Sada je: sub apr 27, 2024 8:28 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Smatrate li feng shui i vastu pozitivnim načinima usklađenja sa svemirom?
da 79%  79%  [ 11 ]
ne 21%  21%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 14
Autor/ica Poruka
 Naslov: feng shui i vastu
PostPostano: uto mar 20, 2007 8:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Smatrate li ove discipline pozitivnim i načinom usklađenja sa svemirskim energijama ili dijelom manipulacije 'nekog' iz svemira da bi nas se postavilo na frekvencije koje su im potrebne???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 20, 2007 3:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
posto sam studirala arhitekturu, jako sam poshtovala feng shui kao disciplina, ali...

Pre koji mesec na Tv je bila jedna dokumentarka gde su bili pozvani 3 fen shui majstori da bi preuredili stan kako bi se podobrio status zdravje ljudima koje tamo zive... sve troje koje su debelo naplacivali svoju uslogu su dali dijametralno sprotivne planove.. Recimo stan prvenstveno je imao crvenu koznu garnituru, onda je prvi strucnjak to promenio i rekao kao to je glavni cvor problema, onda promenio sa zelenu garnituru koja nije imala coshkove, onda doshla druga promenila na zutu i sa coshkove, i doshla treca i promenila opet na crveno... svisu razmeshtavali nameshtaj i stavljali detalje kao neshto rade i sve stavovi nisu imali logiku al uopshte, od tada neshto posebno ne verujem, osim onaj deo da kad se spava ne treba da budu upereni nikakvi coskovi prema tebe, to mi ima neku logiku poshto ipak je coshak piramida, pa mozda da vuce energiju od tebe... I to sa kristalima ima logiku poshto svako od nas vibrira razlicno pa se poklapa i energijom i vibracija koja imaju razlicite kristale.. ostalo, puno i nema smisle...

Isto primer je da kod mene pishe da trebam izbaciti sve zelene biljke od dnevnu sobu, kao, a strucnjak pa rekao sasvim suprotno...

meni je to malo cudno.. to je negde izgubljeno u prevodu, sigurna sam da ima neshto i u tu disciplinu, inace ne bi postojala toliko vreme, ali smatram da je vishe pogreshno tumacena, i da mozda na ove prostore nema neko ko stvarno dugo i temeljito proucava da bi stvarno znao shto raditi.. Obicno to su ljudi koji su procitali 5 knjiga(najvishe, u proseku 3 knige a kod nas ovi shto rade samojednu knjigu), tako da moje misljenje, je da tu nehsto ne shtima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 29, 2007 12:46 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon aug 20, 2007 9:57 am
Postovi: 14
Nijedno učenje (u ovom slučaju feng shui, vasta) ne treba slepo slediti, jer je to ograničavanje samoga sebe.

Svako zna šta mu prija, a ako ne zna neka malo oslušne svoje unutarnje ja (ne trudite se da budete IN,ne sledite svakakve trendove, ...)

Feng shui bi trebalo da nam ukaže na neke smernice, ali nikako ne treba sve bezuslovno prihvatati i ne treba generalizovati. Npr, vidite na TV-u da neki kvazi expert kaže kako prostoriju treba urediti ovako ili onako, .. da bude puno drvenih predmeta, da prevladava crvena boja, ... To ne znači da prihvatate zdravo za gotovo, možda vama kao osobi ne odgovara energija drveta, možda vam odgovara zemlja, ili metal. ISto važi i za boje i oblike.

MOje mišljenje je da svako mora sam proučiti i naučiti, to je put do uspeha.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 29, 2007 8:58 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Najbitnije je urediti svoje prebivalište onako kako VI to želite... ako želite neki nered i kreativni ste u njemu - super, zašto bi sve trebalo pospremiti i složiti?!? A ako ste neki uredni tip, sve mora biti na svom mjestu - onda tako napravite! Bitno je osjetiti kako nam najviše odgovara i tako postupiti.

Ono što je ok za jednog, nemora biti i za drugog...

Svako znanje je dobrodošlo, i iz Feng Shui-ja se da nešto naučiti...

Uglavnom, ne treba vjerovati, već bolje probati i osjetiti kako je najbolje.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 87 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz