Sada je: čet mar 28, 2024 5:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet feb 26, 2009 1:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
nat je napisao/la:
postoje i druga ziva bica kojima je Priroda dala ovakav ili slichan zadatak da negativna zrachenja absorbuju i pretvore u pozitivna
jedno od takvih divnih stvorenja je i divlji kesten :hug: :love3: :love5: :love3:
plodove divljeg kestena je dobro staviti ispod kreveta,pored monitora,kompa,televizora i svih slichnih aparata koje isijavaju negativno zrachenje :evil:
taj divni grumenchic zivota ce svo to sranje upiti i prostor oplemeniti
:love3: :love3: :love3:


E sad, tu ima jedan problem, pa bih molio da mi netko to proba razjasniti, a pitam u najboljoj namjeri.

Dakle, pitomi kesten je onaj koji se moze naci u sumi, a divlji kesten je onaj koji se moze naci u parkovima u gradovima. Inace je uobicajeno da su stvari u divljini divlje, a pitome u gradovima. Kad pricamo o kestenu, tu imamo tu zamjenu teza.

Isto tako, znam da divlji kesten (onaj u parkovima) ima ljekovitih svojstava, te se koristi cvijet, kora, a moze i plod za lijecenje, s time da je naravno problem naci zdrave divlje kestene, posto se nalaze u gradovima gdje je sve puno automobila, te su prilicno zagadeniji od pitomih, koji pak rastu u sumi. Naravno da i pitomi kesteni imaju svojih koristi, ali u medicinske svrhe se uglavnom koristi divlji kesten, koji je kod nas dostupan samo u parkovima, sto ih opet potencijalno izbacuje iz igre.

E sad, moja nedoumica je u tome sto mnogi ljudi nisu svjesni cinjenice da su kesteni tu obrnuti (pitomi u sumi, divlji u gradu). Dakle, o kojim to tocno kestenima pricate, onima u gradu, ili onima u sumi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 26, 2009 12:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Alan_SP je napisao/la:
nat je napisao/la:
postoje i druga ziva bica kojima je Priroda dala ovakav ili slichan zadatak da negativna zrachenja absorbuju i pretvore u pozitivna
jedno od takvih divnih stvorenja je i divlji kesten :hug: :love3: :love5: :love3:
plodove divljeg kestena je dobro staviti ispod kreveta,pored monitora,kompa,televizora i svih slichnih aparata koje isijavaju negativno zrachenje :evil:
taj divni grumenchic zivota ce svo to sranje upiti i prostor oplemeniti
:love3: :love3: :love3:


E sad, tu ima jedan problem, pa bih molio da mi netko to proba razjasniti, a pitam u najboljoj namjeri.

Dakle, pitomi kesten je onaj koji se moze naci u sumi, a divlji kesten je onaj koji se moze naci u parkovima u gradovima. Inace je uobicajeno da su stvari u divljini divlje, a pitome u gradovima. Kad pricamo o kestenu, tu imamo tu zamjenu teza.

Isto tako, znam da divlji kesten (onaj u parkovima) ima ljekovitih svojstava, te se koristi cvijet, kora, a moze i plod za lijecenje, s time da je naravno problem naci zdrave divlje kestene, posto se nalaze u gradovima gdje je sve puno automobila, te su prilicno zagadeniji od pitomih, koji pak rastu u sumi. Naravno da i pitomi kesteni imaju svojih koristi, ali u medicinske svrhe se uglavnom koristi divlji kesten, koji je kod nas dostupan samo u parkovima, sto ih opet potencijalno izbacuje iz igre.

E sad, moja nedoumica je u tome sto mnogi ljudi nisu svjesni cinjenice da su kesteni tu obrnuti (pitomi u sumi, divlji u gradu). Dakle, o kojim to tocno kestenima pricate, onima u gradu, ili onima u sumi?

Istina je da se divlji kesten u našim krajevima često koristi u hortikulturi, za uređivanje gradskih zelenih površina i parkova no divlji je kesten prisutan i u prirodi. Nelogično je da određena biljna vrsta raste samo po gradovima a ne i u svom prirodnom okruženju. Na Balkanu ima puno šuma divljeg kestena, npr. u Albaniji.
U našim krajevima ga možemo naći izvan manjih gradova, na rubovima šuma. Dublje u šumu ne ulazi jer nije autohtona vrsta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 26, 2009 11:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
MOONLIGHT je napisao/la:
Istina je da se divlji kesten u našim krajevima često koristi u hortikulturi, za uređivanje gradskih zelenih površina i parkova no divlji je kesten prisutan i u prirodi. Nelogično je da određena biljna vrsta raste samo po gradovima a ne i u svom prirodnom okruženju. Na Balkanu ima puno šuma divljeg kestena, npr. u Albaniji.
U našim krajevima ga možemo naći izvan manjih gradova, na rubovima šuma. Dublje u šumu ne ulazi jer nije autohtona vrsta.


Da, znam da je divlji kesten iz Indije i da je ovdje donesen, te da je moguce i da ga ima u nekim sumama (jos nisam naisao ni na jedan u prirodi), ali i dalje ostaje pitanje, o kom to tocno kestenu pricaju kao sredstvu za zastitu od negativnog zracenja. Ako netko zna, molim vas, da mi pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 11, 2009 12:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Alan_SP je napisao/la:
nat je napisao/la:
postoje i druga ziva bica kojima je Priroda dala ovakav ili slichan zadatak da negativna zrachenja absorbuju i pretvore u pozitivna
jedno od takvih divnih stvorenja je i divlji kesten :hug: :love3: :love5: :love3:
plodove divljeg kestena je dobro staviti ispod kreveta,pored monitora,kompa,televizora i svih slichnih aparata koje isijavaju negativno zrachenje :evil:
taj divni grumenchic zivota ce svo to sranje upiti i prostor oplemeniti
:love3: :love3: :love3:


E sad, tu ima jedan problem, pa bih molio da mi netko to proba razjasniti, a pitam u najboljoj namjeri.

Dakle, pitomi kesten je onaj koji se moze naci u sumi, a divlji kesten je onaj koji se moze naci u parkovima u gradovima. Inace je uobicajeno da su stvari u divljini divlje, a pitome u gradovima. Kad pricamo o kestenu, tu imamo tu zamjenu teza.

Isto tako, znam da divlji kesten (onaj u parkovima) ima ljekovitih svojstava, te se koristi cvijet, kora, a moze i plod za lijecenje, s time da je naravno problem naci zdrave divlje kestene, posto se nalaze u gradovima gdje je sve puno automobila, te su prilicno zagadeniji od pitomih, koji pak rastu u sumi. Naravno da i pitomi kesteni imaju svojih koristi, ali u medicinske svrhe se uglavnom koristi divlji kesten, koji je kod nas dostupan samo u parkovima, sto ih opet potencijalno izbacuje iz igre.

E sad, moja nedoumica je u tome sto mnogi ljudi nisu svjesni cinjenice da su kesteni tu obrnuti (pitomi u sumi, divlji u gradu). Dakle, o kojim to tocno kestenima pricate, onima u gradu, ili onima u sumi?

mozda slika pomogne u otklanjanju jezichkih nesporazuma usled konsezualne terminologije
slika
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 12, 2009 4:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
nat je napisao/la:
mozda slika pomogne u otklanjanju jezichkih nesporazuma usled konsezualne terminologije :love3:


Dobro, to je divlji kesten, onaj koji se nalazi u parkovima, ne pitomi, cije plodove jedemo. :) Sad mi je jasno. Budem ih ovu jesen nakupio nesto, pa da vidimo. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 20, 2009 5:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Zdravo
dobila sam na poklon Bioprotector,to je,koliko mogu vidjeti bakrena(sti) disk,upakiran u kartonski omot koji navodno štiti od svih vrsta loših zračenja i harmonizira biopolje.Djeluje u radijusu cca 7m,a dobije se i jedan manji,"džepni".Je li ga netko isprobao,djeluje li?Na siteu su prikazani neki certifikati s raznih instituta,Novi Sad,Ljubljana,Budimpešta,ali ono što meni ulijeva nepovjerenje su vrlo šture informacije o prizvođaču i samom proizvodu,a i osobni osjećaj da nešto ne štima.Cijena mu je nezanemariva,oko 100 eura,prijateljica je to kupila od navodnog bioenergetičara i baš ne bih voljela da je potegnuo za nos... :?:

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 20, 2009 7:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Klejbezabla je napisao/la:
Zdravo
dobila sam na poklon Bioprotector,to je,koliko mogu vidjeti bakrena(sti) disk,upakiran u kartonski omot koji navodno štiti od svih vrsta loših zračenja i harmonizira biopolje.Djeluje u radijusu cca 7m,a dobije se i jedan manji,"džepni".Je li ga netko isprobao,djeluje li?Na siteu su prikazani neki certifikati s raznih instituta,Novi Sad,Ljubljana,Budimpešta,ali ono što meni ulijeva nepovjerenje su vrlo šture informacije o prizvođaču i samom proizvodu,a i osobni osjećaj da nešto ne štima.Cijena mu je nezanemariva,oko 100 eura,prijateljica je to kupila od navodnog bioenergetičara i baš ne bih voljela da je potegnuo za nos... :?:


Ja ga imam, i to 2 komada. Svaki sam platio 400 kn. U dnevnoj i spavacoj sobi. Djeluje, otkad ga imam bolje spavam, ali i od tada sam i na zdravijoj hrani i promijenio sam dosta nacin zivota. Tako da nemogu reci da su sva poboljsanja od Bioprotectora. Ispod kreveta mi stoje jastuci napunjeni slamom jedan do drugoga, a slama je stari narodni stit od zracenja. Kako god, kombiniraj 2 nacina zastite od zracenja. Bioprotector je jedan od najeftinijih nacina zastite, sve ostale sto sam gledao (a bilo ih je dosta) su bili puno skuplji i imali su dosta kritika i zaljenja ljudi. Jedini proizvod na koji se nitko nije zalio je Bioprotector. Zato sam ga i uzeo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 21, 2009 2:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Hvala dzabaludine,svakako ću ga isprobati,već sam razriješila jedan dio moje sumnjičavosti - ovaj je plaćen duplo više nego tvoj,a valjda pričamo o istoj stvari - disk je u modrom kartonskom omotu na kojem piše "Zdravlje nije sve,ali sve je ništa bez zdravlja".

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 21, 2009 8:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Klejbezabla je napisao/la:
Hvala dzabaludine,svakako ću ga isprobati,već sam razriješila jedan dio moje sumnjičavosti - ovaj je plaćen duplo više nego tvoj,a valjda pričamo o istoj stvari - disk je u modrom kartonskom omotu na kojem piše "Zdravlje nije sve,ali sve je ništa bez zdravlja".


Slikacu sutra pa stavim sliku da vidis, ali to bi trebalo biti to


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 22, 2009 8:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Ovo lijevo ti je kutija koja ti u biti ne treba, nego desno ovaj komad bakra sto izgleda kao malo deblji CD u kosuljici. Ako ga vadis iz kosuljice, sigurne ce promijeniti boju i u dodiru sa zrakom ce korozirati, ali nece gubiti svojstva. Meni ovakav stoji ispod kreveta, a kutiju cuvam s uputstvima negdje u ormaru.

slika
Shot with DSC-W1 at 2009-03-22


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon mar 23, 2009 1:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
To je taj,hvala ti.I evo da izvjestim - stavila sam mali disk kraj kompa i od tada mi više ne trne ruka,što se do sada redovito događalo ako malo duže surfam.

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 29, 2009 11:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto mar 24, 2009 12:19 pm
Postovi: 49
nabavio sam nalepnice (5 komada) firme biophotone koje se lepe na donji deo kreveta i kako oni kazu stite od podzemnih voda
ostaje mi samo da im verujem

takodje sam dobio iz rusine "ГАММА-7.Н"
koji stiti od elektro zracenja
http://www.gamma-7.ru/untitled_3.htm

slika

sta mislite o ovom proizvodu ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 24, 2009 11:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 24, 2009 10:52 pm
Postovi: 2
Klejbezabla je napisao/la:
Zdravo
dobila sam na poklon Bioprotector,to je,koliko mogu vidjeti bakrena(sti) disk,upakiran u kartonski omot koji navodno štiti od svih vrsta loših zračenja i harmonizira biopolje.Djeluje u radijusu cca 7m,a dobije se i jedan manji,"džepni".Je li ga netko isprobao,djeluje li?Na siteu su prikazani neki certifikati s raznih instituta,Novi Sad,Ljubljana,Budimpešta,ali ono što meni ulijeva nepovjerenje su vrlo šture informacije o prizvođaču i samom proizvodu,a i osobni osjećaj da nešto ne štima.Cijena mu je nezanemariva,oko 100 eura,prijateljica je to kupila od navodnog bioenergetičara i baš ne bih voljela da je potegnuo za nos... :?:


Ja osobno imam Bioprotector u dvije sobe, i od tada nemam problema sa nesanicom. Inače imam jako lagan san i često sam se znao buditi više puta u toku noći, ničim izazvan. Doduše, nije mi problem ponovo zaspati, ali spavam isprekidano i treba mi više vremena da se naspavam. Otkad imam Bioprotector spavam sasvim dobro i nemam potrebu odspavati popodne. A i ne osjećam zamor nakon dugog rada pred kompjuterom. Nabavio sam i onaj osobni i onaj za mobitel. Stvarno nije skupo, pogotovo kad se usporedi sa ostalim vrstama zaštite koje se nude tu i tamo. Npr. oni magnetski prekrivači koštaju po par tisuća kuna. Pa odakle mi ti novci, mislim, onda neću umrijeti od zračenja nego od gladi. kakogod, čovjek je bio veoma ljubazan i sve mi je objasnio, poslao mi poštom, i sve OK. Za ovaj model koji je gore na slici sam platio 420kn, od toga 30kn poštarine - znači 390 kn. Baš me zanima je li ta tvoja prijateljica dobila račun za Bioprotector? Izgleda da joj ga je taj bioenergetičar naplatio još toliko. Ako ona zna ime tog bioenergetičara, može(š) mi javiti pa mogu uputiti mail zastupniku za Bioprotector u Hrvatskoj. Čovjek se doima ok i dosta smo razgovarali i izmijenili par mailova, tako da ga barem mogu upozoriti na tvoj slučaj i možda na tog bioenergetičara. Budi sigurna da je taj još i dobio popust na količinu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od zračenja i podzemnih voda
PostPostano: uto jun 30, 2009 10:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 10:20 am
Postovi: 121
Pozdrav,

ovo mi je prakticki prvi post na forumu... U zadnje vrijeme dosta slabo spavam, tj kad se probudim ujutro sam jos uvijek umoran i pospan... Malo sam citao po netu, ispada da to moze biti od tih podzemnih voda i zracenja...

Kazete da se ti bioprotectori isplate? Mislim, nije to ni pretjerano skupo u krajnoj liniji, ako ce stvarno funkcionirati...

Usput, koliko kosta onaj koji se stavi ispod kreveta? Ili je to ovaj na slici, za kojeg kazes da kosta 390 kn?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od zračenja i podzemnih voda
PostPostano: sri jul 01, 2009 8:58 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned maj 24, 2009 10:52 pm
Postovi: 2
Ja bih rekao da se isplati, uzevši u obzir koliko koštaju druge slične naprave. Meni Bioprotector koristi i preporučio bih ga svakom. Ovaj model o kojem je ranije bilo riječi je upravo taj za kuću, što može i pod krevet i taj košta 390kn. Njihova stranica je http://www.bioprotector.hr p'a pogledaj tamo, ima dosta teksta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od zračenja i podzemnih voda
PostPostano: uto jul 14, 2009 9:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
http://www.bioprotector.hr/ :-) Znaju kao terba zaradit na jednostavna i veoma ucinkovit nacin :-) Poserem se ja na sve to! :-) Da vi ljudi vidite kakvim sam ja tu sve zracenjima ižložen. Elektronike oko mene puno i previše, žica, nesimetrije, vrlo vjerojatno i podzemnih voda jer mi je zdrada napravljena na mestu di je nekad bila močvara.

I što se meni dešava? :-) Spavam ko bebica, nikakvih bolesti, osjecam se super. :-) K tome još sam prolio pola kile žive po sobi, koju sam valjda skupio svu ili dobru vecinu. Još sam ovde, dišem, meditiram, nema nikakvih to utjecaja.

Ali dait 300 kn za bakreni disk velicine CD-a e majke mi to je DEBILNO! Jer to ih u proizvodnji ne dođe ni 2 kn :-)

Over and out. Odo ja slagat svoj Farnsworth–Hirsch Fusor pa da svim zracenjima dodam i beta, x-ray, gamma i neutronsko.

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od zračenja i podzemnih voda
PostPostano: čet sep 24, 2009 1:20 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 19, 2009 12:55 am
Postovi: 6
Mi smo kupili onu vunenu navlaku za madrac. I moram priznati da bolje spavam. A i suprug je bio jako skeptičan ali sada je oduševljen


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od zračenja i podzemnih voda
PostPostano: čet sep 24, 2009 10:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
evo Vam besplatni Bioprotector pa probajte izmjeriti dali radi...Golden ratio antenna temeljena na Multi-Wave Oscilllatoru (MWO)

slika

edit: probali smo izmjeriti sa uredjajem kad je dosao lik prodavati madrac dali plod divljeg kestena stvarno stiti, no pokazalo se da ne :?

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od zračenja i podzemnih voda
PostPostano: čet sep 24, 2009 11:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto aug 12, 2008 4:08 am
Postovi: 124
Lokacija: Zagreb
Gordane, jedno pitanje (mada ih ima više, no ok).
Tu sliku što si postavio - što sad s njom?
Gledati, printati, izrezivati, lijepiti, vrtiti, mahati, kovati, lemiti .... kog vraga?
:?: #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zaštita od zračenja i podzemnih voda
PostPostano: pet sep 25, 2009 7:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
isprintati i zalijepiti na monitor, na stari CD, na dno HHG itd...dali djeluje je upitno ko i vecina ovdje napisanog :lol:

ovi uredjaji bi trebali spadati u orgonske uredjaje - pretvaraju u negativno u pozitivno

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz