Sada je: sub apr 27, 2024 10:23 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 9:47 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Citat:
gde piše, kako se to utvrđuje, kako postupa i kakve i kolike su kazne. Samo to bajo.


Uložiću sav šarm :mrgreen: . Tada nisam imao vremena da se razmašem :mrgreen: .

Probao sam da pucam na tu stranu ali je otpor velik, odma' Jehove, budi bog snama itd. Moja neka ideja je bila da mi pošalje SVE moguće kombinacije sa ono tačka ova ili ona člana tog i tog zakona na mail. Ako ne ona onda neki kolega ili koleginica, kontao sam.Nisam insistirao zbog otpora...a već sam isplaniro i vince za dotičnu u jednom na nivou lokalu.Ako se smuva sa mojim prijateljem šanse rastu, držim mu fige. Biće mi lakše sa dvije strane. Vidjećemo kako će teći ali pošto nas ima masa koja se FOKUSIRALA na problem neko od nas će naći odgovor ili neko nov sa strane će već uletjeti. Nebitno je ko, šta, bitan je ishod. Treba nam jedan iz Odbrane, koji zna da krlja sistem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 9:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Java, ne sumnjamo u tebe i tvoj šarm! :D =D> =D> =D> Razmaši se brate!
Pozdrav tebi i što bi rek*o Grunf:"Bolje tjedan dana kao milijunaš, nego ceo život kao siromah!"
Živeo!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 10:02 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet maj 29, 2009 9:20 am
Postovi: 4
Na zalost odbijanje da se primi vakcina moze da prouzrokuje roditeljima velike probleme sa zakonom (socijalnim sluzbama...) pa ipak mora se znati da sve vakcine NISU STROGO zakonski obavezne. Zakoni postoje da bi se krsili! I yato postoje nacini da ne primite vakcinu.
1. Vakcina se ne smije primiti ako ste akutno ili hronicno bolesni, tada se prima po iyljecenju. A valjda ste svi sposobni da simulirate jaku prehladu...
2.Nadjite doktora prijatelja.... Vakcinu ne morate da primite u bolnici gdje vam je zakazano... npr u to vrijeme ste na putu.
3. Vi ste drustveno odgovorna i svjesna osoba ali puno zaboravna i sa puuuno obaveza.
4. Nadizite im krvni pritisak. Duznost doktora je da vam detaljno, ali detaljno objasni dejstvo, sastav, efekte, negativne efekte, dugorocne neg efekte..., i da odgovori na vasa pitanja... dok mu ne dosadite ... jer vi ste roditelj i normalno je da se bojite za svoje dijete.
5. Jednostavno kazete NE. Jer sloboda nije nesto sto se dobija, sloboda je nesto sto se otima.

Zapamtite, puno ljudi se protivi vakcinaciji, ali iz straha od nezamjeranja ... cuti i guta. Sve dok ne podignemo glas i zatrazimo svoja prava ONI CE NAM RADITI STA HOCE !!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 10:23 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Slavenko vi ste odmah uletjeli ''ko što bi naše kolege sa BBC-a rekli on 'd fejs of 'd plejs'' odnosno na lice mjesta :mrgreen: . Dobar vam ulaz hehehe... Dobrodošli. Ja odoh na počinak papa...

Citat:
4. Nadizite im krvni pritisak. Duznost doktora je da vam detaljno, ali detaljno objasni dejstvo, sastav, efekte, negativne efekte, dugorocne neg efekte..., i da odgovori na vasa pitanja... dok mu ne dosadite ... jer vi ste roditelj i normalno je da se bojite za svoje dijete.


Dobar pristup, tjeraj mak na konac iritira!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 12:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
kalista je napisao/la:
Evo, biću u prilici da, sredinom juna, razgovaram sa pravnim licima i sudijama i baš ću ih pitati za zakonske posledice ne davanja saglasnosti za vakcinaciju.


Naoružaj se argumentima da te ne bi vukli u sektaške vode, teorije zavere i paranoju:

Sadržaji vakcina, pre svega živa i drugo.
Koliko žive je bezopasno (a nije ni malo bezopasno) po SZO a koliko sadrže vakcine? Potrebna je telesna masa od 125 kg, a tu količinu žive u jednoj vakcini daju detetu od par kila. Sami krše svoje propise.
Statistike po kojima vakcinisana deca desetak puta češće obolevaju nego nevakcinisana, zato su nevakcinisana ugoržena od vakcinisanih, jer vakcinisana imaju viruse od vakcina. Tako je jedan otac dobio zauške samo zato što je držao dete vakcinisano od zauški.
Dobar ti je primer nedavni slučaj deteta obolelog od meningitisa u Beogradu, a primilo je vakcinu protiv meningitisa, zato nisu znali da mu uspostave pravu dijagnozu jer su mislili da ne može biti meningitis ako je vakcinisano.
http://www.blic.rs/temadana.php?id=94722


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 6:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 09, 2007 1:34 pm
Postovi: 136
Lokacija: Belina
Jeste li se ikad zapitali zašto se cigani nikad ne razboljevaju? Zato što ne primaju vakcine niti uzimaju 'lijekove'

Moje je mišljenje da ako ne odvedete dijete na vakcinaciju, ništa se neće desiti. Hoću reći nećete imati problema sa retardima iz državnih institucija. Tako je bar ovdje

_________________
http://www.4shared.com/file/91406519/30 ... TESLA.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 9:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet mar 13, 2009 10:01 am
Postovi: 8
Lokacija: Montenegro
Moje videnje stvari i iskustvo je sledece:prvo dijete sam rodila u inostranstvu gdje nije po rodenju dobila bsg jer u nekim zemljama se ta vakcina ne daje vise od 20 god i kad smo se vratili u tadasnju Jugu niko me nista nije pitao,a ja sam sama trazila da mi cerka dobije vakcinu (SADA TO NI U LUDILU NE BIH URADILA).Jasno vam je kakva se evidencija vodi u nasim drzavama a to je u ovom slucaju odlicno jer imate dosta prostora da smislite sta god hocete npr dijete vam je dobilo vakcinu u inostranstvu gdje ste bili na privremenom radu ili odmoru,ne mogu vas provjeriti,a ne smiju davati djeci nanovo vakcinu.Ne mogu prezaliti sto ranije nisam bila informisana o stetnosti vakcina jer su moja djeca nazalost vakcinisana,ali trudicu se koliko mogu da objasnjavam ljudima koliko je to lose.

_________________
:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 10:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Pantelija je napisao/la:
Naoružaj se argumentima da te ne bi vukli u sektaške vode, teorije zavere i paranoju:

Sadržaji vakcina, pre svega živa i drugo.
Koliko žive je bezopasno (a nije ni malo bezopasno) po SZO a koliko sadrže vakcine? Potrebna je telesna masa od 125 kg, a tu količinu žive u jednoj vakcini daju detetu od par kila. Sami krše svoje propise.
Statistike po kojima vakcinisana deca desetak puta češće obolevaju nego nevakcinisana, zato su nevakcinisana ugoržena od vakcinisanih, jer vakcinisana imaju viruse od vakcina. Tako je jedan otac dobio zauške samo zato što je držao dete vakcinisano od zauški.
Dobar ti je primer nedavni slučaj deteta obolelog od meningitisa u Beogradu, a primilo je vakcinu protiv meningitisa, zato nisu znali da mu uspostave pravu dijagnozu jer su mislili da ne može biti meningitis ako je vakcinisano.
http://www.blic.rs/temadana.php?id=94722


Hoću Pantelija, upravo danas planiram da poskidam iz knjiga, u nekoj skraćenoj formi, sadržaj vakcina i da im to pokažem. Čim budem saznala odgovovore, javljam! Sve vas pozdravljam :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 11:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Evo jedan interesantan podatak. Ova knjiga -

HORRORS of VACCINATION EXPOSED

objavljena je još 1920. godine!

Dakle, još prije 90 godina se znalo za štetne posljedice vakcinacije.


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 4:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Te stare knjige su rizične jer ih mogu oboriti 'argumentom' da se tada radilo sa starom tehnologijom pa otuda loši rezultati, a danas je sve mnogo savršenije i bolje.

Mala ispravka u vezi prethodnog posta.
Ono dete je sigurno vakcinisano sa polio vakcinom, a ona po rečima samog njenog tvorca je najveći izazivač hepatitisa. I zato je se odrekao.


Zadnja izmjena: Pantelija; pon jun 01, 2009 9:48 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jun 01, 2009 4:26 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Ajde da svi malo zapnemo. Meni cerka stize krajem avgusta. :mrgreen: :occasion5:

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 6:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Citat:
Ajde da svi malo zapnemo. Meni cerka stize krajem avgusta.


Meni pocetkom avgusta :wink: I bas mi je frka sto se tice vakcina, danas sam pricala sa prijateljicom koja je doktorka i skoro je dobila bebu, kaze da je stigla neka nova vakcina koja je protiv vise bolesti, vazi :roll: . Toga se i plasim, nove vakcine, ko zna kakve a jos dana procitam i Kasiopejce, evo odlomka



Citat:
Q: (J) Da li ce se svinjski grip vratiti ove zime?

A: Naravno. Rade na drasticnom smanjenju populacije pre nego sto promena klime ode predaleko. Ne mogu da dozvole da svi ti izgladneli ljudi krenu na njih, zar ne?



Verovatno ce da izbace jos agresivnije vakcine, ovo sve stvarno postaje gusto, a vremena je malo. :(

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 03, 2009 7:03 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Ja ne poznajem nikoga ko se dobro razume u pravo. Imam samo poznanicu u sudu, ali daktilograf je. Pokusacu preko nje saznati.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 6:22 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Rekoh
Citat:
Treba nam jedan iz Odbrane, koji zna da krlja sistem.

i vidiš Cezar možda je baš ovo
Citat:
Imam samo poznanicu u sudu, ali daktilograf je

što nam treba. E sad da objasnim. U velikim sistemima ljudi koji rade ''trivijalne'' ili ''manualne'' poslove su nezamenjivi. Kafe kuvarice, čistačice, daktilografi, električari i sl. Tituliranih faca ima sasvim dovoljno ali kvalitetna npr. sekretarica je suvo zlato. Sa sekretaricama sam super kod mene na poslu i hoće da pomognu a i ja njima. Mislim, dobar sam sa svima. Gotivim ljude. Mi sarađujemo u poslu. No ponekad vam treba usluga ili nekom drugom treba vaša usluga. To je normalno. Volim pomoći kad me se pita, zamoli ali ne volim kad me se proba smuvati ili slagati kao rekao šef, direktor, ovaj-onaj palac i te fore. Zajebi to. Ako želim nešto konkretno saznati šta se dešava u firmi uvijek se obraćam kafe kuvaricama. Njih svi vole, prepričavaju im ovo ili ono a ugađaju im jer se kafe piju na tone, a svi volimo dobru kafu. Tako da ovi ''veliki'' vole pomoći ovim ''malima'' osjećaju se još ''većim'' :mrgreen: . Kod mene nema veliki i mali. Naravno, kad govorimo o ljudima, normalno je da se pomogne, ali ovaj naš svijet se skroz prevrnuo naglavačke, možda griješim, ljudi se plaše. E sad ta tvoja prijateljica Cezare je prava osoba. Daktilografi su nezamenjivi na sudovima. Ona zna sve tamo od sudija, tužioca do odbrane. Svi je trebaju. I u sudu i van njega(vrlo bitno ako je to kod nje slučaj). Ukoliko je ona dobar lik, da hoće pomoći i ukoliko joj se dobro objasni ili napiše što treba, možda se desi magija. Jeste da je poznanica ali vrijedi pokušati Cezare. Znanja ti ne fali :mrgreen: Daleko je avgust :mrgreen: Svi mi ovdje te ostali što čitaju a možda i ekipa sa nebesa su se FOKUSIRALI da uspjemo. Neko ili neki će uspjeti. Doći će odgovori.

Vilo ima vremena dovoljno. Možda sad pretjerujem. Ja doista nemam pojma kako se vi osjećate kad ste trudne i ne mogu to da pojmim a ne bih da te povrijedim iz ne znanja. Što se tiče Kasipejaca, ne bih ni tome 100% vjerovao. Ne kažem da su oni u krivu ili da je Laura pogrešno prenijela. Ja tu ženu neizmjerno cijenim i vrlo mi je bitno što piše. No uvijek ima mogućnosti da se signal omete ili loše interpretira.Malo ću da banalizujem:

Vanja uvijek kasni i zato ću je ubiti.
Vanja uvijek kasni i zato ću je ljubiti.

Vidiš jedno slovo sve mijenja.
Ima i ovo... Ko zna šta će se desiti do zime? A i kad dođe zima vidjećemo kako će mo se nositi.

Pogledaj kako Pantelija ''pumpa'' sve u 16 da pomogne. A nije da mu je forum jedina preokupacija u životu.A ovo jedini topik na kome piše. I stižu novi ljudi konstanto sa novim predlozima. U početku malo, poslije više ali kad se pogleda u protekllih mjesec dana dosta informacija je došlo. S druge strane imam sasvim dovoljno vremena da evo sjedim i opušteno tipkam cijele noći. Nemam nikog da se o njem staram, sam sam, za sad, a izgleda da će se i to uskoro promjeniti :mrgreen: Kako god bilo vraćam se na vakcine jer bitno mi je, vrlo mi je bitno. Vi ste moji prijatelji zato mi je bitno. Nadam se da se Zvezdaši neće uvrijediti ali Partizanov moto mi nekako leži:

MNOGO SMO JAKI

jer se volimo...

Da,da,da, socijalne službe, Slavenko u pravu ste. Reče mi ova visoko kotirana da to spada u socijalne službe, evo sjetih se, oni se bave djecom.
Slavenko meni se čini da ste vi doktor. Jel' možete nabaviti neki spisak tih koje nisu strogo zakonske i one koje jesu stroge zakonske ili iskustvo sa tim socijalnim službama ukoliko imate...možda neki kolega/inica ima.

Živjela moja ti Kalista :mrgreen: potrudiću se da stvorim situaciju da se razmašem :mrgreen: . Čekam nedjelju i sunca sjaj da odem kod prijatelja na stoni tenis pa da vidim šta bi sa onom doktorkom..
Ovi što visoko kotiraju nekad znaju biti pein in di es sa svojim stavovima, mislim ova moja, jel'. U pravu je Pantelija, lijepo je rekao:
Citat:
Naoružaj se argumentima da te ne bi vukli u sektaške vode, teorije zavere i paranoju

Nauk i meni za sljedeći put.
Evo sad mi dođe glede privatnih porodilišta. U komšiluku odmah do mojih vrata je privatna ginekologija mogu njih pitati kad budu na puš pauzi. 'Ću da pitam...

Eto ekipa...toliko...imam neki dobar filing....reče mi neko jednom :mrgreen:
:love5: :love3: :love5:
Fokusirati je slično kao i kontemplirati? Ako jeste, mi kontempliramo :mrgreen: . Ma super.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 6:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Citat:
Što se tiče Kasipejaca, ne bih ni tome 100% vjerovao. Ne kažem da su oni u krivu ili da je Laura pogrešno prenijela. Ja tu ženu neizmjerno cijenim i vrlo mi je bitno što piše. No uvijek ima mogućnosti da se signal omete ili loše interpretira.Malo ću da banalizujem:

Vanja uvijek kasni i zato ću je ubiti.
Vanja uvijek kasni i zato ću je ljubiti.



To stoji :wink:

Citat:
Ima i ovo... Ko zna šta će se desiti do zime? A i kad dođe zima vidjećemo kako će mo se nositi.


U pravi se nikad se nezna, ali imam neki osecaj da ce stvarno da pojacaju svoje otrove koje nam serviraju, preko vode, vazduha, hrane i vakcina na najlaksi moguci nacin, jer tu ima najmanje otpora. A za vakcine vazi misljenje kako su super dobre, ljudi sami hrle da se pelcuju, pa nista lakse za manipulatore da zavrse sa svojim projektom.

Pozzzz

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 7:02 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Vjerujem ženskom instiktu mnooogo više nego svom umovanju.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 11:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
E dragi moje/i sestrice/ braćo, evo šta je Kalista iščeprkala.
Kopirala sam ceo Pravilnik i deo Zakona vezano za imunizaciju (važi za RS), pa kako je on pozamašan-oko 30 strana, predložite kako da ga stavim na uvid.
Za sada je u mom 4share, pa ga preuzimajte....

http://www.4shared.com/dir/16265910/cc9 ... INAMA.html

Do tog mog famoznog semniara na kome ću biti u prilici da razgovaram sa pravnicima ima još dana, pa pošto nisam te struke, planirala sam da ga ponesem (u stilu: "Slučajno imam nešto u ovde u tašni, samo trenutak, sada ću vam pokazati...XEXE" :mrgreen: :mrgreen: ) jer bih volela da čujem i njihovo TUMAČENJE.

Dakle, plan mi je ovakav:prvo bih želela da se informišem o tome kako stvari stoje na polju zakonskih regulativa, bez da otpočinjem priču o štetnosti vakcina, niti mislim da se u celoj ovoj priči ikoga treba da tiču moja verska i "ina" opredeljenja, već PRAVA.

Takođe, predlažem ostalima da pokušaju da dođu do ovakvih zakona i pravilnika i u zemljama u kojima žive-mislim da bi bilo dobro to uporediti, jer da nam ne bude po onoj biblijskoj, da parafraziram:"Neznanje vas ubi, narode moj!"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 4:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Link je neupotrebljiv.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 6:27 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Java i ostali.

Danas sam pricao sa mojom poznanicom u sudu i kao iz topa mi je rekla da socijalne sluzbe mogu i da ti oduzmu dete, ako neko prijavi da odbijas da vakcinises dete. To moze da se protumaci kao oduzimanje prava detetu na zdrav zivot. Onda ostaje samo tuzakanje, ali to nikome ne treba, ako ti slucajno oduzmu dete.

Pokazala mi je tri knjige sa po hiljadu strana, pa mi je rekla da mogu da ih uzmem ako mi je bas volja da proucavam, ali to ne znaci da cu uspeti da to shvatim nacin. Jedno je to kako mi tumacimo, a drugo kako sudije tumace. Ona zna da je bilo slucajeva da su ljudi imali problema sa tim stvarima. Isto tako potupno razume sta hocu, jer se bavi istim temama, ali mi je predlozila da se ne igram s tim, zbog socijalne sluzbe. Znaju biti veoma brzi kod oduzimanja deteta.

A posle sam razmisljao o necemu drugom. Moze li iko da zna cime nas sve truju, na razne nacine, a nikada necemo ni znati? A protiv onoga sto ne znas, ne mozes se ni boriti. Toliko nas inace truju, da ne znam ni koliko ima smisla pokusavati praviti rat zbog jednog trovanja.

I jos sam razmisljao o zakonu privlacnosti. Nameravam da pazim sta mislim. Od kad mi je zena trudna, bila je na nekoliko standardnih i nestandardnih pregleda (posto ima miom 12x10), ali nigde nije naisla na neugodnosti sa lekarima,a toga kod nas ima gde god se okrenes, pogotovo ako o tome razmisljas. Geneticarka je takva u nasoj bolnici, da zene izlaze od nje placuci. Moja zena kaze da je bila izuzetno ljubazna i uz to rekla da je bas sve u redu, iako ima 34 godine i ovo joj je prva trudnoca. Njena prijateljica i svi prijateljicini blizi ne mogu ni jednom otici kod lekara, da se to ne zakomplikuje do besvesti. Prosli put je jednoj ginekolog rekao da hoce 500 evra da je porodi, a ako nema da podigne kredit ili nek se sama poradja. Haos.

I da se vratim na zakon privlacnosti i trovanje. Ako nas vec toliko truju, cemu borba oko jednog trovanja. Ako smo do sada izbegli sve neprijatnosti kod lekara, ne zelim sada privlaciti "probleme".

Ovo jos uvek ne znaci da odustajem.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 04, 2009 10:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
O kojoj zemlji govoriš?
U Srbiji nikad nisam čuo da je nekome oduzeto dete zbog nevakcinisanja.
Teško se oduzimaju deca i zbog nebrige i zapostavljanja ili zlostavljanja.
Mislim da bi zbog vakcina to išlo još teže, naročito ako je dete zdravo.
Nije ovo Amerika.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 77 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz