Sada je: čet mar 28, 2024 1:14 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kako se alternativno lece "vene na nogama"...
PostPostano: ned dec 24, 2006 7:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 12, 2006 9:18 pm
Postovi: 79
Da li ima neki nacin za to... po sadasnjoj dijagnozi lekara morao bi primati inekcije u vene kako bi se one povukle , ali bi taj postupak morao ponoviti nakon 5 godina, , i tako u krug...
Koristio sam vec i razne masti , kreme ali nista... pogotvo su izrazajne kada je vreme napolju toplije...
Samo da napomenem da se sportom od malena bavim, sada dnevno pretrcim po 10 km...

hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 24, 2006 4:31 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Neznam da li djeluje, ali netko je iz moje obitelji još davno stavljao svježi sir na vene i držao kad je mirovao kod kuće...

Ne košta puno, pa se možda isplati probati, bar na jednom dijelu noge, čisto radi testiranja... sir narežeš na ploške i staviš na vene, zamotaš zavojem ili nečime drugim, naravno, ne pretegneš... hehe!

:mrgreen: :wink:

A možda i da trčanje zamijeniš s vožnjom bicikla... jer trčanjem dosta opterećuješ noge, a time i krvotok u njima... udarci ( ako trčiš po tvrdom terenu ) ti i nisu predobri za kosti i zglobove...
Biciklom vrtiš i isto vježbaš noge, kao i cijelo tijelo!!! I nema tolikog opterećenja u obliku naglih udaraca, napinjanja i slično... prvo počneš sa ravnim dionicama, pa polako kad se ugriješ, onda tek na neko brdo...

Uglavnom, možeš i kombinirati i jedno i drugo...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 24, 2006 4:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Homeopatsko dugo tretiranje Arnica montana..Arnica je otrovna biljka koja raste na alpima iznad 4000 metara..kad se pojede ova biljka otrov deluje na taj nacin da razgradi krvni sistem...kad se dobije homeopatski onda (nema nikakvih nuspojava) se organizam brani ovakvog dejstva i obnavlja krvne sudove.

Da napomenem da se treba uzimati duzi period a jako je dobro uzimati (i jacati krvni sistem) i celog zivota..Iako ima raznih polemika oko ovakvog uzimanja (jer nije u skladu sa homeopatskim principimima -rezultati su evidentni)..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 25, 2006 5:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 12, 2006 9:18 pm
Postovi: 79
Jack987 je napisao/la:
Neznam da li djeluje, ali netko je iz moje obitelji još davno stavljao svježi sir na vene i držao kad je mirovao kod kuće...

Ne košta puno, pa se možda isplati probati, bar na jednom dijelu noge, čisto radi testiranja... sir narežeš na ploške i staviš na vene, zamotaš zavojem ili nečime drugim, naravno, ne pretegneš... hehe!

:mrgreen: :wink:


Pa za sir stvarno nisam čuo :D ... eventualno da probam preko noci kada odem na spavanje...


Jack987 je napisao/la:

A možda i da trčanje zamijeniš s vožnjom bicikla... jer trčanjem dosta opterećuješ noge, a time i krvotok u njima... udarci ( ako trčiš po tvrdom terenu ) ti i nisu predobri za kosti i zglobove...
Biciklom vrtiš i isto vježbaš noge, kao i cijelo tijelo!!! I nema tolikog opterećenja u obliku naglih udaraca, napinjanja i slično... prvo počneš sa ravnim dionicama, pa polako kad se ugriješ, onda tek na neko brdo...

Uglavnom, možeš i kombinirati i jedno i drugo...

:mrgreen: :wink:


A trčanje ja ne znam šta da kažem za to... ali mi jako puno znači u životu, verovatno to shvataju oni koji se bave sportom... a razmišljaoo sam i vožnju bicikla da ubacim,ali baš nemam neki kvalitetan bajk za prelaženje nekih većih distanci...


@KOKAL

Gde se ta biljka AMICA MONTANA može nabaviti u Srbiji ili da preporučiš nekog homeopatu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se alternativno lece "vene na nogama"...
PostPostano: pon dec 25, 2006 5:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
1979 je napisao/la:
Da li ima neki nacin za to... po sadasnjoj dijagnozi lekara morao bi primati inekcije u vene kako bi se one povukle ,


najdanovi krugovi!

a evo da ti prepricam pa zakljuci sam
ako su lagali mene i ja lazem vas... :D

sreo sam tamo coveka oko 60 godina, oko 1,90 visok
zavrnuo covek nogavicu i poceo da se udara po listu i potkolenici
tu je navodno imao prosirene vene, navodno kao creva debele!!!
navodno mu je cela noga bila prosarana venama i modra...
i kaze da je posle 5-6 odlazaka tj. posle 5-6 nedelja kao nov

e sad, da li je lagao ili ne ne znam...
nije imao vidlivog razloga da laze i ja mu verujem

izmedju ostalog i zato sto su mi neki moji prijatelji koji imaju manje zdravstvene probleme potvrdili da na mestima gde imaju probleme, konkretno bas u nogama, osecaju zmarce i peckanje dok stoje u najdanovom krugu. posle pola sata zamalo da padnu u nesvest od jacine zracenja verovatno...
ja sam tamo stajao sa njima ko manijak ali nikad nista nisam osetio :( ... osim ladnog piva 8)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 25, 2006 10:44 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
A možeš i ovdje pročitati:

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=863

I/ili kontaktirati člana markantana koji na svojem posjedu ima slične krugove, tko zna, možda je to blizu tebe...

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 26, 2006 2:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Arnica Montana kao homeopatski remedi se moze poruciti putem interneta a najblize Srbiji je Sofija u homeopatsoj apoteci u centru kod "Ruski pametnik"(spomenik)..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 30, 2006 11:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Najpre da pojasnim malo shta su ustvari popushtene vene.
Nashe arterije imaju debeli sloj ma mishicno ili elasticno tkivo. Da bi ispumpati krv u srce vene koriste okolni mishici i mreza od jednonasocni kontrolni system.
Kako, krv tece niz vene, kontrolni system koji lici na kupa, stremi se ka otvaranje da bi propustio krv, a zatim se zatvara da bi sprecio da se ta krv vrati. “Popushtene vene” su rezultat na hronicno visok pritisak koji doprinosi da bi vena popustila. Kad su zidovi vene razdvojene kontrolni system se ne otvara i zatvora kao shto treba pravilno, shto oteznava proces, mishici da ispumpaju krv “nagore”. Tako da krv koja se pumpa od jednan kupicni del do drugi, pocinje da samo tece bez nikakvo zadrzivanje kroz vene.Ovakav process formira deformaciju na samu venu koja je je poznata kao popushtene vene. Povrshinske vene cecshe stradaju od “popushtanje” zato shto one koje su unutrashne imaju vece mishicno tkivo da ih podupire.Zene najcesce stradaju od “Popushtene vene”, ali ceshto se desi da i muzi imaju ovaj problem.Gentesko nasledstvo igra vaznu ulogu u sve ovo, ali postoje i drugi faktori koji doprinesu za ovo pojavu.
Posao s koji se bavite, premalo kretanje, previshe kretanje, napor,Isto tako da i ako je vash posao vezan za sedenje onda su velike shanse da bi se pojavili, “Popushtene vene” radi loshu cirkulaciju..

Evo neke male savjete kako bi namalili rizk ako je vash posao vezan za sedenje:
-Ako sedite, postarajte se da ne prekrshtavae noge. Prekrshtavanje noge
predizvikuje pritisak i usporava cirkulaciju.
-Svaki 35/45 minuta ustanite i razdvizite se malo 1 minut je dovoljno
-Ako se pa previshe kretate (ili sportujete) ne zaboravite uvjek da se dovoljno dugo istezete.
-Kad se kuci vratite posle fizicku aktivnost podiglite noge vertikalno nagore potprite na nesto.15 minuta su dovoljne. Ovako odmarate vene…
-svaki put kad osetite grc u nogu znatje da su to vashe vene koje ve potsecaju da treba da pridvizite nogu jer je cirkulacija zapela
-Svaki put kad uzimate antibiotike, znajte da treba 6 meseci da se taj antibiotic izcisti od vashe tjelo, tako da u sledeci 6 meseci potrudite se da ne uzimate antibiotike. Oni oshtecuju ovaj kupicni aparat.
-Zgolemena tezina uvecava 100% rizik za “Popushtene vene”, potrudite se da uvjek budete na optimalnoj tezini
-ne jedite kasno nocu , to optovarava ovaj aparat u vreme koje nalaga da se on teba odmoriti

Od nutricionisticku glednu tacku preporuclivo je uzimati:

1. high-fiber food (soya, integralne zitarke, mehunkare, kvalitetan protein, voce itd..)
2. uvedite vishe sveze voce i svezo iscedeni sokovi(najmalo 50% u tokom danu)
3. Uvedite bobesto voce puno je sastojka koje se brine da elasticnost vene ostane uvjek optimalna
4. jedite citrusno voce bar [po vocku na dan ali jedite i one tanke bele zile koje ima recimo mandarina.
5. u vashu nedeljnu dijetu bar 4 dana treba da bude zrnesta hrana(integralni pirinac,heljda, lebljebija itd…)
6. NIKAKO NE UNOSITE RAFINIRASNU HRANU (beli rafinirani secer, beli rafinirani pirinac, rafinirano belo brashno)
7. NIKAKO NE UNOSITE HRANU PUNA KONZERVANSA i PASTELIZATORA
8. Alhohol povecava 70% rizik za pojava “popushtene vene” zato shto direkno utice na kontrolni aparat
9. Przena hrana je isto shtetna posebno za ovaj aparat jer ga zamastuje, a isto utice na podiganje krvnog tlaka..
10. Prefabrikovane produkte (fish and chicken fingers, ovoshni jogurti itd) su isto loshi
11. IZbegavanje ili bar kontroliran unos zivotinski protein (tu ne spada riba)
12. Bar 1 nedeljno riba koja je pecena, nikako przena
13. Izbegavati sir, podize tlak
14. Uvesti beli i crni luk kao dnevnu dozui, to jaca krv a i elastin tako da se moze reci da je svojevidna terapija. Crni luk se moze jest i ujutro i uvece beli je najbolje da se jede samo uvece.
15. GUMBIR-svakodnevna terapija koja znaci unosenje bar po pola kafenu kashiku gumbir na dan, gumbir podobrava cirkulaciju a je ucinkovit kao nishta drugo, plus namaluje rizik od artirioskleroza koja nastaje radi losha cirkulacija
16. izbegavanje tesna odeca, tesna odeca isto namaluje cirkulaciju
17. GinkgoBiloba je neshto shto podobrava nadvoreshnu cirkulaciju, tako da je odlican kad se radi za popushtene vene
18. DNEVNI UNOS NA VITAMIN C JE OBAVEZAN!!!! Vit C obnovuje silu na kontrolni aparat
19. Coenzim Q 10 je isto neshto shto moze da se uzima zato shto oksigenizira krv pa s time i podobrava nadvoreshnu cirkulaciju.

Ovo je dobro za pocetak, kao i za prevenciju normalno.
Ako se situacija vloshi mozesh koristiti neki prirodni preparat za namaljenje.

Druga jako ucinkovita a i ujedno jako prijatna terapija je aroma terapija
Izmeshaj po 12 kapi od cypress i geranium esencijalnih ulja(ovi su izrazi na engleski jer ne znam na srpsko-hrvatski pa moracesh da ih potrazish…), to mozesh da nagesh svugde gde se prodaju ulja za masazu ili aromaterapiju. U meshavinu stavi 120 ml sojino ili suncokretno hladno cjedeno ulje. Njezno namazi noge i njezno masiraj odozdo nagore u smer u srca. Ne masiraj direkno na vene. Ulje od ruzmarin pomaze na bolnu oblas tako shto tera da se saberu.
Ovo bi trebalo da pomogne da se popushtene vene obnove, a isto bi sprecilo i da nove popushte.
Znam da sve ovo izgleda teshko za pocetak al, svaki pocetak je tezak, prvi korak je uvjek najtezak, ako si reshila da se sredish evo ti jedan alternativni nacin kako da to ucinish.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: vene
PostPostano: pon jan 01, 2007 8:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri mar 08, 2006 9:00 am
Postovi: 101
...nevenova krema (mast), gavezove kupke, sve što sadrži ekstrakt orahovog lišća...podrobnije u knjizi M. Traiben - Bilje iz božje ljekarne...
na Net-tv (Hrvatska) reklamiraju neki gel protiv vena - iako u tv-prodajama nude svašta po nabrojanim sastojcima ne zvzči loše...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 07, 2007 11:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 12, 2006 9:18 pm
Postovi: 79
Da li neko zna koja su ovo ulja sto je MEYA navela cypress i geranium esencijalnih ulja
?

Svima se puno zahvaljujem za svaku napisanu rec.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 07, 2007 11:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 03, 2005 6:01 pm
Postovi: 177
Lokacija: Skopje
Evo ti link mozda ti moze pomoci, mada kad idesh u takvu prodavnicu oni ce sigurno znati.

http://www.essentialoils.co.za/essentia ... ypress.htm

http://www.aromaweb.com/essentialoilsgo/geranium.asp


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 05, 2007 8:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 11, 2007 9:39 pm
Postovi: 74
Sve je to ljudi moji genetski. Kreto se ne kreto, ako ti netko u familiji ima proširene vene, a ti si naslijedio noge od toga, imati ćeš ih sigurno. Postoje metode za olakšavanje, raznoraznim mastima, ali, mislim, da nema trajnog lijeka. Znam neke ljude koji su to operirali pa nije prošlo ni godinu i opet se pojavilo, na nekom drugom mjestu.

E sad, alternativne metode, koje su i prvenstvena tema ovog foruma, bi tu, možda i mogle pomoći. Treba probati. Barem neke koje imaju najrealnije šanse za uspjeh.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 05, 2007 11:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Sve je to ljudi moji genetski.


Pa što? Pa gene možeš mijenjati svojom percepcijom ( pogledaj neka predavanja Bruce Liptona ) pa će ti biti jasnije.

Čudno zvuči, ali je tako.

Znanje je moć.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 06, 2007 12:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Sto se mene tice-jedno su simptomi a drugo je kad smo hronicno na duze staze stekli neka fizicke deformacije.

Ako takve deformacije mozemo da sredimo(hirurgijom ili drugim metodom) mi dobijamo u vremenu i u znanju do narednog pogorshanja,pa imamo kvalitetnije razdoblje.Znaci ne smemo dici ruke i reci "to je nasledno "i pomiriti se time...

Kad lecimo simptome(posledice) to je veoma kratko dobivanje u vremenu(dok bolest raste) i stvarno je glupo leciti simptome jer tada smo na strani bolesti a ne na strani zdravlja,samo sto cemo to uvideti malo kasnije..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 06, 2007 12:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
I opet kad imamo krvne sudove,bez razlike dal su to hemoroidi,tromboza ili varikozne vene mi znamo kako pomocu hrane(nezasitene masne kiseline-hladno presano ulje,riba) poboljshati zidove,a ne secer,konzervansi ,alkohol i td..

Dalje mozemo "danshen(kineska med)-koren koji razredjuje krv(al ne kao asapirin koji ima nuspojave)..

I na kraju mozemo recimo homeopatski "Hammamelis" ili "Pulsatila","Arnica" i dr.- da provociramo nashe telo da pravi zashtitu krvnih sudova dok ne nadjemo bolje reshenje koje postoji ali je teze naci,kao na pr.profesionalnog homeopatu-koji ce naci vash konstitucionalni ljek...

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 06, 2007 12:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Inace Meya je pisala o cvorove koje rade kao venili da se krv ne bi vracala natrag.
Krvni sudovi imaju tri sloja i savaki ima svoju funkciju i oni se naravno i hrane..e sad:ako zbog loshe ishrane(zasicene masne kiseline) je krvna masa gusta onda ona ne moze proci u male sudove i nahrani ih pa oni postaju kruti i prilikom veceg pritiska oni pucaju pa se tu nakupi holesterol koji zapushi pukotinu(i u prvi mah zaustavi poroznost) ali se kasnije tu sakuplja sve vishe masti..i tako dalje do razna zaceplenja ili anaurizmi ili udar.

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 06, 2007 1:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 28, 2006 6:07 pm
Postovi: 222
Lokacija: Bitolj
Maram josh nesto:svi znaju da je i tu voda veoma vazna ali kako:

kad pijemo vodu na prazan zeludac onda voda ide u krv i procisti al kad pijemo vodu odmah posle jela _ voda uzima masnoce u zeludac i prnesi masti u krv..znaci vode pre jela i sat vremena posle jela..

_________________
kokal


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub apr 14, 2007 3:23 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 8:40 pm
Postovi: 7
Vene se mogu rjesavati akupunkturom i to uspjesno. U Osijeku to rade u jednom centru i imaju odlicne rezultate. Cak i znam jednu zenu koja je to sanirala vrlo brzo (10 tretmana - dakle 5 tjedana). Osim toga jako dobro djeluje krema od divljeg kestena (ako se dobro sjecam). Prodaju ju putem tv prodaje i kupis 3 za cjenu 2 (izadje oko 200) kuna. Moj djed je svoje vene potpuno rjesio sa samo jednom tom kremom. Mozda ne djeluje na svakog jednako, ali od vise ljudi znam da je ta krema djelotvorna pa ako nekog zanima nek mi se javi pa cu mu saznat kako se krema zove i gdje da nabavi. I jos samo da kazem da se i u nekim yoga asanama hvale kako djeluju odlicno protiv prosirenih vena. Ali to nisam provjerio.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kako se alternativno lece "vene na nogama"...
PostPostano: sub aug 20, 2016 12:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub aug 20, 2016 11:45 am
Postovi: 2
Da li je delotvorno koristiti jabukovo sirće sa vodom 2x dnevno + premazivati vene istim rastvorom?
Jabukovo sirće se naširoko preporučuje a znamo da u stvari stvara kiselu sredinu u venama, a bitnije je alkalizovati ih...

Ima li još neku ideju kako lečiti ovaj skoro nerešiv problem :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: sub aug 20, 2016 12:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
ninoid je napisao/la:
Sve je to ljudi moji genetski. Kreto se ne kreto, ako ti netko u familiji ima proširene vene, a ti si naslijedio noge od toga, imati ćeš ih sigurno. Postoje metode za olakšavanje, raznoraznim mastima, ali, mislim, da nema trajnog lijeka. Znam neke ljude koji su to operirali pa nije prošlo ni godinu i opet se pojavilo, na nekom drugom mjestu.
:thumbup:
:ontopic:
\:D/
=D>


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 20 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz