Sada je: sub apr 27, 2024 10:03 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet nov 26, 2010 11:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
airjaws je napisao/la:
sry ljudi ako sam dosadan hehe, evo nove verzije programa:
v.1.2.0. changelog
-dodana mogucnost pracenja i izracuna prosjecene jacine struje u intervalima od 5, 10, 15, 20, 30 i 60 minuta za elektrolizu od 4 sata max


jedna sugestija airjaws...

Klikom na Izračunaj ne bi trebalo da se brišu polja sa strujom. Recimo da hoću da proverim koja je trenutna koncentracija posle 2 sata i vidim da mi je ppm premali. Hoću da nastavim ali sve dotadašnje struje su obrisane... ](*,)
Dakle predlog je da Izračunaj samo proračuna prosek i prenese ga u jezičak za proračun ppm-a
a onda bi moglo da se uvede i jedno dugme Očisti koje bi brisalo unete struje. :toothy2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 28, 2010 3:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 12, 2010 8:19 pm
Postovi: 39
Ajde neko da mi odgovori ako nije problem, kako se ispravno meri struja dok izrađujem k.srebro. Jel onim pipaljkama dodirujem same krokodilke, pločice ili ih zaronim u vodu? Kad pipnem pločice ili same kleme merač pokazuje oko 3,3mA. A Ako jednom pipaljkom pipnem pločicu, a drugu zaronim u vodu pokaže mi 0,3-0,4mA. Šta je od ova dva ispravno?
Molim sovca da ne pizdi odmah, iščitavao sam danima ovu temu ali odgovor na ovo nisam uspeo naći :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 28, 2010 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Okac !!

hehehe ... ma sve 5 ... ja se nakočoperim samo na nebuloze.
Dakle, koliko god me mrsko ti gledao, eto BAŠ JA ću ti pokušati odgovoriti.
Dakle, struju da bi mogao mjeriti, ampermetar mora biti spojen u serijski spoj sa trošilom (elektrode u vodi) i izvorom (baterija, ispravljač itd).

Pogledaj na sliku tu : http://www.mypicx.com/uploadimg/1580873822_11282010_1.jpg

Dakle pipaljke NE idu u vodu jer u tome slučaju praviš "kratki spoj" među pipaljkama ,a ampermetar ti u tom slučaju očitava struju kratkog spoja uređaja.

Malo jasnije?

Eto vidiš da nisam ja baš tako grozan ... (samo ponekad)

:wink:

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Zadnja izmjena: Sovac; ned nov 28, 2010 7:21 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 28, 2010 6:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
Okac73 je napisao/la:
... iščitavao sam danima ovu temu ali odgovor na ovo nisam uspeo naći :?


ima i slika na 53. strani
Nisi bio temeljan :mrgreen:
viewtopic.php?f=6&t=198&p=65465&hilit=ampermetar+redno#p65465


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 28, 2010 7:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 12, 2010 8:19 pm
Postovi: 39
Pa ja sam znači svaki put pogrešno merio, paralelno sam kačio multimer #-o Hvala sovac, slab sam ti ja električar, bolje radim bravariju :mrgreen:
Sad sam ostao bez vode pa ću čim pre da je nabavim, već sutra, sad ne mogu da dočekam da vidim nove rezultate :lol:
Citat:
ima i slika na 53. strani
Nisi bio temeljan :mrgreen:

Jel treba da poludim :king: , istražiti 80 i kusur strana ove teme a da ne vidiš šarene kružiće i tačkice ispred monitora :rotfl:
Promaklo mi nekako :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet dec 03, 2010 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
Posto imam problema sa gljivicama u stanu naletio sam na sredstvo protiv gljivica na bazi srebra.
http://www.nanotehnologije.hr/ContentDe ... ure.wshtml

Posto je to sredstvo ektremno skupo, oko 250 kn litra, a pakiranje je od 5 litre, razmisljam o dodavanju koloidnog srebra u normalnu farbu. Sto mislite dali bi to pomoglo? :-k

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned dec 05, 2010 11:11 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned dec 05, 2010 11:02 am
Postovi: 1
Obične boje u sebi sadrže fungicide i teške metale, dok boje koje su zaista napravljene u nanotehnologiji nemaju taj problem. Takođe, ispitivanja su pokazala da koloidno srebro daje osam puta bolje rezultate u nanotehnologiji, tako da je, po meni, izuzetno bitno da sve bude kompaktno, da bi obavljalo svoju funkciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned dec 05, 2010 8:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Nastavlja se modificiranje i usavršavanje uređaja za proizvodnju otopine, pa je evo stvoren još jedan u seriji od istoimenog (a nama već poznatoga) proizvođača:


http://yfrog.com/3ographic1lbj


:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon dec 06, 2010 7:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
http://www.aquaargenta.com

upitno

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto dec 07, 2010 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Moj izbor

http://www.skysparks.com/
http://www.skysparks.com/component/opti ... /view,faq/

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet dec 10, 2010 9:43 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 2:28 pm
Postovi: 17
Poztdrav svima,
jedna opaska za GAL-a,uređaj koji ti uredno reklamiraš odnosno preporučuješ ima jednu manu aksperimentom je utvrđeno da vrijeme koje je potrebno za promjenu polariteta na elektrodama je kratko jer se proces ne pokreće na tim vremenskim intervalima od 5 do 60 sekundi a i cijena je prevelika u odnosu na utrošen materjal,al ko voli nek izvoli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet dec 10, 2010 3:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
morski_pas je napisao/la:
Poztdrav svima,
jedna opaska za GAL-a,uređaj koji ti uredno reklamiraš odnosno preporučuješ ima jednu manu aksperimentom je utvrđeno da vrijeme koje je potrebno za promjenu polariteta na elektrodama je kratko jer se proces ne pokreće na tim vremenskim intervalima od 5 do 60 sekundi a i cijena je prevelika u odnosu na utrošen materjal,al ko voli nek izvoli.


1. Uredno reklamirati znači kontinuirano ... ne vidim da sam to činio.
2. Ne reklamiram nego obavještavam (one koji već posjeduju neki iz serije a novima u ovome je orijentacijska informacija)
3. Navedi izvor i primjer eksperimenta te tko ga je obavio.
4. Cijena je diskutabilna. Naravno da ima i jeftinijih načina glede materijala, no je li ti načini garantiraju za uređaj i daju višegodišnju garanciju?
5. Osobno ga koristim (kao i puno ljudi ovdje) već godinama. Radi besprijekorno i napravio je masu kvalitetnih otopina čiji rezultati su i više nego vidljivi. Prema tome, opaska za komutaciju je upitna.
6. Oni koji imaju neki od uređaja iz serije od tog proizvođača znaju o čemu i o kakvom uređaju se radi te kakve otopine radi, pa stoga ... smanji doživljaje i popij pivo.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet dec 10, 2010 10:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 08, 2009 9:43 pm
Postovi: 36
Pozdrav GALU, a Morskom psu savjet da govori samo o onome što je osobno probao.Čisto sumnjam da si imao priliku vidjeti pomenuti stroj,a kamoli vršiti ispitivanja.Problem sa ljudima koji posjećuju ovakve teme se uglavnom svode na puko teoriziranje,dok im praksa nije jača strana.Kao i sve što sam probao na sebi,tako posjedujem i jedan GALOV uređaj za srebro,za koji mogu reći sve naj.Proizveo je litre srebra sa kojim sam pomogao masi ljudi.Prema tome tu za mene svska polemika prestaje.Da još nešto,koliko para toliko muzike,toliko o cijeni.Ajd uzdravlje. [-X


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pet dec 10, 2010 10:52 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon nov 02, 2009 2:28 pm
Postovi: 17
1. Uredno reklamirati znači kontinuirano ... ne vidim da sam to činio.
poštovani GAL nemoj se odmah ljutit, kako sam napisao dao sam samo opasku,napravio sam desetak raznih uređaja po raznim šemama jer su se ovdje mnogi busali da će dati opise i slično i mistificirali su isti
evo iz iskustva i testiranja objasnit ću što sam na kraju dobio.

2. Ne reklamiram nego obavještavam (one koji već posjeduju neki iz serije a novima u ovome je orijentacijska informacija)
slažem se da treba ljude obavjestiti ,al zašto sam autor ne opisuje svoj uređaj i iskustva

3. Navedi izvor i primjer eksperimenta te tko ga je obavio.
izvor je moj i isprobavao sam sa raznim sekvencama i pokazalo se svrsihodno tek interval preko 5 minuta jer se sam proces sa kraćim intervalima drastično usporava ili ni ne pokreće

4. Cijena je diskutabilna. Naravno da ima i jeftinijih načina glede materijala, no je li ti načini garantiraju za uređaj i daju višegodišnju garanciju?
mislim da je općenito bilo koji uređaj slabo opisan osim tehničkih karakteristika ali nigdje nema ili ja nisam našao gdje se otopina testirala i kavi se rezultati dobiju raznim postavkama na uređaju (polaritet ,napon itd)
sve se daje u obliku ono ako vidiš maglicu ili tako nešto onda ne valja ,jer moraš priznat jedino ako nisi nešto jako pretjero dobit ćeš neku otopinu ali koje je ona vrijednosti to niko nezna ,samo se pretpostavlja
što znači garancija na taj uređaj ,evo ja ću ovdje objavit šemu uređaja i koštovnik i dat ću za njega 10 godišnju garanciju ,jer uređaj nije visokosofticirani elektronski sklop koji opravdava takvu cijenu,
sve komponente dobavljive su kod nas ,zapravo najbitniji sklop je regulator struje malih vrijednosti sve ostalo je dodatak,samo neznam zašto se mistificira uređaj jer ako mu je svrha zdravlje čemu onda na tome zarađivati
vjerojatno iz nekih neznanihb razloga

5. Osobno ga koristim (kao i puno ljudi ovdje) već godinama. Radi besprijekorno i napravio je masu kvalitetnih otopina čiji rezultati su i više nego vidljivi. Prema tome, opaska za komutaciju je upitna.
koje ti postavke koristiš i kako si mjerio ph vrijednost odnosno zasićenost i ostale karakteristike

6. Oni koji imaju neki od uređaja iz serije od tog proizvođača znaju o čemu i o kakvom uređaju se radi te kakve otopine radi, pa stoga ... smanji doživljaje i popij pivo.
pa nisam vidio da se previše hvali taj uređaj od korisnika niti dojmovi oko njega ,hvala na pozivu na pivo dolazim prvom prilikom :occasion5:

ponovo napominjem ovo su moja razmišljanja i iskustva sa raznim uređajima u protekle pola godine ,ako mogu njima pomoći drugima zašto moram očekivat da na tome debelo zaradim
mada kako se kaže sto ljudi sto čudi
komplet projekt i izradu opisat ću ovdje čim poslikam i stavim u kutiju toliko o teoretiziranju Neno0801 (GAL je rekao da to nije njegov uređaj)
još jednom pozdrav i puno zdravlja sa ili bez koloidnog srebra :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub dec 11, 2010 1:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
MP, pozdrav još jednom.
Odgovaram ti čisto iz pristojnosti komunikacije, a nikako radi neodoljivog repliciranja.

Dakle - ne, ne ljutim se. Možda ti je tako zvučalo, no nimalo nisam ljut nego samo argumentirano diskutiramo.

Iako si vješto pokušao izbjeći neke odgovore, u redu. Nećemo se vraćati i čačkati po tome jer bi to samo razvodnilo temu i dodatno iskompliciralo, a ništa pridonijelo.

Na pitanje - zašto autor osobno ne reklamira uređaje, jednostavno ne želim odgovoriti, jer da poznaješ čovjeka - shvatio bi. Oni koji su ga upoznali i od njega kupili uređaj, znaju tko je i kakav je, te shvaćaju o čemu govorim. On je jednostavno drugačiji tip.

Što se mene osobno tiče, ti svoje uređaje možeš i poklanjati. Ne ulazim u tvoju poslovnu politiku. Kao niti u poslovnu politiku onoga tko je već četvrtinu forumaša opskrbio ovim uređajima.
To što ljudi ne komentiraju - nemoj mene pitati zašto je to tako. Ljudi jednostavno šute i rade.
I to je ok.
Isto tako si mogao poći od pretpostavke da ako uređaji nisu dobri, već bi netko dao neki negativan komentar odnosno upozorio na lošu kvalitetu ili bilo što negativno glede njega.

I ne, nema nikakve mistifikacije. Ne znam od kuda ti uopće takvo stajalište?
Uređaj je napravljen, opisan, ponuđen i to je to.
Ako želiš uzmi, a ako ne - nitko te ne tjera.
Ne govorim ovo sada TEBI nego općenito.

Osim toga - imaj razumijevanja za ljude koji nisu tehnički dovoljno potkovani kako bi se upustili u samogradnju. Oni eto imaju priliku nabaviti si gotov uređaj i pomoći si u zdravlju, a da pri tome ne moraju naručivati iz inozemstva .... preko oceana. Osim što takav proces drastično povećava cijenu - reklamacije, servis i ostalo su stvari koje (ukoliko je potrebno) graniče s fantastikom. A ovdje je sve to doma i pri ruci.

Ako još uzmeš u obzir da je u cijenu uključena i posuda, srebrne elektrode, elektronski kontrolirana mješalica, te sam uređaj koji sasvim pristojno izgleda - ne vjerujem da je skupo. Skupo je dati 200 kn za litru otopine i to tko zna kakve i na koji način sklepane. Na kraju krajeva, neka čovjek zbog truda i rada zaradi nešto na tome. Uvijek sam voljan pošteno platiti za pošteni rad.

O nekim tehničkim pitanjima glede uređaja - nemoj me pitati, jer što se tiče dublje analize, shemi, čipova i ostalih komponenti, mislim da nisam kompetentan za odgovoriti. Iz prostog razloga što mi znanje iz toga područja ne seže toliko duboko. Inače sam liječnik i u svome području sam jako dobar, a u ovim stvarima ipak prednost prepuštam onima koji su dobri u TOME području. A tebe ako što glede toga zanima, slobodno se obrati proizvođaču pa se s njim konzultiraj o gore navedenim stvarima.

Što se tiče zasićenosti i ph, njih kontroliram ph-metrom i PPM-metrom kao i kalkulatorom.
Da bi se ustanovila egzaktna vrijednost i karakteristika otopine, potrebno je daleeeeko više od navedenih instrumentića, no za moje potrebne su oni posve dovoljni. U usporedbi s time da neki umoče dvije žice u vodu i spoje na bateriju, malo pričekaju pa dobijeno piju (i to funkcionira), ja eto imam nekakve orijentacione informacije o vrijednosti otopine.

I na kraju ... nemam doista ništa osobno protiv tebe i tvoga rada (dapače), .... stvaraj, djeluj, surađuj, pomaži. Dobro si došao, kao i svatko takav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sub dec 11, 2010 2:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Kolika je cijena GALovog uređaja-ne znam jel mi promaklo negdje u postu?

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon dec 13, 2010 10:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 12, 2010 8:19 pm
Postovi: 39
Šta bi s tom cenom? :|


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto dec 14, 2010 12:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Okac73 je napisao/la:
Šta bi s tom cenom? :|



Pa na ovom linku koji sam gore naveo, imaš opis jednog od niza uređaja kao i broj kontakt-telefona.
S obzirom da ima nekoliko tipova uređaja, znači i da su cijene različite.
Osim toga, predviđena cijena za neki od uređaja iz serije može varirati na više odnosno na niže, a sve ovisno o dodatnoj opremi koju bi ste željeli ili ne željeli imati.
Stoga, najbolje je lijepo nazvati čovjeka, i popričati se s njim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri dec 15, 2010 8:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 15, 2010 7:13 pm
Postovi: 8
evo nakon par dana čitanja i malo exprementiranja jucer sam naprvio prvi sklop za KS, na bazi Bobovog zapera i dobio van oko 1 HZ, ograničio struju sa BF245 na max 2ma, spojio na dvije srebrene pločice 90x25mm čistoće 99,9. početna struja je bila 0,17 mA, polako se penjala da bi nakon 30 min došla do 0,55 mA, a do 90 minuta na 0,6 mA. po Silverkalkolatoru to bi bilo cca 7 ppm. Na elektrodama nije bilo nikakvih promjena, u vodi se nije također vidjelo ništa, probao sam samo sa jakim svjetlom, nesam mogao naći laser.
Voda je dobila metalan ukus, relativno slab, smanjuje zadah ispod pazuha to sam se uvjerio. E sad, pošto vidim da su podjeljena mišljenja o promjeni polariteta elektroda, probao sam danas sa isključenim generatorom, struja je na početku bila odmah oko 0,2 mA, nakon 10 min već 0,8 ma katoda počinje crniti, nakon 40 min struja 1,6 mA, pojavljuje se žućkasta maglica, u vodi se pod jakim svjetlom vide sitne čestice srebra u obliku kristala kao snježne pahuljice veličine oko 0,3 mm. Po kalkulatoru 6 ppm. Okus je jače metalan. E sad koja od ovih dviju metoda je bolja i koja je otopina kvalitetnija?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: čet dec 16, 2010 12:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Isključenim generatorom ali - čega?

Prva otopina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 84 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz