Sada je: čet maj 16, 2024 12:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Marihuana , legalizacija?
Protiv sam legalizacije marihuane 9%  9%  [ 14 ]
Ako su cigarete legalne, neka bude i marihuana 91%  91%  [ 150 ]
Ukupno glasova : 164
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon mar 23, 2009 11:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Kad si naduvan mozhdani talasi ti se nalaze na alfa nivou. To znachi blaga pasivnost..i ono shto sam ti rekao. Podlozhniji si svim vrstama sugestija. Takodje ti konkretno marihuana na nekoliko dana onemogucava komunikaciju sa nekim vishim entitetima.. Bar mi to moje iskustvo govori. A sinteza znanja tada ti "dobro" ide jer prvo sto ti padne na pamet odlazi u podsvest kao tacna informacija. Zato sto ti marihuana gasi taj mentali"otpor" koji inache imash prema takvim stvarima, odatle ti osecaj rasterecenja. Da li sam objasnio malo?
Mozda je nekome konzumacija marihuane i pomogla u spiritualnom razvoju.. ali verujem da je to jako retko. Sa moje tachke gledista covek od toga ima samo stetu. Ne na osnovu stvari koje sam procitao, nego licnog iskustva.

_________________
Nisam kriv, časna reč!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 24, 2009 9:10 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
bad.ass je napisao/la:

kako doci do ovih supstanci kod nas? :mrgreen:



Lako:
http://azarius.net/smartshop/psychedeli ... ca/?lang=7



:blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 24, 2009 1:26 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Moje iskustvo na temu :

Dvadesetak godina sam bio aktivni uživaoc (sa stankama različitih vremenskih trajanja) marihuane i njenih derivata (i ne samo THC-a nego i svih ostalih psihoaktivnih supstanci do kojih sam mogao doći).

Ovdje moram naglasiti da se nikad nisam smatrao narkomanom (valjda se nijedan ovisnik ne vidi tako-bar ne do terminalne faze) nego "narkofilom", čime želim reći da se nikad nisam navukao ni na jednu drogu do te mjere da sam je morao uzimati da bi mogao funkcionirati (a s obzirom na okolinu i ljude među kojima sam se kretao i ono što je droga za dobar dio njih bila i ostala, zaista znam prepoznati razliku) nego sam ih koristio da pojačam i profinim određene fizičke i psihičke podražaje na koje sam bio usmjeren u određenom trenutku ( ono "svaka muzika ima svoju drogu :twisted:).

Prva veća pauza se javlja paralelno s početkom "buđenja" (mislim da je djelomično i taj početak bio induciran drugim,trečim i inim stanjima svijesti koja se javljaju "pod utjecajem") tj. s prepoznavanjem unutarnjeg poziva duha/suštine za nečim višim od "use, nase i podase" načina života i spoznajom da se sva ta stanja (barem većina njih) mogu izazvati i bez korištenja fizičkih supstanci (kaaakvo olakšanje za novčanik!!!) različitim tehnikama disanja, mišljenja, tjelesnih napora, opuštanja...

Nakon perioda od nekoliko godina intenzivne potrage za vlastitim Putem kroz raznorazne "tradicije", jedna od Ličnosti prekida apstinenciju (s racionalizacijom situacije "da mi još nije vrijeme za sve to",koja se javlja usred spoznaje da što je čovjek "svjesniji" stvari i pojava oko sebe, to je svjesniji i svoje odgovornosti u odnosu na te pojave i stvari, i straha od "viđenja" raznoraznih "demonskih bića" zakačenih na sve nas, te nemogućnosti prepoznavanja "dal je to stvarno il sam konačno prno u fenjer") i vraćam se ponovo konzumaciji THC-a na dnevnoj bazi (ono "uzimati tri do pet puta dnevno, po gram-dva, prije svakog obroka...) i ostalih psihogena već po potrebi i situaciji, samo ovaj put sa svjesnom namjerom "zamagljivanja" širine pogleda na život, a sa "utjehom" da sad puno bolje znam šta i zašto radim i da se uvijek mogu vratiti "na Put" ( zvao sam taj period "čahurenje" iz kojeg bu izletio preeekrasan leptir :?)...

...to je trajalo do prije par mjeseci ( u međuvremenu sam "krasnih škola" i lekcijova sakupio - kojih naravno neeećete ostat pošteđeni sad kad sam se konačno naučio "pisat na mašinu" :wink:) kad je Suština lupila šakom "o sto" i nasilno raskinula spolne i ine odnose sa gore već spomenutom Ličnošču i eto mene/nas jope u vodi do yaya...(dokle će nezna se)

E sad nakon "kratkog" uvoda da konačno iznesem svoj stav u vezi THC-a:

Duvanje ("ako vetar duva-duvat ću i ja") mi je izoštravalo i davalo širinu u pogledu i doživljaju na ono na šta sam se u određenom trenutku fokusirao (bilo to fizičkog, emotivnog, mentalnog ili duhovnog karaktera),ali mi je u isto to vrijeme i zamučivalo ostatak slike koji je potreban za objektivno percipiranje realnosti tako da smatram da frula nije ništa veće niti manje zlo od bilo kojeg iskustva bilo koje vrste u životu, ako je usklađena s našom namjerom i svrhom (kakva ona god bila).
Ili drugim riječima-ja ne bi bio sad tu di jesam i to šta jesam da nije bilo i ganje u mom životu.

I za kraj- legalizacija?-pa brijem da ste to već i sami zaključili...(kaj se mene tiče ja bi sve oblike zakonodavstva stavio van zakona :shock:)

Pozdrav!


:blob: :blob:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 24, 2009 7:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
@Valjda?
razumijem te..ali moje iskustvo je drugačije...pozitivno.

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 03, 2009 8:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 18, 2008 1:03 pm
Postovi: 269
REZULTAT ISTRAŽIVANJA

THC iz marihuane smanjuje rast tumora

Znanstvenici smatraju kako THC smanjuje posljedice Alzheimera, gubitak težine kod oboljelih od AIDS-a te mučninu uzrokovanu kemoterapijom.

Aktivni sastojak marihuane tetrahidrokanabinol (THC) smanjuje rast tumora, objavilo je sveučilište u Madridu čiji su stručnjaci proveli opsežnu studiju.

Znanstvenici su dokazali da THC kod miševa smanjuje rast tumora i ubija tumorske stanice u procesu znanom kao autofagija.

- Prema našim saznanjima, sigurne, terapeutski učinkovite doze THC-a korisne su za pacijente oboljele od tumora - kazao je profesor Guillermo Velasco.

Drugi znanstvenici i liječnici smatraju THC vrlo djelotvornim i kada je riječ o smanjenju posljedica Alzheimera, gubitku težine uzrokovane AIDS-om, te mučninama i povraćanjima uzrokovanima kemoterapijom.

Valesco i njegov tim vjeruju da bi najnovija saznanja mogla rezultirati razvojem kanabinoidnih lijekova protiv tumora.

http://www.javno.com/hr-zivot/thc-iz-ma ... ora_248002


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 06, 2009 2:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri feb 04, 2009 9:39 am
Postovi: 50
Lokacija: Treći kamenčić do Sunca
http://www.youtube.com/watch?v=ryLqfNwSSFE

=D> =D> =D>
...what's from the earth is of Jah' greatest worth...
Respect @ Ben Harper!

_________________
Čovjekova najveća zadaća u životu je roditi samog sebe. (E. Fromm)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 07, 2009 1:01 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
dobra vutra za bolje sutra :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jun 09, 2009 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
http://www.youtube.com/watch?v=8EYhkL_CJ8E

jedna od najboljih pjesama o travi :D

_________________
http://www.4shared.com/file/91406519/30 ... TESLA.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned aug 09, 2009 1:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split


=D> =D> =D> =D> =D> =D>

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned aug 09, 2009 1:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
I ja sam bio u Amsterdamu!!!
Veoma lep i "šaren" Grad.. :mrgreen:

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned aug 09, 2009 7:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
aamon je napisao/la:


=D> =D> =D> =D> =D> =D>

:thumbup: =D>
Kris je "nash" chovek ,vidi se odma,kao da je chitao teme sa ovog podforuma :wink:
mogli bi ga pozvati za pochasnog chlana
svakako zajedno sa besmrtno nenadjebivim Dz. Karlinom :notworthy: :notworthy: :notworthy:
:toothy2:

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned aug 09, 2009 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 07, 2009 10:14 pm
Postovi: 51
Lokacija: Alpha Centauri
Ne konzumiram travu (dva puta u zivotu probao) ali sam zesci pusac sto smatram cistom narkomanijom.Cigarete su gore milion puta.Dvevno picim po 2,2.5 pakovanja a toliko se trave ne moze ispusiti.Dakle....glasao sam za legalizaciju jer cigarete po meni spadaju u narkomaniju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned aug 09, 2009 8:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Kada sam ziveo kod jednog mog prijatelja znate li sta smo sve izmisljali da pi popusili nesto vise. Jedan nas ortak je imao pristup lepoj švajcarskoj travi. Znaci ono, dolazio je sa kesom punom celih lepljivih komada da si morao makazicama za nokte da ih seckas.
Pored toga smo pravili i Bonch-ove ili kako se to na domacem kaze i davali im imena. Imao si one slabasne sve do same smrti, sa velikim zarucim delom koji si morao da povuces ceo.
Demonski Bong retko ko je uspevao da zavrsi sam sem nas uhodanih prakticara. A kada ga povuceh i jos zadrzis dah pa pustis dim to te tako razvali da za narednih sat vremena si kao pod LSD-om. Al te stigne polako. Recimo posle 3-5 minuta i posle si gotov. Tu je najbolje da se svi tako razvale da se svi nadjemo u istoj dimenziji. Ne daj boze da pocnes nekontrolisano da se smejes.. Efekat postaje jos jaci... Znaci ono.. Ludilo.
Inace znate li zaveru koju su kovali nasi da bi se naradili sto vise te dobre Svajcarske.
Lik ostavi kesu koju namerava delimicno da popusi a ostalo da proda i zaradi. Ode kuci.
Domacin Kuce je imao neverovatan dar da ubedjuje ljude i manipulise njima. Tako je ubedio i lika da ostavlja kesu.
Nekada smo krisom uzimali da se ne primeti, nekada ga ubedili da ostavi nesto za pusenje za dzaba, a secam se jednog primera gde smo mu popusili toliku kolicinu preko bez njegovogh znanja da je Domacin smislio da ostavimo kesu iznad peci za grejanje te kada on sutra bude dosao reci ce mu se da je tezina manja zato sto je on onako uradjen ostavio kesu bas tu te se trava osusila i izgubila na tezini.... :mrgreen:

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned aug 09, 2009 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Razmisljam se da zivim u Holandiji. Ali tamo je uvek Oblacno... Mada svratis u neki Coffie-Shop i eto ti vremenska prognoza se menja u suncano.

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: uto aug 11, 2009 1:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 30, 2009 3:36 pm
Postovi: 76
ma vrijeme je odvratno tamo,sad sam u 7. mjesecu bio u jednoj od zemalja benelux-a,e nosio sam jaknu prvi dan,sreća da sam je ponio, kad sam došo palo je malo kiše a smrzo sam se uff,teško da bi živio tamo...
i da george carlin je genijalan :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: uto aug 11, 2009 11:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 18, 2009 1:03 am
Postovi: 196
Lokacija: Beograd
Mislim da je uloga psihoaktivnih prirodnih "stvari" da nam prodrmaju mozak.. he he he,,,,..
Ne, ovaj mislim.. da se nase ideje o stvarnosti i percepciji okoline "kristalizuju" vremenom te vrlo tesko napredujemo dalje jednom kada stignemo do odredjene tacke razumevanja.
Koriscenjem recimo necega sto nam menja psihicko stanje... alkohol, marjuana, pecurke ili sta god vec priroda pruza .. dovodi nas do "Fluidacije" ideja te smo sposobniji u stvari da se urazumimo i uzmemo u obzir neki opsirniji pogled na stvari i tako nam se lakse otvara svest dalje. Sad ko je razumeo blago njemu jer nesto me mrzi da previse objasnjavam..

_________________
Valjda sam nešto zaboravio da dodam. Il sam se setio previše kasno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: sri sep 02, 2009 4:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
I doda Bog: "Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu!"
Postanak 1:29

Sve biljke su nam na raspolaganju. Ovaj dio "za hranu" podrazumijeva i pušenje.
Marihuana je ilegalna koliko i kukuruz. :mrgreen:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: čet sep 03, 2009 8:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
extranoize je napisao/la:
I doda Bog: "Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu!"
Postanak 1:29

Sve biljke su nam na raspolaganju. Ovaj dio "za hranu" podrazumijeva i pušenje.
Marihuana je ilegalna koliko i kukuruz. :mrgreen:



Eh, kada bi na Zemlji vladali bozanski zakoni... :evil3: :evil:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: ned sep 06, 2009 4:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
eh da...

"Psihodelično iskustvo je važno za razumijevanje naše ljudskosti jednako kao imati potomstvo, sexualna iskustva, nade, snove i odgovornosti, a ilegalno je. To je znak da živimo u kulturno nezrelom društvu."
Terence McKenna

Neka stanja svijesti su zabranjena. Tako i supstance koje dovode do njih.
Bilo bi puno ljepše živjeti u društvu koje se temelji na kanabisu, gljivama i LSD-u nego u ovom koje se temelji na alkoholu, duhanu i kavi :!:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Marihuana, kanabis, trava
PostPostano: pon sep 07, 2009 3:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
Bilo bi puno ljepše živjeti u društvu koje se temelji na kanabisu, gljivama i LSD-u nego u ovom koje se temelji na alkoholu, duhanu i kavi :!:

Zanimljivo subjektivno razmišljanje,ali opet netočno,čim vidim riječ "ljepše" znam gdje je izvor,oba dvije opcije padaju u vodu jel je to samo prelazak iz jednog kontejnera u drugi i uopće nebi bilo "ljepše" ,kad si nadrogiran lijepo je,ali to je iluzorno i ne traje stalno već je prolazno,a prolazna stanja ne vrijede ništa i ne znače ništa za eventualni razvoj,naravno supstance mogu djelomično čak i pomoći da čovjek vidi uzaludnost današnjeg života i ciljeva kojima ljudi teže,ali one nisu potrebne.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 112 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz