mjeri "nesto" u vodi npr. soli,minerale i tko zna kaj god jos , ali ako si prije elektrolize imao vodu od 0 ppm a nakon elektrolize 5ppm "necega" u vodi onda je tih 5ppm srebra i jos sitno necega sto si eventualno unesao u vodu sa elektrodama ili ako je pala kakva prasina :roll: .

Mislim da smo previse zabrijali na te ppm-e , bitno je samo da u vodi prije elektrolize nema previse nekakvih primjesa tj. sto manje ppm manja mogucnost dobivanja srebrnog nitratata ili srebrnog klorida koji nisu bas zdravi ali plavo je u modi ove godine :thumbup:

Ali da ne pricam prevec gluposti ima ljudi koji su to bolje i ljepse objasnili :mrgreen:
Na ovom forumu :notworthy:
a i na stranicama
http://www.val.hr/index.php?option=com_ ... &Itemid=95
http://www.argentumcompendium.org/Default.aspx?tabid=81

mene zanima sljedece ako ima netko iskustva ili ideju ?

Vrlo lijepo sročeno i naglašeno ono bitno. U našim uvjetima proizvodnje nemožemo očekivati čuda, već ih trebamo stvarati ili barem težiti ka njima. Dodao bih, nema "vode" s 0 ppm,ali možemo postići s manje od 2 ppm, a i još manje. Tada nastupa problem pokretanja procesa.
Kojekakvi aditivi, katalizatori i sl., za pospješavanje početka procesa su u najmanju ruku upitni.
Ne znamo što ćemo dobiti kao nus produkt. Ja se toga bojim. Bojim se i svega onoga što ljudi
proizvode, a prema šturim uputama. Tipa: 3 baterije, drot (žica) srebra, dest voda i pići!
Baterija = 500 mA u startu, napon pada, kako empirijski izmjeriti bilo što!?
Žica (obla) = kolika je aktivna površina !?
Kakv je utjecaj volumena dest. vode na površinu elektrode, osim što se egzaktno vidi da s većom aktivnom površinom elektrode raste početna struja.
I na kraju, sam redestiliram kišnicu, a i aqu purificatu. Proces mi je jako spor.
Mijerim s PWT Hanna (0-99uS). Nakon 4 sata procesa dobijem 6 ppm-a, plavičasto bistre otopine. Ako oduzmemo onih 1 ppm-a u startu, ja imam stvarnih 5 ppm-a srebrnih iona.
Kako onda netko s drotom dobije za 15-tak minuta isto to! Zapravo, kako zna da je dobio toliko.
Koja je to formula, čime mijeri?
Imao bih još puno toga spomenuti, što me zbunjuje, ali idem polako dalje, učim, ulažem, tulumarim noću po netu, ali bome i naletim na nova saznanja.
Toliko od mene, ZDRAVI BILI!
Ovo nema veze sa temom:
Dezinfekcija vode u bunaru pomocu srebra, da li je pametno ostaviti recimo 10 gramsku plocicu srebra u bunaru stalno ili ju samo stavljati na par sati svakih par dana :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet feb 04, 2010 7:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Silverion je napisao/la:
Vrlo lijepo sročeno i naglašeno ono bitno. U našim uvjetima proizvodnje nemožemo očekivati čuda, već ih trebamo stvarati ili barem težiti ka njima. Dodao bih, nema "vode" s 0 ppm,ali možemo postići s manje od 2 ppm, a i još manje. Tada nastupa problem pokretanja procesa.

Topla voda se lakše "pokreće" od hladne pa si ju onda zagrij. 40°C je taman.
Citat:
Kojekakvi aditivi, katalizatori i sl., za pospješavanje početka procesa su u najmanju ruku upitni.

Ma da, to zaboravi. Zato je najbolje da si sam radiš u kontroliranim uvjetima.
Citat:
Ne znamo što ćemo dobiti kao nus produkt. Ja se toga bojim. Bojim se i svega onoga što ljudi
proizvode, a prema šturim uputama. Tipa: 3 baterije, drot (žica) srebra, dest voda i pići!
Baterija = 500 mA u startu, napon pada, kako empirijski izmjeriti bilo što!?
Žica (obla) = kolika je aktivna površina !?

Onda nemoj koristiti bateriju :)
Površina žice jednaka je površini valjka :-k Ne tražiš valjda formulu za to?
Citat:
Kakav je utjecaj volumena dest. vode na površinu elektrode, osim što se egzaktno vidi da s većom aktivnom površinom elektrode raste početna struja.

:-k ovo si malo čudno napisao... valjda misliš na to da je isti proces u pola litre duplo koncentriraniji nego u litri. Ne znam što tu nije jasno. Da, početna struja ovisi i o površini elektroda. Razmisli, nemoj samo postavljati pitanja na koja već piše odgovor.
Citat:
I na kraju, sam redestiliram kišnicu, a i aqu purificatu. Proces mi je jako spor.
Mijerim s PWT Hanna (0-99uS). Nakon 4 sata procesa dobijem 6 ppm-a, plavičasto bistre otopine. Ako oduzmemo onih 1 ppm-a u startu, ja imam stvarnih 5 ppm-a srebrnih iona.
Kako onda netko s drotom dobije za 15-tak minuta isto to! Zapravo, kako zna da je dobio toliko.Koja je to formula, čime mijeri?

Koja ti je početna struja? Da li si probao uopće uvrstiti u formulu koja je par puta spominjana ovdje i usporediti s rezultama mjerenja?

Ova plavičasta otopina koju dobivaš bi se mogla nazvati totalnim promašajem! Što ti to uopće radiš? Ne smiješ dobiti takvu boju, eventualno žućkastu u slučaju da nemaš previše čistu vodu.


Citat:
Imao bih još puno toga spomenuti, što me zbunjuje, ali idem polako dalje, učim, ulažem, tulumarim noću po netu, ali bome i naletim na nova saznanja.
Toliko od mene, ZDRAVI BILI!

Puno toga ti još nije sjelo, čak bih rekao da te previše informacija zbunilo. Ovaj proces je vrlo jednostavan, ne smiješ imati toliko nedoumica. Ako ih imaš onda nešto krivo radiš.


Citat:
Ovo nema veze sa temom:
seljo_beljo je napisao/la:
Dezinfekcija vode u bunaru pomocu srebra, da li je pametno ostaviti recimo 10 gramsku plocicu srebra u bunaru stalno ili ju samo stavljati na par sati svakih par dana :-k

Zašto ne bi imalo veze s temom?!

@seljo_beljo: mislim da ne bi imalo baš efekta. pločica bi izgubila efektivnost u toj količini vode. veći efekt bi bio da složiš KS koji onda ubaciš u bunar svako nekoliko vremena.
Al opet, što se tiće bunara, mislim da je stari iskušani način s ubacivanjem vapna ipak najbolji.

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet feb 04, 2010 12:11 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri jan 27, 2010 9:12 am
Postovi: 18
Nogardu:
- zagrijavat ću vodu (magnetska mješalica s grijačem), ne želim aditive
- koristim Ag (99,9 %) pločice, F= 2,6 x 17 mm, uronjene 14,5 mm, u 1 l RD vode, staklo
- mješam (lagano) s već spomenutom mješalicom
- S-generator ima stalni napon (50 V), s regulacijom max. struje, izmjenom polariteta svakih 4min
- prema površini elektroda mogao bih pustiti max. struju od 5,655 mA, režem ju na 2,5 mA
- sam destiliram i redestiliram kišnicu ili aqua purificata - bolja (<2 uS)
- imaš pravo za ostale moje nedoumice - SVE JE VEĆ NAPISANO, ali nisam sve pročitao
- plavičasta tekućina je "totalni promašaj", jer stol na kojem je oprema ima PLAVU površinu. Kad ju pretačem u tamnu bocu, kroz filter za kavu, smeđkasta je, u čašici je bezbojna (malo šale)
- puno toga mi je sjelo, kad sam se sredil,
- radim sa skupom opremom i očekujem dobre rezultate, radim tek mjesec dana, usput puno čitam, po raznim forumima, ali ovaj je najbolji.

Zbunile su me dvije stvari:
1. netočna formula u pdf knjizi (skinuta s Gal.- Pantelija) Koloidno srebro"
2. neprecizan TDS mjerač (0-9990 ppm (!!!!!!) -250 kn, nekoristan!

Rješenje:
1. na str. 25 ovog foruma, Ras je dao ispravnu verziju, s krasnim pojednostavljenjem. HVALA!
2. pribavio HI-98308 PWT/Hanna (0-99 uS) s kor. faktorom 0,64 dobivam skoro iste rezultate
kao s Ras-ovom formulom (+- 0,2 ppm)
3. PROČITATI od prve do zadnje stranice SVA PITANJA I ODGOVORE

Zahvaljujem svima na korisnim informacijama, ispričavam se na dezinformacijama, cijenim vaše strpljenje.

ZDRAVI BILI!
Silverion


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz