Sada je: čet mar 28, 2024 12:15 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub apr 25, 2009 6:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Misliš li na ovu knjigu? http://www.4shared.com/file/97422469/e8 ... a.html?s=1

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 25, 2009 7:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Da.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 25, 2009 10:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
U Meksiku se pojavio svinjski grip, virus je nov a genetski se sastoji iz svinjskog, pticjeg i ljudskog gripa. 500000 vakcina podeljeo zdravstvenim radnicima ... Odakle im vakcine kad se grip tek pojavio?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 25, 2009 4:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 15, 2007 11:43 pm
Postovi: 151
Pantelija je napisao/la:
Jednostavno vakcine uopšte nisu lek.
O tome se radi.
Cela je vakcinacija jedna velika laž.
Toliko velika i zvanična da ljudi ne mogu da poveruju da je laž.


Rekao jednom stari čiča Hitler: "što je laž veća, spremnije joj se povjeruje".

Nema šta.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 26, 2009 10:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Definitivno je najznacajnije biti siguran.Znam koliko sam se dvoumila u trudnoci.Procitala sam uverljive dokaze o stetnosti vakcina,ali s druge strane roditelji,prijatelji,lekari...Tesko je coveku da poveruje da su SVI ONI dezinformisani.
Priznajem da mi je bilo tesko da preuzmem odgovornost za zdravlje svog deteta.Ovo mozda cudno zvuci,ali to je bas to!Lepo vakcinisete dete i vasa savest je mirna.Ako bilo sta krene po zlu,vi ste odradili svoje,a krivi su lekari,ili okolnosti,ili sudbina...
E pa,posto smo se dobro informisali,muz i ja smo odlucili da nase dete spasemo!Ne znam ko bi bio vise pozvan od nas da to ucini.Kao sto sam rekla,konkretan zakon o obaveznoj vakcinaciji mi nismo pronasli.
Vens Farel kaze da su pretnje o oduzimanju dece u takvim situacijama''tigrovi od papira'',jer ako ste vi detaljno informisani o stetnosti necega cime hoce da otruju krv vaseg deteta i protivite se tome,po kojem zakonu bi neko mogao da vas optuzi za nebrigu?

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 1:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Lepo.
Ali zato moraš detetu da obezbediš dobru negu da se slučajno ne razboli pa da svu krivicu svale na vas i što nije vakcinisano. Manje bolesti kao boginje su dobre da ih preleži. Ali ni njih ne mora da ima s dobrom higijenom i hranom.
To jednostavno možeš da uradiš dobrom hranom. Ne znam da li je dete rođeno ili tek treba da se rodi, ali u oba slučaja, i za trudnice i za dete dobar je koktel sa medom i jabukovim sirćetom koji sam ovde opisao:
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... koktel.htm

To sa srebrnom vodom povremeno biće sasvim dovoljno da ga zaštiti od svega i maksimalno ojača imunitet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 8:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
By MIKE STOBBE, AP Medical Writer Mike Stobbe, Ap Medical Writer – Sun Apr 26, 8:03 pm ET

ATLANTA – As reports of a unique form of swine flu erupt around the world, the inevitable question arises: Is this the big one?

Is this the next big global flu epidemic that public health experts have long anticipated and worried about? Is this the novel virus that will kill millions around the world, as pandemics did in 1918, 1957 and 1968?

The short answer is it's too soon to tell.

"What makes this so difficult is we may be somewhere between an important but yet still uneventful public health occurrence here — with something that could literally die out over the next couple of weeks and never show up again — or this could be the opening act of a full-fledged influenza pandemic," said Michael Osterholm, a prominent expert on global flu outbreaks with the University of Minnesota.

"We have no clue right now where we are between those two extremes. That's the problem," he said.

Health officials want to take every step to prevent an outbreak from spiraling into mass casualties. Predicting influenza is a dicey endeavor, with the U.S. government famously guessing wrong in 1976 about a swine flu pandemic that never materialized.

"The first lesson is anyone who tries to predict influenza often goes down in flames," said Dr. Richard Wenzel, the immediate past president of the International Society for Infectious Diseases.

But health officials are being asked to make such predictions, as panic began to set in over the weekend.

The epicenter was Mexico, where the virus is blamed for 86 deaths and an estimated 1,400 cases in the country since April 13. Schools were closed, church services canceled and Mexican President Felipe Calderon assumed new powers to isolate people infected with the swine flu virus.

International concern magnified as health officials across the world on Sunday said they were investigating suspected cases in people who traveled to Mexico and come back with flu-like illnesses. Among the nations reporting confirmed cases or investigations were Canada, France, Israel and New Zealand.

Meanwhile, in the United States, there were no deaths and all patients had either recovered or were recovering. But the confirmed cases around the nation rose from eight on Saturday morning to 20 by Sunday afternoon, including eight high school kids in New York City — a national media center. The New York Post's front page headline on Sunday was "Pig Flu Panic."

The concern level rose even more when federal officials on Sunday declared a public health emergency — a procedural step, they said, to mobilize antiviral medicine and other resources and be ready if the U.S. situation gets worse.

U.S. Centers for Disease Control and Prevention officials say that so far swine flu cases in this country have been mild. But they also say more cases are likely to be reported, at least partly because doctors and health officials across the country are looking intensively for suspicious cases.

And, troublingly, more severe cases are also likely, said Dr. Richard Besser, the CDC's acting director, in a Sunday news conference.

"As we continue to look for cases, we are going to see a broader spectrum of disease," he predicted. "We're going to see more severe disease in this country."

Besser also repeated what health officials have said since the beginning — they don't understand why the illnesses in Mexico have been more numerous and severe than in the United States. In fact, it's not even certain that new infections are occurring. The numbers could be rising simply because everyone's on the lookout.

He also said comparison to past pandemics are difficult.

"Every outbreak is unique," Besser said.

The new virus is called a swine flu, though it contains genetic segments from humans and birds viruses as well as from pigs from North America, Europe and Asia. Health officials had seen combinations of bird, pig and human virus before — but never such an intercontinental mix, including more than one pig virus.

More disturbing, this virus seems to spread among people more easily than past swine flus that have sometimes jumped from pigs to people.

There's a historical cause for people to worry.

Flu pandemics have been occurring with some regularity since at least the 1500s, but the frame of reference for health officials is the catastrophe of 1918-19. That one killed an estimated 20 to 50 million people worldwide.

Disease testing and tracking were far less sophisticated then, but the virus appeared in humans and pigs at about the same time and it was known as both Spanish flu and swine flu. Experts since then have said the deadly germ actually originated in birds.

But pigs may have made it worse. That pandemic began with a wave of mild illness that hit in the spring of 1918, followed by a far deadlier wave in the fall which was most lethal to young, healthy adults. Scientists have speculated that something happened to the virus after the first wave — one theory held that it infected pigs or other animals and mutated there — before revisiting humans in a deadlier form.

Pigs are considered particularly susceptible to both bird and human viruses and a likely place where the kind of genetic reassortment can take place that might lead to a new form of deadly, easily spread flu, scientists believe.

Such concern triggered public health alarm in 1976, when soldiers at Fort Dix, N.J., became sick with an unusual form of swine flu.

Federal officials vaccinated 40 million Americans. The pandemic never materialized, but thousands who got the shots filed injury claims, saying they suffered a paralyzing condition and other side effects from the vaccinations.


To this day, health officials don't know why the 1976 virus petered out.

Flu shots have been offered in the United States since the 1940s, but new types of flu viruses have remained a threat. Global outbreaks occurred again in 1957 and 1968, though the main victims were the elderly and chronically ill.

In the last several years, experts have been focused on a form of bird flu that was first reported in Asia. It's a highly deadly strain that has killed more than 250 people worldwide since 2003. Health officials around the world have taken steps to prepare for the possibility of that becoming a global outbreak, but to date that virus has not gained the ability to spread easily from person to person.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Vakcine!!! H5N1!
PostPostano: pon apr 27, 2009 9:43 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 26, 2008 12:52 am
Postovi: 47
Lokacija: Beograd
Evo materijala koji je objavljen jos pre par meseci i cela ova pandemija je i najavljena. Obavestite one koji ovo ne znaju.

http://www.youtube.com/watch?v=MeePWOpU41k

_________________
Smole nikad dosta!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 12:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Pantelija je napisao/la:
Lepo.
Ali zato moraš detetu da obezbediš dobru negu da se slučajno ne razboli pa da svu krivicu svale na vas i što nije vakcinisano. Manje bolesti kao boginje su dobre da ih preleži. Ali ni njih ne mora da ima s dobrom higijenom i hranom.
To jednostavno možeš da uradiš dobrom hranom. Ne znam da li je dete rođeno ili tek treba da se rodi, ali u oba slučaja, i za trudnice i za dete dobar je koktel sa medom i jabukovim sirćetom koji sam ovde opisao:
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... koktel.htm

To sa srebrnom vodom povremeno biće sasvim dovoljno da ga zaštiti od svega i maksimalno ojača imunitet.

Hvala,Pantelija,ovakvi saveti su uvek dobrodošli.Tvoj sajt smo već posećivali,doduše vezano za orgon.Jabukovo sirće proizvodi moj muž za nas već godinama od domaćih neprskanih sorti tako da sam ga pila u toku trudnoće.Porođaj je prošao odlično(nije trajao ni pola sata) iako su mi predlagali carski rez zbog godina(35 god,prva beba).
Srebrnu vodu smo muž i ja pili neko vreme pre par godina,ali smo prestali,jer je prilično skupa,a nije nam bila neophodna.Kupovali smo je u prodavnici zdrave hrane.Da li postoji neka jeftinija varijanta da se do nje dođe?
Inače,naš sin ima osam meseci i dobio je BSG,jer se ta vakcina dobija u porodilištu.Nisam našla način to da sprečim.Ali zato ga nismo odveli više ni na jednu vakcinaciju,a do sad bi ih dobio već nekoliko.Hvala Bogu,odličnog je zdravlja,a o ishrani i te kako vodimo računa,jer nas ta tema interesuje već desetak godina.Imamo tu sreću da imamo svoju baštu.
Opet bih se obratila roditeljima koji se i dalje dvoume oko vakcinacije.Da li mislite da je bolest prirodno stanje organizma?Da li je normalno da se beba koja je rođena zdrava razboli?
Ako nas već sa svih strana bombarduju raznim otrovima(zračenja,hemija koju prosipaju avioni,kozervansi,stabilizatori i ko zna šta sve još u hrani),zar je tome potrebno dodati još živu i viruse iz vakcina?
Znam da je osnovni problem za konačnu odluku strah.Primetila sam kako mame iz moje okoline reaguju kad pomenem ovu temu.Bukvalno im je neprijatan i razgovor o tome.
Još jednom ću ponoviti da razloga za strah nema ni vezano za zakon,a kamoli vezano za zdravlje vašeg deteta.
Razmislite još jednom pre nego što odete u bolnicu.

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 1:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Sad sam videla da na Galaksiji ima o koloidnom srebru kolko hoces :oops:

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 3:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Bilo bi dobro da izneseš detalje kako ste zaobišli 'obaveze vakcinacije', mada još je rano za tu priču, tek će da navale u predškolskom uzrastu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 6:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Nemam nikakvu posebnu priču.Prosto ga nismo vodili.Znam da navodno postoji mogućnost da ga ne prime u školu ako nije vakcinisan,ali me ni to neće naterati na vakcinaciju.
Inače,u slučaju da stignem pred sudiju za prekršaje imam nameru da ponesem knjigu Vens Farela i da mu pročitam par odlomaka.Zasad je to sve što sam smislila #-o

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 27, 2009 7:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Nabavi spisak sastojaka vakcina, svih tih otrova, i traži da ti objasne po kojoj logici bi neko hteo da se to da zdravom detetu.
Ako počnu staru pirču o zaštti od bolesti, ti im daj statistike koje pokazuju koliko se više razboljevaju vakcinisana deca od nevakcinisanih. Uključujući i njihovu, sudije i tužioca. Sve to pripremi unapred.
Mislim da po nekom zakonu država ne sme da nas izlaže štetnim i opasnim materijama.
Osim toga posao lekara je da leče bolesnog, a ne da truju zdravog. Vakcinacija bi po njihovoj logici trebala da bude preventiva. To nije posao lekara niti ičija zakonska obaveza.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 29, 2009 10:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jan 10, 2009 10:56 am
Postovi: 16
Ne znam za vas, al nemam oziljak od vakcina na ruci, ispod ramena. vecina ljudi, gotovo svi koji su primali te vakcine imaju ta dva oziljka..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 29, 2009 10:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Pantelija je napisao/la:
....
Ako počnu staru pirču o zaštti od bolesti, ti im daj statistike koje pokazuju koliko se više razboljevaju vakcinisana deca od nevakcinisanih. Uključujući i njihovu, sudije i tužioca. ...


ima li kakav link na te statistike ili pdf za download, i tko je to točno radio statistiku i za koga!?

Naime u rvatistanu se provodi obvezno cijepljenje bebača protiv tuberkuloze (BCG), difterije, tetanusa i hripavca (pertusisa) (DI-TE-PER), dječje paralize (poliomijelitis), ospica, zaušnjaka (mumpsa, parotitisa) i rubeole (MO-PA-RU) te hepatitisa B. (prilično dugačak i "težak" popis a osobno sam primjetio da beba nakon cijepljenja jednostavno "potone" na par dana)
Za MoPaRu cjepivo (Ospice, zaušnjaci, rubeola) mi je poznato da ima službeno oko 60 slučaja s nuspojavama godišnje a obveznom cijepljenju pristupi oko 43.000 djece što je hočeš-nećeš vrlo dobro (osim za onih 60) jer nema epidemija ospica, zaušnjaka i rubeole.
U svezi dječije paralize od 1960/62 kada je počelo masovno cijepljenje zadnji slučaj je zabilježen 1989..
http://www.hzjz.hr/epidemiologija/dj_paraliza.htm

Pročitah cijelu temu i ne mogu reći da argumenti nisu logični i uvjerljivi al nigdje ne nađem statistike na koje se protivnici cijepljenja pozivaju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 30, 2009 9:43 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Ah ta statistika. Neko ima dva BMW-a, neko nijedan a po statistici oba imaju po jedan. ''Malo'' banalizujem ali isto onoliko koliko statistika banalizuje nečiji život. Kako reče Staljin? Smrt jednog čovjeka je tragedija no smrt milona je statistika. Tako da po meni ne stoje nekave statistike kad je ljudski život a naročito dječiji u pitanju. Nemam ništa protiv da se sumnja u tvrdnje i da se zauzima kritičko gledanje na bilo koji problem i bilo čije mišljenje. No kad se uključuju statistike potvđene nekakvim grafikonom i to gledano samo iz jednog ugla bez šire slike ja onda s pravom sumnjam u statistiku i taj izvještaj isto onoliko koliko je sasvim ispravno sumnjati u navode na ovom forumu i povodom ovog topika. Kad se nešto ispituje i mjeri u nauci moraju se uzeti svi mogući parametri da bi mjerenje bilo tačno a kad je živo biće u pitanju moraju se uzeti APSOLUTNO SVI parametri. Druga je stvar što se protiv trovača mora boriti njihovim oružjem tj. statistikom na sudu. To je trovačev teren a ne naš. Mogu da postavim sljedeća pitanja... Koliko će te djece umrijeti od raka, leukemije ili neke druge bolesti zbog vakcina/cjepiva ? Kome će zakazati bubreg u 16-oj, ko će nastradati od srčanog udara u 22-oj ili moždane kapi u 30-oj? Koliko će dobiti slične bolesti npr. ne dobiješ tuberkulozu jer si cijepljen/vakcinisan BCG-om ali dobiješ spastični bronhitis u drugoj godini života sa prelazom na astmu (moj slučaj ozdravio u 17, pubrtet je pomogao) i zato preležiš jedno 4 upale pluća (opet moj slučaj). Tuberkuloza je jel' plućna bolest. Isto je i sa vakcinama/cjepivima za grip, sjajno je da ih nije bilo toliko '80. A šta reći za antitetanus? Nebrojeno puta sam se kao djete a i kasnije ubo na zarđali ekser ili komad žice. Koliko puta nisam prijavio roditeljima ili već ko se starao, šta mi se desilo i evo me još sam živ. Kad se ubodeš na rđu u hercegovini se stavlja list duvana (inače za rane), može svjež a bolje osušen (nikako stavljati duvan iz cigarete !!!). Ili se jednostavno popišaš na ranu i to pali. A mi smo i lizali rane isto tako. U Vojvođanskim selima se ponekad da psu da liže takvu ranu i to sam čuo ali ne mogu potvrditi iskustvom.
Zapitah se sad koliko je dobar i spreman imuni sistem djeteta ako se cijepe/vakcinišu protiv dječijih bolesti (ospice, rubeole, varičele). Kako da se organizam navikne na napad bilo čega ako se ne bori kad je mlad? Kako će naučiti što je to borba sa bolešću? A ovih par zadnjih pitanja je proisteklo iz satire George Carlin ''You Are All Diseased'' koju sam davno gledao. Evo sam se podsjetio pa nađoh i link (nema prevod):

http://www.youtube.com/watch?v=dfSAH0el ... 2&index=43

Smiješno izgleda da statistici postavljam satiru kao protutežu ali držim da je zdrav razum mnogo bolji od bilo kakvog izvještaja sa jednim (1) grafom kad je u pitanju dječiji život. E sad taj grafikon. Primjetih dva ogromna pika/vrha i onda pad od 1961 kad je cjepilo uvedeno. No nelogičnost je da je pad počeo prije uvođenja cjepiva/vakcine i bio je još jedan prije tog pa je opao. Ima li u ovome paralele sa kugom u Evropi i dva ciklusa poslije kojih sa stabilizovala ova bolest. Znači, prvi raste sa 50 na 390 te opada na 110 pa pada pa raste pa opet pada i onda skok na 550 i nagli pad na skoro istu granicu od 50. 1945 je bio oko 15 a 1961 oko 50 te dvije tri godine poslije kao i '45.1961 počinje vakcinacija i zato je pad kažu. Možda je taj pad prirodan a to niko nije uzeo u obzir. Isto tako to je 16 godina posije rata. Isto tako to je kraj doba velikih migracija stanovništava u gradove zbog gladi ili možda represija komunista. Koliko su godina imale majke i očevi oboljele djece iz ona dva vrha/pika kad je bio rat? Bili su djeca ili tinejdžeri. Kako su preživjeli tj. sa kakvim traumama i stresovima rat? Da li su im oba roditelja živa? Da li samo jedno? Da li su siročad? Kako su se hranili za vrijeme i poslije rata. Da li su majke imale dovoljno hrane i kakvog kvaliteta prije trudnoće, kad su ''nosile'' trudnoću i kad su dojile djecu. Do koje godine su djeca dojena? Kako su se djeca hranila kad su stasala za normalnu hranu? Kako su se očevi hranili i kakav je bio kvalitet njihovih spermatozoida? Meni su moji pričali da nije baš bilo ružičasto a vaši vama? Prije II WW imamo krah berze i krizu, seobe sa otoka i iz dalmacije a prije toga još jedan rat. Ipak relativno je mali procanat '45. Interesantno. On skače kasnije kad su stasala djeca iz generacije '34-'4o. A njihovi roditelji su generacije 1916-1922. Nekako se vrti oko ratova.

1891+18=1909+18=1927+18=1945 nivo od 15 oboljele djece
1898+18=1916+18=1934+18=1952 vrh sa 390 oboljele djece
1904+18=1922+18=1940+18=1958 vrh sa 550 oboljele djece
1907+18=1925+18=1943+18=1961 pad na nivo od 50 oboljele djece
1909+18=1927+18=1945+18=1963 nivo iz 45

(*) uzeo sam proizvoljno da su žene rađale sa 18 godina u prosjeku.

A od 45 do 60-te je period izgradnje i seljenja ljudi iz sela u gradove kao i uspostavljanja komunizma. Trebaju valjda neki rezultati da se pokaže kako je to dobar sistem za buduća pokoljenja. Bio bih zadovoljan da se sa ovakavom širinom u pristupu dokazalo da su vakcine/cjepiva popravili zdravlje djece u Hrvatskoj. Da li postoji studija o povezanosti hrane i uslova života te higijene u odnosu na dječiju paralizu. Ili u odnosu na bilo koju dječiju bolest? Eto npr. tu je i fras. Kad li će da izmisle vakcinu za taj poremećaj, možda već ima ? Kažu doktori da je u 70% slučajeva virus uzročnik. Iz frasa se u vrlo malom postotku zna razviti epilepsija. Uzrok je kako kažu doce ''banalna infekcija respiratornih gornjih disajnih puteva''. Djete je pod temperaturom a to je znak da se imuni sistem bori. 100% djece se sa ovim problemom izbori samo. Kod složenog frasa 95% se izbori opet samostalno a kod manje od 5% iz te grupe se kasnije javlja epilepsija jer se nisu uspjeli izboriti. Zbog uplašenosti roditelja a i da bi se djeci olakšao bol, jer grče se mišići, daje se diazepam. Pokušava se sniziti temperatura. I to je sva nauka. Ostalo uradi imuni sistem. Možda ne bi bilo ni tih 5% kad bi svi imali isti kvalitet života i kada bi sve bilo haj. Možda je i genetika. Ima tu dosta pitanja koja valja pretresti.I naravno statistika se odnosi samo na bolesnu djecu. Nisu SVA djeca bolesna od navedenih boleština. Gdje je tu statistika?
link:
http://srbija.aladin.info/zdravlje/105- ... lzije-fras

Elem, niti sam naučnik niti doktor. U postavci koju sam izneo sigurno ima rupa. Ali isto tako ja ne mogu vjerovati nekom oskudnom izvještaju na papiru sa sumnjivim grafom. Mene to ne zadovoljava.
Metuzalem uopšte ne sporim što ste postavili ovakvo pitanje.Meni je to savim u redu i dobro je da je tako. No dokazi su olako uzeti po mom mišljenju kao validni. Isti problem sam ja imao ovde:
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... highlight=
druga stranica na kraju
S toga nisam ni ja cvećka. Isto tako olako sam stavio skeptike kao dokaz svoje tvrdnje. I dobio sam adekvatan odgovor.

Najvažnije pitanje ovdje je kako roditelji da postupe? Ja dijete još nemam.
A kad ga budem imao da li ću i pored svega što sam izneo postupiti u njegovom interesu tj. sačuvati mu zdravlje od vakcina? Ne mogu sebi da odgovorim na ovo pitanje jer se nisam suočio sa tim a nije ni samo do mene. I sigurno je teško roditeljima da odluče. Ali džaba nam sva metafizika i znanje ako djete ne možemo da zaštitimo jer se plašimo.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 30, 2009 10:28 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Evo setih se još a vezano je za tuberkulozu.
Preneću priču iz sela mojih roditelja (okolina Sombora):
Kad su se doseljavali bosanci u Vojvodinu desila se pošast među njima i puno je seosko groblje umrlih od tuberkuloze tih '60-ih. Kako su dolazili sa planina oni svoje navike u ishrani nisu mijenjali. Mlijeko, sir, kajmak, povrće (krompir uglavnom), voće, ovčije i kozije meso pečeno na loju, nešto žitarica a možda riba te sušeno meso su im bila glavna hrana. I ovo je ok kad si na planini. No vojvođani se hrane sasvim drugačije. Mlijeko, sir, pavlake i milerami, svinjetina, piletina, pačetina, ćuretina, teletina, riba, žitarice, jaja, voće, povrće, ogromna raznovrsnost prerađenog mesa, itd... i to kako spremljeni, razne supe, čorbe, paprikaši i još tijesto sa makom a tek gomboce te slanine i šunke pa pečenje koje se čuvalo u svinjskoj masti a sva jela su začinjena ljutim začinima! I vojvođani nisu toliko umirali od TBC-a.Mada imaju zbog takve ishrane i pretjerivaja u jelu drugih problema. I svi oni misle da su bosanci umirali zbog neadekvatne hrane. Pitanje je da li bi da su bosanci bili vakciniani protiv TBC-a imalo uspjeha? Potomci tih ljudi se danas hrane kao i vojvođani, te TBC i nije problem, ali ga i dalje ima no ne umire se od njega kao ranije. Također svi su u selu danas vakcinisani i ovo stoji donekle. Mada iz mog iskustva doznaćete još nešto.
Rođen sam '72 i vakcinisan sam sa svim vakcinama tog perioda osim za Variolu Veru. BSG sam primio po rođenju. Rezultat već znate:
Spastični bronhitis sa tendencijom ka asmi (problem sa bronhijama i plućima generalno) dobio sa dvije godine a ozdravio oko 17-te godine odnosno u toku puberteta, prirodno kako reče doktor. Četiri (4) upale pluća do sad, interesantno zar ne? Spomenuo sam ovo gore. Sve je vezano za pluća. Poremećen rad enzima jetre poslije druge upale kad sam imao 12 godina zbog prekomjerne upotrebe penicilina. Od ovoga me izliječio mostarski travar Rade Marušić a pomogao je i bioenergičar. Nikad nisam dobio tuberkulozu no stradala su pluća ali pogodite na kakvoj sam hrani odrastao? Mnogo supe, soseva, paprikaša i čorbi dobro začinjenih i masnih. Nism nešto volio meso ali su me navikli. A pored vojvođanske kuhinje bilo je i svih ostlih kuhinja zavisno gdje smo živjeli. I ta me je raznovrsnost u ishrani spasila a vakcinom sam zaražen, odnosno uništen mi je imuni sistem. Stoji i ovo donekle. Moja braća nisu imali većih problema a i oni su vakcinisani. Samo po jednu upalu pluća. Sitnica. A takođe preležali smo sve dečije bolesti. Rođen sam zdrav u Puli ali poslije 6 mjeseci se selimo za Podgoricu i tamo sam obolio. Potom par godina kasnije se selimo u Mostar. Moja braća su veći dio svog djetinjstva odrasli na selu u Vojvodini. Zbog napada kašlja nisam mogao boraviti tamo duži period. Nešto mi je u Vojvodini smetalo. Ovo je analogija sa bosancima. Nisam bio otporan na tu klimu kao djete. Sad nemam nikakvih problema. Nemam ni tuberkulozu takođe.I dalje mi je ishrana raznovrsna, vuče na vojvođansku :mrgreen:
Šantići iz Mostara su u 19. tj. 20. vijeku dolazili u Sombor da se liječe od TBC-a, jer je tada Sombor bio jak medicinski centar i vazdušna banja. Pitam se da li su na jelovniku imali hercegovački meni? Biće da je bio mnogo raznovrsniji vojvođanski. Neki su se izlječili, neki nisu ali im je bilo bolje. U Bosni je TBC gotovo iskorijenjen tek negdje krajem 80-i. Za ostale krajeve bivše Juge ne znam. Do tada se i ishrana ljudi poboljšala, higijena i uslovi života su bili znaaatno bolji. Samo pogledajte koliko se zidalo po Bosni onih kuća na tri sprta prije rata .Kako li se dobro i raznovrsno jelo, a? Pitam se kakva je bila higijena npr '60-ih ili u 19. vijeku a kakva krajem '80. I šta se tad jelo u Bosni ili bilo gdje na planeti odnosno koliko je ishrana bila raznovrsna i primjerena okolini u kojoj se živi i kako je spremana ? Na planinama nije bilo mnogo TBC-a nego po gradovima i dolinama. Ovo je već druga priča.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 30, 2009 11:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
metuzalem je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
....
Ako počnu staru pirču o zaštti od bolesti, ti im daj statistike koje pokazuju koliko se više razboljevaju vakcinisana deca od nevakcinisanih. Uključujući i njihovu, sudije i tužioca. ...


ima li kakav link na te statistike ili pdf za download, i tko je to točno radio statistiku i za koga!?

Naime u rvatistanu se provodi obvezno cijepljenje bebača protiv tuberkuloze (BCG), difterije, tetanusa i hripavca (pertusisa) (DI-TE-PER), dječje paralize (poliomijelitis), ospica, zaušnjaka (mumpsa, parotitisa) i rubeole (MO-PA-RU) te hepatitisa B. (prilično dugačak i "težak" popis a osobno sam primjetio da beba nakon cijepljenja jednostavno "potone" na par dana)
Za MoPaRu cjepivo (Ospice, zaušnjaci, rubeola) mi je poznato da ima službeno oko 60 slučaja s nuspojavama godišnje a obveznom cijepljenju pristupi oko 43.000 djece što je hočeš-nećeš vrlo dobro (osim za onih 60) jer nema epidemija ospica, zaušnjaka i rubeole.
U svezi dječije paralize od 1960/62 kada je počelo masovno cijepljenje zadnji slučaj je zabilježen 1989..
http://www.hzjz.hr/epidemiologija/dj_paraliza.htm

Pročitah cijelu temu i ne mogu reći da argumenti nisu logični i uvjerljivi al nigdje ne nađem statistike na koje se protivnici cijepljenja pozivaju.


Teško je doći do tih statistika jer oni koji ih prave i zvanično objavljuju i priznaju kao validne su isti oni koji prodaju vakcine, i zato ih teško lažiranju a prave podatke kriju.
Lažiraju ih tako što prikažu opadanje neke epidemije kao rezultat vakcinacije, a epidemije je počela da opada već pre vakcinacije, epidemije koje uzrokuje sama vakcinacija ne prikazuju, ili ih iskoriste za pokretanje nove vakcinacije.
Dodatna teškoća je to što posledice vakcinacije nisu identične i ne mogu se lako ustanoviti, često jedna vakcina izazove različite reakcije koje nemaju veze sa bolešću protiv koje su date, visoka tempretura, fras, alergije, mentalnu zaostalost, lako obolevanje od drugih bolesti kasnije u životu, itd.
One generalno napadaju i slabe imuni sisem i to se različito odražava.
Osim toga, postavljen je rok od određenog broja dana za vremee koga se priznaje da je reakcija na vakcinu. Ako se detetu poremeti zdravlje posle tog roka, onda se ne smatra da je to od vakcine. A rokovi su sigurno kratki (nekoliko ili desetak dana) i proizvolno doneti. Zato i te statistike koje pokazuju lošu reakciju na vakcine zasnivaju se samo na tim rokovima i posledicama koje samo oni priznaju da su posledice vakcina. Ono što ne priznaju sigurno je mnogo veće nego što se prikazuje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 03, 2009 11:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
16.04 09. da li mozes jos nesto da napises o tome kako ste tacno izbegli vakcinaciju, ne znam da li ste i vi iz Srbije, ja jesam, a jos se nisam raspitivala o zakonu. Da li je upisano u karton vaseg deteta da nije primilo vakcinu, da li zbog toga imate bilo kakvih problema sa lekarima? Da li vam je stigla do sad neka prijava?
Unapred hvala na odgovoru !
Puno pozdrava !!!

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub maj 09, 2009 8:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 16, 2009 11:52 am
Postovi: 46
Lokacija: Srbija
Da,iz Srbije smo.Angažovali smo prijateljicu pravnicu da malo pročačka po zakonima.Ona mi je rekla da se može odgovarati samo prekršajno.Konkretno ne piše kolika bi bila novčana kazna.
Mislim da ti ne mogu mnogo pomoći,jer mi prosto izbegavamo i bolnicu i lekare.Već odavno nemamo poverenja u njih.Hvala bogu, nisu nam ni potrebni.
Naša beba je bila u kontaktu s lekarima samo u porodilištu,i čak bih i to volela da sam izbegla,ali to je već druga priča.Znači,nismo ga vodili u bolnicu,nema karton i nismo dobili nikakav poziv.Naravno,u porodilištu je registrovan,dobio BSG i rađene su mu kontrole krvi kao i svoj drugoj deci.
Trudimo se da ga odgajamo što zdravije,tj.što više u skladu s prirodom i to je to.
Ne znam da li sam ti pomogla,ali rado hoću ako ikako mogu,pa ako imaš još pitanja,ti piši.Drago mi je kad čujem da ima roditelja(sadašnjih ili budućih)koji iskreno razmišljaju o sreći svoje dece,a ne prepuštaju se inerciji.

_________________
Da li želiš da budeš u pravu,ili da budeš srećan?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz