Sada je: sub apr 27, 2024 10:58 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet jun 05, 2009 6:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Pantelija je napisao/la:
Link je neupotrebljiv.

ne moze da se otvori? pslacu ti na pm dok provalim u cemu je caka, vazi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 05, 2009 6:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Ja sam evo sad skinula pravilnik, bez problema

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 05, 2009 2:41 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Citat:
ako neko prijavi da odbijas da vakcinises dete.


Citat:
ako ti slucajno oduzmu dete.


Cezare, ja ovdje razmišljam na glas, pokušavam biti što konstruktivniji, nemoj mi što zamjeriti ni ti ni ostali. Nadam se da razumjemo. Moje meta- znanje je malo ali htijenje da se borim veliko pa možda nekad i profulam. No iz mojih fulanja se može nekome roditi kakva dobra ideja ili način kako se boriti ili se iz mojih grešaka može izvući koja dobra strategija il' saznanje. Ima zdravih ljudi pa će me upozoriti ukoliko uđem u jednoumlje ili slično.

Ja sam quotao tvoje riječi i podebljao ta ako. Možebiti bidne a prije će biti da može biti nebidne. Šta se dešava kad se dijete buni? Pa ono se zaplače i vrišti. Kad sistem hoće da nas nagazi i mi imamo gdje da vrištimo...B92...televizije...novine...Jedna ideja, jel'...Ovo je u slučaju kada se suočim sa tužbom, a mislim da sam u pravu i nisam kriv, jel'. Onda kad me sistem gazi onda se derem, ali uvijek ima novi izlaz...Sistem hoće da nas zastraši sa tim ako. If ovo then ono. Bulova algebra koja se koristi u raznim sistemima naročito u kompjuterskim jezicima i živom jeziku.

Ideja o primjeni zakona privlačnosti je jedna od mogućnosti djelovanja, ako se zna znanje. No, mi se ovdje, čini mi se, trudimo da spoznamo sve moguće prepreke koje nam stoje na putu ka cilju a cilj je ZDRAVLJE DJECE .Prepreka je VAKCINACIJA. Izraz jedan otrov nije alternativa nego bijeg. Mislim da ako se trudimo da uspjemo u ovom djelovanju da će mo dobiti isto toliko kontra akcija od sistema. Evo jedne akcije:

Citat:
A posle sam razmisljao o necemu drugom. Moze li iko da zna cime nas sve truju, na razne nacine, a nikada necemo ni znati? A protiv onoga sto ne znas, ne mozes se ni boriti. Toliko nas inace truju, da ne znam ni koliko ima smisla pokusavati praviti rat zbog jednog trovanja.


ali možeš (možemo) se informisati pa onda djelovati. MI. Nisi sam. Otkad sam počeo da čitam ovaj forum i šire MNOGO mi se slošilo. I ko je došao tad? TI i ostali. I DJELOVAO SI. Dobro je što si tad djelovao jer da bi se ozdravilo mora se proći kroz lošosti. Tako se liječi. Cezare, ovo što sam uzeo tvoje riječi u konteksu sistema ne znači da ti predstavljaš taj sistem. Da si ti loš ili bilo što drugo. Volim te, poštujem te i cijenim kao ljudsko biće što i jesi. Ali sad moram da djelujem jer vidim da se dešavaju kojekakvi strahovi. Naravno, ko sam ja da ti ovo sve kažem. E jebiga, prijatelj, ako mogu da budem. lako je meni jer nemam djece i nemam trudnu ženu ali doći ću i na tu granu, pa kad ja budem talasao onda znate što vam je raditi. Molim te da me razumiješ i shvatiš da nemam ništa protiv tebe a ni ostalih, ali sad ću reći što imam rizikujući da me omržneš. Sistem najbolje radi kroz nas. Dotična drugarica može pomoći još sigurno. Treba nam jedan iz odbrane koji krlja sistem Cezare, za slučaj ako dođe ako i da bi se pobliže upoznali sa nekim novim mogućnostima...


izvinjavam se drage moje na mom muškom umu, napravio sam kardinalnu grešku, ''slučajnost'' me danas opomenula, zna se ko je ovdje jači :mrgreen: s toga:


MNOGO SMO JAKE
jer volimo....

i još nešto za tebe prijatelju...
Citat:
Ovo jos uvek ne znaci da odustajem.

...u toku sam da rješavanja problema sa vakcinacijom moje ćerkice ...
Pozdrav
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jun 05, 2009 6:03 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Pantelija, mislim na Srbiju. Ni ja nisam cuo da su nekome oduzeli dete zbog toga, ali to ne znaci da nisu, ako mi nismo culi. Moja prijateljica kaze da moze da se to desi, ako socijalna sluzba sazna da namerno izbegavas. U smislu da mogu da te optuze da detetu uskracujes pravo na lecenje. Znam sta bi mi rekli na ovo, ali oni su u tom slucaju jaci. Kao i kad te saobracajac hoce kazniti, pa odes na suocavanje, pa se njemu veruje jer je ovlasteno sluzbeno lice.

Ja sam i napisao da nisam odustao. Samo mislim da treba smisliti bolji nacin od tuzakanja i ratovanja sa zakonom. Na mnoge ratove je lako pristati, ali kad je dete u pitanju, a ne daj boze oduzimanje ili nesto slicno, onda na taj rat nisam spreman.

Citat:
Ideja o primjeni zakona privlačnosti je jedna od mogućnosti djelovanja, ako se zna znanje. No, mi se ovdje, čini mi se, trudimo da spoznamo sve moguće prepreke koje nam stoje na putu ka cilju a cilj je ZDRAVLJE DJECE .Prepreka je VAKCINACIJA.


Jeste prepreka, ali ako imas dve, onda biras bezbolniju. Mislim da samo treba naci pametniji ili laksi nacin da se nesto postigne, bez direktnog rata sa zakonom. Dele se kod nas i pozivi za nekakvu vakcinaciju za odrasle, pa ZNAM da sigurno necu otici i mogu da mi ga *******, ali kad je u pitanju mogucnost da vodim rat sa socijalnom sluzbom i zakonom i da dodje u pitanje mogucnost da mi oduzmu dete, nisam spreman za taj rat.

Imam drugo u planu. Lekari su, mislim, podmitljivi. Naci cu nekoga da mi izudara pecate da je dete primilo vakcine. Komsinica mi je medicinska sestra i to bas na decijem. Nadam se da cu je uspeti ubediti u to. Ako nije previse medicinski ispran mozak.

Cisto da mi se Java ne sekira i da ne misli da odustajem ili da cu mu bilo sta zameriti.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 12:24 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
:mrgreen: :thumbup: Bio sam se pravo zabrinuo otud nerazumjevanje i reakcija #-o ''Zvučao'' si mi kao da odustaješ.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 11:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 27, 2009 10:29 am
Postovi: 216
Lokacija: Rijeka
Naletio sam na knjigu vezanu za cjepljenje, nadam se da ce nekome biti od koristi :wink:
http://www.planetopija.hr/hr/knjizara/knjiga/18

_________________
"Razumni ljudi prilagođavaju se svijetu.
Nerazumni ljudi svijet prilagođavaju sebi.
Upravo zato napredak ovisi o nerazumnim ljudima."

Gram prakse vrijedi više od tone teorije.

"Budi promjena koju želiš vidjeti." Mahatma Gandhi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 08, 2009 10:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Nabavila sam jos 2 zakona bitna za ovu temu, ima(mo) ih u mom 4share u celosti.
To su, pored Pravilnika o vakcinama, Zakon o brizi o deci i Zakon o zastiti stanovnistva od zaraznih bolesti.
Sada nam je potrebna zakonska literatura kompletirana, pa da krenemo sa citanjem...Naravno, ovo su podaci za Srbiju.

http://www.4shared.com/dir/16265910/cc9 ... INAMA.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 08, 2009 10:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Posto Zakon o brizi o deci nema nikakve veze sa vakcinama, izbrisala sam ga iz 4share/a.
Dakle, ono sto sam ja shvatila, citajuci pravilnik i zakon je da je vakcinacija obavezna, da postoji karton u koji se ti podaci upisuju, da se proverava da li je osoba vakcinisana pri svakom upisu u skole, putovanju u inostranstvo, vojsci itd i da se odredjenim novcanim iznosima kaznjavaju zdravstvene ustanove i zaposleni pojedinci ukoliko ih ne sporovode.

Da li je neko negde pronasao ono sto nas zanima - kazne za pojedince koji ne zele da se vakcinisu ili vakcinisu svoju decu??


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 08, 2009 4:11 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Izgleda da jos nije. A nisamo ni 100% sigurni kakve su kazne i da li uopste postoje. Samo znamo za neke stvari koje bi mozda mogle da se dese.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 10, 2009 5:42 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Što se tiče privatnih porodilišta mrka kapa. Ministarstvo još ne dozvoljava mada je potražnja velika, odnosno pritisak ''javnosti'', odnosno doktora. Ovo mi je rekla komšinica, privatna doktorka (ginekolog-akušer). Još mi je rekla ovo...možete tražiti da doktor koji vodi trudnoću bude prisutan kod samog porođaja a ne neki drugi. To se valjda plaća. Pretpostavljam da se u toku održavanja trudnoće ljudi zbližavaju sa doktorom (ukoliko nije neki mrgud) pa se tu može možda probati uticati glede vakcina. U prošlu nedelju sam imao ličnih akcija ali ovu ću na ping-pong pa ću vidjeti da izvučem broj one doktorke koja nije vakcinisala dijete. Poslije koliko vremena se dolazi do prve vakcine? Mislim, poslije koliko nedjelja?

Citat:
...kazne za pojedince koji ne zele da se vakcinisu ili vakcinisu svoju decu??


...probaću...
...'ajmo pravnici...verujte samo sebi i pišite nam ...:mrgreen: =D> :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: čet jun 11, 2009 6:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Deca se vakcinisu u porodilistima odmah po rodjenju, neposredno pre otpustanja iz bolnice, jerveliki broj njih ima fiziolosku zuticu, pa kada ona prodje onda se vakcinisu. Ta prva vakcina se zove BSG. Imas sve o imunizaciji u mom folderu VAKCINE, u 4share


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: čet jun 11, 2009 7:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
quote]Pretpostavljam da se u toku održavanja trudnoće ljudi zbližavaju sa doktorom (ukoliko nije neki mrgud) pa se tu može možda probati uticati glede vakcina. [/quote]
Ja važim za veeelikog optimistu,ali ti si me prevazišao :D Verujem da ćemo nešto iščačkati i jako sam ti zahvalna na trudu.Divan si što sve ovo radiš,a nemaš lične koristi.Takve stvari me zaista oduševljavaju.
Ali moram ti reći da ne verujem u nagovaranje lekara da se detetu ne da vakcina :D Između ostalog, da,određeni lekar može da vodi trudnoću,ali čim se žena porodi,on sa negom bebe više nema nikakve veze.Tu nastupa pedijatar koga najčešće vidiš prvi put u životu.A prvu vakcinu beba dobija još u porodilištu,tj.drugi dan nakon rođenja,čini mi se.To je problem! Da sam bila kući,niko me ne bi naterao u bolnicu.Stvar je u tome da ta vakcina ide dok te još ne puste na slobodu.
Moram da napišem još i ovo,čisto kao upozorenje,mada nije strogo vezano za temu:mom sinu su u porodilištu otkrili streptokok,pa je pedijatar,drugi dan od porođaja,došao da me obavesti da mu mora davati velike doze antibiotika.Bila sam u šoku! Veliki sam protivnik"lekova".Pitala sam da li može bez toga,a on je rekao da ne. Kažem ja,a da potpišem da je na moju odgovornost?Na to on kaže:"Ne možete ništa da potpišete,jer je vaš potpis trenutno nevažeći.Porodilje se smatraju za neuračunljive."
Inače sam mirna i staložena osoba i nisam sklona svađi.Imala sam želju da ga fizički napadnem i jedino me je sprečila svest o tome da na taj način mogu naškoditi bebi,koja je odvojena od mene i prepuštena na milost i nemilost takvoj osobi.
Od tad je prošlo skoro deset meseci,a i dalje mi nije svejedno kad se toga setim.
Samo sam htela da objasnim zašto ne verujem da je tako nešto ostvarivo"preko lekara".A otkad sam izašla iz bolnice,više me naravno nisu videli,kao ni mog sina.
Nisam ga vodila ni na redovne preglede,a kamoli na vakcinacije.Zasad mi je taktika izbegavanje.
Ne mislim da su svi lekari loši,daleko od toga.Samo ne verujem da bi neki od njih rizikovao posao zbog tuđeg deteta.

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet jun 12, 2009 6:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Dakle, evo proverenih informacija: ukoliko roditelj ne želi da mu dete vakcinišu, potpisuje da preuzima odgovornost (u dečji karton). Ukoliko pediajatar smatra da treba (a to se dešava SAMO ukoliko postoji sumnja da je dete na neki način zanemareno)on može da pokrene sudski postupak i tada se roditelj može kazniti ISKLJUČIVO PREKRŠAJNO tj novčano, a ne KRIVIČNO. koliko je to novčano procenjuje sudija za prekršaje, ali ne više od 10 000 din. Praksa pokazuje da do sada niko nije bio prekršajno kažnjen samo zbog (ne)vakcinisanja. Prema tome, izgleda da je najbolje izbegavati vakcinaciju svim mogućim rayloyima, tipa dete nešto prehlađeno, doći ćemo itd, a kada zagusti, potpisati, pre toga sa pedijatrom razgovarati o strahu od komplikacija, verskim i ostalim razlozima i ...ništa.Najgore što se može desiti je prekršajna kazna. Po mom mišljenju problem može da bude samo pri putovanju u strane zemlje koje traže obaveznu vakcinaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet jun 12, 2009 9:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Draga Kalista! Kako divne vesti! To što si mi ulepšala dan je sitno! Ulepšala si mi život! :kiss:
Znala sam da će sve dobro da se završi.Znači,moja tehnika izbegavanja važi :D
Veliki potzdrav svima koji su uložili svoje vreme i trud u ovu temu! :love5:

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet jun 12, 2009 10:06 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
E, pa, momci i djevojke :D
Svaka vam čast!!

Ovu temu čitam sa posebnim interesovanjem.

Jedan mali „tutorial“ za izbegavanje vakcina? :wink:
:read:
Sa ilustracijama :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet jun 12, 2009 2:41 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
šesnaestice :mrgreen: , da nije bilo nekih divnih ljudi ovdje i ondje, ni ja ne bih bio. Evo jedan primjerčić:
Klebezabla napisa:
Citat:
...svi pričaju o ljubavi u odnosu na nekog drugog.A možda bi bilo dobro zamisliti se malo nad ljubavlju u nama samima,neusmjerenu,kao kvalitetu vlastitiog bića.Prepoznajemo li je,osjećamo li je?Jesmo li puni dopola,prazni,blokirani,ili puni do izlijevanja?Ili taman?...Nitko ne može dati ono što nema (ili ne poznaje).
Ovo mi je lijepo:"Jedino se ljubav množi kad se dijeli".


nisam baš skroz sam nadošao do sebe imaju mnogi udjela u mom traganju. :mrgreen:


Citat:
Na to on kaže:"Ne možete ništa da potpišete,jer je vaš potpis trenutno nevažeći.Porodilje se smatraju za neuračunljive."


Au, stvarno ga pretjeraše, gamad. Sad mi je jasno zašto je dobro da muž bude prisutan na porođaju a kako vidim, i tih prvih dana, ili bilo ko majka, sestra, brat, otac, prijatelj, prijateljica.
Evo jedna priča: Dođe čovjek na Korziku. I baci pogled na lijepu korzikanku. Njen brat to primjeti pa priđe sa svojom ekipom do njega.''Jel' ti se sviđa moja sestra?! Ne, ne , ne sviđa mi se'', reče čovjek oprezno. ''Znači moja sestra nije lijepa, a!? Pa jeste, lijepa je'', reče čovjek. ''Znači, svidja ti se!!! Uf, ovaj, ne bih se baš tako izrazio. Pa, jel', lijepa ili ne, nemoj da mi vrdaš?! Pa jeeeste'', reče čovjek. ''Znači sviđa ti se, ha!!!...DRŽTE ME DA GA NE ZDROBIM!!!'' ili u prevodu, gdje ti je šibica :mrgreen: .
Mislim, nisam za nasilje ali lijepo bi bilo malo produvati mozgove, barem nekom vrstom sličnog umnog driblanja, koji imaju izjave tipa porodilje su neuračunljive. Jasno mi je da se kriju iza zakona ili psihijatriske opservacije pretočene u zakon da bi se kao zaštitile trudnice i porodilje :roll: i doktori ofkors. No, kao i na raskrsnici, ispravniji i stariji je zakon gledaj lijevo-desno pa pređi, nego kreni na zeleno. Ja prelazim na sva svijetla, ne bih da zavisim od neke treptave mašine, ipak Ja prelazim :D . Poenta je... sasvim prirodno je da majka štiti svoje dijete i to mi je ispravnije i starije pravo od nekih današnjih zakona ili mišljenja. Možda može na ovome da se gradi driblanje, ma nebitno, pustite mašti na volju te govorite tiho i nosite muža ili nekog sa sobom ako je to moguće i ako zatreba. :mrgreen:
Ispada da je najbitnije ganjati vezu za pedijatra jer on je odgovoran za davanje vakcine i naći sistem ( zakon privlačnosti, ljudskim pristupom, parama ili već šta ispliva...) kako djelovati.

Citat:
Samo ne verujem da bi neki od njih rizikovao posao zbog tuđeg deteta.


Baš istina. Imao sam i pozitivnih iskustava sa doktorima, no to je bilo u drugo vrijeme i ti doktori su bili vojni doktori. Mislim da je tvoj rezon ispravniji, mada bih držao otvorene sve mogućnosti, nikad se ne zna. Opet umujem :roll: :mrgreen:

=D> =D> =D> Kalista svaka čast :blob: :blob: :blob:

Pretpostavljam da to važi i za prvu vakcinu nadam se jer...

Pantelija je napisao/la:
Vrlo je važno da izbegneš onu prvu vakcinu koju daju pri rođenju.


samo sad valja naći kako izbjeći BSG ili neke nove koktele na kako Cezar reče pametniji ili lakši način.

i tako to obično biva...kao da si mi misli pročitala :mrgreen:

Arja je napisao/la:
Jedan mali „tutorial“ za izbegavanje vakcina? :wink:
:read:
Sa ilustracijama :wink:


Mogli bi napraviti, kad se ciklus završi iskustveno, ''Kako izbjeći vajcinaciju bebe i djeteta od A do Š. ili od A do Ž'' svejedno...

Pozdrav

:love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet jun 12, 2009 2:52 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Bilo bi dobro saznati šta sadrži ta BSG vakcina. Ako nema žive onda se može i s njom. Važno je izbeći ostale desetine nepotrebnih vakcina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet jun 12, 2009 5:47 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Bitno da smo dosli do proverenih podataka. Da se neki ne brinu da sam odustao. :wink: :mrgreen:

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: uto jun 16, 2009 9:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
http://juliagrimesjourney.blogspot.com/ ... pened.html

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: uto jun 16, 2009 4:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Java,mnogo mi se dopada tvoj pozitivan stav! A priča o Korzikanki mi se posebno dopada :mrgreen:
U pravu si da treba muža ili bar telohranitelja voditi sa sobom :angel4: . Ti si iz bg,pa kad dođe vreme,obavezno biraj bolnicu gde je prisustvo oca dozvoljeno.Ja sam iz manjeg grada gde imamo jednu bolnicu i bilo čije prisustvo osim lekara i babice je strogo zabranjeno.Sve zbog higijene... =D>
Pantelija,nađoh sastav BSG.
TheraCys BCG (intravesicle -not licensed in US for tuberculosis) Aventis Pasteur USA 800.VACCINE
* live attenuated strain of Mycobacterium bovis monosodium glutamate (MSG), and polysorbate 80 (Tween-80)
Rekla bih da žive nema,ali bez obzira,ne verujem da je nazdravlje :D
Ako neko zna,nek mi protumači.Posebno me interesuje,jer nisam uspela da je izbegnem. Moja beba ima skoro 10meseci,a krastica od vakcine na mišici još uvek"radi". :?

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz