Sada je: sub apr 27, 2024 8:12 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub maj 09, 2009 9:22 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Mene interesuje posto cekam dete u septembru, pa zelim da znam kako se moze izbeci vakcinisanje.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 10, 2009 8:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Vrlo je važno da izbegneš onu prvu vakcinu koju daju pri rođenju.

Ovde se govori o njoj:
http://www.youtube.com/watch?v=AvtXDuzs ... re=related


U skoro svim vakcinama ima žive, a o posledicama:

http://www.youtube.com/watch?v=xzBL9DFa ... re=related

Ovde je sadržaj vakcina ako vam zatreba:

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... able-2.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 10, 2009 9:45 am 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Hvala. Sad jos samo da radradimo najjednostavniji nacin za Srbiju da se to izbegne.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 10, 2009 1:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Za ovu prvu vakcinu jedino moraš da nađeš neku privatnu kliniku za porođaj sa kojom možeš da se dogovoriš oko toga, da je ne daju makar je zaveli kao da su je dali.

Za ove ostale vakcine samo se pravi blesav, to je u Srbiji najdelotvornije :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 12, 2009 6:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Hvala 16.04.09. na odgovoru, u svakom slucaju cu postavljati jos raznoraznih pitanja, jer i ja bih sve to da izbegnem....
Puno pozdrava!!!!!

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 12, 2009 8:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Pantelija je napisao/la:
Za ovu prvu vakcinu jedino moraš da nađeš neku privatnu kliniku za porođaj sa kojom možeš da se dogovoriš oko toga, da je ne daju makar je zaveli kao da su je dali.

Za ove ostale vakcine samo se pravi blesav, to je u Srbiji najdelotvornije :wink:


Vidiš,ja sam pokušavala na sve načine da izbegnem porodilište.Čak sam razmišljala o porođaju kod kuće.Međutim,ta varijanta kod nas ne postoji.Neću o porođaju,jer nije tema za ovde,ali mi reci ako znaš za neku privatnu kliniku u Srbiji koja se bavi time.
Mada,ako je udaljena kilometrima od mesta porodiljinog prebivališta,ni to ne može biti rešenje.

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 13, 2009 7:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
16.04.09. i ostali (moji istomišljenici) nećete imati problema sa vakcinacijom sve dok (ne daj Bože!) prvi put budete otišli u Dom zdravlja.
Ako to budete uspeli da izbegnete, onda vam predstoje sledeće prepreke koje treba savladati: upis u vrtić (predškolski program je u Srbiji obavezan) i upis u školu, kada se traži potvrda od lekara da je dete sposobno za pohađanje tih ustanova.

Da bi se dobile te potvrde, neophodno je da dete ima karton obavljenih vakcinacija. To je mali kartončić na kome su upisani datumi vakcinacija i revakcinacija, overeni pečatom. Isti ti podaci treba da budu zapisani i u dečjem zdravstvenom kartonu.

Teorijski, to se moglo relativno lako krivotvoriti, za slučaj da nisi raspoložena da "dižeš prašinu" oko vakcinacije. Sada se u domovima zdravlja elektronski vode podaci i kako to radi, ne znam.

Dalje, oni koji ne vakcinišu svoju decu nisu više PREKRŠAJNO gonjeni, već KRIVIČNO, jer je u Srbiji već godinama na snazi Zakon o zaštiti dece od nasilja, koji se bazira na Povelji UN o ljudskim pravima i pravima dece, po kome svako dete ima pravo na zdravstvenu zaštitu, a kako vakcinisanje spada u obaveznu zdravstvenu zaštitu, to je nevakcinisanje detata oblik zanemarivanja zdravstvenih potreba dece i kao takvo je krivično delo.

Zbog toga mislim da je pametno, pre bilo kakve akcije i pokretanja rata protiv sistema, biti svestan realnih prepreka koje treba savladati.

Naglašavam DA SAM I JA U POTPUNOSTI PROTIV VAKCINISANJA I VAKCINA ali čovek mora da ima dobru strategiju pre nego što se upusti u rat sa sistemom.Dakle, činjenica je da je vakcinacija dece obavezna i da se ne vakcinisanje dece smatra krivičnim delom. Jedini legalni način da se ona izbegne je izmena zakona koji to reguliše. Zbog toga mislim da nam je pametnije da se organizujemo i radimo na izmeni postojećeg zakona.

A to se radi tako što se u prvo radi na podizanju nivoa informisanosti stanovništva, dokumentovanim, naučnim činjenicama, uključivanjem medija, debatama, okruglim stolovima itd. i predlaganjem izmena zakona, da bi se o njemu glasalo i isti bio promenjen.

Mislim da je jako važno da svako od nas da svoj doprinos koliko može, jer se mi ne borimo samo za našu decu već i decu naše dece. Zato ne treba ovaj posao shvatati olako.Mislim da je jedan od načina borbe upravo i ovaj ovaj forum jer je prilika da se informišemo, povežemo i saznamo kako se ovaj problem rešava u drugim zemljama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 13, 2009 8:20 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
U pravu si za sve to, ali vakcinacija je važan deo celog plana kontrole populacije. On se sprovodi na globalnom planu. Oni koji ga sprovode neće ga pustiti tako lako. To što govoriš je duži i mnogo teži put. Prva i najveća prepreka su mediokriteti, posebno žene koje razmišljaju formativno, a na to su podstaknute brigom za dete, koja je vešto pretvorena u strah za dete. One histerično ponavljaju da dete mora biti vakcinisano jer doktori i naučnici tako kažu, svi tako kažu. Iz istog straha ne smeju ni da razmišljaju da je to sve velika prevara i laž, jer u kakvom to svetu onda njihovo dete treba da živi ako doktori i zvanične institucije lažu o tako važnim stvarima i truju decu.
Ne smeju ni da pomisle o tome, a do dokaza se teško dolazi jer se skrivaju, i zato im je mnogo lakše da same sebe slažu i priklone se mentalitetu gomile.
Taj zid ćemo teško probiti.
Mislim da nam je za sada najbolja strategija nenametljiva borba golim činjenicama koje pokazuju da je nevakcinisano dete zdravije od vakcinisanog, da nevakcinisanje nije pretnja njegovom zdravlju već da su vakcinisana deca pretnja za njega, jer dete koje se vakciniše ima u sebi viruse iz tih vakcina, i zato je potencijalno opasno za okolinu. Ovde je negde iznet slučaj da je otac oboleo od zauški jer je držao u rukama dete koje je primilo vakcinu protiv zauški. Kako tek treba da prođe nevakcinisano dete u obdaništu pored svih ostalih vakcinisanih?
Mislim da zdravim životom i primerom treba raušiti sve laži s kojima nas truju.
Samo nakon toga može doći širenje znanja. Govoriti o tome bez primera je lupanje o zid.
Kada roditelji izvakcinisanog a bolešljivog deteta vide nevakciniisano dete sasvim zdravo, lakše će razumeti da nešto nije u redu s njihovim pogledom na svet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 13, 2009 9:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Evo, ja svedočim svojom čašću da moja deca i ja IMAMO POTPUNO PRAZNE ZDRAVSTVENE KARTONE u kojima se upisuju bolesti (hvala Bogu za to!) jer sam oduvek bila ubeđena da se lekovi nalaze u prirodi i u nama samima.

Veruj mi da sam imala mnogo, mnogo problema i u svojoj porodici i van nje jer sam ogorčeni protivnik farmakomafije i zloupotreba sistema i institucija. Ono što je na strani mojih uverenja je činjenica da smo i bez lekara i farmaceuta, evo živi i zdravi, za razliku od mojih poznanica, prijateljica i rođaka, koje upravo, kao što ti kažeš, imaju samo goli strah za svoju decu i stalno bolesnu decu.

Znam da rizikujem da me ismeju i smatraju čudakinjom, zbog takvog mog gledanja na život, ali kako sam spremna da sa svima "ukrstim mačeve" u smislu argumentovanih diskusija, to mislim da dajem doprinos celoj ovoj temi u sredini u kojoj živim. (A biti "čudan" nekome ko te ne poznaje i nije neka cena, zar ne?)

Neka svako to uradi u svom domenu i u skladu sa svojim mogućnostima. Mi nemamo samo odgovornost prema sebi, već i prema drugima, bez obzira da li smo roditelji ili nismo - tim pre smo kao roditelji pozvani da to činimo! Najbolje se svedoči svojim životom.

Kako se možemo nadati nekom samorazvoju i samospoznaji, duhovnom uzrastanju ako ne činimo dobro, a možemo??to ne ide jedno sa drugim.

konkretno, ja sam posebno zahvalna tebi i ostalima koji su tako nesebično spremni da podele svoje znanje, iskustvo, knjige, savete. To je veoma važan i prvi korak, bez njega se ne može - jer znanje je moć! to je i misija - širiti znanje.

Ako shvatimo da dovoljno znamo, onda ćemo i moći i umeti.

Meni je samo žao što se ovom temom ne bave i osobe koje se deklarišu kao religiozne, bez obzira na pripadnost nekoj religiji, jer mislim da IZLAŽENJE IZ SISTEMA nije samo društveno, političko ili medicinsko pitanje, već pre svega etičko i pitanje slobode, a time se SVE RELIGIJE I DENOMINACIJE BAVE. Ovo je životno pitanje, ne samo fizičko već i duhovno - u sistemu smo koji nas je zarobio na svim nivoima i čini sve da u tom magnovenju i ostanemo. Hrišćani bi rekli:đavolja posla! I jesu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 13, 2009 10:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon jan 05, 2009 1:01 am
Postovi: 4
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/bi ... 0/index.do

eh sada..po meni moguce da se necijepljena djeca razbole cisto zbog ubjedenja njihovih roditelja da budu.

'..Ako cjepiva ne budu nabavljena, doći će do pada imuniteta i povećane opasnosti da djeca obole od zaraznih bolesti, rekla je Cepić.'
pogotovo kad im jos malo zatupe o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 13, 2009 2:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Evo još jednog vrlo važnog teksta o vakcinama:

http://rapidshare.com/files/232470834/r ... cinama.pdf

Detaljno o svim lažima oko vakcina: podaci (iz GB i USA) o suprotnim efektima (izazivaju umesto da sprečavaju bolesti), prave statistike, lažirane statistike, menjanje imena bolesti koje vakcine izazivaju kako bi se sakrilo njihovo pogubno dejstvo itd.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 13, 2009 2:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
kalista je napisao/la:
Meni je samo žao što se ovom temom ne bave i osobe koje se deklarišu kao religiozne, bez obzira na pripadnost nekoj religiji, jer mislim da IZLAŽENJE IZ SISTEMA nije samo društveno, političko ili medicinsko pitanje, već pre svega etičko i pitanje slobode, a time se SVE RELIGIJE I DENOMINACIJE BAVE. Ovo je životno pitanje, ne samo fizičko već i duhovno - u sistemu smo koji nas je zarobio na svim nivoima i čini sve da u tom magnovenju i ostanemo. Hrišćani bi rekli:đavolja posla! I jesu.


Mislim da bi to bilo skretanje sa pravog puta, da ne bi smelo ovo da se podvede pod religijsko pitanje već da ostane isključivo zdravstveno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 28, 2009 8:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Samo da kažem lepu vest, oprostite što ću se poslužiti dijaloškim stilom, ali mi je stalo da doslovno prenesem svoj doživljaj.
Juče sam otišla u DZ (radnja se dešava u Srbiji), rekla da ne želim da moje dete primi vakcinu protiv žutice (koja se, btw, prima u 3 navrata - vakcina i 2 revakcine, intramuskularno) i da me interesuje dalji formalni postupak.

Rekli su, doslovce ovako:"Gospođo, kako hoćete, vi onda morate da napišete u kartonu :majka se ne saglašava da dete primi vakcinu".
"U redu," rekoh, "potpisaću".
"Dobro GOSPOĐO, ali znajte da će vaše dete snositi posledice za koje ćete VI biti odogovorni!"
"A to su...?"
"Neće moći da se upiše u srednju školu bez lekarskog uverenja."
"Dobro, gde se u lekarskom uverenju o zdravstvenoj sposobnosti za obavljane određenog posla nalazi rubrika o primljenim vakcinama?"
"Nema je."
"Da li ste u svojoj praksi ikada imali slučaj da neko dete nije upisano u školu jer nije vakcinisano?"
"Pa nismo...ali...zašto da rizikujete da se vaše dete razboli?"


"" :shock: :shock: :shock:

Mislim, šta reći...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 28, 2009 11:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Lepo. Ali bilo bi možda bolje da se nisi ni javljala da ti upisuju u karton. Ne bi ništa ni primetili. Ovako te mogu staviti na neki tapet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 28, 2009 12:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Nisam mogla da ne javim, jer je to vakcina koju deca obavezno primaju u šestom razredu. Dakle, nisam imala izbora. Ili da mi je dete primi ili da potpišem da nisam saglasna. E, a još nešto! Kada sam to uradila, sestra koja je bila tu i čula razgovor, kaže mi, kada sam kretala kući:"Pa možda ste u pravu, te vakcine ne proizvodi Torlak, uvozne su, ko zna šta je u njima..." :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 28, 2009 3:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Trebala si da im daš spisak šta je u njima, kad već rade sa njima da znaju. :twisted:
Ako uopšte smeju da rade s nečim što ne znaju ni šta je :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 7:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
[quote="kalista"]Samo da kažem lepu vest, oprostite što ću se poslužiti dijaloškim stilom, ali mi je stalo da doslovno prenesem svoj doživljaj.
Juče sam otišla u DZ (radnja se dešava u Srbiji), rekla da ne želim da moje dete primi vakcinu protiv žutice (koja se, btw, prima u 3 navrata - vakcina i 2 revakcine, intramuskularno) i da me interesuje dalji formalni postupak.

Rekli su, doslovce ovako:"Gospođo, kako hoćete, vi onda morate da napišete u kartonu :majka se ne saglašava da dete primi vakcinu".

Ovo je stvarno lepa vest!Već sam počela da sanjam kako se borim protiv vakcinacije! Bukvalno...
Po tome ispada da i kod nas dozvoljavaju da odlučujemo o zdravlju rođene dece =D> Bar donekle...

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 8:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
Jeste, 16.04.09., u pravu si, samo što nas stalno drže u strahu i griži savesti ako ne vakcinišemo decu. A same medicinske sestre, koje daju deci vakcine, sumnjaju u njihovu ispravnost.
Evo, biću u prilici da, sredinom juna, razgovaram sa pravnim licima i sudijama i baš ću ih pitati za zakonske posledice ne davanja saglasnosti za vakcinaciju. Zapisaću zakonske odredbe i sve što mi budu rekli na ovu temu i preneću forumu. Mislim da je ovo goruće pitanje i treba svi da učinimo, što god je u našoj moći da se borimo protiv ovog zla- pisanjem, deljenjem literature (pantelija i ostali, DO NEBA VAM HVALA još jednom za vašu nesebičnost!), razgovorima, šta god...
Za starije dete nisam potpisivala ništa u zdravstveni karton, to smo nekako, zabašurili, u fazonu:tog dana nije bila u školi, doći ćemo kasnije itd. Isto je upitanju bila vakcina protiv hepatitisa. I upisa se dete, bez problema!
Ono što je problem, što ne znam, su ove druge vakcine koje deca primaju u mladjem dobu - BESEŽe itd. Mislim da to nije isto (što se procedure tiče). Videćemo. Dobro ću se raspitati i javiću. Sigurno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 8:53 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Meni je to isto rekla poznanica koja radi u Tužilaštvu R.Srbije i to kotira visoko! Ma fantastične vijesti kalista !!! A sreo sam ju poslije desetak godina, družili se kao studenti, dan nakon onog teksta gore kojeg sam napisao (ne sjetih se tad da je pitam #-o ) Doduše, gledala me je u čudu kad sam joj rekao prošle sedmice za ovaj problem sa vakcinama. Rekla mi je da se mora upisati u karton da dijete NIJE primilo vakcinu i da to ide na odgovornost roditelja u slučaju, pazi sad ovo:

''Da dijete zarazi ostalu djecu u vrtiću i školi !!! Ako se to desi zakonski se tretira kao krivično djelo namjernog ugrožavanja života, nešto u tom maniru, kao što važi za AIDS...!!! Moraju vaspitači i nastavnici znati da dijete nije vakcinisano zbog sigurnosti ostale djece!!!''

Pošto je tu odmah bilo pitanje da li su moji prijatelji Jehovini svjedoci, jer sam tražio informaciju zbog prijatelja (a mi smo jedni drugima upravo prijatelji, nisam slagao), nisam imao srca da je pitam kako to da nevakcinisano dijete zarazi vakcinisanu djecu? Svi su tako reagovali za stolom, odmah Jehovini svjedoci, sekte,...pili smo kafu (hvala Cezare za instrukciju, radi :mrgreen: ) bio sam kratak s vremenom, nisam mnogo potencirao...Elem, opet prije par dana, sam pitao djevojku mog prijatelja jer je pravnik (osiguranje), nije mi znala reći ali mi reče da prijateljica njene prijateljice(*) koja je po profesiji doktor nije vakcinisala dijete. Ovo mi je još bitnije jer žena je u sistemu. Očekujem odgovor i sa te strane za neko doba...
Nisam ranije htio ništa pisati, cijenim da se valja još raspitivati, tražiti. Drago mi je zbog ovakvog raspleta ali treba biti trezven sa sistemom. Kalista, promaklo mi je što si napisala ali je upravo sad odgovorila 16.04.09. pa mi je privuklo pažnju i eto...
Sad si i ti odgovorila :mrgreen:

(*)- u duhu Alan Forda ''Ko je? Prijateljev prijatelj. Prijateljevi prijatelji su i moji prijatelji, uđite...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 29, 2009 9:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet apr 02, 2009 11:57 am
Postovi: 148
[quote="Java"]
''Da dijete zarazi ostalu djecu u vrtiću i školi !!! Ako se to desi zakonski se tretira kao krivično djelo namjernog ugrožavanja života, nešto u tom maniru, kao što važi za AIDS...!!! Moraju vaspitači i nastavnici znati da dijete nije vakcinisano zbog sigurnosti ostale djece!!!''

E, Java, brate, hvala ti na podršci. :D
A ja samo i čekam takvu neku glupost da neko izjavi! Pa puni su bilbordi, novine, mediji svih vrsta, vozila javnog prevoza i ostalo, natpisa o zaštiti prava obolelih od AIDSa, prava životinja, borbi protiv nasilja, stigmatizacije u društvu, prava manjina, čijih sve ne prava, a PRAVO DA BUDEŠ ZDRAV nigde se ne pominje! Šta to znači da nastavnici i vaspitači treba znaju da dete nije vakcinisano? Reći će im neko i...?Da neće možda da to dete drže podalje od druge dece, izdvajaju ga po strani, ne daju mu da se igra sa ostalima, peru ruke posle dodira s njim??Ne ide to tako u praksi. Sve je to planski smišljeno da bi mi, kao stoka, što mirnije išli na klanje, bez postavljanja pitanja. A kad pitaš, vidiš da nije tako kao što "se priča".
Mene konkretno interesuje ovaj momenat koji si pomenuo:"zakonski se tretira kao krivično djelo namjernog ugrožavanja života"- dakle, gde piše, kako se to utvrđuje, kako postupa i kakve i kolike su kazne. Samo to bajo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 88 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz