Sada je: ned jun 16, 2024 7:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kijanje, štucanje i zevanje
PostPostano: pon feb 18, 2008 10:55 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Na nix-ov predlog nova tema:

Citat:
možda ću zvučati glupo nekima jer ću predložit otvaranje teme/a o štucanju, kihanju i zijevanju. za te tri ''stvari'' postoje znanstvena objašnjenja , zašto se događaju , kako, uglavnom što se događa s tijelom. mene zanima ono u ''pozadini'' što se događa kad kihamo , štucamo i zijevamo, nije mi razjašnjeno , a čini mi se da razjašnjenje, alternativno , postoji . hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 18, 2008 11:22 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Legenda o Superhiku nam govori da opijenost može dovesti do štucanja :)

Šala mala, zanimljiv mi je i lijep a ponekad i ekstatični osjećaj pri kihanju.
Odakle to tako prija?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 18, 2008 11:40 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Kihanje je reakcija našeg organizma da IZBACI iz sebe neke tvari koje mu nisu potrebne ili su štetne. U tu rubriku se može ubrojiti i: povraćanje, šmrcanje, kašljanje, mokrenje, stoličanje ( sranje po domaći ), prdež, plakanje, znojenje... neznam ima li još nešto... dakle, više-manje se naš organizam oslobađa nekih viškova tvari ili štetnih tvari.

Štucanje je refleksni podražaj, a uzroci vjerojatno mogu biti razni ( generalni ), a možda i ovisi od osobe do osobe kad se može pojaviti.

Uglavnom, zanimljivo da za vrijeme kihanja svi zažmire.



:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 18, 2008 11:51 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Jack987 je napisao/la:
Uglavnom, zanimljivo da za vrijeme kihanja svi zažmire.
:shock: Valjda refleksno da im oči ne izlete van.

A eto mogu dodati i česanje na tvoj popis (ono kad nešto svrbi), to je valjda poticaj da se sa kože skine nešto ili potakne oslobađanje nečeg kroz kožu, tako da je se raskrvari ili makar iziritira...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 1:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
kihanje je poveznao sa svijetlošću. pogledatjte u sunce i gotovo sigurno ćete kihnuti.
Za zijevanje sam neđe čuo da je povezano sa mijenjanjem frekvencije našeg tijela, ne znam koliko je to točno, ali čini se interesantno.
kada osoba štuca , u narodu kažu da je netko spominje.to je smiješno, naravno :D

kada zijevam osjetim da taj podražaj dolazi iz dubine mojeg bića i da utjeće na cijelo biće , ne samo fizički.
za kihanje isto, neka čudna i u isto vrijeme ugodna frekvencija prođe kroz moje tijelo.
štucanje također, osjećam da dolazi iz moje dubine.
rekao bih da je svo troje povezano s disanjem , a znamo koliku važnost disanje ima na bića , na život uopće. nešto mi govori da te ''fizičke smetnje'' znače mnogo više nego što smo mi svijesni da znače.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 1:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Citat:
kihanje je poveznao sa svijetlošću. pogledatjte u sunce i gotovo sigurno ćete kihnuti.

mozda prvih stotinjak puta,ko zna, mozda svetlost putujuci zagolica neka mesta u glavi
posle 245765354789867432356774434657 gledanja u sunce nema vishe kijanja,
pogledaj i gotovo sigurno necesh kihnuti,provereno :mrgreen:
Citat:
Za zijevanje sam neđe čuo da je povezano sa mijenjanjem frekvencije našeg tijela, ne znam koliko je to točno, ali čini se interesantno.

svaki pokret,aktivnost,proces,pa i statichni polozaj tela(bodi lengvidz je veoma ozbiljna stvar koja nudi mnogo informacija o unutrashnjem stanju posmatranog subjekta) utiche na frekvenciju tela,nije valjda da si tako brzo zaboravio koliko si bio aktivan u temi o Tenzegritetu-magijskim pokretima
sve te vezbe kao tenzegritet,tibetanci,tai-chi i postoje upravo zbog toga,promene frekvencije :)
Citat:
za kihanje isto, neka čudna i u isto vrijeme ugodna frekvencija prođe kroz moje tijelo.

da,gledano po shirini spektra na shta se sve u telu odrazava kijanje i orgazam su na vrhu liste,efekat se prelije po celom telu :mrgreen:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz