Sada je: čet mar 28, 2024 2:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: uto okt 14, 2014 8:40 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
arwen dor je napisao/la:
Aaaaa! Sad mi je jasnije. Znači nije u pitanju vakcinisanje kao takvo nego kemija koja se dobije u bočici, kvaliteta tog cjepiva? E, to je druga stvar. Slažem se da je u bivšoj državi štošta bilo kvalitetnije i sigurnije, ne samo cjepivo, ali, rasturiše nam tu državu i sad nema nazad. Šta je tu je.

A misliš da u teorijama zavjera nema ništa, misliš da je samo kvaliteta omanula?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: uto okt 14, 2014 9:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
Omanulo je i doziranje, istu dozu dobije novorođenče od recimo 2.5 kg kao i ona od 4.6 kg (moja porođajna težina) ....
razlikuje se i tzv. živa vakcina od tzv. mrtve vakcine...
a da ne pričamo o razlici u "domaće" proizvodnje i uvoza iz recimo neke zabiti iz Poljske...

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: sri okt 15, 2014 2:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
promatrač je napisao/la:
arwen dor je napisao/la:
Aaaaa! Sad mi je jasnije. Znači nije u pitanju vakcinisanje kao takvo nego kemija koja se dobije u bočici, kvaliteta tog cjepiva? E, to je druga stvar. Slažem se da je u bivšoj državi štošta bilo kvalitetnije i sigurnije, ne samo cjepivo, ali, rasturiše nam tu državu i sad nema nazad. Šta je tu je.

A misliš da u teorijama zavjera nema ništa, misliš da je samo kvaliteta omanula?


Mislim da netko namjerno radi paniku i namjerno izluđuje ljude.
Zamišljam što bih ja da sam na mejstu sadašnjih mladih roiditelja koji su bombardirani oprečnim informacijama, pa se tu još nađu svekrve i šogorice, svaka sa svojom teorijom i katastrofičnim izjavama...Ja mislim da bih izludila.
I mislim da to netko namjerno radi. To je ta teorija zavjere u koju ja vjerujem. Zove se "Zavadi pa vladaj".
Pratim godinama kako se to sustavno radi kroz medije, mic po mic.., Dok ne dođu na svoje. ali ne radi se o trovanju vakcinom, radi se o trovanju umova mnogo gorim stvarima koje ljudima promaknu i ne vide ih dok se bave vakcinom, ptičjom gripom, sidom, ebolom.
Ebola se pojavila baš u doba kad se započinje još jedan rat. Priče o vakcinama u prethodile, bile su dio pripreme. Ljudi koji su zabrinuti za svoj život i preživljavanje, neće ni primijetiti što se stvarno događa na Bliskom Istoku ili njima pred nosom. Neće ni priijetiti da je već na djelu ROBOVLASNIČKI SUSTAV. Ne kapitalistički, nego robovlasnički. Da se iz zraka pokušava umrtviti elan koji je potreban za pobunu. A vakcine? Mislim da vakcine ne mogu trajno djelovati na ponašanje, nego da se to obavlja špricanjem tvari koje su psihogene s velikih visina.
Vjerujem da je to da zavjera koja je na djelu.

Kad te zaglupe na jednom poručju, puno im je lakše zaglupiti te na još jednom, i td.
Ne znaš vie koga bi poslušao, na koju sranu bi se okrenuo Protivnici cijepljenja su vrlo glasni i gotovo nasilni, a zagovornici sramežljivo tu i tamo nešto kažu...ne znaš kome bi vjerovao. Protivnici se pozivaju na istraživanja za koja je okazano da su lažna, tj da nisu ni provedena, i baziraju se na radu koji je imao zadataka da jedno cjepivo nekog proiuzvođača proglasi nedjelotvornim i štetnim a cjepivo drugo proizvođača kao super. Zar to nije nekakav argument za raspravu? Što god jedni izjave oni drugi tvrde da je to laž, i tu nema kraja. Tko bi se tu snašao ako i sam nije studirao medicinu, ali, ne samo studirao, nego i a zna napamet sve ono što je tamo naučio, da nije zaboravo gradivo i da prati sve novo što se stalno objavljuje...
Ovdje pomaže jedino terapija logikom. Logoterapija. ( Ima i knjiga o toj metodi )

Inače, svi znamo da svaka tvar koja je za nešto korisna ima svoje nuspojave i neželjene efekte. Sve što stavimo usta ima neželjene efekte. Svaki lijek pa i onaj iz prirode . I kamilica ima neželjene efekte. Kamilica nije dobra za ljude s visokim tlakom. Kantarion ili gospina trava nije dobar na suncu. A ne treba ni spominjati općepoznate nuspojave i neželjene efekte graha (pasulja), :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: a tako je zdrav i koristan.

Što se tiče proizvođača lijekova, imam više povjerenja u poljsku zabit nego u američko središte svijeta. U Poljskoj je kao i kod nas, do nedavno bio socijalizam gdje se država miješala u sve pa i u cijepljenje i kontrolirala sve i svašta, a ne kao sada, kad privatni kapital sam sebe kontrolira i pri tome gleda isključivo i samo svoju korist.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: sri okt 15, 2014 2:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
metuzalem je napisao/la:
Omanulo je i doziranje, istu dozu dobije novorođenče od recimo 2.5 kg kao i ona od 4.6 kg (moja porođajna težina) ....
razlikuje se i tzv. živa vakcina od tzv. mrtve vakcine...
a da ne pričamo o razlici u "domaće" proizvodnje i uvoza iz recimo neke zabiti iz Poljske...


Vidiš, ja mislim da je baš u ovome problem našeg svijeta. Mi nemamo povjerenja jedni u druge. Memamo povjerenja da doktori znaju odrediti dozu cjepiva, mislimo da mi kao laici treba u to da se razumijemo. Čuli smo da postoji živa i mrtva vakcina i to nas jako zabrinjava -a ne znamo o čemu je riječ. Ne bi trebali ni znati, osim ako nismo liječnici. Kad idemo kod dotora mi znamo koji lijek treba da nam prepiše, kako nas je trebao operirati a kako ne. Mi mislimo da moramo o tome sve znati jer ne vjerujemo da se struka u to razumije.
Zanimljivo je da se svi razumijemo u zdravstvo i škosltvo. tako su nas godinama programirali , da se svađamo sa time. jer to se plaća iz državnih novaca. to smo imali sve besplatno i jako jako kvalitetno. i trebalo nas je posvađati da bi nam malo po malo uzimali usluge na koje smo ranije imali prava od naših poreznih novaca.
Između ostaloga, imali smo pravo na besplatno cijepljenje.
Sigurna sam da će se obavezno i besplatno cijepljenje ukinuti maksimalno moguće i da će se cijepljenje početi masno naplaćivati, samo neka se stiša ova prašina koju nam upravo bacaju u oči.


Ne vjerujemo Poljacima da znaju proizvesti kvalitetno cjepivo, čak podrazumijevamo da nitko ne vjeruje Poljacima. Bugarima nitko ne vjeruje -Evropljani misle da su tamo neinteligentna bića niže vrste, mi ne vjerujemo amerikancima, britancima, ne vjerujemo nitko nikom ništa.
Na osnovu čega? Gdje su argumenti? Jesmo li sigurni šta pričamo ili samo širimo tračeve (trač je neprovjerena , neistinita ili poluistinita priča sa zlom namjerom diksreditiranja ugleda nekog ili nečega)
To je problem .
To stvara paniku, kaos, nered...taj nered nekome odgovara, nekom to gura vodu na mlin.
Ja u tome vidim zavjeru.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 15, 2014 3:05 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ja vidim oboje i zavjeru i paniku od tračeva kombinirano, dvostruki dobitak za nekog, kaos ovdje.
Ako i ne idemo raspravljati o metafizici ostaje lakomost velikih kompanija koje baš vole ne platiti istraživanja pa ih rade u tajnosti na čitavoj populaciji.
Čisto zbog onih 1% najbogatijih i političara koji su dobri i nikad svoje interese ne bi stavili ispred interesa čovječanstva, zato su tako bogati, iz čiste dobrote.

Hrpa doktora nikad ne bi sebe i svoje liječili onako kako liječe svoje pacijente, rade za plaću i čekaju da odu doma, za lijekove koje daju čitaju za što su i kako se doziraju tamo na kompjutoru sa kojeg šalju recept jer većinom više informacija nemaju i ne mogu znati i nije ih ni briga, izvlače se na uhodane sheme i specijaliste većinom po rekla-kazala sistemu bez dubinskog istraživanja. Ja zato njima ne vjerujem, ne jer su zli, nego jer sve u startu ispada samo nazivno funkcionalno, a tek u rijetkim slučajevima stvarno funkcionalno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: čet okt 16, 2014 11:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Promatrac,

Ako moze iskren odgovor:
Sta bi radio da si sad u ovom trenutku u poziciji roditelja koji se mora odluciti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet okt 17, 2014 1:31 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ovisi kako bi mi žena bila nabrijana, znaš komplicirano je kad jedan roditelj želi jedno a drugi drugo ili makar jedan ne zna što bi trebao željeti, a pogotovo što većinom u balkanskom braku žena vodi takve stvari, muž ni ne sazna kad je bilo cijepljenje ako ne pita svaki dan.
Ja se svakako ne bi cijepio unaprijed protiv nečega ako ne moram, izuzetak su stvari poput tetanusa i bjesnoće na hitnoj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet okt 17, 2014 6:39 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Isto i ja, lako mi je da odlucim za sebe, ali za drugog (dete) da odlucujem - to mi pada veoma tesko.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet okt 17, 2014 2:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
promatrač je napisao/la:
...većinom u balkanskom braku žena vodi takve stvari, muž ni ne sazna ....

ovako zbori pravi poznavatelj poretka životnih stvari na balkaniše poluotoku... =D>

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet okt 17, 2014 10:19 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ne bi htio nikog uplašiti ali ono što sam vidio poslije jedne vakcine na djetetu je bilo nalik strahu pri opsjednuću ili otmici, nešto kao prisilni gubitak kontrole zbog bolova ali jezivije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet nov 28, 2014 10:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Baš me razveselio uz jutarnju kavu ovaj tekst u kojem autorica koja se obrušila na roditelje koji ne cijepe djecu kaže ovo:
"U argumentaciji se nerijetko koriste lažne studije i poneka nuspojava moguća kod svakog lijeka ili cijepiva pa čak i kad se u konačnici razotkrije da je autor prodavao maglu."
jer bez imalo, ali imalo sućuti i priznanja da nuspojave i te kako postoje, pokazuje glupost koja je eto neizlječiva i za nju nema cjepiva.
Pa bahato (čitaj glupo - jer bahatost je glupost) te po njoj "poneke" nuspojave jer nije riječ o njezinom djetetu, ne znače ama baš ništa.
No, zato joj i te kako znače djeca umrla u Francuskoj od ospica - to je tragedija, pa kaže:
"Posljedice su bile tragične jer neki mališani naprosto nisu uspjeli pobijediti bolest."
da zaista, slažem se prava je tragedija kada djeca umiru.
No u slučaju ove novinarke, najtragičnije je licemjerstvo!
Ono koje može biti ovako bačeno na papir i objavljeno, ono koje nuspojave ni ne bilježi i ono koje čak ni te slučajeve "ponekih" nuspojava nije nikada zaista ni priznalo pa ni zabilježilo.
To je tragično.
Nitko ne dovodi u pitanje jesu li djeca u Francuskoj umrla od ospica, pitanje je kako su ih dobila!
Postoji li možda mogućnost da su ta necijepljena djeca ospice dobila od cijepljene djece protiv ospica?
Postoji li mogućnost da ako prekinemo stalno i iznova procjepljivati djecu s cjepivima u kojima postoji bolest prekinemo istu?
Postoji li takva mogućnost? Jesmo li mi ti koji sve te viruse održavamo na životu? Puno pitanja gospođo Goranka, zar ne?
Dakle imam samo jedno, za te vrle novinare koji danas harače medijima, dakle draga gospođo novinarko, obzirom da navodite u tekstu kako su eto roditelji necijepljene djece ti koji smatraju da su im djeca zaštićena jer su oko njih cijepljena djeca, a to smatrate sebičnim jer mislite da je netko drugi "obavio" posao za njih, moram vam reći - znate li da su necijepljena djeca i te kako u opasnosti od cijepljene koja su primitkom cjepiva mali kontejneri virusa?
Znate li da su cijepljena djeca potencijalno zarazna!
I ako ima imalo mudrosti u roditeljima necijepljene djece, svoje će dijete maknuti od vaše cijepljene u tim danima!
Znate kaže se da je od ljudske gluposti bezgraničniji samo svemir, te bi bilo mudro da uočite tko je, kako je i što zarazilo djecu u Francuskoj. Jer najvjerojatnije su to bila cijepljena djeca!
A u Hrvatskoj su već dugo prisutni opasni trendovi - znani su kao novinari i koluministi!

http://www.jutarnji.hr/opasan-trend-u-h ... g.comments

I što o svemu tome kaže stručnjak, pogledajte od 4 minute nadalje!



Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pon mar 02, 2015 8:58 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 16, 2015 8:36 am
Postovi: 1
Interesantan osvrt na aktuelnu temu - za i protiv vakcinisanja:
http://bit.ly/1ALIRNK


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet mar 27, 2015 6:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Ovo što se najavljuje je u suprotnosti sa srpskim Ustavom. Da li u drugim zemljama postoje slični zakoni ili je ovo početak kraja?

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=973704

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet mar 27, 2015 9:01 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Član 25. Ustava Republike Srbije će se morati mijenjati, kao i mnogi drugi dijelovi Ustava, kako bi prijespomenuti bio usklađen sa zakonodavstvom EU-a, čime će potpuno biti otklonjena prepreka obaveznosti vakcinacije i omogućene najstrože kazne onima koji se tome latentno ili javno suprotstave.
=D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: ned mar 29, 2015 8:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Neke stvari mi nisu logične pa ako netko zna odgovoriti:

Ja sam cijepljena redovito po svim pravilima kako je to tada bilo, ni jedno cijepljenje moji roditelji nisu preskočili.
Moja djeca su redovno cijepljena, moja braća i sestre, svi naši nećaci, svi ljudi koje poznajem i koje sam upoznala od kad znam za sebe, svi baš svi su cijepljeni protiv raznih bolesti, kako je to već tada bilo određeno: protiv dječje paralize, tifusa, tuberkuloze , velikih boginja, malih boginja, rubeole i štajaznam čega i svi vi ovdje ste cijepljeni, i svi vaši rođaci i poznanici, jer je tada u bivšoj državi između ostaloga bio pokazatelj standarda i cijepljenje je bilo normalno, nitko se nije ni pitao je li obavezno ili se može preskočit, nitko nije dovodio u pitanje cjepiva i besažiranje .

Prema ovome što se tu piše, ispada da nitko od nas ovdje nije zdrav i da nije normalan, jer smo svi vakcinisani? Možda smo autistični ali ne znamo da jesmo?

Možda ljudi uopće ne umiru od tih bolesti protiv kojih su cijepljeni? npr.od tifusa. Moja baka je cijeli život oplakivala dva sina: jedan je umro od tifusa u 21. godini života, a drugi od kombinacije ospica i upale pluća u šestom mjesecu života. Nisu bili cijepljeni jer je bio rat, toga tada nije bilo.

Kako god, za svaki slučaj, dok se nove teorije ne dokažu na drugim ljudima (ne na meni, žao mi je ali ne bih) jučer sam dala cijepiti psa protiv bjesnoće. Već je bilo slučajeva da su našli bijesne lisice, a ja živim blizu šume i jako volim šumu , pa za svaki slučaj, ..kažu da ljudi umru od bjesnila ako se zaraze ..štajaznam, možda ni to nije istina? Možda ne umru?

A šta ako je kampanja protiv cijepljenja način kako da farmaceutska industrija zaradi?
Cijepljenjem su iskorijenili neke bolesti pa sad ne mogu prodavati lijekove za te bolesti, pa treba da se ljudi ne cijepe nego da se bolest opet pojavi pa da ovi mogu prodavati liejkove za liječenje tih bolesti?
Zamislite, hipotetski, što bi rekli zubari kad bi netko izumio cjepivo protiv karijesa i naredio da se sva novorođena djeca moraju cijepiti tim cjepivom, pa za dvadesetak godina, kad ta djeca porastu, ne bi uopće bilo karijesa osim kod par nesretnika kojima se cjepivo nije primilo...., što bi za dvadeset godina svi ti zubari radili? Pa..valjda bi u startu pokušali odvratiti ljude od cijepljenja protiv karijesa?

Meni u toj priči nije ni jedna strana sasvim uvjerljiva, ni ona koja je za cijepljenej protiv svega i svačega, ali ni ona koja je protiv svakog cijepljena.
Sve mi je to sumnjivo.
Ali sam cijepila psa.
U ponedjeljak ću i mačka.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pon mar 30, 2015 11:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet dec 03, 2009 12:49 am
Postovi: 110
Kazu da nije problem sa starim vakcinama koje su valjda bile dobre vec sto u ove nove guraju ne znam tacno sta..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: sri apr 01, 2015 8:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Problem je što sui ovi krajevi u zadnje vrijeme mjesto za experimentiranje takvih stvari. Činjenica je da sve više djece ima problema, nažalot u to sam se osobno uvjerio

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: sri apr 01, 2015 9:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 5:15 pm
Postovi: 247
Moji prijatelji imaju sina od 15 god.koji je rodjen kao savrseno zdrava beba.Sa 6 meseci je primio neku vakcinu i od tada krecu njihove muke.Dete jedva samo hoda,ne govori,neide sam u wc i td.Jednostavno dete je ostalo na nivou jednogodisnje bebe.Kada su krenuli da ga lece po Bgu upoznali su jos roditelja cija su deca tada vakcinisana i sa istim posledicama.Priznalo se da je ta tura vakcina bila okidac za bolest ali se na tome i zavrsilo.
Ima jos dece zaostale u razvoju ,ali niko nije nikada ispitivao razloge njihove bolesti.Mozda je i od vakcina.
Sin je sada 7. razred i prosle valjda godine ,ili pretprosle ,nesecam se kada,smo odbili redovnu vakcinu.Do tada je primao.Cerka je sada 1. razred i takodje smo odbili vakcinu pred polazak u skolu.Nisam primetio nikakva pogorsanja u njihovom zdravlju,cak mislimo i da su zdravija od vakcinisanih vrsnjaka.Tek po jednom su bili bolesni ove zime i to malo kijavice i nista vise.Mada koristimo i srebrnu vodu i zdravije ih hranimo ,sa dosta voca i povrca.
Efekte ovih vakcina cemo tek videti ,mislim,u vidu sterilnosti mozda,kraceg zivota i sta znam vec.
Predlazu u Srbiji osnivanje fondova za odstetu od posledica vakcina.Cemu ???
Gde ima dima i vatre.Sloboda izbora na prvom mestu.

_________________
Kad sam prestao da se plasim smrti,prestao sam da se plasim i zivota


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: sri apr 01, 2015 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned okt 20, 2013 10:03 pm
Postovi: 33
Krajnje logična pitanja:

http://www.vaseljenska.com/vesti/stop-o ... -u-srbiji/

_________________
Ko ne želi da se menja, menjaju ga svi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vakcine
PostPostano: pet apr 03, 2015 9:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Osobno i nema nešto protiv cijepljenja, ali imam protiv prisile i nemogućnosti izbora po tom pitanju. Nevjerojatna je reakcija doktora kad smo rekli da nećemo cijepiti dijete ili da ćemo maximalno odgoditi cjepivo, ja nisam vjerovao na svoje oči.
Naravno promjenili smo doktora i sad je situacija čak iznenađujuće dobro po tom pitanju.

Ako već ne možete izbjeći cjepivo, odgodite ga maximalno, problem je u prevelikom broju mix cjepiva u kratkom razdoblju, kako napreduju, uskoro će biti cjepivo 20 u 1, za bolesti koje još nisu ni izmišljene

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz