Sada je: čet mar 28, 2024 4:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto mar 31, 2009 12:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:17 pm
Postovi: 262
Ni meni ovo fakat nije jasno, ljudi oboljevaju i umiru (milioni, mnogi od njih veima bogati) a vi tvrdite da ovo ne postoji?!

Ovo je jednostavno nesto sto ne mogu povjerovati...

Interesuje me da li po vama postoji Lupus?! Cime je on izazvan i kakva je razlika od HIV-a?

_________________
"Somewhere, something incredible is waiting to be known."
- Carl Sagan


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 7:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Dobro ljudi, sve ovo je krajnje ozbiljno, istinito, sokantno...Ali imam jedno tehnicko pitanje: KAKO IZBECI OBAVEZNO VAKCINISANJE DECE?? Ko god ima decu zna koje su sankcije, kako resiti taj problem!?Lako je nama, odraslima, da biramo hocemo li primiti vakcinu protiv gripa ili ne a kako spasti decu od zakonom obavgezne vakcinacije, kada se takav gest tretira kao zanemarivanje deteta??? ](*,) ](*,) ](*,)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 7:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Iskoristi zakon.
Traži da ti dostave tačan sastav vakcine i da li u njemu ima štetnih sastojaka. Pošto ih ima puno, ne samo virusa od kojih bi trebalo da štite, nego od one prateće supstance koja drži te viruse umrtvljene ili žive a koja je mnogo opasnija (ima tu i žive, konzervansa, antifriza...), onda ih tuži jer su pokušali da tvom detetu daju opasnu materiju.
Ako kažu da je to po zakonu o vakcinaciji, onda tuži državu koja je taj zakon donela.
Zatim ih tuži zato što zdravom detetu daju 'lek'. To je apsurd i posao lekara je da leći bolesne a ne da zdravom daju bolest koja bi po teoriji trebala da ga izleči u hipotetičkoj budućnosti, AKO se razboli.
Ako potegnu neke 'dokaze' koje su napravili oni koji su proizveli vakcine, onda to ne važi, zbog interesa. Ne može optuženi sam da pravi svoje dokaze u svoju korist. Potrebni su nezavisni dokazi, i to novi, ne neki podaci od pre pola veka.
Dokaze o štetnim dejstvima vakcina imaš koliko hoćeš. Knjiga Vens Farel 'Vakcine' su pravo naučno delo o tome, svaki pasus ima reference i izvor podataka odakle su preuzeti, koja institucija, koje istraživanje i časopis, sve verodostojno i zvanično. Dobro može da posluži na sudu.

Dok se sva ta suđenja završe, tvoje dete će da odraste zdravo i bez vakcina.
Onda pokreni javnost ako ti je dete zdravo bez vakcina, a vakcinisana sva bolesna od nečega, što i jesu, i to ti može pomoći, ima puno ljudi koji imaju zdravog razuma ako ih podstakneš da ga pokažu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 7:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
:shock: :? 100%si u pravu! Treba pokrenuti RAT!To je jedini put...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 8:03 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
...a na zalost, dobro znamo i ti i ja i svi ostali, da se taj rat ne moze dobiti na ovaj nacin, jer u ratu pojedinca sa drzavom strada samo POJEDINAC, nikada drzava. Volela bih da se o ovom problemu izsjasni i neki pravnik (sko ima takvih na ovom forumu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 9:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Nemoj biti pojedinac, pokreni istomišljenike, sigurno ih ima ali ćute jer misle da su pojedinci.
Ako ih tuži njih hiljadu i udarite ih preko medija biće sasvim drugačija situacija.

Cela ta zavera oko otrova u vakcinama, lekovima, hrani i svega ostalog je u tome da bude iskušenje koje će da vas natera da sami budete odgovorni za zdravu hranu i lekove. Truju vas da bi vas naterali da se oslobodite otrova, da budete zdravi s punom svešću o tome šta je zdravlje i kako se čuva.
Sve je to zasnovano na iluzijama i navođenju pojedinaca da budu pasivni mediokriteti i gomila.
To ima za cilj da vas navede da se suočite s takvom situacijom i tako se naterate da preuzmete odgovornost za sebe i sve što vam treba. Da ne tražite od drugoga da sve uradi za vas.
Taj balon iluzije se može lako pribušiti iglom kritičkog razmišljanja (u slučaju vakcina, navođenjem činjenica koje su dostupne, a gore sam naveo one glavne) i preuzimanjem odgovornosti.
Ako ti to nećeš da preuzmeš za sebe i svoje dete, onda zaslužuješ šta ti se događa. Nisi ovde džabe samo da trošiš resurse. Mnogo je uloženo u stvaranje čoveka. On mora da bude dostojan toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 12:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
jesi ti cjepljen(vakcinisan) pantelijo? zašto i ti ne pokreneš rat?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 1:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 09, 2009 11:40 am
Postovi: 41
Lokacija: Nadolazece
Sta bi tek rekli na ovo:

http://www.pressonline.rs/page/stories/ ... ctionId=33


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 2:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Ovi paniče što nisu dobili 'ispravne' vakcine. :roll:

Vakcinisan sam samo par puta, ne znam čime, bilo je to davno, i ratujem koliko mogu, informišem i pokrećem ljude.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 09, 2009 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
A ja sam, taman, mislila da smo se izvukli sa vakcinacije, kad ono... 2 meseca nakon sto su deca iz razreda primila vakcinu, dosla je medicinska sestra iz doma zdravlja, uletela na cas, prozvala troje, i rekla im da se nacrtaju, ODMAH posle casova na vakcinaciji... VII razred, vakcina protiv hepatitisa B.

Zanimljivo, je l'? Deca su nam, znaci, sva odreda potencijalni narkomani, homoseksualci i prostitutke.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 10, 2009 1:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
sigma je napisao/la:
A ja sam, taman, mislila da smo se izvukli sa vakcinacije, kad ono... 2 meseca nakon sto su deca iz razreda primila vakcinu, dosla je medicinska sestra iz doma zdravlja, uletela na cas, prozvala troje, i rekla im da se nacrtaju, ODMAH posle casova na vakcinaciji... VII razred, vakcina protiv hepatitisa B.

Zanimljivo, je l'? Deca su nam, znaci, sva odreda potencijalni narkomani, homoseksualci i prostitutke.


Ili mozda u tim vakcinama ima nesto drugo, a hepatitis je danas "popularan" kao sto je tuberkuloza bila pre 40, 50 godina, pa u tom smislu predstavlja dobro "pokrice" za "vakcinaciju", mozda.



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 22, 2009 5:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Pantelija je napisao/la:
Iskoristi zakon.
Traži da ti dostave tačan sastav vakcine i da li u njemu ima štetnih sastojaka. Pošto ih ima puno, ne samo virusa od kojih bi trebalo da štite, nego od one prateće supstance koja drži te viruse umrtvljene ili žive a koja je mnogo opasnija (ima tu i žive, konzervansa, antifriza...), onda ih tuži jer su pokušali da tvom detetu daju opasnu materiju.
Ako kažu da je to po zakonu o vakcinaciji, onda tuži državu koja je taj zakon donela.
Zatim ih tuži zato što zdravom detetu daju 'lek'. To je apsurd i posao lekara je da leći bolesne a ne da zdravom daju bolest koja bi po teoriji trebala da ga izleči u hipotetičkoj budućnosti, AKO se razboli.
Ako potegnu neke 'dokaze' koje su napravili oni koji su proizveli vakcine, onda to ne važi, zbog interesa. Ne može optuženi sam da pravi svoje dokaze u svoju korist. Potrebni su nezavisni dokazi, i to novi, ne neki podaci od pre pola veka.
Dokaze o štetnim dejstvima vakcina imaš koliko hoćeš. Knjiga Vens Farel 'Vakcine' su pravo naučno delo o tome, svaki pasus ima reference i izvor podataka odakle su preuzeti, koja institucija, koje istraživanje i časopis, sve verodostojno i zvanično. Dobro može da posluži na sudu.

Dok se sva ta suđenja završe, tvoje dete će da odraste zdravo i bez vakcina.
Onda pokreni javnost ako ti je dete zdravo bez vakcina, a vakcinisana sva bolesna od nečega, što i jesu, i to ti može pomoći, ima puno ljudi koji imaju zdravog razuma ako ih podstakneš da ga pokažu.


Poslednje dve godine pokusavam da se informisem na koji nacin je moguce izbeci vakcinaciju dece kod nas.Knjigu Vens Farela imam i zaista je odlican izvor informacija.Problem je u tome sto on pise o tome kako se pravno boriti u Americi.I to je super,ali mislim da mnogo toga ne moze da se primeni kod nas,jer su nam prosto zakoni drugaciji.E sad,ja sa pravom nikakve veze nemam,ali sam pokusavala preko prijateljice da dodjem do nekih zakona o vakcinaciji.Sve sto je nasla govori o nekim vanrednim situacijama,o tome kako lekari moraju ovo i ne smeju ono...nigde ni pomena o obaveznoj vakcinaciji dece u ''normalnim'' uslovima.Onda mi je prijateljica pravnica rekla da se kod nas, u slucaju odbijanja vakcinacije,odgovara samo prekrsajno.
Ova tvoja prica o tuzenju zbog stetnih sastojaka i sl.zvuci kao dobra ideja.
Inace,trudim se da sto vise ljudi obavestim o ovoj temi.Nemam ideju kako bih drukcije mogla da se borim protiv toga.Problem je i u tome sto imam vrlo malo istomisljenika i to su vecinom ljudi koji ili nemaju decu,ili su im deca vec odrasla,tako da i nisu zainteresovani za konkretnu akciju.
Ako neko ima dobar predlog kako da se ''umnozimo'' i borimo,tu sam!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 24, 2009 5:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Ovo je stvarno veliki problem. Ja cekam bebu i nemam predstavu kako cu da se izborim sa vakcinama, a da se vucaram po sudovima, niti imam sredstava niti vremena....Nekako iskreno i neverujem da mogu da se izborim sa njima na veliko, mislim da je to lakse reci nego uraditi. I tu je naravno i doza straha prisutna, mogu da mi upropaste zivot ako to pozele, pogotovu ako krenem i jos sa drzavom da se sudim, niti verujem pravnom sistemu, drzava totalno nestredjena, mislim da je za ovako jedan projekat potreban veliki broj ljudi....covek sam nisam bas sigurna da nesto moze da uradi po tom pitanju, pogotovu ako se uzme u obzir i teorija zavere, jasno je da ce svim silama da se bore da odrze trenutnu situaciju...

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 24, 2009 6:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Jedna devojčica je pred polazak u školu trebala da dobije vakcinu i rekla je da joj to ne treba, ne plaši se ona lekara i da će je boleti vakcina, nego će je boleti kad poraste.

Ako i tvoje dete bude vrištalo od straha jer predoseća opasnost od vakcine, šta ćeš da radiš sad kad znaš i zašto se plaši?

Ne postoji zakon koji te tera da mu daš vakcinu, odnosno koktel otrova. To je balon laži i iluzija. Osim toga možeš i da ih malo lažeš, podmitiš i sl. Upotrebi malo gerilsku taktiku. Ako je država trula iskoristi to.


Zadnja izmjena: Pantelija; pet apr 24, 2009 8:38 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 24, 2009 7:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Prije par godina bilo je najavljeno rutinsko cjepljenje u srednjoj školi.
Iako tada nisam zapravo znao što se sve nalazi u njima i čemu služe,
nekako sam intuitivno "namjerno" otišao na kavu umjesto na cjepljenje poslje škole koristeći neku blesavu ispriku. Kasnije su me zvali još nekih 2 - 3 puta ali meni se "nije dalo ići". Još jedna prijateljica je također samnom to učinila krajnje "bezrazložno" jer "nam se nije dalo". Sada je i njoj i meni jasno zašto je to bilo tako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 24, 2009 8:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Citat:
Osim toga možeš i da ih malo lažeš, podmitiš i sl. Upotrebi malo gerilsku taktiku. Ako je država trula iskoristi to.

Tu se slazem, mozda bi i moglo da upali..

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 24, 2009 8:14 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Fairy, dosta će ti pomoći ako unapred budeš obezbedila podršku u najbližem okruženju (muž, roditelji, drugi baka i deka...). Odatle može doći mnogo jaći pritisak nego od strane zvaničnih institucija i istovremeno pritisak sa kojim je mnogo teže izaći na kraj, jer postoji emocionalna povezanost, ali odatle može doći istovremeno i najjača podrška, ako oko ove stvari postoji saglasnost.

Ako nisu informisani – a stariji članovi porodice verovatno nisu – posmatraće to kao neke tvoje bubice ili neku tvoju principijelnu borbu protiv sistema, zbog koje (sebično) rizikuješ zdravlje deteta i izvršiće snažan pritisak. Počni već sada polako sa kampanjom/postepenim informisanjem, prvo kod onih koji su otvoreniji, da bi obezbedila njihovu podršku, pa onda dalje...

Država je u stvari minoran problem – zaista ti suštinski ne mogu ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 24, 2009 8:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Dobar savet.
Država se zapravo i oslanja na stvaranje takvih mediokriteta oko nas.
Da se ovce same kontrolišu.
Treba sabotirati njihovo stvaranje dok nije dovršeno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 24, 2009 9:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Slažem se Pantelijom i Arjom,ali da bi to mogla učiniti moraš biti(po mome) 100% sigurna u to što radiš da se jednog dana nebi,kako da kažem,grizla.
Iskreno,ja nisam 100% siguran jer neznam sve za svaki lijek.Znam da recimo nekad malo otrova može pomoći a da može i naštetiti.
Tako da smo odlučili,žena i ja,cijepiti dijete.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 24, 2009 10:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Da li biste isto odlučili sada nakon čitanja svega ovoga i naročito knjige 'Vakcine' od Vens Farel?
Ne verujem. Znači da ste ipak odlućili na osnovu neznanja.

Jednostavno vakcine uopšte nisu lek.
O tome se radi.
Cela je vakcinacija jedna velika laž.
Toliko velika i zvanična da ljudi ne mogu da poveruju da je laž.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz