Sada je: sub apr 27, 2024 11:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Visoki ili niski tlak
PostPostano: ned aug 26, 2007 3:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 14, 2007 12:26 pm
Postovi: 15
Lokacija: Zagreb
Ima li netko neki pametan savjet kakko sniziti krvni tlak? Kod mene su vrijednosti 90-105 donji i 120-160 gornji. Pijem neke lijekove, istina ne redovito, ali donji tlak nikako da se spusti ispod 90 sto kazu nije dobro. Inace nemam nikakvih smetnji, normalno funkcioniram i ne primjecujem neke poteskoce. Ima li alternativa neki savjet / lijek za to?

_________________
Ivica20


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 26, 2007 5:05 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da li se aktivno krećeš barem pola sata dnevno? Pod time mislim: pješačenje po SVJEŽEM zraku ( ne centar grada, od izloga do izloga ) ili vožnja biciklom bar 5 km dnevno, ili plivanje barem 15-20 minuta dnevno, ili što sličnog?

NE - "radim 8 sati dnevno, kopam, prenosim ili se na bilo koji drugi način umaram nezdravo..."

Dakle, iskreno, krećeš li se?

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 27, 2007 2:30 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet aug 31, 2006 1:08 pm
Postovi: 20
Lokacija: Aspalatos
Čaj od lišća masline.
Šaku osušenih listova dodati u uzavrelu vodu, oko 3 dcl. Maknuti sa vatre i pustiti 10 min. Nakon toga čaj ocijediti, te piti tri puta dnevno po 1 dcl.
Moja majka to pije već godinu dana i otada ne koristi više nikakve tablete za tlak i aritmiju srca.
Njezin liječnik nije mogao doći sebi od čuda kad je vidio nalaze nakon što je počela s uzimanjem čaja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 27, 2007 11:21 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 14, 2007 12:26 pm
Postovi: 15
Lokacija: Zagreb
Kas me vec pitas Jack...krecem se, ali nije to bas to...nije da se nebi naslo vremena...ali...morat cu se disciplinirati...

4, hvala Ti na ovom receptu, primjenit cu ga sto prije, javit cu se sa rezultatom...

_________________
Ivica20


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 28, 2007 6:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hm, pitam te to jer se ljudski organizam čisti i balansira kretanjem. Znojenje je izbacivanje svega onog što nebi trebalo ostati u tvom tijelu. Naravno, tu bi obratio pažnju i na način ishrane... tako se pročisti krv kojom više ne opterećuješ toliko krvne žile. Ako su žile pune masnih slojeva unutar stijenki, tlak se povećava zbog smanjenog efektivnog presjeka žila, naravno, kao voda kad ide kroz neku cijev ( manji promjer - veći tlak, za isti protok ).

Eto, dobio si i savjet od "4", pa kombiniraj... priroda čisti više nego što uopće možemo zamisliti ( znam ovo iz vlastitog primjera ).

:mrgreen: :wink:

PS. Ako se odlučiš biciklirati, možemo i zajedno ponekad do Sljemena... hehe... imam i ekipu s kojom idem, ali ponekad zapalim gore i sam.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 29, 2007 7:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Nije me dosta dugo bilo na ovom forumu pa pozdravljam ekipu, posebno Jacka.

Evo da nešto i ja kažem o visokom tlaku. Ja sam nešto mlađi (do 40), ali mi je donji tlak uvijek 90 i više (gornji je do 150 što smatraju prilično normalnim) pa sam se, posebno jer imam dosta tlakaša oko sebe, i ja malo pozabavio ovim problemom.
Ja sam, inače, što se zdravlja tiče, pobornik toga da je sve u genima pa je tako i sa tlakom. Ako potjećeš iz familije tlakaša jedino što možeš je držati ga koliko toliko u razumnim granicama. Kretanje je bitno, za opće zdravstveno stanje i duha i tijela, a posebno za održavanje težine u razumnim granicama (da ne kažem do 10% iznad idealne težine), ali za tlak je najbitnije riješiti se viška vode iz tijela. Najveći broj lijekova za snižavanje vikog krvnog tlaka radi na principu izvlačenja vode iz tijela. Na taj način se smanjuje pritisak koji srce mora savladati. Prirodni način za izvačenje vlage je što više vlaknaste hrane (integralne žitarice, muesle) koja navlači vlagu na sebe i regulira probavu.

Da skratim, ja sam se bacio na neke muesle u zadnjih tjedan dana (jednostavno su mi se svidjele) i od tada mi donji tlak nije prešao 90 a gornji 140. iskreno, i sam se iznenadio. Jedem ih onako bez ičega, kao da jedeš čips. Prozvačem par žlica jednom par puta dnevno.

Probaj. Nije ništa komplicirano, a imaš ih za kupiti po 10 kuna za kilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 29, 2007 8:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ninoid, bok! Hajde, dobro je da si bolje... ( opisao si u drugoj temi )

Nego...

Citat:
Kretanje je bitno, za opće zdravstveno stanje i duha i tijela, a posebno za održavanje težine u razumnim granicama (da ne kažem do 10% iznad idealne težine), ali za tlak je najbitnije riješiti se viška vode iz tijela. Najveći broj lijekova za snižavanje vikog krvnog tlaka radi na principu izvlačenja vode iz tijela.


Pa da!!! =D> =D> =D>

ZNOJENJE je oslobađanje tekućine iz tijela... kretanjem, hopa-cupanjem, itd... dakle, pravilna i prirodna ishrana i prirodno kretanje... ( što manje tebleta - to bolje, najbolje nikako... )

Već čujem Ivicu20 kako pjeva: "Na Sljeme, na Sljeme, na Sljeeeemeee..., noga već sama bežiii... " :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 29, 2007 9:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Jest. Bilo me dobro spipalo.

Znojenje !? Svi u saunu!

Šalim se. iskreno, mislim da nije bit kretanja u znojenju jer time samo manje pišaš, a češće se tuširaš. Negdje sam pročitao da današnji Zapadnjak jede oko PET puta više nego što je tijelu potrebno s obzirom na način života. Zaključak je jednostavan: manje jedi više radi.

Srednjevjekovni kmetovi sigurno nisu umirali od srca, ali od pothranjenosti jesu. Ali, kao i uvijek, lako je o tome pričati. Svi to odobravaju, ali samo rijetki uspiju i to kratkotrajno provesti u djelo.

Evo jedan prijedlog. Navodno da je mozak najveći potrošač čiste energije. Po toj logici bi bilo dovoljno zaposliti mozak i nema debljanja. Pogledajte kompjuterske lumene. Svi su 20 kg s krevetom. Da li je to radi toga što nemaju vremena jesti ili im mozak potroši sve što pojedu?
Uglavnom, jedan od boljih treninga za mozak su pucačke video igre. Dižu adrenalin i traže stalnu koncentraciju. Ja, recimo, nakon nekoliko sati napucavanja u Half-Lifeu lavovski ogladnim.

Ovo nije zamjena za kretanje nego samo razmišljanje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet aug 30, 2007 9:24 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 14, 2007 12:26 pm
Postovi: 15
Lokacija: Zagreb
Jack,

vrlo rado bih Ti se pridruzio u bicikliranju, ali bojim se da bih s ovom kondicijom koju sada imam, tesko dosao i do Mihaljevca ili tunela, a kud do Sljemena! Da sad krenem na Sljeme, do vrha bih ruknuo (osim ako je kakva mlada dama u drustvu, pa da mi daje umjetno disanje, mozda bih i riskirao :lol: ) Nazalost, nekako sam se zapustio u zadnje vrijeme (prije sam redovito isao jednom tjedno u Tuheljske - plivanje, sauna) i doista sam osjetio pozitivne promjene. Dakle, znam da se moram ponovno fizicki aktivirati (hopa-cupa mi zvuci najbolje, he,he,he), a onda cu Ti se vrlo rado pridruziti "na Sleme, na Sleme, noga vec sama bezi"!

Ninoid,

hvala Ti na preporuci sa mueslima, to je nesto sto mi se cini zgodno jer ionako ih volim, a i najlakse je! U svakom slucaju, uz caj koji preporuca 4, pokusat cu i ovo s mueslima, naravno uz redovito kretanje da ponovno nabacim malo kondicije i skinem koju kilu.

_________________
Ivica20


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 01, 2007 11:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
Pitanja za Ivicu20 - koje važi i za ostale koji imaju problema s +/- krvnim pritiskom.

- Da li posjeduješ svoj tlakomjer, odnosno možeš li da si mjeriš pritisak u bilo koje vrijeme?

I veoma važno pitanje.
- Da li možeš kod zatvorenih očiju da Misaono vizualiziraš kuglu "boje" Sunca ili srebrnasto-bijele boje?
Vizualizaciju je potrebno ostvariti bilo gdje u tijelu, ali i van tijela.

Zasad toliko.

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 03, 2007 10:05 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 14, 2007 12:26 pm
Postovi: 15
Lokacija: Zagreb
Da, imam tlakomjer, onaj oko zgloba (kazu da nije bas najtocniji, ali bar orjentaciono) i mogu redovito mjeriti tlak.
Ovo sa vizualizacijom neznam, nisam pokusao, no objasni mi kako pa cu pokusati, vjerujem da cu moci.

_________________
Ivica20


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 05, 2007 10:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub aug 18, 2007 9:17 pm
Postovi: 35
Lokacija: neverland
tombola,
možda bi bilo dobro da otvoriš posebnu temu koja će obrađivati isceljenje, pošto se to sigurno ne odnosi isključivo na Visoki pritisak


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri sep 05, 2007 8:57 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Otvorio sam posebnu temu "Lječenje vizualizacijama", a ovdje ćemo nastaviti sa rješenjima u vezi preniskog ili previsokog krvnog pritiska...

:ontopic:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 07, 2007 11:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 17, 2006 9:41 am
Postovi: 380
Lokacija: --- / nl
Informacija, koja se odnosi na samoliječenje Visokog ili Niskog krvnog pritiska.

Svojevrameno sam objavio jednu kompletnu informaciju koja se odnosi na rad s Viskom - te oni koji su zainteresirani da saznaju kako mogu s Viskom i Vizualizacijom svjetleće kugle regulirati svoj (ili tuđi) krvni pritisak to mogu saznati na adresi:
http://www.google.com/search?sourceid=n ... tencijalna (Visak i rad s viskom)
odnosno adresa direktnog ulaska na topić je:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=157594

Svakako, ako ekipa koja vodi furum Galaksije želi da ima te informacije (od delije = tombole33) na svom forumu mogu sami prebaciti delijine komentare, odnosno mogu se i ja potruditi da to uradim - iako nisam s vremenom na ti.

_________________
ZNATE LI da je Priroda CAUSA EFFICIENS (STVARNI UZROK) pojave Jednog od Vida Stvoritelja – od kojeg Vida je nastao Stvoritelj koji Stvara/Ponistava


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 8:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 14, 2007 12:26 pm
Postovi: 15
Lokacija: Zagreb
tombola, pokusavam vjezbati vizualizaciju putem uputa koje si mi dao, ali nekako imam dojam da mi sada, nakon par dana, ide teze nego u pocetku. Nekako se teze koncentriram... Procitao sam Tvoje komentare na linkovima koje si prilozio, vrlo su interesantni. Ovu metodu provjere tlaka sa viskom sam vec cuo, ali nisam znao za tehniku sa dlanovima. Trenutno nisam kod kuce i nemam tlakomjer uz sebe, ali svakako cu to provjeriti kad se vratim... Inace, koristim se i koloidnim srebrom pa se nadam da ce sve to uroditi nekim rezultatom. Hvala Ti na savjetima i preporukama...

_________________
Ivica20


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 8:34 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 14, 2007 12:26 pm
Postovi: 15
Lokacija: Zagreb
Ok Jack... ovu temu sa vizualizacijom doista treba posebno izdvojiti a tombola je, vidim, vrlo dobro upucen u to...

_________________
Ivica20


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 12:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa već je odavno otvorena:

http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1534

:mrgreen: :wink:

Ajd, kupi neki tlakomjer u apoteci pa mjeri rezultate... bar ćeš se kretati do apoteke i natrag... hehe!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto sep 11, 2007 9:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 14, 2007 12:26 pm
Postovi: 15
Lokacija: Zagreb
Samo Ti zezaj =D> ... sad kad se krenem rekreirati, gdje ce mi biti kraj! Kad krenem na Sljeme, potegnut cu i do Ivancice... :D

_________________
Ivica20


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 56 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz