Sada je: ned apr 28, 2024 8:34 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Marihuana , legalizacija?
Protiv sam legalizacije marihuane 9%  9%  [ 14 ]
Ako su cigarete legalne, neka bude i marihuana 91%  91%  [ 150 ]
Ukupno glasova : 164
Autor/ica Poruka
 Naslov: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: pet dec 14, 2007 1:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Otvaram post za ljubitelje marihuane čiji sam veliki uživaoc već godinama.

Napokon sam prevladao strahove okoline, i pritiska sistema o toj zabranjenoj supstanci. Kada pogledam iza sebe, uz sve te godine pušenja trave danas se vidim daleko kompletnijom osobom nego ostali sa kojima sam odrasao. Ne boljom, svijesnijom, ljudi jednostavno ne vide mnoge bitne stvari.

Pušio sam cigarete, prestao, smatram ih mnogo štetnijima za ljude nego marihuanu. Jedini sam iz generacije i ekipe koji je počeo i prestao pušiti cigarete.

Marihuana ima mnogo upotreba i u medicinske svrhe. No ja te svrhe ne znam, i ne znam gdje nam trava pomaže u medicini. Znam da smo je do prije 150 godina koristili u tolikim količinama da i moji bake i djedovi pamte da su ju njihovi roditelji sadili i uzgajali. Nije to ista marihuana kakvu pušimo, no vrlo su zapravo slične, one koje su se uzgajale, bile su ajmo reć nekvalitetnije za pušenje.

Čitao sam tekstove kako su od najkorisnije biljke na svijetu napravili simbol zastrašivanja mladih, kako su je kriminalizirali, sve zbog profita.

Ali meni je super drago da mogu doći na jedan ovakav otvoreni forum gdje je mnogo ljudi koji će shvatiti kako su odluke o pušenju na meni samom, te kako zapravo možda niti sami ne znaju dovoljno o temi iz prve ruke da bi osudili takvu naviku. Super mi je ovako kad zapalim, i ovo pišem na forumu jer osječam da ovdje ima više ljudi koji će drugačije reagirati nego da pomisle i osude odmah drogeraš ili slično.

Uživam u sobi, razmišljam o 2-3 voladerosa pripijena na leđa, kad ću ih početi osječati, da me ojačaju novim iskustvom, ima ih ili nema nebitno je, jer nekako sa zadovoljstvom očekujem sva ta iskustva kakva god ona trebaju biti. Svaki sunčani dan mi je ugoda, svaka zraka kroz roletu u sobi, kiša kada pada, ili vjetar kada puše, uživam u tim energijama.

Marihuana nas ne zatupljuje, ne zaglupljuje. Sve su to laži i dezinformacije, i to da one vode prema težim drogama. Sve je to od čovjeka do čovjeka, no ono što sam ja primjetio, društvo koje uživa (samo) marihuanu nikada ne pravi incidente, dok alkohola ima posvuda a ljudi se na njemu hoće rukama podavit.

Mene nije sram toga što pušim travu, i skrivam se od zakona i sistema. Sistem je ionako trul i ne vjerujem mu niti cent, iako su ljudi dobri, jesu, pojedinci, no psihopati na vrhovnim pozicijama ćine nam ovaj planet nemogućim.

Hvala znanju što se više ne osječam izgubljeno ovdje. Znanje nam govori kako ovo jednostavno nije svijet kakvim bi ga ljudi željeli živjeti, tako da se zapravo moramo izboriti da ljudi shvate kako niti oni ne moraju pripadati tom sistemu. Mi smo neprijatelji sistema, a sistem su ljudi koji su nam braća.

Ima li među ovim korisnicima foruma još istomišljenika, uživatelja marihuane, možda sa nekim korisnim il negativnim iskustvima? :)

Nema da nešto raste u prirodi ili nam priroda sama daje, da nam je zabranjeno, razumijete li taj zakon?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 2:10 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ja bih to sve povezao s raznim "zabranjenim" supstancama koje su šamani uzimali i povezali materijalne i eteričke svjetove kod tih "vizija". Recimo, ima i gljiva koje se koriste u te svrhe.

I zanimljiv pristup... priroda nam daje sve što nam treba... samo treba ZNATI.

Mislim da je ovo jako dobro opisano u knjizi Narby - Kozmicka zmija, koju imamo u downloadu... gdje narod koji živi u prirodi - odavno sve to normalno koristi kod lječenja, povezivanja s eteričkim svjetovima, i PRAKTIČNO živi u prefektnom balansu sa prirodom.

Što se tiče upotrebe tih raznih supstanci, uključujući i "travu", mislim da je bitan UZROK uzimanja, a ne da li uzimati ili ne, da li je legalno, moralno, itd.

Dakle, ako netko isfurava "spiku" i to sve koristi jer je "moderno" i "cool" - NE, jer je to promašena upotreba, potpomaže se zarađivanju svjetskog poretka koji i sam to dila i kontrolira ( iako se to direktno ne vidi ), a šteti tom "korisniku" jer zapravo ne razumije bit.

Ali ako se upotrebljava kao sredstvo za istinskim povezivanjem dva različita svijeta, u svrhu istraživanja, dobivanja informacija, razumijevanja svjetova i širenju spoznaja - zašto ne? I naravno, odluka je osobne prirode.

Usporedbe radi... nije zabranjeno pušiti "obične" cigarete, dakle one rafinirane, industrijski obrađene, pune dodataka koji jako štete organizmu. Prirodni duhan je lijek i mnoge drevne kulture su to znale i koristile ga u različite svrhe. ALI industrijsko obrađeni duhan ima supstance koje su toksične i radioaktivne kod izgaranja. Prosječan pušač proizvede time toliko radioaktivnosti u godinu dana koliko se primi 250 doza zračenja kad se ide na rendgensko snimanje.

Pa sad si vi zamislite... #-o

Osobno ne konzumiram ništa od navedenog, možda mi i ne treba, ali zašto ne ako to netko koristi?!? Živio Amsterdam!!!

slika

Heh, tražim po netu sliku marice koju bi ovdje ubacio, a izbaci mi neku stranicu gdje opisuju njena medicinska svojstva... iako ne razumijem baš puno ovaj jezik... #-o
http://www.aeii.org/articulo/marih.htm

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 2:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Oj i pozdrav i to :)

Travica je dobra biljchica. :)
Eto moram reci da kroz godine je bilo različitih izvora. I svi su oni bili različiti. Uglavnom u mojim krajevima kruži neko smeće, pa ne konzumiram.

Well ... ne volim pušiti. Nekako mi to ne odgovara, nije neki gušt. Ne odgovara mi način konzumacije. Ali moram reći opet ono prvo... obično po gradu kruži smeće razrijeđeno sa koje čime .. pa čak i origanom... leik WTF!? Recimo kolači su daleko prihvatljiviji oblik :) , čaj recimo nije loš....

Davati pare za nešto što je od prirode nema smisla. Zar ne?

Drugim riječima... grow your own! :) Nažalost situacija je takva da u stanu nemam mogućnosti, a vani su uvjeti nekako nepovoljni.. .zbog zlobnih očiju drugih. Nije da su svi ti ljudi ispunjeni time da te sjebu, nego su puni neznanja!

Eto, ja sa svojim ukućanima teško da mogu ostvarit neku komunikaciju na tom polju. Još se uvijek to smatra nekom tabu temom. Nešto o čemu se nesme da priča, što me zbunjuje. Meni je jasno da oni nemaju znanje, ali ne mogu shvatit zašto ga ne žele?

Uglavnom-.. dragu mi majčicu sam počeo da usmjeravam prema tim vodama i sad mogu da i pričam o tome. Nakon mnogih sati iznošenja informacija. :) Eto... informirao sam je. Pa sad na to ne gleda kao neko zlo, i počinje shvaćati razlike između "droga".

Mislim da baka u svojem arsenalu lijekova ima mnogo gore stvari nego što je THC ili LSD , mescaline, psilocybin.

Primijetih da je postoji tendencija da se svime predoziramo. Bilo to droge ili hrana ili nešto treće. Ne umjereni smo! Samo žderemo i srčemo ...dok se ne srušimo! ... jebi ga... Nemamo osnovnog poštivanja prema onomu što možemo dobiti iz prirode. Sve zlorabimo... nažalost.

Što se zakonske regulative tiče... nema tu ništa za reći. Znamo zašto je takva! ...Ne daj bože da netko doživi išta više od ove realnosti... Jer ipak "moramo" živjeti u strahu, bijedi, ne izvjsnosti, neznanju, očaju... itd.
Sistem to želi, voli, treba se hranit...

A za konzumaciju dolaze u obzir manje više sve ostale substance sa nekim šamanskim značenjem :)

Ayahuasca, m4g1( mU5|-|r00mZ, amanita muscaria... for example

Prijelaz svijesti na višu razinu je prihvatljiv, makar kemijski induciran.
Uzmimo u obzir da Ayahuasca sadrži spoj DMT koji nastaje u malim količinama u našem tijelu pri normalnom metabolizmu. Nastaje pomoći enzima tryptamine-N-methyltransferase.

Postoji mogućnost da disanjem i meditacijom, potićemo stvaranje većih količina tog spoja, pa time dolazi i do promjene svijsti. :-)

To bi bilo jedno od mogućih objašnjenja...
http://en.wikipedia.org/wiki/Tryptamine

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 3:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Gocat, potpuno si u pravu, mi jesmo neprijatelji
sistema (čitaj Matrixa ). A što se tiče marihuane,
sasvim se slažem sa Jackom 987.
Topli pozdrav, Semjase.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 10:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Ima nesto cudno u svezi marihuane....

Name cigarete su stetne ali legalne....
Alkohol je stetan ali legalan...
Kockanje je stetno ali legalno...
Antidepresivi i vecina psiho-ljekova su stetni ali legalni...
Metadon kao legalni supstitut za drogu isto stvara ovisnost...
Sve gore zajedno je puno stetnije nego jedan joint marihuane ali...

Da se razumijemo ja sam u biti protiv konzumacije droga ali...

Ako drzava moze traziti od osobe da s 18 godina ode u rat i pogine za tu drzavu zasto isti ne bi mogao zapaliti povremeno joint?
Zasto drzava nema povjerenja u punoljetnu osobu da ce njegova konzumacija marihuane biti u okviru socijalne potrosnje jadnako kako vjeruje da ce 18-togodisnjak nakon jedne pive nece postati alkoholicar na zestokom picu ? ili da nakon jedne runde u kockarnici da nece prokockati svu imovinu....

Tu ima puno pitanja na koja nema logicnog odgovora....

Povlacim paralelu s duhanom, naime indijanci nisu imali nikotinsku ovisnot jer se duhan konzumirao samo u posebnim prilikama a ne svakodnevno cigaretu za cigaretom kako je to industrija "uvalila" sadasnjim potrosacima. Umjerenost u svemu je bit....
Ogranicenje upotrebe prema maloljetnicima je opravdana ali kasnije ???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 5:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 13, 2006 8:37 pm
Postovi: 147
metuzalem je napisao/la:
...
Zasto drzava nema povjerenja u punoljetnu osobu da ce njegova konzumacija marihuane biti u okviru socijalne potrosnje jadnako kako vjeruje da ce 18-togodisnjak nakon jedne pive nece postati alkoholicar na zestokom picu ? ili da nakon jedne runde u kockarnici da nece prokockati svu imovinu....
...


Pa zato sto joj je to jedan od najvecih profita.
Ovde gde sam svako pusi marihuanu i svako malo okriju kakav rasadnik po kucama. Ali jako su strogi i kazne su velike.
Sta mislite zasto CIA trosi tolike novce na elimisanje mafije - pa da eliminise konkurenciju.

Inace sto se pusenja marihuane tice, nemam nista protiv dok god se time ne ugrozavaju zivoti drugih na bilo koji nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 6:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
blue_jay je napisao/la:
Inace sto se pusenja marihuane tice, nemam nista protiv dok god se time ne ugrozavaju zivoti drugih na bilo koji nacin.


Tu se mnogo slažem, naše navike ne smiju biti na štetu drugih.

No što sa cigaretama? Pa bircevi gdje zalazim vikendom se toliko prepune dimom, da se osječam kao da cijelo vrijeme držim cigaretu u ruci. Pušenje za stolo, za šankom, u svakoj prilici, u najužem krugu ljudi, cigareta i dim su potpuno neizbježni.

Kome bi ja sad trebao tužiti za sustavno, dopušteno uništavanje mojeg zdravlja, i ne samo mojeg nego kolektivno svi pate od istih problema. Jesu li rađena neka novija istraživanja o pasivnom pušenju?

Sve bi ih tužio, ma ne predsjednika, samog kralja ove planete, ma cijelog boga na zemlji, koga da tužim?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 6:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
blue_jay je napisao/la:
Inace sto se pusenja marihuane tice, nemam nista protiv dok god se time ne ugrozavaju zivoti drugih na bilo koji nacin.


Tu se mnogo slažem, naše navike ne smiju biti na štetu drugih.

No što sa cigaretama? Pa bircevi gdje zalazim vikendom se toliko prepune dimom, da se osječam kao da cijelo vrijeme držim cigaretu u ruci. Pušenje za stolo, za šankom, u svakoj prilici, u najužem krugu ljudi, cigareta i dim su potpuno neizbježni.

Kome bi ja sad trebao tužiti za sustavno, dopušteno uništavanje mojeg zdravlja, i ne samo mojeg nego kolektivno svi pate od istih problema. Jesu li rađena neka novija istraživanja o pasivnom pušenju?

Sve bi ih tužio, ma ne predsjednika, samog kralja ove planete, ma cijelog boga na zemlji, sve


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 6:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Evo jednog odličnog weba o marihuani :

http://www.vutra.org/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: maca
PostPostano: pet dec 14, 2007 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 24, 2007 3:28 pm
Postovi: 31
slika

:hello2:

_________________
dont ju dear distrb sajln bob


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 17, 2007 12:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Od svih 300 000 vrsta biljaka na zemlji, nijedan drugi biljni izvor se ne može usporediti sa nutricijskim vrijednostima kanabisova sjemena. To je jedina biljka na zemlji koja opskrbljuje sa izvorom broj jedan. Osim toga, ima savršen balans esencijalnih amino kiselina i ulja sve u jednoj biljci i obliku koji je najjprirodniji za probavu.


Jel može netko pobliže objasniti što su to nutricijske vrijednosti?

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 10, 2008 9:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Nisam znao za ovu temu. Slučajno naletih na nju. Na jednom drugom podforumu pročitao sam zanimljivo razmišljanje jednog Dalmoša o opijatima. Ne sjećam se teme niti podforuma ali poanta njegovog posta mi je dugo ostala u mislima. Pitanje je zapravo jednostavno.

Zbog čega je trava zabranjena?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 19, 2008 7:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
MIND EXPANDING DRUGS

Pod mind-expanding droge ubrajam: mescaline, psilocybin, THC, LSD, DMT...Ima ih još sigurno ali ovo su najpoznatije.
M.E. droge kako sam naziv kaže "proširuju um".Takav su naziv dobile zbog svog psihičkog efekta; povišenja svijesti, povečane kreativnosti i drugačijeg shvačanja stvarnosti kod konzumenata.Ovaj psihički učinak je lako primjetiv kod svih poznatijih ljudi koji zagovaraju korištenje tih supstanca.Eto ja sam to primjetio još dok nisam ni znao za takav učinak...Neki od poznatijih ljudi na kojima se vidi taj efekt su Bob Marley, Serj Tankian(frontman SOAD-a), Charles Manson, Albert Hoffman(kemičar- sintetiziro LSD), Joe Rogan(amer. glumac/komičar)...ovaj zadnji je najbolji primjer promjene cjele osobe nakon uzimanja M.E. droge.Dobar primjer su indijanci i ostali narodi amerika, njihova nevjerojatna mudrost...Oni su koristili te droge u duhovnim ritualima(šamani).Našo sam dosta o psihodeličnom iskustvu ovdje Psihodelično iskustvo pa kome se da čitat ...

DMT - Dimetiltriptamin

Prirodno se javlja u ljudskom tjelu kao neurotransmiter, u vrlo malim količinama.Ima ga svugdje u prirodi, određenim biljkama i životinjama.Osobno, DMT mi je najzanimljivija od tih droga.Neću opisivat ucinak DMT - a - što jer možete sve saznat sa interneta (daču vam par linkova), što jer neznam ni sam dovoljno(trenutačno proučavam :mrgreen: ).

Linkovi:

DMT

Pečurke,DMT,...itd

Youtube - DMT iskustvo

Youtube - Joe Rogan o DMT-u

Dio transkripta od ovog zadnjeg videa:

"Everybody in their life, if you live, you know, and you haven't had a heavy psychedelic experience, and you haven't gone in an isolation tank, you've missed out.

You've missed out on a huge chunk of what life really is.

Life is a massive fucking mystery, and there's only a few different ways to really crack below the surface of that mystery, and the best way is psychedelics, and the heavier the psychedelic the better, and guess what, no one's dieing from psychedelics.

All our thoughts on psychedelics are all based on bullshit propaganda that we heard about people you know, going crazy, or losing their mind's eye.

You're not gonna go crazy, you're gonna go fuckin' sane, alright, all that stuff is gonna remove your ego, and it’s gonna explain to you what the world is really all about."


E da...obratite pozornost na njegovo mišljenje o svijetu."Bacteria Theory" kako to zovu u videu.Činjenica da je nakon DMTa počeo razmišljat na takav način dovoljno opisuje Mind-expanding učinak DMT-a.Nema veze dal je točno što kaže.Potpuno se promjenio(i sam je to rekao)
hehe, da je čuo ovu snimku prije nego je uzo DMT mislio bi da je taj Joe Rogan sa snimke totalno lud :mrgreen:

idem malo kopat po netu o DMT-u

PEACE :wink:

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 21, 2008 12:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
sad sam se sjetio kad sam vidio topic o Near death exps-ima.
Navodno mozak izbaci velike kolicnine DMT-a u krvotok prilikom smrti pa tako i prilikom NDE-a.
na ovom Erowidu ima fakat zanimljivih stvari o DMTu...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 21, 2008 12:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 31, 2006 1:38 am
Postovi: 506
Lokacija: -edge of reality-
Onda da preporučim jednu knjigu
DMT: The Spirit Molecule ( Rick Strassman)

Malo prekopaj po wiki i pogledaj molekule serotonina, psilocybina, psilocina, i DMT-a
Postoje jako male razlike između njih.
Uglavnom psilocybin/psilocin je oralno aktivni DMT.

Jako zanimljiva stvar za promatranje.

Ovo bi što se tice halucinogena trablo prebacit u neku temu koja se toga dodiruje.. so ..adminz.. do your magic!

_________________
-A mind without purpose will wander in dark places.-
-A small mind is easily filled with faith.-
-An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.-


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 21, 2008 9:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
ima još jedan dobar sajt. zapravo je komercijalan, no svejedno je dobar.
www.kanabis.org (kozmetika i prehrana od kanabisa)

ja smatram da psihodelici nisu slobodan izbor u stvaranju svjetonazora proizvedenim u proširenim i/ili višim stanjima svijesti,
već OBAVEZNI (da ne kažem MUST READ), posebno kad je riječ o DMT-u.

možda će neko mislit da se zezam ali promislite o ovome
da neznamo čitati i pisati jeli bi gljive.i bili bi puno puno , neusporedivo pametniji.
zapravo ovo zvuči bezveze iz perspektive šamana s kojim je narby pričao.

kako je samo bio razočaran kad se Narby vratio nakon (mislim) 9 godina i rekao mu da je shvatio sve ono o čemu je pričao dok su pili ayahuascu
a on ga pogleda i veli 'trebalo ti je 9 godina da to sve shvatiš'

čini se da je dekonstrukcija/rekonstrukcija zapadnjačkog uma malo žešći posao


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet feb 21, 2008 10:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
ako nekoga zanima više o ayahuasci neka pogleda film
BLUEBERRY
pogledajte do kraja i nemojte se izbezumiti na vestern kontekst
interesantno je kako se DMT iskustvo savršeno može shvatiti takvom kontekstu.
kao mali sam volio vesterne, sve dok nisam postao veliki i saznao kako zapravo stvari stoje. tko su loši a tko dobri.

ja sam film pogledao tri puta i svaki put sam nešto novo povezao.mogao bih opet pogledati


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet feb 22, 2008 1:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
probuđeni je napisao/la:
dok su pili ayahuascu


za one koji eventualno citaju ovo i pitaju se sto je sad to ayahuasca...

Čaj,kojeg su šamani koristili - bogat DMTom.
Pošto se DMT razgraduje u zelucu enzimima (tvari koje ubrzavaju razgradnju u zelucu i ostatku probavnog sustava)i to MAOima (Monoamine oxidase na eng,) caj nebi djelovo kad bi samo uzeli biljku bogatu DMTom (ima više takvih) i napravli caj.Za oralno uzimanje DMTa potrebno je uzeti MAOI-je(Monoamine oxidase inhibitore)- oni poništavaju efekt MAO-ija,neznam dal ga razgraduju or what uglavnom DMT prode kroz probavni sustav nerazgraden - upije se u krv i djeluje.*
Postoje biljke koje sadrze MAO-e...
Ayahuasca je caj od tih biljka i biljaka bogatih DMTom.Misterij je kako su indijanci otkrili da baš te biljke moraju kombinirat?!?!?! :?: :?


BTW DMT se još i puši(prah) i ubrizgava (otopljeni prah).Brijem da se najcesce puši a ubrizgava ugl. u znanstvenim Research-ovima.
prah se treba extractat iz biljke...ofc

za više info ---> www.vutra.org :mrgreen:

PEACE


_______________________________________________________
*Opasnost je ta što se onda(bez MAO-a) u vašem zelucu nece razgradivat ni sir (i sl.) pa se moze umrijet prakticki od sira u kombinaciji s time.(proctio na vutri i erowidu)

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 07, 2008 8:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
ovaj post sam kopiro iz ayahuasca topica (stare teme)...
postan je 2006.te pa sam ga odlucio "ozivit" posto je vezan s temom...
a i zanimljiv je...


"Terence McKenna i cyber-šamani

Mnogi su u McKenni vidjeli nasljednika Timothyja Learyja. Nažalost, on je Learyja slijedio tako što je umro nekoliko godina nakon njega od posljedica rijetkog tumora na mozgu.
Godine 1971., u kolumbijskom gradu Chorrera, Terence McKenna i njegov brat Dennis progutali su izvjesnu količinu droge ayahuasce, koju koriste mjesni šamani, a čiji se aktivni sastojak, veoma moćan, naziva DMT. Nakon nekoliko sati doživjeli su prosvjetljenje. Terence i Dennis stupili su u doticaj s duhovima prirode, elfima, koji su svojom neobičnošću više nalik na izvanzemaljce iz Dosjea X, nego na drage anđelčiće iz new age ili dječjih priča. Terence je tijekom toga putovanja imao otkrivenje o prirodi vremena nadahnuto Ji-Džingom.
Vrijeme uopće nije pravocrtno, nego se sastoji od različitih valova, koji će se poklopiti 20. 12. 2012. kako bi pokrenuli Eshaton - apokalipsu. No, ta apokalipsa ne sadrži negativnu konotaciju svršetka svijeta koja je svojstvena kršćanskoj teologiji. Za McKennu, taj je Eshaton zapravo radosna vijest. Na neki je način riječ o tome da bi brzina oslobađanja dosegnuta "ubrzanjem" tehničkog napretka, toga datuma trebala izbaciti čovječanstvo iz povijesti.
Godina 2012. Terencea McKenne na neki je način mitološka verzija jedne drukčije, više racionalističke vjere u tehnološku singularnost, koju propagiraju znanstveno-fantastičan autor Vernor Vinge i neki transhumanisti. Naravno, pristašama singularnosti koji odbijaju svaku povezanost s bilo kojom religioznom idejom, McKenna nije prirastao srcu. Sljedbenici 2012. koji su manje pobožni, bez sustezanja se pozivaju na ideje Vernora Vingea.
TEHNIKE: Drogiranje. McKennin omiljeni sastojak je DMT, koji se puši u luli i već nakon prvih nekoliko dimova izaziva trip neujednačene žestine koji, pak, traje vrlo kratko: desetak minuta. Putovanje je popraćeno gubitkom svijesti i preporučljivo je imati kraj sebe pomagača koji će prihvatiti lulu nakon što ona ispadne iz ruku.
POZICIJA: Sve te priče o elfima i 2012. djeluju prilično suludo na prvi pogled (uostalom, i na drugi također). No, McKenna je, poput pravog erudita, bio sposoban razgovarati o velikom broju tema, od Wittgensteina do alkemije i virtualne stvarnosti, koja ga je jako zanimala kao primjer vizualnog jezika."


btw bilo bi dobro kad bi imali Topic "Psihodelicne droge" ili "Mind expanding droge" svejedno...

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 07, 2008 10:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
zlatko je napisao/la:
Zbog čega je trava zabranjena?


Pa "trava" je konoplja, vrsta konoplje. Od konoplje su se godinama i stoljecima radila uzad za brodove. Onda je francuska kemijska firma Dupont krenula izradjivati sinteticku uzad i da bi se rijesila konkurencije krenuli su u kampanju istrebljenja konoplje. Uspjele su se odrzati vrste bez THCa u sebi. Mozda su bas zbog kontriranja francuzima i pomorske tradicije u Nizozemskoj uspjeli odrzati toleranciju prema marihuani.
Iako sam u Nizozemskoj vec preko 5 godina nisam tu jos nijednom duvao. Malo me frka da me ne vrati na duhan. To je, bio horror. Horror je i ovisnost prema cokoladi i cola picima. To nemogu shvatiti oni koji s time nemaju problema.

_________________
http://www.4find.us


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz