Sada je: sub apr 27, 2024 9:11 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Autizam
PostPostano: sri jan 24, 2007 9:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Obzirom da sam svojom greskom obrisao topic o autizmu izvinjavam se autoru tog topica i drugim clanovima foruma koji su bili uzeli ucesca u raspravama na istom.
Nadam se da cemo moci ovdje nastaviti zapocetu raspravu o autizmu kod djece. Jos jednom izvinjenje svima. :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 25, 2007 12:32 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo kako ćemo vratiti izgubljeni tekst:

Molim sve članove koji su ovu obrisanu temu gledali ( makar i prije nekoliko dana ) da u svojem Internet Exploreru ( ili Firefoxu, Operi ili u nekom drugom programu u kojem browsaju po netu ) da:

- Gore, u "FIle" stave kvačicu na "Work Offline".
- Zatim pogledaju u History kad su zadnji puta bili na Galaksija forumu i da kliknu na taj link ( pazite da bude prije Working offline bude uključeno, znači kvačica kraj toga ) i onda će se pokazati stranica na kojoj su tada bili. Kad se otvori ova izgubljena tema, otvorite Word i zabilježite znanom metodom Copy-Paste tekstove svih postova ( može i posebno, bit će bolje ). Snimite u Wordu te postove kao tekst.
- Vratite si na "Work Online" ( isključite Offline ) i noramlno postate te tekstove... nema veze što će vaše ime biti kao autor, ali ćemo to lako kasnije kvotati... ili možete taj word dokument poslati ili meni ili nekom drugom moderatoru na mail, pa ćemo mi to staviti natrag na forum.

( Meni History "drži" 2 dana, a nisam bio na ovom kompjuteru na toj temi u zadnjih tih 2 dana, pa to ja ne mogu napraviti. Nadam se da to netko ima još u kompjuteru u History ).

Eto, sad smo i to naučili... lekcije, lekcije...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 25, 2007 1:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 03, 2004 10:07 pm
Postovi: 907
Na svu srecu, meni je ostalo sacuvano. :)


lilaamrit je napisao/la:

Neznam dali se ova teme već obrdjivala,molim moderatore da usmjere ovaj topic,ako smatraju da ovdje ne pripada,a vas Galaktičare na diskusiju.Naime u zadnjih godina broj autistične dijece je sve veći,znanost nema odgovora zašto!!! To ujedno pokreće entuzijaste,jogine,metafizičare...i sve druge mislioce na razmišljanje...O autizmu zapravo se jako malo uopće zna,teorije su izmjenjane nekoliko puta...nezna se kako uopće i zašto takva stanja nastaju(u ranoj životnoj dobi 2-3 god.)... Hvala! :)


fingolfin je napisao/la:

Premjestio sam ovu temu sa metafizike ovdje jer mislim da bolje odgovara ovom subforumu.

Uz put, evo jedan link na kojem mozete procitati neke osnovne informacije o ovoj bolesti:

http://www.medicina.hr/clanci/Autizam.htm


lilaamrit je napisao/la:

hvala,na zalost ili sreću znam mnogo više no što mi oni na toj stranici nude...hoću nove hipoteze jer bez obzira na njihove znanstvene definicije i karakteristike glede autizma ...zna se da su ta djeca,naprotiv Hipersenzibilna,a proporcionalno tome hipersensitivna i od tud ta autističnost,dakle povlačenje u sebe....mene zanima uzrok...ali i sve drugo što misli te da bi tu bilo za shodno reči.....


Jack987 je napisao/la:

Ne volim pretpostavljati nešto, ali ovdje mogu dati jednu pretpostavku ( moje jedno viđenje ove stvari ).

Određene duše se u ovom "završnom razdoblju prije tranzicije ( 2012.g. ili prije )" inkarniraju u materijalna tijela s određenim razlogom. Neke možda žele iskusiti tranziciju ( dolazak vala, pomak denziteta/dimenzija, korak u nivou svjesnosti... itd. ) i sad je baš pravo "vrijeme" za utjelovljenje, tj. inkarnaciju u određena materijalna tijela. Vjerojatno nisu potpuno sinhronizirane s materijalnim vibracijama ovog našeg materijalnog 3D okruženja, OPS naboja, pa se dešavaju takvi "poremećaji". Ali možda su te duše bile OPD varijante, pa su zasad nesinhronizirane s OPS tijelima...

Uglavnom, prije par godina sam gledao jedan film u kojem se radi o sličnom. Postoji jedan krug prijatelja koji odrasta zajedno, ali je jedan od njih uvijek imao problema s komunikacijom, svi su ga na neki način ugnjetavali radi toga ( zvali ga raznim pogrdnim imenima i drugim dječjim maltretiranjima su ga uvijek šikanirali ). No, odrasli su i često se družili u nekoj kolibi u nekoj planini i tulumarili. Ono, snijeg, pivo, klopa... vožnja snijegom... i tako su se stvari počele mijenjati kad su otkrili da neki vanzemaljac okupira ljudsko tijelo i sije ličinke preko ljudi i tako se razmnožava. Naravno, kad je pomrlo već dosta ljudi, umješala se vojska i stavila cijelo područje pod karantenu. Čak su znali za te vanzemaljce i kako se mogu pobjediti. Ali, jedna ličinka je nekako prenesena na jedno drugo obližnje područje i htjela se proširiti preko vodovoda, tako da zarazi mnogo ljudi.
I tako... na kraju filma, borba da se ona uništi i sve te zavrzlame. I onda kad tog aliena nitko skoro više nije mogao zaustaviti - pojavi se ovaj što je bio "defektan", promjeni oblik u nekog drugog vanzemaljca, počne se boriti protiv ovog "zločestog", te na kraju uništi i njega i sebe. Tako je, u stvari, taj "defektan" bio cijelo vrijeme u ljudskom tijelu, neprilagođen "normalnim ljudskim okolinama", a na kraju izvršio svoju svrhu - zaštitio je "jadne nemoćne" ljude od ovog vanzemaljskog osvajača. Nitko nije ni posumnjao da je bio vanzemaljac u ljudskom obliku.

Eto, to je bio samo film, ali kao paralela... tko zna, možda i te bebe i djeca promjene svoje karakteristike kad za to dođe vrijeme... :twisted: :twisted: :twisted:

Svaki "defekt" u tijelu nastaje zbog neslaganja duše s tim tijelom, nesinhroniziranja, ili radi nekog kemijskog debalansa u materijalnom tijelu, a možda i nekih energetskih blokada u eteričkom ( energetskom ) dijelu tijela. Ne zaboravimo da mi nismo samo ova materijalna tijela, za koja većina ljudi misli da su ona jedina naša egzistencija. Ona su samo jedna od ukupno dvije komponente u ovom našem, trenutnom, 3D okruženju ( vozila, nosioci ).


fingolfin je napisao/la:

Jack ovo sto si napisao, mislim da ima itekakvog smisla. =D> :D


lilaamrit je napisao/la:

s obzirom da su ta djeca izrazito produhovljena i sami stručnjaci se u tome slažu...postoji li kakva veza nazovimo to "mudrošću prošlih i budućih života"(digresija,posjedovanjem izrazitog senzibiliteta,uvidjene su neke telepatske sposobnosti) odnosno karmom...Neki govore o porastu autizma,njih kao glasnika nove generacije...predvidjanja su o sve većem br. tj. porastu autistične djece...Gledajući na Autizam i uzimajući u obzir njihov senzibilitet-senzitivitet,iz pozicije "norm." čovijeka koji teži ka istini,i kad spozna....umjesto sreće osjetim tugu,poželim se i ja (na kraju krajeva i pobjegnem) zavući u svoj svijet i tamo ostati....Možeš li mi reči zašto duša ne bi prihvatila tijelo...iako mi se čini da se ovdje ne radi o neprihvačanju tijela bar ne neposredno,mislim da se ovdje radi o ne prihvačanju ove realnosti... Znam da je o prihvaćanju-neprihvaćanju tema za drugi topic,ali o tome još nema nekakav stav,a možda bi mi kompletiralo sliku...hvala!


Jack987 je napisao/la:

Možeš li mi reči zašto duša ne bi prihvatila tijelo...iako mi se čini da se ovdje ne radi o neprihvačanju tijela bar ne neposredno,mislim da se ovdje radi o ne prihvačanju ove realnosti...

Da, više je neprihvaćanje ovog okruženja u kojem se nalazi, pa se to manifestira na materijalnom tijelu.

Vibracijske frekvencije duše nisu potpuno u skladu ovog 3D, OPS materijalnog okruženja. Npr., možda je duša "dosad" ( prošli životi, paralelni životi, drugi realiteti... itd, štogod bilo ) bila u nekom drugačijem okruženju, recimo možda, OPD, pa se teško navikava na ovo OPS ( samo materijalno tijelo je OPS jer tako jedino funkcionira ovdje u ovom našem 3 D ). Iz određenih razloga, možda je došla "ovamo" i "sada" obaviti neke svoje lekcije, ma kakve god one sad bile...

Duša inače uobličuje materijalno tijelo svojim vibracijama. Ta prilagodba treba biti na visokom nivou, ukoliko se želi zdravo tijelo i dobra usklađenost između duše i materijalnog tijela.

Ako ćemo dalje o duši i tim pitanjima... prijeđimo na temu o tome:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=188


en1di0n je napisao/la:

Stephen King - "Dreamcatcher" :)
<off_topic>
To je taj film/knjiga! Anyway ... filmu su kraj usrali. Ali bar na DVD izdanju ima ogrinalni kraj. :)
</off_topic>

Asinkronost tijela i uma (duha)



I Duddits! Go away Mr.Grey! Go away!


Jack987 je napisao/la:

Citat:
"Dreamcatcher"


E, to! =D> Bravo, nisam se mogao sjetiti ime filma... #-o

thanx, en1di0n.


lilaamrit je napisao/la:

hvala na pozimu na drugi forum...jack987 :) .... hajdemo,pokušati bez toga OPD/OPS-a...recimo ovako; sagledajmo situaciju iz ovog realiteta(onog koji je prihvaćen od većine)...dobivamo "autistično dijete",roditelj svjestsn /nesvjestan svoje uloge odradju je ju u skladu s svojim znanjem,tj. mogučnostima...(nalazimo tu..od sažaljenja,žaljenja,prihvačanjem dijagnoze "zdravo za gotovo...brige,nebrige...suosjećanja,osvješćivanja i u skladu s tim djelovanja)...No pitanje,kad se dodje do svjesnoasti "takve neprilagodjene duše",te same svjesnosti o bitku(nije mi cilj se razmetati sa tako nazvatću ih kompleksno -jednostavnim pojmovno sadržajnim riječima...trnovit put!)...što ćiniti...ako je i ona ,a je Božja volj,kozmička energija...koliko je trud osvještenog roditelja otplaćivanje njegovih dugova...ako i je ,ta svjesnost bi mogla i tu energiju razmejene i anulirati i staviti ishod recimo to u Božje ruke...a naravno kako govorimo o osvještenom roditelju i preuzimanju nj. uloge,roditelja-sredstvo-usmjeravatelja da djeluje u skladu upravo te uloge...dali prostor koji ostaje izmedju osvještenog roditelja-autističnog djeteta ostaje neutralan...i smatraš/te li da u tom prostoru realiteta ovozemaljskih uloga (gore navedenih) je zapravo ključan za dešifriranje ove enigme Autističnog dijeteta ... osvješten roditelj(svojevrsni otplatitelj dugova)- Autistično dijete(može i kao OPD/OPS,te nj. otplaćivanje dugova(op.a- neznam koliko svjesnih!) = rezultat ???? :mrgreen: Ne sumnjam da sam zbunila...ali nisam našla lakši način da se izrazim... :) Do koje mjere prihvatiti,do koje mjere djelovati ,a da se neuništiš...jer dio i nj. zadaće je da se nosi s tim....


galaksija je napisao/la:

Postoji dosta indikacija da je autizam povezan s vakcinama.

Ukucajte u Google: autism and vaccines


Pozdrav


lilaamrit je napisao/la:

da,postoje razne teorije...ali gotovo ništa dokazano... ali da o to uzmemo u obzir...to spada u "isplaćivanje dugova"!..Mislim ,uvijek kad se nemože nešto dokazati pribjegava se nečemu što je znanstveno prihvatljivije i ujedno jednostavnije...pa svjedoci smo mračnog doba znanosti,one opće prihvaćene,koja se vrednuje isključivo papirom...nije mi cilj ovdje dokazivati bilo što od pretpostavki,jer gotovo da je nemoguće...<<želim vaša mišljenja...bez straha,bez osude....open minde...preko granica normi,regula,usvojenih obrazaca masovnog vidjenja...ali jednu koliko toliko sustavnu logiku koja bi imala smisao ...a možda i svrhu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: autizam
PostPostano: čet jan 25, 2007 10:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Autizam

Vrlo mi je zanimljiva ova tema...ja sam roditelj djeteta s cerebralom paralizom – i još uvijek se pitam dal je ispravan način interakcije našeg djeteta i nas roditelja....Možda je fizički oblik drugačiji, ali suština pojavnosti 'drugačijeg' djeteta vrlo je slična 'drugačijosti' autizma!

Naime, nakon svih lutanja već 10 godina – otkrivanja doista vlastitog javstva u tom zbrkanom svijetu, upoznavanja funkcioniranja karmičkih zakona, pokušaja otimanja tim kontrolnim sistemima koji te rolaju i u tim situacijama (prvenstveno medicinskim) – JOŠ UVIJEK SE ZNAM ZAPITATI NIJE LI MOŽDA IPAK SUŠTINA U TOME DA SMO MI SAMO NEČIJI POKUSIĆ??? To mi se čini ovak – i suprug i ja smo malo po defaultu pucali van sistema, a onda NETKO smisli dobar način kak da te opet vrati u kolotečinu...gle – imat će dijete – smislimo način kak da ih opet vratimo u sustav...malo paranoično, ali...
Ali ima i ta druga strana u smislu samospoznaje i promjenjenih primarnosti života – to je bilo relativno ekspresno....Tako da nam je ona blagodat s druge strane gledajući!!!
I ustvari se lomim još uvijek između:
1. da , moralo je tako biti – to je zapisano
2. ne, nije moralo – sistem nam je nametnuo zadatak
Valjda je sredina na kraju i istina!!!

Cijepljenje doista smatram užasno štetnim u smislu djelovanja žive...i da ...OK prihvatit ću karmičke teze, uzročno- posljedične, odrađivanja, inerakcije i djelovanja drugačijih individua i njihovih poslanja, ALI TEK KAD KONTROLNI SISTEM DOPUSTI POTPUNO SAMOSTALNI IZBOR ONOG ŠTO ČOVJEK SAM IZABERE, A NE NAMETNUTIM POSTAVKAMA U GLAVAMA POJEDINACA!!!

p.s. U astrološkom smislu (zapadna astrologija) imala sam karte od nekoliko autistične djece – doista stoji ta teza o neprihvaćanju ovog realiteta (obično Uran i Pluton u 12.kući)– kao da su prebrzo gurnuti u ovaj fizički realitet, a duša im to ne ište...ali očito s nekim zadatkom...samo je pitanje TKO im je dao zadatak???
Imamo malog susjeda koji je problematičan u smislu interakcije s drugom djecom i odraslima, ali skenira tvoje emocije – ako si nabrijan neće s tobom ni riječ progovorit, ako se u PINK raspoloženju – razgovarat će s tobom o svemu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 25, 2007 10:53 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Izvod iz teksta: Opasnosti od cjepiva I skriveni interesi

Citat:
Pitanje: Kako bismo izbjegli bilo kakvu zabunu, želio bih da još jednom ukratko ponovite probleme koje cjepiva mogu uzrokovati – koje bolesti, kako se to događa...

Odgovor: U osnovi govorimo o dva potencijalna, štetna ishoda. Prvi je da osoba dobije bolest iz cjepiva. Ona dobije bolest od koje ju je cjepivo trebalo zaštititi, jer se u cjepivu i nalazi neka verzija bolesti. Drugi, osoba ne dobije tu bolest, ali nakon nekog vremena, ili možda odmah, dobije neko drugo stanje koje je uzrokovano cjepivom. To stanje može biti autizam – ili može biti neka druga bolest, poput meningitisa. Može postati mentalno invalidan.


http://www.galaksija.com/planeta/opasno ... jepiva.htm



Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 25, 2007 10:59 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 19, 2007 3:04 pm
Postovi: 2
Zahvaljujem Jack987-u i Esperio Max-u... =D> :D

_________________
Gospode oslobodi me majmunjeg uma i kokošje pameti...,Bože oslobodi me vlastite gluposti!... Božji glasnik: Žalim,red je predugačak.....za koji milenij probajte ponovno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 25, 2007 11:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
Galaksija napisa:
Citat:
Može postati mentalno invalidan.


Ne samo mentalno - već i fizički ...ja u dubini duše sumnjam da se to dogodilo našem djetetu!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 25, 2007 12:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 19, 2007 3:04 pm
Postovi: 2
Autizam i cjepivo.....hm,hm,hm!Ne bih tu trošila energiju! Je...na ovom svijetu sve nam je dano da spoznamo mudrost,da shvatimo bivstvovanje sebe na ovom svijetu,a tako i samoga sebe....ono što je rijetko ,što je različito s obzirom na uvriježene kriterije postavljenih granica prihvaćenosti...svako odstupanje se a priori smatra,bolje rečeno doživljava sa strahom!(Freud,narcisoidnost...necu skretati) Nisam nasilna,bilo koji oblik osudjujem u skladu s ovomaterijalnim svijetom,po principu izbora....ali ujedno i smatram da i to zlo gledajući s ptičje perspektive(Kozmičke,Božanske...)ima svoje razloge....Zar ne mislite da kako sva bića zemaljska imaju svoje karme...da sama planeta zemlja nema svoju karmu....Na stupnju mudrosti i poz. i neg. je isto... 8) ...kažu....!!!!Ok.,ako i nešto nameću-ne mora se prihvatiti...ovisi o oportunitetu...otežanje-olakšanje...Autist.osobe su pokupile mudrost svih života :mrgreen: :mrgreen: ...ono što nama(otvorenim dušama) treba da teoretski pa onda funda mentalno usvojimo,dakle jedinstvenost,unikatnost,te samoopstojnost kao takve same energije...za to nam treba najmanje jedan cijeli života (a onda kako kome kako mu je volja).....(digresija:na nekom od foruma se raspravljalo o trošenju energ. ,te o poz. i neg. energ. utjecajima)...sve te spoznaje (neke je opisala space oddity)...su zapravo izbjegavanje stresova,trošenja energije...i oni to znaju...znaju da je biti u skladu s nutrinom opstanak...medjutim...,zajeb je(ups.prostite na rečniku)što žive u ovoj realnosti...koja zapravo nikad nije ni imala sluha za pametne...e sad ....treba ih naučiti, kako i druge smislu,tako i njih besmislju....tako da bi opet dobili smisao...Kakvi krugovi!!!A cerebralac,stara samo naprijed,on te ući ovom svijetu...osjećaji žaljenja su i onako naši a kako će to sve djeca prihvatiti i hočeli im junački duh izači....to (u p.m. ) to ovisi o nama roditeljima(mi smo prvi kreatori njihove realnosti)....duša je duša, a tijelo je tijelo...nitko ne prolazi lišo...svi svoj križ nosimo,pa daj i njemu njegov...nek bude što samostalniji(ovo je par riječi razumjevanja...sve u dobrim namjerama-upućeno space oddity Sad bih mogla napraviti pauzu....i nadam se da će nam se još njih,vas,nas pridružiti....!pozdrav :mrgreen:

_________________
Gospode oslobodi me majmunjeg uma i kokošje pameti...,Bože oslobodi me vlastite gluposti!... Božji glasnik: Žalim,red je predugačak.....za koji milenij probajte ponovno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 75 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz