Sada je: sub apr 27, 2024 10:19 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto feb 24, 2009 1:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
kin93 je napisao/la:
U tom slučaju ispada da je sve OK i svako se smeće od hrane, doslovno, može konzumirati dok se uzima MMS?! Osim što djeluje apsurdno, čini se i kao reklama za MMS :mrgreen: Na stranu što je tebi pomogao, to je upravo fantastično, ali mislim da nije riješenje u tome.
Ipak bih rekao da nam je industrija hrane uvelike prouzročila i bolesti i stresove. Pa onda i tvrdnja da je sve "u glavi" ipak drži vodu.


Prvo, da ja reklamiram MMS. Ali ne za novac, vec zato sto sam odusevljen njegovim djelovanjem. Nije svaka reklama motivirana iskljucivo zeljom za novcem, pohlepom i slicno. I da, ako procitas sto sam ja pisao (vise na forum.hr nego ovdje), postoji mnogo metoda koje imaju vise manje isto (nista nije bas 100% isto, ali je princip u osnovi jednak, tj. ubijanje patogena) djelovanje, a da ovdje spomenem samo DMSO, MSM (derivat DMSOa), koloidno srebro, zapper, ozon, vodikov peroksid, hiperbaricna komora...

Sto se tice Big Pharme (farmaceutska i prehrambena industrija koja namjerno ide zajedno i njihov najnoviji i najsmrtonosniji projekt Codex Alimentarius (zakon o hrani)), to stoji, mnogo bolesti i problema su uzrokovane patogenima.

No, s druge strane, vidim da mi ti zamjeras sto tvrdim da bi mogla jesti sto god hoce, pa i gluten ukljucen. Prvo, gluten je prirodan. Gluten je sasvim normalni sastojak zitarica (makar se slazem da su zitarice genetski modificirane da ga imaju vise nego sto su prirodno imale, ali i prirodne su imale gluten), te ako jedes zdravu i prirodnu hranu, dobit ces i gluten. A drugo, ne manje vazno, kad kazem da moze jesti gluten, ne kazem i da mora jesti gluten. Uopce nisam nametao neke prehrambene standarde (ni svoje, a ni tude), vec sam rekao da moze. A moci ne znaci i morati.

I jos jedna malo filozoska stvar, ako je netko alkoholicar, nije ozdravio kad vise ne popije niti kap alkohola. Po meni, izlijecen je kad moze popiti alkohol, ali moze i stati. Problem je u tome sto ljudi smatraju da je rjesenje kad nesto maknes iz zivota. Mislim da je pravo rjesenje kad ne moras nista maknuti, vec mozes zivjeti i s mnogim stvarima koje nisu zdrave, ali da ti ne naude ozbiljno (kao sto gluten ozbiljno skodi osobi koja ima celijakiju).

I sad, paradoks MMSa jeste upravo u tome sto omogucava da osobe zive i nezdravo (sto ne preporucam, uopce ne ulazim u osobne odluke sto i kako), ali da su i dalje zdrave. Znam da to mnoge smeta (cak s filozofske tocke gledista koja trazi pravu i korjenitu promjenu da bi osoba ozdravila, da bi zasluzila zdravlje je i pogresna, ali eto, MMS moze i tako djelovati), ali je stvar takva. Ne ulazeci u rasprave sto je zdrava prehrana, ne savjetujuci nikome kako da zivi i ne namecuci svoje stavove, ja sam samo iznio mogucnost da bi osoba koristeci MMS mogla jesti i zivjeti relativno nezdravo, a biti zdrava. Naravno, puno je zdravije jesti i zivjeti zdravo, svakako bi pridonijelo mogucem zivotnom vijeku. No, ja nisam rekao (da se opet ponovim) da ona ista mora jesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 24, 2009 10:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 18, 2009 1:16 pm
Postovi: 114
Lokacija: uz more
Alan_SP je napisao/la:
..No, s druge strane, vidim da mi ti zamjeras sto tvrdim da bi mogla jesti sto god hoce, pa i gluten ukljucen. Prvo, gluten je prirodan. Gluten je sasvim normalni sastojak zitarica (makar se slazem da su zitarice genetski modificirane da ga imaju vise nego sto su prirodno imale, ali i prirodne su imale gluten), te ako jedes zdravu i prirodnu hranu, dobit ces i gluten. A drugo, ne manje vazno, kad kazem da moze jesti gluten, ne kazem i da mora jesti gluten. Uopce nisam nametao neke prehrambene standarde (ni svoje, a ni tude), vec sam rekao da moze. A moci ne znaci i morati....


Ma zaboga miloga majstore, ništa ja tebi ne zamjeram. Pričamo :roll: ...

Osoba s celijakijom sasvim sigurno ne treba jesti ništa s primjesama glutena. čak niti u tragovima. Tu nikakav MMS neće pomoći. Pa čak i kad bi mogao, smatram da je suludo živjeti na takav način - svakodnevno miksajući nekakvu kemiju kako bi se ubijali patogeni izazvani unosom nezdravih sastojaka - koliko god oni bili prirodni ili "prirodno" uzgojeni i modificirani. Opet tvrdim da je apsurdno tako postavljati stvari. I to još zbog jedne činjenice - a to su krvne grupe i porijeklo njihovog nastajanja. Savjetujem svakome koga zanima proučiti malo literaturu a vjerujem da si ti bar malo upućen i u taj dio, s obzirom da si uz svoju nevolju saznao mnogo o medicini. Za početak dobra će biti i knjiga "Prehrana u skladu s krvnom grupom" Anite Hessman-Kosaris.
I onda samo za primjer da osoba s krvnom grupom "0" ne bi trebala (iako malo tko za to mari u današnjem svijetu) jesti žitarice ili bar tek samo neke i to prvenstveno bez glutena!
Pa kad bi se toga npr. držali kome bi uopće trebalo neko drugo kemijanje.

Opet - apsolutno je fantastično kako si sebi pomogao tim preparatom. Ali to nikako ne može i ne treba biti sastavni dio svakodnevne prehrane i načina života, za svakoga. Pa još i za svakog, sada, zdravog, koji btw. je uvjeren kako sve može i ništa mu neće biti ako se preždere i opije do besvesti. Aleluja, svatko je krojač svog života, na kraju krajeva.

Moj stav je da nam je bolestan način života nametnut i ljudi su ga kroz stoljeća prihvaćali - zdravo za gotovo. Sad smo tu gdje jesmo, bolestima nikad kraja i sve ih je više - nedefiniranih, nepoznatih uzroka, "liječimo" se bez dijagnoza,... i sve uzalud. A hrana? Hrana je industrijska, od onog tretiranog i modificiranog sjemena do kutije pahuljica ili bočice "prirodnog" soka!

No stress :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 25, 2009 3:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 31, 2009 2:29 am
Postovi: 174
kin93 je napisao/la:
Ma zaboga miloga majstore, ništa ja tebi ne zamjeram. Pričamo :roll: ...

Osoba s celijakijom sasvim sigurno ne treba jesti ništa s primjesama
glutena. čak niti u tragovima. Tu nikakav MMS neće pomoći.

a to su krvne grupe i porijeklo njihovog nastajanja. Savjetujem svakome koga zanima proučiti malo literaturu a vjerujem da si ti bar malo upućen i u taj dio, s obzirom da si uz svoju nevolju saznao mnogo o medicini. Za početak dobra će biti i knjiga "Prehrana u skladu s krvnom grupom" Anite Hessman-Kosaris.

Aleluja, svatko je krojač svog života, na kraju krajeva.

Moj stav je da nam je bolestan način života nametnut i ljudi su ga kroz stoljeća prihvaćali - zdravo za gotovo. Sad smo tu gdje jesmo, bolestima nikad kraja i sve ih je više - nedefiniranih, nepoznatih uzroka, "liječimo" se bez dijagnoza,... i sve uzalud. A hrana? Hrana je industrijska, od onog tretiranog i modificiranog sjemena do kutije pahuljica ili bočice "prirodnog" soka!


Sorry, eto, malo sam bio defanzivan.

Sto se tice MMSa, mene je osobno najvise sokirao podatak da nakon ciscenja MMSom i dijabeticar moze slobodno jesti rafinirani secer, ustvari, sto god hoce. Nema nikakve dijete, osim one koju sam odluci drzati. Sad, posto ja nemam dijabetes, ne mogu ruku u vatru za tu tvrdnju, ali eto.

Ako je to tocno, mogla bi i osoba oboljela od celijakije uzimati i gluten. Naravno, nakon ciscenja, prvo male doze (nemam celijakiju, ne mogu iz prve ruke).

Sto se tice krvnih grupa, cuo jesam, ali me nije impresioniralo. Ustvari, cuo sam da je to u Japanu ludnica, krik da ljudi po krvnim grupama dobijaju i gube posao, nalaze partnera i slicno. Ustvari, sto se tice partnera, to ima donekle veze u ekstremnim slucajevima, to stoji, ali ono sto je meni bitno, mislim da krvna grupa ne igra toliku ulogu. Naravno, dopustam da sam u krivu. I da, ja sam 0neg.

Sasvim stoji da je hrana losa, da je danas to veliki problem, pogotovo sto i kad se trudi proizvesti zdravu hranu, nemamo niti dovoljno dobrog tla. Ja priznajem da moja prehrana nije dobra, ali nije ni lako krenuti na zdravu hranu, pogotovo sto za to i nemas uvjete, tj. nikako ne mozes jesti potpuno zdravo. Mozes samo teziti sto zdravijoj hrani, ali u danasnjem svijetu, samo po zabitima (a i tamo dopire bar malo globalno zagadenje). I da, kad cemo tako gledati, ribu bi potpuno trebalo izbaciti iz jelovnika, sva mora su toliko zagadena (ne samo sjeverno), da masne kiseline iz ribe predstavljaju otrov. Ispada je da ipak zdravije jesti bijelu ribu (koja je inace nezdravija, tj. nema esencijalnih masti).

Gadan je svijet, mi ga jesmo zagadili, a sad se i mnogo toga namjerno radi. Da podsjetim opet, Codex Alimentarius je smrt za milijarde ljudi.

I samo kao jedna zgodna stvar, za ljude koji si koliko toliko zele popraviti kvalitetu prehrane, svakako uzimati shilajit, ili mumio na ruskom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 25, 2009 4:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet feb 17, 2006 9:02 am
Postovi: 208
Lokacija: Rijeka
sto se tice Codex Alimentarius
mozda je vec link objavljen na forumu
pa kako je ponavljanje majka znanja
za one koji nisu vidjeli 6 epizoda
Ubojice covjecanstva - Sto je Codex Alimentarius? 1/6 - 6/6
http://www.youtube.com/watch?v=JwWxHL5pbik&hl=hr
svakako da nije lose pogledati i ostalo od autora CowboyBebop2012


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri feb 25, 2009 5:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
morcic je napisao/la:
sto se tice Codex Alimentarius
mozda je vec link objavljen na forumu
pa kako je ponavljanje majka znanja
za one koji nisu vidjeli 6 epizoda
Ubojice covjecanstva - Sto je Codex Alimentarius? 1/6 - 6/6
http://www.youtube.com/watch?v=JwWxHL5pbik&hl=hr
svakako da nije lose pogledati i ostalo od autora CowboyBebop2012

jeste,postoji i tema o C.A. negde na podforumu Linkovi
evo,radi s'r'ch :D :
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... imentarius
a tamo je i link do celog filma na guglu:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 2495233634
POzdrav
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 99 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz