Sada je: ned jun 16, 2024 6:37 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Voda koju koristimo
PostPostano: uto jun 28, 2005 8:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Citat:
Voda iz pipe je zivit otrov.

Moj se stari bavi prodajom filtera za vodu u slobodno vrijeme. I na tim prezentacijama radi elektrolizu vode iz pipe i vode iz tih filtera. Voda iz pipe na kraju ima CRNI talog na povrsini, i cijela je crna/siva. Nesto odvratno. Kad to vidis zgadi ti se cijeli zivot. Ljudi na prezentacijama su znali povratit kad su vidili. Isto ta voda je vrela.
Dok voda iz filtera nema boju ni talog, i hladna je.


To je moj citat sa jednog topica ovdje. I kao sto sam obecao evo slika vode iz filtera i vode iz pipe:

http://img91.echo.cx/img91/7862/voda5av.jpg

Lijevo, voda iz filtera ima 0.05 otopljenih tvari u sebi, poslje elektorlize su oni vidljivi, zato je blago zuta. Desno, voda iz pipe ima 290 otopljenih tvari u sebi, poslje elektorlize su svi momci na broju :mrgreen:

Inace pretezno voda ima oko 400, znao je i 700 izmjerit u slavoniji, u bunarskim vodama.

Eto ljudi, vidite kako krasnu vodu imamo. Milina :D

Evo copy paste za sto je sve filtrirana voda dobra:

- preporucljiva je za novorodjencad,
-ne menja aromu hrane prilikom kuvanja (naprotiv, ukusi su puno -intenzivniji jer voda nije prezasicena kamencem i moze rastopiti vise supstanci iz hrane),
-ubrzava metabolizam pa je nezamenljiva kod dijeta,
-idealna je za cajnike, pegle na paru i druge uredaje jer ne ostavlja naslage kamenca,
-garantovano cista voda u slucaju ekoloskih havarija ili ostecenja vodovodnih cevi,
-uvek je ima u dovoljnoj kolicini bez kupovanja i nosenja,
-pruza finansijsku ustedu u odnosu na kupovanje vode u trgovini,
-snizava nivo secera u krvi kod dijabeticara,
-normalizuje poviseni pritisak,
-snizava nivo masnoca u krvi,
-umirujuce deluje na pacijente s gastritisom ili poremecajima probavnog trakta,
-voda ne sadrzi toksicne elemente

Inace neznam kakav efekt filteri imaju na vodu. Kakvi kristali poslje budu. Al mislim da je najbolja kombinacija ovakvi filteri i vortex antena :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 29, 2005 11:21 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub aug 28, 2004 9:34 am
Postovi: 138
Lokacija: Sarajevo
Kakav filter? Onaj sto se moze kupit u prodavnicama?

_________________
As far as the laws of mathematics refer to reality, they are not certain; and as far as they are certain, they do not refer to reality.

Albert Einstein


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 29, 2005 12:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 19, 2004 9:39 am
Postovi: 463
Lokacija: Offline
http://www.nobel.co.yu/uredjaji/F_300.asp


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 29, 2005 1:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Da i ja prebacim ovdje moj post u vezi s filterima tvrke Nobel:

"Zamoli tatu da isti pokus ponovi s najboljom izvorskom ili mineralnom vodom pa nam javi svoje zapažanje. :D
Naime, svaka voda koja nije destilirana će izgledati kao žabokrećina nakon tog pokusa, više ili manje.

Mislim da se radi o marketinškom triku firme Nobel i metodi "obrnute osmoze".
Prije par godina su bili sumanuto skupi (mislim oko 10.000 kn), pa je možda jeftinije kupiti uređaj za destilaciju vode?

Što ostali misle o tome?"

Dodala bih:
Možeš li nam reći koji je raspon cijene tih uređaja, jer koliko se sjećam neki od njih mogu skoro potpuno destilirati vodu a onda joj se može dodavati minerale po volji, što ne znam koliko ima smisla?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jun 29, 2005 3:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Normalno da ce izgledat kao zabokrecina kad to i je.

Da, imaju uredaji za destilaciju. Ima neka tvrtka koja to prodaje. Neznam tocno kako se zove.

Kod nobela je voda cista. Mozda platis 5000kn za to al si siguran do kraja zivota da neces pit onu naftu iz pipe. Ako se netko snalazi na druge nacine odlicno. Samo nek se netruje sa onim iz pipe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned aug 28, 2005 11:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Lokacija: Split
Streamer mene zanima koji je materijal bio koristen za elektrode prilikom elektrolize?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 29, 2005 12:46 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Oooo Exhuman, dobrodošao...

Nisam mislio da će moj posjet na chat prouzročiti dolazak novih članova... baš mi je drago. Vidi, pitaj, ako što treba, tu smo.

Da se nadovežem na temu... voda nam je zbilja već jako loša...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 29, 2005 10:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Lokacija: Split
tnx Jack987 al nisam ja jucer doshao pogledaj kad sam uclanjen ;P al eto tek sam sad postao prvi put...preferiram live chat vishe od usporenog foruma zato i ne pishem nishta a nije da nemam shta... cya

_________________
of those who say nothing few are silent


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon aug 29, 2005 3:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
exhuman je napisao/la:
Streamer mene zanima koji je materijal bio koristen za elektrode prilikom elektrolize?


Aluminij i zeljezo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 30, 2005 5:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jul 22, 2005 10:02 am
Postovi: 3
Lokacija: KARLOVAC
Jack987 je napisao/la:
Oooo Exhuman, dobrodošao...

Nisam mislio da će moj posjet na chat prouzročiti dolazak novih članova... baš mi je drago. Vidi, pitaj, ako što treba, tu smo.

Da se nadovežem na temu... voda nam je zbilja već jako loša...

:wink:

hej dali se cujemo ja ne kuzim kako se ovdje pise i ko kome ovdje kome pise
TRAZIM INSTRUKCIJE
HELP MEEEEEE

_________________
HANUMAN3


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto aug 30, 2005 6:04 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jul 22, 2005 10:02 am
Postovi: 3
Lokacija: KARLOVAC
Jack987 je napisao/la:
Oooo Exhuman, dobrodošao...

Nisam mislio da će moj posjet na chat prouzročiti dolazak novih članova... baš mi je drago. Vidi, pitaj, ako što treba, tu smo.

Da se nadovežem na temu... voda nam je zbilja već jako loša...

:wink:

HEJ SVIMA TKO ZNA NAESTO O AYURVEDSKOJ MEDICINI I DA IMA ZIP DATOTEKE ZA POSLAT
DA O TOME OTVOTIMO TEMU u FORUMu
hanuman3@net.hr
mene to zanima
ima neki SHILIJAT MINERAL SA HIMALAJA TO SUPER LIJECI
TKO ZNA STO O TOME
POZDRAV SVIMA
KAKO MOGU STAVIT SVOJU FOTKU U ONAJ KVADRATIC JACKO IMA MACU A I JA BI SVOJU SLIKU IMA NA NETU PUNO SLIKA HANUMANA IZ INDIJE
OPOZDRAV

_________________
HANUMAN3


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 31, 2005 10:38 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Heh, ooo careeee, pojavio si se napokon!

Pa moraš imati sličicu negdje već smještenu na netu ( ona se zove avatar ). Pogledaj avatare malo po netu i kad se odlučiš za neki ( pogledaj dimenzije samo da nije prevelik ), odeš u svoje profile i tamo staviš samo link na tu sličicu ( npr: http://www.avatarkojijaocu.com ) i onda ti se s tog linka prikazuje tvoja slika.

Odaberi neku dobru. Hehe!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 31, 2005 11:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Lokacija: Split
evo ovako Streamer, napravio sam test sa vodom obicnom iz vodovoda, elektrodama od aluminija(aluminij najmanje reagira u dodiru sa vodom) i aparatom za punjenje akumulatora kao izvorom struje...
uglavnom voda je "totalno" cista... neznam koja je svrha tvog posta al prije nego sto pocenem pisati o mojim nagadjanjima objasni mi kako je to moguce
ako nam je voda tako zagadjena...tu sivu tvar koju si dobio sam vec vidio u jednom slucaju a nastala je u uvjetima kada je vodi dodana sol zbog bolje provodljivosti struje i elektrode su bile dvije antene povrsinski niklovane; neznam koje je materijal bio ispod nikla...inace nije mi prvi put da radim elektrolizu vode jer me zanima dobivanje vodika na taj nacin i koristenje kao pogonskog goriva al o tome u nekom drugom postu...cekam odgovor.

_________________
of those who say nothing few are silent


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 31, 2005 12:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jul 03, 2004 12:52 am
Postovi: 154
Pojma ja nemam sta si ti radio i kako si ti to dobio.

Nesto si krivo vjerovatno radio, jer voda sigurno nije cista.
To nisam ja radio, nego moj stari. Rezultat je uvjek isti.

Moguce je da je tu neka zavjera u tvrtci hehehe, al nevjerujem. Vec bi netko do sad rekao nesto za tu elektrolizu, jer mnogo ljudi je to vidjelo.

Svrha posta je da pokazem ljudima koliko je voda prljava.

EDIT: Veli stari da to nije obicna elektroliza. Reko sam mu da se raspita malo o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 31, 2005 1:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 10:34 am
Postovi: 35
Lokacija: Split
ajd raspitaj se pa javi o toj "neobicnoj" elektrolizi :wink:

_________________
of those who say nothing few are silent


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 31, 2005 8:42 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 4:12 am
Postovi: 25
Bavio sam se vodama i njenom analitikom i ucestvovao u timu za atestiranje raznih uredjaja za preciscavanje pijacih voda.Poenta je da svi tipovi uredjaja za preciscavanje koji se pojavljuju na trzistu imaju funkciju otklanjanja mehanickih necistoca iz vode (cesmovace) kao i blage deferizacije i demanganizacije iste(smanjenje prisustva Fe i Mn).Naravno podrazumeva se da hlor koji se koristi za sterilizaciju vode takodje prolaskom kroz filter ima smanjenu vrednost nego inace.Po mom skromnom misljenju ovakvi uredjaji imaju vise komercionalnu svrhu nego li upotrebnu vrednost jer u trendu sveopsteg straha od raznih zagadjenja ljudi kupuju sve i svasta u nadi da ce ih to zastiti.I zaista posle nekoliko” kubika” vode provucene kroz uredjaj, filter dobije obojenje (gvozdje i mangan).Povecane koncetracije Fe i Mn ali enormno u vodi moze prouzrokovati proliv i slicne blage smetnje.Inace za informaciju moze posluziti i podatak da su pravilnici(zakoni) za ispravnost vode, hrane,aerozagadjenja koji su bili na snazi u bivsoj Jugoslaviji bili najostriji u svetu (americki i evropski su daleko blazi) te stoga i tehnologija prerade je morala da pratiti zakone.Zato ce i stanovnici bivse nam domovine barem do 90-tih godina imati veoma ostre kriterijume po pitanju hrane i vode.Priblizavanjem EU, zakoni nasih sadasnjih zemalja su daleko ispod nekadasnjih normi.I detetu je jasno da u Beogradu ,Zagrebu,Sarajevu ne sme doci do greske jer su to veliki gradovi.Analize vode u gradskim vodovodima se rade svakodnevno. Bakteriloske i po 10-tak puta na dan.Tako da barem sto se tice toga budimo mirni.Sva ova prica moze biti problematicna kad su u pitanju male sredine gde zivi par hiljada stanovnika.Jer ti lokalni vodovodi se slabije kontrolisu.Tu je sve u rukama ljudi zaposlenih na tim lokacijama.Imaju sredstva ali mozda ne i savesti.Ali ako zaobidjemo javasluk koji je opste prihvacen na balkanu manje vise sve je pod kontrolom.Mene je vise zabrinulo koriscenje fluora u vodovodima koji su inace amerikanci poklanjali (kompletna postrojenja) kao donacije pre nekih 30-tak godina.U Srbiji ima nekoliko vodovoda u kojima se voda fluorise…
Interesantna donacija istih je i Beogradsko stambeno naselje u kome je kao glavni gradjevinski materijal koriscen AZBEST!!!!!!
U Beogradu je poznat pod nazivom kancer sity.Statistike naravno nisu vodjene ali prolazeci tim krajem necete videti zgradu na kojoj nema umrlice.Medju njima je i nazalost i moj otac.Malo sam se odmakao o teme i bio preopsiran ali nadam se edukativan.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri aug 31, 2005 9:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Mislim da ovo što pišeš o vodi i vodovodima u malim mjestima stoji, pitanje je koliko se (često) testira ta voda. A nešto sam i načula da se ta postrojenja prerijetko čiste (detalje ne kužim). Prije nekoliko godina, u jeku ljeta, došlo je do onečišćenja ne znam čega u vodovodu, voda je imala loš ukus i samo onima za 'željeznim želucem' nije naškodila (bar ne vidljivo). Svi mi ostali, a i oni, pili smo flaširanu vodu.

Prije par dana imala sam priliku piti vodu sa planinskog izvora. Sa ovom običnom vodom nema usporedbe.

Ovo nisam znala za kancer siti. Stvarno strašno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub sep 10, 2005 10:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 02, 2005 12:18 am
Postovi: 84
Lokacija: ispod razine mora
Ljudi jel netko analizirao te stvari koje se nalaze u vodi i jesu li ljudskom organizmu te stvari potrebne? I grah čušpajz (varivo) je tamno smeđe boje (da ne navodim sad paralele) ali mi je to najdraže jelo...
Bila je neka afera sa Coca-Cola mineralnom vodom jer su pročišćavali vodu, a pokazalo se da ljudski organizam treba te stvari. Druga stvar je slavonija gdje je voda ponegdje prljavo žuta po defaultu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 11, 2005 12:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 4:12 am
Postovi: 25
Voda je po defaultu zuta i u Vojvodini narocito Zrenjaninu.Za aferu nisam cuo ali provereno znam da coca-cola dodatno preciscava gradsku vodu provlaceci je kroz filtere za proizvodnju svog popularnog napitka. "Verovatno" je to povezano sa hemijom koju trpaju u ono sto se zove Coca-Cola.Interesantno je reci da kad dodju gosti iz Atlante
u kontrolu fabrike (a ima ih maltene svaka zemlja) ne konzumiraju Coca-colu.Obicno je to Fanta.Takodje i kada je svetska zdravstvena organizacija odrzala konvenciju o stetnosti Coca-Cole glavni sponzor je bio pogodite ko?i sta mislite kakvi su bili rezultati do kojih je dosao trust doktorskih mozgova sveta?O hemijskoj analizi iste ne valja bas puno pricati…a i tema je druga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 11, 2005 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
paja.patak je napisao/la:
Ljudi jel netko analizirao te stvari koje se nalaze u vodi i jesu li ljudskom organizmu te stvari potrebne? I grah čušpajz (varivo) je tamno smeđe boje (da ne navodim sad paralele) ali mi je to najdraže jelo...
Bila je neka afera sa Coca-Cola mineralnom vodom jer su pročišćavali vodu, a pokazalo se da ljudski organizam treba te stvari. Druga stvar je slavonija gdje je voda ponegdje prljavo žuta po defaultu. :wink:


Nista sta imas u vodi nije neophodno jer mozes dobiti minerale i drugim putem.

Medutim destiliranu vodu ne bih preporucio jer ispire minerale iz tijela (osmotski tlakovi i sl.).
Najbolja je prirodna izvorska voda samo sta je danas gotovo nigdje nema lako dostupne.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz