Sada je: čet mar 28, 2024 8:20 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 183 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet okt 01, 2009 9:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Muž i ja smo pre 5-6 godina bili na vodi 7 dana.Tad smo bili svaštojedi i pušači,a na gladovanje smo otišli nas osmoro sa učiteljem koji nas je podučavao u radu sa energijom.
Pre gladovanja smo postili uskršnji post,i već tada izgubili po 3-4kg. Koliko se sećam, prvi i eventualno drugi dan se oseća glad,a posle više uopšte ne.
Na gladovanje sam pošla puna predrasuda.Mislila sam da će me boleti želudac od gladi,da će mi biti loše i da ću se sigurno onesvešćivati,ali,mislila sam, pokušaću,pa koliko izdržim. Ništa od toga se,naravno,nije desilo.Da,važna stvar je za vreme gladovanja svakodnevno raditi klistir,jer otrovi iz debelog creva inače prouzrokuju glavobolje,mučnine i sl. Mi smo klistir radili ujutru i uveče,čistom vodom,izvorskom.Jako je važno da je voda i za piće i za klistir bez hlora.
Svaki dan smo šetali uzbrdo,nizbrdo,jer se i preko znoja otrovi izbacuju.Težak fizički rad ne verujem da je moguć,ali umeren je koristan.Ranije smo legali i odmarali se popodne. Svi smo se dobro osećali i potpuno normalno funkcionisali 3-4 dana,a posle toga smo se samo usporili.Bili smo smireni,a pokreti su nam bili kao kod lenjivca :D
Čula su nam bila tako izoštrena,da smo sa velike udaljnosti mogli čuti razgovor,a sa još veće miris hrane :mrgreen:
Važno je da se posle sedam dana gladovanja isto toliko dana treba postepeno navikavati na hranu.

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet okt 01, 2009 9:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Posle gladovanja više nikad nisam zapalila cigaretu,jer mi se potpuno izgubila potreba. Pušač sam bila 10godina. Otprilike tri meseca sam bila na voću,povrću i žitaricama,i što mi je bilo najčudnije,nije mi se jela čokolada! Ni čips! =D>
Ali najfascinantnije od svega mi je bilo to što sam osećala neverovatnu snagu.Spavala sam 4h dnevno i mogla da radim po čitav dan,a da umor ne osetim ni na trenutak!
I tako je to trajalo neka tri meseca,a onda opet,malo po malo,meso,slatkiši i umorih se ja.Međutim,nikad se nisam vratila na staro,jer sam shvatila šta znači biti čist.Već godinama ne jedem meso,a nekoliko poslednjih meseci se trudim da jedem što više sirove hrane.
Mislim da je gladovanje,od svega smešnih sedam dana,delovalo na sve nas iz grupe. Kad smo,posle nekog vremena razmenili iskustva,shvatili smo,da osim na fizičkom,glaovanje definitivno vrši promene i na psihičkom i na duhovnom planu.
Ako ništa drugo,čovek shvati kako neće umreti od gladi tek tako i prestane da se bori očajnički za goli opstanak po svaku cenu.
To iskustvo donese neki mir,u smislu smanjenja količine straha od smrti.
Posle sedam dana,2-3 dana se vrlo lako izguraju,a itekako vrede za čišćenje.
Ispričala sam čega sam se setila,ako nekog interesuje nešto što sam zaboravila da pomenem,neka pita.Rado ću da pišem :hello2:

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet okt 01, 2009 9:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Hej draga, gde si! :blob:
Fenomenalno sto si podelila vasa iskustva, predlazem da otvorimo topic na tu temu, ima nas jos koji bi nesto od toga primenjujemo, vazi?Tako da bih, ako moze, da copy-paste tvoje postove, a? :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet okt 01, 2009 11:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Naravno!Počastvovana sam! :hello2:

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet okt 01, 2009 12:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Odlican post. Toga nam vise ovdje treba - iskustva :love3:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet okt 01, 2009 12:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Tko nakon ovoga opisa ne bi poželio gladovati!? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet okt 01, 2009 2:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
16.04.09. je napisao/la:
Mislim da je gladovanje,od svega smešnih sedam dana,delovalo na sve nas iz grupe. Kad smo,posle nekog vremena razmenili iskustva,shvatili smo,da osim na fizičkom,glaovanje definitivno vrši promene i na psihičkom i na duhovnom planu.
Ako ništa drugo,čovek shvati kako neće umreti od gladi tek tako i prestane da se bori očajnički za goli opstanak po svaku cenu.
To iskustvo donese neki mir,u smislu smanjenja količine straha od smrti.
Posle sedam dana,2-3 dana se vrlo lako izguraju,a itekako vrede za čišćenje.
Ispričala sam čega sam se setila,ako nekog interesuje nešto što sam zaboravila da pomenem,neka pita.Rado ću da pišem :hello2:

Zdravo, otkad te nije bilo :) ... drago mi je što si tu! :love3:

Boldirao sam ono što sam i ja shvatio, još kad sam imao prvi post od dan-dva... a bilo mi je tada 18-19godina...
Mislim da to shvatanje zbunjujuće deluje na ljude... na druge... pa onda zbini i tebe samog... preko njih... jer mora da nisi normalan kad sa strahom ne brineš o tome "lele neću imati šta da jedem... umreću od gladi"...
Ja sam malo specifičan što od rođenja nisam obožavao i retko sam uživao u hrani... pa otuda i moji spontani izleti u post...a povratci su uslovljeni okolinom, ili obovezama...
Inače... ako je istina ono što je pisala Džezmahin o životu bez hrane (od čiste prane, ili ti, prosto rečeno, ali ne i dovoljno precizno - od vazduha), onda bih voleo da to isprobam, jednoga dana... a što ne bi bila istina... "Tajna" kaže da možemo sve u šta iskreno i bez sumnje poverujemo... a većina filozofa tvrdi da je sve iluzija (a meni je nekako to i najverovatnije) pa onda... moguće je da svi mi ovog trenutka živimo u iluziji koji smo takođe stvorili snažnom verom u nju... (a svaki naučnik će vam reći da je sve zasnovano na određenim predpostavkama i da ne postoji pojam apsoluta, već da je sve relativno, a pitanje objektivnosti je jako zahebano)... :D

No da se vratim, za sada bar, na ovu opšte prihvaćenu iluziju nazvanu objektivnim životom...
Hteo sam jedno konkretno pitanje za Džabaludina, šta se tačno tvrdi o skrobu, da ga je nemoguće svariti i da ga organizam ne može upotrebiti kao energiju, ili... da se vari i upotrebljava kao energija ali da je loš izvor energije jer, kao prljavi benzin, oštećuje motor... tj telo...???

Inače... već 2.5 dana sam na jabukama i vodi... tako ću još dan-dva, a onda par dana, možda i svih sedam, na vazduhu i vodi (samo ne znam gde da pobegnem od duvanskog dima ovih trovača oko mene kući, koji je, kaliko sam uspao da shvatim, uzrok vrtoglavica i mučnina)...
Osim mišića i kože kroz koju se vide sve vene, kakav sam od malena i kakav sam bio (samo sa više mišića) i kada sam mesecima unosio 4000-5000 kalorija dnevno, osim mišića, kao mase, nemam šta da izgubim... ne verujem da ima zaostataka ni u debelom crevu jer sam oduvek imao takav metabolizam da za 4-5 sati izbacim sve što sam pojeo ranije... valjda jer sam i stalno u pokretu... ali ko zna... (a klistir... još uvek mi neprirodno zvuči...)

Ono što je najzanimljivije... moram da radim... sad su u toku neke sezone... i moram čak i mentalno da radim noću...
Potreba za snom je manja i samo na sirovoj hrani... (cca 4h), a tek na potpunom postu... mada, verujem da je potrebno češće odmaranje kako bi se telo opustilo nakon kretanja i bolje izbacivalo toxine... za vreme potpunih postova... ali nemam pojma...
Biće šta bude :mrgreen: ... sada mi je to sasvim svejedno :angel4:

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet okt 01, 2009 2:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 11, 2007 3:03 pm
Postovi: 687
Maximilian je napisao/la:
Tko nakon ovoga opisa ne bi poželio gladovati!? :wink:

Ispravka... postiti ne gladovati... :mrgreen: jer gladovati se može i za postom...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: čet okt 01, 2009 4:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Cekamo moderatora Jacka987 !Ima nas vise od cetvoro da nam ove postove prebaci u posebnu temu. (da nas ne grde sto smo :offtopic: )
Jack, javi se, Jack, ako si tu, daj nam neki znak, Jacko otvori vrata izmedju svetova.... :blob: :blob: :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet okt 02, 2009 4:04 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 02, 2009 3:34 am
Postovi: 7
Pošto imam neka, makar i sasvim mala, iskustva o stvarima o kojima se ovdje priča, evo me na forumu da ih podijelim sa vama. Principi zdrave ishrane i čišćenja organizma su mi bili sasvim nepoznati sve do prije 4-5 godina (naravno ako pod zdravom ishranom ne podrazumijevamo ono tipično ’’pojesti nešto kuvano, s kašikom’’ i sl.). I kako to obično biva do nekih spoznaja dolazimo tek poslije velikih kriza, pa tako i o zdravlju saznajemo više tek poslije svoje bolesti ili bolesti nekog od članova familije. Kod mene se radilo o ovom drugom. Tumor, dijagnostifikovan tek poslije mnogo lutanja, brojne medikamentozne terapije (puna šaka tableta svaki dan) ništa nijesu pomagale, naprotiv stanje je bilo sve gore i gore, zatim se ispostavlja da je tumor neoperabilan, pa slijedi pakao hemoterapija itd. Gledanje agonije, kroz koju čovjek prolazi, kroz razgovore s ljekarima skapiraš da i oni jako malo znaju, neminovno te uputi na neku alternativu. Tako prvo naletim na Breusa, pa na Güntera, pa na Sheltona i njegovu Prirodnu higijenu i onda se klupko odmotavalo samo od sebe. Čitajući ovakve knjige tek mi je postao jasan princip nastanka bolesti, preko toksemije, koja je opet posljedica neadekvatnog načina života i ishrane. Način na koji prirodna higijena prilazi zdravlju i čovjeku kao cjelini intuitivno mi je daleko superiorniji od pristupa savremene medicine. Moderna medicina proučava hiljadu ’’različitih’’ bolesti, koje se opet manifestuju kroz hiljade različitih simptoma, a pošto neke ’’bolesti’’ imaju lošu osobinu da imaju iste ili slične simptome sa nekim drugim, puno vremena se izgubi do prave dijagnoze. Kada se onda krene sa liječenjem zapravo se tretiraju simptomi, pa ako kao posljedicu liječenja imamo nestanak tih simptoma (’’bolesti’’), makar i po cijenu nastanka nekih novih, stvar šljaka, medicina je uspješna... Čini mi se, dakle, da moderna medicina liječi samo simptome, nikako čovjeka, tj. njegov organizam kao cjelinu, zato kod ozbiljnih sistemskih bolesti ima tako malo uspjeha. Kroz mnoge knjige koje od tada pročitah provlačila se ideja o fantastičnoj koristi svjesnog gladovanja za čovjekovo zdravlje. Pročitao sam knjige o gladovanju od Sheltona, pa od Paula Bragg-a, pa od nekoliko ruskih autora, zaključno sa knjigom ’’Gladovanje’’ od Genadija Malahova. Mislim da je Malahov uradio ono što je najvažnije, na jedno mjesto skupio brojne teorije i praktična iskustva o gladovanju, i to na jedan objektivan i nepristrasan način. Čini mi se da je njegova knjiga praktično sve što čovjek treba da zna o gladovanju prije nego što, eventualno, sam počne da ga praktikuje i uvjeri se u njegovu iscjeljujuću moć. Takođe, mislim da je njegova knjiga o gladovanju must have u svakoj kućnoj biblioteci o zdravlju. E sad, ovo ne pričam napamet, niti da bih reklamirao Malahova! U prethodnim postovima je upravo govoreno o tome da li neko ima lično iskustvo sa gladovanjem, moja iskustva su dosta skromna, ali ih ipak imam. Gladovao sam 3 puta po 10 dana na vodi, jednom kaskadno (dva dana suvog gladovanja, pa dva dana normalne klope i tako pet ciklusa) i jednom 5 dana čistog suvog gladovanja. Sve što sam preživljavao tokom gladovanja lijepo je opisano kod Malahova, ali baš sve bez izuzetka! Drugim riječima, ne postoji ništa što mi se desilo tokom gladovanja, a da nije opisano u knjizi. Zato knjigu svima toplo preporučujem. U njoj je opisano više vrsta gladovanja: na vodi, na urinu, suvo, kaskadno, 24-satno, trodnevno, sedmodnevno i duže, sa preciznim uputstvima o ulasku i izlasku iz gladovanja, brojnim praktičnim savjetima, kao i o tome kome kakvo gladovanje odgovara itd. Zaista čovjeku skidam kapu, knjiga je fenomenalna! Još samo par ličnih opservacija o gladovanju. Za mene je gladovanje daleko najbolji način čišćenja organizma, jedino je ono potpuno i cjelovito. Naime gladovanjem se čisti čitavo fizičko tijelo (neke druge metode se usredsređuju na njegove pojedine djelove, što sigurno ne umanjuje njihov značaj i djelotvornost), ali ne samo to. Gladovanje, naime, čisti i naš um i trenira našu volju, odvikava nas od ružnih navika i otvara nove perspektive... Gladovanje je, osim toga, i daleko najjednostavniji način čišćenja organizma, jer ti ne treba ništa, i ne košta te ništa, prosto savršeno! Zato sam se prije nego što sam počeo sam da ga praktikujem uvijek pitao zašto nije više rašireno, zašto ga ne primjenjuje veći broj ljudi. Štos je u tome što je jednostavno, ali nije lako, naprotiv! Iako se obično tako misli, na fizičkom planu, uopšte nije pretjerano zahtjevno, dok na mentalnom bogami zateže...još kada u jednačinu dodate okolinu stvar se značajno komplikuje. Odužih, za prvi post dosta... Napisaću kasnije još malo svojih iskustava...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ishrana sirovom hranom
PostPostano: pet okt 02, 2009 5:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Dobrodosao Planinštak, slobodno pisi :notworthy:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pet okt 02, 2009 7:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
U pdf Ishrana sirovom hranom, nekako spontano smo došli do teme gladovanja, što predstavlja logičan ali i najbezbedniji (po naše zdravlje i život) put ka čeličenju organizma. Verovatno svako od nas ima izgrađen stav o ovoj temi, ali i lična iskutva koja bi voleli da podelimo sa ostalima. U tom smislu predlog je da se na ovom pdf piše o ličnim iskustvima, jer će nam ona biti veoma dragocena. Neki od postova će, biti prebačeni u ovaj pdf, obećao nam je Jack987 :thumbup:

Međutim, pre nego što krenemo u samostalno istraživanje na ovu temu, važno upozorenje:
NE RADITE OVO SAMI KOD KUĆE - BEZ DOBRE PRIPREME!
Za ovakav poduhvat mora se pripremiti i teorijski, informisanjem :evil3: , ali i pripremiti telo za takav poduhvat.
Naime, zbog našeg načina života (ajd da ne nabrajamo...) u organizmu svakoga od nas deponovane su velike količine toksičnih supstanci, što od produkata hrane, što od unetih otrova, što od lekova koje smo koristili, tako da bi nagli prelazak na gladovanje, bez postepenog oslobadjanja od nezdravih navika ali i ishrane koja sadrži životinjske produkte bilo ne samo štetno već i opasno do te mere da može ugroziti život. Isto tako, neophodno je naglasiti da ulazak u gladovanje MORA BITI POSTEPEN, ali isto takav MORA BITI I IZLAZAK IZ NJEGA. Istraživači koji su se bavili ovom problematikom smatraju da je upravo ova vrsta neznanja i pogreške dovodila do fatalnih ishoda onih koji su gladovali "na svoju ruku".

Druga važna napomena - hajde da pre početka diskusije i razmene iskustava definišemo o čemu ćemo ovde govoriti. Smatram da je najprihvatljivija Malahovljeva definicija, koju je dao u knjizi "Gladovanje":

Gladovanje je dobrovoljno odricanje čoveka od unošenja u organizam bilo kakve hrane, a u pojedinim slučajevima i vode na određeno vreme radi čišćenja organizma, izlečenja od bolesti ili duhovnog usavršavanja. Pri tome granični rokovi gladovanja ne smeju dovesti do iscrpljenosti organizma i nepovratnih promena. Postoje i drugi nazivi za dobrovoljno odricanje čoveka od hrane - post, rasterećujitće-dijetalna terapija (RDT), fiziološki korisno gladovanje (FKG).

Treće, pre početka upuštanja u ovu životnu avanturu, hajde da pročitamo iskustva onih koji su gladovanje istraživali. Moji favoriti su:
G.P.Malahov, Gladovanje
Arnold Ehret, Postom do zdravlja

Pa, da počnemo... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: sub okt 03, 2009 2:11 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 02, 2009 3:34 am
Postovi: 7
kalista je napisao/la:
NE RADITE OVO SAMI KOD KUĆE - BEZ DOBRE PRIPREME!


Prije nego što ispričam i neka lična iskustva sa gladovanjem, samo da se malo osvrnem na prethodni post od Kaliste, zapravo na njeno prilično ozbiljno i glasno upozorenje da to ne treba da radimo sami kod kuće, bez dobre pripreme. Ja, naprotiv imam stav da to smijemo, možemo i treba da radimo upravo sami, i baš kod svoje kuće. Pri tome najbolja priprema za gladovanje je gladovanje samo. Zašto ovo kažem? Upozorenje da ne smijemo sami da gladujemo je na fonu modernog mainstream ispiranja mozga, kojima se od čovjeka pravi jedno slabo, bespomoćno biće, nesigurno u sebe i nesposobno da misli svojom glavom i djela po svojoj volji i instinktu. Danas nas ubjeđuju da bez stručnjaka ne smijemo da zamijenimo najobičniju sijalicu, ako smo bolesni da nam ne pada napamet da se sami liječimo bez posjete ljekaru, ako hoćemo da se bavimo sportom, makar i običnim trčanjem to nipošto ne smijemo da radimo bez fitnes savjetnika, ako nekim čudom hoćemo u teretanu neophodan je trener da nam napravi program vježbi plus nutricionista da nam preporuči jelovnik itd... A kako ćemo trenirati trčanje, ako ne budemo trčali, i kako ćemo se pripremati za gladovanje ako ne budemo gladovali? Teorija je poželjna, ali je praksa nešto drugo. Preporučene knjige zaista treba pročitati prije nego se pristupi gladovanju, ali i u njima lijepo piše da za gladovanje čovjeku ne treba ništa, samo jasna odluka i čvrsta volja. Kroz samo gladovanje čovjek će naučiti rokove, šta može, a šta ne može. Slično, kao kad počinjemo da trčimo, potpuno nespremni i bez kondicije, prvi dan siguno nećemo istrčati maraton, jedan kilometar laganog tempa će biti sasvim dovoljan, a vjerovatnoća da se ubijemo tako što ćemo istrčati više nego što možemo skoro da i ne postoji. Tako je i kod gladovanja, nema ozbiljnih rizika, ako slušate šta vam kaže sopstveni organizam. Ako je prisutna jaka autointoksikacija, prekinućete gladovanje, smanjiti klopu, po mogućnosti preći na sirovu, biljnu hranu i sledeći put će biti mnogo bolje. Takođe mi se čini i veoma pretjeranim stav da u gladovanje ne smijemo ulaziti bez postepenog oslobadjanja od nezdravih navika ali i ishrane koja sadrži životinjske produkte i da je to opasno do te mere da može ugroziti život. Među poznatim praktikantima dugotrajnih gladovanja bilo je i onih koji su jeli hranu životinjskog porijekla (recimo Paul Bragg), pa to efekte iscjeljujućeg gladovanja nije značajno umanjivalo. Najozbiljnija i najopasnija stvar kod dugotrajnog gladovanja (preko 7 dana) je izlazak iz istog, tu se treba strogo pridržavati ponuđenih recepata i onda problema zaista nema.
Evo sad konačno nekoliko ličnih iskustava. Prvo da kažem da nemam, niti sam imao ozbiljnijih zdravstvenih problema, gladovanju sam pristupio iz čiste radoznalosti, teorijske postavke o istom su mi se učinile tako prirodne i tako logične da sam morao da ih isprobam na sebi. Nekoliko stvari su, da kažem, teške kod gladovanja. Osjećaj gladi prvog i drugog dana je povremeno neizdržljiv, to je borba sa našim navikama, tj. duboko ukorijenjenim mentalnim obrascima. Već od trećeg dana gladovanja osjećaja gladi kod mene više nije bilo, a tako kaže i teorija. Dakle, od trećeg dana psihološke potrebe za hranom nema, jedan problem je već riješen. Ali avaj, tek onda dolaze drugi problemi! Prvo, izražen je pad pritiska i blage vrtoglavice pri naglim pokretima i ustajanju, nivo fizičke energije naglo opada dok organizam prelazi na endogenu ishranu. Drugo, kako započinje čišćenje dolazi do autointoksikacije, koja se kod mene manifestovala kroz blage glavobolje i mučninu u želudcu. Treće, vrijeme se strašno produžava, što ne bi bio problem, kad ne bi bio praćen lošim snom, ali kombinacija nesanice i beskrajno duge noći nije nešto što bi čovjek poželio. Četvrto, veliki problem pogotovo u hladnijem periodu godine, je stalni osjećaj hladnoće, Malahov je to lijepo objasnio u svojoj knjizi, tek stopala i šake stalno zebu. Tokom prve acidozne krize (pročitati Malahova) čovjek se povremeno osjeća stvarno bijedno. Da ne bude sve crno, evo i nekoliko pozitivnih stvari koje se dešavaju tokom gladovanja. Već poslije par dana nos se tako očisti da su obje nozdrve savršeno čiste i prohodne, čovjek osjeća disanje i uživa u njemu, pri čemu se ritam disanja prilično usporava. Ovo je praćeno i nevjerovatnim izoštravanjem čula mirisa, hranu namirišete ‘’na kilometar’’, kao i čula sluha, što je već istaknuto u prvom postu ove teme od forumašice 16.04.09. Takođe, ako nijeste u lošoj fazi glavobolje, mozak je vrlo bistar, pa ako se bavite nekim mentalnim poslom prijatno ćete se iznenaditi. Što se tiče teškog fizičkog rada, pogotovo na početku prakse gladovanja, od toga ništa. Energija je na niskom nivou, osjećaj slabosti vrlo izražen. Ali sa praksom stvari se mijenjaju, u svom trećem desetodnevnom gladovanju svaki dan sam vozio bicikl 30km, plivao po 1km i radio po 10 serija od po 10 ponavljanja zgibova i propadanja. Naravno, vožnja biciklom i plivanje su bili u vrlo laganom ritmu, ništa eksplozivno i jako. Najbolje ipak dolazi na kraju. Nakon izlaska iz gladovanja, koje mora biti po propisima, i nakon 10 dana sirove biljne hrane, uz svakodnevni trening, osjećaj energije je nevjerovatan. Iako se izgubi na apsolutnoj snazi, što je i normalno jer za 10 dana gladovanja ja izgubim 10kg, kondicija je zapanjujuća. U trčanju i vožnji biciklom na pragu 40-ete, popravio sam neke rezultate na duge pruge, koje sam postavio još u 25-oj, iako sam mislio da je to nemoguće. Prvi put mi se desilo da vozim bicikl 100km u solidnom tempu, a da mi ne padne napamet čak ni kap vode da popijem! Zaista, nakon gladovanja ne samo da se smanjuje potreba za hranom, nego na neki čudan način i za vodom, ne znam zašto. Od ostalih lijepih stvari koje sam primijetio kod sebe nakon gladovanja istakao bih i čišćenje kože, kao i jačanje desni i obnavljanje zubne gleđi.
Opet odužih, tj. prećerah...dosta za ovaj put...sledeći put pišem o još nekim iskustvima tokom gladovanja...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: ned okt 04, 2009 7:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Bas citam knjigu Gladovanje od Malahova i odusevljen sam. Volim njegovo najsitnije detaljiziranje i precizne opise svakog procesa u tijelu. Jedva cekam da provedem koji dan gladovanja :mrgreen: jer ono sto pise je toliko pozitivno i nadahnjujuce da bi skoro svaki covjek to pozelio. Mene tjesi kako je on napisao da sto je manje zatrovanje u tijelu, manje se teba gladovati, ali ponavljati par puta. Tako se nadam da necu morati preko 10 dana :-k
Posto sam ciscenje sinusa i koze skoro u potpunosti dozivio, bas me zanima hoce li se jos sta popraviti kao npr. sijede vlasi, suzenje ociju na hladnoci, cepljenje usiju iz cista mira (rad bubnjica gore dole), blagi astigmatizam jednog oka, ukljestenje zivca na ledjima.......to su sve jos sitnice koje primjecujem zadnjih par godina na sebi, ali mi ne smetaju.

E da se pohvalim. Nakon 4 godine nosenja naocala, zadnih 5 dana sam potpuno bez njih, zahvaljujuci vjezbama za oci i sirovoj hrani :thumbup: Imam kut (astigmatizam) na jednom oku i dioptriju -0,75 na oba oka. Nisam mogao sjediti pred kompjuterom nikada bez naocala, a evo me sada pisem i piljim vec koji sat. I na poslu sam svih 8 sati bez naocala. Jest malo naporno nakon par sati, ali nista tesko. Puno bolje nego prije :love3:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: ned okt 04, 2009 8:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
dzabaludin je napisao/la:
...Nakon 4 godine nosenja naocala, zadnih 5 dana sam potpuno bez njih, zahvaljujuci vjezbama za oci i sirovoj hrani :thumbup: Imam kut (astigmatizam) na jednom oku i dioptriju -0,75 na oba oka. Nisam mogao sjediti pred kompjuterom nikada bez naocala, a evo me sada pisem i piljim vec koji sat. I na poslu sam svih 8 sati bez naocala. Jest malo naporno nakon par sati, ali nista tesko. Puno bolje nego prije :love3:
sto se tice tvog problema, proguglaj malo za "rupičaste naočale" iliti "pinhole glasses"...garantiram da rade cuda...dok guglas i citas, naruci ih usput iz Kine za par kuna i doci ce ti za par dana, posto kod nas ih nema ispod 200 kuna http://cgi.ebay.com/Pinhole-Glasses-Spectacles-Astigmatism-Eyesight-Improve_W0QQitemZ150371942070QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item2302ddbeb6&_trksid=p3286.c0.m14...isprike za off topic :offtopic: :occasion5:

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: ned okt 04, 2009 10:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Hvala Gordane !

Cuo jesam za te rupicaste naocale, ali jednostavno ne stignes sve pohvatati, naci i ispitati tako brzo =D>

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: ned okt 04, 2009 11:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Ljudi, ljudi!Hajdemo ovako:sada je pun mesec.Da probamo sa 24h gladovanjem kada bude sledeca mena, a?Al da nema zabusavanja, [-X sve po propisu, vazi? :evil3:
Ko je za?Bice nam lakse da jedni drugima dajemo podrsku i ici cemo postepeno :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon okt 05, 2009 2:52 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet okt 02, 2009 3:34 am
Postovi: 7
dzabaludin je napisao/la:
Bas citam knjigu Gladovanje od Malahova i odusevljen sam. Volim njegovo najsitnije detaljiziranje i precizne opise svakog procesa u tijelu. Jedva cekam da provedem koji dan gladovanja jer ono sto pise je toliko pozitivno i nadahnjujuce da bi skoro svaki covjek to pozelio.

Isto se i meni dešavalo dok sam ga čitao. Jednostavno Malahov o gladovanju piše na tako zanimljiv i ubjedljiv način, tako detaljno i logično, na sreću i tako zarazno da nijesam mogao da odolim a da ne probam nešto od te magije i u praksi. Šta da kažem, makar u onom malom dijelu prakse gladovanja po čijoj površini sam tek zagrebao, sve što sam doživio napisano je i objašnjeno u knjizi, sve se odvijalo upravo onako kako kaže teorija, koju Malahov nadahnuto iznosi.
kalista je napisao/la:
Ljudi, ljudi!Hajdemo ovako:sada je pun mesec.Da probamo sa 24h gladovanjem kada bude sledeca mena, a?Al da nema zabusavanja, sve po propisu, vazi?
Ko je za?Bice nam lakse da jedni drugima dajemo podrsku i ici cemo postepeno.

Za gladovanje sam saznao 2005.godine. Tokom te i slijedeće 2006. odradio sam tri desetodnevna na vodi i jedno kaskadno gladovanje, ali nikad nijesam praktikovao jednodnevno gladovanje tokom mjesečevih mijena. Međutim, nekoliko osoba iz moje okoline koje su takođe bile zainteresovane da isprobaju ovu čudesnu praksu, a kojima su se duži rokovi učinili preteškim, opredijelilo se za ovaj tip gladovanja. Većina je odustala, neko prije, neko kasnije, iz razno raznih, svaki put sasvim neopravdanih razloga. Jedino je moja sestra ostala vjerna ovoj praksi već pune četiri godine, uporno i bez izuzetka svaku mijenu odgladuje. Malo je reći da je zadovoljna. Ne tako veliki višak kilograma (7-8) je otišao već poslije par mjeseci i od tada s kilažom nema nikakvih problema, uvijek je fit, iako jede dosta, pa i onu ne baš zdravu hranu (da dodam još da nema ni celulita ili samo vrlo, vrlo malo, što danas nije tako čest slučaj za žene od 40g). Upravo u to vrijeme prije četiri godine umalo je postala redovna mušterija farmaceutske industrije, često bi joj se začepile uši i puštala krv na nos od prevelikog pritiska, pogotovo kad je pod nekim stresom. Umjesto lijekova, par mjeseci je pila napitak od rastvorenog bijelog luka u alkoholu, a zatim je krenula sa mjesečevim gladovanjem. Od tada problem sa pritiskom apsolutno ne postoji! Sestra je imala još nekih zdravstvenih problema, kao jako mlada je operisala cistu na jajniku, imala je čak neke promjene (displazije) na dojki, ali od kada je krenula sa ovim gladovanjem, plus praktikovanjem redovnih šetnji, zdravlje je, da kucnem u drvo, sjajno...nema tu više ni gripa, pa čak ni najmanjih prehlada. Prosto, čak i ovo najkraće gladovanje zaslužuje veeeeeliku preporuku, jer ako je redovno ono zapravo uopšte nije kratko. Naime, godišnje se skupi 52 dana gladovanja, koje je ponekad i duže od 24h, jer ako mijena pada tokom noći ili kasno uveče gladuje se sve do slijedećeg jutra. A to je sasvim dovoljno vremena da organizam u stanju probavnog mirovanja čisti tijelo od šljake i toksina, i krpi nezakrpljene rupe našega zdravlja, koje nam, htjeli mi to ili ne, svakodnevni život donosi.
Da opet previše ne odužim, evo nekoliko lijepih misli o gladovanju.
Hipokrat: ’’Kad ljekar hrani bolesnika, on ne hrani bolesnika, već njegovu bolest!’’ Ovo je surova istina, shvatanje o potrebi jake ishrane za bolesnika je jedna od najvećih zabluda ne samo moderne medicine, već modernog čovjeka uopšte.
Ehret:’’Gladovanje je operacija bez noža’’!
Paul Bragg: ’’Gladovanje je jedini način da se organizam oslobodi svih otrovnih materija koje u njega dospevaju!’’
G.A. Vojtovič, poznati ruski specijalista ljekovitog gladovanja: ’’Gladovanje je najuspešnija metoda za lečenje obolelih. Ako bi se sva dostignuća savremene medicine stavila na jedan tas vage, a na drugi gladovanje, znatno više bi prevagnulo gladovanje!’’
Za kraj jedna misao iz Malahovljeve knjige: ’’Ono što glad ne izleči, ništa neće izlečiti!’’


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon okt 05, 2009 6:40 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Hvala planinstak za ove divne postove! :D
Pa, evo, da podelim i ja svoja iskustva sa ostalima. Ne računajući ono divno vreme kada sam, zbog silnih aktivnosti van kuće, zaboravljala da jedem po dan - dva i kada mi se činilo da je ishrana ništa drugo do navika, 8) moje iskustvo sa gladovanjem nije veliko, ali kako je iskustvo, onda mi je dragoceno. :lol:

Ali pre toga, samo da kažem svoje mišljenje:pokušaji gladovanja bez pripreme su bezuspešni i kratkotrajni i liče mi na pokušaj dobrog trčanja - ali pored staze :| .Gladovanje treba da ima svoj cilj, a gubljenje kg mislim da uopšte nije cilj nego samo simptom. Što se mesečevih mena tiče, mislim da Maslov naglašava njihov značaj u svojoj knjizi, pa sam ih zbog toga pomenula. Gladovanje po Mesečevim menama se svodi na gladovanje 4 puta mesečno po 24h i otud njegove efekat.Međutim, da bi se postigli njegovi puni efekti, treba gladovati duže.

A sad moje iskustvo.Gladovala sam u više navrata po 24, 38h i 3 tri dana na vodi. A zatim prešla na uzimanje hrane 1 put dnevno. Već neko vreme sam na sirovoj hrani, tako da sam mislila da mi neće teško pasti. Međutim, najteže mi je palo kratkotrajno gladovanje, jer sam u vreme kada sam ranije jela imala neprijatan osećaj gladi.Drugi i treći dan gladovanja su mi bili mnogo lakši, a najlakše mi je bilo da jedem jednom dnevno. Onda mi gladovanje od nekoliko dana ne predstavlja teškoću. Sa ovom prakskom sam prekinula pre mesec dana totalno bez veze i sada bih želela da nastavim sa daljim čišćenjem organizma gladovanjem.

Ovaj pdf sam nazvala Gladovanje i čeličenje organizma, jer su 2 povezana pojma.Naime, kada se gladuje - već se čeliči organizam, ali čeličenje nije samo to.Ono podrazumeva i druge tehnike koje podstiču imune snage organizma, kao što je to npr. tuširanje hladnom vodom itd.

Dakle, tokom gladovanja, počela sam sa navikavanjem na hladnu vodu i mislim da je to jako dobra kombinacija. Prvo sam stopala držala u hladnoj vodi par minuta, a onda počela sa polivanjem i kasnije tuširanjem hladnom vodom. Kada sam koristila hladnu voda tokom gladovanja, nisam osećala glad.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Gladovanje i čeličenje organizma
PostPostano: pon okt 05, 2009 6:47 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Prvih 6 mjeseci ove godine sam se tusirao i kupao samo u hladnoj vodi. Sada se pocnem tusirati toplom vodom, pa zadnjih pola minute-minutu prebacim na hladnu. Stvori se navika i otpornost cijelog tijela. Nema onoga šoka kad koza osjeti nesto jako hladno. Stvar navike.

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 183 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz