Sada je: sub apr 27, 2024 11:08 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 98  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 21, 2010 1:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
ajoj, zaboravih da ja pričam kineski a vi japanski #-o
joj budale kako sam to mogao zaboraviti #-o ... ništa, ponoviću na japanskom:

アーティストは、以前は書いている:

"あなたは私が購入して推薦、8月に興味を持って知っていればクロアチア語で銀(他の私は以前に述べた割引とは何がされている場合)?また、誰にも推奨されている場合、ください..."

かどうかを我々は今は理解できますか?

:angel4: :rofl :rofl

jebote, kleštima se ovde vade preporuke... :D
istina je da slabije stojim s financijama, istina je da bi mogao izdvojiti pare za šipke i da nebi skapavao od gladi nakon toga, istina je da bi mogao probati napraviti, ali također je istina da postoje određene "poteškoče" koje me ometaju da bez problema izradim svoje srebro SADA (u suštini je tu tome "problem", a ne toliko do financija), a u svakom slučaju postoji još mnogo drugih razloga zbog kojih upitkujem o kupnji gotovog srebra i pomislio sam da bi najbolje bilo iskusnije srebraše pitati o tome (možda ipak nije? :mrgreen: ) - valjda je ipak malo jasnije sada... :love12:

no pošto ste toliko preporuka prosuli :D , interesira me dali je povoljno i valjano ovdje kupiti:

http://www.skysparks.com/

dali netko ima kakve informacije o tretiranju dermatitisa i neke vrste virusa ili bakterije u stomaku s koloidnim srebrom? mislim da sam čitao o uspješnosti otklanjanja dermatitisa kol. srebrom, ali me interesira i za ovo drugo... samo me zanima otrpilike koliko puta dnevno i kroz koji period se uzima koloidno srebro u slučaju te neke bakterije ili virusa u stomaku, ako netko zna? i na koji način je najbolje tretirati dermatitis?

ah da zaboravih:

私が書いた上記の翻訳は、私が何について話しているかを理解することを確認する :D :

誰もが皮膚炎の治療や銀コロイドと胃の中にウイルスや細菌のいくつかの種類上の任意の情報を持っているかどうか?私は皮膚Aug.を削除するの成功について読んで考える銀が、しかし私は、興味がある、後者の...私はある種の細菌、またはウイルス胃の中に、誰もが知っている場合、そのイベントのコロイド銀を受けようとする者に期間を経て約どれだけ多くの時間を一日だろうか?最善の方法皮膚炎を治療する?

:angel4: :mrgreen:

živjeli! :D :love12:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 21, 2010 3:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 12, 2007 4:31 pm
Postovi: 129
Lokacija: Zagreb
Ljudi su te fino pokušali uputiti s obzirom na tvoje krnje informacije. Te ne bi ovo zbog nečega, te određene poteškoće ... pa šta ti misliš da oni ovdje čitaju misli?
Pitaj konkretno i otvoreno šta želiš i dobit ćeš konkretne odgovore.
A ta svoja drska japanska i kineska kliješta za čupanje informacija, zatakni si za pojas i kreni od početka s čitanjem ove teme.
Sve ti je detaljno korak po korak objašnjeno pa čak i za dermatits i za virus te bakterije, kao i doziranje.
Ljenčino. Sve bi na pladnju i još nezahvalno gunđaš kada su ti se dečki udostojili pomoći. Od mene ne bi ni toliko dobio.

I da - ekipa je ovdje iskusna u ovome i rade naveliko, samo što ti ne znaš što bi htio.

_________________
Bolje katastrofalan kraj nego katastrofa bez kraja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 21, 2010 4:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 11:26 am
Postovi: 138
Lijenčina, sve mu tu piše a neće da čita


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 21, 2010 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
Citat:
Ljudi su te fino pokušali uputiti s obzirom na tvoje krnje informacije. Te ne bi ovo zbog nečega, te određene poteškoće ... pa šta ti misliš da oni ovdje čitaju misli?
Pitaj konkretno i otvoreno šta želiš i dobit ćeš konkretne odgovore.
A ta svoja drska japanska i kineska kliješta za čupanje informacija, zatakni si za pojas i kreni od početka s čitanjem ove teme.

Sve ti je detaljno korak po korak objašnjeno pa čak i za dermatits i za virus te bakterije, kao i doziranje.
Ljenčino. Sve bi na pladnju i još nezahvalno gunđaš kada su ti se dečki udostojili pomoći. Od mene ne bi ni toliko dobio.

I da - ekipa je ovdje iskusna u ovome i rade naveliko, samo što ti ne znaš što bi htio.


dobar omjer fikcije s nefikcijom sovče :thumbup:
ako me već upućuješ na ponovno čitanje teme, onda ja tebe upućujem na ponovno čitanje moje zadnje tri poruke, krenuvši od prethodne stranice i možda se prosvjetliš, jer za sada si još u iluziji (podebljano)... :mrgreen: :love9:

znaš ovu: repetito est mater studiorum? što ne onda ponoviti neke informacije (vidiš da je velika tema - također, i drugi) nije loše ni za tebe ni mene, mislim da su dosta velike šanse da ćeš preživjeti nakon toga ako uspiješ savladati ono što te koči da pomogneš/olakšaš drugome (a i sebi na neki način) a što te tjera u drugu ruku da konstruiraš poruke kao što je na početku citirana i samo otežeš i ne činiš ništa osim što se pokušavaš javno praviti pametan i na neki način se "iživljavaš" a čemu je djelomično povod poruka koju sam napisao, a konkretno su pitanja i dalje neodgovorena, a ti si se fino "naduvao" i svi koji čitaju su to imali priliku vidjeti i time si ispunio dio svoje (skrivene) namjere (prema kome, čemu i zašto ostaje pod upitnikom...)... 8)

živ bio sovče... :love12: :occasion5:

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: ned nov 21, 2010 10:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Opet naš dežurni pandur Sovac pravi reda u dječjem vrtiću hehe.
Samo naprijed.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon nov 22, 2010 10:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
@Artist - onda ovako, ako hoćeš kupiti srebrnu vodu onda ti evo prijedlog: daj mi adresu pa ti pošaljem. reci koliko trebaš, kakvo trebaš ionsko ili koloidno ili ako hoćeš mogu ti složiti u nekom omjeru ionskog i koloidnog npr. 70:30, 50:50 ili bilo koja kombinacija. Možeš birati i ppm koji želiš, nije problem.
ili mi samo reci namjenu i pošaljem ti što ti treba i upute za korištenje.

P.S. da se razumijemo, nisam za prodaju srebra već sam za edukaciju i da svatko radi svoje.

hm, nadam se da ovom "ponudom" nisam povrijedio pravila foruma.. ako jesam molim da mi obrišete poruku.

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon nov 22, 2010 12:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
nogard je napisao/la:
......., kakvo trebaš ionsko ili koloidno ili ako hoćeš mogu ti složiti u nekom omjeru ionskog i koloidnog npr. 70:30, 50:50 ili bilo koja kombinacija. Možeš birati i ppm koji želiš, nije problem....

Daj molim te jonsko ili koloidno srebro i omjer jonskog i koloidnog???!!

Kako ti praviš jonsko, a kako koloidno srebro???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon nov 22, 2010 12:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 09, 2005 10:40 pm
Postovi: 97
Lokacija: Serbia
halo je napisao/la:
Kako ti praviš jonsko, a kako koloidno srebro???


I o tome je pisano bar 758 puta.
Zamoli moderatore da sažmu ovu temu kako bi tebi, a i ostalima olakšali snalaženje. Ja sam ih zamolio nekoliko puta, ali ništa. Možda ti budeš imao više sreće.

_________________
Ako misliš pobediti, ne smeš izgubiti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon nov 22, 2010 1:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 08, 2009 9:43 pm
Postovi: 36
Pozdrav ARTISTU.Prijatelju ova adresa koju si stavio na sajt je drugo ime za pljačku.Srebro košta 80 kuna za litru,a ne kako su gramzivci iz te firme napisali 240 kn.Pun mi je kufer nazovi ljudi koji ne prezaju od ničega samo da zarade što više pa makar i na nesreći bolesnih i nesretnih.Drugo,načitao sam se svega i svačega na ovim stranicama,ali ovako nešto još nisam čuo.Miješaju ljudi koloidno i ionsko srebro u nekakvim omjerima,svašta.Zapamtite,za proizvodnju srebrne vode uz ostelo najvažnija je VODA i čisto srebro.U koliko niste sigurni u ono što radite,radije kupite vodu,ali od sigurnih ljudi i po normalnoj cijeni.Mislite svojom glavom i nemojte da vam prodaju lijepo upakirana sranja.Ajd uzdravlje :!:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon nov 22, 2010 1:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Neno, onda si ti lijepo popij vode i srebro stavi u džep i uživaj. Ako ne znaš razliku između koloida i iona i djelovanja onda moraš ponoviti gradivo. Lijepo na početak, na prvu stranicu teme :D
Za prodaju po takvim cijenama se slažem, lopovi obični, al eto očito ima ljudi koji će to kupiti.

e da, i 80kn je pljačka. srebro se dijeli. edukacija i da ga što više ljudi prozvodi i dijeli.
ja sam do sada podijelio bar 100L srebrne vode (što ionske što koloidne 8) ) i nisam naplatio niti kune.

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon nov 22, 2010 1:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 08, 2009 9:43 pm
Postovi: 36
Pozdrav Nogardu.Vrlo je moguće da ja nemam pojma o srebru,čak vrlo izgledno,ali koloid i ion su jako različite stvari barem po veličini.Srebro radim za svoje potrebe i potrebe svojih prijatelja,a ponekad ga poklonim i ljudima koji imaju stanovitih problema rješivih srebrnom vodom,što me ne sprečava da poneku litru i prodam,jer ni voda ni struja ni srebro nisu besplatni.Nije mi namjera s tobom polemizirati oko stručnih tema iz oblasti kemije i fizike,jer kako vidim ni Ti ni ja nemamo pojma o tome samo se pravimo važni.Bitna je naša namjera da želimo pomoći drugima,savjetom,iskustvom,pa i gotovom srebrnom vodom.Ajd uzdravlje. \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon nov 22, 2010 1:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Neno, osnovna razlika je što će se ionsko u želucu pretvoriti u srebro-klorid, koji je nezdrav, da ne velim štetan. Mislim da nije štetan, ali zagovornici klasične medicine koji pljuju sve osim tableta će ti tako reći. Nije ga zgorega onda izbjegavati. Ali je super za vanjsku primjenu, inhalaciju i mućkanje u ustima.
koloid se neće pretvoriti u srebro-klorid i zato se slobodno pije, ali sam primjetio da ima slabije djelovanje na kožu (recimo akne).
u ovih nekoliko godina eksperimentiranja i čitanja mogu reći da nešto znam i kad bi mi netko rekao kakvih problema ima mogao bih reći koju vrstu srebra treba i koju koncentraciju a da bude 100% siguran da nema nikakvih sekundarnih manifestacija.
netko će popiti prvi puta srebro i boljet će ga trbuh. ne od srebra već od njegovih boleština koje je srebro počistilo pa se jetra muči s izbacivanjem otrova...

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: pon nov 22, 2010 2:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 08, 2009 9:43 pm
Postovi: 36
Nogard,stari moj ako je srebro napravljeno kako treba,ne boj se ničeg,ja sam ti živi primjer korištenja.Popio sam na litre srebra i ja i moja familija,pa sam još uvijek živ i zdrav i nisam plav.Zato sam rekao da je jako važna VODA,koja mora biti DEMINERALIZIRANA.Što se tiče herxa,nikad ga nisam imao ni ja ni moji konzumenti osim jednog,koji je malo prenaglo krenuo sa uzimanjem,ali mu se nije ništa desilo i srebro koristi idalje.Poanta svega je da što je čestica srebra manja to je djelotvornija,zato si me malo začudio sa koloidnim srebrom.U svakom slučaju srebro je zakon.Ajd uzdravlje. :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto nov 23, 2010 8:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
halo je napisao/la:
Kako ti praviš jonsko, a kako koloidno srebro???


Da, ovo bi i mene zanimalo... kako pravite jedno a kako drugo srebro u vasim kucnim laboratorijama?
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto nov 23, 2010 9:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
VV je napisao/la:
I o tome je pisano bar 758 puta.
Zamoli moderatore da sažmu ovu temu kako bi tebi, a i ostalima olakšali snalaženje. Ja sam ih zamolio nekoliko puta, ali ništa. Možda ti budeš imao više sreće.

slika

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: uto nov 23, 2010 10:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
idealni koloid ćeš dobiti sa strujom jakosti 0,11-0,14mA po cm2 jedne elektrode (ne računa se zbirna površina obiju elektroda) i to u nekom omjeru 80:20 koloid:ion. sve ispod toga smanjuje čestice dok ne dođeš na nekih 0,01-0,03mA gdje je omjer obrnut, koloidne čestice su sitnije, a proces traje i traje pa baš nije popularan... a ioni su i nestabilni pa i vijek trajanja baš nije nešto.

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri nov 24, 2010 9:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
nogard je napisao/la:
koloidne čestice su sitnije, a proces traje i traje pa baš nije popularan... a ioni su i nestabilni pa i vijek trajanja baš nije nešto.


„Koloidi ( grč. kolla – lepak ) su dispergovane čestice veličine od 1 do 100 nm. Čestice do 1 nm su, po pravilu, molekuli ili joni, a tako je u pravim rastvorima.“

http://studenti.rs/skripte/hemijska-svojstva-zemljista/

Što će reći da su koloidi veći a joni manji :wink:

Što će opet reći, (zaključeno iz tvoje konstatacije o struji)
da ako krenem sa malom strujom (dobra voda - mala struja)
i završim sa graničnom (veća površina elektroda - veća granična struja)
imaću i jona i koloida bez mnogo pametovanja i razbijanja vijuga.

Stalan napon... mala početna struja, čekamo dok dostigne granicu, na 15 minuta promešamo
i eto "savršene" srebrne vodice. :blob:

Sve drugo iziskuje strujne stabilizatore a da ne pričam o vremenu ako se hoće jonski rastvor...
pa meni bi sa pločicama od 30cm^2 trebalo bar 4 sata za litar srebne vode od 5 ppm #-o

I još nešto me zanima....
Kako odrediš odnos jona i koloida? :notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri nov 24, 2010 9:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Violetta, upravo sam to i ja rekao za veličinu koloida. manja struja - manje čestice, jasno ko dan.

regulator jakosti struje sam si napravio tako da radim što me volja. a jednostavnim kalkulacijama određujem odnos koloida i iona. lako je kad znaš koja ti je jakost struje.

kako si ti opisala poizvodnju vode tako sam i ja radio i to je ok, ali sam si dao truda i otišao "korak dalje" s regulatorom.
ono što ti ne možeš klasičnom metodom dobiti je uvijek ista koncentracija. to je meni smetalo jer temperatura vode i čistoća jako utječu na krajnji proizvod.

edit: a zašto sam to radio? zato jer ionsko ne želim piti, a opet ga želim poizvoditi jer je bolje za vanjsku primjenu. od kože, inhalacije do dezinfekcije po kući.
koloidno pijem.

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri nov 24, 2010 12:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jun 11, 2009 3:40 pm
Postovi: 94
nogard je napisao/la:
Violetta, upravo sam to i ja rekao za veličinu koloida. manja struja - manje čestice, jasno ko dan.

Meni se učinilo da si rekao da su koloidi manji od jona. :mrgreen: #-o

Citat:
a jednostavnim kalkulacijama određujem odnos koloida i iona. lako je kad znaš koja ti je jakost struje.

paaa... OK
ali mislim da ne postoji granica struje ispod koje se ne oslobađa koloid tj preko koje nema jona
tako da ta računica je više nego odokativna :wink:

I na 0,1 - 0,14mA po cm2 će se osloboditi poneki jon kao što će se
na 0,01 - 0,03 po cm2 odvaliti pokoji koloid...
a o međuvrednostima i da ne govorim

U svakom slučaju moraću da probam varijantu sa konstantnom malom i konstantnom velikom (graničnom) strujom da pokušam da dobijem "jonskije" ili "koloidnije"srebro...
U zadnjih par navrata mi je voda postajala blago žućkasta posle 4-5 dana verovatno zbog toga što je rađena sa prilično dobrom vodom pa je struja dosta dugo bila na niskom nivou...
samim tim je bila sa više jona pa samim tim i nestabilnija.
:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koloidno srebro - lijek za preko 650 bolesti
PostPostano: sri nov 24, 2010 12:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 17, 2007 9:05 am
Postovi: 242
Citat:
paaa... OK
ali mislim da ne postoji granica struje ispod koje se ne oslobađa koloid tj preko koje nema jona
tako da ta računica je više nego odokativna

I na 0,1 - 0,14mA po cm2 će se osloboditi poneki jon kao što će se
na 0,01 - 0,03 po cm2 odvaliti pokoji koloid...
a o međuvrednostima i da ne govorim


da, oslobađaju se koloidi, zato sam i napisao da se pri tim strujama dobije omjer 80:20 (ion:koloid) :read: :D
netko je pisao o tome, ne sjećam se više tko... ali ima prije u temi formula za taj izračun.
ako nemaš regulacije jakosti sigurno bi se moglo izračunati omjer i koncentraciju integralnim računom. baš se toga više ne sjećam, ali se sjećam da bi trebalo biti lagano.

:love12:

_________________
Well this world is so rough it could steal all of our love,
But it could never steal our soul.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1957 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 98  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 83 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz